Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Royal Run 12.9.2021

M 1 mile landevej    

Finale A

Finale
1Christoffer Frost-Jensen JohansenChristoffer Frost-Jensen Johansen ('97)BAC4:10
  
 PB
2William DevantierWilliam Devantier Sparta4:12
  
 PB
3Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik4:13
  
 PB
4Nick JensenNick Jensen ('91)Vejle IF4:19
  
 SB
5Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 4:19
  
 PB
6Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19004:19
  
 PB
7Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 4:19
  
 PB
8Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik4:22
  
 PB
9Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM4:23
  
 PB
10Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:25
  
 PB
11Dean Cooper-CunninghamDean Cooper-Cunningham ('94)Sparta / GBR4:25
  
 PB
12Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)Sparta4:27
  
 PB
13Jonathan Drechsler SigvardsenJonathan Drechsler Sigvardsen ('04)Viborg AM4:28
  
 PB
14Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta4:28
  
 PB
15Christian Lykkeby OlsenChristian Lykkeby Olsen ('93)Sparta4:28
  
 PB
16Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta4:29
  
 PB
17Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19004:32
  
 PB
M 10 km    

Finale A

Finale
1Frederik Bruun JensenFrederik Bruun Jensen ('94)NBRO30:02
  
 PB
2Samuel Gerner UlriquesSamuel Gerner Ulriques ('95)30:15
  
 PB
3Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HRC30:24
  
 
4Christopher MeulengrachtChristopher Meulengracht ('93)NBRO31:46
  
 PB
5Frederik Tronier KapperFrederik Tronier Kapper ('95)Sparta31:50
  
 PB
6Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta32:09
  
 SB
7Peter Hærvig RønningPeter Hærvig Rønning ('91)BAC32:12
  
 PB
8Kasper Laumann HartlevKasper Laumann Hartlev ('91)HRC32:17
  
 
9Aske Colding EkmanAske Colding Ekman ('96)32:25
  
 
10Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC32:38
  
 
11Morten LynghøjMorten Lynghøj ('86)SG Atletik32:48
  
 
12Ludwig SchwarkLudwig Schwark ('86)NBRO / GER33:03
  
 
13Asser Vittrup NielsenAsser Vittrup Nielsen ('88)HMRC33:02
  
 SB
14Bjarke Norre RasmussenBjarke Norre Rasmussen ('03)Team DistanceRunning.dk33:08
  
 PB
15Anders GötzeAnders Götze ('77)Sparta33:27
  
 SB
16Martin GudmandMartin Gudmand ('74)Snik Atletik33:31
  
 PB
17Claus BrønbechClaus Brønbech ('72)33:32
  
 PB
18Andreas ÆrenlundAndreas Ærenlund ('97)VO2RC33:47
  
 
19Glenn EngelbrechtsenGlenn Engelbrechtsen ('81)Snik Atletik33:52
  
 SB
20Emil Lind-HolmEmil Lind-Holm ('92)Sparta33:53
  
 PB
21Stefan GudmundssonStefan Gudmundsson ('70)Snik Atletik34:13
  
 PB
22Hans Christian RiisHans Christian Riis ('87)Aalborg AM34:15
  
 PB
23Lucas KristensenLucas Kristensen ('99)34:15
  
 PB
24Frans PedersenFrans Pedersen ('84)NBRO34:32
  
 
25Patrick O'BrienPatrick O'Brien ('86)34:34
  
 PB
27Martin ChristensenMartin Christensen ('85)34:49
  
 PB
28Luan HuynhLuan Huynh ('82)Aalborg AM34:53
  
 PB
K 1 mile landevej    

Finale A

Finale
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:52
  
 PB
2Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)Blovstrød Løverne4:53
  
 PB
3Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad4:58
  
 PB
4Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta5:00
  
 PB
5Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta5:01
  
 PB
6Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)Sparta5:04
  
 PB
7Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta5:05
  
 PB
8Marie Holst MørchMarie Holst Mørch ('94)Sparta5:09
  
 PB
9Caroline ChristiansenCaroline Christiansen ('94)Sparta5:10
  
 PB
10Nanna BovéNanna Bové ('95)Sparta5:10
  
 PB
11Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 19005:16
  
 PB
12Matilde WillerMatilde Willer Sparta5:19
  
 PB
K 10 km    

Finale A

Finale
1Mathilde Helms KjærMathilde Helms Kjær ('98)Viking Atletik36:26
  
 PB
2Kathrine Højgaard HansenKathrine Højgaard Hansen ('95)Sparta36:38
  
 PB
3Stine Muldbak AndersenStine Muldbak Andersen ('91)Sparta36:41
  
 PB
4Sophie JungeSophie Junge ('92)Randers Freja37:26
  
 PB
5Karina SørensenKarina Sørensen ('82)Snik Atletik37:40
  
 PB
6Cecilie Katrine HansenCecilie Katrine Hansen ('95)Vejle IF37:50
  
 PB
7Sophie HjortSophie Hjort ('85)Skanderborg Atletik37:54
  
 PB
8Anja Charlotte SørensenAnja Charlotte Sørensen ('88)Fløng Kondi38:03
  
 PB
9Caroline LindstedCaroline Lindsted ('83)THS38:52
  
 PB
10Karina KlokKarina Klok ('92)Amager AC39:15
  
 PB
11Cecilie MikkelsenCecilie Mikkelsen ('94)Sparta39:10
  
 SB
12Evelyn Legsanan SvendsenEvelyn Legsanan Svendsen ('86)39:18
  
 PB
13Pernille Magaard BøghPernille Magaard Bøgh ('93)40:11
  
 PB
14Luisa GhoseLuisa Ghose ('94)Sparta40:04
  
 PB
15Signe NybySigne Nyby ('84)40:06
  
 SB
16Maja BehrensMaja Behrens ('68)39:59
  
 PB
18Rikke Dreyer VidebækRikke Dreyer Videbæk ('94)39:58
  
 PB
19Birgit Kaae FrøikBirgit Kaae Frøik ('65)40:22
  
 PB
20Stine Højvang SchønningStine Højvang Schønning ('92)NBRO40:47
  
 PB
21Camille Toft KnudsenCamille Toft Knudsen ('95)40:49
  
 PB
22Martina WinsløwMartina Winsløw ('92)40:33
  
 PB
23Camilla Sofie LinanderCamilla Sofie Linander ('95)Sparta40:56
  
 PB
24Emma Aaen HansenEmma Aaen Hansen ('95)40:57
  
 PB
25Camilla Prisak PedersenCamilla Prisak Pedersen ('94)Sparta41:02
  
 
26Maria Greis BrandtMaria Greis Brandt ('78)Køge Atletik40:48
  
 SB
27Britt Drud SørensenBritt Drud Sørensen ('86)5 Tårns Motion42:08
  
 SB
28Betina ErritzøeBetina Erritzøe ('89)42:45
  
 PB
29Nikoline LassenNikoline Lassen ('96)43:13
  
 PB
30Neel L. AndersenNeel L. Andersen ('74)Sparta42:43
  
 SB
32Berit Birkemose SchnackBerit Birkemose Schnack ('76)44:13
  
 PB
35Sarah LotzSarah Lotz ('94)KIF43:52
  
 PB
36Emilie Ahmt PetersenEmilie Ahmt Petersen ('95)43:51
  
 PB
37Kezia NyrupKezia Nyrup ('84)44:22
  
 PB
38Maria Verder GunthelMaria Verder Gunthel ('78)43:20
  
 PB
39Nynne Pauline Neuchs VedelNynne Pauline Neuchs Vedel 43:59
  
 PB

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten