Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Klubstævne 9.5.2021
Ballerup Atletik Stadion

K 100 m    

Finale A

Finale
Helena H. OlesenHelena H. Olesen ('99)BAK DQ
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC9.89
  
 SB
 
9.54 SB9.89 SB  X     
P19 100 m    
Vind: -2.5

Finale A

Finale
Vind: -2.5
1Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC13.39
  
 SB
P19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC1.58
  
 PB
D17 100 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK11.65
  
 SB
2Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.68
  
 SB
3Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK13.06
  
 PB
4Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK13.20
  
 SB
D17 800 m    

Finale A

Finale
1Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 2:22.57
  
 SB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK1.45
  
 =PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 6.77
+1.7
  
 
 
6.77
 1.7
5.73
 1.7
      
2Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK6.52
+1.8
  
 PB
 
6.52 PB
 1.8
6.30
 2.5
6.27
 2.5
     
3Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 5.35
+1.9
  
 
 
5.28
 2.7
5.24
 3.9
5.35
 1.9
     
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK10.45
  
 PB
 
9.40 PB10.28 PB10.45 PB     
2Julius KleinJulius Klein ('04)BAC8.64
  
 SB
 
8.42 SB8.64 SB  X     
3Linus BangertLinus Bangert ('05)BAC6.92
  
 PB
 
6.70 PB6.316.92 PB     
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Julius KleinJulius Klein ('04)BAC43.13
  
 PB
 
43.13 PB42.3539.25     
2Linus BangertLinus Bangert ('05)BAC27.47
  
 PB
 
24.59 PB25.92 PB27.47 PB     
3Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK16.85
  
 PB
 
16.00 PB15.8516.85 PB     
4Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK14.43
  
 PB
 
  X  X14.43 PB     
P17 100 m    
Vind: -2.5

Finale A

Finale
Vind: -2.5
1Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK13.52
  
 SB
2Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.63
  
 SB
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK13.84
  
 SB
4Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.85
  
 SB
5Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK16.64
  
 SB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.45
  
 PB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.08 w
w
  
 
 
  X  X5.08
 2.7
     
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK4.91 w
w
  
 
 
4.76 SB
 1.7
4.88 =PB
 2.0
4.91
 2.6
     
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC10.18
  
 PB
 
10.18 PB9.3510.17     
2Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC9.25
  
 SB
 
8.14 SB9.25 SB9.21     
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK8.62
  
 SB
 
7.23 SB8.62 SB8.56     
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC24.61
  
 SB
 
22.55 SB20.6324.61 SB     
2Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC18.39
  
 SB
 
18.39 SB  X17.87     
D15 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK12.10
  
 PB
2Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK13.06
  
 PB
3Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK13.41
  
 PB
4Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC13.52
  
 PB
5Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik13.63
  
 PB
D15 400 m    

Finale A

Finale
1Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik1:08.83
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 2:24.65
  
 PB
2Eelis SahlstenEelis Sahlsten ('07)Herlev Atletik2:39.17
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK1.60
  
 PB
2Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.55
  
 PB
3Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC1.50
  
 SB
4Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik1.40
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 6.33 w
w
  
 
 
5.77
 2.3
6.33
 3.1
6.03
 3.9
     
2Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik4.57 w
w
  
 
 
4.57
 2.2
4.05
 2.0
4.37
 2.3
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK10.05
  
 SB
 
  X9.60 SB10.05 SB     
2Magnus Brunke MunkMagnus Brunke Munk ('07)BAC7.77
  
 PB
 
7.19 PB7.49 PB7.77 PB     
3Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik6.97
  
 
 
6.316.976.94     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK38.13
  
 
2Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK28.10
  
 PB
3Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK27.03
  
 PB
4Magnus Brunke MunkMagnus Brunke Munk ('07)BAC19.83
  
 PB
P15 100 m    
Finale A
Vind: -1.8
Vind: -1.8
1Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC13.25
  
 SB
2Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC14.44
  
 PB
3Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.56
  
 SB
4Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC14.85
  
 SB
5Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik15.05
  
 SB
6Dagmar Mathilde L KarlsenDagmar Mathilde L Karlsen ('07)BAK15.24
  
 PB
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK13.10
  
 PB
2Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.52
  
 PB
3Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK14.11
  
 PB
4Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK15.70
  
 PB
5Gaia LambertGaia Lambert ('07)BAK16.34
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik1.50
  
 SB
2Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK1.45
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK4.91 w
w
  
 
 
4.88 PB
 1.5
4.91
 4.4
4.81
 4.2
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC10.36
  
 PB
 
10.12 PB10.36 PB10.20     
2Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik8.78
  
 
 
8.788.048.38     
3Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik8.13
  
 
 
7.648.137.80     
4Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik7.75
  
 
 
7.537.75  X     
5Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik6.36
  
 
 
5.255.646.36     
6Gaia LambertGaia Lambert ('07)BAK6.31
  
 PB
 
5.99 PB6.13 PB6.31 PB     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik22.84
  
 
 
20.1322.8422.83     
2Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK14.57
  
 PB
 
  X13.71 PB14.57 PB     
3Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik13.95
  
 PB
 
13.51 PB13.95 PB11.56     
D13 80 m    
Vind: -2.0

Finale A

Finale
Vind: -2.0
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 11.03
  
 PB
2Anton KystAnton Kyst ('08)BAC11.79
  
 SB
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik11.81
  
 PB
4Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK11.90
  
 SB
5Vilhelm Bak-ThomsenVilhelm Bak-Thomsen ('08)BAC13.00
  
 PB
6Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK13.10
  
 PB
D13 400 m    

Finale A

Finale
1Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC1:11.41
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.30
  
 SB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Anton KystAnton Kyst ('08)BAC4.44 w
w
  
 
 
4.44
 2.7
4.22
 3.1
4.40 PB
 1.1
     
2Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK4.15 w
w
  
 
 
4.09
 2.3
4.15
 4.4
4.12 SB
 1.4
     
3Vilhelm Bak-ThomsenVilhelm Bak-Thomsen ('08)BAC3.57 w
w
  
 
 
3.33
 2.4
3.57
 3.4
3.17
 3.4
     
4Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK3.56 w
w
  
 
 
3.56 SB
 1.9
3.33
 4.0
3.44
 3.6
     
5Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC2.98 w
w
  
 
 
2.98
 2.7
2.88 PB
 2.0
2.68
 3.9
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC7.69
  
 PB
 
  X  X7.69 PB     
2Anton KystAnton Kyst ('08)BAC6.75
  
 PB
 
6.60 PB6.75 PB5.89     
3Vilhelm Bak-ThomsenVilhelm Bak-Thomsen ('08)BAC6.28
  
 PB
 
5.88 PB6.23 PB6.28 PB     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK21.10
  
 SB
 
12.73 SB21.10 SB1.98     
2Emil Kundal HansenEmil Kundal Hansen ('08)BAC13.48
  
 PB
 
12.90 PB  X13.48 PB     
P13 80 m    
Finale A
Vind: -2.1
Vind: -2.1
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik11.69
  
 PB
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik12.03
  
 SB
3Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC13.04
  
 PB
4Sarah Elisabeth MallingSarah Elisabeth Malling ('08)HGATM 13.15
  
 PB
5Amanda Kjær MackieAmanda Kjær Mackie ('09)BAC13.24
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK12.22
  
 SB
2Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC12.46
  
 PB
3Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 12.58
  
 PB
4Asta JohannesenAsta Johannesen ('09)HGATM 12.70
  
 PB
5Maja Kirstine Eybye PetersenMaja Kirstine Eybye Petersen ('08)BAK14.46
  
 SB
P13 400 m    

Finale A

Finale
1Frederikke SøndergaardFrederikke Søndergaard ('08)BAC1:12.86
  
 PB
2Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1:18.51
  
 PB
3Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC1:27.38
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.15
  
 PB
1Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC1.15
  
 PB
3Maja Kirstine Eybye PetersenMaja Kirstine Eybye Petersen ('08)BAK1.15
  
 =PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik4.17 w
w
  
 
 
4.17
 3.2
4.15
 3.3
4.04
 2.7
     
2Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik4.13 w
w
  
 
 
3.78 PB
 1.6
4.13
 3.1
4.04
 2.4
     
3Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC3.93 w
+3.6
  
 
 
4.00
 2.7
3.93
 3.6
3.85
 1.7
     
4Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 3.76 w
w
  
 
 
3.76
 3.3
3.71
 4.3
3.63
 2.5
     
6Asta JohannesenAsta Johannesen ('09)HGATM 3.49 w
w
  
 
 
3.49
 3.3
3.41
 2.9
3.38
 2.3
     
7Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC3.40 w
w
  
 
 
2.48
 2.4
2.51
 3.4
3.40
 2.7
     
8Sarah Elisabeth MallingSarah Elisabeth Malling ('08)HGATM 3.28 w
w
  
 
 
3.28
 3.6
2.40
 4.3
3.17
 5.0
     
9Amanda Kjær MackieAmanda Kjær Mackie ('09)BAC3.18 w
w
  
 
 
3.18
 2.6
3.11 =PB
 1.9
2.97
 1.9
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK9.78
  
 =PB
 
9.78 =PB  X8.54     
2Annika HassingAnnika Hassing ('08)BAC8.54
  
 PB
 
6.47 PB6.57 PB8.54 PB     
3Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik7.47
  
 PB
 
7.41 PB7.47 PB7.23     
4Frederikke SøndergaardFrederikke Søndergaard ('08)BAC7.41
  
 PB
 
  X7.41 PB7.22     
5Amanda Kjær MackieAmanda Kjær Mackie ('09)BAC7.40
  
 PB
 
7.40 PB6.576.01     
6Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC7.26
  
 PB
 
7.23 PB7.26 PB7.00     
7Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC5.18
  
 PB
 
4.74 PB5.18 PB4.61     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Maja Kirstine Eybye PetersenMaja Kirstine Eybye Petersen ('08)BAK14.39
  
 PB
 
10.97 PB11.34 PB14.39 PB     
2Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik14.36
  
 SB
 
  X  X14.36 SB     

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne