Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tórshavn: Betri Stórkapping 1 15.5.2021
Tórsbreyt

M 100 m    
Finale A
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan11.87
  
 SB
2Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið11.96
  
 SB
3Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið12.01
  
 PB
4Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið12.15
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið12.52
  
 PB
2Markus KøtlumMarkus Køtlum ('02)Bragdið12.58
  
 
3Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið12.64
  
 PB
4Júst í TúniJúst í Túni ('86)Treysti16.01
  
 SB
M Trespring    

Finale A

Finale
1Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan11.75 w
+2.3
  
 
 
  X
 0.0
11.28 =SB
 1.9
  X
 0.0
  X
 0.0
11.75
 2.3
11.00
 2.1
  
M Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Jósef Vinter Tummasarson
Jósef Vinter Tummasarson ('15)
Onki felag11.70
  
 PB
 
9.27 PB8.5211.70 PB     
2
Harry Fríði Hansson
Harry Fríði Hansson ('15)
Bragdið9.03
  
 PB
 
9.03 PB7.548.83     
3
Dávid Sunnvardsson Andreasen
Dávid Sunnvardsson Andreasen ('14)
Treysti8.70
  
 PB
 
8.70 PB  X8.58     
4
Derek Rasmussen
Derek Rasmussen ('15)
Hvirlan6.16
  
 PB
 
4.38 PB6.16 PB  X     
K 100 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Treysti13.97
  
 SB
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti14.07
  
 SB
K 1000 m    

Finale A

Finale
1Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti3:03.71
  
 SB
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti3:08.20
  
 PB
3Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti3:25.32
  
 PB
4Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan3:29.65
  
 PB
5Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan3:50.79
  
 PB
K Trespring     

Finale A

Finale
1Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið10.73 w
+3.6
  
 
 
9.97
 3.2
10.51
 2.3
10.58 SB
 1.7
10.73
 3.6
9.55
 3.4
9.41
 3.3
  
2Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið10.00 w
+3.1
  
 
 
9.59
 3.5
9.62
 3.2
9.83
 3.3
9.96
 3.1
10.00
 3.1
9.74
 3.4
  
K Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Jemima Hvannastein
Jemima Hvannastein ('15)
Treysti5.50
  
 SB
 
4.87 SB5.33 SB5.50 SB     
2
Bjarta Thomsen
Bjarta Thomsen ('16)
Treysti4.24
  
 PB
 
4.24 PB3.453.51     
D19 Trespring    

Finale A

Finale
1Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið12.45 w
+2.6
  
 
 
11.61
 2.3
12.28
 2.7
12.45
 2.6
12.19
 3.6
  –
 0.0
   
2Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið10.15
+1.0
  
 PB
 
  X
 0.0
9.70 PB
 1.3
  X
 0.0
9.72
 3.4
10.15 PB
 1.0
  X
 0.0
  
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið16.82
  
 SB
 
16.82 SB  X13.5214.36  X10.85  
Markus KøtlumMarkus Køtlum ('02)Bragdið NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
P19 Trespring     

Finale A

Finale
1Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti10.07 w
+2.2
  
 
 
9.83 =SB
 2.0
10.07
 2.2
9.99
 3.1
10.03
 2.6
9.54
 3.2
  –
 0.0
  
D17 Trespring    

Finale A

Finale
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið12.57
+1.5
  
 PB
 
11.85
 2.2
12.24
 2.2
12.43
 2.5
12.20 PB
 1.6
12.57 PB
 1.5
12.44
 2.4
  
P17 100 m    
Vind: -2.3

Finale A

Finale
Vind: -2.3
1Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan13.88
  
 SB
2Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið14.36
  
 SB
3Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti15.34
  
 PB
P17 Trespring     

Finale A

Finale
1Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið9.58 w
+2.8
  
 
 
9.08
 2.5
9.45
 2.8
9.54
 2.6
9.47
 2.7
9.58
 2.8
9.55
 2.3
  
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið12.05
  
 PB
 
  X9.51 PB9.76 PB11.45 PB11.2812.05 PB  
D15 100 m    
Vind: -2.2

Finale A

Finale
Vind: -2.2
1Christian S. AndreasenChristian S. Andreasen ('07)Treysti14.39
  
 PB
2Villiam á Lava PerssonVilliam á Lava Persson ('07)Hvirlan16.22
  
 PB
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan9.50 w
+2.9
  
 
 
9.06
 2.4
8.93
 2.6
8.74
 2.2
  X
 0.0
  X
 0.0
9.50
 2.9
  
2Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti8.45 w
+2.3
  
 
 
8.45
 2.3
8.24
 2.2
8.15
 2.2
7.98
 2.2
8.38
 2.4
7.96
 2.8
  
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Ai WaagsteinAi Waagstein ('07)Hvirlan21.26
  
 PB
 
21.15 PB20.41  X21.26 PB19.5619.91  
2Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti8.07
  
 SB
 
3.97 SB6.55 SB8.07 SB7.407.298.00  
D13 100 m    
Vind: -1.9

Finale A

Finale
Vind: -1.9
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið13.55
  
 PB
2Kelvin SaruniKelvin Saruni ('08)Bragdið16.17
  
 PB
3Terji ChristiansenTerji Christiansen ('08)Hvirlan17.30
  
 PB
4Jógvan Ingi F. JoensenJógvan Ingi F. Joensen ('09)Hvirlan18.17
  
 PB
5Baldur PerssonBaldur Persson ('09)Hvirlan22.21
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið1:52.57
  
 SB
2Terji ChristiansenTerji Christiansen ('08)Hvirlan2:26.12
  
 PB
D13 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið9.01 w
+3.0
  
 
 
9.01
 3.0
8.74
 2.8
  X
 0.0
     
2Kelvin SaruniKelvin Saruni ('08)Bragdið7.77 w
+4.4
  
 
 
7.77
 4.4
7.55
 2.4
7.63
 2.1
     
3Eyðun HøgenniEyðun Høgenni ('08)Bragdið5.84 w
+2.1
  
 
 
  X
 0.0
5.84
 2.1
5.47
 3.3
     
Baldur PerssonBaldur Persson ('09)Hvirlan NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Terji ChristiansenTerji Christiansen ('08)Hvirlan17.67
  
 PB
 
17.04 PB17.67 PB16.67     
2Jógvan Ingi F. JoensenJógvan Ingi F. Joensen ('09)Hvirlan14.66
  
 PB
 
9.93 PB14.66 PB14.01     
3Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið14.61
  
 PB
 
13.55 PB14.61 PB  X     
4Eyðun HøgenniEyðun Høgenni ('08)Bragdið11.66
  
 PB
 
11.66 PB10.2411.09     
5Baldur PerssonBaldur Persson ('09)Hvirlan10.53
  
 PB
 
10.53 PB  X  X     
P13 100 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti14.63
  
 
2Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan15.48
  
 PB
3Katrin Streymoy Sahin-SkjalmKatrin Streymoy Sahin-Skjalm ('08)Bragdið15.60
  
 PB
4Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti16.23
  
 PB
5Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan17.92
  
 PB
6Sólja RyeSólja Rye ('09)Hvirlan20.23
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan2:01.59
  
 PB
2Katrin Streymoy Sahin-SkjalmKatrin Streymoy Sahin-Skjalm ('08)Bragdið2:13.51
  
 PB
3Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti2:14.24
  
 PB
P13 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan8.21 w
+2.8
  
 
 
8.03
 2.6
8.03
 3.0
8.21
 2.8
     
2Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti8.19 w
+2.7
  
 
 
8.19
 2.7
8.12
 3.1
8.05 =PB
 2.0
     
3Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið8.10 w
+2.2
  
 
 
8.10
 2.2
7.98 PB
 1.7
8.07
 2.5
     
4Heiða JacobsenHeiða Jacobsen ('08)Bragdið7.96 w
+3.9
  
 
 
  X
 0.0
7.96
 3.9
6.64
 3.0
     
5Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti7.13 w
+2.6
  
 
 
7.04
 3.7
7.09
 3.9
7.13
 2.6
     
6Katrin Streymoy Sahin-SkjalmKatrin Streymoy Sahin-Skjalm ('08)Bragdið7.03 w
+3.1
  
 
 
7.03
 3.1
  X
 0.0
6.88 PB
 1.9
     
7Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan6.99 w
+2.9
  
 
 
6.45 PB
 2.0
6.72
 2.1
6.99
 2.9
     
8Sólja RyeSólja Rye ('09)Hvirlan5.51 w
+3.9
  
 
 
  X
 0.0
5.51
 3.9
  X
 0.0
     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti13.23
  
 PB
 
  X13.23 PB10.53     
2Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan12.01
  
 PB
 
12.01 PB  X  X     
3Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti11.76
  
 PB
 
9.94 PB  X11.76 PB     
D11 100 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Tóki Bárðarson DahlTóki Bárðarson Dahl ('10)Hvirlan16.33
  
 PB
2Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið16.48
  
 PB
3Jóhan WaagsteinJóhan Waagstein ('10)Hvirlan17.01
  
 PB
4
Markus Eliassen
Markus Eliassen ('11)
Bragdið19.15
  
 PB
5
Robert Róason Vilhelmsen
Robert Róason Vilhelmsen ('11)
Bragdið19.55
  
 PB
Finale B
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið16.50
  
 PB
2Pætur KrossteinPætur Krosstein ('10)Bragdið17.22
  
 PB
3
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Bragdið17.50
  
 PB
4Christian ChristiansenChristian Christiansen ('10)Hvirlan17.59
  
 PB
5Rói ThomassenRói Thomassen ('10)Hvirlan18.27
  
 PB
6
Domenik Rasmussen
Domenik Rasmussen ('11)
Hvirlan19.46
  
 PB
D11 600 m    

Finale A

Finale
1Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið2:05.78
  
 PB
2
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Bragdið2:07.86
  
 PB
3Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið2:16.08
  
 SB
4Christian ChristiansenChristian Christiansen ('10)Hvirlan2:24.13
  
 PB
5
Markus Eliassen
Markus Eliassen ('11)
Bragdið2:33.83
  
 PB
6
Robert Róason Vilhelmsen
Robert Róason Vilhelmsen ('11)
Bragdið2:45.26
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Pætur KrossteinPætur Krosstein ('10)Bragdið3.47
-0.1
  
