Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Mangekampstribute, ekstra øvelser 15‐16.5.2021

M 100 m    
15.5. Vind: +1.4

Finale A

Finale
15.5.Vind: +1.4
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.64
  
 SB
2Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta10.82
  
 PB
3Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Sparta10.83
  
 
4Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta10.94
  
 
5Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik10.96
  
 SB
6Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik11.06
  
 SB
7Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER11.21
  
 SB
Finale B
15.5. Vind: +0.2
15.5.Vind: +0.2
1Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta11.21
  
 SB
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta11.27
  
 PB
3Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta11.28
  
 
4Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta11.30
  
 PB
5Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.57
  
 SB
6Philip BraunPhilip Braun ('90)Sparta11.59
  
 
7Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta11.71
  
 SB
8Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.91
  
 
Finale C
15.5. Vind: +1.0
15.5.Vind: +1.0
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF11.48
  
 PB
2Djuma BerlevDjuma Berlev ('89)If Gullfoss11.86
  
 PB
4Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF11.92
  
 SB
5Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik12.03
  
 PB
6Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)KIF13.28
  
 SB
M 100 m extra    
15.5. Vind: +0.3

Finale A

Finale
15.5.Vind: +0.3
1Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER11.13
  
 SB
2Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.67
  
 
3Jesse LasquiteJesse Lasquite ('01)KIF11.87
  
 PB
4Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)KIF13.37
  
 
M 200 m    
15.5. Vind: +3.1

Finale A

Finale
15.5.Vind: +3.1
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta21.67 w
  
 
2Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER22.45 w
  
 
3Emil FrændeEmil Frænde Sparta22.57 w
  
 
4Hans Christian CorlinHans Christian Corlin ('05)Sparta22.70 w
  
 
5Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK22.93 w
  
 
6Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan23.62 w
  
 
M 400 m    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta50.52
  
 SB
2Philip BraunPhilip Braun ('90)Sparta50.84
  
 SB
3Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF51.29
  
 SB
Finale B
15.5.
15.5.
1Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)Frederiksberg IF51.91
  
 PB
2Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF53.56
  
 PB
3Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF55.39
  
 PB
4Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF56.79
  
 PB
M 800 m    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF1:59.13
  
 SB
2Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF2:05.67
  
 PB
4Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF2:09.37
  
 PB
M 1500 m    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas4:15.87
  
 PB
2Emil Hammer LuxEmil Hammer Lux ('02)Sparta4:18.47
  
 PB
3Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF4:20.85
  
 SB
4Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta4:24.99
  
 SB
M 110 m hæk    
16.5. Vind: -2.2

Finale A

Finale
16.5.Vind: -2.2
1Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta15.02
  
 PB
M Stangspring    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.50
  
 SB
 
4.40 SB
  O
4.50 SB
  O
4.60
XXX
     
M Længdespring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta6.42
0.0
  
 SB
 
6.38 SB
 0.0
6.42 SB
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
M Kuglestød 7.26 kg    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta12.57
  
 SB
 
  X12.55 SB12.57 SB  X12.1412.42  
M Spydkast 800 gram    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta53.03
  
 SB
 
48.08 SB52.13 SB  X  X  X53.03 SB  
K 100 m    
Finale 1
15.5. Vind: +1.0
15.5.Vind: +1.0
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta11.95
  
 SB
2Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta12.29
  
 SB
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.39
  
 PB
4Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta12.75
  
 PB
5Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Sparta13.08
  
 SB
Finale 2
15.5. Vind: -0.1
15.5.Vind: -0.1
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta11.98
  
 
2Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta12.66
  
 PB
3Emilie FlorinEmilie Florin ('01)Sparta23.83
  
 SB
K 200 m    
15.5. Vind: -0.2

Finale A

Finale
15.5.Vind: -0.2
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta25.17
  
 =SB
2Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF25.19
  
 =SB
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta25.34
  
 =PB
4Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF25.48
  
 =PB
5Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta26.71
  
 =SB
6Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Sparta27.21
  
 =SB
Finale B
15.5. Vind: -0.1
15.5.Vind: -0.1
1Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta26.50
  
 =PB
2Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK27.17
  
 =PB
3Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik27.25
  
 =SB
4Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta28.62
  
 =SB
K 400 m    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta55.62
  
 PB
2Rebekka HillingsøRebekka Hillingsø KIF57.95
  
 PB
3Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Sparta1:00.26
  
 SB
4Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Sparta1:00.33
  
 SB
5Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF1:13.13
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
15.5. Vind: +1.0

Finale A

Finale
15.5.Vind: +1.0
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta14.78
  
 SB
2Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta15.80
  
 PB
K Højdespring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.74
  
 SB
 
1.62 SB
  O
1.65 SB
  O
1.68 SB
XXO
1.71 SB
 XO
1.74 SB
XXO
1.77
XXX
  
2Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta1.56
  
 SB
 
1.50 SB
  O
1.53 SB
  O
1.56 SB
  O
1.59
XXX
    
K Stangspring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1Caroline RannersCaroline Ranners ('95)Sparta3.70
  
 SB
 
3.30 SB
XXO
3.40 SB
  O
3.50 SB
  O
3.60 SB
 XO
3.70 SB
  O
3.80
XXX
  
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.70
  
 SB
 
3.50 SB
 XO
3.60 SB
  O
3.70 SB
  O
3.80
XXX
    
2Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.10
  
 SB
 
2.90 SB
 XO
3.00 SB
  O
3.10 SB
 XO
3.20
XXX
    
K Længdespring    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.89
+1.7
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
5.76 PB
 0.0
  X
 0.0
5.75
 0.0
5.89 PB
 1.7
  
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.66
+1.9
  
 SB
 
5.40
 0.0
5.42
 0.0
5.32
 0.0
5.47 =SB
 -0.1
5.44
 -0.1
5.66 SB
 1.9
  
3Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta5.34
0.0
  
 PB
 
5.15 PB
 0.0
5.34 PB
 0.0
5.34 =PB
 0.0
5.09
 0.6
5.22
 0.1
5.34 =PB
 0.4
  
4Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.26
0.0
  
 SB
 
5.26 SB
 0.0
  X
 0.0
5.05
 0.0
  X
 0.0
5.17
 1.2
  X
 0.0
  
5Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta5.04
+1.8
  
 SB
 
3.24 SB
 0.0
5.04 SB
 1.8
  X
 0.0
4.81
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
K Kuglestød 4.0 kg    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta11.01
  
 SB
 
  X10.77 SB10.85 SB  X11.01 SB10.96  
2Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta10.98
  
 PB
 
9.88  X10.06  X10.68 PB10.98 PB  
K Spydkast 600 gram    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1
Marta María Bozovic Siljudóttir
Marta María Bozovic Siljudóttir ('01)
/ ISL32.80
  
 PB
 
29.28 SB30.87 SB30.1531.41 SB32.80 PB30.58  
K22 Længdespring    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF5.58
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
5.58 PB
 0.0
  X
 0.0
5.57
 0.0
3.12
 0.0
  
D19 Stangspring    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta4.30
  
 SB
 
3.50 SB
  O
3.80 SB
  O
4.00 SB
  O
4.10 SB
  O
4.30 SB
XXO
4.40
XXX
  
D19 Længdespring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta6.98
+0.8
  
 PB
 
  X
 0.0
6.87 PB
 0.3
6.98 PB
 0.8
  X
 0.0
6.81
 -0.2
6.78
 0.5
  
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta6.57
0.0
  
 PB
 
6.29 PB
 -0.6
6.29 =PB
 1.4
6.48 PB
 1.0
6.57 PB
 0.0
  X
 0.0
6.42
 0.2
  
3Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik5.82
-0.1
  
 PB
 
  X
 0.0
5.82 PB
 -0.1
5.78
 2.4
5.52
 0.6
5.59
 0.2
5.45
 -0.9
  
D19 Spydkast 800 gram    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta50.03
  
 PB
 
44.03 PB47.25 PB  X42.00  –50.03 PB  
2Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta35.74
  
 PB
 
  X35.74 PB  X  X  X  –  
3Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF31.23
  
 PB
 
  X  X  X23.18 PB29.78 PB31.23 PB  
P19 Højdespring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.68
  
 SB
 
1.62 SB
  O
1.68 SB
 XO
1.71
XXX
     
P19 Længdespring    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.94
+1.3
  
 PB
 
5.68 SB
 0.2
  X
 0.0
5.94 PB
 1.3
  –  –  –  
1Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.38
+0.8
  
 SB
 
5.12 SB
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
5.38 SB
 0.8
4.86
 0.0
5.31
 0.0
  
2Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)Hvidovre AM5.18
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
5.08 SB
 0.7
5.18 PB
 0.0
5.08
 0.5
  X
 0.0
3.79
 0.0
  
P19 Spydkast 600 gram    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta44.92
  
 PB
 
40.91 SB41.37 SB  X41.75 PB43.93 PB44.92 PB  
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik34.04
  
 PB
 
31.35 SB34.04 PB33.9333.99  –  –  
D17 100 m    
15.5. Vind: +2.0

Finale A

Finale
15.5.Vind: +2.0
1Hans Christian CorlinHans Christian Corlin ('05)Sparta11.41
  
 PB
2Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.49
  
 =PB
3Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF12.01
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
16.5. Vind: -1.4

Finale A

Finale
16.5.Vind: -1.4
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta14.99
  
 SB
2Bertram SundlandBertram Sundland ('05)KIF20.19
  
 PB
D17 Højdespring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta1.91
  
 PB
 
1.73 SB
  O
1.76 SB
 XO
1.79 SB
 XO
1.85 PB
 XO
1.88 PB
 XO
1.91 PB
XXO
1.94
XXX
 
D17 Længdespring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta7.11
0.0
  
 PB
 
7.11 PB
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
5.16
 -0.8
6.73
 0.0
6.95
 1.3
  
2Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.03
0.0
  
 SB
 
7.03 SB
 0.0
6.78
 -0.7
  X
 0.0
5.42
 0.3
6.89
 1.5
6.79
 -0.7
  
3Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta6.72
0.0
  
 PB
 
6.41 SB
 -0.5
6.67 PB
 0.0
6.38
 -0.3
6.49
 -0.3
6.52
 0.0
6.72 PB
 0.0
  
4Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK6.20
0.0
  
 
 
6.10
 0.0
5.96
 0.0
5.97
 0.0
6.01
 1.4
6.20
 0.0
  X
 0.0
  
P17 800 m    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta2:25.61
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
15.5. Vind: w

Finale A

Finale
15.5.Vind: w
1Anna Lena EspegaardAnna Lena Espegaard ('05)KIF18.85 w
  
 
P17 Højdespring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.44
  
 
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
XXX
   
P17 Længdespring    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.45
0.0
  
 =SB
 
5.45 =SB
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
5.04
 1.3
  X
 0.0
  
2Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK5.06
0.0
  
 PB
 
4.91 PB
 0.0
5.06 PB
 0.0
4.70
 0.0
4.70
 1.5
4.52
 0.0
4.91
 0.0
  
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta4.90
0.0
  
 
 
4.86
 0.3
4.89
 0.0
4.90
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
4.75
 0.0
  
4Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK4.89
0.0
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.89
 0.0
  X
 0.0
4.24
 0.0
4.79
 0.2
  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta12.12
  
 SB
 
11.97 SB12.05 SB12.07 SB12.12 SB12.02  X  
P17 Spydkast 500 gram    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta35.79
  
 PB
 
  X29.75 SB27.2435.79 PB  X31.90  
D15 100 m    
15.5. Vind: +1.0

Finale A

Finale
15.5.Vind: +1.0
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.45
  
 PB
2Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk11.73
  
 PB
3Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF12.05
  
 
4Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK12.16
  
 
D15 100 m hæk 84.0 cm    
15.5. Vind: w

Finale A

Finale
15.5.Vind: w
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta16.34 w
  
 
D15 Stangspring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK2.80
  
 PB
 
2.20 PB
  O
2.30 PB
  O
2.40 PB
  O
2.50 PB
 XO
2.60 PB
XXO
2.70 PB
XXO
2.80 PB
XXO
2.90
XXX
D15 Længdespring    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta5.41
0.0
  
 PB
 
5.41 PB
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
5.33
 0.7
5.33
 0.0
5.17
 0.9
  
2Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta4.86
+1.2
  
 
 
4.86
 1.2
4.52
 0.0
4.73
 0.0
3.17
 0.9
4.83
 0.1
4.67
 0.0
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta11.74
  
 PB
 
  X11.41 PB  X11.42 PB10.5611.74 PB  
D15 Diskoskast 1.0 kg    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK30.60
  
 
 
30.5230.60  X26.5823.18  X  
2Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta27.31
  
 PB
 
  X23.99 PB  X27.31 PB24.1721.74  
D15 Spydkast 600 gram    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta23.46
  
 PB
 
  X23.46 PB  X  X  X  X  
P15 200 m    
15.5. Vind: +0.6

Finale A

Finale
15.5.Vind: +0.6
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta26.73
  
 PB
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF27.52
  
 PB
3Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta28.37
  
 PB
4Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF28.60
  
 PB
5Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta29.77
  
 
Finale B
15.5. Vind: +1.4
15.5.Vind: +1.4
1Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF28.76
  
 PB
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF28.95
  
 PB
3Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF29.71
  
 PB
4Sophie Nør AlsingSophie Nør Alsing ('06)BAC32.00
  
 PB
5Sofie KnudsenSofie Knudsen ('06)KIF33.36
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
15.5. Vind: +1.2

Finale A

Finale
15.5.Vind: +1.2
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF15.87
  
 PB
P15 Højdespring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta1.42
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.33 PB
  O
1.36 PB
 XO
1.39 PB
  O
1.42 PB
XXO
1.45
XXr
  
2Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK1.21
  
 SB
 
1.09 SB
  O
1.12 SB
  O
1.15 SB
  O
1.18 SB
  O
1.21 SB
XXO
1.24
XXX
  
P15 Stangspring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF NH
  
 
 
2.50
XXX
       
P15 Længdespring    
16.5.

Finale A

Finale
16.5.
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta5.06
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
5.01 PB
 0.0
  X
 0.0
5.06 PB
 0.0
  X
 0.0
  
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.51
0.0
  
 =PB
 
4.51 PB
 0.0
4.42
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
4.51 =PB
 0.0
  X
 0.0
  
3Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF4.37
0.0
  
 PB
 
3.73 PB
 0.0
4.37 PB
 0.0
4.12
 0.7
4.33
 0.0
4.09
 0.0
  X
 0.0
  
4Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF3.70
+0.1
  
 PB
 
3.48 PB
 0.0
3.62 PB
 0.0
3.44
 0.0
2.92
 0.4
3.48
 0.0
3.70 PB
 0.1
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta10.22
  
 PB
 
9.3810.22 PB9.778.5310.009.26  
2Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta10.03
  
 SB
 
10.03 SB  X  –     
3Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta9.54
  
 
 
9.38  X8.899.548.70  X  
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF8.57
  
 PB
 
8.10 PB8.15 PB8.37 PB  X8.57 PB8.42  
D14 100 m    
15.5. Vind: +0.8

Finale A

Finale
15.5.Vind: +0.8
1Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik12.39
  
 PB
D14 Længdespring    
15.5.

Finale A

Finale
15.5.
Nicklas Gravgaard NielsenNicklas Gravgaard Nielsen ('07)Roar Atletik NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne