Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Sensommerstævne 7.9.2021
Ceres Park

M 800 m    

Finale A

Finale
1Jeppe ThomsenJeppe Thomsen ('77)Aarhus 19002:06.0h
  
 
2Kenneth Holm PetersenKenneth Holm Petersen ('82)Aarhus 19002:12.2h
  
 
4Joey EriksenJoey Eriksen ('81)AGF Atletik2:24.8h
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik3:42.5h
  
 SB
2Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19003:52.5h
  
 SB
3Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik3:53.7h
  
 PB
4Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik3:59.4h
  
 
5Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19004:00.0h
  
 PB
6Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 19004:02.1h
  
 PB
Finale B
1Christian Møller NielsenChristian Møller Nielsen ('97)AGF Atletik4:10.5h
  
 PB
2Jesper Frederik AndersenJesper Frederik Andersen ('97)AGF Atletik4:22.9h
  
 PB
3Søren Brandt ClemmensenSøren Brandt Clemmensen ('88)Aarhus Fremad4:23.6h
  
 
4Jens Bonefeld MøllerJens Bonefeld Møller ('93)AGF Atletik4:28.5h
  
 PB
5Jakob Worm BisfortJakob Worm Bisfort ('80)AGF Atletik4:30.7h
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m