Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Næstved: Længdesprinsstævne 27.5.2021
Herlufsholm stadion

P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC5.08
0.0
  
 
 
  X
 4.7
4.74
 -0.2
5.05
 0.2
4.85
 0.3
5.08
 0.0
  X  
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 6.52
0.0
  
 
 
6.52
 0.0
  X  X     
2Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK6.10
+0.4
  
 
 
  X5.98
 -0.1
  X6.10
 0.4
5.78
 0.1
   
3Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 5.39
+0.2
  
 PB
 
5.25
 -0.2
5.39 PB
 0.2
5.16
 -0.1
  X
 5.0
    
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK5.06
+0.4
  
 =PB
 
4.90
 0.2
5.06 =PB
 0.4
4.95
 -0.2
4.77
 -0.1
4.45
 0.2
4.66
 0.3
  
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 5.78
+0.2
  
 
 
5.64
 0.0
5.78
 0.2
  X  X    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK4.80
0.0
  
 
 
  X4.74
 0.2
4.70
 0.2
4.80
 0.0
3.70
 1.1
  X  
2Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK4.38
0.0
  
 
 
4.02
 0.2
3.78
 0.0
4.15
 0.4
4.10
 -0.1
3.22
 0.2
4.38
 0.0
  
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Eline Schwenger JohansenEline Schwenger Johansen ('08)HGATM 3.95
+0.2
  
 PB
 
3.42
 -0.3
3.69
 0.2
3.55
 0.2
3.43
 0.1
3.60
 0.1
3.95 PB
 0.2
  
2Asta JohannesenAsta Johannesen ('09)HGATM 3.40
+0.1
  
 =PB
 
3.15
 -0.3
3.40 =PB
 0.1
3.13
 1.1
3.40 =PB
 0.5
3.10
 0.0
3.37
 0.1
  

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne