Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
København: Second annual Hjortebjerg Invite Classic 18.5.2021
Vælg mænd discipliner
1500 m
3000 m
Vælg kvinder discipliner
M 1500 m
Finale A
Finale
1
Oliver Bredgaard
Oliver Bredgaard ('96)
96
Sparta
4:12.0h
PB
2
Emil Hammer Lux
Emil Hammer Lux ('02)
02
Sparta
4:12.3h
PB
3
Johan Platz
Johan Platz ('94)
94
Sparta
4:24.3h
PB
4
Emil Jønsson Kristiansen
Emil Jønsson Kristiansen ('96)
96
Sparta
4:24.6h
PB
5
Jan Jakubicek
Jan Jakubicek ('96)
96
Sparta / CZE
4:31.2h
PB
6
Christian Lykkeby Olsen
Christian Lykkeby Olsen ('93)
93
Sparta
4:31.5h
7
Conrad Lind
Conrad Lind ('01)
01
Sparta
4:37.7h
SB
8
Kent Nørmark
Kent Nørmark ('71)
71
Sparta
4:38.0h
SB
9
Maria Larsen
Maria Larsen ('96)
96
Sparta
4:42.3h
K 1
10
Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad
Elisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04)
04
Sparta
5:03.4h
K 2
11
Sille Oksbroe Hejselbak
Sille Oksbroe Hejselbak ('01)
01
Sparta
5:13.7h
K 3
12
Isabella Matilda Jensen
Isabella Matilda Jensen ('01)
01
Sparta
5:16.9h
K 4
M 3000 m
Finale A
Finale
1
Esben Krogh Rasmussen
Esben Krogh Rasmussen ('93)
93
Sparta
8:34.3h
PB
2
Jeppe Sidenius
Jeppe Sidenius ('92)
92
Sparta
8:38.2h
PB
3
Dean Cooper-Cunningham
Dean Cooper-Cunningham ('94)
94
Sparta / GBR
8:39.2h
PB
4
Thomas Møller Lorentzen
Thomas Møller Lorentzen ('86)
86
Sparta
8:43.4h
PB
5
Yousef Bellouch
Yousef Bellouch ('98)
98
Frederiksberg IF
8:46.5h
PB
6
Mads Martinus Bredtoft
Mads Martinus Bredtoft ('94)
94
Sparta
9:01.9h
PB
7
Richard Dion Jensen
Richard Dion Jensen ('85)
85
Sparta
9:10.3h
SB
8
William Hvass
William Hvass ('06)
06
Sparta
9:12.0h
PB
9
Henrik Lau
Henrik Lau ('71)
71
Odense Atletik
9:18.7h
PB
10
Sofia Thøgersen
Sofia Thøgersen ('05)
05
Sparta
9:18.9h
DUR-16
K 1
11
Andreas Brasen Kidmose
Andreas Brasen Kidmose ('91)
91
Sparta
9:19.3h
PB
Asbjørn Eller Skaarup
Asbjørn Eller Skaarup ('95)
95
Sparta
DNF
Christopher Strandgaard
Christopher Strandgaard ('06)
06
Sparta
DNF
Finale B
1
Nikolaj Dam
Nikolaj Dam ('90)
90
Sparta
9:38.3h
SB
2
Nanna Bové
Nanna Bové ('95)
95
Sparta
9:43.6h
K 2
3
Emil Lind-Holm
Emil Lind-Holm ('92)
92
Sparta
9:43.9h
SB
4
Caroline Christiansen
Caroline Christiansen ('94)
94
Sparta
9:57.9h
K 3
5
Christian Lykkeby Olsen
Christian Lykkeby Olsen ('93)
93
Sparta
10:00.9h
PB
6
Stine Muldbak Andersen
Stine Muldbak Andersen ('91)
91
Sparta
10:01.3h
K 4
7
Kathrine Højgaard Hansen
Kathrine Højgaard Hansen ('95)
95
Sparta
10:26.4h
K 5
8
Rosa Sivert
Rosa Sivert ('98)
98
Sparta
11:02.6h
K 6
9
Abigail Sacco
Abigail Sacco ('06)
06
Sparta
11:50.2h
K 7
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open