Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: Kronborg Games 2 5.2.2022 Inde
Snekkersten Idrætscenter

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK8.23
  
 PB
3Lasse Bang-ThygesenLasse Bang-Thygesen ('95)Randers Freja19.33
  
 SB
M 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK8.33
  
 
3Lasse Bang-ThygesenLasse Bang-Thygesen ('95)Randers Freja19.86
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jesper NielsenJesper Nielsen ('76)Gentofte IK1.54
  
 SB
 
1.40 SB
 XO
1.45 SB
 XO
1.51 SB
  O
1.54 SB
  O
1.57
XXX
   
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jesper NielsenJesper Nielsen ('76)Gentofte IK5.19
  
 PB
 
4.93 PB5.19 PB  –5.04    
M Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF11.20
  
 
 
10.5911.1210.8811.20  X  X  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta15.35
  
 PB
 
15.35 PB14.8015.0614.9314.2214.93  
2Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC12.92
  
 PB
 
11.10 PB  X12.36 PB12.92 PB12.36  X  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC8.46
  
 SB
1Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC8.51
Q
  
 SB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC4.90
  
 PB
 
  –4.84 PB4.794.90 PB    
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta13.24
  
 
 
12.79  X  X  X13.2413.21  
D19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF7.65
  
 
D19 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF7.60
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF10.12
  
 
 
9.3910.069.8410.129.97  X  
P19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.29
  
 
2Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK8.70
  
 =PB
1Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.21
Q
  
 SB
2Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK8.75
Q
  
 SB
P19 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK4.23
  
 =PB
 
  –3.54 SB3.98 SB4.23 =PB    
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF7.41
  
 PB
2Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF7.84
  
 
3Kalle HoeckKalle Hoeck ('06)Gentofte IK7.86
  
 
4Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC8.14
  
 
D17 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF7.43
  
 PB
2Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF7.54
  
 
3Kalle HoeckKalle Hoeck ('06)Gentofte IK7.88
  
 
4Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC8.09
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bertram Wolff LarsenBertram Wolff Larsen ('06)Helsingør IF9.64
  
 PB
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF5.41
  
 
 
5.235.04  –5.41    
2Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC4.95
  
 PB
 
4.53 PB4.95 PB4.76  –    
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik8.63
  
 
2Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC8.73
  
 PB
3Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC8.84
  
 
4Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik8.92
  
 
Finale B
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik8.82
  
 PB
2Asta BockAsta Bock ('06)Gentofte IK9.26
  
 
3Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik9.30
  
 
4Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik9.32
  
 
5Ellen Krogh VindfeldEllen Krogh Vindfeld ('06)Gentofte IK9.54
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
1Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik9.17
Q
  
 PB
2Asta BockAsta Bock ('06)Gentofte IK9.19
Q
  
 PB
3Ellen Krogh VindfeldEllen Krogh Vindfeld ('06)Gentofte IK9.70
Q
  
 SB
Indledende 2
1Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC8.76
Q
  
 PB
2Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC8.83
Q
  
 PB
3Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik9.10
Q
  
 SB
Indledende 3
1Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK8.22
Q
  
 PB
2Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik8.62
Q
  
 PB
3Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik8.86
Q
  
 
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.04
Q
  
 SB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.51
  
 
 
1.45
 XO
1.48
  O
1.51
  O
1.54
XXX
    
2Anna Braad OlesenAnna Braad Olesen ('05)BAC1.40
  
 =PB
 
1.40 =PB
  O
1.45
XXX
      
3Asta BockAsta Bock ('06)Gentofte IK1.35
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =PB
  O
1.40
XXX
   
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF4.98
  
 
 
4.854.694.984.95    
2Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC4.20
  
 PB
 
4.20 PB  –4.073.79    
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC10.38
  
 PB
 
10.38 PB10.3310.0310.20    
2Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF9.82
  
 PB
 
9.82 PB9.339.298.48    
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.16
  
 PB
 
6.63 SB9.16 PB8.828.52    
4Ellen Krogh VindfeldEllen Krogh Vindfeld ('06)Gentofte IK8.35
  
 PB
 
8.00 PB7.767.978.35 PB    
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC7.68
  
 
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF8.00
  
 
3Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF8.14
  
 
4Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF8.18
  
 
5Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF8.57
  
 
Finale B
1Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta8.90
  
 PB
2Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta9.16
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF7.99
Q
  
 PB
2Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta9.05
Q
  
 PB
3Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta9.30
Q
  
 PB
Indledende 2
1Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta7.72
Q
  
 PB
2Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF8.07
Q
  
 PB
3Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF8.46
Q
  
 PB
4Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK8.69
Q
  
 PB
Indledende 3
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC7.61
Q
  
 
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta7.62
Q
  
 =PB
3Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF8.06
Q
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta1.35
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35 =PB
  O
1.40
XXX
     
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta5.75
  
 
 
  –5.75  –  –    
2Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF4.96
  
 
 
4.924.854.754.96    
3Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.63
  
 
 
4.634.514.634.33    
4Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK4.30
  
 PB
 
4.304.074.113.67    
5Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta4.05
  
 PB
 
3.76 PB3.84 PB4.05 PB3.37    
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta11.71
  
 PB
 
11.45 PB11.71 PB  –  –    
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta10.55
  
 PB
 
9.51 PB10.55 PB10.1010.22    
3Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta6.94
  
 
 
  X6.62  X6.94    
4Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta6.21
  
 
 
4.955.276.216.00    
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF9.25
  
 =PB
2Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK9.55
  
 PB
3Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK9.60
  
 PB
4Clara-Sophie Hassø NielsenClara-Sophie Hassø Nielsen ('07)Gentofte IK9.61
  
 
Finale B
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF8.93
  
 PB
2Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF8.94
  
 
3Selma Schielder-KraghSelma Schielder-Kragh ('08)KIF9.22
  
 
4Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)KIF9.27
  
 
5Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF9.31
  
 
Finale C
1Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK8.70
  
 
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik8.81
  
 
3Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta8.82
  
 
4Dagmar Mathilde L KarlsenDagmar Mathilde L Karlsen ('07)BAK8.87
  
 
5Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK8.89
  
 
Finale D
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK7.97
  
 
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.48
  
 
3Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF8.61
  
 
4Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK8.63
  
 
5Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta8.72
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF9.03
Q
  
 
2Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF9.19
Q
  
 PB
3Clara-Sophie Hassø NielsenClara-Sophie Hassø Nielsen ('07)Gentofte IK9.54
Q
  
 PB
4Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK9.66
Q
  
 PB
Indledende 2
1Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta8.62
Q
  
 PB
2Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF9.25
Q
  
 PB
3Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK9.62
Q
  
 PB
Indledende 3
1Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK8.63
Q
  
 PB
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik8.75
Q
  
 PB
3Selma Schielder-KraghSelma Schielder-Kragh ('08)KIF9.14
Q
  
 PB
4Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)KIF9.21
Q
  
 PB
Indledende 4
1Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta8.73
Q
  
 =PB
2Dagmar Mathilde L KarlsenDagmar Mathilde L Karlsen ('07)BAK8.79
Q
  
 PB
3Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK8.81
Q
  
 PB
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF8.94
Q
  
 PB
Indledende 5
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK7.95
Q
  
 
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.38
Q
  
 PB
3Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF8.49
Q
  
 PB
4Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK8.51
Q
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta10.02
  
 PB
2Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK10.05
  
 PB
Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK DNF
  
 
Finale B
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF11.04
  
 
2Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK11.07
  
 PB
3Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF11.69
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)KIF1.40
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45
XXX
  
1Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK1.40
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45
XXX
   
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.40
  
 SB
 
1.30
  O
1.35
XXO
1.40 SB
 XO
1.45
XXX
    
4Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.35
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =PB
  O
1.40
XXX
    
5Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF1.35
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
 XO
1.40
XXX
   
6Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta1.30
  
 =SB
 
1.25
  O
1.30 =SB
  O
1.35
XXX
     
7Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)FIF Hillerød1.30
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
   
8Sarah Nygaard SandSarah Nygaard Sand ('07)Gentofte IK1.25
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25 PB
  O
     
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.50
  
 
 
2.50
  O
2.60
XXX
      
2Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)FIF Hillerød2.20
  
 PB
 
1.80 PB
  O
2.00 PB
  O
2.10 PB
  O
2.20 PB
  O
2.30
XXX
   
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik2.10
  
 PB
 
1.60
  O
1.80
  O
1.90 =PB
 XO
2.00 PB
  O
2.10 PB
  O
2.20
XXX
  
4Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF1.90
  
 
 
1.80
  O
1.90
  O
2.00
XXX
     
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK4.75
  
 PB
 
4.75 PB  –  –4.54    
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.57
  
 
 
4.554.574.394.47    
3Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.57
  
 PB
 
4.284.344.53 PB4.57 PB    
4Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF4.47
  
 
 
4.244.254.474.40    
5Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF4.13
  
 PB
 
4.13 PB3.963.994.05    
6Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik4.10
  
 PB
 
  –  –3.95 PB4.10 PB    
7Clara-Sophie Hassø NielsenClara-Sophie Hassø Nielsen ('07)Gentofte IK3.89
  
 PB
 
3.62 PB3.603.89 PB3.69    
8Selma Schielder-KraghSelma Schielder-Kragh ('08)KIF3.86
  
 PB
 
3.63 PB3.483.73 PB3.86 PB    
9Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF3.67
  
 PB
 
3.53 PB3.66 PB3.67 PB  –    
10Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK3.66
  
 PB
 
3.61 PB3.66 PB3.613.48    
11Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF3.64
  
 PB
 
  –  –  –3.64 PB    
12Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK3.62
  
 
 
3.62  –3.57  –    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF10.53
  
 PB
 
  X10.019.9410.53 PB    
2Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF8.72
  
 PB
 
8.47 PB8.258.72 PB8.62    
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF8.64
  
 
 
8.187.638.058.64    
4Asta GarderAsta Garder ('07)KIF8.49
  
 PB
 
8.456.488.218.49 PB    
5Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik8.45
  
 PB
 
8.38 PB6.788.088.45 PB    
6Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF8.20
  
 
 
8.007.818.168.20    
7Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.08
  
 PB
 
6.90 PB7.31 PB7.71 PB8.08 PB    
8Amanda JensenAmanda Jensen ('08)Roar Atletik7.76
  
 PB
 
6.97 PB7.10 PB6.987.76 PB    
9Luna TorsbakkeLuna Torsbakke ('08)Fredensborg AK7.51
  
 PB
 
5.437.51 PB6.885.77    
10Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)KIF7.34
  
 PB
 
6.63 PB6.536.447.34 PB    
11Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF5.76
  
 PB
 
5.59 PB5.76 PB5.015.60    
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta9.01
  
 PB
2Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik9.01
  
 PB
3Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF9.63
  
 
Finale B
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF8.47
  
 =PB
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF8.71
  
 
3Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF9.67
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF9.51
Q
  
 PB
2Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF9.53
Q
  
 PB
Indledende 2
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF8.47
Q
  
 PB
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF8.56
Q
  
 PB
3Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta9.06
Q
  
 
4Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik9.12
Q
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik15.33
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF1.31
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25 PB
 XO
1.28 PB
 XO
1.31 PB
XXO
1.34
XXX
 
2Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC1.28
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.28 PB
XXO
1.31
XXX
  
3Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF4.83
  
 PB
 
4.254.544.364.834.514.45  
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF4.63
  
 PB
 
4.46 PB4.54 PB4.58 PB4.454.63 PB1.90  
3Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik4.26
  
 PB
 
4.26 PB4.214.054.123.803.68  
4Arn SylvanderArn Sylvander ('09)Helsingør IF4.09
  
 PB
 
4.09 PB3.83  –  –4.053.87  
5Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta4.04
  
 
 
4.043.994.014.043.874.02  
6Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF3.75
  
 
 
3.743.753.553.713.753.21  
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC8.86
  
 PB
 
8.50 PB8.79 PB7.988.86 PB    
2Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta7.77
  
 PB
 
7.71 PB7.77 PB7.77 =PB7.55    
3Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF7.05
  
 
 
6.347.056.836.55    
4August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF6.80
  
 PB
 
  X6.14 PB6.45 PB6.80 PB6.16   
5Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF6.59
  
 PB
 
6.08 PB4.364.796.59 PB    
6Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik5.40
  
 
 
4.905.405.294.79    
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kirstine Sand HolgersenKirstine Sand Holgersen ('09)BAC9.98
  
 PB
2Liva TutengesLiva Tutenges ('10)KIF10.26
  
 
Finale B
1Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik9.57
  
 =PB
2Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC9.66
  
 PB
3Sofie HougaardSofie Hougaard ('09)Fredensborg AK9.81
  
 PB
4Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC9.86
  
 
5Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF10.20
  
 
Finale C
1Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta9.13
  
 
2Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta9.42
  
 
3Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta9.71
  
 
4Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta9.72
  
 
5Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF9.88
  
 
Finale D
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta8.02
  
 
2Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.39
  
 PB
3Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF8.83
  
 
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta8.84
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC9.82
Q
  
 PB
2Kirstine Sand HolgersenKirstine Sand Holgersen ('09)BAC10.11
Q
  
 PB
3Liva TutengesLiva Tutenges ('10)KIF10.19
Q
  
 PB
4Esther MollerupEsther Mollerup ('10)Gentofte IK11.62
Q
  
 PB
Indledende 2
1Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta9.36
Q
  
 PB
2Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF9.57
Q
  
 PB
3Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC9.71
Q
  
 PB
4Sofie HougaardSofie Hougaard ('09)Fredensborg AK9.89
Q
  
 PB
5Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF10.09
Q
  
 PB
Indledende 3
1Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta9.01
Q
  
 PB
2Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta9.27
Q
  
 PB
3Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta9.47
Q
  
 PB
4Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik9.74
Q
  
 
Indledende 4
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta7.94
Q
  
 
2Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.43
Q
  
 PB
3Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik8.50
Q
  
 PB
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta8.74
Q
  
 PB
5Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF8.79
Q
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta11.91
  
 PB
2Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC13.89
  
 PB
Finale B
1Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik13.27
  
 PB
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF13.32
  
 PB
3Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF14.11
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.41
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
 XO
1.43
XXX
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta1.31
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
 XO
1.34
XXX
 
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta1.28
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
 XO
1.28 PB
XXO
1.31
XXX
  
4Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta1.25
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.28
XXX
   
5Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF1.20
  
 PB
 
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
    
5Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
7Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik1.20
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
XXX
  
8Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF1.15
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20
XXX
    
9Lea B LillelundLea B Lillelund ('10)BAC1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta4.99
  
 
 
4.374.974.994.98    
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF4.65
  
 
 
4.654.604.574.62    
3Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik4.15
  
 PB
 
4.15 PB4.07  –3.98    
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.07
  
 
 
3.993.964.044.07    
5Clara Lund-BretlauClara Lund-Bretlau ('09)Sparta4.01
  
 
 
3.773.864.013.87    
6Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF3.85
  
 PB
 
3.77 PB3.84 PB3.85 PB3.78    
7Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik3.83
  
 PB
 
3.78 PB3.83 PB3.753.80    
8Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC3.78
  
 
 
3.703.763.633.78    
9Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF3.76
  
 PB
 
3.76 PB3.633.513.56    
10Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF3.71
  
 
 
3.603.713.713.49    
11Kirstine Sand HolgersenKirstine Sand Holgersen ('09)BAC3.42
  
 PB
 
3.42 PB3.353.133.37    
12Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta3.40
  
 SB
 
3.16 SB3.31 SB3.40 SB2.98    
13Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF3.39
  
 
 
3.343.31  –3.39    
14Sofie HougaardSofie Hougaard ('09)Fredensborg AK3.38
  
 
 
3.383.343.233.33    
15Liva TutengesLiva Tutenges ('10)KIF3.23
  
 PB
 
3.06 PB3.09 PB3.23 PB2.98    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC8.17
  
 PB
 
7.888.17 PB7.887.85    
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF7.89
  
 PB
 
7.65 PB7.89 PB7.527.65    
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF6.54
  
 
 
5.625.765.486.54    
4Sofie HougaardSofie Hougaard ('09)Fredensborg AK6.47
  
 PB
 
5.785.87  X6.47 PB    
5Liva TutengesLiva Tutenges ('10)KIF5.65
  
 PB
 
  X5.10 PB5.65 PB5.41    
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta9.01
  
 PB
2
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF9.48
  
 PB
3
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta9.52
  
 PB
4
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF10.21
  
 PB
5
Bjarke Johan Christensen
Bjarke Johan Christensen ('11)
BAC10.23
  
 PB
Finale B
1
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK10.06
  
 PB
2
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC10.18
  
 PB
3
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF10.45
  
 PB
4
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK10.59
  
 
Finale C
1
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF9.68
  
 PB
2
Rebel Justin Doughty Ernstpris
Rebel Justin Doughty Ernstpris ('11)
KIF10.28
  
 PB
3
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik10.37
  
 PB
4
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF10.67
  
 PB
5
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta10.73
  
 PB
Finale D
1
Jonathan Baltzer Petersen
Jonathan Baltzer Petersen ('12)
Helsingør IF10.04
  
 PB
2
Jack Lowder
Jack Lowder ('11)
Fredensborg AK10.34
  
 PB
3
Alvin Christian Wamberg
Alvin Christian Wamberg ('12)
Gentofte IK10.65
  
 PB
4
Louie Sehrt Arnø
Louie Sehrt Arnø ('11)
Gentofte IK11.03
  
 PB
Finale E
1
Tobias Bonné Skytte
Tobias Bonné Skytte ('12)
KIF10.13
  
 PB
2
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC10.24
  
 PB
3
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik10.56
  
 PB
4
Konrad Schiøth
Konrad Schiøth ('12)
Gentofte IK10.98
  
 PB
5
Theodor Henriksen
Theodor Henriksen ('12)
Helsingør IF12.15
  
 
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK12.48
  
 PB
2
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK13.63
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1.42
  
 PB
 
1.21 PB
  O
1.27 PB
  O
1.30 PB
  O
1.33 PB
  O
1.36 PB
  O
1.39 PB
  O
1.42 PB
  O
1.45
XXX
2
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta1.15
  
 PB
 
0.80 SB
  O
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.18
XXX
       
3
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik1.05
  
 PB
 
0.90 SB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
4
Emil Feld Nielsen
Emil Feld Nielsen ('11)
Helsingør IF0.95
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
    
4
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik0.95
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
   
6
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik0.95
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
   
7
Vilfred Hauberg Færing
Vilfred Hauberg Færing ('12)
Herlev Atletik0.95
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
XXO
0.95 PB
XXO
1.00
XXX
   
8
Theodor Henriksen
Theodor Henriksen ('12)
Helsingør IF0.90
  
 PB
 
0.80 PB
 XO
0.85 PB
 XO
0.90 PB
 XO
0.95
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC4.18
  
 PB
 
4.18 PB4.18 =PB4.11     
2
Bertram Skov Vester
Bertram Skov Vester ('11)
Fredensborg AK3.52
  
 PB
 
3.40 PB3.52 PB3.35     
3
Bjarke Johan Christensen
Bjarke Johan Christensen ('11)
BAC3.49
  
 PB
 
3.473.483.49     
4
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF3.45
  
 PB
 
3.45 PB3.413.25     
5
Alvin Christian Wamberg
Alvin Christian Wamberg ('12)
Gentofte IK3.42
  
 PB
 
3.42 PB  –3.00     
6
Jack Lowder
Jack Lowder ('11)
Fredensborg AK3.39
  
 PB
 
3.39 PB3.342.46     
7
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC3.35
  
 PB
 
3.13 PB3.35 PB3.25     
8
Jonathan Baltzer Petersen
Jonathan Baltzer Petersen ('12)
Helsingør IF3.35
  
 PB
 
  –3.07 PB3.35 PB     
9
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK3.27
  
 
 
3.272.983.26     
10
Emil Feld Nielsen
Emil Feld Nielsen ('11)
Helsingør IF3.24
  
 PB
 
3.24 PB3.19  –     
11
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF3.18
  
 PB
 
2.90 PB3.14 PB3.18 PB     
12
Konrad Schiøth
Konrad Schiøth ('12)
Gentofte IK3.01
  
 PB
 
3.01 PB2.982.84     
13
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC2.98
  
 PB
 
2.55 PB2.98 PB2.92     
14
Louie Sehrt Arnø
Louie Sehrt Arnø ('11)
Gentofte IK2.95
  
 PB
 
2.95 PB2.95 =PB2.90     
15
Theodor Henriksen
Theodor Henriksen ('12)
Helsingør IF2.53
  
 
 
2.392.442.53     
Finale B
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta4.11
  
 PB
 
4.10 PB4.11 PB3.49     
2
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF3.80
  
 PB
 
3.663.693.80     
3
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta3.75
  
 
 
3.753.613.63     
4
Tobias Bonné Skytte
Tobias Bonné Skytte ('12)
KIF3.52
  
 PB
 
3.32 PB3.52 PB3.44     
5
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF3.44
  
 PB
 
3.37 PB3.44 PB3.20     
6
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF3.35
  
 
 
3.333.353.20     
7
Rebel Justin Doughty Ernstpris
Rebel Justin Doughty Ernstpris ('11)
KIF3.35
  
 PB
 
3.35 PB3.063.12     
8
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik3.27
  
 PB
 
3.27 PB3.173.19     
9
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta3.26
  
 PB
 
3.08 PB3.26 PB3.13     
10
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik3.05
  
 PB
 
3.05 PB2.95  –     
11
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik3.02
  
 PB
 
2.94 PB3.02 PB2.92     
12
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik2.98
  
 PB
 
2.98 PB2.972.66     
13
Vilfred Hauberg Færing
Vilfred Hauberg Færing ('12)
Herlev Atletik2.16
  
 PB
 
2.09 PB2.16 PB2.08     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC7.70
  
 PB
 
7.65 PB  –7.70 PB7.54    
2
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF6.84
  
 PB
 
6.12 PB6.84 PB6.596.47    
3
Alvin Christian Wamberg
Alvin Christian Wamberg ('12)
Gentofte IK6.24
  
 PB
 
  –  –6.24 PB  –    
4
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF6.12
  
 PB
 
  –4.92 PB4.726.12 PB    
5
Bjarke Johan Christensen
Bjarke Johan Christensen ('11)
BAC6.02
  
 PB
 
5.86 PB5.625.86 =PB6.02 PB    
6
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
BAC6.00
  
 PB
 
6.00 PB5.965.875.77    
7
Elliot Berg Torsbakke
Elliot Berg Torsbakke ('11)
Fredensborg AK5.20
  
 
 
5.205.015.054.95    
8
Frej Engsig-Karup
Frej Engsig-Karup ('12)
BAC5.06
  
 PB
 
4.70 PB4.93 PB4.93 =PB5.06 PB    
9
Konrad Schiøth
Konrad Schiøth ('12)
Gentofte IK4.75
  
 PB
 
2.93 PB4.75 PB4.434.46    
10
Theodor Henriksen
Theodor Henriksen ('12)
Helsingør IF4.53
  
 PB
 
3.89 PB4.20 PB4.53 PB4.20    
Finale B
1
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF7.69
  
 PB
 
7.06 PB7.35 PB7.55 PB7.69 PB    
2
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta7.21
  
 PB
 
6.70 PB6.376.527.21 PB    
3
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik6.33
  
 PB
 
5.18 PB5.18 =PB6.33 PB5.94    
4
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta5.90
  
 
 
5.785.905.755.23    
5
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF5.14
  
 
 
4.794.014.425.14    
6
Mads Berthelsen
Mads Berthelsen ('12)
Herlev Atletik5.12
  
 PB
 
4.88 PB5.12 PB4.275.09    
7
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF4.96
  
 PB
 
4.93 PB4.784.96 PB4.92    
8
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta4.94
  
 PB
 
4.414.94 PB4.634.62    
9
Vilfred Hauberg Færing
Vilfred Hauberg Færing ('12)
Herlev Atletik4.55
  
 PB
 
4.39 PB4.55 PB4.373.90    
10
David Sylvest Rasmussen
David Sylvest Rasmussen ('12)
Herlev Atletik4.53
  
 PB
 
4.27 PB3.954.53 PB4.32    
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta9.05
  
 PB
2
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta9.26
  
 PB
3
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik9.63
  
 PB
4
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta9.71
  
 PB
5
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK10.14
  
 PB
Finale B
1
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta9.67
  
 PB
2
Frida Kjeldsen-Kragh
Frida Kjeldsen-Kragh ('11)
Frederiksberg IF10.51
  
 PB
3
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF10.64
  
 PB
4
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF11.77
  
 
5
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik12.08
  
 
Finale C
1
Emilia Ring
Emilia Ring ('11)
Gentofte IK10.61
  
 PB
2
Sophia Elise Gundelach
Sophia Elise Gundelach ('11)
Frederiksberg IF10.78
  
 PB
3
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik11.13
  
 PB
4
Mathilde Maj Schou-Friis
Mathilde Maj Schou-Friis ('12)
Fredensborg AK12.05
  
 PB
5
Smilla Vinding Beck
Smilla Vinding Beck ('12)
Gentofte IK12.06
  
 PB
Finale D
1
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK10.20
  
 PB
2
Zoé Marie Marcussen Von Sperling
Zoé Marie Marcussen Von Sperling ('12)
Sparta11.25
  
 PB
3
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta11.46
  
 PB
4
Clara Skou
Clara Skou ('12)
Sparta11.88
  
 PB
5
Pil Birkedal Frich
Pil Birkedal Frich ('12)
Sparta13.43
  
 PB
Finale E
1
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta10.72
  
 PB
2
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta11.74
  
 PB
3
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta11.89
  
 PB
4
Vida Golipour
Vida Golipour ('12)
Sparta12.10
  
 PB
5
Erin Nyland Høgh
Erin Nyland Høgh ('11)
Sparta12.16
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK14.15
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta1.30
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.18 PB
  O
1.21 PB
  O
1.24 PB
XXO
1.27 PB
 XO
1.30 PB
  O
1.33
  X
       
2
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik1.27
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.18 PB
  O
1.21 PB
 XO
1.24 PB
  O
1.27 PB
 XO
1.30
  X
       
3
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta1.21
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.18 PB
  O
1.21 PB
  O
1.24
  X
  
4
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF1.10
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
  X
5
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta0.95
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
  X
   
6
Clara Skou
Clara Skou ('12)
Sparta0.90
  
 SB
 
0.80 SB
  O
0.85 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95
  X
    
7
Vida Golipour
Vida Golipour ('12)
Sparta0.90
  
 PB
 
0.80 PB
 XO
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
  X
    
8
Zoé Marie Marcussen Von Sperling
Zoé Marie Marcussen Von Sperling ('12)
Sparta0.85
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90
  X
     
9
Erin Nyland Høgh
Erin Nyland Høgh ('11)
Sparta0.80
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85
  X
      
9
Pil Birkedal Frich
Pil Birkedal Frich ('12)
Sparta0.80
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85
  X
      
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik3.84
  
 
 
3.643.843.77     
2
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta3.82
  
 PB
 
3.82 PB3.743.40     
3
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF3.26
  
 PB
 
3.26 PB3.173.26 =PB     
4
Emilia Ring
Emilia Ring ('11)
Gentofte IK3.26
  
 PB
 
3.263.193.00     
5
Smilla Vinding Beck
Smilla Vinding Beck ('12)
Gentofte IK3.05
  
 PB
 
  –3.05 PB2.95     
6
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta2.82
  
 PB
 
2.64 PB2.82 PB2.67     
7
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta2.61
  
 PB
 
2.47 PB2.332.61 PB     
8
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik2.59
  
 PB
 
2.49 PB2.59 PB2.55     
9
Clara Skou
Clara Skou ('12)
Sparta2.39
  
 PB
 
2.35 PB2.39 PB2.23     
10
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta2.37
  
 PB
 
2.37 PB2.142.19     
11
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik2.34
  
 PB
 
2.22 PB2.34 PB2.09     
Finale B
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta3.93
  
 PB
 
3.93 PB3.693.71     
2
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta3.91
  
 PB
 
3.15 SB3.88 PB3.91 PB     
3
Regitze Kammer Wittenkamp
Regitze Kammer Wittenkamp ('11)
Fredensborg AK3.53
  
 PB
 
3.53 PB3.493.11     
4
Lilje Mai Birkelund Thomsen
Lilje Mai Birkelund Thomsen ('11)
Sparta3.27
  
 PB
 
3.27 PB2.433.10     
5
Dicte Lyngbye Hjort
Dicte Lyngbye Hjort ('11)
Gentofte IK3.22
  
 PB
 
3.22 PB3.023.19     
6
Frida Kjeldsen-Kragh
Frida Kjeldsen-Kragh ('11)
Frederiksberg IF3.08
  
 PB
 
2.88 PB2.99 PB3.08 PB     
7
Alva Neander-Goto
Alva Neander-Goto ('11)
Sparta2.95
  
 PB
 
2.95 PB2.812.57     
8
Sophia Elise Gundelach
Sophia Elise Gundelach ('11)
Frederiksberg IF2.85
  
 PB
 
2.85 PB2.772.82     
9
Sia Due Pedersen
Sia Due Pedersen ('12)
Sparta2.80
  
 PB
 
2.80 PB2.752.60     
10
Zoé Marie Marcussen Von Sperling
Zoé Marie Marcussen Von Sperling ('12)
Sparta2.51
  
 PB
 
2.44 PB2.51 PB2.26     
11
Vida Golipour
Vida Golipour ('12)
Sparta2.10
  
 PB
 
2.10 PB1.982.08     
12
Erin Nyland Høgh
Erin Nyland Høgh ('11)
Sparta2.04
  
 PB
 
2.04 PB1.761.60     
13
Pil Birkedal Frich
Pil Birkedal Frich ('12)
Sparta1.92
  
 PB
 
1.80 PB1.90 PB1.92 PB     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik5.84
  
 
 
4.845.294.795.84    
2
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF5.66
  
 PB
 
4.74 PB5.66 PB5.475.18    
3
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik5.50
  
 PB
 
  –5.50 PB4.874.21    
4
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF5.14
  
 PB
 
3.40 SB4.90 PB4.265.14 PB    
5
Emilia Ring
Emilia Ring ('11)
Gentofte IK4.55
  
 PB
 
3.84 PB4.09 PB4.55 PB4.44    
6
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF4.44
  
 PB
 
4.44 PB2.993.613.66    
7
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta4.36
  
 
 
3.643.223.654.36    
8
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta3.80
  
 PB
 
3.59 PB3.80 PB3.623.06    
9
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen
Ida Rafaela Øhrgaard Lauritsen ('11)
Herlev Atletik3.48
  
 PB
 
3.24 PB3.42 PB3.48 PB3.23    
10
Smilla Vinding Beck
Smilla Vinding Beck ('12)
Gentofte IK3.38
  
 PB
 
2.73 PB3.08 PB3.30 PB3.38 PB    
11
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta3.32
  
 PB
 
3.17 PB3.033.023.32 PB    
12
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta3.05
  
 PB
 
2.93 PB3.05 PB3.022.71    
13
Clara Skou
Clara Skou ('12)
Sparta2.67
  
 PB
 
2.55 PB2.052.67 PB2.15    
D9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF10.45
  
 PB
2
Ejner Hauberg Færing
Ejner Hauberg Færing ('15)
Herlev Atletik11.82
  
 PB
3
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik12.60
  
 PB
4
Albert Christiansen
Albert Christiansen ('14)
Gentofte IK13.43
  
 PB
5
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik15.33
  
 PB
Finale B
1
Johan Mosbech
Johan Mosbech ('14)
BAC10.67
  
 PB
2
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF11.43
  
 PB
3
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC11.43
  
 PB
Finale C
1
Aurelijus Varnas Larsen
Aurelijus Varnas Larsen ('13)
Helsingør IF10.47
  
 PB
2
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta10.67
  
 PB
3
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta10.96
  
 PB
4
Oliver Liam Lynggaard
Oliver Liam Lynggaard ('13)
Herlev Atletik12.47
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aurelijus Varnas Larsen
Aurelijus Varnas Larsen ('13)
Helsingør IF3.29
  
 PB
 
3.29 PB2.952.97     
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF3.13
  
 PB
 
2.98 PB3.13 PB2.91     
3
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta3.05
  
 PB
 
2.99 PB3.05 PB2.86     
4
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta2.82
  
 PB
 
2.82 PB2.802.79     
5
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF2.74
  
 PB
 
2.74 PB2.692.70     
6
Johan Mosbech
Johan Mosbech ('14)
BAC2.42
  
 PB
 
2.42 PB2.172.19     
7
Oliver Liam Lynggaard
Oliver Liam Lynggaard ('13)
Herlev Atletik2.19
  
 PB
 
2.19 PB2.17  –     
8
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik2.15
  
 PB
 
  –2.15 PB1.82     
9
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC2.12
  
 PB
 
2.12 PB1.901.70     
10
Ejner Hauberg Færing
Ejner Hauberg Færing ('15)
Herlev Atletik2.04
  
 PB
 
  –2.04 PB1.82     
11
Albert Christiansen
Albert Christiansen ('14)
Gentofte IK1.79
  
 PB
 
  –1.79 PB  –     
12
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik1.70
  
 PB
 
1.70 PB1.521.48     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF5.54
  
 PB
 
5.54 PB5.075.295.01    
2
Aurelijus Varnas Larsen
Aurelijus Varnas Larsen ('13)
Helsingør IF4.74
  
 PB
 
4.19 PB4.74 PB4.204.57    
3
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta4.28
  
 PB
 
4.10 PB4.28 PB4.073.96    
4
Johan Mosbech
Johan Mosbech ('14)
BAC4.19
  
 PB
 
3.47 PB2.463.054.19 PB    
5
Marius Schjelde Husum
Marius Schjelde Husum ('13)
Helsingør IF4.15
  
 PB
 
3.674.114.15 PB3.99    
6
Ejner Hauberg Færing
Ejner Hauberg Færing ('15)
Herlev Atletik3.70
  
 PB
 
3.51 PB3.70 PB3.493.69    
7
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC3.52
  
 PB
 
3.21 PB3.29 PB3.52 PB2.58    
8
Oliver Liam Lynggaard
Oliver Liam Lynggaard ('13)
Herlev Atletik3.27
  
 PB
 
3.27 PB2.462.532.89    
9
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik2.81
  
 PB
 
2.79 PB2.212.79 =PB2.81 PB    
10
Otto Elias Larsen
Otto Elias Larsen ('14)
Herlev Atletik2.22
  
 PB
 
1.57 PB1.351.85 PB2.22 PB    
11
Albert Christiansen
Albert Christiansen ('14)
Gentofte IK2.08
  
 PB
 
1.36 PB1.72 PB1.462.08 PB    
P9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Smilla Gammelmark West
Smilla Gammelmark West ('13)
Helsingør IF10.21
  
 PB
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK10.25
  
 PB
3
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta11.40
  
 PB
Finale B
1
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF11.33
  
 PB
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik11.38
  
 PB
3
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC12.67
  
 PB
4
Jessie Christensen
Jessie Christensen ('14)
Herlev Atletik14.04
  
 PB
Finale C
1
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta10.76
  
 PB
2
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta10.79
  
 PB
3
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta10.97
  
 PB
4
Kamma Wischmann
Kamma Wischmann ('14)
Sparta14.72
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK3.31
  
 PB
 
3.31 PB3.002.99     
2
Smilla Gammelmark West
Smilla Gammelmark West ('13)
Helsingør IF3.20
  
 PB
 
2.303.023.20 PB     
3
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta2.82
  
 PB
 
2.82 PB2.712.64     
4
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik2.66
  
 PB
 
2.66 PB2.412.36     
5
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta2.55
  
 PB
 
2.55 PB2.402.39     
6
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta2.45
  
 PB
 
2.45 PB2.192.28     
7
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta2.30
  
 PB
 
2.30 PB2.182.10     
8
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC2.29
  
 PB
 
2.20 PB2.20 =PB2.29 PB     
9
Kamma Wischmann
Kamma Wischmann ('14)
Sparta1.93
  
 PB
 
1.93 PB1.93 =PB1.93 =PB     
10
Jessie Christensen
Jessie Christensen ('14)
Herlev Atletik1.78
  
 PB
 
1.78 PB1.611.75     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik4.21
  
 PB
 
  X3.95 PB4.21 PB3.74    
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK4.14
  
 
 
4.003.494.144.07    
3
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta3.92
  
 PB
 
3.92 PB3.503.893.28    
4
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF3.86
  
 PB
 
3.28 SB3.39 SB3.66 PB3.86 PB    
5
Eva Damborg
Eva Damborg ('13)
BAC3.47
  
 PB
 
3.19 PB3.27 PB3.233.47 PB    
6
Smilla Gammelmark West
Smilla Gammelmark West ('13)
Helsingør IF3.22
  
 PB
 
2.55 PB3.09 PB3.10 PB3.22 PB    
7
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta2.75
  
 PB
 
2.33 PB2.52 PB2.59 PB2.75 PB    
8
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta2.44
  
 PB
 
1.59 PB2.11 PB1.972.44 PB    
9
Jessie Christensen
Jessie Christensen ('14)
Herlev Atletik2.19
  
 PB
 
1.83 PB2.05 PB2.19 PB1.95    
10
Kamma Wischmann
Kamma Wischmann ('14)
Sparta2.04
  
 PB
 
1.72 PB  X1.342.04 PB    

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle