Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vejen: Regionsstævne 27.5.2021

M 200 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 22.11
  
 PB
2William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 23.69
  
 PB
3Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 190024.69
  
 SB
4Filip-Daniel ZhangFilip-Daniel Zhang Kolding KFUM 25.34
  
 PB
Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM DNS
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19002:00.34
  
 SB
2Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM2:00.82
  
 PB
3Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM2:05.91
  
 PB
4William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 2:15.39
  
 PB
Mikkel Bjerregaard NielsenMikkel Bjerregaard Nielsen ('03)Kolding KFUM DQ
  
 
D17 200 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF24.07
  
 PB
D17 800 m    

Finale A

Finale
1Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 2:06.26
  
 PB
P17 200 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 28.59
  
 PB
2Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF31.09
  
 PB
P17 800 m    

Finale A

Finale
1Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF3:24.09
  
 PB
2Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 3:28.42
  
 PB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Finja KnaufFinja Knauf ('05)Vejle IF4.40
0.0
  
 PB
P17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Finja KnaufFinja Knauf ('05)Vejle IF7.66
  
 PB
2Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF4.88
  
 PB
D15 200 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF25.14
  
 SB
2Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM26.65
  
 PB
3Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM28.33
  
 PB
4Rasmus BeckRasmus Beck ('06)Kolding KFUM 32.67
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM2:25.27
  
 PB
2Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM2:43.47
  
 
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM1.50
  
 PB
 
1.35 =PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
 XO
1.55
XXX
   
2Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM1.40
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
 XO
1.40 PB
  O
1.45
XXX
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM9.94
  
 PB
2Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF8.14
  
 PB
3Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM7.26
  
 PB
P15 200 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF29.79
  
 PB
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF30.02
  
 PB
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF30.08
  
 PB
4Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF30.55
  
 PB
Finale B
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Terese Uhre KristiansenTerese Uhre Kristiansen ('06)Esbjerg AM30.37
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:24.94
  
 
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 2:29.84
  
 SB
3Silje Falk FrandsenSilje Falk Frandsen ('07)Vejen AF3:08.24
  
 PB
4Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF3:23.74
  
 PB
Finale B
1Terese Uhre KristiansenTerese Uhre Kristiansen ('06)Esbjerg AM2:42.30
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.53
  
 PB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.53 PB
  O
1.56
XXX
   
2Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF1.35
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
 XO
1.35 PB
 XO
1.40
XXX
   
3Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM1.30
  
 PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
   
4Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
    
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF9.93
  
 
2Lisa M. JensenLisa M. Jensen ('06)Esbjerg AM8.49
  
 PB
3Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF7.61
  
 PB
4Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF7.60
  
 PB
5Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF7.55
  
 PB
6Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF7.05
  
 PB
7Silje Falk FrandsenSilje Falk Frandsen ('07)Vejen AF6.07
  
 PB
8Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF6.00
  
 SB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF1:50.25
  
 PB
2Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM2:06.46
  
 PB
3Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF2:42.21
  
 SB
1Adam StrandAdam Strand ('09)Fredericia AF2:02.04
  
 PB
2Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM2:07.64
  
 PB
3Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM2:09.10
  
 PB
4Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM2:21.38
  
 SB
D13 80 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM16.16 w
  
 
2Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF16.51 w
  
 
3Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM16.70 w
  
 
4Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF17.98 w
  
 
5Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM18.76 w
  
 
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM7.40
  
 PB
2Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM7.29
  
 PB
3Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF7.00
  
 PB
4Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM6.56
  
 PB
5Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF5.76
  
 PB
6Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM4.96
  
 PB
7Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF4.57
  
 PB
8Adam StrandAdam Strand ('09)Fredericia AF4.34
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM1:59.83
  
 SB
2Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM2:12.25
  
 PB
3Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF2:54.79
  
 PB
Finale B
1Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM2:09.32
  
 PB
2Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM2:14.10
  
 PB
3Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF2:32.70
  
 PB
4Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF3:08.22
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM13.51
  
 PB
2Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM13.72
  
 PB
3Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF13.90
  
 PB
4Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM14.17
  
 PB
5Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM16.59
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM10.87
  
 PB
2Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM7.23
  
 PB
3Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM6.46
  
 PB
4Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF5.98
  
 PB
5Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM5.81
  
 PB
6Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM5.68
  
 PB
7Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF5.04
  
 PB
8Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF4.68
  
 PB
9Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF4.62
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM1:24.20
  
 PB
2
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM1:39.49
  
 PB
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM1:41.25
  
 SB
Finale B
1Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM1:27.93
  
 PB
2
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF1:32.09
  
 SB
3
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF1:49.33
  
 SB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM12.82
  
 PB
2Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM13.94
  
 PB
3
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF14.58
  
 PB
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM14.82
  
 PB
2
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF14.87
  
 PB
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM15.92
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
    
2Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM1.10
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
XXO
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
 
3
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF1.05
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10
  XX
  
4
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM0.95
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
    
5
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM0.95
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
XXO
1.00
XXX
    
6
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF0.90
  
 PB
 
0.90 PB
 XO
0.95
XXX
      
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM12.62
  
 SB
2
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM13.99
  
 PB
3Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM14.02
  
 PB
4Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF14.29
  
 SB
5
Thilde Copsø
Thilde Copsø ('11)
Esbjerg AM24.43
  
 PB
Finale B
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 13.06
  
 PB
2
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF13.28
  
 PB
3Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 14.24
  
 PB
4
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM14.36
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM1.25
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 =PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
   
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF1.15
  
 PB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
 
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.05
  
 PB
 
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 =PB
 XO
1.05 PB
XXO
1.10
XXX
  
4Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM1.05
  
 PB
 
0.90 SB
 XO
0.95 =PB
  O
1.00 PB
XXO
1.05 PB
XXO
1.10
XXX
   
5
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM1.00
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
XXO
1.05
XXX
     
6
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM0.95
  
 PB
 
0.85 PB
 XO
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
    
7
Thilde Copsø
Thilde Copsø ('11)
Esbjerg AM0.95
  
 PB
 
0.85 PB
 XO
0.90 PB
  O
0.95 PB
XXO
1.00
XXX
    
D9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Shayanth Jason Jeevaraj
Shayanth Jason Jeevaraj ('12)
Vejle IF8.81
  
 PB
2
Lauge Skytte
Lauge Skytte ('12)
Esbjerg AM10.04
  
 PB
3
Anton Bøgh Vindbjerg
Anton Bøgh Vindbjerg ('12)
Esbjerg AM10.31
  
 PB
4
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM10.83
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Asger Nissen
Asger Nissen ('13)
KIF8.91
  
 PB
2
Malthe K. Knudsen
Malthe K. Knudsen ('12)
Esbjerg AM9.10
  
 PB
3
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM9.25
  
 PB
4
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM9.85
  
 PB
D9 800 m    

Finale A

Finale
1
Shayanth Jason Jeevaraj
Shayanth Jason Jeevaraj ('12)
Vejle IF3:17.51
  
 PB
2
Malthe K. Knudsen
Malthe K. Knudsen ('12)
Esbjerg AM3:28.42
  
 PB
3
Asger Nissen
Asger Nissen ('13)
KIF3:38.82
  
 PB
4
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM3:45.50
  
 PB
Finale B
1
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM3:45.65
  
 PB
2
Anton Bøgh Vindbjerg
Anton Bøgh Vindbjerg ('12)
Esbjerg AM3:46.84
  
 PB
3
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM3:48.22
  
 PB
D9 Boldkast 300 gram    

Finale A

Finale
1
Shayanth Jason Jeevaraj
Shayanth Jason Jeevaraj ('12)
Vejle IF29.11
  
 PB
2
Malthe K. Knudsen
Malthe K. Knudsen ('12)
Esbjerg AM26.40
  
 PB
3
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM20.20
  
 PB
4
Lauge Skytte
Lauge Skytte ('12)
Esbjerg AM18.85
  
 PB
5
Anton Bøgh Vindbjerg
Anton Bøgh Vindbjerg ('12)
Esbjerg AM17.89
  
 PB
6
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM16.11
  
 PB
7
Asger Nissen
Asger Nissen ('13)
KIF12.63
  
 PB
8
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM12.35
  
 PB
9
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF8.81
  
 PB
P9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM9.63
  
 PB
2
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM10.24
  
 PB
3
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM11.07
  
 PB
4
Rosa Winge Jakobsen
Rosa Winge Jakobsen ('13)
Esbjerg AM12.17
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM10.14
  
 PB
2
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM10.40
  
 PB
3
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM10.48
  
 PB
4
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM12.37
  
 PB
5
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM12.65
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM1:14.01
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1:20.05
  
 PB
3Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 1:20.53
  
 PB
4Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM1:27.74
  
 SB
5
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM1:29.38
  
 PB
6
Sofie Lykke Poulsen
Sofie Lykke Poulsen ('11)
Vejle IF2:03.31
  
 PB
Finale B
1
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF1:22.69
  
 PB
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF1:24.44
  
 PB
3
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM1:26.27
  
 PB
4
Thilde Copsø
Thilde Copsø ('11)
Esbjerg AM1:42.65
  
 PB
P9 800 m    

Finale A

Finale
1
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM3:26.78
  
 PB
2
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM3:43.72
  
 PB
3
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM4:29.56
  
 PB
Finale B
1
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM3:37.51
  
 PB
2
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM3:38.78
  
 PB
3
Rosa Winge Jakobsen
Rosa Winge Jakobsen ('13)
Esbjerg AM4:08.64
  
 PB
P9 Boldkast 300 gram    

Finale A

Finale
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM18.10
  
 PB
2
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM16.83
  
 PB
3
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM14.98
  
 PB
3
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM14.98
  
 PB
5
Rosa Winge Jakobsen
Rosa Winge Jakobsen ('13)
Esbjerg AM14.69
  
 PB
6
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM7.61
  
 PB
7
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM5.69
  
 PB
7
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM5.69
  
 PB
9
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM4.64
  
 PB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2