Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: UU Herlev Spydkast 17.5.2021
Herlev Stadion

D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik27.76
  
 PB
 
  X21.8921.8727.76 PB23.6526.50  
2Eskild FogEskild Fog ('06)Herlev Atletik24.65
  
 PB
 
  X24.12 PB  X24.65 PB23.99  X  
3Karlo Emil LüdersKarlo Emil Lüders ('06)Herlev Atletik14.75
  
 PB
 
14.74 PB14.0614.75 PB     
4Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik12.94
  
 PB
 
12.94 PB11.4612.84     
5Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik12.23
  
 PB
 
12.23 PB10.3211.16     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik27.35
  
 PB
 
23.3723.7421.6027.03 PB25.0227.35 PB  
2Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik17.73
  
 PB
 
15.07 PB  X17.73 PB  X  X  X  
3Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.25
  
 PB
 
14.25 PB14.2013.14     
4Martine Gylden EbbesenMartine Gylden Ebbesen ('07)Herlev Atletik10.14
  
 PB
 
8.91 PB10.14 PB6.69     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik21.47
  
 PB
 
  X21.47 PB  X     
2Jonas LarsenJonas Larsen ('08)Herlev Atletik16.74
  
 
 
13.6416.7414.03     
3Johannes Dalset EriksenJohannes Dalset Eriksen ('09)Herlev Atletik14.91
  
 
 
14.3213.9814.91     
4Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik12.14
  
 PB
 
12.14 PB  X  X     
5Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik11.70
  
 PB
 
9.20 PB11.70 PB  X     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik20.65
  
 SB
 
20.65 SB19.8418.52     
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik14.60
  
 SB
 
13.18 SB14.60 SB14.18     
M45 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik30.90
  
 
 
30.9027.1029.3330.4028.9427.40  
M50 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik35.73
  
 
 
33.6831.2531.3134.4435.7334.40  
K50 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik14.67
  
 PB
 
12.16 PB14.67 PB  X  X13.84  X  
K65 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Randi KlokmoseRandi Klokmose ('53)Herlev Atletik10.11
  
 PB
 
7.5010.11 PB8.52     

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon