Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: Vinter stævne 8.1.2022

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF7.67
  
 
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF8.35
  
 
2Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.32
  
  K
Finale B
1Asger Johan Eggebrecht GludAsger Johan Eggebrecht Glud ('09)Helsingør IF9.39
  
 
2Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK9.77
  
  K
3Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF10.02
  
 
4Sofie HougaardSofie Hougaard ('09)Fredensborg AK10.08
  
  K
5Regitze Kammer WittenkampRegitze Kammer Wittenkamp ('11)Fredensborg AK10.16
  
  K
Finale C
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK10.40
  
  K
2Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK10.54
  
 
3Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK10.56
  
 
4
Marie Correll Christensen
Marie Correll Christensen ('12)
Helsingør IF10.70
  
  K
5Emil Feld NielsenEmil Feld Nielsen ('11)Helsingør IF10.85
  
 
Finale D
1
Smilla Gammelmark West
Smilla Gammelmark West ('13)
Helsingør IF10.55
  
  K
2Hugo LøvenstjerneHugo Løvenstjerne ('10)Helsingør IF10.76
  
 PB
3
Lilly Bruus Rim
Lilly Bruus Rim ('12)
Helsingør IF11.02
  
  K
4
Oscar Holm Jørgensen
Oscar Holm Jørgensen ('12)
Helsingør IF11.20
  
 
Finale E
1
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF11.75
  
 
2
Theodor Henriksen
Theodor Henriksen ('12)
Helsingør IF12.07
  
 PB
3
Mathilde Maj Schou-Friis
Mathilde Maj Schou-Friis ('12)
Fredensborg AK12.13
  
  K
Indledende heats
Indledende 1
Lilly Bruus Rim
Lilly Bruus Rim ('12)
Helsingør IF11.06
Q
  
  K
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK10.29
Q
  
  K
2
Smilla Gammelmark West
Smilla Gammelmark West ('13)
Helsingør IF10.76
Q
  
  K
3
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF11.56
Q
  
 PB
Indledende 2
Theodor Henriksen
Theodor Henriksen ('12)
Helsingør IF12.21
Q
  
 PB
1Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK10.32
Q
  
 PB
2Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK10.38
Q
  
 PB
3Emil Feld NielsenEmil Feld Nielsen ('11)Helsingør IF10.44
Q
  
 PB
4
Oscar Holm Jørgensen
Oscar Holm Jørgensen ('12)
Helsingør IF10.89
Q
  
 PB
Indledende 3
1Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK9.81
Q
  
  K
2Sofie HougaardSofie Hougaard ('09)Fredensborg AK9.88
Q
  
  K
3Regitze Kammer WittenkampRegitze Kammer Wittenkamp ('11)Fredensborg AK10.21
Q
  
  K
4
Marie Correll Christensen
Marie Correll Christensen ('12)
Helsingør IF10.53
Q
  
  K
5
Mathilde Maj Schou-Friis
Mathilde Maj Schou-Friis ('12)
Fredensborg AK12.08
Q
  
  K
Indledende 4
1Asger Johan Eggebrecht GludAsger Johan Eggebrecht Glud ('09)Helsingør IF9.31
Q
  
 PB
2Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF9.96
Q
  
 PB
3Hugo LøvenstjerneHugo Løvenstjerne ('10)Helsingør IF11.04
Q
  
 PB
4Oskar KarlsmarkOskar Karlsmark ('10)Helsingør IF12.26
Q
  
 PB
Indledende 5
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF7.60
Q
  
 PB
2Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF8.22
Q
  
 PB
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF8.31
Q
  
 PB
4Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.38
Q
  
  K
5Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF8.55
Q
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde
Inde
Finale B
Bertram Wolff LarsenBertram Wolff Larsen ('06)Helsingør IF DNF
  
 
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde
Inde
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød11.42
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød1.43
  
 SB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.43 SB
  O
1.46
XXX
   
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød4.10
  
 PB
 
4.01 PB4.10 PB4.10 =PB4.00    
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød10.09
  
 PB
 
8.97 PB10.09 PB10.09 =PB9.55    
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF4.97
  
 PB
 
PB4.97 PB4.53    
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.66
  
 PB
 
4.58 PB4.66 PB4.544.46    
3Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF3.75
  
 PB
 
3.75 PB    
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK3.85
  
 PB
 
3.75 PB3.85 PB3.61    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK6.88
  
 PB
 
  X5.91 PB6.88 PB6.53    
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF1.21
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.06 PB
  O
1.12 PB
  O
1.15 PB
  O
1.18 PB
  O
1.21 PB
  O
1.24
XXX
 
2Asger Johan Eggebrecht GludAsger Johan Eggebrecht Glud ('09)Helsingør IF1.21
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.06 PB
  O
1.12 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.18 PB
  O
1.21 PB
  O
1.24
XXX
 
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asger Johan Eggebrecht GludAsger Johan Eggebrecht Glud ('09)Helsingør IF4.12
  
 PB
 
3.80 PB4.12 PB4.113.87    
2Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF3.98
  
 PB
 
SB3.98 PB3.893.74    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oskar KarlsmarkOskar Karlsmark ('10)Helsingør IF5.11
  
 PB
 
5.11 PB4.904.01  X    
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie HougaardSofie Hougaard ('09)Fredensborg AK3.40
  
 PB
 
3.40 PB3.393.353.39    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie HougaardSofie Hougaard ('09)Fredensborg AK6.07
  
 PB
 
5.42 PB5.86 PB5.696.07 PB    
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bertram Skov VesterBertram Skov Vester ('11)Fredensborg AK13.61
  
 PB
2Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK13.71
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK3.46
  
 PB
 
3.26 PB3.46 PB3.213.23    
2Emil Feld NielsenEmil Feld Nielsen ('11)Helsingør IF3.05
  
 PB
 
3.05 PB3.002.70    
3
Oscar Holm Jørgensen
Oscar Holm Jørgensen ('12)
Helsingør IF2.90
  
 PB
 
2.75 PB2.86 PB2.90 PB2.68    
4
Theodor Henriksen
Theodor Henriksen ('12)
Helsingør IF2.63
  
 PB
 
2.63 PB2.412.382.46    
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elliot Berg TorsbakkeElliot Berg Torsbakke ('11)Fredensborg AK5.57
  
 PB
 
5.50 PB5.57 PB5.105.19    
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Marie Correll Christensen
Marie Correll Christensen ('12)
Helsingør IF1.03
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
XXO
1.00 PB
 XO
1.03 PB
  O
1.06
XXX
 
2
Lilly Bruus Rim
Lilly Bruus Rim ('12)
Helsingør IF0.95
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
   
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Regitze Kammer WittenkampRegitze Kammer Wittenkamp ('11)Fredensborg AK3.43
  
 PB
 
3.43 PB3.423.163.32    
2
Marie Correll Christensen
Marie Correll Christensen ('12)
Helsingør IF3.19
  
 PB
 
3.19 PB3.113.033.08    
3
Lilly Bruus Rim
Lilly Bruus Rim ('12)
Helsingør IF2.90
  
 PB
 
2.90 PB2.602.622.76    
4
Mathilde Maj Schou-Friis
Mathilde Maj Schou-Friis ('12)
Fredensborg AK2.62
  
 PB
 
2.62 PB2.462.392.24    
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Marie Correll Christensen
Marie Correll Christensen ('12)
Helsingør IF4.60
  
 PB
 
4.60 PB3.743.054.14    
D9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF0.80
  
 PB
 
0.80 PB
 XO
0.85
XXX
      
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aurelijus Varnas Larsen
Aurelijus Varnas Larsen ('13)
Helsingør IF3.19
  
 PB
 
3.19 PB3.063.052.91    
2
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF2.67
  
 PB
 
2.67 PB2.082.632.64    
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF4.14
  
 PB
 
3.41 PB3.363.174.14 PB    
P9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Smilla Gammelmark West
Smilla Gammelmark West ('13)
Helsingør IF1.00
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.03
XXX
  
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK3.27
  
 PB
 
3.06 PB3.27 PB3.113.00    
2
Smilla Gammelmark West
Smilla Gammelmark West ('13)
Helsingør IF3.03
  
 PB
 
3.03 PB2.052.582.75    
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK4.42
  
 PB
 
  X4.33 PB4.42 PB3.89    

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp