M 100 m 11.6. Vind: +0.4 Finale A Finale | 11.6. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Terrance Laird Terrance Laird ('98) | 98 | USA | 10.05 | PB | ||||||||||||
2 | Shaun Maswanganyi Shaun Maswanganyi ('01) | 01 | RSA | 10.09 | |||||||||||||
3 | Micah Williams Micah Williams ('01) | 01 | USA | 10.11 | |||||||||||||
4 | JoVaughn Martin JoVaughn Martin ('99) | 99 | USA | 10.12 | |||||||||||||
5 | Davonte Burnett Davonte Burnett | 00 | USA | 10.19 | |||||||||||||
6 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 10.19 | |||||||||||||
7 | Joe Fahnbulleh Joe Fahnbulleh ('01) | 01 | USA | 10.26 | |||||||||||||
8 | Taylor Banks Taylor Banks | 00 | USA | 10.35 | |||||||||||||
Semifinale | 9.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 9.6. Vind: +0.9 | 9.6. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Micah Williams Micah Williams ('01) | 01 | USA | 10.11 | |||||||||||||
2 | Taylor Banks Taylor Banks | 00 | USA | 10.18 | PB | ||||||||||||
3 | Joe Fahnbulleh Joe Fahnbulleh ('01) | 01 | USA | 10.21 | PB | ||||||||||||
4 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 10.21 | |||||||||||||
5 | Travis Collins Travis Collins ('96) | 96 | USA | 10.25 | |||||||||||||
6 | Courtney Lindsey Courtney Lindsey ('98) | 98 | USA | 10.33 | |||||||||||||
7 | Zachary Jewell Zachary Jewell ('98) | 98 | USA | 10.37 | |||||||||||||
8 | Lance Lang Lance Lang ('01) | 01 | USA | 10.51 | |||||||||||||
Semi 2 9.6. Vind: +1.3 | 9.6. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | JoVaughn Martin JoVaughn Martin ('99) | 99 | USA | 10.12 | |||||||||||||
2 | Davonte Burnett Davonte Burnett | 00 | USA | 10.12 | |||||||||||||
3 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 10.15 | SB | ||||||||||||
4 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 10.22 | |||||||||||||
5 | Devon Achane Devon Achane ('01) | 01 | USA | 10.22 | PB | ||||||||||||
6 | Cole Beck Cole Beck ('99) | 99 | USA | 10.25 | |||||||||||||
7 | Tinotenda Matiyenga Tinotenda Matiyenga ('99) | 99 | ZIM | 10.40 | |||||||||||||
8 | Jacolby Shelton Jacolby Shelton | USA | 10.52 | ||||||||||||||
Semi 3 9.6. Vind: 0.0 | 9.6. | Vind: 0.0 | |||||||||||||||
1 | Shaun Maswanganyi Shaun Maswanganyi ('01) | 01 | RSA | 10.14 | |||||||||||||
2 | Terrance Laird Terrance Laird ('98) | 98 | USA | 10.21 | |||||||||||||
3 | Bryan Henderson Bryan Henderson ('97) | 97 | USA | 10.34 | |||||||||||||
4 | Arian Smith Arian Smith ('01) | 01 | USA | 10.39 | SB | ||||||||||||
5 | Lawrence Johnson Lawrence Johnson ('99) | 99 | USA | 10.45 | |||||||||||||
6 | Kamden Jackson Kamden Jackson | 00 | USA | 10.46 | |||||||||||||
7 | Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | 10.50 | |||||||||||||
8 | Kasaun James Kasaun James ('97) | 97 | USA | 11.14 | |||||||||||||
M 200 m 11.6. Vind: -0.4 Finale A Finale | 11.6. | Vind: -0.4 | |||||||||||||||
1 | Joe Fahnbulleh Joe Fahnbulleh ('01) | 01 | USA | 19.91 | PB | ||||||||||||
2 | Terrance Laird Terrance Laird ('98) | 98 | USA | 19.94 | |||||||||||||
3 | Shaun Maswanganyi Shaun Maswanganyi ('01) | 01 | RSA | 20.10 | PB | ||||||||||||
4 | Micaiah Harris Micaiah Harris ('98) | 98 | USA | 20.26 | |||||||||||||
5 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 20.48 | |||||||||||||
6 | Davonte Burnett Davonte Burnett | 00 | USA | 20.55 | |||||||||||||
7 | JoVaughn Martin JoVaughn Martin ('99) | 99 | USA | 20.96 | |||||||||||||
8 | Robert Gregory Robert Gregory ('01) | 01 | USA | 21.74 | |||||||||||||
9 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 25.79 | |||||||||||||
Semifinale | 9.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 9.6. Vind: +1.3 | 9.6. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Joe Fahnbulleh Joe Fahnbulleh ('01) | 01 | USA | 20.05 | =PB | ||||||||||||
2 | Robert Gregory Robert Gregory ('01) | 01 | USA | 20.40 | PB | ||||||||||||
3 | Davonte Burnett Davonte Burnett | 00 | USA | 20.41 | |||||||||||||
4 | Lance Lang Lance Lang ('01) | 01 | USA | 20.62 | |||||||||||||
5 | Devon Achane Devon Achane ('01) | 01 | USA | 20.73 | |||||||||||||
6 | Marcus Parker Marcus Parker ('97) | 97 | USA | 20.79 | |||||||||||||
7 | Eric Harrison Eric Harrison ('99) | 99 | TTO | 20.86 | |||||||||||||
8 | Christian Hamberlin Christian Hamberlin ('99) | 99 | USA | 20.89 | |||||||||||||
Semi 2 9.6. Vind: +0.7 | 9.6. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Shaun Maswanganyi Shaun Maswanganyi ('01) | 01 | RSA | 20.18 | PB | ||||||||||||
2 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 20.28 | |||||||||||||
3 | JoVaughn Martin JoVaughn Martin ('99) | 99 | USA | 20.30 | |||||||||||||
4 | Tinotenda Matiyenga Tinotenda Matiyenga ('99) | 99 | ZIM | 20.68 | |||||||||||||
5 | Courtney Lindsey Courtney Lindsey ('98) | 98 | USA | 20.76 | |||||||||||||
6 | Travis Collins Travis Collins ('96) | 96 | USA | 20.77 | |||||||||||||
7 | Kasaun James Kasaun James ('97) | 97 | USA | 20.83 | |||||||||||||
8 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 21.28 | |||||||||||||
Terrence Jones Jr. Terrence Jones Jr. ('02) | 02 | BAH | DNF | ||||||||||||||
Semi 3 9.6. Vind: +1.4 | 9.6. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Terrance Laird Terrance Laird ('98) | 98 | USA | 20.14 | |||||||||||||
2 | Micaiah Harris Micaiah Harris ('98) | 98 | USA | 20.21 | |||||||||||||
3 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 20.28 | |||||||||||||
4 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 20.51 | |||||||||||||
5 | Jordan Booker Jordan Booker ('99) | 99 | USA | 20.71 | |||||||||||||
6 | Lance Broome Lance Broome | 00 | USA | 20.91 | |||||||||||||
7 | Samson Colebrooke Samson Colebrooke ('97) | 97 | BAH | 21.01 | |||||||||||||
M 400 m 11.6. Finale A Finale | 11.6. | ||||||||||||||||
1 | Randolph Ross Randolph Ross ('01) | 01 | USA | 43.85 | PB | ||||||||||||
2 | Bryce Deadmon Bryce Deadmon ('97) | 97 | USA | 44.44 | PB | ||||||||||||
3 | Noah Williams Noah Williams ('99) | 99 | USA | 44.93 | |||||||||||||
4 | Trevor Stewart Trevor Stewart ('97) | 97 | USA | 44.96 | |||||||||||||
5 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 45.20 | |||||||||||||
6 | Ryan Willie Ryan Willie ('02) | 02 | USA | 45.36 | |||||||||||||
7 | Tyler Johnson Tyler Johnson ('98) | 98 | USA | 45.40 | |||||||||||||
8 | Michael Bluth Michael Bluth ('96) | 96 | USA | 45.91 | |||||||||||||
Sean Bailey Sean Bailey ('97) | 97 | JAM | DNF | ||||||||||||||
Semifinale | 9.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 9.6. | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Tyler Johnson Tyler Johnson ('98) | 98 | USA | 45.33 | |||||||||||||
2 | Noah Williams Noah Williams ('99) | 99 | USA | 45.40 | |||||||||||||
3 | Bryce Deadmon Bryce Deadmon ('97) | 97 | USA | 45.48 | |||||||||||||
4 | Johnnie Blockburger Johnnie Blockburger ('02) | 02 | USA | 46.40 | |||||||||||||
5 | Brian Herron Brian Herron | 00 | USA | 46.41 | |||||||||||||
6 | Taj Burgess Taj Burgess ('99) | 99 | USA | 46.64 | |||||||||||||
7 | Howard Fields III Howard Fields III ('99) | 99 | USA | 46.70 | |||||||||||||
Semi 2 9.6. | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Randolph Ross Randolph Ross ('01) | 01 | USA | 45.24 | |||||||||||||
2 | Ryan Willie Ryan Willie ('02) | 02 | USA | 45.73 | |||||||||||||
3 | Sean Bailey Sean Bailey ('97) | 97 | JAM | 45.74 | |||||||||||||
4 | Michael Bluth Michael Bluth ('96) | 96 | USA | 45.78 | |||||||||||||
5 | Jonathan Jones Jonathan Jones ('99) | 99 | BAR | 46.46 | |||||||||||||
6 | Champion Allison Champion Allison ('98) | 98 | USA | 46.81 | |||||||||||||
7 | Ismail Turner Ismail Turner ('01) | 01 | USA | 46.94 | |||||||||||||
8 | Ashton Hicks Ashton Hicks | 00 | USA | 47.47 | |||||||||||||
Semi 3 9.6. | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Trevor Stewart Trevor Stewart ('97) | 97 | USA | 45.36 | |||||||||||||
2 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 45.68 | |||||||||||||
3 | Wayne Lawrence Jr Wayne Lawrence Jr ('98) | 98 | USA | 45.94 | |||||||||||||
4 | Elija Godwin Elija Godwin ('99) | 99 | USA | 46.18 | |||||||||||||
5 | Maj Williams Maj Williams ('99) | 99 | USA | 46.83 | |||||||||||||
6 | Chris Bailey Chris Bailey | 00 | USA | 46.83 | |||||||||||||
7 | Johnathon Sawyer Johnathon Sawyer ('96) | 96 | USA | 47.18 | |||||||||||||
8 | Auhmad Robinson Auhmad Robinson ('01) | 01 | USA | 47.98 | |||||||||||||
M 800 m 11.6. Finale A Finale | 11.6. | ||||||||||||||||
1 | Isaiah Jewett Isaiah Jewett ('97) | 97 | USA | 1:44.68 | PB | ||||||||||||
2 | Brandon Miller Brandon Miller ('02) | 02 | USA | 1:44.97 | PB | ||||||||||||
3 | Charles Hunter Charles Hunter ('96) | 96 | AUS | 1:45.75 | PB | ||||||||||||
4 | Finley McLear Finley McLear | 00 | GBR | 1:45.80 | PB | ||||||||||||
5 | Festus Lagat Festus Lagat ('96) | 96 | KEN | 1:46.33 | |||||||||||||
6 | Shane Streich Shane Streich ('96) | 96 | USA | 1:46.70 | PB | ||||||||||||
7 | Yusuf Bizimana Yusuf Bizimana | 00 | GBR | 1:46.76 | PB | ||||||||||||
8 | Eric Brown Eric Brown ('96) | 96 | USA | 1:46.76 | PB | ||||||||||||
9 | Crayton Carrozza Crayton Carrozza ('99) | 99 | USA | 1:46.94 | PB | ||||||||||||
Semifinale | 9.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 9.6. | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Yusuf Bizimana Yusuf Bizimana | 00 | GBR | 1:46.90 | |||||||||||||
2 | Finley McLear Finley McLear | 00 | GBR | 1:46.92 | |||||||||||||
3 | Crayton Carrozza Crayton Carrozza ('99) | 99 | USA | 1:47.46 | PB | ||||||||||||
4 | Kameron Jones Kameron Jones ('97) | 97 | USA | 1:48.14 | |||||||||||||
5 | Baylor Franklin Baylor Franklin | 00 | USA | 1:48.28 | |||||||||||||
6 | Alex Lomong Alex Lomong ('97) | 97 | SSD | 1:48.52 | |||||||||||||
7 | Parker Raymond Parker Raymond ('01) | 01 | USA | 1:48.94 | |||||||||||||
8 | Alex Kay Alex Kay | USA | 1:53.65 | ||||||||||||||
Jason Gomez Jason Gomez | 00 | USA | DNF | ||||||||||||||
Semi 2 9.6. | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Shane Streich Shane Streich ('96) | 96 | USA | 1:47.28 | |||||||||||||
2 | Festus Lagat Festus Lagat ('96) | 96 | KEN | 1:47.31 | |||||||||||||
3 | Isaiah Jewett Isaiah Jewett ('97) | 97 | USA | 1:47.43 | |||||||||||||
4 | Brandon Miller Brandon Miller ('02) | 02 | USA | 1:47.50 | |||||||||||||
5 | Abbas Abbkar Abbas Abbkar ('96) | 96 | USA | 1:48.92 | |||||||||||||
6 | Jonathan Schwind Jonathan Schwind ('98) | 98 | USA | 1:49.07 | |||||||||||||
7 | Devin Dixon Devin Dixon ('97) | 97 | USA | 1:52.06 | |||||||||||||
Semi 3 9.6. | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Charles Hunter Charles Hunter ('96) | 96 | AUS | 1:47.80 | |||||||||||||
2 | Eric Brown Eric Brown ('96) | 96 | USA | 1:47.89 | PB | ||||||||||||
3 | Samuel Voelz Samuel Voelz ('98) | 98 | USA | 1:47.91 | |||||||||||||
4 | Abdullahi Hassan Abdullahi Hassan ('02) | 02 | CAN | 1:48.16 | |||||||||||||
5 | John Rivera John Rivera ('98) | 98 | PUR | 1:48.45 | |||||||||||||
6 | Luis Peralta Luis Peralta ('99) | 99 | DOM | 1:49.79 | |||||||||||||
7 | Evan Dorenkamp Evan Dorenkamp | 00 | USA | 1:50.39 | |||||||||||||
8 | Adam Swanson Adam Swanson | USA | 1:50.51 | ||||||||||||||
M 1500 m 11.6. Finale A Finale | 11.6. | ||||||||||||||||
1 | Cole Hocker Cole Hocker ('01) | 01 | USA | 3:35.35 | PB | ||||||||||||
2 | Yared Nuguse Yared Nuguse ('99) | 99 | USA | 3:35.60 | |||||||||||||
3 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | USA | 3:37.30 | |||||||||||||
4 | Eliud Kipsang Eliud Kipsang ('96) | 96 | KEN | 3:38.18 | |||||||||||||
5 | Mario García Mario García ('99) | 99 | ESP | 3:38.66 | |||||||||||||
6 | Jack Salisbury Jack Salisbury ('98) | 98 | USA | 3:40.06 | |||||||||||||
7 | Diego Zarate Diego Zarate ('97) | 97 | USA | 3:40.12 | |||||||||||||
8 | Paul Ryan Paul Ryan ('97) | 97 | USA | 3:40.50 | |||||||||||||
9 | Talem Franco Talem Franco ('95) | 95 | USA | 3:40.61 | |||||||||||||
10 | Samuel Tanner Samuel Tanner | 00 | NZL | 3:41.78 | |||||||||||||
11 | AJ Ernst AJ Ernst ('98) | 98 | USA | 3:43.14 | |||||||||||||
12 | Isaac Basten Isaac Basten | 00 | USA | 3:46.12 | |||||||||||||
Semifinale | 9.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 9.6. | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Yared Nuguse Yared Nuguse ('99) | 99 | USA | 3:37.36 | |||||||||||||
2 | Mario García Mario García ('99) | 99 | ESP | 3:37.59 | |||||||||||||
3 | Eliud Kipsang Eliud Kipsang ('96) | 96 | KEN | 3:37.60 | |||||||||||||
4 | Jack Salisbury Jack Salisbury ('98) | 98 | USA | 3:37.84 | |||||||||||||
5 | Samuel Tanner Samuel Tanner | 00 | NZL | 3:38.37 | |||||||||||||
6 | Diego Zarate Diego Zarate ('97) | 97 | USA | 3:38.85 | PB | ||||||||||||
7 | AJ Ernst AJ Ernst ('98) | 98 | USA | 3:39.00 | PB | ||||||||||||
8 | Cathal Doyle Cathal Doyle ('97) | 97 | IRL | 3:39.21 | PB | ||||||||||||
9 | Lucas Bons Lucas Bons ('99) | 99 | USA | 3:40.22 | |||||||||||||
10 | Adam Fogg Adam Fogg ('99) | 99 | GBR | 3:40.88 | |||||||||||||
11 | Brandon Tubby Brandon Tubby ('98) | 98 | USA | 3:41.33 | |||||||||||||
12 | Ryan Adams Ryan Adams ('96) | 96 | MEX | 3:44.28 | |||||||||||||
Semi 2 9.6. | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Cole Hocker Cole Hocker ('01) | 01 | USA | 3:38.34 | |||||||||||||
2 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | USA | 3:38.92 | |||||||||||||
3 | Paul Ryan Paul Ryan ('97) | 97 | USA | 3:39.12 | |||||||||||||
4 | Isaac Basten Isaac Basten | 00 | USA | 3:39.57 | PB | ||||||||||||
5 | Talem Franco Talem Franco ('95) | 95 | USA | 3:39.67 | |||||||||||||
6 | James West James West ('96) | 96 | GBR | 3:39.81 | |||||||||||||
7 | Casey Comber Casey Comber ('96) | 96 | USA | 3:40.98 | |||||||||||||
8 | Zach Stallings Zach Stallings ('98) | 98 | USA | 3:44.08 | |||||||||||||
9 | Jesse Hunt Jesse Hunt ('98) | 98 | AUS | 3:44.43 | |||||||||||||
Tom Dodd Tom Dodd ('98) | 98 | GBR | DNF | ||||||||||||||
Dais Malebane Dais Malebane ('99) | 99 | RSA | DNF | ||||||||||||||
Reed Brown Reed Brown ('98) | 98 | USA | DQ | ||||||||||||||
M 5000 m 11.6. Finale A Finale | 11.6. | ||||||||||||||||
1 | Cooper Teare Cooper Teare ('99) | 99 | USA | 13:12.27 | PB | ||||||||||||
2 | Luis Grijalva Luis Grijalva ('99) | 99 | GUA | 13:13.14 | NR | PB | |||||||||||
3 | Athanas Kioko Athanas Kioko ('95) | 95 | KEN | 13:13.47 | PB | ||||||||||||
4 | Cole Hocker Cole Hocker ('01) | 01 | USA | 13:18.95 | PB | ||||||||||||
5 | Robert Brandt Robert Brandt ('96) | 96 | USA | 13:19.11 | PB | ||||||||||||
6 | Patrick Dever Patrick Dever ('96) | 96 | GBR | 13:19.85 | PB | ||||||||||||
7 | Thomas Ratcliffe Thomas Ratcliffe ('97) | 97 | USA | 13:20.88 | PB | ||||||||||||
8 | Morgan Beadlescomb Morgan Beadlescomb ('98) | 98 | USA | 13:21.40 | PB | ||||||||||||
9 | Ian Shanklin Ian Shanklin ('98) | 98 | USA | 13:23.48 | PB | ||||||||||||
10 | Alex Masai Alex Masai ('97) | 97 | KEN | 13:24.68 | PB | ||||||||||||
11 | Dylan Jacobs Dylan Jacobs | 00 | USA | 13:25.65 | PB | ||||||||||||
12 | Isaac Green Isaac Green ('99) | 99 | USA | 13:27.26 | PB | ||||||||||||
13 | Wesley Kiptoo Wesley Kiptoo ('96) | 96 | KEN | 13:30.87 | |||||||||||||
14 | Eric Hamer Eric Hamer ('97) | 97 | USA | 13:31.27 | PB | ||||||||||||
15 | Charles Hicks Charles Hicks ('01) | 01 | GBR | 13:33.89 | PB | ||||||||||||
16 | Casey Clinger Casey Clinger ('98) | 98 | USA | 13:34.56 | |||||||||||||
17 | James Mwaura James Mwaura ('98) | 98 | USA | 13:36.43 | |||||||||||||
18 | Conor Lundy Conor Lundy ('98) | 98 | USA | 13:39.67 | PB | ||||||||||||
19 | Olin Hacker Olin Hacker ('97) | 97 | USA | 13:44.53 | |||||||||||||
20 | Vincent Kiprop Vincent Kiprop ('95) | 95 | KEN | 13:46.42 | |||||||||||||
21 | Amon Kemboi Amon Kemboi | KEN | 13:46.44 | ||||||||||||||
22 | Euan Makepeace Euan Makepeace ('97) | 97 | GBR | 13:56.48 | |||||||||||||
23 | Zach Facioni Zach Facioni ('99) | 99 | AUS | 13:58.26 | |||||||||||||
24 | Ben Veatch Ben Veatch ('98) | 98 | USA | 14:09.60 | |||||||||||||
M 10000 m 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Patrick Dever Patrick Dever ('96) | 96 | GBR | 27:41.87 | PB | ||||||||||||
2 | Conner Mantz Conner Mantz ('96) | 96 | USA | 27:42.46 | |||||||||||||
3 | Abdihamid Nur Abdihamid Nur ('97) | 97 | USA | 27:42.73 | NR | PB | |||||||||||
4 | Robert Brandt Robert Brandt ('96) | 96 | USA | 27:43.17 | SB | ||||||||||||
5 | Eric Hamer Eric Hamer ('97) | 97 | USA | 27:44.87 | PB | ||||||||||||
6 | Alex Masai Alex Masai ('97) | 97 | KEN | 27:45.19 | PB | ||||||||||||
7 | Charles Hicks Charles Hicks ('01) | 01 | GBR | 27:47.63 | PB | ||||||||||||
8 | Adrian Wildschutt Adrian Wildschutt ('98) | 98 | RSA | 27:48.89 | PB | ||||||||||||
9 | James Mwaura James Mwaura ('98) | 98 | USA | 27:50.44 | PB | ||||||||||||
10 | Isai Rodriguez Isai Rodriguez ('98) | 98 | USA | 27:52.92 | PB | ||||||||||||
11 | Wesley Kiptoo Wesley Kiptoo ('96) | 96 | KEN | 28:03.65 | |||||||||||||
12 | John Dressel John Dressel ('97) | 97 | USA | 28:03.87 | PB | ||||||||||||
13 | Gilbert Boit Gilbert Boit ('94) | 94 | KEN | 28:09.11 | PB | ||||||||||||
14 | Vincent Kiprop Vincent Kiprop ('95) | 95 | KEN | 28:19.12 | SB | ||||||||||||
15 | Barry Keane Barry Keane ('97) | 97 | IRL | 28:28.18 | PB | ||||||||||||
16 | Jack O'Leary Jack O'Leary ('97) | 97 | IRL | 28:29.39 | PB | ||||||||||||
17 | Davor Aaron Bienenfeld Davor Aaron Bienenfeld ('97) | 97 | GER | 28:33.05 | |||||||||||||
18 | Marcelo Rocha Marcelo Rocha | USA | 28:37.05 | PB | |||||||||||||
19 | Haftu Strintzos Haftu Strintzos ('99) | 99 | AUS | 28:51.06 | PB | ||||||||||||
20 | Christopher Alfond Christopher Alfond ('98) | 98 | USA | 29:23.55 | |||||||||||||
21 | Jp Trojan Jp Trojan | USA | 29:24.08 | ||||||||||||||
22 | Victor Shitsama Victor Shitsama ('98) | 98 | KEN | 29:32.28 | |||||||||||||
23 | Nickolas Scudder Nickolas Scudder ('01) | 01 | USA | 29:40.46 | |||||||||||||
Edwin Kurgat Edwin Kurgat ('96) | 96 | KEN | DNF | ||||||||||||||
M 3000 m forh. 11.6. Finale A Finale | 11.6. | ||||||||||||||||
1 | Kigen Chemadi Kigen Chemadi ('96) | 96 | KEN | 8:28.20 | PB | ||||||||||||
2 | Alec Basten Alec Basten ('98) | 98 | USA | 8:29.03 | PB | ||||||||||||
3 | Ryan Smeeton Ryan Smeeton ('98) | 98 | CAN | 8:30.70 | SB | ||||||||||||
4 | Garrett Marsing Garrett Marsing ('95) | 95 | USA | 8:31.54 | PB | ||||||||||||
5 | Duncan Hamilton Duncan Hamilton | 00 | USA | 8:31.55 | PB | ||||||||||||
6 | Ky Robinson Ky Robinson ('02) | 02 | AUS | 8:32.01 | AU20R | PB | |||||||||||
7 | Derek Johnson Derek Johnson ('99) | 99 | USA | 8:32.95 | PB | ||||||||||||
8 | Parker Stokes Parker Stokes | 00 | USA | 8:33.44 | |||||||||||||
9 | Felix Kandie Felix Kandie ('98) | 98 | KEN | 8:34.15 | |||||||||||||
10 | Ahmed Jaziri Ahmed Jaziri ('97) | 97 | TUN | 8:34.85 | |||||||||||||
11 | Bennett Pascoe Bennett Pascoe ('98) | 98 | USA | 8:42.37 | |||||||||||||
12 | Colton Johnsen Colton Johnsen ('98) | 98 | USA | 8:46.89 | |||||||||||||
Semifinale | 9.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 9.6. | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Bennett Pascoe Bennett Pascoe ('98) | 98 | USA | 8:31.72 | PB | ||||||||||||
2 | Kigen Chemadi Kigen Chemadi ('96) | 96 | KEN | 8:31.75 | PB | ||||||||||||
3 | Ryan Smeeton Ryan Smeeton ('98) | 98 | CAN | 8:31.75 | SB | ||||||||||||
4 | Duncan Hamilton Duncan Hamilton | 00 | USA | 8:31.99 | PB | ||||||||||||
5 | Parker Stokes Parker Stokes | 00 | USA | 8:32.03 | PB | ||||||||||||
6 | Colton Johnsen Colton Johnsen ('98) | 98 | USA | 8:32.11 | PB | ||||||||||||
7 | Felix Kandie Felix Kandie ('98) | 98 | KEN | 8:32.95 | PB | ||||||||||||
8 | Jackson Mestler Jackson Mestler ('97) | 97 | USA | 8:33.52 | PB | ||||||||||||
9 | Fitsum Seyoum Fitsum Seyoum ('97) | 97 | ETH | 8:38.86 | |||||||||||||
10 | Aidan Tooker Aidan Tooker ('98) | 98 | USA | 8:40.42 | SB | ||||||||||||
11 | David Too David Too | KEN | 8:42.70 | ||||||||||||||
12 | Zach Litoff Zach Litoff ('99) | 99 | USA | 8:44.66 | |||||||||||||
Semi 2 9.6. | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Ky Robinson Ky Robinson ('02) | 02 | AUS | 8:36.29 | AU20R | PB | |||||||||||
2 | Derek Johnson Derek Johnson ('99) | 99 | USA | 8:36.91 | |||||||||||||
3 | Alec Basten Alec Basten ('98) | 98 | USA | 8:37.18 | |||||||||||||
4 | Garrett Marsing Garrett Marsing ('95) | 95 | USA | 8:37.67 | |||||||||||||
5 | Ahmed Jaziri Ahmed Jaziri ('97) | 97 | TUN | 8:37.83 | |||||||||||||
6 | Christian Hubaker Christian Hubaker ('98) | 98 | USA | 8:39.09 | PB | ||||||||||||
7 | Albert Kosgei Albert Kosgei ('98) | 98 | KEN | 8:43.04 | |||||||||||||
8 | Rémi Schyns Rémi Schyns ('99) | 99 | BEL | 8:43.23 | |||||||||||||
9 | Nathan Mylenek Nathan Mylenek ('98) | 98 | USA | 8:47.86 | |||||||||||||
10 | Alexander Korczynski Alexander Korczynski ('99) | 99 | USA | 8:54.75 | |||||||||||||
11 | Clayson Shumway Clayson Shumway | USA | 9:11.34 | ||||||||||||||
Joost Plaetinck Joost Plaetinck ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||||
M 110 m hæk 11.6. Vind: -0.6 Finale A Finale | 11.6. | Vind: -0.6 | |||||||||||||||
1 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 13.25 | |||||||||||||
2 | Jaylan McConico Jaylan McConico ('98) | 98 | USA | 13.38 | |||||||||||||
3 | Phillip Lemonious Phillip Lemonious ('98) | 98 | JAM | 13.39 | PB | ||||||||||||
4 | Jamal Britt Jamal Britt ('98) | 98 | USA | 13.45 | PB | ||||||||||||
5 | Jamar Marshall Jamar Marshall ('01) | 01 | USA | 13.53 | |||||||||||||
6 | Tade Ojora Tade Ojora ('99) | 99 | GBR | 13.57 | PB | ||||||||||||
7 | Giano Roberts Giano Roberts | 00 | JAM | 13.65 | |||||||||||||
8 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 13.76 | |||||||||||||
9 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 13.89 | |||||||||||||
Semifinale | 9.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 9.6. Vind: +0.2 | 9.6. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
1 | Phillip Lemonious Phillip Lemonious ('98) | 98 | JAM | 13.43 | PB | ||||||||||||
2 | Jamal Britt Jamal Britt ('98) | 98 | USA | 13.61 | |||||||||||||
3 | Joseph Daniels Joseph Daniels ('98) | 98 | CAN | 13.75 | |||||||||||||
4 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 13.75 | |||||||||||||
5 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 13.84 | |||||||||||||
6 | Lafranz Campbell Lafranz Campbell ('97) | 97 | JAM | 13.90 | |||||||||||||
7 | Jesse Henderson Jesse Henderson ('99) | 99 | USA | 13.97 | |||||||||||||
8 | Kenney Broadnax Kenney Broadnax ('99) | 99 | USA | 14.24 | |||||||||||||
Semi 2 9.6. Vind: +0.3 | 9.6. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
1 | Jaylan McConico Jaylan McConico ('98) | 98 | USA | 13.51 | |||||||||||||
2 | Giano Roberts Giano Roberts | 00 | JAM | 13.59 | PB | ||||||||||||
3 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 13.60 | |||||||||||||
4 | Tade Ojora Tade Ojora ('99) | 99 | GBR | 13.61 | |||||||||||||
5 | Devon Brooks Devon Brooks ('98) | 98 | USA | 13.96 | |||||||||||||
6 | Yves Cherubin Yves Cherubin ('99) | 99 | HAI | 14.02 | |||||||||||||
7 | Darius Luff Darius Luff ('01) | 01 | USA | 14.52 | |||||||||||||
Dayo Akindele Dayo Akindele ('96) | 96 | USA | DNF | ||||||||||||||
Joshua Zeller Joshua Zeller | 00 | GBR | DNF | ||||||||||||||
Semi 3 9.6. Vind: +0.2 | 9.6. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
1 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 13.47 | |||||||||||||
2 | Jamar Marshall Jamar Marshall ('01) | 01 | USA | 13.57 | |||||||||||||
3 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 13.68 | |||||||||||||
4 | Luke Siedhoff Luke Siedhoff ('87) | 87 | USA | 13.73 | |||||||||||||
5 | Eric Edwards Jr. Eric Edwards Jr. | 00 | USA | 13.77 | |||||||||||||
6 | Sam Brixey Sam Brixey ('98) | 98 | USA | 13.82 | |||||||||||||
7 | Antonio Norman Antonio Norman ('99) | 99 | USA | 13.88 | |||||||||||||
M 400 m hæk 11.6. Finale A Finale | 11.6. | ||||||||||||||||
1 | Sean Burrell Sean Burrell ('02) | 02 | USA | 47.85 | WU20R AU20R | PB | |||||||||||
2 | Isaiah Levingston Isaiah Levingston ('98) | 98 | USA | 48.49 | PB | ||||||||||||
3 | Cameron Samuel Cameron Samuel ('99) | 99 | USA | 48.68 | PB | ||||||||||||
4 | Moitalel Mpoke Moitalel Mpoke ('01) | 01 | KEN | 48.70 | PB | ||||||||||||
5 | Malik Metivier Malik Metivier ('98) | 98 | CAN | 49.26 | PB | ||||||||||||
6 | Leonardo Ledgister Leonardo Ledgister ('99) | 99 | JAM | 49.28 | |||||||||||||
7 | Jonathan Harvey Jonathan Harvey ('97) | 97 | USA | 49.64 | PB | ||||||||||||
8 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 49.92 | |||||||||||||
9 | Quivell Jordan Quivell Jordan ('99) | 99 | USA | 50.54 | |||||||||||||
Semifinale | 9.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 9.6. | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 49.59 | |||||||||||||
2 | Isaiah Levingston Isaiah Levingston ('98) | 98 | USA | 49.83 | |||||||||||||
3 | Jonathan Harvey Jonathan Harvey ('97) | 97 | USA | 50.16 | |||||||||||||
4 | Eric Fogltanz Eric Fogltanz ('97) | 97 | USA | 50.48 | |||||||||||||
5 | William Spencer William Spencer ('01) | 01 | USA | 50.57 | |||||||||||||
6 | Caleb Cavanaugh Caleb Cavanaugh ('01) | 01 | USA | 50.59 | PB | ||||||||||||
7 | Kenroy Williams Kenroy Williams ('95) | 95 | JAM | 50.62 | |||||||||||||
8 | Jaylyn Scott Jaylyn Scott | USA | 51.73 | ||||||||||||||
Semi 2 9.6. | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Cameron Samuel Cameron Samuel ('99) | 99 | USA | 49.37 | |||||||||||||
2 | Malik Metivier Malik Metivier ('98) | 98 | CAN | 49.79 | |||||||||||||
3 | Quivell Jordan Quivell Jordan ('99) | 99 | USA | 50.17 | |||||||||||||
4 | Joshua Smith Joshua Smith ('96) | 96 | USA | 50.21 | |||||||||||||
5 | Denzel Villaman Denzel Villaman ('98) | 98 | DOM | 50.63 | |||||||||||||
6 | Jamal Britt Jamal Britt ('98) | 98 | USA | 51.25 | |||||||||||||
7 | Cass Elliott Cass Elliott | 00 | USA | 51.86 | |||||||||||||
8 | Duncan Agyemang Duncan Agyemang ('93) | 93 | GHA | 52.56 | |||||||||||||
Semi 3 9.6. | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Moitalel Mpoke Moitalel Mpoke ('01) | 01 | KEN | 48.85 | |||||||||||||
2 | Sean Burrell Sean Burrell ('02) | 02 | USA | 49.06 | |||||||||||||
3 | Leonardo Ledgister Leonardo Ledgister ('99) | 99 | JAM | 49.82 | |||||||||||||
4 | Caleb Dean Caleb Dean ('01) | 01 | USA | 50.45 | |||||||||||||
5 | Colten Yardley Colten Yardley ('97) | 97 | USA | 50.68 | |||||||||||||
6 | Collin Harden Collin Harden ('98) | 98 | USA | 51.06 | |||||||||||||
7 | David Adams David Adams | USA | 51.23 | ||||||||||||||
8 | Akeem Lindo Akeem Lindo ('99) | 99 | USA | 52.36 | |||||||||||||
M Højdespring 11.6. Finale A Finale | 11.6. | ||||||||||||||||
1 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 2.33 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Tejaswin Shankar Tejaswin Shankar ('98) | 98 | IND | 2.23 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Mayson Conner Mayson Conner ('99) | 99 | USA | 2.23 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Darryl Sullivan Darryl Sullivan ('97) | 97 | USA | 2.23 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 2.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Vernon Turner Vernon Turner ('98) | 98 | USA | 2.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Earnie Sears Earnie Sears ('98) | 98 | USA | 2.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jordan Wesner Jordan Wesner ('97) | 97 | USA | 2.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Brandon Burke Brandon Burke ('99) | 99 | USA | 2.20 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jason Smith Jason Smith ('98) | 98 | USA | 2.20 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Justice Summerset Justice Summerset ('98) | 98 | USA | 2.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Zack Anderson Zack Anderson ('98) | 98 | USA | 2.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Bryson Deberry Bryson Deberry | USA | 2.15 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Allen Gordon Allen Gordon ('98) | 98 | USA | 2.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Justin Stuckey Justin Stuckey | 00 | USA | 2.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Dennis Manyeah Dennis Manyeah ('98) | 98 | USA | 2.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Ethan Harris Ethan Harris ('98) | 98 | USA | 2.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Kaithon McDonald Kaithon McDonald | USA | 2.15 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Eric Richards Eric Richards ('98) | 98 | USA | 2.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Isaiah Holmes Isaiah Holmes ('98) | 98 | USA | 2.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Jonathan Wells Jonathan Wells ('96) | 96 | USA | 2.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Michael Hoffer Michael Hoffer | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Trey Allen Trey Allen | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Mitch Jacobson Mitch Jacobson | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Branson Ellis Branson Ellis | 00 | USA | 5.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Keaton Daniel Keaton Daniel ('01) | 01 | USA | 5.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ethan Bray Ethan Bray ('97) | 97 | USA | 5.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Clayton Fritsch Clayton Fritsch ('98) | 98 | USA | 5.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Zach Bradford Zach Bradford ('99) | 99 | USA | 5.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ryan Lipe Ryan Lipe ('98) | 98 | USA | 5.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Paulo Benavides Paulo Benavides ('97) | 97 | USA | 5.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Hussain Asim Al-Hizam Hussain Asim Al-Hizam ('98) | 98 | KSA | 5.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Zach McWhorter Zach McWhorter ('99) | 99 | USA | 5.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jack Rhea Jack Rhea | USA | 5.30 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kyle Rademeyer Kyle Rademeyer ('02) | 02 | RSA | 5.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Christyan Sampy Christyan Sampy | 00 | USA | 5.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Nathan Stone Nathan Stone | 00 | USA | 5.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Trevor Stephenson Trevor Stephenson | 00 | USA | 5.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Cole Courtois Cole Courtois ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Trent Francom Trent Francom ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Antonio Ruiz Antonio Ruiz ('96) | 96 | MEX | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Stone Baker Stone Baker | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Sam Young Sam Young | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Marshall Faurot Marshall Faurot | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Travis Snyder Travis Snyder ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Michael Gonzalez Michael Gonzalez ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Cole Colozzo Cole Colozzo ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Elijah Cole Elijah Cole ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 8.27 | +1.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Isaac Grimes Isaac Grimes ('98) | 98 | USA | 8.05 | +0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Carey McLeod Carey McLeod ('98) | 98 | JAM | 7.94 | +0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 7.91 | +1.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Steffin McCarter Steffin McCarter ('97) | 97 | USA | 7.84 | -0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Harrison Schrage Harrison Schrage ('97) | 97 | USA | 7.83 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Rayvon Grey Rayvon Grey ('97) | 97 | USA | 7.78 | +1.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Rayvon Allen Rayvon Allen ('99) | 99 | USA | 7.69 | +0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jason Smith Jason Smith ('98) | 98 | USA | 7.68 | +1.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | James Carter James Carter | 00 | USA | 7.65 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Allen Gordon Allen Gordon ('98) | 98 | USA | 7.64 | +1.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | A'Nan Bridgett A'Nan Bridgett | 00 | USA | 7.58 | +1.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Cameron Crump Cameron Crump ('99) | 99 | USA | 7.53 | +1.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | O'Brien Wasome O'Brien Wasome ('97) | 97 | JAM | 7.49 | -0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Jonathan Wells Jonathan Wells ('96) | 96 | USA | 7.46 | +1.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Ronnie Briscoe Jr. Ronnie Briscoe Jr. | USA | 7.46 | +1.9 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Safir Scott Safir Scott ('99) | 99 | USA | 7.40 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Julanie Walker Julanie Walker ('95) | 95 | JAM | 7.34 | +1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Kenneth Pree Kenneth Pree | USA | 7.33 | +0.3 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Michael Hoffer Michael Hoffer | 00 | USA | 7.28 | +0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | David Ejumeta David Ejumeta ('97) | 97 | NGR | 7.27 | +0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Anthony Riley Anthony Riley | USA | 7.22 | w | +2.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Benjamin Okafor Benjamin Okafor | USA | 7.18 | +1.1 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Trey Causey Trey Causey | 00 | USA | 6.92 | +0.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 11.6. Finale A Finale | 11.6. | ||||||||||||||||
1 | Emmanuel Ihemeje Emmanuel Ihemeje ('98) | 98 | ITA | 17.14 | +1.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jah-Nhai Perinchief Jah-Nhai Perinchief ('97) | 97 | BER | 17.03 | +1.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Chengetayi David Mapaya Chengetayi David Mapaya ('98) | 98 | ZIM | 16.74 | +0.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sean Dixon-Bodie Sean Dixon-Bodie ('02) | 02 | USA | 16.61 | +0.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 16.56 | -0.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Isaiah Griffith Isaiah Griffith ('98) | 98 | USA | 16.54 | +0.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Carey McLeod Carey McLeod ('98) | 98 | JAM | 16.40 | +1.6 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | O'Brien Wasome O'Brien Wasome ('97) | 97 | JAM | 16.35 | +1.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Georgi Nachev Georgi Nachev ('99) | 99 | BUL | 16.24 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jalen Seals Jalen Seals ('98) | 98 | USA | 16.17 | +1.1 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Chris Edwards Chris Edwards ('99) | 99 | USA | 16.15 | -0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jordan Scott Jordan Scott ('97) | 97 | JAM | 15.95 | -0.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Tamar Greene Tamar Greene ('98) | 98 | BAH | 15.85 | -0.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | R'Lazon Brumfield R'Lazon Brumfield ('98) | 98 | USA | 15.79 | +0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Owayne Owens Owayne Owens | 00 | JAM | 15.77 | +0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Jalyn Jackson Jalyn Jackson ('99) | 99 | USA | 15.73 | -1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | LaQuan Nairn LaQuan Nairn ('96) | 96 | BAH | 15.72 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Jelaani Davis Jelaani Davis ('99) | 99 | USA | 15.72 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Tylen Guidry Tylen Guidry | USA | 15.70 | w | +2.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Jacore Irving Jacore Irving ('98) | 98 | USA | 15.58 | +1.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Chauncey Chambers Chauncey Chambers | 00 | USA | 15.54 | +1.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Safin Wills Safin Wills | 00 | JAM | 15.54 | +0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Keshun Mcgee Keshun Mcgee ('97) | 97 | USA | 15.34 | +1.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Keshun Byrd Keshun Byrd | 00 | USA | 15.33 | -0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Turner Washington Turner Washington ('99) | 99 | USA | 21.10 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Adrian Piperi Adrian Piperi ('99) | 99 | USA | 20.71 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jordan Geist Jordan Geist ('98) | 98 | USA | 20.40 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Andrew Liskowitz Andrew Liskowitz ('97) | 97 | USA | 20.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 19.82 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Zack Short Zack Short ('97) | 97 | HON | 19.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Darius King Darius King ('98) | 98 | USA | 19.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jonah Wilson Jonah Wilson ('98) | 98 | USA | 19.67 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Matt Katnik Matt Katnik ('96) | 96 | USA | 19.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 19.13 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | McKay Johnson McKay Johnson ('98) | 98 | USA | 19.09 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Isaac Odugbesan Isaac Odugbesan ('98) | 98 | NGR | 18.96 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Jordan West Jordan West ('99) | 99 | USA | 18.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Kyle Mitchell Kyle Mitchell ('98) | 98 | JAM | 18.63 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Santiago Basso Santiago Basso ('98) | 98 | CHI | 18.59 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | John Meyer John Meyer ('99) | 99 | USA | 18.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Adam Kessler Adam Kessler ('97) | 97 | USA | 18.34 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Daniel McArthur Daniel McArthur ('98) | 98 | USA | 18.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 18.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96) | 96 | DEN | 18.03 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Kyle Atkinson Kyle Atkinson ('01) | 01 | USA | 17.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Michael Shoaf Michael Shoaf | 00 | USA | 17.35 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Burger Lambrechts JR Burger Lambrechts JR ('98) | 98 | RSA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 11.6. Finale A Finale | 11.6. | ||||||||||||||||
1 | Turner Washington Turner Washington ('99) | 99 | USA | 63.42 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Roje Stona Roje Stona ('99) | 99 | JAM | 61.94 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Claudio Romero Claudio Romero | 00 | CHI | 61.36 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Malik Paul Malik Paul | USA | 58.35 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jacob Lemmon Jacob Lemmon | 00 | USA | 57.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Elijah Mason Elijah Mason ('99) | 99 | USA | 57.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Colton Paller Colton Paller | USA | 56.86 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Terrell Adams Terrell Adams ('98) | 98 | USA | 56.85 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 56.36 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Ian Schultz Ian Schultz | USA | 56.25 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 56.22 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Adam Dawson Adam Dawson ('98) | 98 | USA | 56.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Iffy Joyner Iffy Joyner ('99) | 99 | USA | 55.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | David Lucas David Lucas ('96) | 96 | USA | 55.53 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Dallin Shurts Dallin Shurts ('96) | 96 | USA | 54.49 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 54.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Aleks Khristov Aleks Khristov | 00 | BUL | 54.32 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Kaleb Siekmeier Kaleb Siekmeier ('99) | 99 | USA | 54.29 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Phillipe Barnett Phillipe Barnett ('99) | 99 | JAM | 53.03 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Adar Sheere Adar Sheere ('97) | 97 | ISR | 52.22 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Milton Ingraham Milton Ingraham ('99) | 99 | USA | 52.17 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Eron Carter Eron Carter | USA | 52.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Mitchell Weber Mitchell Weber ('99) | 99 | USA | 51.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Taige Bryant Taige Bryant ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Thomas Mardal Thomas Mardal ('97) | 97 | NOR | 76.74 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Hleb Dudarau Hleb Dudarau ('96) | 96 | BLR | 74.53 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Konstadínos Záltos Konstadínos Záltos | 00 | GRE | 71.21 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Vlad Pavlenko Vlad Pavlenko ('97) | 97 | USA | 71.12 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Aléxios Prodanás Aléxios Prodanás ('97) | 97 | GRE | 71.08 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Alex Talley Alex Talley ('98) | 98 | USA | 70.99 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jon Nerdal Jon Nerdal ('96) | 96 | NOR | 70.88 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jordan Geist Jordan Geist ('98) | 98 | USA | 70.53 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Tyler Merkley Tyler Merkley ('97) | 97 | USA | 70.28 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Manning Plater Manning Plater ('97) | 97 | USA | 70.15 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Nathan Bultman Nathan Bultman ('97) | 97 | USA | 70.09 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Michael Bryan Michael Bryan ('97) | 97 | USA | 70.08 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Israel Oloyede Israel Oloyede ('99) | 99 | USA | 69.99 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Kevin Arreaga Kevin Arreaga ('95) | 95 | ESP | 69.60 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Bobby Colantonio Bobby Colantonio ('98) | 98 | USA | 69.53 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Yeóryios Korakídis Yeóryios Korakídis ('98) | 98 | GRE | 69.45 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Ricky Hurley Ricky Hurley ('97) | 97 | USA | 68.82 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Ryan Davis Ryan Davis ('95) | 95 | USA | 68.79 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Kieran McKeag Kieran McKeag ('98) | 98 | USA | 68.43 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Alencar Pereira Alencar Pereira ('99) | 99 | BRA | 67.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Taige Bryant Taige Bryant ('97) | 97 | USA | 67.43 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Jake Norris Jake Norris ('99) | 99 | GBR | 67.12 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Bayley Campbell Bayley Campbell | 00 | GBR | 65.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Jayden White Jayden White ('01) | 01 | USA | 63.04 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Tzuriel Pedigo Tzuriel Pedigo | 00 | USA | 76.98 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Dagbjartur Dadi Jónsson Dagbjartur Dadi Jónsson ('97) | 97 | ISL | 76.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Cade Antonucci Cade Antonucci ('98) | 98 | USA | 76.14 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Tyriq Horsford Tyriq Horsford | 00 | TTO | 75.95 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Sindri Hrafn Gudmundsson Sindri Hrafn Gudmundsson ('95) | 95 | ISL | 75.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Franck Di Sanza Franck Di Sanza | 00 | SUI | 74.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Cameron Bates Cameron Bates ('97) | 97 | USA | 74.25 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Benji Phillips Benji Phillips ('98) | 98 | USA | 71.40 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Scott Fuchs Scott Fuchs ('97) | 97 | USA | 70.91 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Nils Fischer Nils Fischer ('97) | 97 | GER | 69.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99) | 99 | DEN | 69.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Mark Porter Mark Porter ('98) | 98 | USA | 69.19 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | August Cook August Cook ('98) | 98 | USA | 68.48 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Donavon Banks Donavon Banks ('97) | 97 | USA | 68.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Logan Wolfley Logan Wolfley ('97) | 97 | USA | 67.59 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Chase Tarr Chase Tarr ('99) | 99 | USA | 67.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Cord Neal Cord Neal ('98) | 98 | USA | 65.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Sam Hankins Sam Hankins ('01) | 01 | USA | 64.96 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Carlan Naisant Carlan Naisant | 00 | USA | 64.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | James McNaney James McNaney ('97) | 97 | USA | 63.96 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Dalton Rasmussen Dalton Rasmussen | USA | 62.81 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Izac Canchola Izac Canchola | USA | 62.44 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Hunter Longino Hunter Longino | USA | 57.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Brian Sagendorf Brian Sagendorf | USA | 54.23 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 10.6. Finale A Finale | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 8261 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 8114 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 7861 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 7697 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 7665 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Aaron Booth Aaron Booth ('96) | 96 | NZL | 7644 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Will Daniels Will Daniels ('97) | 97 | USA | 7635 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 7633 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Wade Walder Wade Walder ('98) | 98 | USA | 7565 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 7542 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 7522 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Joseph Keys Joseph Keys | USA | 7479 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Noah Swaby Noah Swaby ('99) | 99 | USA | 7428 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Teddy Frid Teddy Frid ('96) | 96 | USA | 7330 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 7233 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Josh Farmer Josh Farmer ('99) | 99 | USA | 7206 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 6388 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Jordan Torney Jordan Torney ('98) | 98 | USA | 6230 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | DNF | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Damien Berthenet Damien Berthenet ('96) | 96 | FRA | DNF | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Austin West Austin West | 00 | USA | DNF | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jack Turner Jack Turner ('01) | 01 | GBR | DNF | ||||||||||||||
Scott Boon Scott Boon ('99) | 99 | NED | DNF | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Asani Hylton Asani Hylton ('97) | 97 | JAM | DNF | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 100 m 12.6. Vind: +2.2 Finale A Finale | 12.6. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 10.74 | w | ||||||||||||
2 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 10.79 | w | ||||||||||||
3 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 10.88 | w | ||||||||||||
4 | Kemba Nelson Kemba Nelson | 00 | JAM | 10.90 | w | ||||||||||||
5 | Alfreda Steele Alfreda Steele ('97) | 97 | USA | 11.11 | w | ||||||||||||
6 | Jayla Kirkland Jayla Kirkland ('99) | 99 | USA | 11.22 | w | ||||||||||||
7 | Lanae-Tava Thomas Lanae-Tava Thomas ('01) | 01 | JAM | 11.24 | w | ||||||||||||
8 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 11.31 | w | ||||||||||||
9 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 11.37 | w | ||||||||||||
Semifinale | 10.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 10.6. Vind: +0.5 | 10.6. | Vind: +0.5 | |||||||||||||||
1 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 11.03 | |||||||||||||
2 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 11.16 | |||||||||||||
3 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 11.39 | |||||||||||||
4 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 11.39 | |||||||||||||
5 | Symone Mason Symone Mason ('99) | 99 | USA | 11.39 | |||||||||||||
6 | Camille Rutherford Camille Rutherford ('02) | 02 | BAH | 11.40 | |||||||||||||
7 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 11.43 | |||||||||||||
8 | Melissa Jefferson Melissa Jefferson ('01) | 01 | USA | 11.43 | |||||||||||||
Semi 2 10.6. Vind: -0.9 | 10.6. | Vind: -0.9 | |||||||||||||||
1 | Jayla Kirkland Jayla Kirkland ('99) | 99 | USA | 11.30 | |||||||||||||
2 | Alfreda Steele Alfreda Steele ('97) | 97 | USA | 11.40 | |||||||||||||
3 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 11.46 | |||||||||||||
4 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 11.47 | |||||||||||||
5 | Brianne Bethel Brianne Bethel ('98) | 98 | BAH | 11.49 | |||||||||||||
6 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 11.60 | |||||||||||||
7 | Joella Lloyd Joella Lloyd ('02) | 02 | ANT | 11.68 | |||||||||||||
Semi 3 10.6. Vind: -0.5 | 10.6. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||
1 | Kemba Nelson Kemba Nelson | 00 | JAM | 11.13 | |||||||||||||
2 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 11.20 | |||||||||||||
3 | Lanae-Tava Thomas Lanae-Tava Thomas ('01) | 01 | JAM | 11.35 | |||||||||||||
4 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 11.43 | |||||||||||||
5 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 11.46 | |||||||||||||
6 | Caisja Chandler Caisja Chandler | 00 | USA | 11.57 | |||||||||||||
7 | Alexa Rossum Alexa Rossum ('01) | 01 | USA | 11.65 | |||||||||||||
8 | Wurrie Njadoe Wurrie Njadoe ('97) | 97 | USA | 11.67 | |||||||||||||
K 200 m 12.6. Vind: +0.2 Finale A Finale | 12.6. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
1 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 22.12 | PB | ||||||||||||
2 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 22.17 | |||||||||||||
3 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 22.42 | |||||||||||||
4 | Favour Ofili Favour Ofili ('02) | 02 | NGR | 22.45 | |||||||||||||
5 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 22.69 | |||||||||||||
6 | Angie Annelus Angie Annelus ('97) | 97 | USA | 22.72 | |||||||||||||
7 | Alfreda Steele Alfreda Steele ('97) | 97 | USA | 22.77 | =PB | ||||||||||||
8 | Kevona Davis Kevona Davis ('01) | 01 | JAM | 22.78 | SB | ||||||||||||
9 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 22.94 | |||||||||||||
Semifinale | 10.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 10.6. Vind: +0.9 | 10.6. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 22.55 | |||||||||||||
2 | Angie Annelus Angie Annelus ('97) | 97 | USA | 22.70 | SB | ||||||||||||
3 | Kevona Davis Kevona Davis ('01) | 01 | JAM | 23.00 | |||||||||||||
4 | Rhasidat Adeleke Rhasidat Adeleke ('02) | 02 | IRL | 23.16 | NU23R | ||||||||||||
5 | Lanae-Tava Thomas Lanae-Tava Thomas ('01) | 01 | JAM | 23.17 | |||||||||||||
6 | Melissa Jefferson Melissa Jefferson ('01) | 01 | USA | 23.46 | |||||||||||||
7 | Symone Mason Symone Mason ('99) | 99 | USA | 23.56 | |||||||||||||
Semi 2 10.6. Vind: +0.4 | 10.6. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
1 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 22.56 | |||||||||||||
2 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 22.76 | |||||||||||||
3 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 23.19 | |||||||||||||
4 | Caisja Chandler Caisja Chandler | 00 | USA | 23.26 | |||||||||||||
5 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 23.44 | |||||||||||||
6 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 23.46 | |||||||||||||
7 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 23.80 | |||||||||||||
Semi 3 10.6. Vind: -0.5 | 10.6. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||
1 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 22.50 | |||||||||||||
2 | Favour Ofili Favour Ofili ('02) | 02 | NGR | 22.59 | |||||||||||||
3 | Alfreda Steele Alfreda Steele ('97) | 97 | USA | 22.79 | |||||||||||||
4 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 23.04 | |||||||||||||
5 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 23.15 | |||||||||||||
6 | Jonah Ross Jonah Ross ('02) | 02 | USA | 23.36 | |||||||||||||
7 | Kennedy Blackmon Kennedy Blackmon ('99) | 99 | USA | 23.37 | |||||||||||||
8 | Alexa Rossum Alexa Rossum ('01) | 01 | USA | 23.69 | |||||||||||||
K 400 m 12.6. Finale A Finale | 12.6. | ||||||||||||||||
1 | Athing Mu Athing Mu ('02) | 02 | USA | 49.57 | PB | ||||||||||||
2 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 50.74 | PB | ||||||||||||
3 | Kyra Constantine Kyra Constantine ('98) | 98 | CAN | 50.87 | PB | ||||||||||||
4 | Nicole Yeargin Nicole Yeargin ('97) | 97 | GBR | 51.02 | |||||||||||||
5 | Charokee Young Charokee Young | 00 | JAM | 51.13 | |||||||||||||
6 | Stacey-Ann Williams Stacey-Ann Williams ('99) | 99 | JAM | 51.34 | |||||||||||||
7 | Bailey Lear Bailey Lear ('01) | 01 | USA | 51.36 | |||||||||||||
8 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 51.55 | |||||||||||||
9 | Brittany Aveni Brittany Aveni ('98) | 98 | USA | 51.77 | |||||||||||||
Semifinale | 10.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 10.6. | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Athing Mu Athing Mu ('02) | 02 | USA | 51.04 | |||||||||||||
2 | Stacey-Ann Williams Stacey-Ann Williams ('99) | 99 | JAM | 51.75 | |||||||||||||
3 | Brittany Aveni Brittany Aveni ('98) | 98 | USA | 51.92 | |||||||||||||
4 | Tierra Robinson-Jones Tierra Robinson-Jones ('99) | 99 | USA | 52.05 | |||||||||||||
5 | Kaelin Roberts Kaelin Roberts ('99) | 99 | USA | 52.39 | |||||||||||||
6 | Kennedy Simon Kennedy Simon | 00 | USA | 52.66 | |||||||||||||
7 | Kimberly Harris Kimberly Harris ('02) | 02 | USA | 52.66 | |||||||||||||
8 | Megan Moss Megan Moss ('02) | 02 | BAH | 53.26 | |||||||||||||
Semi 2 10.6. | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 51.45 | |||||||||||||
2 | Kyra Constantine Kyra Constantine ('98) | 98 | CAN | 51.93 | |||||||||||||
3 | Meleni Rodney Meleni Rodney ('98) | 98 | GRN | 52.02 | |||||||||||||
4 | Natassha McDonald Natassha McDonald ('97) | 97 | CAN | 52.13 | |||||||||||||
5 | Amber Anning Amber Anning | 00 | GBR | 52.36 | |||||||||||||
6 | Aliyah Abrams Aliyah Abrams ('97) | 97 | GUY | 52.43 | |||||||||||||
7 | Taiya Shelby Taiya Shelby | 00 | USA | 52.63 | |||||||||||||
8 | Isabella Whittaker Isabella Whittaker ('02) | 02 | USA | 53.42 | |||||||||||||
Semi 3 10.6. | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Nicole Yeargin Nicole Yeargin ('97) | 97 | GBR | 50.96 | PB | ||||||||||||
2 | Bailey Lear Bailey Lear ('01) | 01 | USA | 51.02 | PB | ||||||||||||
3 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 51.04 | PB | ||||||||||||
4 | Charokee Young Charokee Young | 00 | JAM | 51.29 | |||||||||||||
5 | Aaliyah Birmingham Aaliyah Birmingham ('97) | 97 | USA | 52.18 | |||||||||||||
6 | Ziyah Holman Ziyah Holman ('02) | 02 | USA | 52.64 | |||||||||||||
7 | Stephanie Davis Stephanie Davis ('99) | 99 | USA | 52.98 | |||||||||||||
8 | Olivia Bechtel Olivia Bechtel ('98) | 98 | USA | 53.33 | |||||||||||||
K 800 m 12.6. Finale A Finale | 12.6. | ||||||||||||||||
1 | Michaela Meyer Michaela Meyer ('98) | 98 | USA | 2:00.28 | PB | ||||||||||||
2 | Laurie Barton Laurie Barton ('98) | 98 | USA | 2:00.65 | PB | ||||||||||||
3 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 2:01.20 | PB | ||||||||||||
4 | Claire Seymour Claire Seymour ('99) | 99 | USA | 2:01.91 | PB | ||||||||||||
5 | Sarah Hendrick Sarah Hendrick | 00 | USA | 2:02.59 | |||||||||||||
6 | Lindsey Butler Lindsey Butler | 00 | USA | 2:02.83 | |||||||||||||
7 | Avi'Tal Wilson-Perteete Avi'Tal Wilson-Perteete ('99) | 99 | USA | 2:02.85 | SB | ||||||||||||
8 | Brooke Fazio Brooke Fazio ('99) | 99 | USA | 2:02.97 | |||||||||||||
9 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 2:04.09 | |||||||||||||
10 | Amber Tanner Amber Tanner ('98) | 98 | USA | 2:04.27 | |||||||||||||
Semifinale | 10.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 10.6. | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Amber Tanner Amber Tanner ('98) | 98 | USA | 2:01.82 | |||||||||||||
2 | Laurie Barton Laurie Barton ('98) | 98 | USA | 2:02.25 | |||||||||||||
3 | Claire Seymour Claire Seymour ('99) | 99 | USA | 2:02.58 | PB | ||||||||||||
4 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 2:03.88 | |||||||||||||
5 | Aurora Rynda Aurora Rynda | 00 | CAN | 2:04.91 | |||||||||||||
6 | Samantha Huerta Samantha Huerta | USA | 2:06.73 | ||||||||||||||
7 | Brooke Fazio Brooke Fazio ('99) | 99 | USA | 2:15.90 | |||||||||||||
Katy-Ann McDonald Katy-Ann McDonald | 00 | GBR | DQ | ||||||||||||||
Semi 2 10.6. | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Sarah Hendrick Sarah Hendrick | 00 | USA | 2:03.17 | |||||||||||||
2 | Lindsey Butler Lindsey Butler | 00 | USA | 2:03.53 | |||||||||||||
3 | Avi'Tal Wilson-Perteete Avi'Tal Wilson-Perteete ('99) | 99 | USA | 2:03.65 | SB | ||||||||||||
4 | Kaytlyn Larson Kaytlyn Larson ('97) | 97 | USA | 2:04.29 | PB | ||||||||||||
5 | Kayla Johnson Kayla Johnson ('99) | 99 | USA | 2:04.92 | |||||||||||||
6 | Astrid Rosvall Astrid Rosvall ('97) | 97 | SWE | 2:05.14 | |||||||||||||
7 | Stephanie Moss Stephanie Moss ('02) | 02 | GBR | 2:05.95 | |||||||||||||
8 | Wilma Nielsen Wilma Nielsen ('01) | 01 | SWE | 2:07.78 | |||||||||||||
Semi 3 10.6. | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 2:03.50 | |||||||||||||
2 | Michaela Meyer Michaela Meyer ('98) | 98 | USA | 2:03.63 | |||||||||||||
3 | Anna Camp-Bennett Anna Camp-Bennett ('98) | 98 | USA | 2:03.95 | |||||||||||||
4 | Aaliyah Miller Aaliyah Miller ('98) | 98 | USA | 2:04.26 | |||||||||||||
5 | McKenna Keegan McKenna Keegan ('98) | 98 | USA | 2:04.48 | |||||||||||||
6 | Sivan Aurbach Sivan Aurbach | 00 | ISR | 2:06.27 | |||||||||||||
7 | Gemma Finch Gemma Finch ('97) | 97 | GBR | 2:06.90 | |||||||||||||
8 | Kristie Schoffield Kristie Schoffield ('99) | 99 | USA | 2:07.20 | |||||||||||||
K 1500 m 12.6. Finale A Finale | 12.6. | ||||||||||||||||
1 | Anna Camp-Bennett Anna Camp-Bennett ('98) | 98 | USA | 4:08.53 | PB | ||||||||||||
2 | Sage Hurta Sage Hurta ('98) | 98 | USA | 4:09.42 | |||||||||||||
3 | Ella Donaghu Ella Donaghu ('98) | 98 | USA | 4:09.66 | PB | ||||||||||||
4 | Danae Rivers Danae Rivers ('98) | 98 | USA | 4:10.47 | PB | ||||||||||||
5 | Krissy Gear Krissy Gear ('99) | 99 | USA | 4:11.01 | |||||||||||||
6 | Micaela Degenero Micaela Degenero ('98) | 98 | USA | 4:11.26 | |||||||||||||
7 | Amaris Tyynismaa Amaris Tyynismaa ('01) | 01 | USA | 4:11.56 | |||||||||||||
8 | Christina Aragon Christina Aragon ('97) | 97 | USA | 4:12.63 | |||||||||||||
9 | Kelsey Harris Kelsey Harris ('97) | 97 | USA | 4:13.93 | |||||||||||||
10 | Olivia Howell Olivia Howell ('01) | 01 | USA | 4:15.56 | |||||||||||||
11 | Lauren Berman Lauren Berman ('96) | 96 | USA | 4:16.37 | |||||||||||||
12 | Maudie Skyring Maudie Skyring ('97) | 97 | AUS | 4:21.04 | |||||||||||||
Semifinale | 10.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 10.6. | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Sage Hurta Sage Hurta ('98) | 98 | USA | 4:08.88 | |||||||||||||
2 | Anna Camp-Bennett Anna Camp-Bennett ('98) | 98 | USA | 4:09.22 | PB | ||||||||||||
3 | Micaela Degenero Micaela Degenero ('98) | 98 | USA | 4:09.38 | PB | ||||||||||||
4 | Olivia Howell Olivia Howell ('01) | 01 | USA | 4:09.71 | PB | ||||||||||||
5 | Amaris Tyynismaa Amaris Tyynismaa ('01) | 01 | USA | 4:09.80 | |||||||||||||
6 | Maudie Skyring Maudie Skyring ('97) | 97 | AUS | 4:09.83 | PB | ||||||||||||
7 | Krissy Gear Krissy Gear ('99) | 99 | USA | 4:10.84 | |||||||||||||
8 | Sarah Anderson Sarah Anderson | USA | 4:13.36 | PB | |||||||||||||
9 | Kaley Richards Kaley Richards ('98) | 98 | USA | 4:13.39 | PB | ||||||||||||
10 | Kate Hunter Kate Hunter ('99) | 99 | USA | 4:13.45 | PB | ||||||||||||
11 | Presley Weems Presley Weems ('97) | 97 | USA | 4:14.61 | |||||||||||||
12 | Lotte Black Lotte Black ('98) | 98 | USA | 4:15.20 | |||||||||||||
Semi 2 10.6. | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Ella Donaghu Ella Donaghu ('98) | 98 | USA | 4:13.89 | |||||||||||||
2 | Danae Rivers Danae Rivers ('98) | 98 | USA | 4:14.06 | |||||||||||||
3 | Lauren Berman Lauren Berman ('96) | 96 | USA | 4:14.36 | |||||||||||||
4 | Christina Aragon Christina Aragon ('97) | 97 | USA | 4:14.52 | |||||||||||||
5 | Kelsey Harris Kelsey Harris ('97) | 97 | USA | 4:14.65 | |||||||||||||
6 | Whittni Orton Whittni Orton ('97) | 97 | USA | 4:14.99 | |||||||||||||
7 | Madison Heisterman Madison Heisterman | 00 | CAN | 4:15.58 | |||||||||||||
8 | Lenuta Simiuc Lenuta Simiuc ('94) | 94 | ROU | 4:16.64 | |||||||||||||
9 | Tori Herman Tori Herman | USA | 4:19.56 | ||||||||||||||
10 | Sami Corman Sami Corman | 00 | USA | 4:21.16 | |||||||||||||
11 | Rachel McArthur Rachel McArthur ('99) | 99 | USA | 4:22.75 | |||||||||||||
12 | Julia Heymach Julia Heymach ('98) | 98 | USA | 4:24.82 | |||||||||||||
K 5000 m 12.6. Finale A Finale | 12.6. | ||||||||||||||||
1 | Elly Henes Elly Henes ('98) | 98 | USA | 15:28.05 | |||||||||||||
2 | Katie Wasserman Katie Wasserman ('98) | 98 | USA | 15:28.68 | PB | ||||||||||||
3 | Bethany Hasz Bethany Hasz ('97) | 97 | USA | 15:30.57 | PB | ||||||||||||
4 | Jenna Magness Jenna Magness ('99) | 99 | USA | 15:32.91 | PB | ||||||||||||
5 | Mercy Chelangat Mercy Chelangat ('97) | 97 | KEN | 15:33.20 | |||||||||||||
6 | Julia Heymach Julia Heymach ('98) | 98 | USA | 15:33.62 | PB | ||||||||||||
7 | Emily MacKay Emily MacKay ('98) | 98 | USA | 15:42.38 | PB | ||||||||||||
8 | Clare O'Brien Clare O'Brien ('99) | 99 | AUS | 15:44.44 | |||||||||||||
9 | Amelia Mazza-Downie Amelia Mazza-Downie ('99) | 99 | AUS | 15:45.74 | |||||||||||||
10 | Haley Herberg Haley Herberg | 00 | USA | 15:47.46 | |||||||||||||
11 | Maddy Denner Maddy Denner | 00 | USA | 15:49.71 | PB | ||||||||||||
12 | Ella Donaghu Ella Donaghu ('98) | 98 | USA | 15:53.25 | |||||||||||||
13 | Joyce Kimeli Joyce Kimeli ('97) | 97 | KEN | 15:54.11 | |||||||||||||
14 | Esther Gitahi Esther Gitahi ('96) | 96 | KEN | 15:58.59 | |||||||||||||
15 | Nicole Fegans Nicole Fegans ('98) | 98 | USA | 15:59.72 | |||||||||||||
16 | Savannah Shaw Savannah Shaw | 00 | USA | 16:02.90 | |||||||||||||
17 | Abby Nichols Abby Nichols ('97) | 97 | USA | 16:04.74 | |||||||||||||
18 | Whittni Orton Whittni Orton ('97) | 97 | USA | 16:05.33 | |||||||||||||
19 | Ericka VanderLende Ericka VanderLende ('01) | 01 | USA | 16:09.09 | |||||||||||||
20 | Jessica Drop Jessica Drop ('98) | 98 | USA | 16:10.19 | |||||||||||||
21 | Lauren Gregory Lauren Gregory ('99) | 99 | USA | 16:13.49 | |||||||||||||
22 | Poppy Tank Poppy Tank ('97) | 97 | GBR | 16:15.88 | |||||||||||||
23 | Aoibhe Richardson Aoibhe Richardson ('96) | 96 | IRL | 16:33.99 | |||||||||||||
24 | Gabby Hentemann Gabby Hentemann ('01) | 01 | USA | 16:56.70 | |||||||||||||
K 10000 m 10.6. Finale A Finale | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Carmela Cardama Carmela Cardama ('96) | 96 | ESP | 32:16.13 | PB | ||||||||||||
2 | Mercy Chelangat Mercy Chelangat ('97) | 97 | KEN | 32:22.11 | |||||||||||||
3 | Maria Mettler Maria Mettler ('99) | 99 | USA | 32:34.05 | SB | ||||||||||||
4 | Katie Izzo Katie Izzo ('96) | 96 | USA | 32:34.16 | SB | ||||||||||||
5 | Haley Herberg Haley Herberg | 00 | USA | 32:35.59 | PB | ||||||||||||
6 | Clare O'Brien Clare O'Brien ('99) | 99 | AUS | 32:36.96 | PB | ||||||||||||
7 | Grace Forbes Grace Forbes | 00 | USA | 32:38.91 | |||||||||||||
8 | Kelsey Chmiel Kelsey Chmiel ('01) | 01 | USA | 32:45.83 | PB | ||||||||||||
9 | Poppy Tank Poppy Tank ('97) | 97 | GBR | 32:50.57 | PB | ||||||||||||
10 | Amanda Vestri Amanda Vestri ('99) | 99 | USA | 32:52.74 | |||||||||||||
11 | Jessa Hanson Jessa Hanson | USA | 32:55.24 | SB | |||||||||||||
12 | Abbey Wheeler Abbey Wheeler ('98) | 98 | USA | 33:04.56 | PB | ||||||||||||
13 | Lexie Thompson Lexie Thompson ('97) | 97 | USA | 33:06.95 | |||||||||||||
14 | Cailie Logue Cailie Logue ('99) | 99 | USA | 33:07.63 | SB | ||||||||||||
15 | Annie Heffernan Annie Heffernan ('96) | 96 | USA | 33:09.83 | PB | ||||||||||||
16 | Stephanie Sherman Stephanie Sherman ('97) | 97 | USA | 33:25.31 | PB | ||||||||||||
17 | Clio Ozanne-Jaques Clio Ozanne-Jaques ('99) | 99 | AUS | 33:26.86 | PB | ||||||||||||
18 | Lynsie Gram Lynsie Gram | USA | 33:28.33 | PB | |||||||||||||
19 | Chandler Horton Chandler Horton ('99) | 99 | USA | 33:41.34 | PB | ||||||||||||
20 | India Johnson India Johnson ('99) | 99 | USA | 33:44.88 | |||||||||||||
21 | Jessi Larson Jessi Larson | 00 | USA | 33:54.70 | |||||||||||||
22 | Ashley Tutt Ashley Tutt ('99) | 99 | USA | 33:58.63 | |||||||||||||
23 | Katie Rose Blachowicz Katie Rose Blachowicz | USA | 34:42.50 | ||||||||||||||
Abby Nichols Abby Nichols ('97) | 97 | USA | DNF | ||||||||||||||
K 3000 m forh. 12.6. Finale A Finale | 12.6. | ||||||||||||||||
1 | Mahala Norris Mahala Norris ('98) | 98 | USA | 9:31.79 | PB | ||||||||||||
2 | Joyce Kimeli Joyce Kimeli ('97) | 97 | KEN | 9:31.84 | PB | ||||||||||||
3 | Katie Rainsberger Katie Rainsberger ('98) | 98 | USA | 9:32.12 | PB | ||||||||||||
4 | Courtney Wayment Courtney Wayment ('98) | 98 | USA | 9:32.93 | |||||||||||||
5 | Charlotte Prouse Charlotte Prouse ('97) | 97 | CAN | 9:34.25 | PB | ||||||||||||
6 | Ceili McCabe Ceili McCabe ('01) | 01 | CAN | 9:37.39 | PB | ||||||||||||
7 | Gabrielle Jennings Gabrielle Jennings ('98) | 98 | USA | 9:38.24 | PB | ||||||||||||
8 | Summer Allen Summer Allen ('95) | 95 | USA | 9:40.37 | |||||||||||||
9 | Aneta Konieczek Aneta Konieczek ('97) | 97 | POL | 9:44.67 | |||||||||||||
10 | Olivia Markezich Olivia Markezich | 00 | USA | 9:48.73 | |||||||||||||
11 | Abby Kohut-Jackson Abby Kohut-Jackson ('98) | 98 | USA | 9:50.89 | |||||||||||||
12 | Alissa Niggemann Alissa Niggemann ('97) | 97 | USA | 10:12.13 | |||||||||||||
Semifinale | 10.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 10.6. | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Joyce Kimeli Joyce Kimeli ('97) | 97 | KEN | 9:35.57 | PB | ||||||||||||
2 | Katie Rainsberger Katie Rainsberger ('98) | 98 | USA | 9:36.71 | PB | ||||||||||||
3 | Summer Allen Summer Allen ('95) | 95 | USA | 9:37.48 | PB | ||||||||||||
4 | Alissa Niggemann Alissa Niggemann ('97) | 97 | USA | 9:41.12 | PB | ||||||||||||
5 | Abby Kohut-Jackson Abby Kohut-Jackson ('98) | 98 | USA | 9:41.20 | PB | ||||||||||||
6 | Olivia Markezich Olivia Markezich | 00 | USA | 9:42.41 | PB | ||||||||||||
7 | Hannah Steelman Hannah Steelman ('99) | 99 | USA | 9:46.09 | |||||||||||||
8 | Judi Jones Judi Jones ('97) | 97 | USA | 9:58.14 | |||||||||||||
9 | Alice Hill Alice Hill ('99) | 99 | USA | 10:04.21 | |||||||||||||
10 | Leah Hanle Leah Hanle ('97) | 97 | GER | 10:15.39 | |||||||||||||
11 | Lauren Sapone Lauren Sapone | USA | 10:23.94 | ||||||||||||||
Semi 2 10.6. | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Courtney Wayment Courtney Wayment ('98) | 98 | USA | 9:32.52 | |||||||||||||
2 | Aneta Konieczek Aneta Konieczek ('97) | 97 | POL | 9:34.37 | PB | ||||||||||||
3 | Charlotte Prouse Charlotte Prouse ('97) | 97 | CAN | 9:37.05 | PB | ||||||||||||
4 | Mahala Norris Mahala Norris ('98) | 98 | USA | 9:37.53 | PB | ||||||||||||
5 | Gabrielle Jennings Gabrielle Jennings ('98) | 98 | USA | 9:38.88 | PB | ||||||||||||
6 | Ceili McCabe Ceili McCabe ('01) | 01 | CAN | 9:39.27 | PB | ||||||||||||
7 | Annabelle Eastman Annabelle Eastman | 00 | AUS | 9:45.22 | PB | ||||||||||||
8 | Madison Boreman Madison Boreman ('98) | 98 | USA | 9:49.28 | |||||||||||||
9 | Sara Musselman Sara Musselman ('98) | 98 | USA | 9:55.61 | PB | ||||||||||||
10 | Emma Gee Emma Gee ('97) | 97 | USA | 9:56.19 | PB | ||||||||||||
11 | Grace Mancini Grace Mancini | USA | 9:56.46 | ||||||||||||||
12 | Angelina Ellis Angelina Ellis ('98) | 98 | USA | 10:06.78 | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 12.6. Vind: +0.4 Finale A Finale | 12.6. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
1 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 12.58 | |||||||||||||
2 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 12.82 | |||||||||||||
3 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 12.84 | |||||||||||||
4 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 12.89 | |||||||||||||
5 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 12.90 | |||||||||||||
6 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 12.97 | |||||||||||||
7 | Cha'mia Rothwell Cha'mia Rothwell ('98) | 98 | USA | 13.14 | |||||||||||||
8 | Tejyrica Robinson Tejyrica Robinson ('98) | 98 | USA | 29.11 | |||||||||||||
Semifinale | 10.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 10.6. Vind: -0.5 | 10.6. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||
1 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 12.84 | |||||||||||||
2 | Tejyrica Robinson Tejyrica Robinson ('98) | 98 | USA | 12.90 | |||||||||||||
3 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 12.93 | |||||||||||||
4 | Jasmine Jones Jasmine Jones ('01) | 01 | USA | 12.94 | |||||||||||||
5 | Daszay Freeman Daszay Freeman | 00 | JAM | 12.95 | |||||||||||||
6 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 13.17 | |||||||||||||
7 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 13.31 | |||||||||||||
8 | Aasia Laurencin Aasia Laurencin ('02) | 02 | USA | 13.43 | |||||||||||||
Semi 2 10.6. Vind: +1.1 | 10.6. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 12.48 | |||||||||||||
2 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 12.54 | PB | ||||||||||||
3 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 12.85 | |||||||||||||
4 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 12.93 | |||||||||||||
5 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 12.94 | |||||||||||||
6 | Mecca McGlaston Mecca McGlaston ('98) | 98 | USA | 13.01 | SB | ||||||||||||
7 | Brittany Brown Brittany Brown ('89) | 89 | USA | 13.53 | |||||||||||||
Semi 3 10.6. Vind: +0.1 | 10.6. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||
1 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 12.73 | PB | ||||||||||||
2 | Cha'mia Rothwell Cha'mia Rothwell ('98) | 98 | USA | 13.07 | |||||||||||||
3 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 13.09 | |||||||||||||
4 | Kaylah Robinson Kaylah Robinson ('99) | 99 | USA | 13.14 | |||||||||||||
5 | Summer Thorpe Summer Thorpe ('98) | 98 | USA | 13.34 | |||||||||||||
6 | Jernaya Sharp Jernaya Sharp ('97) | 97 | USA | 13.49 | |||||||||||||
7 | Rosealee Cooper Rosealee Cooper | 00 | JAM | 13.65 | |||||||||||||
Trishauna Hemmings Trishauna Hemmings ('97) | 97 | JAM | DNF | ||||||||||||||
Yoveiny Mota Yoveiny Mota | 00 | VEN | DNF | ||||||||||||||
K 400 m hæk 12.6. Finale A Finale | 12.6. | ||||||||||||||||
1 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 54.68 | PB | ||||||||||||
2 | Shannon Meisberger Shannon Meisberger ('99) | 99 | USA | 55.70 | PB | ||||||||||||
3 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 55.81 | |||||||||||||
4 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 56.18 | PB | ||||||||||||
5 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 56.23 | PB | ||||||||||||
6 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 56.49 | PB | ||||||||||||
7 | Ashton Lindley Ashton Lindley ('02) | 02 | USA | 56.74 | PB | ||||||||||||
8 | Stephanie Cho Stephanie Cho ('97) | 97 | CAN | 57.48 | PB | ||||||||||||
9 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 57.51 | |||||||||||||
Semifinale | 10.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 10.6. | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 57.06 | |||||||||||||
2 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 57.45 | |||||||||||||
3 | De'Andreah Young De'Andreah Young ('96) | 96 | USA | 57.96 | |||||||||||||
4 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 58.15 | |||||||||||||
5 | Bianca Stubler Bianca Stubler ('99) | 99 | USA | 58.21 | |||||||||||||
6 | Eriana Henderson Eriana Henderson ('97) | 97 | USA | 58.95 | |||||||||||||
7 | Breanna Bernard-Joseph Breanna Bernard-Joseph | 00 | USA | 1:00.27 | |||||||||||||
8 | Darhian Mills Darhian Mills ('97) | 97 | USA | 1:02.30 | |||||||||||||
Semi 2 10.6. | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 56.12 | |||||||||||||
2 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 56.88 | |||||||||||||
3 | Ashton Lindley Ashton Lindley ('02) | 02 | USA | 57.39 | |||||||||||||
4 | Lauren Hoffman Lauren Hoffman ('99) | 99 | PHI | 57.91 | |||||||||||||
5 | Vanessa Watson Vanessa Watson ('01) | 01 | USA | 58.21 | |||||||||||||
6 | Ashton Woods Ashton Woods ('99) | 99 | USA | 58.33 | |||||||||||||
7 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 58.47 | |||||||||||||
8 | Abbey Glynn Abbey Glynn ('01) | 01 | USA | 59.49 | |||||||||||||
Semi 3 10.6. | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 56.56 | |||||||||||||
2 | Shannon Meisberger Shannon Meisberger ('99) | 99 | USA | 56.63 | |||||||||||||
3 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 56.68 | PB | ||||||||||||
4 | Stephanie Cho Stephanie Cho ('97) | 97 | CAN | 57.64 | PB | ||||||||||||
5 | Brooke Overholt Brooke Overholt | 00 | CAN | 58.29 | |||||||||||||
6 | Kimisha Chambers Kimisha Chambers ('96) | 96 | JAM | 58.88 | |||||||||||||
7 | Kate Sorensen Kate Sorensen ('99) | 99 | USA | 59.42 | |||||||||||||
8 | Lakeisha Warner Lakeisha Warner ('97) | 97 | IVB | 59.54 | |||||||||||||
K Højdespring 12.6. Finale A Finale | 12.6. | ||||||||||||||||
1 | Rachel Glenn Rachel Glenn ('02) | 02 | USA | 1.93 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Lamara Distin Lamara Distin | 00 | JAM | 1.90 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 1.87 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Morgan Smalls Morgan Smalls ('02) | 02 | USA | 1.84 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Shelby Tyler Shelby Tyler ('01) | 01 | USA | 1.84 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Sanaa Barnes Sanaa Barnes | 00 | USA | 1.81 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Abigail O'Donoghue Abigail O'Donoghue ('99) | 99 | USA | 1.81 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Anna Hall Anna Hall ('01) | 01 | USA | 1.81 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Lillian Lowe Lillian Lowe ('98) | 98 | USA | 1.81 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jamari Drake Jamari Drake ('98) | 98 | USA | 1.81 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 1.81 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Annika Williams Annika Williams | USA | 1.81 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Lucy Corbett Lucy Corbett ('99) | 99 | USA | 1.81 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Cierra Tidwell Cierra Tidwell ('01) | 01 | USA | 1.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Nyagoa Bayak Nyagoa Bayak ('01) | 01 | USA | 1.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Quintella Johnson Quintella Johnson ('99) | 99 | USA | 1.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Taylor Beard Taylor Beard | 00 | USA | 1.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Esther Issa Esther Issa ('99) | 99 | NGR | 1.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Suzy Pace Suzy Pace | USA | 1.78 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Kenady Wilson Kenady Wilson ('01) | 01 | USA | 1.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Falyn Reaugh Falyn Reaugh ('99) | 99 | CAN | 1.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Kristi Snyman Kristi Snyman | 00 | RSA | 1.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ja'sha Sloan Ja'sha Sloan ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 10.6. Finale A Finale | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Lisa Gunnarsson Lisa Gunnarsson ('99) | 99 | SWE | 4.40 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Lauren Martinez Lauren Martinez ('96) | 96 | USA | 4.35 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sommer Knight Sommer Knight ('99) | 99 | USA | 4.35 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Tuesdi Tidwell Tuesdi Tidwell ('98) | 98 | USA | 4.35 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kayla Smith Kayla Smith ('97) | 97 | USA | 4.35 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Sydney Horn Sydney Horn ('02) | 02 | USA | 4.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Chinne Okoronkwo Chinne Okoronkwo ('97) | 97 | USA | 4.30 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Sophia Franklin Sophia Franklin ('99) | 99 | USA | 4.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Samantha VanHoecke Samantha VanHoecke | USA | 4.20 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Morgan Fossen Morgan Fossen | USA | 4.20 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Helen Falda Helen Falda ('96) | 96 | ITA | 4.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Mackenzie Hayward Mackenzie Hayward | 00 | USA | 4.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Madelyn Lundberg Madelyn Lundberg | USA | 4.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Sarah Brown Sarah Brown ('02) | 02 | USA | 4.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Anna Watson Anna Watson ('99) | 99 | USA | 4.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Aliyah Welter Aliyah Welter | 00 | USA | 4.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Gennifer Hirata Gennifer Hirata ('01) | 01 | USA | 4.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | 4.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Sydney King Sydney King | USA | 4.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Rachel Baxter Rachel Baxter ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Leah Pasqualetti Leah Pasqualetti ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Hayley Horvath Hayley Horvath | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kaylee Bizzell Kaylee Bizzell | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Lyndsey Reed Lyndsey Reed | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 10.6. Finale A Finale | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Tara Davis Tara Davis ('99) | 99 | USA | 6.70 | +1.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 6.68 | +0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jasmine Moore Jasmine Moore ('01) | 01 | USA | 6.65 | +1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Bria Matthews Bria Matthews ('97) | 97 | USA | 6.58 | +0.3 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Alysah Hickey Alysah Hickey ('01) | 01 | USA | 6.50 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Claire Bryant Claire Bryant ('01) | 01 | USA | 6.45 | +0.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Deborah Acquah Deborah Acquah ('96) | 96 | GHA | 6.39 | -0.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Ruth Usoro Ruth Usoro ('97) | 97 | NGR | 6.36 | +0.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jada Seaman Jada Seaman ('01) | 01 | USA | 6.36 | +0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Shaniya Benjamin Shaniya Benjamin ('02) | 02 | USA | 6.35 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 6.35 | -0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Leah Moran Leah Moran ('98) | 98 | USA | 6.29 | +0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 6.28 | +0.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 6.28 | +0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Rhesa Foster Rhesa Foster ('98) | 98 | USA | 6.26 | +1.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Taishia Pryce Taishia Pryce ('97) | 97 | JAM | 6.24 | +0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 6.19 | +0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Samiyah Samuels Samiyah Samuels ('97) | 97 | USA | 6.12 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Aliyah Whisby Aliyah Whisby ('98) | 98 | USA | 6.09 | -0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Alex Madlock Alex Madlock ('97) | 97 | USA | 6.02 | +0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Kieshonna Brooks Kieshonna Brooks ('98) | 98 | SKN | 6.01 | +1.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Jasmyn Steels Jasmyn Steels ('97) | 97 | USA | 5.99 | -0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Khyasia Caldwell Khyasia Caldwell ('99) | 99 | USA | 5.88 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Taryn Milton Taryn Milton ('97) | 97 | USA | 5.76 | +1.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 12.6. Finale A Finale | 12.6. | ||||||||||||||||
1 | Ruth Usoro Ruth Usoro ('97) | 97 | NGR | 14.19 | -0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jasmine Moore Jasmine Moore ('01) | 01 | USA | 14.13 | -0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Michelle Fokam Michelle Fokam ('98) | 98 | USA | 14.04 | +1.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Deborah Acquah Deborah Acquah ('96) | 96 | GHA | 13.95 | +0.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Rūta Lasmane Rūta Lasmane | 00 | LAT | 13.91 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Bria Matthews Bria Matthews ('97) | 97 | USA | 13.90 | +0.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 13.68 | +0.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Temi Ojora Temi Ojora ('02) | 02 | GBR | 13.51 | +1.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Dominique Ruotolo Dominique Ruotolo | 00 | USA | 13.45 | +1.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Natricia Hooper Natricia Hooper ('98) | 98 | GUY | 13.42 | +0.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Mikeisha Welcome Mikeisha Welcome | 00 | VIN | 13.38 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Eszter Bajnok Eszter Bajnok ('97) | 97 | HUN | 13.35 | +0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Alonie Sutton Alonie Sutton ('99) | 99 | USA | 13.26 | +0.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Alex Madlock Alex Madlock ('97) | 97 | USA | 13.23 | +1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Adja Sackor Adja Sackor ('98) | 98 | USA | 13.19 | +0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Mara Häusler Mara Häusler ('99) | 99 | GER | 13.18 | +1.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Rhianna Phipps Rhianna Phipps ('01) | 01 | JAM | 13.14 | +1.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 13.14 | +0.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Leah Moran Leah Moran ('98) | 98 | USA | 13.13 | -0.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Arianna Fisher Arianna Fisher | 00 | USA | 13.11 | +0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Harleigh White Harleigh White ('99) | 99 | USA | 13.11 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 12.95 | +0.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Asherah Collins Asherah Collins ('01) | 01 | USA | 12.81 | +0.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Ryann Porter Ryann Porter ('02) | 02 | USA | 12.62 | +1.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 10.6. Finale A Finale | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Adelaide Aquilla Adelaide Aquilla ('99) | 99 | USA | 18.98 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Josie Schaefer Josie Schaefer ('99) | 99 | USA | 18.29 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Akealy Moton Akealy Moton ('98) | 98 | USA | 18.11 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Khayla Dawson Khayla Dawson ('98) | 98 | USA | 17.99 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Latavia Maines Latavia Maines ('98) | 98 | USA | 17.79 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Laulauga Tausaga-Collins Laulauga Tausaga-Collins ('98) | 98 | USA | 17.29 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Samantha Noennig Samantha Noennig ('98) | 98 | USA | 17.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Sade Olatoye Sade Olatoye ('97) | 97 | NGR | 17.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Madison Pollard Madison Pollard ('98) | 98 | USA | 17.18 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Aveun Moore Aveun Moore ('98) | 98 | USA | 17.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Shelby Gunnells Shelby Gunnells ('96) | 96 | USA | 16.99 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jorinde van Klinken Jorinde van Klinken | 00 | NED | 16.87 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Taylor Latimer Taylor Latimer ('99) | 99 | USA | 16.82 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Divine Oladipo Divine Oladipo ('98) | 98 | GBR | 16.76 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Gabrielle Bailey Gabrielle Bailey ('98) | 98 | JAM | 16.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Payden Montana Payden Montana ('99) | 99 | USA | 16.47 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Veronica Fraley Veronica Fraley | 00 | USA | 16.46 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Kat Moody Kat Moody | 00 | USA | 16.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Maria De Aviz Maria De Aviz ('01) | 01 | USA | 16.36 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Jalani Davis Jalani Davis ('01) | 01 | USA | 16.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Elena Bruckner Elena Bruckner ('98) | 98 | USA | 16.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Maia Campbell Maia Campbell ('98) | 98 | ISV | 15.99 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 15.85 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 15.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 12.6. Finale A Finale | 12.6. | ||||||||||||||||
1 | Jorinde van Klinken Jorinde van Klinken | 00 | NED | 65.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Laulauga Tausaga-Collins Laulauga Tausaga-Collins ('98) | 98 | USA | 63.53 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Seasons Usual Seasons Usual ('99) | 99 | USA | 58.58 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Shanice Love Shanice Love ('97) | 97 | JAM | 58.50 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Sydney Laufenberg Sydney Laufenberg ('98) | 98 | USA | 58.02 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Gabrielle Bailey Gabrielle Bailey ('98) | 98 | JAM | 57.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Essence Henderson Essence Henderson ('99) | 99 | USA | 57.72 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Alexandra Emilianov Alexandra Emilianov ('99) | 99 | MDA | 57.60 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Divine Oladipo Divine Oladipo ('98) | 98 | GBR | 57.26 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Serena Brown Serena Brown ('98) | 98 | BAH | 57.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Veronica Fraley Veronica Fraley | 00 | USA | 56.41 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Josie Schaefer Josie Schaefer ('99) | 99 | USA | 56.29 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Pamela Amaechi Pamela Amaechi ('99) | 99 | NGR | 54.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Jalani Davis Jalani Davis ('01) | 01 | USA | 54.64 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Ashley Petr Ashley Petr ('97) | 97 | USA | 54.34 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Shelby Frank Shelby Frank ('02) | 02 | USA | 54.22 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 54.18 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Caisa-Marie Lindfors Caisa-Marie Lindfors | 00 | SWE | 52.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Alyssa Wilson Alyssa Wilson ('99) | 99 | USA | 52.74 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Khayla Dawson Khayla Dawson ('98) | 98 | USA | 52.64 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Maura Kimmel Maura Kimmel ('98) | 98 | USA | 52.43 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Annina Brandenburg Annina Brandenburg ('98) | 98 | GER | 51.84 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Maria Muzzio Maria Muzzio ('98) | 98 | USA | 51.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Adelaide Aquilla Adelaide Aquilla ('99) | 99 | USA | 49.79 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 10.6. Finale A Finale | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Camryn Rogers Camryn Rogers ('99) | 99 | CAN | 75.52 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Shey Taiwo Shey Taiwo ('99) | 99 | USA | 71.27 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jillian Shippee Jillian Shippee ('99) | 99 | USA | 69.42 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Tara Simpson-Sullivan Tara Simpson-Sullivan | 00 | GBR | 68.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Beatrice Nedberge Llano Beatrice Nedberge Llano ('97) | 97 | NOR | 68.78 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Maddy Nilles Maddy Nilles ('97) | 97 | USA | 68.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Sade Olatoye Sade Olatoye ('97) | 97 | NGR | 67.84 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Nayoka Clunis Nayoka Clunis ('95) | 95 | JAM | 67.40 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kaila Butler Kaila Butler ('98) | 98 | CAN | 67.01 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Alyssa Wilson Alyssa Wilson ('99) | 99 | USA | 66.52 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 66.31 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Mikaila Martin Mikaila Martin ('97) | 97 | USA | 66.08 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Shelby Moran Shelby Moran | 00 | USA | 66.01 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Emma Robbins Emma Robbins | 00 | USA | 65.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Shauniece O'Neal Shauniece O'Neal ('99) | 99 | USA | 65.84 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Jalani Davis Jalani Davis ('01) | 01 | USA | 65.52 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Rachel Tanczos Rachel Tanczos ('99) | 99 | USA | 65.03 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 64.62 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Madi Malone Madi Malone ('99) | 99 | USA | 63.96 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Joy McArthur Joy McArthur ('99) | 99 | USA | 63.94 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Tess Keyzers Tess Keyzers ('98) | 98 | USA | 63.82 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Quiara Wheeler Quiara Wheeler ('99) | 99 | USA | 62.64 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Helene Sofie Ingvaldsen Helene Sofie Ingvaldsen ('96) | 96 | NOR | 60.90 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Shaelyn Ward Shaelyn Ward ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 10.6. Finale A Finale | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Marie-Therese Obst Marie-Therese Obst ('96) | 96 | NOR | 59.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Alizee Minard Alizee Minard ('97) | 97 | FRA | 57.91 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Maura Fiamoncini Maura Fiamoncini ('99) | 99 | USA | 56.48 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Vanja Spaić Vanja Spaić ('95) | 95 | BIH | 55.06 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kari Wolfe Kari Wolfe ('98) | 98 | USA | 55.02 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kylee Carter Kylee Carter ('97) | 97 | USA | 55.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Virginia Miller Virginia Miller ('98) | 98 | USA | 54.49 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kelechi Nwanaga Kelechi Nwanaga ('97) | 97 | NGR | 54.19 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Skylar Ciccolini Skylar Ciccolini ('01) | 01 | USA | 53.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Sara Zabarino Sara Zabarino ('99) | 99 | ITA | 53.51 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Casey Bogues Casey Bogues | USA | 53.39 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Maria Bienvenu Maria Bienvenu ('02) | 02 | USA | 53.38 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Akealy Moton Akealy Moton ('98) | 98 | USA | 53.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Ashley Carter Ashley Carter ('98) | 98 | USA | 53.04 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Ilaria Casarotto Ilaria Casarotto ('97) | 97 | ITA | 52.80 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Madison Wiltrout Madison Wiltrout ('99) | 99 | USA | 51.56 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Laura Paredes Laura Paredes ('96) | 96 | PAR | 51.46 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Roosa Ylönen Roosa Ylönen ('99) | 99 | FIN | 50.28 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Maddie Harris Maddie Harris | 00 | USA | 49.97 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Mirta Kulišić Mirta Kulišić | 00 | CRO | 49.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Rhema Otabor Rhema Otabor ('02) | 02 | BAH | 49.60 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Mona Ekroll Jaidi Mona Ekroll Jaidi ('95) | 95 | NOR | 49.27 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Ilhem Tamrouti Ilhem Tamrouti ('99) | 99 | NED | 47.27 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 12.6. Finale A Finale | 12.6. | ||||||||||||||||
1 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 6285 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 6067 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 5984 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 5924 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Ida Eikeng Ida Eikeng ('99) | 99 | NOR | 5920 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Maddie Nickal Maddie Nickal ('96) | 96 | USA | 5864 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Asya Reynolds Asya Reynolds ('96) | 96 | USA | 5754 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Beatričė Juškevičiūtė Beatričė Juškevičiūtė | 00 | LTU | 5694 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 5652 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 5623 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 5545 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 5542 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 5520 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Kaylee Hinton Kaylee Hinton ('97) | 97 | USA | 5498 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Lauren Taubert Lauren Taubert ('98) | 98 | USA | 5436 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Ariel Okorie Ariel Okorie ('98) | 98 | USA | 5420 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 5385 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Jenny Kimbro Jenny Kimbro | USA | 5381 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 5270 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Emma Nwofor Emma Nwofor ('96) | 96 | GBR | 5208 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Skylar Sieben Skylar Sieben | 00 | CAN | 4736 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | DNF | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Grace McKenzie Grace McKenzie ('96) | 96 | IRL | DNF | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | DNF | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 100 m | |||||||||||||||||
Indledende heats | 9.6. | ||||||||||||||||
Indledende 1 9.6. Vind: +0.6 | 9.6. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 11.04 | =PB | ||||||||||||
2 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 11.12 | SB | ||||||||||||
3 | Scott Boon Scott Boon ('99) | 99 | NED | 11.20 | |||||||||||||
4 | Noah Swaby Noah Swaby ('99) | 99 | USA | 11.23 | SB | ||||||||||||
5 | Teddy Frid Teddy Frid ('96) | 96 | USA | 11.24 | |||||||||||||
6 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 11.28 | |||||||||||||
7 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 11.61 | ||||||||||||||
8 | Damien Berthenet Damien Berthenet ('96) | 96 | FRA | 12.38 | |||||||||||||
Indledende 2 9.6. Vind: -0.6 | 9.6. | Vind: -0.6 | |||||||||||||||
1 | Asani Hylton Asani Hylton ('97) | 97 | JAM | 10.94 | PB | ||||||||||||
2 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 10.94 | PB | ||||||||||||
3 | Aaron Booth Aaron Booth ('96) | 96 | NZL | 11.05 | SB | ||||||||||||
4 | Joseph Keys Joseph Keys | USA | 11.13 | =PB | |||||||||||||
5 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 11.14 | |||||||||||||
6 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 11.16 | |||||||||||||
7 | Wade Walder Wade Walder ('98) | 98 | USA | 11.26 | |||||||||||||
Indledende 3 9.6. Vind: +0.3 | 9.6. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
1 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 10.64 | |||||||||||||
2 | Will Daniels Will Daniels ('97) | 97 | USA | 10.73 | |||||||||||||
3 | Austin West Austin West | 00 | USA | 10.81 | |||||||||||||
4 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 10.88 | |||||||||||||
5 | Josh Farmer Josh Farmer ('99) | 99 | USA | 10.94 | |||||||||||||
6 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 11.05 | |||||||||||||
7 | Jordan Torney Jordan Torney ('98) | 98 | USA | 11.05 | |||||||||||||
8 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 11.08 | |||||||||||||
M 400 m | |||||||||||||||||
Indledende heats | 9.6. | ||||||||||||||||
Indledende 1 9.6. | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 47.30 | |||||||||||||
2 | Josh Farmer Josh Farmer ('99) | 99 | USA | 48.61 | PB | ||||||||||||
3 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 48.96 | |||||||||||||
4 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 49.54 | |||||||||||||
5 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 50.61 | |||||||||||||
Indledende 2 9.6. | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Joseph Keys Joseph Keys | USA | 49.84 | PB | |||||||||||||
2 | Asani Hylton Asani Hylton ('97) | 97 | JAM | 49.92 | SB | ||||||||||||
3 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 50.25 | PB | ||||||||||||
4 | Noah Swaby Noah Swaby ('99) | 99 | USA | 50.53 | |||||||||||||
5 | Aaron Booth Aaron Booth ('96) | 96 | NZL | 51.22 | SB | ||||||||||||
6 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 51.25 | |||||||||||||
7 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 51.53 | ||||||||||||||
1 | Jordan Torney Jordan Torney ('98) | 98 | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende 3 9.6. | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 49.10 | PB | ||||||||||||
2 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 49.75 | |||||||||||||
3 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 49.93 | SB | ||||||||||||
4 | Wade Walder Wade Walder ('98) | 98 | USA | 49.93 | SB | ||||||||||||
5 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 50.56 | |||||||||||||
6 | Teddy Frid Teddy Frid ('96) | 96 | USA | 50.64 | |||||||||||||
7 | Will Daniels Will Daniels ('97) | 97 | USA | 50.97 | |||||||||||||
M 1500 m 10.6. Finale A Finale | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 4:26.21 | |||||||||||||
2 | Joseph Keys Joseph Keys | USA | 4:26.83 | PB | |||||||||||||
3 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 4:26.83 | PB | |||||||||||||
4 | Teddy Frid Teddy Frid ('96) | 96 | USA | 4:34.74 | |||||||||||||
5 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 4:35.77 | |||||||||||||
6 | Noah Swaby Noah Swaby ('99) | 99 | USA | 4:39.53 | SB | ||||||||||||
7 | Aaron Booth Aaron Booth ('96) | 96 | NZL | 4:39.95 | SB | ||||||||||||
8 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 4:40.13 | SB | ||||||||||||
9 | Josh Farmer Josh Farmer ('99) | 99 | USA | 4:40.37 | PB | ||||||||||||
10 | Wade Walder Wade Walder ('98) | 98 | USA | 4:42.28 | SB | ||||||||||||
11 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 4:42.48 | |||||||||||||
12 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 4:44.59 | |||||||||||||
13 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 4:48.30 | PB | ||||||||||||
14 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 4:51.45 | SB | ||||||||||||
15 | Jordan Torney Jordan Torney ('98) | 98 | USA | 4:54.42 | |||||||||||||
16 | Will Daniels Will Daniels ('97) | 97 | USA | 4:55.02 | SB | ||||||||||||
17 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 4:59.12 | |||||||||||||
18 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 4:59.72 | SB | ||||||||||||
M 110 m hæk | |||||||||||||||||
Indledende heats | 10.6. | ||||||||||||||||
Indledende 1 10.6. Vind: +0.7 | 10.6. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 14.62 | |||||||||||||
2 | Will Daniels Will Daniels ('97) | 97 | USA | 14.63 | |||||||||||||
3 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 14.91 | |||||||||||||
4 | Jordan Torney Jordan Torney ('98) | 98 | USA | 15.03 | |||||||||||||
Indledende 2 10.6. Vind: -0.7 | 10.6. | Vind: -0.7 | |||||||||||||||
1 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 14.19 | |||||||||||||
2 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 14.31 | PB | ||||||||||||
3 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 14.58 | |||||||||||||
4 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 14.76 | |||||||||||||
Indledende 3 10.6. Vind: +0.2 | 10.6. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
1 | Joseph Keys Joseph Keys | USA | 14.94 | ||||||||||||||
2 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 15.08 | |||||||||||||
3 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 15.14 | |||||||||||||
4 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 15.71 | ||||||||||||||
Indledende 4 10.6. Vind: -0.5 | 10.6. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||
1 | Asani Hylton Asani Hylton ('97) | 97 | JAM | 14.75 | |||||||||||||
2 | Teddy Frid Teddy Frid ('96) | 96 | USA | 14.79 | |||||||||||||
3 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 14.99 | |||||||||||||
4 | Noah Swaby Noah Swaby ('99) | 99 | USA | 15.21 | |||||||||||||
Indledende 5 10.6. Vind: +0.1 | 10.6. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||
1 | Wade Walder Wade Walder ('98) | 98 | USA | 15.07 | SB | ||||||||||||
2 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 15.20 | |||||||||||||
3 | Aaron Booth Aaron Booth ('96) | 96 | NZL | 15.35 | SB | ||||||||||||
4 | Josh Farmer Josh Farmer ('99) | 99 | USA | 17.15 | |||||||||||||
M Højdespring 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 2.10 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
1 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 2.01 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 2.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 1.98 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Asani Hylton Asani Hylton ('97) | 97 | JAM | 2.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 1.98 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Will Daniels Will Daniels ('97) | 97 | USA | 2.04 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 1.95 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 2.04 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Josh Farmer Josh Farmer ('99) | 99 | USA | 1.89 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Joseph Keys Joseph Keys | USA | 1.89 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Aaron Booth Aaron Booth ('96) | 96 | NZL | 1.98 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Teddy Frid Teddy Frid ('96) | 96 | USA | 1.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Wade Walder Wade Walder ('98) | 98 | USA | 1.89 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 1.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 1.89 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 1.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 1.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Noah Swaby Noah Swaby ('99) | 99 | USA | 1.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Scott Boon Scott Boon ('99) | 99 | NED | 1.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jordan Torney Jordan Torney ('98) | 98 | USA | 1.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 10.6. Finale A Finale | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 5.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
1 | Aaron Booth Aaron Booth ('96) | 96 | NZL | 4.71 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Wade Walder Wade Walder ('98) | 98 | USA | 4.91 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Teddy Frid Teddy Frid ('96) | 96 | USA | 4.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 4.81 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 4.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 4.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Josh Farmer Josh Farmer ('99) | 99 | USA | 4.51 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 4.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 4.51 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 4.51 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 4.41 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Will Daniels Will Daniels ('97) | 97 | USA | 4.51 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Noah Swaby Noah Swaby ('99) | 99 | USA | 4.41 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Joseph Keys Joseph Keys | USA | 4.31 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jordan Torney Jordan Torney ('98) | 98 | USA | 4.31 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 4.31 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Asani Hylton Asani Hylton ('97) | 97 | JAM | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 7.51 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Will Daniels Will Daniels ('97) | 97 | USA | 7.29 | +1.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Austin West Austin West | 00 | USA | 7.22 | +0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Joseph Keys Joseph Keys | USA | 7.21 | +1.2 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 7.18 | w | +3.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 7.17 | -0.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 7.16 | +0.6 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 7.14 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Aaron Booth Aaron Booth ('96) | 96 | NZL | 7.13 | +0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 7.08 | +0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jordan Torney Jordan Torney ('98) | 98 | USA | 7.06 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Asani Hylton Asani Hylton ('97) | 97 | JAM | 7.01 | +0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Teddy Frid Teddy Frid ('96) | 96 | USA | 6.94 | +2.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Josh Farmer Josh Farmer ('99) | 99 | USA | 6.91 | +1.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 6.89 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 6.87 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 6.74 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Noah Swaby Noah Swaby ('99) | 99 | USA | 6.66 | +1.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 6.61 | +0.5 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Wade Walder Wade Walder ('98) | 98 | USA | 6.61 | +0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 6.46 | w | +3.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Damien Berthenet Damien Berthenet ('96) | 96 | FRA | 6.11 | +1.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Scott Boon Scott Boon ('99) | 99 | NED | NM | +1.3 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 15.68 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 15.49 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 15.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 15.14 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 14.52 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 14.34 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 14.13 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 14.02 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Noah Swaby Noah Swaby ('99) | 99 | USA | 13.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Wade Walder Wade Walder ('98) | 98 | USA | 13.81 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Josh Farmer Josh Farmer ('99) | 99 | USA | 13.79 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Will Daniels Will Daniels ('97) | 97 | USA | 13.77 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Asani Hylton Asani Hylton ('97) | 97 | JAM | 13.66 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Damien Berthenet Damien Berthenet ('96) | 96 | FRA | 13.59 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 13.42 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Aaron Booth Aaron Booth ('96) | 96 | NZL | 13.35 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 12.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Joseph Keys Joseph Keys | USA | 12.67 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 12.51 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Teddy Frid Teddy Frid ('96) | 96 | USA | 12.40 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Jordan Torney Jordan Torney ('98) | 98 | USA | 12.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Scott Boon Scott Boon ('99) | 99 | NED | 10.23 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 10.6. Finale A Finale | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 50.14 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 47.77 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 46.46 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Noah Swaby Noah Swaby ('99) | 99 | USA | 45.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 43.02 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Aaron Booth Aaron Booth ('96) | 96 | NZL | 42.16 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 40.93 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 40.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Wade Walder Wade Walder ('98) | 98 | USA | 40.52 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 38.97 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Will Daniels Will Daniels ('97) | 97 | USA | 38.54 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Teddy Frid Teddy Frid ('96) | 96 | USA | 38.53 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 38.22 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Jordan Torney Jordan Torney ('98) | 98 | USA | 37.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Josh Farmer Josh Farmer ('99) | 99 | USA | 37.62 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 37.32 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Asani Hylton Asani Hylton ('97) | 97 | JAM | 36.34 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Joseph Keys Joseph Keys | USA | 36.14 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 35.48 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 32.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 10.6. Finale A Finale | 10.6. | ||||||||||||||||
1 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 63.11 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Wade Walder Wade Walder ('98) | 98 | USA | 59.66 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 59.21 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Heath Baldwin Heath Baldwin ('01) | 01 | USA | 58.67 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Aaron Booth Aaron Booth ('96) | 96 | NZL | 57.24 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Joseph Keys Joseph Keys | USA | 57.06 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Noah Swaby Noah Swaby ('99) | 99 | USA | 55.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 53.69 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Isaiah Martin Isaiah Martin ('99) | 99 | USA | 53.59 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Will Daniels Will Daniels ('97) | 97 | USA | 52.42 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 52.00 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 51.77 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 51.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 50.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Josh Farmer Josh Farmer ('99) | 99 | USA | 49.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Teddy Frid Teddy Frid ('96) | 96 | USA | 44.16 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 44.16 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Jordan Torney Jordan Torney ('98) | 98 | USA | 42.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 200 m | |||||||||||||||||
Indledende heats | 11.6. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.6. Vind: +0.4 | 11.6. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
1 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 23.79 | |||||||||||||
2 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 23.98 | |||||||||||||
3 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 24.33 | PB | ||||||||||||
4 | Asya Reynolds Asya Reynolds ('96) | 96 | USA | 24.40 | |||||||||||||
5 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 24.46 | |||||||||||||
6 | Kaylee Hinton Kaylee Hinton ('97) | 97 | USA | 24.56 | |||||||||||||
7 | Lauren Taubert Lauren Taubert ('98) | 98 | USA | 24.76 | |||||||||||||
8 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 25.03 | PB | ||||||||||||
Indledende 2 11.6. Vind: +0.2 | 11.6. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
1 | Beatričė Juškevičiūtė Beatričė Juškevičiūtė | 00 | LTU | 25.18 | |||||||||||||
2 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 25.27 | ||||||||||||||
3 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 25.33 | |||||||||||||
4 | Emma Nwofor Emma Nwofor ('96) | 96 | GBR | 25.35 | |||||||||||||
5 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 25.38 | |||||||||||||
6 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 25.62 | |||||||||||||
Indledende 3 11.6. Vind: -0.9 | 11.6. | Vind: -0.9 | |||||||||||||||
1 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 23.90 | PB | ||||||||||||
2 | Ida Eikeng Ida Eikeng ('99) | 99 | NOR | 24.19 | SB | ||||||||||||
3 | Maddie Nickal Maddie Nickal ('96) | 96 | USA | 24.94 | |||||||||||||
4 | Jenny Kimbro Jenny Kimbro | USA | 24.98 | ||||||||||||||
5 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 25.08 | |||||||||||||
6 | Ariel Okorie Ariel Okorie ('98) | 98 | USA | 25.20 | SB | ||||||||||||
7 | Skylar Sieben Skylar Sieben | 00 | CAN | 25.20 | |||||||||||||
8 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 25.34 | PB | ||||||||||||
K 800 m | |||||||||||||||||
Indledende heats | 12.6. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.6. | 12.6. | ||||||||||||||||
1 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 2:14.69 | |||||||||||||
2 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 2:15.19 | PB | ||||||||||||
3 | Lauren Taubert Lauren Taubert ('98) | 98 | USA | 2:16.80 | |||||||||||||
4 | Kaylee Hinton Kaylee Hinton ('97) | 97 | USA | 2:19.08 | |||||||||||||
5 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 2:19.11 | PB | ||||||||||||
6 | Jenny Kimbro Jenny Kimbro | USA | 2:19.16 | ||||||||||||||
7 | Skylar Sieben Skylar Sieben | 00 | CAN | 2:20.47 | |||||||||||||
8 | Ariel Okorie Ariel Okorie ('98) | 98 | USA | 2:26.16 | |||||||||||||
9 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 2:27.79 | SB | ||||||||||||
Indledende 2 12.6. | 12.6. | ||||||||||||||||
1 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 2:12.13 | SB | ||||||||||||
2 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 2:13.51 | PB | ||||||||||||
3 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 2:13.54 | PB | ||||||||||||
4 | Maddie Nickal Maddie Nickal ('96) | 96 | USA | 2:15.39 | |||||||||||||
5 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 2:16.25 | PB | ||||||||||||
6 | Asya Reynolds Asya Reynolds ('96) | 96 | USA | 2:16.59 | PB | ||||||||||||
7 | Beatričė Juškevičiūtė Beatričė Juškevičiūtė | 00 | LTU | 2:18.95 | |||||||||||||
8 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 2:19.28 | |||||||||||||
9 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 2:28.87 | |||||||||||||
10 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 2:28.88 | |||||||||||||
11 | Ida Eikeng Ida Eikeng ('99) | 99 | NOR | 2:34.34 | SB | ||||||||||||
12 | Emma Nwofor Emma Nwofor ('96) | 96 | GBR | 2:55.01 | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm | |||||||||||||||||
Indledende heats | 11.6. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.6. Vind: -1.0 | 11.6. | Vind: -1.0 | |||||||||||||||
1 | Ariel Okorie Ariel Okorie ('98) | 98 | USA | 13.63 | |||||||||||||
2 | Lauren Taubert Lauren Taubert ('98) | 98 | USA | 13.69 | |||||||||||||
3 | Kaylee Hinton Kaylee Hinton ('97) | 97 | USA | 13.74 | |||||||||||||
4 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 14.16 | ||||||||||||||
Indledende 2 11.6. Vind: +1.2 | 11.6. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 13.15 | |||||||||||||
2 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 13.18 | |||||||||||||
3 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 13.34 | PB | ||||||||||||
4 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 13.46 | SB | ||||||||||||
Indledende 3 11.6. Vind: -0.2 | 11.6. | Vind: -0.2 | |||||||||||||||
1 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 13.37 | PB | ||||||||||||
2 | Skylar Sieben Skylar Sieben | 00 | CAN | 14.06 | |||||||||||||
3 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 14.10 | |||||||||||||
4 | Beatričė Juškevičiūtė Beatričė Juškevičiūtė | 00 | LTU | 14.14 | SB | ||||||||||||
Indledende 4 11.6. Vind: -0.2 | 11.6. | Vind: -0.2 | |||||||||||||||
1 | Ida Eikeng Ida Eikeng ('99) | 99 | NOR | 13.37 | PB | ||||||||||||
2 | Asya Reynolds Asya Reynolds ('96) | 96 | USA | 13.68 | PB | ||||||||||||
3 | Maddie Nickal Maddie Nickal ('96) | 96 | USA | 13.91 | |||||||||||||
4 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 14.23 | |||||||||||||
Indledende 5 11.6. Vind: -0.8 | 11.6. | Vind: -0.8 | |||||||||||||||
1 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 13.70 | |||||||||||||
2 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 13.94 | |||||||||||||
3 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 14.33 | |||||||||||||
4 | Grace McKenzie Grace McKenzie ('96) | 96 | IRL | 14.60 | |||||||||||||
Indledende 6 11.6. Vind: +0.4 | 11.6. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
1 | Emma Nwofor Emma Nwofor ('96) | 96 | GBR | 13.55 | |||||||||||||
2 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 13.66 | |||||||||||||
3 | Jenny Kimbro Jenny Kimbro | USA | 13.80 | ||||||||||||||
4 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 14.26 | |||||||||||||
K Højdespring 11.6. Finale A Finale | 11.6. | ||||||||||||||||
1 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 1.84 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
1 | Emma Nwofor Emma Nwofor ('96) | 96 | GBR | 1.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 1.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 1.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 1.75 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ida Eikeng Ida Eikeng ('99) | 99 | NOR | 1.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kaylee Hinton Kaylee Hinton ('97) | 97 | USA | 1.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 1.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 1.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Beatričė Juškevičiūtė Beatričė Juškevičiūtė | 00 | LTU | 1.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 1.69 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Grace McKenzie Grace McKenzie ('96) | 96 | IRL | 1.63 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 1.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 1.63 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 1.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Maddie Nickal Maddie Nickal ('96) | 96 | USA | 1.63 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 1.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jenny Kimbro Jenny Kimbro | USA | 1.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Lauren Taubert Lauren Taubert ('98) | 98 | USA | 1.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Asya Reynolds Asya Reynolds ('96) | 96 | USA | 1.60 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Ariel Okorie Ariel Okorie ('98) | 98 | USA | 1.63 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 1.57 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 1.57 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Skylar Sieben Skylar Sieben | 00 | CAN | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 12.6. Finale A Finale | 12.6. | ||||||||||||||||
1 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 6.64 | +0.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Maddie Nickal Maddie Nickal ('96) | 96 | USA | 6.28 | +1.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 6.13 | +0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 6.08 | +0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Asya Reynolds Asya Reynolds ('96) | 96 | USA | 6.02 | -0.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 5.91 | +0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 5.89 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 5.88 | +1.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 5.81 | +1.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 5.79 | -1.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 5.75 | +0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Ariel Okorie Ariel Okorie ('98) | 98 | USA | 5.73 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 5.68 | +1.2 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Ida Eikeng Ida Eikeng ('99) | 99 | NOR | 5.67 | +0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Skylar Sieben Skylar Sieben | 00 | CAN | 5.65 | +0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 5.59 | +0.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 5.56 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Beatričė Juškevičiūtė Beatričė Juškevičiūtė | 00 | LTU | 5.54 | +0.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Lauren Taubert Lauren Taubert ('98) | 98 | USA | 5.48 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Kaylee Hinton Kaylee Hinton ('97) | 97 | USA | 5.48 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Emma Nwofor Emma Nwofor ('96) | 96 | GBR | 5.41 | -0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Jenny Kimbro Jenny Kimbro | USA | 5.38 | +0.4 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 11.6. Finale A Finale | 11.6. | ||||||||||||||||
1 | Ida Eikeng Ida Eikeng ('99) | 99 | NOR | 14.60 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Beatričė Juškevičiūtė Beatričė Juškevičiūtė | 00 | LTU | 13.67 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Maddie Nickal Maddie Nickal ('96) | 96 | USA | 13.55 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 13.31 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 13.21 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Asya Reynolds Asya Reynolds ('96) | 96 | USA | 13.13 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 13.11 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 12.62 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 12.36 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 12.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Skylar Sieben Skylar Sieben | 00 | CAN | 12.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jenny Kimbro Jenny Kimbro | USA | 11.97 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 11.90 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 11.87 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Ariel Okorie Ariel Okorie ('98) | 98 | USA | 11.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 11.38 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Emma Nwofor Emma Nwofor ('96) | 96 | GBR | 11.27 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 11.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Lauren Taubert Lauren Taubert ('98) | 98 | USA | 11.09 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 11.07 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 11.04 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Kaylee Hinton Kaylee Hinton ('97) | 97 | USA | 10.76 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 10.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Grace McKenzie Grace McKenzie ('96) | 96 | IRL | 10.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 12.6. Finale A Finale | 12.6. | ||||||||||||||||
1 | Ida Eikeng Ida Eikeng ('99) | 99 | NOR | 49.92 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 46.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Emma Nwofor Emma Nwofor ('96) | 96 | GBR | 45.22 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Beatričė Juškevičiūtė Beatričė Juškevičiūtė | 00 | LTU | 43.62 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 41.46 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 41.24 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Skylar Sieben Skylar Sieben | 00 | CAN | 40.13 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Michelle Atherley Michelle Atherley ('95) | 95 | USA | 39.74 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Maddie Nickal Maddie Nickal ('96) | 96 | USA | 37.63 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 37.47 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Ariel Okorie Ariel Okorie ('98) | 98 | USA | 36.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jenny Kimbro Jenny Kimbro | USA | 35.97 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Asya Reynolds Asya Reynolds ('96) | 96 | USA | 35.92 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Erin Marsh Erin Marsh ('99) | 99 | USA | 34.82 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Shayla Broughton Shayla Broughton ('98) | 98 | USA | 34.03 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 33.46 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Lauren Taubert Lauren Taubert ('98) | 98 | USA | 33.09 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 33.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 33.03 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Kaylee Hinton Kaylee Hinton ('97) | 97 | USA | 32.82 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Zoe Hughes Zoe Hughes ('98) | 98 | GBR | 31.34 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 28.11 | ||||||||||||||
|