Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: VDMU inde 22‐23.1.2022 Inde

D19 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM7.18
  
 PB
2Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19007.25
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja12.98
  
 PB
 
11.70 PB11.6812.19 PB12.98 PB12.6612.86  
P19 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Viktoria Fyhn KulyovViktoria Fyhn Kulyov ('04)AGF Atletik8.30
  
 PB
P19 Højdespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19001.66
  
 PB
 
1.54 SB
  O
1.57 SB
  O
1.60 SB
  O
1.63 SB
  O
1.66 PB
XXO
1.70
XXX
  
P19 Stangspring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.10
  
 =PB
 
2.80 SB
  O
2.90 SB
  O
3.00 SB
  O
3.10 =PB
XXO
3.20
XXX
   
P19 Længdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19005.20
  
 PB
 
5.12 PB5.20 PB4.994.92  X5.001.58 
2Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM4.56
  
 PB
 
4.30 PB4.33 PB  X  X  X4.56 PB  
P19 Trespring     
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM9.79
  
 SB
 
9.25 SB9.79 SB9.48  X  X  X  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja8.10
  
 PB
 
7.99 PB8.10 PB8.10 =PB  X  X8.08  
D17 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM7.22
  
 PB
2Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19007.23
  
 
3Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.48
  
 PB
4Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja7.54
  
 
5Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja7.81
  
 
Indledende heats22.1.
Indledende 1
22.1.
22.1.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19007.22
  
 PB
2Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM7.28
  
 PB
3Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja7.76
  
 
4Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM8.15
  
 PB
5Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro8.21
  
 PB
Indledende 2
22.1.
22.1.
1Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.50
  
 PB
2Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja7.76
  
 
3Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja8.17
  
 PB
4Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19008.27
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1David Tony Gobina SigalaDavid Tony Gobina Sigala ('05)AK Holstebro1.92
  
 PB
 
1.86 SB
 XO
1.92 PB
XXO
      
2Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.86
  
 
 
1.74
 XO
1.77
  O
1.80
 XO
1.83
 XO
1.86
  O
1.89
XXX
  
3Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM1.60
  
 PB
 
1.50 PB
 XO
1.55 PB
 XO
1.60 PB
  O
1.65
XXX
    
D17 Længdespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM5.80
  
 PB
 
5.60 PB  X5.485.80 PB  X  X  
2Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM5.52
  
 PB
 
5.00 PB  X5.39 PB5.49 PB5.52 PB5.14  
3Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja5.44
  
 PB
 
5.12 PB4.915.26 PB  X5.34 PB5.44 PB  
4Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro4.99
  
 PB
 
4.73 PB4.83 PB4.99 PB4.814.494.99 =PB  
D17 Trespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja11.54
  
 PB
 
11.3511.2811.54 PB11.3211.32  X  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja12.31
  
 PB
 
11.06 PB11.74 PB  X  X11.6312.31 PB  
2Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM9.36
  
 PB
 
9.36 PB8.138.838.348.428.71  
3Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro7.44
  
 PB
 
7.07 PB7.44 PB7.276.207.336.84  
P17 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM8.13
  
 
2Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19008.39
  
 PB
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM8.50
  
 
4Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF8.70
  
 PB
5Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM8.76
  
 SB
6Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK778.91
  
 
Indledende heats22.1.
Indledende 1
22.1.
22.1.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM8.04
  
 
2Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF9.13
  
 PB
3Cecilie Engel WestphallCecilie Engel Westphall ('06)SAK779.45
  
 
4Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19009.85
  
 
5Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK7710.23
  
 PB
Indledende 2
22.1.
22.1.
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM8.55
  
 
2Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK778.86
  
 PB
3Emilie JohansenEmilie Johansen ('06)Odense Atletik 8.99
  
 PB
4Kathrine EllegaardKathrine Ellegaard ('06)Vejen AF9.44
  
 PB
Indledende 3
22.1.
22.1.
1Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19008.41
  
 PB
2Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF8.72
  
 PB
3Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM8.77
  
 SB
4Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF8.94
  
 PB
5Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF9.33
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja8.87
  
 PB
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.50
  
 PB
3Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja9.85
  
 PB
4Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM10.41
  
 
5Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 190011.37
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1.60
  
 PB
 
1.45 SB
  O
1.48 SB
  O
1.51 SB
  O
1.54 PB
  O
1.57 PB
  O
1.60 PB
  O
1.63
XXX
 
2Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19001.60
  
 PB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.48 SB
  O
1.51 PB
  O
1.54 PB
  O
1.57 PB
  O
1.60 PB
XXO
1.63
XXX
3Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.54
  
 PB
 
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.48 SB
 XO
1.51 SB
 XO
1.54 PB
  O
1.57
XXX
 
4Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM1.51
  
 PB
 
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
XXO
1.48 PB
  O
1.51 PB
XXO
1.54
XXX
  
5Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.51
  
 PB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.48 PB
 XO
1.51 PB
  O
1.54
XXX
   
6Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja1.48
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
XXX
    
7Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM1.48
  
 PB
 
1.35 PB
 XO
1.40 PB
XXO
1.45 PB
  O
1.48 PB
 XO
1.51
XXX
   
8Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF1.35
  
 PB
 
1.25 PB
 XO
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
    
9Karla Godiksen HolmgaardKarla Godiksen Holmgaard ('06)AK Holstebro1.25
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
      
P17 Stangspring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.40
  
 =PB
 
3.00
 XO
3.10
 XO
3.20
  O
3.30 =SB
 XO
3.40 =PB
XXO
3.50
XXX
  
2Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja2.00
  
 SB
 
1.90 SB
 XO
2.00 SB
  O
2.10
XXX
     
P17 Længdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.33
  
 PB
 
5.06 PB3.314.95  X  X5.33 PB  
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.98
  
 PB
 
4.90 PB  X4.854.804.98 PB4.90  
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM4.86
  
 
 
4.57  X4.714.29  X4.861.601.63
4Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK774.72
  
 PB
 
4.264.54 PB  X4.364.61 PB4.72 PB  
5Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF4.59
  
 PB
 
4.59 PB4.514.454.453.76  X  
6Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.59
  
 PB
 
4.59 PB4.494.534.43  X4.54  
7Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 19004.47
  
 PB
 
4.35 SB4.314.47 PB  X  X  X1.58 
8Cecilie Engel WestphallCecilie Engel Westphall ('06)SAK774.16
  
 
 
4.164.073.95  X  X  X  
9Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF3.94
  
 PB
 
3.94 PB3.853.75  X  X  X  
10Kathrine EllegaardKathrine Ellegaard ('06)Vejen AF3.55
  
 PB
 
3.42 PB3.52 PB3.55 PB  X  X  X  
11Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF3.51
  
 PB
 
3.51 PB3.343.29  X  X  X  
12Karla Godiksen HolmgaardKarla Godiksen Holmgaard ('06)AK Holstebro3.36
  
 PB
 
  X3.36 PB  X  X  X  X  
13Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK773.28
  
 SB
 
2.89 SB3.28 SB2.98  X  X  X  
14Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF3.18
  
 PB
 
3.18 PB3.18 =PB2.55  X  X  X  
P17 Trespring     
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM10.38
  
 
 
9.9510.3510.38  X  X10.32  
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM9.84
  
 
 
  X  X9.789.59  X9.84  
3Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF8.45
  
 PB
 
8.13 PB8.058.058.39 PB8.45 PB8.12  
4Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF8.12
  
 PB
 
8.12 PB7.888.107.686.717.62  
5Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF6.98
  
 PB
 
6.98 PB6.756.856.876.836.47  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja12.03
  
 PB
 
11.3512.02 PB12.03 PB11.6710.8211.61  
2Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF11.07
  
 PB
 
10.49 PB10.71 PB10.5010.1811.07 PB  X  
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.13
  
 PB
 
9.52 SB9.70 SB10.13 PB9.788.799.54  
4Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.80
  
 PB
 
9.80 PB9.489.319.659.649.21  
5Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja8.56
  
 
 
  X  X7.678.438.158.56  
6Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF7.58
  
 PB
 
7.58 PB7.267.286.937.397.40  
7Kathrine EllegaardKathrine Ellegaard ('06)Vejen AF7.31
  
 PB
 
7.31 PB7.187.17  X  X  X  
8Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF6.82
  
 PB
 
6.02 PB6.82 PB6.68  X  X  X  
D15 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19007.54
  
 PB
2Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK807.67
  
 PB
3Sylvester Tau Mansachs LarsenSylvester Tau Mansachs Larsen ('07)SAK777.89
  
 PB
4Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK808.02
  
 PB
5Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK778.09
  
 
6Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK808.15
  
 =PB
Semifinale22.1.
Semi 1
22.1.
22.1.
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19007.60
  
 PB
2Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK778.06
  
 PB
3Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK808.15
  
 PB
4Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX8.19
  
 =PB
5Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19008.26
  
 
6Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik8.48
  
 
Semi 2
22.1.
22.1.
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK807.74
  
 PB
2Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK808.04
  
 =PB
3Sylvester Tau Mansachs LarsenSylvester Tau Mansachs Larsen ('07)SAK778.06
  
 =PB
4Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK778.20
  
 PB
Indledende heats22.1.
Indledende 1
22.1.
22.1.
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19007.64
  
 PB
2Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK808.04
  
 PB
3Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik8.40
  
 PB
4Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja8.47
  
 
5Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 8.88
  
 PB
Indledende 2
22.1.
22.1.
1Lucas NeckelmannLucas Neckelmann ('07)Odense Atletik 8.06
  
 PB
2Sylvester Tau Mansachs LarsenSylvester Tau Mansachs Larsen ('07)SAK778.06
  
 PB
3Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK778.11
  
 PB
4Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19008.21
  
 PB
5Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM8.62
  
 PB
Indledende 3
22.1.
22.1.
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK807.85
  
 PB
2Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK778.26
  
 PB
3Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM8.52
  
 PB
4Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK778.57
  
 PB
5Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19009.09
  
 =PB
Indledende 4
22.1.
22.1.
1Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK808.38
  
 PB
2Emil Bachmann RønEmil Bachmann Røn ('07)AK Holstebro8.47
  
 PB
3Maxx RenbækMaxx Renbæk ('08)Odense Atletik 8.99
  
 PB
4Marius Johannes Holgersen GoosMarius Johannes Holgersen Goos ('08)Randers Freja9.11
  
 PB
5Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM9.71
  
 PB
Indledende 5
22.1.
22.1.
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX8.19
  
 PB
2Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK778.47
  
 PB
3Aske LarsenAske Larsen ('08)Aarhus 19009.04
  
 PB
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM9.21
  
 
5Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja9.68
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX10.40
  
 PB
2Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8010.49
  
 PB
3Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 11.70
  
 PB
4Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM11.79
  
 PB
5Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM13.14
  
 PB
6Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja13.33
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19001.64
  
 =PB
 
1.45 =PB
  O
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.58 PB
  O
1.61 PB
  O
1.64 PB
  O
1.67
XXX
 
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.61
  
 PB
 
1.55 SB
XXO
1.58 SB
 XO
1.61 PB
  O
1.64
XXX
    
3Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.58
  
 PB
 
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55 PB
XXO
1.58 PB
  O
1.61
XXX
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.55
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.58
XXX
 
5Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.45
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
XXO
1.50
XXX
 
6Maxx RenbækMaxx Renbæk ('08)Odense Atletik 1.40
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
XXO
1.35 PB
 XO
1.40 PB
XXO
1.45
XXX
  
7Emil Bachmann RønEmil Bachmann Røn ('07)AK Holstebro1.35
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
XXO
1.40
XXX
   
8Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM1.35
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
   
9Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX1.30
  
 PB
 
1.25 PB
XXO
1.30 PB
  O
1.35
XXX
     
10Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM1.20
  
 
 
1.20
  O
1.25
XXX
      
Marius Johannes Holgersen GoosMarius Johannes Holgersen Goos ('08)Randers Freja NH
  
 
 
1.20
XXX
       
D15 Stangspring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja3.40
  
 =PB
 
2.90
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
 XO
3.40 =PB
  O
3.50
  XX
  
2Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM2.00
  
 PB
 
1.70 PB
  O
1.80 PB
  O
1.90 PB
  O
2.00 PB
  O
2.10
XXX
   
D15 Længdespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19006.13
  
 PB
 
5.805.975.795.956.13 PB  X1.58 
2Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK775.17
  
 PB
 
5.17 PB1.53  X4.924.995.17 =PB  X1.44
1.471.50      
3Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19005.08
  
 
 
4.624.744.644.934.965.081.58 
4Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik4.99
  
 PB
 
  X4.99 PB4.734.724.834.96  
5Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK804.91
  
 PB
 
4.91 PB4.384.574.444.544.86  
6Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK774.90
  
 PB
 
4.90 PB4.724.664.684.704.77  
7Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX4.73
  
 PB
 
4.73 PB  X4.08     
8Emil Bachmann RønEmil Bachmann Røn ('07)AK Holstebro4.63
  
 PB
 
4.12 PB4.45 PB4.63 PB     
9Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK804.30
  
 PB
 
3.98 PB4.30 PB  X     
10Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM4.22
  
 PB
 
4.22 PB3.834.16     
11Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK774.18
  
 PB
 
4.18 PB3.953.88     
12Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 4.12
  
 PB
 
4.12 PB  X3.93     
13Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM4.09
  
 PB
 
4.05 PB4.09 PB3.941.67    
14Maxx RenbækMaxx Renbæk ('08)Odense Atletik 3.85
  
 PB
 
3.85 PB3.683.84     
15Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19003.84
  
 PB
 
3.84 PB3.523.251.58    
16Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja3.76
  
 PB
 
  X  X3.76 PB     
D15 Trespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190011.14
  
 PB
 
10.55 PB10.1810.80 PB11.01 PB10.8911.14 PB  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 11.09
  
 
 
10.7610.4010.1510.0810.6611.09  
2Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7710.02
  
 PB
 
9.238.539.6310.02 PB9.459.87  
3Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK779.78
  
 PB
 
8.589.78 PB7.948.889.079.03  
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19009.19
  
 PB
 
9.03 PB8.579.028.368.909.19 PB1.58 
5Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK808.78
  
 PB
 
8.28 PB8.158.78 PB8.347.70  X  
6Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 8.65
  
 PB
 
8.65 PB8.318.567.967.747.79  
7Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM8.10
  
 PB
 
7.30 PB7.97 PB8.10 PB     
8Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik7.65
  
 PB
 
7.65 PB7.407.13     
9Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK807.57
  
 PB
 
6.90 PB7.57 PB7.49     
10Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM7.31
  
 PB
 
6.78 PB7.11 PB7.31 PB     
11Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM7.26
  
 PB
 
7.08 PB7.007.26 PB     
12Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK776.91
  
 
 
6.756.906.91     
13Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 6.84
  
 PB
 
  X  X6.84 PB     
14Maxx RenbækMaxx Renbæk ('08)Odense Atletik 4.70
  
 PB
 
  X4.57 PB4.70 PB     
P15 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 8.38
  
 PB
2Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK778.38
  
 PB
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF8.57
  
 PB
4Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19008.70
  
 =PB
5Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF8.85
  
 PB
6Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK778.95
  
 
Semifinale22.1.
Semi 1
22.1.
22.1.
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 8.40
  
 =PB
2Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF8.86
  
 PB
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF8.97
  
 
4Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja9.09
  
 
5Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19009.13
  
 
6Elisabeth RüthElisabeth Rüth ('08)HGF AM9.36
  
 
Semi 2
22.1.
22.1.
1Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK778.42
  
 PB
2Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19008.71
  
 
3Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK778.91
  
 
4Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19009.00
  
 
5Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 19009.08
  
 
6Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK809.18
  
 
Indledende heats22.1.
Indledende 1
22.1.
22.1.
1Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK778.87
  
 PB
2Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 19009.00
  
 PB
3Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM9.27
  
 PB
4Nina Marie Damholt JensenNina Marie Damholt Jensen ('08)Aarhus 19009.98
  
 PB
Indledende 2
22.1.
22.1.
1Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19009.03
  
 PB
2Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK809.04
  
 PB
3Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja9.04
  
 
4Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 9.32
  
 PB
Indledende 3
22.1.
22.1.
1Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK778.45
  
 PB
2Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19008.70
  
 PB
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF8.94
  
 PB
4Elisabeth RüthElisabeth Rüth ('08)HGF AM8.94
  
 PB
5Viola BechViola Bech ('08)Randers Freja9.53
  
 
6Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 190010.42
  
 PB
Indledende 4
22.1.
22.1.
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 8.40
  
 PB
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF8.60
  
 PB
3Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19008.98
  
 PB
4Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK779.10
  
 PB
5Sara EngelbredtSara Engelbredt ('08)SAK7710.11
  
 PB
6Julie Lykke LolckJulie Lykke Lolck ('08)Aarhus 190010.34
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 9.80
  
 PB
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja10.26
  
 
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.71
  
 
4Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190011.69
  
 PB
5Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM11.74
  
 
6Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF12.96
  
 
Indledende heats23.1.
Indledende 1
23.1.
23.1.
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 9.92
  
 PB
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja10.13
  
 PB
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.52
  
 PB
4Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 190012.31
  
 PB
Frida HaaseFrida Haase ('07)Aarhus 1900 DNF
  
 
Indledende 2
23.1.
23.1.
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF11.21
  
 PB
2Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM11.64
  
 PB
3Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190011.73
  
 PB
4Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja12.05
  
 PB
5Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF12.49
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.53
  
 =PB
 
1.35
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50
XXO
1.53 =PB
 XO
1.56
XXX
 
2Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 19001.50
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
XXO
1.47 PB
  O
1.50 PB
XXO
1.53
XXX
      
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.47
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
  O
1.47 PB
 XO
1.50
XXX
 
4Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1.47
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
 XO
1.47 PB
 XO
1.50
XXX
5Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro1.38
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.41
XXX
  
6Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19001.25
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
     
7Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 1.25
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
      
8Angeline Bodil TamaraAngeline Bodil Tamara ('08)AK Holstebro1.20
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
     
9Simone FrostSimone Frost ('07)Randers Freja1.15
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20
XXX
      
P15 Stangspring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja3.00
  
 =PB
 
2.50
  O
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00 =PB
  O
3.10
XXX
 
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2.50
  
 PB
 
2.20 PB
  O
2.30 PB
  O
2.40 PB
  O
2.50 PB
  O
2.60
XXX
   
3Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja2.40
  
 
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50
XXX
    
4Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.40
  
 =PB
 
2.00
 XO
2.10
  O
2.20
  O
2.30
  O
2.40 =PB
 XO
2.50
XXX
  
P15 Længdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK774.81
  
 
 
  X4.804.81  X  X  X  
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF4.74
  
 PB
 
4.65 PB  X4.74 PB4.684.70  X  
3Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 4.61
  
 PB
 
4.47 PB4.61 PB4.50  X4.604.56  
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.46
  
 PB
 
4.46 PB4.234.354.414.42  X  
5Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK774.35
  
 PB
 
4.22 PB4.164.144.33 PB4.314.35 PB  
6Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF4.22
  
 PB
 
4.15 PB4.17 PB4.22 PB4.014.124.21  
7Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja4.15
  
 PB
 
  X4.15 PB4.08     
8Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19004.13
  
 PB
 
3.84 PB4.04 PB4.13 PB  X  X  X1.58 
9Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK803.97
  
 PB
 
3.08 PB3.70 PB3.97 PB  X  X  X  
10Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19003.89
  
 PB
 
  X3.73 PB3.89 PB  X  X  X1.58 
11Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM3.85
  
 PB
 
3.69 PB3.85 PB  X  X  X  X  
12Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 3.77
  
 PB
 
3.77 PB3.68  X  X  X  X  
13Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19003.76
  
 PB
 
3.61  X3.76 PB  X  X  X1.58 
14Frida HaaseFrida Haase ('07)Aarhus 19003.72
  
 PB
 
3.62 PB3.72 PB3.68  X  X  X1.58 
15Viola BechViola Bech ('08)Randers Freja3.65
  
 PB
 
3.65 PB3.65 =PB3.37  X  X  X  
16Nina Marie Damholt JensenNina Marie Damholt Jensen ('08)Aarhus 19003.53
  
 PB
 
3.53 PB3.26  X  X  X  X1.58 
17Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 19003.51
  
 PB
 
  X3.51 PB  X  X  X  X1.58 
Thea VadThea Vad ('07)SAK77 NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
P15 Trespring     
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF9.94
  
 PB
 
9.94 PB9.62  X9.80  X9.79  
2Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM9.22
  
 PB
 
9.22 PB9.068.478.879.15  X  
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF8.61
  
 PB
 
8.55 PB8.528.55 =PB8.378.158.61 PB  
4Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19007.96
  
 PB
 
7.60 PB7.80 PB7.71  X7.87 PB7.96 PB  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.32
  
 PB
 
9.07 PB8.568.329.32 PB8.979.30  
2Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro9.16
  
 PB
 
8.64 PB8.87 PB8.95 PB8.448.689.16 PB  
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK808.29
  
 PB
 
7.73 PB8.29 PB7.347.157.248.14  
4Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 8.03
  
 PB
 
8.01 PB8.03 PB7.757.477.197.74  
5Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja7.86
  
 PB
 
7.73 PB7.017.047.78 PB7.86 PB7.62  
6Mathilde OlesenMathilde Olesen ('07)SIK807.52
  
 PB
 
7.39 PB7.52 PB7.207.357.297.38  
7Viola BechViola Bech ('08)Randers Freja7.50
  
 PB
 
7.50 PB6.997.18     
8Angeline Bodil TamaraAngeline Bodil Tamara ('08)AK Holstebro7.38
  
 PB
 
7.30 PB6.827.38 PB     
9Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF7.36
  
 PB
 
7.36 PB7.176.98  X  X  X  
10Julie Lykke LolckJulie Lykke Lolck ('08)Aarhus 19006.72
  
 PB
 
  X6.16 PB6.72 PB  X  X  X  
11Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19005.98
  
 PB
 
5.53 PB5.93 PB5.98 PB1.58    
12Nina Marie Damholt JensenNina Marie Damholt Jensen ('08)Aarhus 19005.47
  
 PB
 
5.14 PB5.47 PB5.28  X  X  X1.58 
13Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19005.36
  
 
 
5.365.274.65  X  X  X1.58 
14Laura KongsholmLaura Kongsholm ('07)SAK774.85
  
 PB
 
4.74 PB4.85 PB4.36     
15Sara EngelbredtSara Engelbredt ('08)SAK774.55
  
 =PB
 
4.55 =PB4.273.90  X  X  X  
D13 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.80
  
 PB
2Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK779.41
  
 PB
3Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja9.42
  
 PB
4Johannes KousholtJohannes Kousholt ('09)Odense Atletik 9.49
  
 PB
5Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK809.62
  
 
6Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 9.81
  
 
Indledende heats22.1.
Indledende 1
22.1.
22.1.
1Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK779.46
  
 
2Johannes KousholtJohannes Kousholt ('09)Odense Atletik 9.51
  
 PB
3Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK809.60
  
 PB
Indledende 2
22.1.
22.1.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.83
  
 PB
2Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja9.45
  
 PB
3Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 9.71
  
 PB
4Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK779.93
  
 
D13 800 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 3:06.98
  
 PB
2Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK773:07.14
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8010.84
  
 PB
2Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 14.28
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.50
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.28 SB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
 XO
1.48 PB
  O
1.50 PB
  O
1.53
XXX
       
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.31
  
 PB
 
1.10 SB
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34
XXX
 
3Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja1.31
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
XXO
1.25 =PB
 XO
1.28 PB
XXO
1.31 PB
XXO
1.34
XXX
  
4Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK771.28
  
 
 
1.15
  O
1.25
XXO
1.28
XXO
1.31
XXX
    
5Johannes KousholtJohannes Kousholt ('09)Odense Atletik 1.10
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15
XXX
      
