Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Sparta 10-11 år 14-15 år Højdespring 11.5.2021
Østerbro Stadium

D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta1.60
  
 PB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 PB
 XO
1.60 PB
XXO
1.65
XXX
  
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta1.55
  
 PB
 
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
 XO
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55 PB
 XO
1.60
XXX
 
3Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta1.45
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50
XXX
  
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1.45
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
 XO
1.40 =PB
 XO
1.45 PB
XXO
1.50
XXX
  
5Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta1.40
  
 PB
 
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
 XO
1.45
XXX
   
6Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta1.30
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
     
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta1.40
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 PB
 XO
1.45
XXX
    
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta1.35
  
 SB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40
XXX
    
3Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta1.25
  
 SB
 
1.15 SB
 XO
1.20 SB
  O
1.25 SB
XXO
     
4Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta1.15
  
 SB
 
1.15 SB
  O
1.20
XXX
      
Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta NH
  
 
 
1.25
XXX
       
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta1.25
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
 
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta1.20
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
 
4Luna GünselLuna Günsel ('10)Sparta1.15
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
  
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta1.15
  
 PB
 
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
  
6Deya DellagattaDeya Dellagatta ('10)Sparta1.10
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
   
8Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta1.10
  
 PB
 
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
   
10Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta1.00
  
 SB
 
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05
XXX
     
11Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta1.00
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
     

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon