Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Sensommerstævne 7.9.2021
Ceres Park

M 800 m    

Finale A

Finale
1Jeppe ThomsenJeppe Thomsen ('77)Aarhus 19002:06.0h
  
 
2Kenneth Holm PetersenKenneth Holm Petersen ('82)Aarhus 19002:12.2h
  
 
3Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik2:18.7h
  
  K Mixed competition
4Joey EriksenJoey Eriksen ('81)AGF Atletik2:24.8h
  
 SB
5Charlotte HejlCharlotte Hejl ('96)AGF Atletik2:42.1h
  
  K Mixed competition
6Line Baun GrubakLine Baun Grubak ('96)AGF Atletik2:43.1h
  
  K Mixed competition
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik3:42.5h
  
 SB
2Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19003:52.5h
  
 SB
3Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik3:53.7h
  
 PB
4Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik3:59.4h
  
 
5Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19004:00.0h
  
 PB
6Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 19004:02.1h
  
 PB
Finale B
1Christian Møller NielsenChristian Møller Nielsen ('97)AGF Atletik4:10.5h
  
 PB
2Jesper Frederik AndersenJesper Frederik Andersen ('97)AGF Atletik4:22.9h
  
 PB
3Søren Brandt ClemmensenSøren Brandt Clemmensen ('88)Aarhus Fremad4:23.6h
  
 
4Jens Bonefeld MøllerJens Bonefeld Møller ('93)AGF Atletik4:28.5h
  
 PB
5Jakob Worm BisfortJakob Worm Bisfort ('80)AGF Atletik4:30.7h
  
 PB
6Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 19004:32.9h
  
  K Mixed competition

Seneste resultater

15.1KøbenhavnSparta Indestævne 2
9.1HvidovreKlubkastestævne
9.1RandersUltimo stævne
8.1HelsingørVinter stævne
30.12AarhusSidste Chancen
29.12EsbjergBrian svinger hammeren
29.12Skiveskivekast 9-21
22.12Rønne1000m
22.12Skiveskivekast 8-21
19.12EsbjergBrians venner i kastegården
18.12KøbenhavnSparta Sprintstævne 1
14.12RandersNåle- og Kunststofsstævne i Randers
8.12Rønne3000m Viking Vinter testløb
4.12AarhusVinterkast 1
30.11AarhusVinteråbner
28.11EsbjergBrians Kastedag
28.11HvidovreKastestævne
27.11Korsør DM Cross
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half