Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Växjö SWE: Wexio Indoor Games 5.2.2022 Inde
Telekonsult Arena

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Desmond Rogo
Desmond Rogo ('96)
SWE6.80
  
 
2
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE6.84
  
 SB
3
Tyresse Bobbert
Tyresse Bobbert ('01)
RSA6.90
  
 PB
4
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE6.98
  
 SB
5
Villiam Olsson
Villiam Olsson ('98)
SWE6.99
  
 
6
Jonatan Lindh
Jonatan Lindh ('04)
SWE7.18
  
 
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN DNF
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Tyresse Bobbert
Tyresse Bobbert ('01)
RSA7.01
q
  
 
2Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN7.13
q
  
 
3
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE7.14
  
 
4
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE7.35
  
 SB
5
Mårten Skogman
Mårten Skogman ('67)
SWE7.78
  
 =SB
6
Abbas Taheri Nilsson
Abbas Taheri Nilsson ('97)
SWE7.92
  
 PB
Indledende 2
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN6.83
q
  
 
2
Desmond Rogo
Desmond Rogo ('96)
SWE6.84
q
  
 
3
Villiam Olsson
Villiam Olsson ('98)
SWE6.96
q
  
 PB
4
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE7.04
q
  
 
5
Jonatan Lindh
Jonatan Lindh ('04)
SWE7.11
q
  
 PB
6
Mahdi Ahmadi
Mahdi Ahmadi ('01)
SWE7.44
  
 
7
Thanakorn Fransson
Thanakorn Fransson ('03)
SWE7.73
  
 PB
Indledende 3
1
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE6.90
q
  
 SB
2
Fritz Ekane
Fritz Ekane ('90)
CMR7.17
  
 
3
Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi ('02)
SWE7.24
  
 
4
Jörgen Åberg
Jörgen Åberg ('62)
SWE7.84
  
 SB
5
Tomas Fanta
Tomas Fanta ('68)
SWE7.95
  
 =SB
Lion Martinez
Lion Martinez ('78)
SWE DQ
  
 
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Samuel Purola
Samuel Purola 
FIN21.09
  
NU23R PB
2
Desmond Rogo
Desmond Rogo ('96)
SWE21.18
  
 PB
3
William Trulsson
William Trulsson ('06)
SWE21.72
  
 PB
4
Otto Ejderstedt
Otto Ejderstedt ('07)
SWE25.07
  
 PB
5
Elias Unosson
Elias Unosson ('07)
SWE26.17
  
 PB
Finale B
1Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN21.64
  
 PB
2
Nils Thornberg
Nils Thornberg ('94)
SWE22.03
  
 
3
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE22.89
  
 PB
4
Tomas Fanta
Tomas Fanta ('68)
SWE26.15
  
 
Finale C
1
Lion Martinez
Lion Martinez ('78)
SWE22.58
  
 SB
2
Tyresse Bobbert
Tyresse Bobbert ('01)
RSA22.96
  
 PB
3
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE23.19
  
 SB
4Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)DEN24.63
  
 =PB
5
Jörgen Åberg
Jörgen Åberg ('62)
SWE25.18
  
NR60 SB
Finale D
1
Fritz Ekane
Fritz Ekane ('90)
CMR23.40
  
 PB
2
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE23.82
  
 PB
3
Mårten Skogman
Mårten Skogman ('67)
SWE24.49
  
NR55 PB
4
Gustav Johansson
Gustav Johansson ('07)
SWE27.08
  
 PB
Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi ('02)
SWE DQ
  
 
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)SWE47.91
  
 
2
Erik Erlandsson
Erik Erlandsson ('04)
SWE48.74
  
 PB
3
Jeroen Persson
Jeroen Persson ('05)
SWE50.54
  
 
4
Zeth Söderlund
Zeth Söderlund ('97)
SWE54.34
  
 
Finale B
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN47.31
  
 
2
Viktor Bondesson
Viktor Bondesson ('98)
SWE48.14
  
 PB
3
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE50.06
  
 SB
4
Niels Jensen
Niels Jensen ('04)
SWE56.22
  
 
Finale C
1
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE51.81
  
 PB
2
Andreas Jönsson
Andreas Jönsson ('02)
SWE52.47
  
 
3
Jonathan Johansson
Jonathan Johansson 
SWE52.80
  
 PB
Arvid Jiwestam
Arvid Jiwestam ('04)
SWE DQ
  
 
M 400 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)SWE47.96
  
 
2
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE49.60
  
 SB
3
Zeth Söderlund
Zeth Söderlund ('97)
SWE54.13
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE7.96
  
 SB
2
Hannes Kvist Wirdmo
Hannes Kvist Wirdmo ('94)
SWE8.37
  
 SB
M 60 m hæk extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE8.05
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Emil Carlsson
Emil Carlsson ('02)
SWE4.90
  
 
 
4.76
  O
4.90
 XO
5.05
XXr
     
2
Micael Fagö
Micael Fagö ('94)
SWE4.55
  
 
 
4.41
  O
4.55
 XO
4.69
XXX
     
3
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE4.13
  
 PB
 
3.55
  O
3.70
  O
3.85
  O
3.95
  O
4.05
  O
4.13
  O
4.20
XXX
 
4
Emil Östergren
Emil Östergren ('98)
SWE4.13
  
 SB
 
4.05 SB
XXO
4.13 SB
 XO
4.20
XXX
     
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Samuel Ekelund
Samuel Ekelund ('03)
SWE6.96
  
 
 
  X6.69  X6.816.966.56  
2
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE6.56
  
 PB
 
6.56 PB5.306.335.226.386.52  
3
Moltas Strömberg
Moltas Strömberg ('03)
SWE6.29
  
 PB
 
  X  X6.04 PB  X6.14 PB6.29 PB  
4
Noel Rudberg
Noel Rudberg ('04)
SWE6.17
  
 
 
  X6.17  X  X  X  X  
5
Abbas Taheri Nilsson
Abbas Taheri Nilsson ('97)
SWE5.77
  
 PB
 
5.77 PB4.075.575.692.312.78  
6
Tomas Fanta
Tomas Fanta ('68)
SWE5.44
  
 SB
 
5.185.44 SB  X5.365.334.31  
7
Måns Sjödell
Måns Sjödell ('04)
SWE5.28
  
 PB
 
5.27 PB5.105.045.28 PB5.044.89  
8
Thanakorn Fransson
Thanakorn Fransson ('03)
SWE5.12
  
 PB
 
  X  X5.12 PB  X  X5.09  
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oliver Mostert
Oliver Mostert ('06)
SWE12.37
  
 
 
12.3711.9012.2512.1412.17  X  
2
David Emilsson
David Emilsson ('05)
SWE10.59
  
 PB
 
10.41 PB10.2210.0610.47 PB10.56 PB10.59 PB  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Viktor Gardenkrans
Viktor Gardenkrans ('95)
SWE18.07
  
 SB
 
17.44 SB18.07 SB17.4517.9417.97  X  
2
John Kelly
John Kelly ('96)
IRL17.72
  
 SB
 
17.41 SB17.67 SB17.72 SB  X17.4417.12  
3
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE15.64
  
 
 
15.64  X  X14.72  X  X  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Josefin Nilsson
Josefin Nilsson ('94)
SWE7.49
  
 
2
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE7.58
  
 
3
Sara Wiss
Sara Wiss ('87)
SWE7.68
  
 
4
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE7.69
  
 SB
5
Famke Persson
Famke Persson ('03)
SWE7.74
  
 
6
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE7.81
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Josefin Nilsson
Josefin Nilsson ('94)
SWE7.47
q
  
 PB
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN7.69
q
  
 PB
3
Ella Axén
Ella Axén ('03)
SWE7.87
  
 =PB
4
Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll ('97)
SWE8.05
  
 
5
Anna Björkstedt
Anna Björkstedt ('78)
SWE8.23
  
 
Indledende 2
1
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE7.57
q
  
 PB
2
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE7.77
q
  
 
3
Elina Gunnarsson
Elina Gunnarsson ('94)
SWE8.14
  
 
4
Ella Hakeberg
Ella Hakeberg ('04)
SWE8.17
  
 SB
5
Amanda Lennartsson
Amanda Lennartsson ('05)
SWE8.19
  
 SB
6
Majken Karlsson
Majken Karlsson ('04)
SWE8.64
  
 
Indledende 3
1
Sara Wiss
Sara Wiss ('87)
SWE7.68
q
  
 
2
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE7.69
q
  
 PB
3
Famke Persson
Famke Persson ('03)
SWE7.77
q
  
 
4
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE7.82
q
  
 PB
5
Hannah Hansson
Hannah Hansson 
SWE8.11
  
 SB
6
Jenny Åkervall
Jenny Åkervall ('72)
SWE8.36
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE23.51
  
 PB
2
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE23.56
  
 PB
3
Elvira Tanderud
Elvira Tanderud ('04)
SWE23.98
  
 PB
4
Jenny Åkervall
Jenny Åkervall ('72)
SWE27.17
  
NR50 PB
Finale B
1
Josefin Nilsson
Josefin Nilsson ('94)
SWE24.11
  
 PB
2
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE24.64
  
 PB
3
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE25.19
  
 
4
Anna Björkstedt
Anna Björkstedt ('78)
SWE27.14
  
 SB
Finale C
1
Ida Staafgård
Ida Staafgård ('03)
SWE24.85
  
 SB
2
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE25.68
  
 SB
3
Elina Gunnarsson
Elina Gunnarsson ('94)
SWE26.36
  
 
4
Lilly Loggner
Lilly Loggner ('07)
SWE27.15
  
 PB
5
Tuva-Stina Roth
Tuva-Stina Roth ('06)
SWE27.75
  
 PB
Finale D
1
Vanja Blomberg
Vanja Blomberg ('98)
SWE25.54
  
 PB
2
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE26.54
  
 PB
3
Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll ('97)
SWE26.76
  
 SB
4
Nathalie Rantzer
Nathalie Rantzer ('07)
SWE26.92
  
 PB
5
Jenny Urberg
Jenny Urberg ('03)
SWE32.63
  
 SB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN54.86
  
 PB
2
Matilda Hellqvist
Matilda Hellqvist ('93)
SWE54.96
  
 SB
3Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN55.65
  
 SB
4
Emilia Mandl
Emilia Mandl ('04)
SWE59.15
  
 PB
Finale B
1
Josephine Risberg Thoor
Josephine Risberg Thoor ('95)
SWE57.92
  
 SB
2
Hilda Lindell
Hilda Lindell ('04)
SWE59.44
  
 
3
Una Ademovic
Una Ademovic ('04)
SWE1:02.46
  
 SB
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN DQ
  
 
Finale C
1
Elin Joabsson
Elin Joabsson ('04)
SWE57.64
  
 
2
Elenie Carlsson
Elenie Carlsson ('05)
SWE58.07
  
 PB
3
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE1:04.62
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
SWE8.54
  
 =SB
2
Stina Hedvall
Stina Hedvall ('96)
SWE9.68
  
 SB
3
Amina Fältmars
Amina Fältmars ('03)
SWE10.19
  
 SB
4
Kerstin Siwertsson
Kerstin Siwertsson ('03)
SWE10.31
  
 SB
5
Jenny Urberg
Jenny Urberg ('03)
SWE11.23
  
 SB
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE DNF
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE8.50
  
 
2
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
SWE8.54
  
 =SB
3
Amina Fältmars
Amina Fältmars ('03)
SWE10.09
  
 PB
4
Jenny Urberg
Jenny Urberg ('03)
SWE11.06
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Louise Ekman
Louise Ekman ('97)
SWE1.82
  
 
 
1.71
  O
1.74
  O
1.77
  O
1.80
 XO
1.82
  O
1.84
XXX
  
2
Matilda Nilsson
Matilda Nilsson ('93)
SWE1.80
  
 
 
1.68
  O
1.71
  O
1.74
  O
1.77
  O
1.80
  O
1.82
XXX
  
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE3.87
  
 
 
3.87
XXO
4.10
XXX
      
2
Sandra Alvero
Sandra Alvero ('01)
SWE3.80
  
 
 
3.45
  O
3.60
  O
3.70
 XO
3.80
  O
3.87
XXX
   
3
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE3.60
  
 PB
 
2.85
 XO
3.15
  O
3.30
 XO
3.45 PB
  O
3.60 PB
  O
3.70
XXX
  
4
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE3.45
  
 
 
3.15
 XO
3.30
  O
3.45
 XO
3.60
XXX
    
5
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE3.45
  
 PB
 
2.85
  O
3.00
  O
3.15
 XO
3.30
 XO
3.45
XXO
3.60
XXX
  
6
Amina Fältmars
Amina Fältmars ('03)
SWE3.15
  
 PB
 
3.00
  O
3.15 PB
  O
3.30
XXX
     
7
Freja Strenius
Freja Strenius ('06)
SWE3.15
  
 PB
 
2.70
  O
2.85
  O
3.00
 XO
3.15
XXO
3.30
XXp
3.45
  r
  
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE NH
  
 
 
3.87
XXX
       
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ella Axén
Ella Axén ('03)
SWE5.42
  
 PB
 
4.87 SB5.04 SB5.015.09 PB5.18 PB5.42 PB  
2
Emelina Wirebro
Emelina Wirebro ('99)
SWE5.30
  
 
 
4.674.905.005.135.305.07  
3
Ella Hakeberg
Ella Hakeberg ('04)
SWE5.16
  
 PB
 
4.99 PB5.16 PB5.004.924.965.13  
4
Siri Forsström
Siri Forsström ('04)
SWE4.93
  
 PB
 
4.74 PB4.83 PB4.89 PB4.824.874.93 PB  
5
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE4.85
  
 PB
 
4.71 PB4.75 PB4.76 PB4.584.85 PB4.67  
6
Kerstin Siwertsson
Kerstin Siwertsson ('03)
SWE4.71
  
 SB
 
  X4.70 SB  X4.71 SB4.644.49  
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elin Joabsson
Elin Joabsson ('04)
SWE11.42
  
 
 
10.9811.0511.2011.42  X  X  
2
Emelina Wirebro
Emelina Wirebro ('99)
SWE11.41
  
 PB
 
10.9511.2411.1511.28 =SB11.41 PB11.41 =PB  
3
Hanna Johansson
Hanna Johansson ('01)
SWE11.38
  
 SB
 
11.2011.33 SB11.38 SB9.4211.1111.12  
4
Maja Pettersson
Maja Pettersson ('02)
SWE11.19
  
 SB
 
11.19 SB11.1811.10  X10.899.57  
5
Klara Ekelund
Klara Ekelund ('99)
SWE10.88
  
 
 
  X10.8810.81  X  X  X  
6
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE10.77
  
 
 
  X10.7710.6910.5610.50  X  
7
Anna Bergdén
Anna Bergdén ('05)
SWE10.76
  
 PB
 
  X10.31 PB10.76 PB10.5310.24  X  
8
Amanda Cederlöf
Amanda Cederlöf ('05)
SWE10.37
  
 PB
 
10.31 PB10.37 PB10.33  X  X  X  
9
Linnéa Lind
Linnéa Lind ('05)
SWE10.16
  
 PB
 
10.16 PB9.9210.12     
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Frida Åkerström
Frida Åkerström ('90)
SWE16.62
  
 SB
 
16.62 SB  X  X  X16.1915.87  
2
Victoria Quainoo
Victoria Quainoo ('02)
SWE12.84
  
 
 
  X12.0112.7012.7912.84  X  
3
Amanda Pettersson
Amanda Pettersson ('03)
SWE12.34
  
 PB
 
  X11.43  X11.52  X12.34 PB  
4
Jennifer Rudberg
Jennifer Rudberg ('98)
SWE12.18
  
 
 
  X11.8712.1812.12  X  X  
5
Jonna Lundgren
Jonna Lundgren ('04)
SWE12.04
  
 
 
12.0411.87  X  X  X  X  
6
Maja Fernström
Maja Fernström ('02)
SWE11.53
  
 PB
 
  X  X11.53 PB  X11.1711.33  
7
Alva Sundström
Alva Sundström ('02)
SWE11.03
  
 SB
 
10.7410.6011.03 SB10.8210.51  X  
8
Sydney Karström
Sydney Karström ('04)
SWE10.88
  
 PB
 
10.78 PB10.88 PB10.79  X  X  X  
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE8.17
  
 
2
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE8.62
  
 PB
3
Noel Rudberg
Noel Rudberg ('04)
SWE9.00
  
 
4
Måns Sjödell
Måns Sjödell ('04)
SWE9.46
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hugo Karsamo
Hugo Karsamo ('04)
SWE12.90
  
 PB
 
12.6112.90 PB  X  X  X  X  
2
Noel Rudberg
Noel Rudberg ('04)
SWE12.80
  
 PB
 
  X  X  X12.80 PB  X  X  
3
Jacob Thelander
Jacob Thelander ('03)
SWE12.47
  
 
 
11.7811.4611.65  X12.2112.47  
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Måns Bergström
Måns Bergström ('05)
SWE7.25
  
 PB
2
Gabriel Darin
Gabriel Darin ('05)
SWE7.30
  
 PB
3
Lukas Björklund
Lukas Björklund ('05)
SWE7.47
  
 PB
4
James Mostert
James Mostert ('05)
SWE7.60
  
 PB
5
Oliver Mostert
Oliver Mostert ('06)
SWE7.67
  
 
6
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE8.07
  
 PB
D17 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Måns Bergström
Måns Bergström ('05)
SWE7.26
  
 PB
2
Oliver Mostert
Oliver Mostert ('06)
SWE7.72
  
 
D17 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Melker Jensfelt
Melker Jensfelt ('06)
SWE51.67
  
 PB
2
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
SWE51.92
  
 PB
3
Morgan Lindstedt
Morgan Lindstedt ('05)
SWE54.69
  
 PB
4
Isak Bergström
Isak Bergström ('06)
SWE56.41
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Melker Bernhardsson
Melker Bernhardsson ('05)
SWE10.45
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vilgot Hakeberg
Vilgot Hakeberg ('06)
SWE1.80
  
 PB
 
1.66
  O
1.70
  O
1.74
  O
1.77
  O
1.80
  O
1.84
XXX
  
2
Love Näs Fahlgren
Love Näs Fahlgren ('05)
SWE1.77
  
 PB
 
1.66 SB
  O
1.70 PB
  O
1.74 PB
  O
1.77 PB
 XO
1.80
XXX
   
3
Hugo Frisesdal
Hugo Frisesdal ('05)
SWE1.70
  
 
 
1.61
  O
1.66
  O
1.70
  O
1.74
XXX
    
4
Elias Unosson
Elias Unosson ('07)
SWE1.66
  
 PB
 
1.50
  O
1.56
  O
1.61
 XO
1.66
  O
1.70
XXX
   
5
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE1.66
  
 PB
 
1.50
  O
1.56
  O
1.61
  O
1.66 PB
XXO
1.70
XXX
   
6
Vilmer Vik
Vilmer Vik ('07)
SWE1.61
  
 
 
1.50
  O
1.56
  O
1.61
 XO
1.66
XXX
    
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gabriel Darin
Gabriel Darin ('05)
SWE6.19
  
 
 
4.566.196.186.10  X6.10  
2
Lukas Björklund
Lukas Björklund ('05)
SWE6.01
  
 
 
  X  X  X6.014.59  X  
3
James Mostert
James Mostert ('05)
SWE5.75
  
 
 
  X5.47  X  X5.755.74  
4
Oliver Mostert
Oliver Mostert ('06)
SWE5.65
  
 
 
5.514.631.331.702.955.65  
5
Melker Bernhardsson
Melker Bernhardsson ('05)
SWE5.05
  
 SB
 
4.67 SB5.05 SB4.904.25  X4.77  
6
Hugo Frisesdal
Hugo Frisesdal ('05)
SWE3.84
  
 
 
  X  X  X  X  X3.84  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lukas Björklund
Lukas Björklund ('05)
SWE10.04
  
 PB
 
10.04 PB9.359.18     
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Anna Bergdén
Anna Bergdén ('05)
SWE8.06
  
 PB
2
Freja Strenius
Freja Strenius ('06)
SWE8.08
  
 PB
3
Isa Persson
Isa Persson ('06)
SWE8.58
  
 SB
4
Hanna Hertzberg
Hanna Hertzberg ('06)
SWE8.65
  
 PB
5
Tilda Holgersson
Tilda Holgersson ('06)
SWE8.81
  
 SB
6
Linnéa Lind
Linnéa Lind ('05)
SWE8.91
  
 PB
7
Lova Elwing
Lova Elwing ('06)
SWE8.94
  
 
P17 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Freja Strenius
Freja Strenius ('06)
SWE8.15
  
 PB
2
Isa Persson
Isa Persson ('06)
SWE8.60
  
 
3
Hanna Hertzberg
Hanna Hertzberg ('06)
SWE8.70
  
 
4
Tilda Holgersson
Tilda Holgersson ('06)
SWE8.84
  
 SB
5
Lova Elwing
Lova Elwing ('06)
SWE8.92
  
 PB
P17 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elin Pihlström
Elin Pihlström ('06)
SWE1:00.52
  
 PB
2
Linnea Algotsson
Linnea Algotsson ('06)
SWE1:01.36
  
 PB
3
Julia Englund
Julia Englund ('06)
SWE1:01.81
  
 
4
Emma-Lisa Johansson
Emma-Lisa Johansson ('06)
SWE1:02.46
  
 PB
Finale B
1
Olivia Hansén
Olivia Hansén ('06)
SWE1:04.08
  
 PB
2
Agnes Sörestad
Agnes Sörestad ('06)
SWE1:04.43
  
 PB
3
Lova Elwing
Lova Elwing ('06)
SWE1:14.13
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE8.72
  
 PB
2
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
SWE9.17
  
 PB
3
Olivia Hansén
Olivia Hansén ('06)
SWE9.44
  
 PB
4
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE9.68
  
 PB
5
Ebba Cronholm
Ebba Cronholm ('05)
SWE9.89
  
 PB
6
Tuva Svensson Swärdh
Tuva Svensson Swärdh ('05)
SWE11.01
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ebba Cronholm
Ebba Cronholm ('05)
SWE10.01
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tilde Persson
Tilde Persson ('06)
SWE1.59
  
 
 
1.46
  O
1.51
  O
1.56
 XO
1.59
  O
1.62
XXX
   
2
Tuva Svensson Swärdh
Tuva Svensson Swärdh ('05)
SWE1.46
  
 SB
 
1.34
  O
1.40
  O
1.46
 XO
1.51
XXX
    
3
Emma Östklint
Emma Östklint ('05)
SWE1.40
  
 PB
 
1.34
  O
1.40
  O
1.46
XXX
     
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
SWE5.21
  
 
 
4.915.00  X5.03  X5.21  
2
Anna Bergdén
Anna Bergdén ('05)
SWE5.05
  
 
 
5.004.725.054.814.845.02  
3
Isa Persson
Isa Persson ('06)
SWE4.83
  
 PB
 
4.83 PB4.774.654.554.804.60  
4
Linnea Algotsson
Linnea Algotsson ('06)
SWE4.78
  
 SB
 
4.63 SB4.584.78 SB3.184.474.56  
5
Tilda Eriksson
Tilda Eriksson ('05)
SWE4.72
  
 PB
 
  X4.70 PB4.72 PB4.654.66  X  
6
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE4.53
  
 PB
 
4.39 SB4.53 PB  X4.484.334.39  
7
Linnéa Lind
Linnéa Lind ('05)
SWE4.48
  
 
 
  X  X4.424.48  X4.33  
8
Hanna Hertzberg
Hanna Hertzberg ('06)
SWE4.21
  
 
 
3.954.16  X4.21  X  X  
9
Lova Elwing
Lova Elwing ('06)
SWE4.04
  
 PB
 
4.04 PB3.833.86     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Doris Theander
Doris Theander ('05)
SWE12.54
  
 PB
 
11.5311.7412.2111.7812.54 PB11.37  
2
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE12.31
  
 
 
10.9612.1812.3112.2312.02  X  
3
Linnéa Säfström
Linnéa Säfström ('05)
SWE11.30
  
 
 
11.3011.1610.4711.0010.6410.82  
4
Isa Persson
Isa Persson ('06)
SWE9.61
  
 PB
 
9.58 PB9.61 PB9.419.58  X  X  
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erik Petersson
Erik Petersson ('07)
SWE7.49
  
 PB
2
Miron Weber
Miron Weber ('07)
SWE7.95
  
 
3
Elias Unosson
Elias Unosson ('07)
SWE7.97
  
 PB
4
Elias Andersson
Elias Andersson ('07)
SWE8.03
  
 PB
Finale B
1
Julian Fazakas
Julian Fazakas ('07)
SWE7.77
  
 PB
2
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE7.98
  
 PB
3
Filip Englund
Filip Englund ('09)
SWE8.15
  
 PB
4
Gustav Johansson
Gustav Johansson ('07)
SWE8.19
  
 PB
5
Liam Belo Da Silva
Liam Belo Da Silva ('07)
SWE8.40
  
 PB
6
Erik Sethsson
Erik Sethsson ('07)
SWE8.42
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erik Petersson
Erik Petersson ('07)
SWE9.19
  
 PB
2
Otto Ejderstedt
Otto Ejderstedt ('07)
SWE9.53
  
 
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elias Karlsson
Elias Karlsson ('08)
SWE3.05
  
 PB
 
2.35
 XO
2.45
  O
2.55
  O
2.65
  O
2.75
  O
2.85
XXO
2.95
 XO
3.05
 XO
3.15
XXX
       
2
Otto Ejderstedt
Otto Ejderstedt ('07)
SWE2.75
  
 
 
2.75
XXO
2.85
XXX
      
3
Theodor Rogö
Theodor Rogö ('08)
SWE2.65
  
 PB
 
2.35
  O
2.45
  O
2.55
  O
2.65
XXO
2.75
XXX
   
4
Liam Belo Da Silva
Liam Belo Da Silva ('07)
SWE2.35
  
 PB
 
2.35
  O
2.45
XXX
      
4
Miron Weber
Miron Weber ('07)
SWE2.35
  
 PB
 
1.85
  O
2.00
  O
2.15
  O
2.25
  O
2.35
  O
2.45
  Xp
  
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erik Petersson
Erik Petersson ('07)
SWE6.02
  
 PB
 
5.89 PB6.02 PB5.385.685.895.99  
2
Elias Andersson
Elias Andersson ('07)
SWE5.48
  
 
 
  X5.415.48  X  X  X  
3
Otto Ejderstedt
Otto Ejderstedt ('07)
SWE5.48
  
 
 
5.195.405.395.385.265.48  
4
Theodor Rogö
Theodor Rogö ('08)
SWE5.43
  
 
 
5.435.07  –5.18  –  –  
5
Uno Stål
Uno Stål ('08)
SWE5.40
  
 
 
5.40  –  –  –  –  –  
6
Julian Fazakas
Julian Fazakas ('07)
SWE5.27
  
 PB
 
  X4.89 PB  X4.165.27 PB2.73  
7
Miron Weber
Miron Weber ('07)
SWE4.94
  
 
 
  X4.864.634.80  X4.94  
8
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE4.90
  
 
 
4.90  –4.574.884.824.75  
9
Erik Sethsson
Erik Sethsson ('07)
SWE4.84
  
 PB
 
4.84 PB4.653.10     
10
Fritz Theander
Fritz Theander ('08)
SWE4.77
  
 
 
  X4.773.26     
11
Gustav Johansson
Gustav Johansson ('07)
SWE4.39
  
 
 
4.394.38  X     
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Julian Fazakas
Julian Fazakas ('07)
SWE10.99
  
 PB
 
10.98 PB10.99 PB10.6210.28  –9.48  
2
Elias Karlsson
Elias Karlsson ('08)
SWE9.98
  
 
 
  X9.629.919.989.80  X  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Otto Ejderstedt
Otto Ejderstedt ('07)
SWE14.51
  
 
 
13.7013.6714.51  –  –  –  
2
Elias Andersson
Elias Andersson ('07)
SWE13.13
  
 
 
11.8813.13  X  X  X13.02  
3
Liam Belo Da Silva
Liam Belo Da Silva ('07)
SWE11.20
  
 PB
 
11.20 PB10.87  X  X  –  X  
4
Miron Weber
Miron Weber ('07)
SWE10.34
  
 
 
10.349.809.7710.129.61  X  
5
Fritz Theander
Fritz Theander ('08)
SWE9.80
  
 
 
  X  X9.80  X  X  X  
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Julia Falk
Julia Falk ('07)
SWE8.15
  
 
2
Nathalie Rantzer
Nathalie Rantzer ('07)
SWE8.29
  
 PB
3
Jamilia Bernhardsson
Jamilia Bernhardsson ('08)
SWE8.42
  
 PB
4
Thea Rönnmark
Thea Rönnmark ('07)
SWE8.43
  
 
5
Tindra Westlund Stenberg
Tindra Westlund Stenberg ('08)
SWE8.63
  
 
6
Vera Undin Cederberg
Vera Undin Cederberg ('08)
SWE8.75
  
 
Finale B
1
Tilde Norrbrand
Tilde Norrbrand ('07)
SWE8.49
  
 PB
2
Matilda Isaksson
Matilda Isaksson ('08)
SWE8.49
  
 PB
3
Emma Liljeberg
Emma Liljeberg ('08)
SWE8.60
  
 
4
Smilla Fermskog
Smilla Fermskog ('07)
SWE8.64
  
 PB
5
Ida Henricsson
Ida Henricsson ('07)
SWE8.76
  
 
6
Tinja Strandmark
Tinja Strandmark ('08)
SWE8.76
  
 PB
Finale C
1
Stina Johansson
Stina Johansson ('08)
SWE8.74
  
 PB
2
Selma Hagelberg
Selma Hagelberg ('08)
SWE8.77
  
 PB
3
Amanda Lind
Amanda Lind ('08)
SWE8.79
  
 PB
4
Anna Daniels
Anna Daniels ('07)
SWE8.87
  
 PB
5
Alma Winroth
Alma Winroth ('08)
SWE9.76
  
 
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tuva Grimheden
Tuva Grimheden ('07)
SWE9.53
  
 PB
2
Tilde Norrbrand
Tilde Norrbrand ('07)
SWE9.64
  
 
3
Nathalie Rantzer
Nathalie Rantzer ('07)
SWE9.83
  
 
4
Jamilia Bernhardsson
Jamilia Bernhardsson ('08)
SWE10.17
  
 
5
Nike Blomberg
Nike Blomberg ('08)
SWE10.61
  
 
Finale B
1
Tindra Westlund Stenberg
Tindra Westlund Stenberg ('08)
SWE10.24
  
 PB
2
Smilla Fermskog
Smilla Fermskog ('07)
SWE10.33
  
 
3
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('07)
SWE10.45
  
 PB
4
Stina Johansson
Stina Johansson ('08)
SWE10.82
  
 PB
5
Nova Arvidsson
Nova Arvidsson ('09)
SWE11.57
  
 PB
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tuva Grimheden
Tuva Grimheden ('07)
SWE2.80
  
 =PB
 
2.25
  O
2.35
  O
2.45
  O
2.55
  O
2.65
  O
2.70
  O
2.80
XXO
2.85
XXX
2
Wilma Blom
Wilma Blom ('07)
SWE2.25
  
 
 
2.00
  O
2.15
  O
2.25
  O
2.35
XXX
    
3
Ida Gustafsson
Ida Gustafsson ('08)
SWE1.85
  
 
 
1.50
  O
1.70
  O
1.85
  O
2.00
XXX
    
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nathalie Rantzer
Nathalie Rantzer ('07)
SWE4.96
  
 
 
4.882.214.774.964.83  X  
2
Emma Liljeberg
Emma Liljeberg ('08)
SWE4.89
  
 
 
4.814.894.694.564.664.63  
3
Vera Undin Cederberg
Vera Undin Cederberg ('08)
SWE4.80
  
 
 
4.804.694.624.734.714.70  
4
Tilde Norrbrand
Tilde Norrbrand ('07)
SWE4.64
  
 PB
 
4.38 PB4.45 PB4.334.354.64 PB4.61  
5
Tinja Strandmark
Tinja Strandmark ('08)
SWE4.50
  
 PB
 
4.46 PB4.174.35  X4.334.50 PB  
6
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE4.48
  
 PB
 
4.44 PB  X4.48 PB  X4.15  X  
7
Tuva Grimheden
Tuva Grimheden ('07)
SWE4.48
  
 
 
4.484.074.294.26  X4.38  
8
Anna Daniels
Anna Daniels ('07)
SWE4.44
  
 PB
 
4.44 PB4.064.184.144.084.14  
9
Jamilia Bernhardsson
Jamilia Bernhardsson ('08)
SWE4.42
  
 
 
4.384.264.42     
10
Matilda Isaksson
Matilda Isaksson ('08)
SWE4.42
  
 PB
 
4.42 PB  X4.37     
11
Smilla Fermskog
Smilla Fermskog ('07)
SWE4.41
  
 
 
4.414.344.21     
12
Thea Rönnmark
Thea Rönnmark ('07)
SWE4.39
  
 
 
4.344.334.39     
13
Stina Johansson
Stina Johansson ('08)
SWE4.39
  
 PB
 
4.294.39 PB4.28     
14
Wilma Blom
Wilma Blom ('07)
SWE4.39
  
 PB
 
  X4.394.23     
15
Ida Gustafsson
Ida Gustafsson ('08)
SWE4.30
  
 PB
 
4.16 PB4.30 PB4.11     
16
Ida Henricsson
Ida Henricsson ('07)
SWE4.29
  
 PB
 
4.114.29 PB3.99     
17
Amanda Lind
Amanda Lind ('08)
SWE4.27
  
 
 
3.914.274.22     
18
Tindra Westlund Stenberg
Tindra Westlund Stenberg ('08)
SWE4.25
  
 
 
4.20  X4.25     
19
Nike Blomberg
Nike Blomberg ('08)
SWE4.08
  
 
 
4.083.433.95     
20
Selma Hagelberg
Selma Hagelberg ('08)
SWE3.97
  
 
 
3.783.973.92     
21
Emmy Ellbring
Emmy Ellbring ('08)
SWE3.92
  
 PB
 
3.87 PB3.843.92 PB     
22
Siri Elingfors
Siri Elingfors ('08)
SWE3.88
  
 
 
3.88  X  X     
23
Alma Winroth
Alma Winroth ('08)
SWE3.06
  
 
 
  X3.06  X     
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tilde Norrbrand
Tilde Norrbrand ('07)
SWE10.61
  
 PB
 
10.49 PB10.3810.61 PB10.0910.3710.40  
2
Tindra Westlund Stenberg
Tindra Westlund Stenberg ('08)
SWE9.35
  
 
 
8.538.869.358.759.079.18  
3
Jamilia Bernhardsson
Jamilia Bernhardsson ('08)
SWE9.33
  
 PB
 
9.27 PB9.218.139.33 PB  X  X  
4
Tinja Strandmark
Tinja Strandmark ('08)
SWE9.29
  
 PB
 
9.29 PB9.189.13  X8.88  X  
5
Thea Rönnmark
Thea Rönnmark ('07)
SWE9.19
  
 
 
9.199.009.199.118.938.73  
6
Ida Gustafsson
Ida Gustafsson ('08)
SWE9.09
  
 PB
 
  X8.79 PB9.09 PB8.84  X  X  
7
Amanda Lind
Amanda Lind ('08)
SWE8.99
  
 PB
 
8.99 PB  X8.728.898.888.61  
8
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('07)
SWE8.82
  
 
 
8.828.678.778.328.778.47  
9
Saga Simonsson
Saga Simonsson ('08)
SWE8.49
  
 PB
 
8.27 PB8.44 PB8.49 PB     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vera Undin Cederberg
Vera Undin Cederberg ('08)
SWE11.21
  
 PB
 
10.149.7010.5211.21 PB10.13  X  
2
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE10.39
  
 PB
 
9.84 PB10.21 PB10.39 PB9.909.769.89  
3
Nathalie Rantzer
Nathalie Rantzer ('07)
SWE9.97
  
 
 
9.129.939.749.578.419.97  
4
Ottilia Thorell
Ottilia Thorell ('08)
SWE9.59
  
 =PB
 
9.59 =PB9.328.989.37  X9.20  
5
Alva Hedin
Alva Hedin ('07)
SWE9.46
  
 
 
9.469.038.989.159.089.21  
6
Tuva Grimheden
Tuva Grimheden ('07)
SWE9.16
  
 PB
 
9.16 PB8.968.318.428.358.95  
7
Tina Alvånger
Tina Alvånger ('07)
SWE8.88
  
 PB
 
8.76 PB8.79 PB8.88 PB8.718.728.42  
8
Stina Johansson
Stina Johansson ('08)
SWE8.72
  
 PB
 
8.72 PB7.357.417.47  X6.98  
9
Siri Elingfors
Siri Elingfors ('08)
SWE7.63
  
 
 
7.63  –  –  –  –  –  
10
Moa Hultkvist
Moa Hultkvist ('08)
SWE7.32
  
 
 
7.037.327.11  –  –  –  
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Filip Englund
Filip Englund ('09)
SWE8.26
  
 
2
Melvin Håkansson
Melvin Håkansson ('09)
SWE8.84
  
 PB
3
Edvin Burman
Edvin Burman ('10)
SWE9.07
  
 
4
Alve Jedhammar
Alve Jedhammar ('10)
SWE9.27
  
 
5
Erik Persson
Erik Persson ('09)
SWE9.30
  
 PB
6
Hampus Fagerlund
Hampus Fagerlund ('09)
SWE9.52
  
 PB
7
Arvid Uddenberg
Arvid Uddenberg ('10)
SWE9.71
  
 PB
8
Olle Folkesson
Olle Folkesson ('10)
SWE9.88
  
 
D13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Joar Andersson
Joar Andersson ('09)
SWE2:22.90
  
 PB
2
Linus Bernhardsson
Linus Bernhardsson ('09)
SWE2:36.87
  
 
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Melvin Håkansson
Melvin Håkansson ('09)
SWE1.55
  
 PB
 
1.34
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.53
 XO
1.55
XXO
1.57
XXX
 
2
Olle Folkesson
Olle Folkesson ('10)
SWE1.34
  
 
 
1.19
  O
1.27
 XO
1.34
  O
1.40
XXX
    
3
Linus Bernhardsson
Linus Bernhardsson ('09)
SWE1.34
  
 
 
1.27
  O
1.34
XXO
1.40
XXX
     
4
Edvin Burman
Edvin Burman ('10)
SWE1.27
  
 
 
1.19
  O
1.27
  O
1.34
XXX
     
5
Erik Persson
Erik Persson ('09)
SWE1.19
  
 PB
 
1.11
  O
1.19
  O
1.27
XXX
     
D13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alve Jedhammar
Alve Jedhammar ('10)
SWE2.00
  
 PB
 
1.50
  O
1.70
  O
1.85
 XO
2.00
XXO
2.15
XXX
   
2
Linus Bernhardsson
Linus Bernhardsson ('09)
SWE1.85
  
 PB
 
1.30
  O
1.50
  O
1.70
  O
1.85
  O
2.00
XXX
   
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Filip Englund
Filip Englund ('09)
SWE4.64
  
 PB
 
4.58 PB4.424.294.64 PB    
2
Melvin Håkansson
Melvin Håkansson ('09)
SWE4.39
  
 PB
 
4.21 PB4.36 PB4.304.39 PB    
3
Edvin Burman
Edvin Burman ('10)
SWE4.37
  
 PB
 
4.204.30 PB4.284.37 PB    
4
Axel Åhman
Axel Åhman ('09)
SWE4.33
  
 PB
 
4.15 PB4.16 PB4.27 PB4.33 PB    
5
Alve Jedhammar
Alve Jedhammar ('10)
SWE4.31
  
 
 
4.314.234.314.27    
6
Olle Folkesson
Olle Folkesson ('10)
SWE3.82
  
 
 
  X3.823.343.73    
7
Arvid Uddenberg
Arvid Uddenberg ('10)
SWE3.81
  
 =PB
 
3.62 =PB3.65 PB3.263.81 PB    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olle Folkesson
Olle Folkesson ('10)
SWE7.03
  
 
 
7.036.706.566.346.536.53  
2
Arvid Johansson
Arvid Johansson ('10)
SWE6.97
  
 
 
6.716.766.456.446.546.97  
3
Axel Åhman
Axel Åhman ('09)
SWE6.93
  
 PB
 
6.71 PB6.255.906.93 PB6.516.36  
4
Hampus Fagerlund
Hampus Fagerlund ('09)
SWE6.92
  
 PB
 
6.156.91 PB6.496.92 PB6.326.17  
5
Edvin Burman
Edvin Burman ('10)
SWE6.84
  
 
 
6.346.845.226.356.565.56  
6
Arvid Uddenberg
Arvid Uddenberg ('10)
SWE5.44
  
 PB
 
4.92 PB  X3.655.44 PB5.414.99  
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Meja Askestam
Meja Askestam ('09)
SWE8.65
  
 PB
2
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE8.77
  
 
3
Maja Havtorp
Maja Havtorp ('09)
SWE8.86
  
 
4
Siri Bjurén
Siri Bjurén ('09)
SWE9.08
  
 
5
Selma Pelivani
Selma Pelivani ('10)
SWE9.08
  
 PB
6
Ellen Eriksson
Ellen Eriksson ('09)
SWE9.08
  
 
7
Smilla Bernhardsson
Smilla Bernhardsson ('09)
SWE9.09
  
 PB
8
Molly Persson
Molly Persson ('09)
SWE9.15
  
 PB
Finale B
1
Freya Skog
Freya Skog ('09)
SWE9.15
  
 PB
2
Nova Arvidsson
Nova Arvidsson ('09)
SWE9.29
  
 
3
Valentina Gonzalez
Valentina Gonzalez ('10)
SWE9.29
  
 PB
4
Noomi Lindkvist
Noomi Lindkvist ('10)
SWE9.33
  
 
5
Alicja Stanislawska
Alicja Stanislawska ('09)
SWE9.34
  
 PB
6
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE9.34
  
 
7
Agnes Andersson
Agnes Andersson ('09)
SWE9.46
  
 PB
8
Otilia Isberg
Otilia Isberg ('10)
SWE9.54
  
 
Finale C
1
Alma Stenberg
Alma Stenberg ('09)
SWE9.32
  
 PB
2
Lina Hessmann
Lina Hessmann ('09)
SWE9.51
  
 PB
3
Ruth Gustafsson
Ruth Gustafsson ('10)
SWE9.67
  
 PB
4
Emilia Gustafsson Hjertonsson
Emilia Gustafsson Hjertonsson ('09)
SWE10.05
  
 PB
5
Saga Havtorp
Saga Havtorp ('10)
SWE10.20
  
 
6
Edita Sakti
Edita Sakti ('10)
SWE10.30
  
 PB
7
Sigrid Hagelberg
Sigrid Hagelberg ('10)
SWE10.55
  
 
8
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE11.73
  
 
P13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Zelda Lukic
Zelda Lukic ('09)
SWE2:34.95
  
 PB
2
Julia Walltin
Julia Walltin ('09)
SWE2:46.75
  
 PB
3
Maja Havtorp
Maja Havtorp ('09)
SWE2:53.00
  
 PB
4
Noomi Lindkvist
Noomi Lindkvist ('10)
SWE2:53.02
  
 PB
5
Ruth Gustafsson
Ruth Gustafsson ('10)
SWE2:57.16
  
 PB
6
Otilia Isberg
Otilia Isberg ('10)
SWE2:58.14
  
 PB
7
Valentina Gonzalez
Valentina Gonzalez ('10)
SWE2:58.14
  
 PB
8
Sigrid Hagelberg
Sigrid Hagelberg ('10)
SWE3:00.62
  
 PB
9
Nella Stenqvist
Nella Stenqvist ('09)
SWE3:01.54
  
 PB
10
Saga Havtorp
Saga Havtorp ('10)
SWE3:12.87
  
 PB
11
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE3:34.72
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Molly Persson
Molly Persson ('09)
SWE1.48
  
 
 
1.36
  O
1.40
  O
1.43
 XO
1.46
  O
1.48
  O
1.50
XXX
  
2
Nova Arvidsson
Nova Arvidsson ('09)
SWE1.43
  
 PB
 
1.16
  O
1.22
  O
1.27
  O
1.32
  O
1.36
  O
1.40
 XO
1.43
 XO
1.46
XXr
3
Otilia Isberg
Otilia Isberg ('10)
SWE1.43
  
 =PB
 
1.16
  O
1.22
  O
1.27
  O
1.32
  O
1.36
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
XXX
4
Siri Bjurén
Siri Bjurén ('09)
SWE1.32
  
 PB
 
1.16
  O
1.22
  O
1.27
 XO
1.32
  O
1.36
XXX
   
5
Noomi Lindkvist
Noomi Lindkvist ('10)
SWE1.27
  
 PB
 
1.10
  O
1.16
  O
1.22
  O
1.27
  O
1.32
XXX
   
6
Valentina Gonzalez
Valentina Gonzalez ('10)
SWE1.10
  
 
 
1.04
  O
1.10
  O
1.16
XXX
     
Sigrid Hagelberg
Sigrid Hagelberg ('10)
SWE NH
  
 
 
1.04
XXX
       
P13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Freya Skog
Freya Skog ('09)
SWE2.25
  
 PB
 
1.30
  O
1.50
  O
1.70
  O
1.85
  O
2.00
  O
2.15
 XO
2.25
XXO
2.35
XXX
2
Smilla Bernhardsson
Smilla Bernhardsson ('09)
SWE2.00
  
 PB
 
1.30
  O
1.50
  O
1.70
  O
1.85
  O
2.00
  O
2.15
XXX
  
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Meja Askestam
Meja Askestam ('09)
SWE4.71
  
 PB
 
  X  X  X4.71 PB    
2
Noomi Lindkvist
Noomi Lindkvist ('10)
SWE4.66
  
 PB
 
4.22 PB4.23 PB4.41 PB4.66 PB    
3
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE4.46
  
 =PB
 
  X4.414.46 =PB4.36    
4
Siri Bjurén
Siri Bjurén ('09)
SWE4.38
  
 
 
4.384.264.314.23    
5
Molly Persson
Molly Persson ('09)
SWE4.36
  
 PB
 
4.143.994.25 PB4.36 PB    
6
Maja Havtorp
Maja Havtorp ('09)
SWE4.31
  
 
 
4.194.314.194.27    
7
Nova Arvidsson
Nova Arvidsson ('09)
SWE4.26
  
 PB
 
4.21 PB4.26 PB4.194.06    
8
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE4.18
  
 
 
3.894.184.023.83    
9
Smilla Bernhardsson
Smilla Bernhardsson ('09)
SWE4.17
  
 
 
4.153.984.174.14    
10
Selma Pelivani
Selma Pelivani ('10)
SWE4.16
  
 PB
 
3.95 PB4.10 PB4.16 PB4.12    
11
Otilia Isberg
Otilia Isberg ('10)
SWE4.09
  
 PB
 
4.09 PB3.994.073.99    
12
Freya Skog
Freya Skog ('09)
SWE4.04
  
 
 
4.003.954.044.02    
13
Ellen Eriksson
Ellen Eriksson ('09)
SWE4.02
  
 
 
3.674.023.884.01    
14
Alicja Stanislawska
Alicja Stanislawska ('09)
SWE3.98
  
 PB
 
3.98 PB3.963.613.74    
15
Lina Hessmann
Lina Hessmann ('09)
SWE3.91
  
 PB
 
3.91 PB3.743.91 =PB3.87    
16
Ruth Gustafsson
Ruth Gustafsson ('10)
SWE3.86
  
 PB
 
  X3.253.593.86 PB    
17
Agnes Andersson
Agnes Andersson ('09)
SWE3.76
  
 PB
 
3.76 PB3.703.723.55    
18
Julia Walltin
Julia Walltin ('09)
SWE3.69
  
 PB
 
3.65 PB3.593.583.69 PB    
19
Saga Havtorp
Saga Havtorp ('10)
SWE3.39
  
 
 
3.203.393.223.17    
20
Valentina Gonzalez
Valentina Gonzalez ('10)
SWE3.37
  
 
 
3.373.29  X  X    
21
Sigrid Hagelberg
Sigrid Hagelberg ('10)
SWE3.34
  
 
 
3.303.313.343.30    
22
Edita Sakti
Edita Sakti ('10)
SWE3.32
  
 PB
 
3.32 PB3.32 =PB3.06  X    
23
Emilia Gustafsson Hjertonsson
Emilia Gustafsson Hjertonsson ('09)
SWE3.20
  
 PB
 
3.04 PB3.15 PB  X3.20 PB    
24
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE2.80
  
 
 
2.802.702.612.70    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE12.82
  
 PB
 
11.2612.82 PB  X  X    
2
Meja Askestam
Meja Askestam ('09)
SWE8.46
  
 PB
 
8.46 PB8.227.987.84    
3
Maja Havtorp
Maja Havtorp ('09)
SWE7.83
  
 PB
 
7.83 PB7.277.66  –    
4
Nova Arvidsson
Nova Arvidsson ('09)
SWE7.81
  
 
 
7.606.937.817.14    
5
Agnes Andersson
Agnes Andersson ('09)
SWE7.61
  
 PB
 
6.196.286.327.61 PB    
6
Edita Sakti
Edita Sakti ('10)
SWE7.48
  
 PB
 
7.48 PB7.457.18  X    
7
Ellen Eriksson
Ellen Eriksson ('09)
SWE7.41
  
 
 
7.047.416.66  X    
8
Nella Stenqvist
Nella Stenqvist ('09)
SWE7.01
  
 PB
 
7.01 PB6.98  –  –    
9
Siri Bjurén
Siri Bjurén ('09)
SWE6.87
  
 
 
5.815.926.536.87    
10
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE6.86
  
 
 
6.226.516.866.35    
11
Selma Pelivani
Selma Pelivani ('10)
SWE6.69
  
 PB
 
6.36 PB6.54 PB6.69 PB6.45    
12
Ruth Gustafsson
Ruth Gustafsson ('10)
SWE6.58
  
 PB
 
6.57 PB6.336.58 PB  –    
13
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE6.25
  
 PB
 
5.046.25 PB5.85  –    
14
Emilia Gustafsson Hjertonsson
Emilia Gustafsson Hjertonsson ('09)
SWE5.15
  
 PB
 
  X5.08 PB5.15 PB4.86    
15
Saga Havtorp
Saga Havtorp ('10)
SWE4.49
  
 
 
4.124.464.49  –    

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1