 PB
 
3.13
 2.2
3.29 PB
 1.7
3.47 PB
 -0.1
     
2Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið3.41
+2.0
  
 PB
 
3.08 SB
 0.2
3.41 PB
 2.0
3.33
 1.8
     
3Jóhan WaagsteinJóhan Waagstein ('10)Hvirlan3.33
+0.9
  
 PB
 
3.13 PB
 -0.3
3.12
 -0.3
3.33 PB
 0.9
     
4Christian ChristiansenChristian Christiansen ('10)Hvirlan3.11
+0.9
  
 PB
 
2.74 PB
 -0.4
2.88 PB
 2.0
3.11 PB
 0.9
     
5Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið3.10
+1.7
  
 SB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
3.10 SB
 1.7
     
6
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Bragdið3.03
+1.3
  
 SB
 
3.03 SB
 1.3
2.79
 0.2
2.93
 1.2
     
7Rói ThomassenRói Thomassen ('10)Hvirlan2.93
+1.2
  
 SB
 
2.86 SB
 1.5
2.48
 1.5
2.93 SB
 1.2
     
8Tóki Bárðarson DahlTóki Bárðarson Dahl ('10)Hvirlan2.76
+1.1
  
 PB
 
2.68 PB
 0.8
2.76 PB
 1.1
2.66
 1.1
     
9
Markus Eliassen
Markus Eliassen ('11)
Bragdið2.48
+0.5
  
 PB
 
2.48 PB
 0.5
2.13
 0.9
2.48 =PB
 1.4
     
10
Robert Róason Vilhelmsen
Robert Róason Vilhelmsen ('11)
Bragdið2.32
+1.5
  
 SB
 
2.32 SB
 1.5
2.24
 0.9
  X
 0.0
     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið39.85
  
 PB
 
39.85 PB32.6222.85     
2Jóhan WaagsteinJóhan Waagstein ('10)Hvirlan34.17
  
 PB
 
25.27 PB34.17 PB29.16     
3
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Bragdið31.80
  
 SB
 
31.72 SB31.80 SB31.60     
4Christian ChristiansenChristian Christiansen ('10)Hvirlan28.80
  
 PB
 
20.27 PB  X28.80 PB     
5Rói ThomassenRói Thomassen ('10)Hvirlan24.65
  
 PB
 
  X24.65 PB21.01     
6
Markus Eliassen
Markus Eliassen ('11)
Bragdið20.70
  
 PB
 
14.65 SB20.70 PB15.00     
7
Robert Róason Vilhelmsen
Robert Róason Vilhelmsen ('11)
Bragdið19.11
  
 PB
 
19.11 PB11.4416.48     
8Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið16.16
  
 PB
 
16.16 PB10.5515.84     
P11 100 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið14.98
  
 PB
2Heiðrún Bogadóttir EnniHeiðrún Bogadóttir Enni ('10)Bragdið15.88
  
 PB
3
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti16.90
  
 PB
4Guðrið HøgenniGuðrið Høgenni ('10)Bragdið17.29
  
 PB
5Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti17.62
  
 PB
Finale B
Vind: -1.7
Vind: -1.7
1
Andrea Heinadóttir
Andrea Heinadóttir ('11)
Frælsi16.72
  
 PB
2Annika RavnsfjallAnnika Ravnsfjall ('10)Frælsi17.10
  
 PB
3Guðrið HøgnadóttirGuðrið Høgnadóttir ('10)Frælsi19.36
  
 =PB
4Sunneva RavnsfjallSunneva Ravnsfjall ('10)Frælsi19.62
  
 PB
Finale C
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti17.75
  
 PB
1
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti17.75
  
 =PB
2
Nanna Á Fløtti Syderbø
Nanna Á Fløtti Syderbø ('11)
Treysti18.79
  
 PB
2
Nanna Á Fløtti Syderbø
Nanna Á Fløtti Syderbø ('11)
Treysti18.79
  
 =PB
3Mia ÁsadottirMia Ásadottir ('10)Hvirlan18.99
  
 PB
3Mia ÁsadottirMia Ásadottir ('10)Hvirlan18.99
  
 =PB
4
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið19.66
  
 
4
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið19.66
  
 
P11 600 m    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið1:51.18
  
 PB
2Heiðrún Bogadóttir EnniHeiðrún Bogadóttir Enni ('10)Bragdið2:06.39
  
 PB
3
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti2:13.21
  
 PB
4
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti2:29.57
  
 PB
5
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið2:40.21
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið4.43 w
+3.3
  
 
 
4.37
 2.8
4.26 =PB
 1.8
4.43
 3.3
     
2Heiðrún Bogadóttir EnniHeiðrún Bogadóttir Enni ('10)Bragdið3.82 w
+3.6
  
 
 
3.82
 3.6
3.77
 2.1
3.62
 3.0
     
3Guðrið HøgenniGuðrið Høgenni ('10)Bragdið3.18 w
+2.1
  
 
 
  X
 0.0
2.75
 2.8
3.18
 2.1
     
4
Andrea Heinadóttir
Andrea Heinadóttir ('11)
Frælsi3.17 w
+2.6
  
 
 
3.08
 2.2
  X
 0.0
3.17
 2.6
     
5Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti3.14
+1.8
  
 SB
 
3.14 SB
 1.8
2.98
 2.6
2.82
 1.7
     
7
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti2.98 w
+2.3
  
 
 
2.98
 2.3
2.96
 2.6
2.83
 2.1
     
8
Nanna Á Fløtti Syderbø
Nanna Á Fløtti Syderbø ('11)
Treysti2.98 w
+2.3
  
 
 
2.72
 3.1
2.98
 2.3
2.95 =SB
 0.7
     
9Mia ÁsadottirMia Ásadottir ('10)Hvirlan2.91 w
+3.6
  
 
 
2.91
 3.6
2.42
 3.8
2.72
 1.8
     
10Annika RavnsfjallAnnika Ravnsfjall ('10)Frælsi2.73 w
+2.2
  
 
 
2.65
 2.5
2.53
 3.3
2.73
 2.2
     
11
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið2.61 w
+3.8
  
 
 
2.27
 3.0
2.61
 3.8
2.41
 1.2
     
12Guðrið HøgnadóttirGuðrið Høgnadóttir ('10)Frælsi2.44
+1.8
  
 PB
 
  X
 0.0
2.44 PB
 1.8
  X
 0.0
     
13Sunneva RavnsfjallSunneva Ravnsfjall ('10)Frælsi2.06 w
+3.0
  
 
 
1.96 PB
 2.0
2.06
 3.0
2.01 PB
 1.6
     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið42.21
  
 SB
 
40.47 SB42.21 SB39.61     
2
Andrea Heinadóttir
Andrea Heinadóttir ('11)
Frælsi32.63
  
 PB
 
30.33 PB25.8432.63 PB     
3Annika RavnsfjallAnnika Ravnsfjall ('10)Frælsi23.28
  
 PB
 
20.87 PB23.28 PB13.80     
4Jennhild LydersenJennhild Lydersen ('10)Treysti21.96
  
 SB
 
21.96 SB17.7421.92     
5Sunneva RavnsfjallSunneva Ravnsfjall ('10)Frælsi18.00
  
 PB
 
  X15.99 PB18.00 PB     
6Guðrið HøgnadóttirGuðrið Høgnadóttir ('10)Frælsi17.24
  
 PB
 
  X17.24 PB14.30     
7
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti17.18
  
 PB
 
15.24 SB17.18 PB13.17     
8
Nanna Á Fløtti Syderbø
Nanna Á Fløtti Syderbø ('11)
Treysti15.02
  
 SB
 
9.55 SB13.80 SB15.02 SB     
9
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti10.75
  
 PB
 
10.59 PB5.4910.75 PB     
D9 60 m    
Vind: -3.0

Finale A

Finale
Vind: -3.0
1
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti10.21
  
 PB
2
Hákun Berg Arnholdsson
Hákun Berg Arnholdsson ('12)
Treysti10.48
  
 PB
3
Sigfríður T Venned
Sigfríður T Venned ('12)
Treysti10.84
  
 PB
4
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið10.86
  
 PB
5
Jóanis Heinason
Jóanis Heinason ('13)
Frælsi12.51
  
 PB
D9 600 m    

Finale A

Finale
1
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti2:11.96
  
 PB
2
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið2:16.74
  
 PB
3
Hákun Berg Arnholdsson
Hákun Berg Arnholdsson ('12)
Treysti2:21.08
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið3.11
+0.2
  
 PB
 
2.78
 2.1
3.08 PB
 1.8
3.11 PB
 0.2
     
2
Hákun Berg Arnholdsson
Hákun Berg Arnholdsson ('12)
Treysti3.10
+0.8
  
 PB
 
2.94 SB
 1.4
3.10 PB
 0.8
2.95
 1.3
     
3
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti3.00
+1.5
  
 PB
 
2.69 SB
 2.0
2.73 SB
 1.0
3.00 PB
 1.5
     
4
Sigfríður T Venned
Sigfríður T Venned ('12)
Treysti2.99
+1.3
  
 PB
 
2.81 PB
 1.1
2.99 PB
 1.3
2.82
 0.9
     
5
Jóanis Heinason
Jóanis Heinason ('13)
Frælsi2.27
+1.9
  
 PB
 
2.26 PB
 1.6
2.27 PB
 1.9
2.23
 0.4
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti28.64
  
 PB
 
28.64 PB26.6527.49     
2
Hákun Berg Arnholdsson
Hákun Berg Arnholdsson ('12)
Treysti28.43
  
 SB
 
28.43 SB19.0127.40     
3
Sigfríður T Venned
Sigfríður T Venned ('12)
Treysti22.73
  
 SB
 
22.24 SB22.73 SB21.62     
4
Jóanis Heinason
Jóanis Heinason ('13)
Frælsi21.71
  
 PB
 
21.71 PB15.95  X     
5
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið10.65
  
 SB
 
3.90 SB9.96 SB10.65 SB     
P9 60 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið11.00
  
 PB
2
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið11.46
  
 PB
3
Amalia Høgnadóttir
Amalia Høgnadóttir ('12)
Frælsi11.62
  
 PB
4
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti11.93
  
 PB
Finale B
Vind: -2.1
Vind: -2.1
1
Emma Petersen
Emma Petersen ('12)
Frælsi10.66
  
 PB
2
Vera Lilja H. Róadóttir
Vera Lilja H. Róadóttir ('12)
Bragdið11.54
  
 PB
3
Ruth Gardar
Ruth Gardar ('12)
Frælsi12.06
  
 PB
P9 600 m    

Finale A

Finale
1
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið2:28.65
  
 PB
2
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið2:30.28
  
 PB
3
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti2:32.32
  
 PB
4
Amalia Høgnadóttir
Amalia Høgnadóttir ('12)
Frælsi2:36.75
  
 PB
5
Emma Petersen
Emma Petersen ('12)
Frælsi2:36.83
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið3.15
+1.2
  
 PB
 
2.86 PB
 1.1
3.14 PB
 0.9
3.15 PB
 1.2
     
2
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið2.89
+1.3
  
 PB
 
2.64 PB
 1.0
2.89 PB
 1.3
2.73
 1.3
     
3
Vera Lilja H. Róadóttir
Vera Lilja H. Róadóttir ('12)
Bragdið2.88
+1.5
  
 PB
 
2.76
 2.2
2.63
 1.3
2.88 PB
 1.5
     
4
Amalia Høgnadóttir
Amalia Høgnadóttir ('12)
Frælsi2.82
+1.7
  
 PB
 
2.82 PB
 1.7
2.51
 -0.1
  X
 0.0
     
5
Ruth Gardar
Ruth Gardar ('12)
Frælsi2.54
+1.3
  
 PB
 
2.40 PB
 1.4
2.40 =PB
 1.5
2.54 PB
 1.3
     
6
Emma Petersen
Emma Petersen ('12)
Frælsi2.45
+1.3
  
 PB
 
1.81 PB
 1.2
2.09 PB
 1.9
2.45 PB
 1.3
     
7
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti2.31
+1.8
  
 SB
 
2.31 SB
 1.8
2.24
 1.0
2.10
 0.6
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið22.74
  
 PB
 
19.52 SB22.74 PB16.82     
2
Emma Petersen
Emma Petersen ('12)
Frælsi14.74
  
 PB
 
14.74 PB8.509.27     
3
Ruth Gardar
Ruth Gardar ('12)
Frælsi14.05
  
 PB
 
13.73 PB9.4914.05 PB     
4
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið13.76
  
 PB
 
10.83 PB13.76 PB12.95     
5
Amalia Høgnadóttir
Amalia Høgnadóttir ('12)
Frælsi12.65
  
 PB
 
11.94 PB12.65 PB  X     
6
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti12.61
  
 PB
 
  X7.42 PB12.61 PB     
7
Vera Lilja H. Róadóttir
Vera Lilja H. Róadóttir ('12)
Bragdið9.92
  
 PB
 
  X9.12 PB9.92 PB     

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne