Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Kastestævne 14.5.2021
Ballerup stadion

M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta52.50
  
 
 
  X51.76  X  X51.5352.50  
2Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM45.21
  
 
 
40.4542.5041.9642.3043.9045.21  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM63.86
  
 
 
  X  X59.66  X  X63.86  
2Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM59.60
  
 
 
59.57  X58.9959.6057.6458.27  
3Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK58.32
  
 
 
  X57.4957.9758.3255.8457.16  
4Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF52.82
  
 
 
50.9752.8250.8951.4250.7751.57  
5Alexandru Cristian MiculitaAlexandru Cristian Miculita Sparta / ROU46.22
  
 
 
46.22  X  X  X45.44  X  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta57.23
  
 
 
55.6355.6253.4057.2354.95  X  
2Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta55.92
  
 SB
 
54.9153.1455.2454.4055.92 SB   
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta62.49
  
 
 
  X62.0162.4959.58  X60.96  
2Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta55.81
  
 
 
52.0955.8154.84  X54.27  X  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM38.84
  
 PB
 
38.72 PB36.7538.84 PB  X38.0038.29  
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 36.88
  
 PB
 
  X34.0134.1533.4236.88 PB  X  
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM64.31
  
 
 
  X64.31  X  X  X62.10  
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 47.78
  
 
 
46.9847.78  X45.4746.7047.50  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta40.40
  
 PB
 
31.93  X  X37.7140.40 PB  X  
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta50.30
  
 
 
  X  X  X  X50.3047.61  
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM50.23
  
 
 
  X  X  X47.6347.7250.23  

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m