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK804.54
  
 PB
 
4.41 PB4.344.50 PB4.54 PB4.364.30  
2Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK774.12
  
 PB
 
4.03 PB4.12 PB3.893.953.244.07  
3Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK803.83
  
 PB
 
3.83 PB3.353.683.512.753.79  
4Johannes KousholtJohannes Kousholt ('09)Odense Atletik 3.75
  
 PB
 
3.75 PB3.25  X2.522.213.72  
5Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 3.41
  
 PB
 
3.35 PB3.283.41 PB3.232.453.33  
6Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK773.29
  
 
 
3.293.182.94  X  X  X  
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK809.61
  
 PB
 
9.39 PB9.349.61 PB9.409.419.51  
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.70
  
 PB
 
8.70 PB7.857.878.098.358.581.56 
3Magnus Skotte LippertMagnus Skotte Lippert ('09)Aarhus 19008.15
  
 PB
 
7.20 PB7.56 PB7.337.74 PB7.88 PB8.15 PB1.58 
4William Bror NeckelmannWilliam Bror Neckelmann ('09)Odense Atletik 7.66
  
 PB
 
7.09 PB7.52 PB7.66 PB7.126.377.011.471.50
5Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK776.46
  
 PB
 
5.75 PB6.13 PB6.23 PB6.38 PB6.46 PB6.08  
6Magnus Rask BakMagnus Rask Bak ('09)Odense Atletik 4.30
  
 PB
 
3.79 PB3.434.30 PB3.893.354.19  
P13 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 8.72
  
 PB
2Marie Voldum SchwartzMarie Voldum Schwartz ('09)Randers Freja8.89
  
 PB
3Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.97
  
 PB
4Frida AndersenFrida Andersen ('09)Aarhus 19009.38
  
 PB
5Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 19009.59
  
 
6Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM9.69
  
 
Indledende heats22.1.
Indledende 1
22.1.
22.1.
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 8.80
  
 PB
2Marie Voldum SchwartzMarie Voldum Schwartz ('09)Randers Freja8.96
  
 PB
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM9.67
  
 PB
Indledende 2
22.1.
22.1.
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK779.00
  
 PB
2Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 19009.33
  
 PB
3Frida AndersenFrida Andersen ('09)Aarhus 19009.54
  
 PB
4Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja9.75
  
 PB
5Lea Frederikke Bang VorreLea Frederikke Bang Vorre ('09)Aarhus 190010.10
  
 PB
P13 800 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK772:46.12
  
 
2Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM2:50.75
  
 PB
3Asta Nørgaard BreiningAsta Nørgaard Breining ('09)Aarhus 19002:55.98
  
 PB
4Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 2:59.91
  
 PB
Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 1900 DNF
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 11.86
  
 PB
2Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 190012.56
  
 
3Frida AndersenFrida Andersen ('09)Aarhus 190013.02
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM1.49
  
 
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
 XO
1.40
  O
1.43
XXO
1.46
 XO
1.49
 XO
1.52
XXX
       
2Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja1.20
  
 
 
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXX
     
3Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik1.20
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM4.60
  
 PB
 
4.20  X4.44 PB4.60 PB4.414.40  
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.21
  
 PB
 
4.054.134.144.084.21 PB4.14  
3Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 4.09
  
 PB
 
4.09 PB3.984.083.953.843.84  
4Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM3.96
  
 
 
3.733.963.563.553.633.85  
5Frida AndersenFrida Andersen ('09)Aarhus 19003.92
  
 PB
 
3.80 PB3.86 PB3.92 PB3.783.793.781.58 
6Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3.69
  
 PB
 
3.20 PB3.123.69 PB2.803.29  X  
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM10.62
  
 PB
 
10.62 PB9.429.239.559.8510.35  
2Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM9.30
  
 PB
 
9.08 PB9.30 PB9.168.139.108.69  
3Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 9.07
  
 PB
 
8.73 PB8.328.699.02 PB8.479.07 PB  
4Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM7.37
  
 PB
 
  X7.07 PB6.477.37 PB7.216.54  
D12 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 9.23
  
 PB
2Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF9.25
  
 PB
3Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9.41
  
 PB
4Silas Lisberg ChristiansenSilas Lisberg Christiansen ('10)Aarhus 19009.70
  
 PB
5
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK809.98
  
 PB
D12 800 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja2:31.68
  
 
2Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF2:55.11
  
 PB
3
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK803:23.62
  
 PB
D12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja11.39
  
 PB
2Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF13.33
  
 PB
3Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik13.41
  
 PB
4Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 13.75
  
 PB
D12 Højdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 1.20
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
   
2Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik1.10
  
 
 
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
     
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK80 NH
  
 
 
1.05
XXX
       
D12 Stangspring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3.40
  
 PB
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
XXO
3.30 =PB
 XO
3.40 PB
XXO
3.50
XXX
  
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 4.16
  
 PB
 
4.06 PB4.16 PB4.033.953.994.04  
2Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF3.75
  
 PB
 
3.74 PB3.75 PB3.413.623.463.57  
3Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM3.14
  
 PB
 
2.963.02 PB3.14 PB2.232.862.78  
4
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK803.03
  
 PB
 
2.70 PB2.87 PB2.91 PB2.98 PB3.03 PB2.95  
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM6.46
  
 PB
 
5.926.26 PB5.565.985.926.46 PB  
2Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 5.32
  
 PB
 
4.08 PB4.87 PB5.32 PB5.125.265.091.461.49
1.52       
3Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF5.22
  
 PB
 
5.22 PB4.995.184.894.904.61  
4
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK803.94
  
 PB
 
  X3.88 PB3.803.94 PB3.57  X  
P12 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM8.79
  
 PB
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK779.17
  
 
3Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19009.55
  
 
4Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF9.79
  
 
5Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM9.82
  
 
6Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF9.89
  
 
Indledende heats22.1.
Indledende 1
22.1.
22.1.
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM8.81
  
 PB
2Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM9.69
  
 PB
3Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF9.70
  
 PB
4Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK779.94
  
 PB
Indledende 2
22.1.
22.1.
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK779.07
  
 PB
2Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19009.43
  
 PB
3Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF9.78
  
 PB
4Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 10.77
  
 PB
P12 800 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM2:49.94
  
 PB
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK772:55.54
  
 PB
3Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19002:57.41
  
 PB
4Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF3:02.62
  
 PB
P12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 190012.40
  
 PB
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7713.03
  
 PB
3Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF13.47
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF1.20
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25
XXX
   
2Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19001.20
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25
XXX
   
3Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF1.05
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10
XXX
      
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM4.25
  
 PB
 
4.25 PB3.983.93  X  X  X  
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.15
  
 PB
 
3.884.014.054.15 PB4.144.15 =PB  
3Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF3.94
  
 PB
 
3.86 PB3.93 PB3.94 PB3.853.773.901.50 
4Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19003.89
  
 PB
 
3.63 PB3.63 =PB3.79 PB3.89 PB3.753.741.58 
5Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF3.86
  
 PB
 
3.72 PB3.643.72 =PB3.703.553.86 PB  
6Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM3.72
  
 PB
 
3.50 PB3.50 =PB3.72 PB3.593.623.44  
7Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK773.40
  
 PB
 
3.40 PB3.393.18  X  X  X  
8Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 2.81
  
 PB
 
2.76 PB2.462.81 PB  X  X  X  
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM8.33
  
 PB
 
7.88 PB7.797.98 PB7.878.12 PB8.33 PB  
2Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF7.29
  
 PB
 
6.84 PB6.506.84 =PB6.767.29 PB7.09  
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM7.25
  
 PB
 
7.25 PB6.84  X6.655.956.37  
4Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK775.84
  
 PB
 
5.29 PB5.74 PB5.725.74 =PB5.74 =PB5.84 PB  
5Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 5.54
  
 PB
 
5.54 PB4.395.455.514.275.27  
6Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia AF5.50
  
 PB
 
4.42 PB5.47 PB5.47 =PB5.155.50 PB5.13  

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne