Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: UU Herlev Højdespring 12.5.2021
Herlev Stadion

M Højdespring    

Finale A

Finale
1Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.96
  
 SB
 
1.85 SB
  O
1.91 SB
XXO
1.96 SB
  O
2.01
XXX
    
2Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik1.40
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.85
  r
 
3Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik1.35
  
 SB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40
XXX
     
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Eva Bak-JensenEva Bak-Jensen ('57)Herlev Atletik0.95
  
 SB
 
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00
XXX
    
2Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik0.90
  
 SB
 
0.85 SB
  O
0.90 SB
XXO
0.95
XXX
     
Kirsten JensenKirsten Jensen ('43)Herlev Atletik NH
  
 
 
0.85
XXX
       
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.50
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.56
XXX
  
2Karlo Emil LüdersKarlo Emil Lüders ('06)Herlev Atletik1.40
  
 PB
 
1.10 =PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45
XXX
3Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik1.20
  
 SB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25
  r
     
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik1.15
  
 SB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20
XXs
     
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.35
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30 =SB
XXO
1.35 =PB
  O
1.40
XXX
 
2Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik1.30
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
 
3Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
   
4Johannes Dalset EriksenJohannes Dalset Eriksen ('09)Herlev Atletik1.10
  
 PB
 
1.05 PB
 XO
1.10 PB
XXO
1.15
XXX
     
5Jonas LarsenJonas Larsen ('08)Herlev Atletik1.05
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
     
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.25
  
 SB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
 XO
1.25 SB
  O
    
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik1.20
  
 SB
 
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25
XXX
       
2Mads BirkholmMads Birkholm ('10)Herlev Atletik1.05
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
  
3
Alexander Wulff
Alexander Wulff ('11)
Herlev Atletik1.00
  
 PB
 
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 =PB
  O
1.00 PB
XXO
1.05
XXX
   
4Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik0.95
  
 SB
 
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 SB
 XO
1.00
XXX
    
5
Peter Østergaard Johansson
Peter Østergaard Johansson ('11)
Herlev Atletik0.95
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
    
6
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik0.90
  
 SB
 
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95
XXX
     
7
Luca Costantini-Olesen
Luca Costantini-Olesen ('11)
Herlev Atletik0.85
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90
XXX
      
8Eskild A. B. NielsenEskild A. B. Nielsen ('10)Herlev Atletik0.85
  
 PB
 
0.85 PB
 XO
0.90
XXX
      
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik1.10
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
 
2Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik1.00
  
 SB
 
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05
XXX
   
3
Freja Saabye
Freja Saabye ('11)
Herlev Atletik0.90
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
     
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik1.05
  
 PB
 
0.85 SB
  O
0.90 SB
 XO
0.95 SB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
  
2
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik0.95
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
XXO
0.95 PB
  O
1.00
XXX
    
3
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik0.95
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
 XO
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
XXO
1.00
XXX
4
Lucas Dræby Dosal
Lucas Dræby Dosal ('13)
Herlev Atletik0.80
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
 XO
0.85
XXX
   
5
Malte Gylden Ebbesen
Malte Gylden Ebbesen ('12)
Herlev Atletik0.75
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
 XO
0.80
XXX
    
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik0.85
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
XXO
   
2
Liva Egevang
Liva Egevang ('12)
Herlev Atletik0.80
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85
XXX
   
D7 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik0.70
  
 PB
 
0.65 PB
 XO
0.70 PB
  O
0.75
XXX
     
P7 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik0.80
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
 XO
0.75 PB
  O
0.80 PB
XXO
0.85
XXX
   
2
Maja Fogh Lemettre
Maja Fogh Lemettre ('14)
Herlev Atletik0.80
  
 PB
 
0.65 PB
 XO
0.70 PB
 XO
0.75 PB
  O
0.80 PB
XXO
0.85
XXX
   
3
Lea Nielsen
Lea Nielsen ('14)
Herlev Atletik0.65
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70
XXX
      

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne