Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bagsværd: BAC/HIF klub kast 2.10.2021
Bagsværd stadion, kastegård

D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC10.69
  
 
 
9.369.739.5810.219.5410.69  
D19 Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
1Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC11.17
  
 
 
10.0210.3310.56  X  X11.17  
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Julius KleinJulius Klein ('04)BAC47.93
  
 
 
46.54  X45.1046.9646.2247.93  
P17 Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC14.55
  
 
 
13.7513.7712.95  X14.1914.55  
2Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik11.85
  
 
 
11.85  X  X  X  X  X  
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik42.75
  
 
 
  X40.43  X41.6442.7542.50  
2Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC42.28
  
 
 
  X  X41.74  X  X42.28  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC10.89
  
 PB
 
10.89 PB9.7810.2710.26  X10.70  
P15 Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
1Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC15.49
  
 PB
 
15.34 PB14.85  X13.4313.4515.49 PB  
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC50.27
  
 PB
 
49.3150.02 PB49.85  X50.27 PB  X  
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Jasper JørgensenJasper Jørgensen ('08)BAC8.70
  
 PB
 
  X8.70 PB8.328.537.968.27  
2Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC8.21
  
 
 
7.456.207.18  X7.938.21  
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC7.74
  
 PB
 
7.197.27 PB7.51 PB7.437.187.74 PB  

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp