Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Stoholm: Klub Stævne Stoholm 31.5.2021
Stoholm Stadion

D15 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik14.50 w
  
 
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik1.25
  
 PB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25 PB
  O
1.30
XXX
       
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik16.78
  
 PB
 
16.78 PB       
D14 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik7.39
  
 SB
 
7.39 SB       
2Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik7.16
  
 PB
 
7.16 PB       
3Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik6.33
  
 SB
 
6.33 SB       
4Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik5.85
  
 PB
 
5.85 PB       
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik11.60 w
  
 
2Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik12.60 w
  
 
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik3:01.56
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik1.35
  
 PB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
     
2Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik1.25
  
 SB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30
XXX
       
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik3.91 w
w
  
 
 
3.91 PB
 0.0
       
2Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik3.47 w
w
  
 
 
3.47 SB
 0.0
       
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik19.72
  
 PB
 
19.72 PB       
2Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik11.52
  
 SB
 
11.52 SB       
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
2Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik10.00 w
  
 
3Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik10.20 w
  
 
5Karl SivebækKarl Sivebæk ('10)Stoholm Atletik10.50 w
  
 
6Mads AndersenMads Andersen ('10)Stoholm Atletik10.80 w
  
 
7Andreas NielsenAndreas Nielsen ('10)Stoholm Atletik11.00 w
  
 
D11 600 m    

Finale A

Finale
2Andreas NielsenAndreas Nielsen ('10)Stoholm Atletik2:31.50
  
 PB
3Karl SivebækKarl Sivebæk ('10)Stoholm Atletik2:39.00
  
 PB
4Mads AndersenMads Andersen ('10)Stoholm Atletik2:42.00
  
 PB
5Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik2:59.00
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik1.15
  
 =PB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 =PB
  O
1.20
XXX
 
2Andreas NielsenAndreas Nielsen ('10)Stoholm Atletik1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
3Mads AndersenMads Andersen ('10)Stoholm Atletik0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Andreas NielsenAndreas Nielsen ('10)Stoholm Atletik3.14 w
w
  
 
 
3.14 PB
 0.0
       
2Mads AndersenMads Andersen ('10)Stoholm Atletik3.00 w
w
  
 
 
3.00 PB
 0.0
       
3Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik2.94 w
w
  
 
 
2.94 SB
 0.0
       
3Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik2.94 w
w
  
 
 
2.94 PB
 0.0
       
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Andreas NielsenAndreas Nielsen ('10)Stoholm Atletik30.07
  
 PB
 
30.07 PB       
2Karl SivebækKarl Sivebæk ('10)Stoholm Atletik29.93
  
 PB
 
29.93 PB       
3Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik28.84
  
 PB
 
28.84 PB       
4Mads AndersenMads Andersen ('10)Stoholm Atletik27.50
  
 PB
 
27.50 PB       
P11 60 m    

Finale A

Finale
1Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik9.60
  
 
3Kaya AlbrechtsenKaya Albrechtsen ('10)Stoholm Atletik10.20
  
 
7Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik11.00
  
 
P11 600 m    

Finale A

Finale
1Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik2:31.00
  
 
6Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik3:00.00
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kaya AlbrechtsenKaya Albrechtsen ('10)Stoholm Atletik1.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
 
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik1.00
  
 PB
 
0.90 =PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
    
3Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik0.90
  
 PB
 
0.90 PB
XXO
0.95
XXX
      
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik34.88
  
 PB
 
34.88 PB       
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik31.32
  
 PB
 
31.32 PB       
3Kaya AlbrechtsenKaya Albrechtsen ('10)Stoholm Atletik19.16
  
 PB
 
19.16 PB       
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Stoholm Atletik7.90 w
  
 
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik8.40 w
  
 
4Kasper JakobsenKasper Jakobsen ('12)Stoholm Atletik8.60 w
  
 
6Xander LadefogedXander Ladefoged ('12)Stoholm Atletik9.30 w
  
 
6
Johanne Nygaard
Johanne Nygaard ('15)
Stoholm Atletik9.30 w
  
 
9
Lucian Croitor
Lucian Croitor ('14)
Stoholm Atletik9.60 w
  
 
10Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Stoholm Atletik9.70 w
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Xander LadefogedXander Ladefoged ('12)Stoholm Atletik2.49 w
w
  
 
 
2.49 PB
 0.0
       
2Kasper JakobsenKasper Jakobsen ('12)Stoholm Atletik2.25 w
w
  
 
 
2.25 PB
 0.0
       
3Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Stoholm Atletik1.97 w
w
  
 
 
1.97 PB
 0.0
       
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Xander LadefogedXander Ladefoged ('12)Stoholm Atletik13.16
  
 PB
 
13.16 PB       
2Kasper JakobsenKasper Jakobsen ('12)Stoholm Atletik12.31
  
 PB
 
12.31 PB       
3Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Stoholm Atletik11.20
  
 PB
 
11.20 PB       
P9 40 m    

Finale A

Finale
2
Nanna Jakobsen
Nanna Jakobsen ('14)
Stoholm Atletik8.10
  
 
5Rosa AlbrechtsenRosa Albrechtsen ('12)Stoholm Atletik8.80
  
 
6
Ella Würtz Iversen
Ella Würtz Iversen ('14)
Stoholm Atletik9.30
  
 
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Rosa AlbrechtsenRosa Albrechtsen ('12)Stoholm Atletik11.70
  
 PB
 
11.70 PB       
2
Ida Jensen
Ida Jensen ('13)
Stoholm Atletik6.72
  
 PB
 
6.72 PB       
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik2.82 w
w
  
 
 
2.82 PB
 0.0
       
2
Johanne Nygaard
Johanne Nygaard ('15)
Stoholm Atletik1.97 w
w
  
 
 
1.97 PB
 0.0
       
3
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Stoholm Atletik1.91 w
w
  
 
 
1.91 PB
 0.0
       
4
Lucian Croitor
Lucian Croitor ('14)
Stoholm Atletik1.42 w
w
  
 
 
1.42 PB
 0.0
       
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik12.65
  
 PB
 
12.65 PB       
2
Oliver Bundgaard Josefsen
Oliver Bundgaard Josefsen ('14)
Stoholm Atletik11.23
  
 PB
 
11.23 PB       
3
Lucian Croitor
Lucian Croitor ('14)
Stoholm Atletik8.43
  
 PB
 
8.43 PB       
4
Johanne Nygaard
Johanne Nygaard ('15)
Stoholm Atletik5.75
  
 PB
 
5.75 PB       
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Nanna Jakobsen
Nanna Jakobsen ('14)
Stoholm Atletik10.01
  
 PB
 
10.01 PB       
2
Ella Würtz Iversen
Ella Würtz Iversen ('14)
Stoholm Atletik7.78
  
 PB
 
7.78 PB       

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb