Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Ultimo stævne 9.1.2022 Inde
Langvang Atletik og Multihal

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja6.90
  
 PB
2Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.12
  
 PB
3Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM7.21
  
 PB
4Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19007.38
  
 
5Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja7.43
  
 
6Jacob AndersenJacob Andersen ('95)Aalborg AM7.94
  
 PB
Finale B
1Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja7.53
  
 SB
2Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.54
  
 PB
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja7.73
  
 SB
4Lasse VosegaardLasse Vosegaard ('99)Aarhus Fremad7.89
  
 SB
5Peter KasoziPeter Kasozi ('89)Aalborg AM7.98
  
 PB
6Martin NielsenMartin Nielsen ('94)Randers Freja8.11
  
 PB
7Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9.70
  
 
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja21.71
  
 PB
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM23.03
  
 PB
3Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja23.63
  
 SB
4Jacob AndersenJacob Andersen ('95)Aalborg AM25.77
  
 PB
Finale B
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM23.23
  
 PB
2Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190023.66
  
 PB
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja23.87
  
 PB
4Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja24.71
  
 SB
Finale C
1Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)Aarhus Fremad24.63
  
 PB
2Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja26.99
  
 PB
3Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja31.96
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja2:15.52
  
 PB
2Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19002:17.58
  
 PB
3Jonas SørensenJonas Sørensen ('79)Randers Freja2:18.34
  
 
4Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja2:27.16
  
 PB
5Flemming JørgensenFlemming Jørgensen ('69)Randers Freja2:27.58
  
 PB
M 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Randers Freja Atletik og Motion Randers Freja Atletik og Motion  2:10.73
  
 
  Erik Nørgaard, Alvin Juul Eskildsen, Kristian Salling-Poulsen
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM7.90
  
 PB
2Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad8.18
  
 PB
3Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.38
  
 PB
4Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja8.69
  
 =PB
5Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19009.56
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja26.16
  
 SB
2Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM27.02
  
 PB
3Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM27.29
  
 PB
Finale B
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM27.54
  
 PB
2Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad27.93
  
 PB
3Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM28.88
  
 PB
4Nanna HøgstrupNanna Høgstrup ('07)Randers Freja30.64
  
 PB
Finale C
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM28.16
  
 PB
2Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 190028.60
  
 PB
3Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM30.87
  
 PB
4Simone FrostSimone Frost ('07)Randers Freja32.56
  
 PB
Finale D
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja27.66
  
 PB
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja28.97
  
 PB
3Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM29.41
  
 SB
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM30.00
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:19.46
  
 
2Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:20.77
  
DUR-17 PB
3Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Aalborg AM2:22.47
  
 PB
4Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM2:35.10
  
 SB
5Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja2:47.88
  
 PB
6Simone FrostSimone Frost ('07)Randers Freja2:54.55
  
 PB
K 4 x 200 m stafet    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Randers Freja Atletik og Motion Randers Freja Atletik og Motion  2:10.14
  
 
  Ellen Nørgaard, Clara Momme Jørgensen, Anizette L. Klitgaard, Freya Laursen

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint