Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Viborg: Efterårsstævne 12.10.2021
Viborg Atletikstadion

M 1500 m    

Finale A

Finale
1Laurits BerntsenLaurits Berntsen ('02)Viborg AM4:07.31
  
 PB
2Frederik Mangor MadsenFrederik Mangor Madsen ('02)Viborg AM4:21.66
  
 PB
3Johan EnevoldsenJohan Enevoldsen ('01)Viborg AM4:30.66
  
 SB
5Jeppe GardeJeppe Garde ('65)Aalborg AM4:42.99
  
 
Jonathan Drechsler SigvardsenJonathan Drechsler Sigvardsen ('04)Viborg AM DNF
  
 
Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM DNF
  
 
Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM DNF
  
 
Finale B
1Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM4:33.38
  
 PB
2Lasse Odgaard JakobsenLasse Odgaard Jakobsen ('04)Lemvig LK4:38.02
  
 PB
3Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM4:40.82
  
 PB
5Mads StokvadMads Stokvad ('06)Lemvig LK4:50.80
  
 PB
6Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM4:53.44
  
 PB
Finale C
2Mikkel ClemmensenMikkel Clemmensen ('07)AK Kilen4:55.35
  
 PB
3Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja5:03.23
  
 PB
5Bastian Lindholt PoulsenBastian Lindholt Poulsen ('07)Viborg AM5:13.53
  
 PB
7Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK775:19.85
  
 PB
9Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK775:34.78
  
 PB
D15 100 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.34 w
  
 
2Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK7713.55 w
  
 
3Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM13.56 w
  
 
4Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM14.98 w
  
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK774.22 w
w
  
 
 
4.22 PB
 0.0
       
2Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.17
+0.2
  
 
 
4.17
 0.2
       
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK775.80
  
 PB
 
5.45 PB5.80 PB5.78     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM29.23
  
 PB
 
29.23 PB       
2Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM21.81
  
 
 
21.81       
D13 80 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7710.66
  
 PB
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM10.87
  
 PB
3Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM11.21
  
 PB
4Mathias Hvilsted HansenMathias Hvilsted Hansen ('08)SAK7711.52
  
 PB
4Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK7711.52
  
 PB
5Szymon WoloszynSzymon Woloszyn ('09)Viborg AM11.57
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK774.80 w
w
  
 
 
4.67
 0.0
4.80
 0.0
      
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.18 w
w
  
 
 
4.18
 0.0
       
3Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK774.11 w
w
  
 
 
4.06 =PB
 0.0
4.11 PB
 0.0
      
4Szymon WoloszynSzymon Woloszyn ('09)Viborg AM4.09 w
w
  
 
 
4.09 PB
 0.0
       
5Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.08 w
w
  
 
 
4.08
 0.0
       
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK779.13
  
 
 
9.13       
2Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK777.08
  
 PB
 
7.08 PB       
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM29.34
  
 PB
 
29.34 PB       
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM24.88
  
 
 
24.88       
P13 80 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.57
  
 
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM11.76
  
 PB
3Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM12.30
  
 PB
4Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09)SAK7713.29
  
 PB
5Filippa Kildegaard TolderlundFilippa Kildegaard Tolderlund ('09)SAK7713.47
  
 PB
6Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM13.53
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM1.30
  
 
 
1.25
XXO
1.30
  O
1.33
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.36 w
w
  
 
 
4.36
 0.0
       
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM4.02 w
w
  
 
 
4.02
 0.0
       
3Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM3.49 w
w
  
 
 
3.49 =PB
 0.0
       
4Filippa Kildegaard TolderlundFilippa Kildegaard Tolderlund ('09)SAK773.38 w
w
  
 
 
3.38 PB
 0.0
       
5Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09)SAK773.24 w
w
  
 
 
3.24
 0.0
       
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Filippa Kildegaard TolderlundFilippa Kildegaard Tolderlund ('09)SAK775.76
  
 PB
 
5.76 PB       
2Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09)SAK775.57
  
 
 
5.57       
3Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM4.42
  
 PB
 
4.42 PB       
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM23.00
  
 
 
23.00       
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM20.58
  
 
 
20.58       
3Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM10.55
  
 
 
10.55       
D11 60 m    
Finale C
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM10.22
  
 
2
Felix Randløv
Felix Randløv ('11)
SAK7711.54
  
 PB
3
Valdemar Nollin
Valdemar Nollin ('11)
SAK7711.58
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM3.20 w
w
  
 
 
3.20
 0.0
       
2
Valdemar Nollin
Valdemar Nollin ('11)
SAK772.91 w
w
  
 
 
2.91
 0.0
       
3
Felix Randløv
Felix Randløv ('11)
SAK772.84 w
w
  
 
 
2.84 PB
 0.0
       
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM4.99
  
 PB
 
4.99 PB       
2
Valdemar Nollin
Valdemar Nollin ('11)
SAK774.94
  
 PB
 
4.94 PB       
3
Felix Randløv
Felix Randløv ('11)
SAK774.81
  
 PB
 
4.81 PB       
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK771.10
  
 
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXO
1.15
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK773.89 w
w
  
 
 
3.89
 0.0
       
2Thea Helvig ØeThea Helvig Øe ('10)Viborg AM3.78 w
w
  
 
 
3.78
 0.0
       
3Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK773.70 w
w
  
 
 
3.70 PB
 0.0
       
4
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK773.40 w
w
  
 
 
3.40
 0.0
       
5Lærke Krøyer AlbrechtsenLærke Krøyer Albrechtsen ('10)Viborg AM3.20 w
w
  
 
 
3.20 PB
 0.0
       
6
Rosa Fløjgaard
Rosa Fløjgaard ('11)
SAK773.17 w
w
  
 
 
3.17 PB
 0.0
       
7
Andrea Bloch Karing
Andrea Bloch Karing ('11)
Viborg AM3.00 w
w
  
 
 
3.00 PB
 0.0
       
8Esther BuschEsther Busch ('10)Viborg AM2.98 w
w
  
 
 
2.98 PB
 0.0
       
9
Malou Egholm
Malou Egholm ('11)
SAK772.84 w
w
  
 
 
2.84 PB
 0.0
       
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Thea Helvig ØeThea Helvig Øe ('10)Viborg AM4.89
  
 
 
4.89       
2
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK774.88
  
 
 
4.88       
3
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK774.39
  
 PB
 
4.39 PB       
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK7731.14
  
 PB
 
31.14 PB       
2
Andrea Bloch Karing
Andrea Bloch Karing ('11)
Viborg AM27.00
  
 PB
 
27.00 PB       
3Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7725.98
  
 PB
 
25.98 PB       
4Esther BuschEsther Busch ('10)Viborg AM19.23
  
 PB
 
19.23 PB       
5Lærke Krøyer AlbrechtsenLærke Krøyer Albrechtsen ('10)Viborg AM14.00
  
 PB
 
14.00 PB       
6
Rosa Fløjgaard
Rosa Fløjgaard ('11)
SAK7713.95
  
 
 
13.95       
7
Malou Egholm
Malou Egholm ('11)
SAK7712.76
  
 PB
 
12.76 PB       
D9 40 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
2
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM7.63
  
 PB
3
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK777.66
  
 PB
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
5
Tobias Brodersen
Tobias Brodersen ('13)
SAK778.48
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK773.03 w
w
  
 
 
3.03
 0.0
       
2
Tobias Brodersen
Tobias Brodersen ('13)
SAK772.89 w
w
  
 
 
2.89 PB
 0.0
       
3
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM2.79 w
w
  
 
 
2.79
 0.0
       
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK774.40
  
 PB
 
4.40 PB       
2
Tobias Brodersen
Tobias Brodersen ('13)
SAK774.11
  
 PB
 
4.11 PB       
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM15.99
  
 
 
15.99       
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('13)
SAK773.27 w
w
  
 
 
3.27 =PB
 0.0
       
2
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK773.09 w
w
  
 
 
3.09 PB
 0.0
       
3
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK772.60 w
w
  
 
 
2.60 PB
 0.0
       
3
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK772.60 w
w
  
 
 
2.60
 0.0
       
5
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK772.54 w
w
  
 
 
2.54 PB
 0.0
       
6
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK772.27 w
w
  
 
 
2.27 SB
 0.0
       
7
Josephine Bitsch
Josephine Bitsch ('14)
SAK772.18 w
w
  
 
 
2.18
 0.0
       
8
Martha Busch
Martha Busch ('13)
Viborg AM2.15 w
w
  
 
 
2.15 PB
 0.0
       
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('13)
SAK775.58
  
 PB
 
5.58 PB       
2
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK774.65
  
 PB
 
4.65 PB       
3
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK774.00
  
 PB
 
4.00 PB       
4
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK773.79
  
 
 
3.79       
5
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK773.52
  
 PB
 
3.52 PB       
6
Josephine Bitsch
Josephine Bitsch ('14)
SAK773.04
  
 PB
 
3.04 PB       
7
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK772.21
  
 PB
 
2.21 PB       
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Martha Busch
Martha Busch ('13)
Viborg AM12.00
  
 PB
 
12.00 PB       

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle