Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: KIF indestævne 30.1.2022 Inde
Atletikhallen

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Sparta6.82
  
 PB
2Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta6.93
  
 PB
3Marius Glenner-FrandsenMarius Glenner-Frandsen ('95)KIF7.13
  
 PB
4Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta7.32
  
 
5Troels KaasTroels Kaas ('95)KIF7.86
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta7.03
  
 PB
2Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik7.19
  
 SB
3Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF8.30
  
 SB
Indledende 2
1Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Sparta6.87
  
 PB
2Marius Glenner-FrandsenMarius Glenner-Frandsen ('95)KIF7.16
  
 =PB
3Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta7.21
  
 
4Troels KaasTroels Kaas ('95)KIF7.64
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.53
  
DUR-19 SB
2Maria SelckMaria Selck ('99)Sparta7.85
  
 =PB
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta7.89
  
 PB
4Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)Hvidovre AM8.44
  
 SB
5Cecilie Biltoft-JensenCecilie Biltoft-Jensen ('94)Frederiksberg IF8.65
  
 SB
6Celina DyhringCelina Dyhring ('99)KIF8.78
  
 PB
K 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.63
  
 
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta7.78
  
 PB
3Maria SelckMaria Selck ('99)Sparta7.89
  
 
4Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)Hvidovre AM8.41
  
 SB
5Cecilie Biltoft-JensenCecilie Biltoft-Jensen ('94)Frederiksberg IF8.60
  
 SB
6Celina DyhringCelina Dyhring ('99)KIF8.83
  
 
K 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta10.26
  
 
2Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta10.53
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.34
  
 PB
 
5.04 SB5.28 PB5.115.34 PB5.29  X  
2Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)Hvidovre AM4.83
  
 SB
 
4.71 SB4.564.83 SB4.664.744.66  
3Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.53
  
 
 
4.334.524.514.534.454.53  
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.42
  
 
 
  X4.42  X4.294.16  –  
D19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta7.38
  
 PB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta8.43
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta8.52
  
 PB
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta8.58
  
 PB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta DQ
  
 
P19 60 m hæk 84.0 cm extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta9.36
  
 
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta7.43
  
 PB
2Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 7.49
  
 =PB
3Mads Villum Poulin HyldahlMads Villum Poulin Hyldahl ('05)Sparta7.73
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta7.51
  
 
2Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 7.61
  
 
3Mads Villum Poulin HyldahlMads Villum Poulin Hyldahl ('05)Sparta7.85
  
 PB
4Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta8.03
  
 
5Bertram SundlandBertram Sundland ('05)KIF8.23
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bertram SundlandBertram Sundland ('05)KIF9.82
  
 PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta11.98
  
 PB
 
  X11.98 PB10.7310.99  –  –  
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ieva StonciuteIeva Stonciute ('05)Sparta / LTU8.81
  
 PB
P17 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ieva StonciuteIeva Stonciute ('05)Sparta / LTU9.03
  
 
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC7.62
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC7.57
  
 =PB
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta7.70
  
 
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta5.66
  
 
 
5.455.63  X  X5.445.66  
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta5.53
  
 
 
5.125.445.395.225.325.53  
3Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta4.34
  
 PB
 
4.34 PB  X  X4.14  X4.06  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta10.04
  
 PB
 
9.80 PB10.04 PB9.319.1810.019.65  
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta8.87
  
 
 
  X8.04  X7.808.838.87  
3Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta8.19
  
 PB
 
6.65 PB  X7.73 PB7.637.478.19 PB  
4Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta6.49
  
 PB
 
5.995.876.49 PB6.386.13  X  
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta7.94
  
 
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.51
  
 
3Line SvareLine Svare ('08)Amager AC8.98
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta10.91
  
 
 
10.029.9010.9110.6510.8910.67  
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC9.38
  
 PB
 
  X8.34 PB8.269.23 PB8.989.38 PB  
3Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC8.58
  
 
 
8.578.358.008.368.568.58  
4Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta7.73
  
 PB
 
7.64 PB6.787.73 PB7.267.247.41  
M50 60 m hæk 91.4 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF10.11
  
 PB
M50 60 m hæk 91.4 cm extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF10.17
  
 
M50 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF8.58
  
 PB
 
8.03 PB8.15 PB7.858.40 PB8.50 PB8.58 PB  
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF11.29
  
 PB
 
11.05 PB11.29 PB10.92  X10.87  X  

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m