Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Nairobi KEN: Kip Keino Classic 18.9.2021
Moi International Sports Centre, Kasarani

M 100 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1
Trayvon Bromell
Trayvon Bromell ('95)
USA9.76
  
 PB
2
Ferdinand Omanyala
Ferdinand Omanyala ('96)
KEN9.77
  
AR PB
3
Justin Gatlin
Justin Gatlin ('82)
USA10.03
  
 
4
Mouhamadou Fall
Mouhamadou Fall ('92)
FRA10.04
  
 PB
5
Kyree King
Kyree King ('94)
USA10.11
  
 
6
Mike Rodgers
Mike Rodgers ('85)
USA10.20
  
 
7
Jerry Jakpa
Jerry Jakpa ('98)
NGR10.36
  
 
Amaury Golitin
Amaury Golitin ('97)
FRA10.27 DQADR 2.2
  
 
M 200 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1
Fred Kerley
Fred Kerley ('95)
USA19.76
  
 PB
2
Isaac Makwala
Isaac Makwala ('85)
BOT20.06
  
 SB
3
Filippo Tortu
Filippo Tortu ('98)
ITA20.11
  
 PB
4
Ramil Guliyev
Ramil Guliyev ('90)
TUR20.38
  
 
5
Sinesipho Dambile
Sinesipho Dambile ('02)
RSA20.39
  
 SB
6
Mouhamadou Fall
Mouhamadou Fall ('92)
FRA20.52
  
 
7Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)DEN21.17
  
 
8
Aldrich Bailey
Aldrich Bailey ('94)
USA23.57
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Noah Kibet
Noah Kibet ('04)
KEN1:44.97
  
 
2
Collins Kipruto
Collins Kipruto ('94)
KEN1:45.68
  
 
3
Cornelius Tuwei
Cornelius Tuwei ('93)
KEN1:45.90
  
 
4
Michael Saruni
Michael Saruni ('95)
KEN1:45.97
  
 
5
Ferguson Rotich
Ferguson Rotich ('89)
KEN1:46.22
  
 
6
Erik Sowinski
Erik Sowinski ('89)
USA1:46.28
  
 
7
Aurele Vandeputte
Aurele Vandeputte ('95)
BEL1:46.30
  
 
8
Abedin Mujezinovic
Abedin Mujezinovic ('93)
BIH1:47.23
  
 
9
Wesley Vázquez
Wesley Vázquez ('94)
PUR1:48.80
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Vincent Keter
Vincent Keter ('02)
KEN3:35.99
  
 
2
Abdelatif Sadiki
Abdelatif Sadiki ('99)
MAR3:36.63
  
 
3
Adihana Kasaye
Adihana Kasaye ('03)
ETH3:38.18
  
 
4
Youssouf Hiss Bachir
Youssouf Hiss Bachir ('87)
DJI3:39.07
  
 
5
Melkamu Zegeye
Melkamu Zegeye ('02)
ETH3:42.12
  
 SB
6
Boaz Kiprugut
Boaz Kiprugut ('98)
KEN3:43.25
  
 
7
Aregawi Birhanu
Aregawi Birhanu ('97)
ETH3:44.36
  
 SB
8
Binyamin Awaleh Hared
Binyamin Awaleh Hared ('01)
DJI3:51.92
  
 SB
9
Alli Chebures
Alli Chebures ('92)
UGA3:56.76
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Jacob Krop
Jacob Krop ('01)
KEN13:23.50
  
 SB
2
Nicholas Kipkorir
Nicholas Kipkorir ('98)
KEN13:23.99
  
 
3
Benson Sigei
Benson Sigei ('03)
KEN13:25.28
  
 
4
Samuel Habtom
Samuel Habtom ('03)
ERI13:31.10
  
 
5
Raymond Yator
Raymond Yator ('81)
KEN13:39.07
  
 SB
6
Emmanuel Kiprop
Emmanuel Kiprop ('99)
KEN13:43.78
  
 
7
Michael Kibet
Michael Kibet ('99)
KEN13:49.80
  
 
8
Mike Kiplangat
Mike Kiplangat ('02)
KEN13:57.06
  
 
9
Samuel Kibet
Samuel Kibet ('01)
UGA13:58.07
  
 
10
Mike Kiplangat
Mike Kiplangat ('02)
KEN13:59.86
  
 
11
Edward Zakayo
Edward Zakayo ('01)
KEN14:02.25
  
 SB
Vincent Letting
Vincent Letting ('93)
KEN DNF
  
 
Samuel Kibet
Samuel Kibet ('01)
UGA DNF
  
 
Musanga Godfrey
Musanga Godfrey 
KEN DNF
  
 
Levy Kibet
Levy Kibet ('03)
KEN DNF
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Soufiane El Bakkali
Soufiane El Bakkali ('96)
MAR8:21.20
  
 
2
Abraham Kibiwot
Abraham Kibiwot ('96)
KEN8:22.33
  
 
3
Chala Beyo
Chala Beyo ('96)
ETH8:23.37
  
 
4
Amos Serem
Amos Serem ('02)
KEN8:25.30
  
 
5
Samuel Firewu
Samuel Firewu ('04)
ETH8:32.38
  
 
6
Benjamin Kigen
Benjamin Kigen ('93)
KEN8:40.26
  
 
7
Moses Kipsang
Moses Kipsang ('97)
KEN8:43.21
  
 
8
Vincent Kipchumba
Vincent Kipchumba ('01)
KEN8:44.01
  
 
9
Wilberforce Kones
Wilberforce Kones ('93)
KEN8:46.18
  
 
10
Nicholas Bett
Nicholas Bett ('96)
KEN8:46.43
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Rutger Koppelaar
Rutger Koppelaar ('93)
NED5.65
  
 
 
5.30
XXO
5.50
  O
5.65
XXO
     
2
Tommi Holttinen
Tommi Holttinen ('97)
FIN5.50
  
 
 
5.10
  O
5.30
XXO
5.50
  O
5.65
XXX
    
3
Matěj Ščerba
Matěj Ščerba ('98)
CZE5.10
  
 
 
5.10
  O
5.30
XXX
      
3
Mikko Paavola
Mikko Paavola ('98)
FIN5.10
  
 
 
5.10
  O
5.30
XXX
      
5
Robert Renner
Robert Renner ('94)
SLO5.10
  
 
 
5.10
XXX
       
Timur Morgunov
Timur Morgunov ('96)
RUS NH
  
 
 
5.30
XXX
       
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Paweł Fajdek
Paweł Fajdek ('89)
POL79.19
  
 
 
78.33  X76.9577.8779.19  X  
2
Wojciech Nowicki
Wojciech Nowicki ('89)
POL77.99
  
 
 
  X74.7677.97  X77.9977.48  
3
Mykhaylo Kokhan
Mykhaylo Kokhan ('01)
UKR74.75
  
 
 
  X74.75  X  X  X  X  
4
Serghei Marghiev
Serghei Marghiev ('92)
MDA74.33
  
 
 
72.80  X74.33  X  X72.95  
5
Yury Vasilchanka
Yury Vasilchanka ('94)
BLR73.14
  
 
 
68.3473.14  X72.63  X  X  
6
Dániel Rába
Dániel Rába ('98)
HUN72.28
  
 
 
68.6971.2772.2868.8570.8271.69  
7
Tshepang Makhethe
Tshepang Makhethe ('96)
RSA70.27
  
 
 
65.5867.70  X68.1370.27  X  
8
Alan Cumming
Alan Cumming ('96)
RSA68.27
  
 
 
  X66.9268.2768.0766.9268.10  
9
Zakhar Makhrosenka
Zakhar Makhrosenka ('91)
BLR67.65
  
 
 
66.0666.0167.65     
10
Dominic Abunda
Dominic Abunda ('93)
KEN57.19
  
 
 
55.77  X57.19     
11
Adelbert Museveni
Adelbert Museveni ('90)
KEN46.87
  
 
 
46.72  X46.87     
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Aliaksei Katkavets
Aliaksei Katkavets ('98)
BLR82.65
  
 
 
  X82.65  X76.4075.14  X  
2
Johannes Grobler
Johannes Grobler ('97)
RSA77.79
  
 
 
77.7976.4375.5473.98  X  X  
3
Timothy Herman
Timothy Herman ('90)
BEL77.73
  
 
 
73.2272.9977.73  X74.9774.84  
4
Ihab Abdelrahman
Ihab Abdelrahman ('89)
EGY77.42
  
 
 
77.4272.48  X75.41  X  –  
5
Alex Kiprotich
Alex Kiprotich ('94)
KEN75.78
  
 
 
73.8474.0775.78  X  X  X  
6
Mart Ten Berge
Mart Ten Berge ('91)
NED74.32
  
 
 
61.7664.7070.98  X  X74.32  
7
Dejan Mileusnic
Dejan Mileusnic ('91)
BIH72.60
  
 
 
72.6071.58  X  X  X  X  
8
Duncan Kinyanchui
Duncan Kinyanchui ('96)
KEN68.44
  
 
 
60.3365.7668.4462.56  X  X  
9
Simon Wieland
Simon Wieland 
SUI65.28
  
 
 
  X  X65.28     
K 200 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1
Christine Mboma
Christine Mboma ('03)
NAM22.39
  
 
2
Marie Josée Ta Lou
Marie Josée Ta Lou ('88)
CIV22.98
  
 
3
Aminatou Seyni
Aminatou Seyni ('96)
NIG23.33
  
 
4
Shashalee Forbes
Shashalee Forbes ('96)
JAM23.91
  
 
5
Leni Shida
Leni Shida ('94)
UGA24.14
  
 
6Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN24.58
  
 
7
Monicah Safania
Monicah Safania ('90)
KEN25.85
  
 
Nnenya Hailey
Nnenya Hailey ('94)
USA DNF
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Mary Moraa
Mary Moraa 
KEN2:00.11
  
 
2
Halimah Nakaayi
Halimah Nakaayi ('94)
UGA2:00.63
  
 
3
Noélie Yarigo
Noélie Yarigo ('85)
BEN2:02.98
  
 
4
Eglay Nalyanya
Eglay Nalyanya ('96)
KEN2:03.50
  
 
5
Mebriht Mekonen
Mebriht Mekonen ('05)
ETH2:03.55
  
 
6
Naomi Korir
Naomi Korir ('98)
KEN2:03.74
  
 
7
Vivian Chebet
Vivian Chebet ('96)
KEN2:03.83
  
 
8
Déborah Rodríguez
Déborah Rodríguez ('92)
URU2:05.07
  
 
9
Sheila Chepkosgei
Sheila Chepkosgei ('02)
KEN2:07.65
  
 
Janeth Jepkoech
Janeth Jepkoech 
KEN DNF
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Faith Kipyegon
Faith Kipyegon ('94)
KEN4:02.40
  
 
2
Hirut Meshesha
Hirut Meshesha ('01)
ETH4:03.01
  
 
3
Freweyni Hailu
Freweyni Hailu ('01)
ETH4:04.39
  
 
4
Judy Kiyeng
Judy Kiyeng ('93)
KEN4:06.09
  
 
5
Axumawit Embaye
Axumawit Embaye ('94)
ETH4:06.95
  
 
6
Edina Jebitok
Edina Jebitok ('01)
KEN4:07.56
  
 
7
Wezam Tesfay
Wezam Tesfay ('05)
ETH4:07.86
  
 PB
8
Kassie Wubrist
Kassie Wubrist ('05)
ETH4:08.97
  
 PB
9
Winny Chebet
Winny Chebet ('90)
KEN4:08.98
  
 
10
Mercy Cherono
Mercy Cherono ('91)
KEN4:09.64
  
 
11
Gela Hambese
Gela Hambese ('02)
ETH4:20.67
  
 
12
Purity Chepkirui
Purity Chepkirui ('03)
KEN4:21.01
  
 
K 5000 m    

Finale A

Finale
1
Margaret Kipkemboi
Margaret Kipkemboi ('93)
KEN14:55.27
  
 
2
Eva Cherono
Eva Cherono ('96)
KEN15:12.16
  
 
3
Lilian Rengeruk
Lilian Rengeruk ('97)
KEN15:17.71
  
 
4
Loice Chemnung
Loice Chemnung ('97)
KEN15:28.27
  
 
5
Meskerem Mamo
Meskerem Mamo ('99)
ETH15:37.48
  
 
6
Alemaz Teshale
Alemaz Teshale ('99)
ETH16:06.50
  
 SB
7
Rahel Daniel
Rahel Daniel ('01)
ERI16:19.24
  
 
8
Meselu Berhe
Meselu Berhe 
ETH16:40.35
  
 SB
9
Jackline Rotich
Jackline Rotich 
KEN16:55.01
  
 
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Celliphine Chespol
Celliphine Chespol ('99)
KEN9:30.55
  
 
2
Fancy Cherono
Fancy Cherono ('01)
KEN9:32.50
  
 
3
Jackline Chepkoech
Jackline Chepkoech ('03)
KEN9:33.64
  
 
4
Daisy Jepkemei
Daisy Jepkemei ('96)
KEN9:38.74
  
 SB
5
Purity Kirui
Purity Kirui ('91)
KEN9:52.88
  
 
6
Lomi Muleta
Lomi Muleta ('01)
ETH9:53.10
  
 
7
Mercy Chepkurui
Mercy Chepkurui 
KEN10:00.14
  
 
8
Anna Tropina
Anna Tropina ('98)
RUS10:00.53
  
 
9
Nataliya Strebkova
Nataliya Strebkova ('95)
UKR10:13.32
  
 
Joyce Munai
Joyce Munai ('94)
KEN DNF
  
 
Ikram Ouaaziz
Ikram Ouaaziz ('99)
MAR DNF
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Milica Gardašević
Milica Gardašević ('98)
SRB6.68 w
+2.2
  
 
 
6.30
 -1.7
  X  X  X  X6.68
 2.2
  
2
Magdalena Żebrowska
Magdalena Żebrowska ('96)
POL6.52 w
+2.6
  
 
 
6.30
 -0.2
  X  X6.52
 2.6
5.97
 0.6
6.15
 0.9
  
3
Alina Rotaru-Kottmann
Alina Rotaru-Kottmann ('93)
ROU6.50
-0.6
  
 
 
6.27
 -0.4
6.34
 0.8
  X6.22
 1.7
6.32
 -0.3
6.50
 -0.6
  
4
Taliyah Brooks
Taliyah Brooks ('95)
USA6.44
+0.6
  
 
 
  X  X5.86
 0.0
  X  X6.44
 0.6
  
5
Eliane Martins
Eliane Martins ('86)
BRA6.31
0.0
  
 
 
  X  X5.88
 -0.9
6.31
 0.0
  X  X  
6
Tähti Alver
Tähti Alver ('94)
EST6.30 w
+3.4
  
 
 
6.14
 0.8
  X  X5.92
 0.0
6.30
 3.4
6.14
 1.3
  
7
Gloria Mbaika
Gloria Mbaika 
KEN5.67
+0.4
  
 SB
 
5.67 SB
 0.4
5.62
 0.8
5.64
 0.9
  X5.66
 -1.0
5.31
 2.0
  
8
Petronilah Mwombe
Petronilah Mwombe ('95)
KEN5.61
+0.7
  
 
 
  X5.50
 0.2
5.51
 0.3
5.53
 1.2
5.49
 1.2
5.61
 0.7
  
Yariagnis Argüelles
Yariagnis Argüelles ('84)
POR NM
  
 
 
  X  X  X     
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)DEN71.09
  
DR DR22 DUR-22 PB
 
  X65.18  X70.54 NR NU23R PB  X71.09 NR NU23R PB  
2
Alexandra Tavernier
Alexandra Tavernier ('93)
FRA69.62
  
 
 
67.7166.28  X69.6267.0966.08  
3
Zalina Marghieva
Zalina Marghieva ('88)
MDA69.32
  
 
 
  X  X65.59  X69.32  X  
4
Vanessa Sterckendries
Vanessa Sterckendries ('95)
BEL68.68
  
 
 
61.2166.21  X  X68.6865.59  
5
Iryna Klymets
Iryna Klymets ('94)
UKR68.19
  
 
 
  X64.85  X  X65.8768.19  
6
Réka Gyurátz
Réka Gyurátz ('96)
HUN67.90
  
 
 
  X66.8365.9865.9867.9066.36  
7
Mayra Gaviria
Mayra Gaviria ('97)
COL66.87
  
 
 
66.8765.7763.42  X  X   
8
Nastassia Maslava
Nastassia Maslava ('97)
BLR65.59
  
 
 
  X  X65.59  X  –   
9
Nicole Zihlmann
Nicole Zihlmann ('86)
SUI65.15
  
 
 
65.1563.64  X62.2061.09   
10
Marga Cumming
Marga Cumming ('98)
RSA64.60
  
NR PB
 
64.60 NR PB59.2464.38  –  –  –  
11
Veronika Kaňuchová
Veronika Kaňuchová ('93)
SVK61.84
  
 
 
61.84  X  X  –  –   
12
Anastasiya Kalamoyets
Anastasiya Kalamoyets ('94)
BLR60.06
  
 
 
60.06  X58.46  –  X  –  
13
Janee' Kassanavoid
Janee' Kassanavoid ('95)
USA58.02
  
 
 
58.02  X  X  –  –  –  
14
Lucy Omondi
Lucy Omondi ('87)
KEN45.61
  
 
 
  X45.61  X  –  –   
15
Rebecca Kerubo
Rebecca Kerubo ('82)
KEN43.15
  
 SB
 
  X43.15 SB  X  –  –  –  
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Cleophas Kipruto
Cleophas Kipruto ('96)
KEN46.16
  
 
2
Stanley Kieti
Stanley Kieti ('96)
KEN46.92
  
 
3
Kevin Tanui
Kevin Tanui ('97)
KEN47.00
  
 
4
William Rayan
William Rayan ('95)
KEN47.06
  
 
5
Kenneddy Kimeu
Kenneddy Kimeu ('02)
KEN47.07
  
 
6
Collins Omae
Collins Omae ('89)
KEN47.61
  
 SB
7
Jared Momanyi
Jared Momanyi ('90)
KEN47.68
  
 
8
Joseph Loshangar
Joseph Loshangar ('90)
KEN48.67
  
 
M 10000 m    

Finale A

Finale
1
Philemon Kiplimo
Philemon Kiplimo ('98)
KEN28:37.96
  
 
2
Reuben Longosiwa
Reuben Longosiwa 
KEN28:38.97
  
 SB
3
Geoffrey Kipchumba
Geoffrey Kipchumba ('87)
USA28:38.99
  
 SB
4
Weldon Lagat
Weldon Lagat ('87)
KEN28:43.94
  
 PB
5
Calistus Kitoo
Calistus Kitoo ('93)
KEN28:48.55
  
 PB
6
Vincent Kipkirui
Vincent Kipkirui 
KEN28:59.20
  
 
7
Ronald Kirui
Ronald Kirui ('98)
KEN29:09.84
  
 
8
Brian Kwemoi
Brian Kwemoi ('99)
KEN29:20.90
  
 PB
9
Peter Kamau
Peter Kamau ('01)
KEN29:21.03
  
 SB
10
Edwin Kitum
Edwin Kitum ('93)
KEN29:25.17
  
 SB
11
Stephen Arita
Stephen Arita ('88)
KEN29:28.35
  
 SB
12
Shedrack Chesire
Shedrack Chesire ('01)
KEN29:35.19
  
 PB
13
Kennedy Kipyego
Kennedy Kipyego ('90)
KEN29:49.58
  
 SB
14
Peter Emase
Peter Emase ('93)
KEN30:42.39
  
 
15
Collins Kipkorir
Collins Kipkorir ('01)
KEN30:51.63
  
 PB
16
Charles Mbatha
Charles Mbatha 
KEN31:51.78
  
 PB
Linus Nabuswa
Linus Nabuswa ('93)
KEN DNF
  
 
Stephen Masindet
Stephen Masindet ('04)
KEN DNF
  
 
Kenneth Cheserek
Kenneth Cheserek 
KEN DNF
  
 
Wilfred Kimitei
Wilfred Kimitei ('85)
KEN DNF
  
 
Geofrey Barusei
Geofrey Barusei ('94)
KEN DNF
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Nicholas Chirchir
Nicholas Chirchir ('98)
KEN50.19
  
 SB
2
Wiseman Mukhobe
Wiseman Mukhobe ('97)
KEN50.44
  
 PB
3
Peter Githome
Peter Githome ('03)
KEN50.54
  
 PB
4
Kurgoy Rotich
Kurgoy Rotich ('98)
KEN51.74
  
 
5
William Mutunga
William Mutunga ('93)
KEN53.39
  
 
6
Edward Ngunjiri
Edward Ngunjiri ('93)
KEN54.10
  
 
7
Patrick Mwandi
Patrick Mwandi ('03)
KEN54.19
  
 
Vincent Kosgei
Vincent Kosgei ('85)
KEN52.12 DQADR 2.2
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Peter Mwangi
Peter Mwangi ('83)
KEN15.72
  
 
2
Benson Maina
Benson Maina ('92)
KEN15.68
  
 
3
Leonard Bett
Leonard Bett ('92)
KEN14.09
  
 
4
Vincent Tuikong
Vincent Tuikong ('88)
KEN13.94
  
 PB
5
Charles Chepkwony
Charles Chepkwony 
KEN13.65
  
 PB
6
Dominic Kiprotich
Dominic Kiprotich ('03)
KEN12.83
  
 PB
7
Caleb Chepkwony
Caleb Chepkwony 
KEN12.18
  
 PB
8
Fredrick Chumba
Fredrick Chumba ('95)
KEN11.34
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Maureen Thomas
Maureen Thomas ('97)
KEN54.96
  
 
2
Mercy Adijah
Mercy Adijah ('95)
KEN55.51
  
 
3
Veronica Mutua
Veronica Mutua ('92)
KEN55.63
  
 
4
Gladys Musyoki
Gladys Musyoki ('94)
KEN56.62
  
 
5
Joan Cherono
Joan Cherono ('91)
KEN56.95
  
 
6
Jacinta Shikanda
Jacinta Shikanda ('86)
KEN58.83
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Vanice Nyagisera
Vanice Nyagisera ('01)
KEN59.05
  
 SB
2
Ann Mwangi
Ann Mwangi 
KEN59.59
  
 
3
Agnes Ngumbi
Agnes Ngumbi ('02)
KEN1:01.84
  
 PB
4
Jane Chege
Jane Chege ('96)
KEN1:01.87
  
 SB
5
Ndolu Mavuti
Ndolu Mavuti 
KEN1:04.59
  
 PB
6
Betty Chelangat
Betty Chelangat ('90)
KEN1:05.92
  
 
7
Ednah Nyaboke Ogendi
Ednah Nyaboke Ogendi ('92)
KEN1:07.72
  
 
8
Bridgit Jelagat
Bridgit Jelagat ('99)
KEN1:07.88
  
 

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne