Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: Vindsprint 2 30.5.2021

M 100 m    
Finale 1
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)Sparta10.33
  
DUR DUR-19 PB
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.36
  
 PB
3Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.98
  
 SB
4Marius Glenner-FrandsenMarius Glenner-Frandsen ('95)KIF11.07
  
 PB
5Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.25
  
 PB
6Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK11.29
  
 PB
Finale 2
Vind: +2.6
Vind: +2.6
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)Sparta10.30 w
  
 
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.34 w
  
 
3Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.83 w
  
 
4Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik10.84 w
  
 
5Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK12.82 w
  
 
M 200 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik21.47
  
 PB
2Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik21.73
  
 PB
3Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta21.95
  
 PB
4Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre TC22.23
  
 SB
5Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre TC22.63
  
 PB
6Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik22.85
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK52.12
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC55.09
  
 PB
3Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 59.29
  
 PB
K 100 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF12.76
  
 PB
2Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik13.24
  
 SB
3Sofie SkovgaardSofie Skovgaard ('93)Greve Atletik13.94
  
 PB
K 200 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta24.45
  
 SB
2Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF26.09
  
 PB
3Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik26.24
  
 PB
4Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik27.13
  
 SB
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre TC DNF
  
 
Finale B
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC26.51 w
  
 
2Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik27.98 w
  
 
3Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik28.66 w
  
 
4Sofie SkovgaardSofie Skovgaard ('93)Greve Atletik28.69 w
  
 
5Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik30.11 w
  
 
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Finale 1
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik15.81
  
 PB
Finale 2
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik15.64
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Finale 1
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik13.36
  
 PB
Finale 2
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik13.07
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m