Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skara SWE: Skararacet 6.6.2021
Sparbanken Arena

M 100 m    
Finale A
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN10.58
  
 
2
Zion Eriksson
Zion Eriksson ('02)
SWE10.65
  
 
3
Thomas Jones
Thomas Jones ('01)
SWE10.69
  
 
4
Patrik Andersson
Patrik Andersson ('91)
SWE10.79
  
 
5
Adam Denguir
Adam Denguir ('94)
SWE10.97
  
 
Finale B
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1
Odain Rose
Odain Rose ('92)
SWE10.67
  
 SB
2
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWE10.70
  
 PB
3Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN10.90
  
 
4
William Thor
William Thor 
SWE10.92
  
 
5
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE11.01
  
 
Finale C
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1
Alex Apelgrim
Alex Apelgrim ('04)
SWE10.79
  
 PB
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)DEN10.88
  
 
3
Viktor Thor
Viktor Thor 
SWE10.89
  
 
4
Simon Sharapo
Simon Sharapo ('01)
SWE10.89
  
 
5
Simon Plesse
Simon Plesse ('02)
SWE10.99
  
 
6
Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh ('98)
SWE11.03
  
 
Finale D
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1
Desmond Rogo
Desmond Rogo ('96)
SWE10.71
  
 SB
2
Emil Johansson
Emil Johansson ('02)
SWE10.73
  
 SB
3
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE10.79
  
 SB
4Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN10.83
  
 
5Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN11.09
  
 
Finale E
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Anders Pihlblad
Anders Pihlblad ('98)
SWE10.87
  
 PB
2
Tom Kling-Baptiste
Tom Kling-Baptiste ('90)
SWE10.91
  
 
3
Nils Thornberg
Nils Thornberg ('94)
SWE10.97
  
 
4
David Sennung
David Sennung ('91)
SWE11.02
  
 
5
Tarley Allison
Tarley Allison ('97)
SWE11.06
  
 
6
Rafael Tejada De Leon
Rafael Tejada De Leon ('02)
SWE11.09
  
 
Finale F
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1
Tobias Carlryd
Tobias Carlryd 
SWE10.99
  
 PB
2
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE10.99
  
 
3
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE11.02
  
 SB
4
Alexander Hult
Alexander Hult ('96)
SWE11.04
  
 
5
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE11.14
  
 
6
Douglas Hellbratt
Douglas Hellbratt ('95)
SWE11.16
  
 
Finale G
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN10.98
  
 SB
2
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE11.27
  
 SB
3
Artur Engström
Artur Engström ('96)
SWE11.29
  
 
4
Imran Lernebo
Imran Lernebo ('01)
SWE11.29
  
 PB
5
Stefan Franzén
Stefan Franzén ('03)
SWE11.36
  
 SB
6
Samuel Ekelund
Samuel Ekelund ('03)
SWE11.38
  
 PB
Finale H
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1
Linus Suwanakoo
Linus Suwanakoo ('02)
SWE11.48
  
 
2
Josef Åberg
Josef Åberg ('91)
SWE11.54
  
 
3
Lucas Strand
Lucas Strand ('99)
SWE11.58
  
 
4
Nick Heidarian
Nick Heidarian ('03)
SWE11.78
  
 
5
Andreas Norström
Andreas Norström ('92)
SWE11.80
  
 
6
Esbjörn Eriksson
Esbjörn Eriksson ('03)
SWE11.80
  
 
Finale I
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Gabriel Ant Styffe
Gabriel Ant Styffe ('03)
SWE11.72
  
 PB
2
Fredrik Sangberg
Fredrik Sangberg ('90)
SWE11.81
  
 SB
3
Gustav Ölund
Gustav Ölund ('94)
SWE11.87
  
 SB
Finale J
Vind: -1.5
Vind: -1.5
1
Kamyar Shakiba
Kamyar Shakiba ('01)
SWE12.20
  
 =PB
2
Robin Noping
Robin Noping ('96)
SWE12.26
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1
Anders Pihlblad
Anders Pihlblad ('98)
SWE10.90
  
 SB
2
Samuel Ekelund
Samuel Ekelund ('03)
SWE11.39
  
 PB
3
Gabriel Ant Styffe
Gabriel Ant Styffe ('03)
SWE11.82
  
 PB
4
Gustav Ölund
Gustav Ölund ('94)
SWE12.02
  
 SB
5
Robin Noping
Robin Noping ('96)
SWE12.36
  
 SB
Indledende 2
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWE10.77
  
 SB
2
Viktor Thor
Viktor Thor 
SWE10.83
  
 SB
3
Desmond Rogo
Desmond Rogo ('96)
SWE10.88
  
 SB
4
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE11.17
  
 SB
5
Ludvig All
Ludvig All ('02)
SWE11.85
  
 SB
Indledende 3
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1
Imran Lernebo
Imran Lernebo ('01)
SWE11.33
  
 PB
2
Stefan Franzén
Stefan Franzén ('03)
SWE11.41
  
 SB
3
Josef Åberg
Josef Åberg ('91)
SWE11.43
  
 SB
4
Fredrik Sangberg
Fredrik Sangberg ('90)
SWE12.03
  
 SB
5
Theodor Duvert
Theodor Duvert ('01)
SWE12.25
  
 SB
Indledende 4
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Patrik Andersson
Patrik Andersson ('91)
SWE10.59
  
 SB
2
Erik Annerfalk
Erik Annerfalk ('94)
SWE10.70
  
 SB
3
Alexander Andreasson
Alexander Andreasson ('99)
SWE10.77
  
 SB
4
William Thor
William Thor 
SWE10.78
  
 SB
5
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE10.80
  
 SB
Indledende 5
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh ('98)
SWE10.82
  
 SB
2Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN10.89
  
 SB
3
Tarley Allison
Tarley Allison ('97)
SWE10.92
  
 SB
4
Alexander Hult
Alexander Hult ('96)
SWE10.92
  
 SB
5
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE11.29
  
 SB
6
Andreas Norström
Andreas Norström ('92)
SWE11.57
  
 SB
Indledende 6
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1
Tobias Carlryd
Tobias Carlryd 
SWE11.15
  
 SB
2
Linus Suwanakoo
Linus Suwanakoo ('02)
SWE11.41
  
 PB
3
Lucas Strand
Lucas Strand ('99)
SWE11.51
  
 PB
4
Nick Heidarian
Nick Heidarian ('03)
SWE11.56
  
 
5
Esbjörn Eriksson
Esbjörn Eriksson ('03)
SWE11.66
  
 
6
Kamyar Shakiba
Kamyar Shakiba ('01)
SWE12.20
  
 PB
Indledende 7
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Simon Plesse
Simon Plesse ('02)
SWE10.81
  
 PB
2
David Sennung
David Sennung ('91)
SWE10.96
  
 SB
3
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE11.05
  
 SB
4
Douglas Hellbratt
Douglas Hellbratt ('95)
SWE11.07
  
 SB
5
Artur Engström
Artur Engström ('96)
SWE11.26
  
 SB
Milo Wahlgren
Milo Wahlgren ('02)
SWE DNF
  
 
Indledende 8
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Alex Apelgrim
Alex Apelgrim ('04)
SWE10.80
  
 PB
2
Simon Sharapo
Simon Sharapo ('01)
SWE10.84
  
 SB
3
Emil Johansson
Emil Johansson ('02)
SWE10.89
  
 
4
Tom Kling-Baptiste
Tom Kling-Baptiste ('90)
SWE10.90
  
 SB
5
Rafael Tejada De Leon
Rafael Tejada De Leon ('02)
SWE10.96
  
 
6
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE11.02
  
 
Indledende 9
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Thomas Jones
Thomas Jones ('01)
SWE10.51
  
 =PB
2
Adam Denguir
Adam Denguir ('94)
SWE10.76
  
 SB
3Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN10.79
  
 PB
4Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN10.85
  
 
5
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE10.88
  
 SB
6
Nils Thornberg
Nils Thornberg ('94)
SWE10.91
  
 SB
Indledende 10
Vind: -1.8
Vind: -1.8
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN10.57
  
 
2
Zion Eriksson
Zion Eriksson ('02)
SWE10.63
  
 
3
Odain Rose
Odain Rose ('92)
SWE10.78
  
 SB
4Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)DEN10.83
  
 
5
Joel Bengtsson
Joel Bengtsson ('99)
SWE10.85
  
 SB
6Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN11.18
  
 SB
M 110 m hæk    
Finale A
Vind: -1.5
Vind: -1.5
1
Joel Bengtsson
Joel Bengtsson ('99)
SWE14.25
  
 
2
Petter Gustafsson
Petter Gustafsson ('94)
SWE14.42
  
 SB
3
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE14.80
  
 
4
Sidrak Afework
Sidrak Afework ('01)
SWE15.04
  
 
Finale B
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1
Isak Barrow
Isak Barrow ('96)
SWE15.37
  
 PB
2
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE15.45
  
 PB
3
Theodor Duvert
Theodor Duvert ('01)
SWE16.66
  
 
K 100 m    
Finale A
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE11.64
  
 PB
2
Elvira Tanderud
Elvira Tanderud ('04)
SWE11.68
  
 SB
3Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN11.80
  
 
4
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE11.86
  
 
5
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE11.93
  
 
Finale B
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
SWE11.93
  
 
2
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE12.07
  
 
3
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE12.12
  
 PB
4
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE12.20
  
 SB
5
Tilde Dahlberg
Tilde Dahlberg ('06)
SWE12.35
  
 PB
6
Kajsa Kjellergren
Kajsa Kjellergren ('01)
SWE12.45
  
 
Finale C
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE12.09
  
 PB
2
Ella Hagman
Ella Hagman ('02)
SWE12.31
  
 SB
3
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE12.36
  
 SB
4
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE12.43
  
 PB
5
Ebba Gustafsson
Ebba Gustafsson ('02)
SWE12.54
  
 
6
Maya Bergström-Weekes
Maya Bergström-Weekes ('05)
SWE12.63
  
 
Finale D
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Sarah Karlsson
Sarah Karlsson ('01)
SWE12.74
  
 SB
2
Sissel Eliasson
Sissel Eliasson ('04)
SWE12.88
  
 SB
3
Judith Wagersten
Judith Wagersten ('98)
SWE13.08
  
 SB
4
Tova Gustafsson
Tova Gustafsson ('05)
SWE13.19
  
 
5
Momo Marqvardsen
Momo Marqvardsen ('03)
SWE14.95
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1
Tilde Dahlberg
Tilde Dahlberg ('06)
SWE12.37
  
 PB
2
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE12.54
  
 SB
3
Maya Bergström-Weekes
Maya Bergström-Weekes ('05)
SWE12.54
  
 PB
4
Clara Augustsson
Clara Augustsson 
SWE12.69
  
 SB
5
Sarah Karlsson
Sarah Karlsson ('01)
SWE12.77
  
 SB
6
Momo Marqvardsen
Momo Marqvardsen ('03)
SWE15.21
  
 PB
Indledende 2
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Claudia Payton
Claudia Payton ('98)
SWE11.59
  
 SB
2
Elvira Tanderud
Elvira Tanderud ('04)
SWE11.69
  
 SB
3
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE12.31
  
 SB
4
Kajsa Kjellergren
Kajsa Kjellergren ('01)
SWE12.36
  
 SB
5
Ella Hagman
Ella Hagman ('02)
SWE12.53
  
 SB
Indledende 3
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE12.21
  
 SB
2
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE12.38
  
 
3
Ebba Gustafsson
Ebba Gustafsson ('02)
SWE12.75
  
 
4
Sissel Eliasson
Sissel Eliasson ('04)
SWE13.06
  
 
5
Tova Gustafsson
Tova Gustafsson ('05)
SWE13.14
  
 
6
Judith Wagersten
Judith Wagersten ('98)
SWE13.17
  
 SB
Indledende 4
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE11.73
  
 PB
2
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE11.87
  
 
3Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN11.89
  
 
4
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE11.92
  
 SB
5
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
SWE11.98
  
 
6
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE12.12
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1
Julia Wennersten
Julia Wennersten ('01)
SWE13.87
  
 
2Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN14.28
  
 
3
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE14.35
  
 SB
4
Katharina Gråman
Katharina Gråman ('03)
SWE14.58
  
 SB
5
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson ('01)
SWE14.71
  
 SB
6
Silvia Popa
Silvia Popa ('03)
SWE16.42
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm extra    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1
Julia Wennersten
Julia Wennersten ('01)
SWE13.90
  
 
2
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE14.29
  
 SB
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN14.38
  
 
4
Ebba Magnusson
Ebba Magnusson ('01)
SWE14.64
  
 PB
5
Katharina Gråman
Katharina Gråman ('03)
SWE14.70
  
 SB
6
Silvia Popa
Silvia Popa ('03)
SWE17.20
  
 
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1
Hannes Egonsson
Hannes Egonsson ('03)
SWE14.46
  
 PB
2
Ludvig All
Ludvig All ('02)
SWE15.13
  
 
3
Moltas Strömberg
Moltas Strömberg ('03)
SWE15.80
  
 PB
D19 110 m hæk 99.1 cm extra    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1
Hannes Egonsson
Hannes Egonsson ('03)
SWE14.92
  
 
2
Ludvig All
Ludvig All ('02)
SWE15.31
  
 
3
Moltas Strömberg
Moltas Strömberg ('03)
SWE15.65
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m