Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bagsværd: TRACKS T1 Bagsværd 11.5.2021
Bagsværd Stadion

M 100 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.77
  
 SB
2Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC11.79
  
 SB
3Thomas BergThomas Berg ('04)BAC12.00
  
 SB
4Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC12.21
  
 PB
5Jan SwenssonJan Swensson ('77)Roar Atletik12.40
  
 SB
Finale B
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1Kasper Libak RasmussenKasper Libak Rasmussen ('06)BAC13.19
  
 PB
3Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC14.28
  
 SB
M 200 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC23.89
  
 SB
2Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC24.19
  
 SB
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC24.46
  
 PB
4Jan SwenssonJan Swensson ('77)Roar Atletik25.12
  
 SB
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC26.81
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Andreas BubeAndreas Bube ('87)BAC3:44.69
  
 SB
2Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC3:48.21
  
 SB
3Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC3:52.20
  
 SB
4Christian Lykkeby OlsenChristian Lykkeby Olsen ('93)Sparta4:06.35
  
 
5Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)BAC4:09.80
  
 PB
6Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne4:09.88
  
 SB
7Peter Hærvig RønningPeter Hærvig Rønning ('91)BAC4:10.30
  
 PB
8Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC4:12.89
  
 PB
9Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF4:13.22
  
 SB
10Jeppe Sjølin AndersenJeppe Sjølin Andersen ('01)HRC4:13.79
  
 SB
11Oscar David JensenOscar David Jensen ('03)Blovstrød Løverne4:13.87
  
 SB
12Nils Christian GregersNils Christian Gregers ('02)Trongårdens IF 4:22.01
  
 PB
13Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 4:22.15
  
 PB
14Christian KjellmanChristian Kjellman ('02)Trongårdens IF 4:26.51
  
 PB
15Anders LagergrenAnders Lagergren ('91)PSF4:28.92
  
 
Finale B
1Rikki FrederiksenRikki Frederiksen ('81)Frederiksberg IF4:28.62
  
 SB
2Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne4:51.49
  
 SB
3David CholdinDavid Choldin ('04)Blovstrød Løverne4:55.27
  
 PB
4Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta4:57.75
  
 SB
5Michael PedersenMichael Pedersen ('73)Trongårdens IF 4:58.41
  
 SB
6Johnny MøllerJohnny Møller ('59)Sparta5:00.59
  
 SB
9Thyge ArumThyge Arum ('61)Greve Atletik5:42.04
  
 SB
11Henning Steffan JensenHenning Steffan Jensen ('54)Sparta5:47.13
  
 SB
Bent PovlsenBent Povlsen ('61)Blovstrød Løverne DNF
  
 
Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)THS DNF
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)THS14:38.01
  
 SB
2Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HRC14:40.81
  
 SB
3Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC15:06.66
  
 PB
4David RørdamDavid Rørdam ('87)NBRO15:41.55
  
 SB
5Thomas Svare EhlersThomas Svare Ehlers ('89)NBRO15:41.65
  
 SB
6Bjarke Norre RasmussenBjarke Norre Rasmussen ('03)Team DistanceRunning.dk16:00.60
  
 PB
7Kristian Bonne WulffKristian Bonne Wulff ('85)Herlev Atletik16:03.14
  
 SB
8Theis MunktvedTheis Munktved ('02)Blovstrød Løverne16:20.75
  
 PB
9Jonas PedersenJonas Pedersen ('96)Frederiksberg IF16:22.60
  
 PB
10Pelle GrønbergPelle Grønberg ('71)Blovstrød Løverne16:23.66
  
 PB
11Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)16:44.12
  
 SB
12Brandon Van HaerenBrandon Van Haeren ('92)KIF / CAN17:08.08
  
 PB
13Niels HjølundNiels Hjølund ('72)BAC17:15.24
  
 SB
14Mikkel HøeghMikkel Høegh ('77)Trongårdens IF 17:42.91
  
 SB
15Anders LieblAnders Liebl ('69)BAC17:44.95
  
 PB
17Thomas QvistgaardThomas Qvistgaard ('73)Trongårdens IF 17:56.46
  
 SB
18Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC18:00.32
  
 PB
Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC DNF
  
 
Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC DNF
  
 
Jonas JohanssonJonas Johansson ('75)BAC DNF
  
 
Tobias LiljeqvistTobias Liljeqvist ('92)VO2RC DNF
  
 
Finale B
3Christian ThodsenChristian Thodsen ('75)Blovstrød Løverne18:21.87
  
 PB
5Henrik SørensenHenrik Sørensen ('70)BAC18:33.69
  
 PB
7Jan Søgaard-HansenJan Søgaard-Hansen ('72)BAC19:11.69
  
 PB
8Kasper IngerslevKasper Ingerslev ('89)Trongårdens IF 19:21.24
  
 PB
13Jesper HøgsvigJesper Høgsvig ('69)IK Hellas22:04.13
  
 SB
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC DNF
  
 

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle