Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: DM Mangekamp 5‐6.2.2022 Inde
Langvang Idrætscenter

M Syvkamp    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta5389
  
 PBNC-j
 
7,366,6712,481,918,664,902.43,81
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta5379
  
 PB
 
7,076,9112,911,768,264,402.44,33
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19005205
  
 PB
 
7,406,4813,521,948,394,102.47,86
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik4454
  
 PBNC-j
 
7,076,2411,111,739,343,603.01,17
5Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF4027
  
 PB
 
7,745,9010,091,799,553,102.55,88
6Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 19003603
  
 SB
 
7,635,7610,331,589,37NH2.48,89
K Femkamp    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta3938
  
 PB
 
8,301,6410,236,082.31,47
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta3911
  
 PB
 
9,261,6114,045,602.23,12
3Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 19003686
  
 SB
 
9,181,6413,175,222.31,73
4Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA3619
  
DUR-19 PBNC-j
 
8,981,4911,175,862.30,90
5Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta3564
  
 PBNC-j
 
9,171,4910,665,622.23,91
6Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19003493
  
 PB
 
9,161,6710,845,252.38,98
7Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19003203
  
 SB
 
9,591,5210,614,962.33,43
8Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta1601
  
 SB
 
8,471,46NMNMDNF
D19 Syvkamp U20    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta5302
  
 PB
 
7,166,6313,141,708,204,302.38,06
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta4935
  
 PB
 
7,326,2412,761,948,373,602.54,21
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja4787
  
 PB
 
7,366,1614,241,858,473,703.07,56
4Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta4726
  
 PB
 
7,496,0513,461,859,224,102.55,93
5Malte BankMalte Bank ('03)Sparta4611
  
 PB
 
7,206,3013,081,739,473,802.56,67
6Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta4595
  
 PB
 
7,156,5311,341,678,273,203.01,07
7Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA3877
  
 PB
 
7,606,0311,511,589,183,103.19,08
8Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM2550
  
 PB
 
7,596,3911,891,76
P19 Femkamp    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta3564
  
 PB
 
9,171,4910,665,622.23,91
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF3287
  
 PB
 
9,451,498,225,322.21,96
4Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA2501
  
 PB
 
9,941,378,844,562.56,33
Mathilde VammenMathilde Vammen ('04)Randers Freja DNF
  
 
D17 Femkamp U18    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19003282
  
 PB
 
8,433,9011,071,783.00,94
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta3168
  
 PB
 
8,823,5011,701,662.46,73
3Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta2937
  
 PB
 
9,253,2011,711,873.10,70
4Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM2663
  
 PB
 
9,833,2012,001,663.10,50
5Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja2331
  
 PB
 
10,373,107,331,633.00,20
6Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja1922
  
 PB
 
10,323,7011,121,45DNF
P17 Femkamp U18    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta3417
  
 PB
 
9,061,5812,315,062.42,00
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja3149
  
 PB
 
9,851,5511,654,952.42,24
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM3095
  
 PB
 
9,201,528,135,082.38,27
4Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF2837
  
 PB
 
10,021,4010,284,622.36,77
5Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik2608
  
 PB
 
10,201,469,193,842.37,09
6Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19001792
  
 PB
 
11,021,228,133,323.01,05
D15 Femkamp D15    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK2899
  
 PB
 
8,653,0013,001,653.12,56
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19002846
  
 PB
 
8,983,0011,521,713.05,66
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2342
  
 PB
 
9,482,309,881,473.01,01
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta2339
  
 PB
 
9,251,9010,201,623.12,33
5Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19002215
  
 PB
 
9,632,209,491,623.19,30
6Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19002153
  
 PB
 
9,632,509,231,413.14,00
7Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja2113
  
 PB
 
9,943,207,131,413.15,96
8Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 19002045
  
 PB
 
10,242,5010,951,503.33,46
9Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801700
  
 PB
 
10,102,207,601,533.52,33
10Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1370
  
 PB
 
11,442,105,711,503.45,62
Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK80 DNF
  
 
P15 Firekamp    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK802566
  
 PB
 
1,6010,162.42,35
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta2391
  
 PB
 
1,4211,582.44,78
3Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja2300
  
 PB
 
1,517,292.41,71
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2210
  
 PB
 
1,429,592.42,98
5Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM2194
  
 PB
 
1,428,172.36,52
6Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM2106
  
 PB
 
1,399,172.48,78
7Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta1956
  
 PB
 
1,277,512.38,28
8Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja1535
  
 PB
 
1,338,022.55,38
9Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19001494
  
 PB
 
1,275,672.43,25
Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AMDNF
  
 
 
NH
M45 Pentathlon M45 indoors    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik2364
  
 PB
 
11,694,598,221,493.33,55
M50 Pentathlon M50 indoors    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF3399
  
 PB
 
5,008,391,613.04,01
K55 Pentathlon W55 indoors    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA2913
  
 PB
 
12,333,787,591,253.39,18
M60 Pentathlon M60 indoors    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød3183
  
 SB
 
10,854,3610,391,434.10,81
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja2157
  
 PB
 
12,183,948,741,37DNF
M70 Pentathlon M70 indoors    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA3349
  
 PB
 
11,813,888,741,254.04,04
2Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC2449
  
 PB
 
13,663,407,941,164.47,06
M80 Pentathlon M80 indoors    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19002085
  
 PB
 
20,942,568,111,015.39,92
M 60 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta7.07
  
 PB
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.07
  
 PB
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta7.36
  
 SB
4Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19007.40
  
 SB
5Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 19007.63
  
 SB
6Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF7.74
  
 SB
M 1000 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta2:43.81
  
 PB
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta2:44.33
  
 SB
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19002:47.86
  
 SB
4Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 19002:48.89
  
 PB
5Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF2:55.88
  
 PB
6Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik3:01.17
  
 SB
M 60 m hæk    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta8.26
  
 PB
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19008.39
  
 PB
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta8.66
  
 
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik9.34
  
 
5Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 19009.37
  
 PB
6Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF9.55
  
 PB
M Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19001.94
  
 PB
 
1.82 SB
  O
1.85 SB
  O
1.88 SB
  O
1.91 SB
  O
1.94 PB
  O
1.97
XXX
  
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta1.91
  
 =PB
 
1.70
 XO
1.76
  O
1.82
XXO
1.85
 XO
1.88
  O
1.91 =PB
XXO
1.94
XXX
 
3Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF1.79
  
 PB
 
1.67 SB
  O
1.70 SB
 XO
1.73 SB
  O
1.76 PB
 XO
1.79 PB
  O
1.82
XXX
  
4Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta1.76
  
 SB
 
1.70 SB
  O
1.76 SB
  O
1.79
XXX
     
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik1.73
  
 
 
1.64
  O
1.67
  O
1.70
 XO
1.73
 XO
1.76
XXX
   
6Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 19001.58
  
 SB
 
1.49 SB
  O
1.52 SB
  O
1.55 SB
  O
1.58 SB
  O
1.61
XXX
   
M Stangspring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.90
  
 
 
4.50
 XO
4.60
XXO
4.70
  O
4.80
 XO
4.90
  O
5.00
XXX
  
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta4.40
  
 PB
 
3.90 SB
  O
4.10 SB
XXO
4.20 SB
  O
4.30 =PB
 XO
4.40 PB
  O
4.50
xxx
  
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19004.10
  
 SB
 
3.80 SB
  O
3.90 SB
  O
4.00 SB
 XO
4.10 SB
 XO
4.20
XXX
   
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik3.60
  
 PB
 
3.20 SB
  O
3.40 PB
  O
3.50 PB
  O
3.60 PB
 XO
3.70
XXX
   
5Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF3.10
  
 PB
 
2.50 PB
  O
2.60 PB
  O
2.70 PB
  O
2.80 PB
  O
2.90 PB
  O
3.00 PB
XXO
3.10 PB
  O
3.20
XXX
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 1900 NH
  
 
 
3.20
XXX
       
M Længdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta6.91
  
 PB
 
  X6.91 PB  X     
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6.67
  
 SB
 
6.67 SB6.61  X     
3Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19006.48
  
 PB
 
6.19 SB6.48 PB  X     
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.24
  
 
 
  X  X6.24     
5Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF5.90
  
 PB
 
5.88 PB5.90 PB5.64     
6Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 19005.76
  
 SB
 
  X5.75 SB5.76 SB     
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190013.52
  
 SB
 
13.36 SB12.7313.52 SB     
2Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta12.91
  
 PB
 
12.74 SB12.3712.91 PB     
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta12.48
  
 SB
 
  –12.48 SB  –     
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik11.11
  
 PB
 
10.61 PB11.11 PB11.08     
5Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 190010.33
  
 SB
 
10.33 SB10.2510.12     
6Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF10.09
  
 PB
 
9.62 PB10.02 PB10.09 PB     
K 800 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta2:23.12
  
 PB
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta2:23.91
  
 PB
3Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA2:30.90
  
 SB
4Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta2:31.47
  
 PB
5Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 19002:31.73
  
 SB
6Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19002:33.43
  
 SB
7Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19002:38.98
  
 PB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta DNF
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta8.30
  
 PB
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta8.47
  
 PB
3Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA8.98
  
 PB
4Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19009.16
  
 PB
5Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta9.17
  
 PB
6Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 19009.18
  
 SB
7Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta9.26
  
 PB
8Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19009.59
  
 SB
K Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19001.67
  
 =PB
 
1.46
  O
1.49
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61 =PB
  O
1.64 PB
  O
1.67 PB
XXO
1.70
XXX
       
2Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 19001.64
  
 SB
 
1.49
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61 SB
  O
1.64 SB
  O
1.67
XXX
  
3Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta1.64
  
 =PB
 
1.49 SB
  O
1.52 SB
  O
1.55 SB
  O
1.58 SB
 XO
1.61 SB
  O
1.64 =PB
 XO
1.67
XXX
 
4Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta1.61
  
 =PB
 
1.46 SB
  O
1.49 SB
  O
1.52 SB
  O
1.55 SB
 XO
1.58 SB
  O
1.61 =PB
  O
1.64
XXX
 
5Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19001.52
  
 SB
 
1.40
  O
1.43
XXO
1.46
  O
1.49
 XO
1.52 SB
XXO
1.55
XXX
  
6Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta1.49
  
 PB
 
1.40 SB
  O
1.43 SB
  O
1.46 PB
  O
1.49 PB
  O
1.52
XXX
   
7Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA1.49
  
 
 
1.43
 XO
1.46
  O
1.49
  O
1.52
XXX
    
8Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta1.46
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.43 SB
 XO
1.46 SB
  O
1.49
XXX
    
K Længdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta6.08
  
 PB
 
6.08 PB  X  X     
2Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.86
  
 
 
5.86  X  X     
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.62
  
 
 
5.62  X  X     
4Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta5.60
  
 
 
5.60  X  X     
5Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19005.25
  
 SB
 
5.23 SB5.25 SB  X     
6Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 19005.22
  
 SB
 
5.18 SB5.22 SB5.07     
7Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19004.96
  
 
 
4.964.854.84     
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta NM
  
 
 
  X  –      
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta14.04
  
 PB
 
13.8013.5914.04 PB     
2Sofie AlbrechtsenSofie Albrechtsen ('95)Aarhus 190013.17
  
 SB
 
11.33 SB12.54 SB13.17 SB     
3Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA11.17
  
 PB
 
10.66 PB9.6511.17 PB     
4Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190010.84
  
 
 
10.8410.2810.51     
5Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta10.66
  
 
 
10.179.8010.66     
6Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 190010.61
  
 
 
9.5410.619.91     
7Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta10.23
  
 PB
 
9.77 PB10.10 PB10.23 PB     
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta NM
  
 
 
  X  –      
D19 60 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta7.15
  
 =PB
2Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta7.16
  
 PB
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta7.20
  
 PB
4Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta7.32
  
 PB
5Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja7.36
  
 SB
6Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta7.49
  
 PB
7Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM7.59
  
 PB
8Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA7.60
  
 PB
D19 1000 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta2:38.06
  
DUR DUR-19 DUR PB
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta2:54.21
  
 PB
3Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta2:55.93
  
 PB
4Malte BankMalte Bank ('03)Sparta2:56.67
  
 PB
5Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta3:01.07
  
 PB
6Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja3:07.56
  
 SB
7Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA3:19.08
  
 PB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta8.20
  
 PB
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta8.27
  
 PB
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta8.37
  
 PB
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja8.47
  
 PB
5Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA9.18
  
 PB
6Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta9.22
  
 
7Malte BankMalte Bank ('03)Sparta9.47
  
 PB
D19 Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.94
  
 PB
 
1.76
  O
1.79
  O
1.82
  O
1.85 PB
  O
1.88 PB
 XO
1.91 PB
XXO
1.94 PB
XXO
1.97
XXs
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja1.85
  
 SB
 
1.64
  O
1.70
  O
1.76
  O
1.79
  O
1.82 SB
 XO
1.85 SB
  O
1.88
XXX
 
3Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta1.85
  
 PB
 
1.70 SB
  O
1.73 SB
  O
1.76 SB
  O
1.79 PB
 XO
1.82 PB
  O
1.85 PB
 XO
1.88
XXX
 
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM1.76
  
 
 
1.64
  O
1.70
  O
1.76
 XO
1.79
  Xs
    
5Malte BankMalte Bank ('03)Sparta1.73
  
 
 
1.64
  O
1.67
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.76
XXX
   
6Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta1.70
  
 PB
 
1.61 SB
  O
1.67 SB
 XO
1.70 PB
  O
1.73
XXX
    
7Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta1.67
  
 PB
 
1.58 SB
  O
1.61 SB
  O
1.64 PB
  O
1.67 PB
 XO
1.70
XXX
   
8Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA1.58
  
 SB
 
1.52 SB
XXO
1.55 SB
XXO
1.58 SB
 XO
1.61
XXX
    
D19 Stangspring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta4.30
  
 PB
 
3.60
  O
3.80
  O
4.00
  O
4.10
  O
4.20
XXO
4.30 PB
  O
4.40
XXX
 
2Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta4.10
  
 =PB
 
3.70 SB
  O
3.90 =PB
  O
4.00 PB
XXO
4.10 PB
  O
4.20
XXX
   
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta3.80
  
 PB
 
3.00 SB
  O
3.10 SB
  O
3.30 =PB
  O
3.40 PB
  O
3.50 PB
  O
3.60 PB
  O
3.70 PB
XXO
3.80 PB
 XO
3.90
XXX
       
4Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja3.70
  
 SB
 
3.50 SB
  O
3.60 SB
  O
3.70 SB
 XO
3.80
XXX
    
5Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta3.60
  
 PB
 
2.90 PB
 XO
3.10 PB
  O
3.20 PB
  O
3.30 PB
 XO
3.40 PB
  O
3.50 PB
  O
3.60 PB
  O
3.70
XXX
6Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta3.20
  
 PB
 
2.90 SB
  O
3.00 SB
  O
3.10 =PB
  O
3.20 PB
 XO
3.30
XXX
   
7Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA3.10
  
 PB
 
2.80 PB
  O
2.90 PB
  O
3.00 PB
  O
3.10 PB
 XO
3.20
XXX
   
D19 Længdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta6.63
  
 PB
 
6.63 PB  X  X     
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta6.53
  
 PB
 
6.53 PB  –  –     
3Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM6.39
  
 PB
 
6.17 PB6.066.39 PB     
4Malte BankMalte Bank ('03)Sparta6.30
  
 PB
 
  X  X6.30 PB     
5Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta6.24
  
 
 
6.246.056.09     
6Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja6.16
  
 PB
 
6.06 PB5.886.16 PB     
7Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta6.05
  
 PB
 
5.98 PB6.05 PB5.85     
8Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA6.03
  
 PB
 
  X5.676.03 PB     
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.24
  
 
 
13.6314.2414.08     
2Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta13.46
  
 PB
 
10.58 PB13.46 PB  X     
3Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta13.14
  
 
 
11.1512.8113.14     
4Malte BankMalte Bank ('03)Sparta13.08
  
 
 
12.9612.8913.08     
5Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta12.76
  
 
 
12.2412.7612.70     
6Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM11.89
  
 PB
 
11.00 PB11.35 PB11.89 PB     
7Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA11.51
  
 PB
 
11.51 PB11.30  X     
8Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta11.34
  
 PB
 
11.34 PB  X11.29     
P19 800 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2:21.96
  
 PB
4Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA2:56.33
  
 SB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF9.45
  
 PB
4Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA9.94
  
 PB
P19 Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF1.49
  
 SB
 
1.43 SB
  O
1.46 SB
  O
1.49 SB
  O
1.52
XXX
    
4Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA1.37
  
 SB
 
1.34 SB
  O
1.37 SB
 XO
1.40
XXX
     
P19 Længdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5.32
  
 
 
5.32  X5.13     
4Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA4.56
  
 PB
 
4.56 PB4.254.30     
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
3Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA8.84
  
 PB
 
8.29 PB8.47 PB8.84 PB     
4Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF8.22
  
 PB
 
7.63 PB8.22 PB7.61     
D17 1000 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta2:46.73
  
 PB
2Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja3:00.20
  
 PB
3Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19003:00.94
  
 PB
4Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM3:10.50
  
 PB
5Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta3:10.70
  
 PB
Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja DNF
  
 
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19008.43
  
 PB
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta8.82
  
 PB
3Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta9.25
  
 PB
4Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM9.83
  
 PB
5Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja10.32
  
 PB
6Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja10.37
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.87
  
 PB
 
1.66 PB
  O
1.69 PB
  O
1.72 PB
  O
1.75 PB
  O
1.78 PB
  O
1.81 PB
 XO
1.84 PB
  O
1.87 PB
  O
1.90
XXX
       
2Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19001.78
  
 PB
 
1.54 PB
  O
1.57 PB
  O
1.60 PB
  O
1.63 PB
  O
1.66 PB
  O
1.69 PB
  O
1.72 PB
XXO
1.75 PB
XXO
1.78 PB
 XO
1.81
  r
      
3Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM1.66
  
 PB
 
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54
 XO
1.57
  O
1.60
  O
1.63 =PB
 XO
1.66 PB
XXO
1.69
  r
       
4Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta1.66
  
 PB
 
1.45 PB
 XO
1.48 PB
  O
1.51 PB
 XO
1.54 PB
  O
1.57 PB
 XO
1.60 PB
  O
1.63 PB
  O
1.66 PB
XXO
1.69
XXX
       
5Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja1.63
  
 PB
 
1.45 SB
  O
1.48 PB
  O
1.51 PB
  O
1.54 PB
  O
1.57 PB
  O
1.60 PB
  O
1.63 PB
  O
1.66
XXX
6Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja1.45
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.60
  r
      
D17 Stangspring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19003.90
  
 PB
 
3.40 SB
  O
3.60 PB
  O
3.70 PB
 XO
3.80 PB
  O
3.90 PB
XXO
   
2Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja3.70
  
 PB
 
3.20 SB
  O
3.30 SB
  O
3.40 SB
  O
3.50 SB
  O
3.60 =PB
  O
3.70 PB
XXO
  
3Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta3.50
  
 PB
 
2.70 PB
  O
2.90 PB
  O
3.10 PB
  O
3.20 PB
  O
3.30 PB
XXO
3.40 PB
  O
3.50 PB
 XO
3.60
XXX
4Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta3.20
  
 PB
 
2.70 PB
  O
2.80 PB
  O
3.00 PB
  O
3.10 PB
  O
3.20 PB
 XO
   
5Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM3.20
  
 PB
 
2.80 =PB
  O
2.90 PB
 XO
3.00 PB
  O
3.10 PB
  O
3.20 PB
 XO
   
6Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja3.10
  
 PB
 
2.60 SB
  O
2.70 PB
  O
2.80 PB
  O
2.90 PB
  O
3.00 PB
  O
3.10 PB
 XO
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM12.00
  
 PB
 
10.87 PB12.00 PB11.54     
2Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta11.71
  
 PB
 
11.12 PB11.65 PB11.71 PB     
3Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta11.70
  
 
 
11.089.9311.70     
4Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja11.12
  
 
 
11.04  X11.12     
5Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190011.07
  
 PB
 
11.07 PB  –  –     
6Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja7.33
  
 PB
 
6.94 PB6.827.33 PB     
P17 800 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF2:36.77
  
 SB
2Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik2:37.09
  
 PB
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM2:38.27
  
 PB
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta2:42.00
  
 PB
5Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja2:42.24
  
 SB
6Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19003:01.05
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta9.06
  
 PB
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM9.20
  
 PB
3Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja9.85
  
 =PB
4Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF10.02
  
 PB
5Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik10.20
  
 PB
6Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 190011.02
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta1.58
  
 PB
 
1.40
  O
1.43
  O
1.46
 XO
1.49 PB
 XO
1.52 PB
  O
1.55 PB
XXO
1.58 PB
  O
1.61
XXr
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja1.55
  
 PB
 
1.40
  O
1.46
  O
1.49
 XO
1.52 PB
  O
1.55 PB
 XO
1.58
XXX
  
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM1.52
  
 PB
 
1.34
  O
1.37
  O
1.40
 XO
1.43
  O
1.46
 XO
1.49 PB
XXO
1.52 PB
XXO
1.55
XXX
4Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik1.46
  
 PB
 
1.16 PB
  O
1.19 PB
  O
1.22 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
 XO
1.37 PB
  O
1.40 PB
  O
1.43 PB
  O
1.46 PB
 XO
1.49
XXX
    
5Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF1.40
  
 SB
 
1.34 SB
  O
1.37 SB
 XO
1.40 SB
 XO
1.43
XXX
    
6Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19001.22
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.13 PB
  O
1.16 PB
  O
1.19 PB
 XO
1.22 PB
  O
1.25
XXX
  
P17 Længdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM5.08
  
 =PB
 
5.065.035.08 =PB     
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta5.06
  
 
 
4.705.064.94     
3Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja4.95
  
 SB
 
4.934.95 SB4.93     
4Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF4.62
  
 PB
 
4.60 PB4.534.62 PB     
5Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik3.84
  
 SB
 
3.44 SB3.84 SB3.75     
6Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19003.32
  
 PB
 
2.83 PB3.26 PB3.32 PB     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta12.31
  
 
 
12.2912.31  X     
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja11.65
  
 
 
11.6510.5711.10     
3Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF10.28
  
 
 
  X10.2410.28     
4Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik9.19
  
 PB
 
8.26 PB8.059.19 PB     
5Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19008.13
  
 PB
 
8.13 PB7.79  X     
6Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM8.13
  
 PB
 
7.066.788.13 PB     
D15 1000 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta3:01.01
  
 PB
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19003:05.66
  
 PB
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta3:12.33
  
 PB
4August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK3:12.56
  
 PB
5Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19003:14.00
  
 PB
6Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja3:15.96
  
 PB
7Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19003:19.30
  
 PB
8Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 19003:33.46
  
 PB
9Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta3:45.62
  
 PB
10Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK803:52.33
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde
Inde
Indledende heats5.2.
Indledende 1
5.2.
5.2.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK8.65
  
 PB
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta9.25
  
 PB
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta9.48
  
 PB
4Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19009.63
  
 PB
5Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja9.94
  
 PB
6Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8010.10
  
 PB
Indledende 2
5.2.
5.2.
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19008.98
  
 PB
2Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19009.63
  
 PB
3Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190010.24
  
 PB
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta11.44
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.71
  
 PB
 
1.47
 XO
1.50
  O
1.53
  O
1.56
 XO
1.59
 XO
1.62 PB
  O
1.65 PB
XXO
1.68 PB
 XO
1.71 PB
  O
1.74
XXX
      
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.65
  
 PB
 
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.59
  O
1.62 PB
  O
1.65 PB
  O
1.68
XXX
3Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19001.62
  
 
 
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.59
  O
1.62
  O
1.65
XXX
  
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.62
  
 PB
 
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56 =PB
  O
1.59 PB
  O
1.62 PB
XXO
1.65
XXX
 
5Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.53
  
 
 
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
  O
1.50
 XO
1.53
 XO
1.56
XXX
  
6Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.50
  
 =PB
 
1.11
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
XXO
1.50 =PB
  O
1.53
XXX
 
7Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 19001.50
  
 PB
 
1.29 PB
  O
1.32 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
  O
1.47 PB
 XO
1.50 PB
XXO
1.53
XXX
       
8Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1.47
  
 PB
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
 XO
1.47 PB
  O
1.50
XXX
  
9Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19001.41
  
 PB
 
1.29 PB
  O
1.32 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44
XXX
  
10Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja1.41
  
 PB
 
1.11 SB
  O
1.29 SB
  O
1.32 PB
 XO
1.35 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44
XXX
  
D15 Stangspring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja3.20
  
 
 
2.90
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
XXX
   
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19003.00
  
 PB
 
2.20 PB
  O
2.30 PB
 XO
2.40 PB
  O
2.50 PB
  O
2.60 PB
  O
2.70 PB
  O
2.80 PB
XXO
2.90 PB
  O
3.00 PB
  O
3.10
XXX
      
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK3.00
  
 PB
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
 XO
2.70 =PB
  O
2.80 PB
  O
2.90 PB
  O
3.00 PB
 XO
3.10
XXX
      
4Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19002.50
  
 PB
 
1.80 PB
  O
2.20 PB
  O
2.30 PB
 XO
2.40 PB
  O
2.50 PB
  O
2.60
XXX
  
5Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 19002.50
  
 PB
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40 =PB
  O
2.50 PB
 XO
2.60
XXX
   
6Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2.30
  
 
 
2.20
 XO
2.30
 XO
2.40
XXX
     
7Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19002.20
  
 PB
 
2.10 PB
  O
2.20 PB
  O
2.30
XXX
     
8Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK802.20
  
 PB
 
2.00 PB
  O
2.10 PB
 XO
2.20 PB
  O
2.30
XXX
    
9Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta2.10
  
 PB
 
1.80 PB
XXO
1.90 PB
 XO
2.00 PB
  O
2.10 PB
 XO
2.20
XXX
   
10Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.90
  
 PB
 
1.80 PB
 XO
1.90 PB
 XO
2.00
XXX
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK13.00
  
 
 
13.0012.8812.45     
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190011.52
  
 PB
 
10.6411.52 PB  X     
3Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190010.95
  
 PB
 
10.79 PB10.95 PB10.88     
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta10.20
  
 PB
 
10.20 PB9.9410.15     
5Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta9.88
  
 PB
 
9.29 PB9.62 PB9.88 PB     
6Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19009.49
  
 PB
 
9.24 PB9.49 PB  X     
7Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19009.23
  
 PB
 
8.51 PB9.23 PB8.38     
8Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK807.60
  
 
 
  X  X7.60     
9Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja7.13
  
 PB
 
  X6.77 PB7.13 PB     
10Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta5.71
  
 PB
 
4.99 PB5.71 PB3.72     
P15 800 m    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM2:36.52
  
 PB
2Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta2:38.28
  
 PB
3Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja2:41.71
  
 PB
4Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK802:42.35
  
 PB
5Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2:42.98
  
 PB
6Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19002:43.25
  
 PB
7Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta2:44.78
  
 PB
8Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM2:48.78
  
 PB
9Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2:55.38
  
 SB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde
Inde
Indledende heats5.2.
Indledende 1
5.2.
5.2.
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja9.74
  
 PB
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK809.83
  
 PB
3Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta10.04
  
 PB
4Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM10.41
  
 PB
5Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.43
  
 PB
Indledende 2
5.2.
5.2.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.32
  
 PB
2Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta10.53
  
 =PB
3Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190012.40
  
 PB
4Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja12.74
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK801.60
  
 PB
 
1.45 SB
  O
1.48 SB
  O
1.51 SB
  O
1.54 SB
  O
1.57 =PB
  O
1.60 PB
 XO
1.63
XXX
 
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.51
  
 
 
1.42
  O
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
XXO
1.54
XXX
   
3Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM1.42
  
 PB
 
1.21 PB
  O
1.24 PB
  O
1.27 PB
  O
1.30 PB
  O
1.33 PB
  O
1.36 PB
 XO
1.39 PB
  O
1.42 PB
  O
1.45
XXX
       
4Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta1.42
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.33 PB
  O
1.36 PB
 XO
1.39 PB
XXO
1.42 PB
 XO
1.45
XXX
  
5Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM1.42
  
 PB
 
1.24 SB
  O
1.27 SB
  O
1.30 SB
  O
1.33 SB
  O
1.36 PB
  O
1.39 PB
  O
1.42 PB
XXO
1.45
XXX
6Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.39
  
 =PB
 
1.27
  O
1.30
  O
1.33
  O
1.36
 XO
1.39 =PB
  O
1.42
XXX
  
7Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja1.33
  
 PB
 
1.21 PB
  O
1.24 PB
  O
1.27 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.33 PB
XXO
1.36
XXX
  
8Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta1.27
  
 PB
 
1.21 PB
  O
1.24 PB
  O
1.27 PB
  O
     
9Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19001.27
  
 PB
 
1.15 PB
XXO
1.21 PB
XXO
1.24 PB
 XO
1.27 PB
XXO
    
Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM NH
  
 
 
1.15
XXX
       
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 5.2.

Finale A

Finale
Inde 5.2.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta11.58
  
 PB
 
11.58 PB10.1611.05     
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8010.16
  
 PB
 
9.74 PB10.05 PB10.16 PB     
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.59
  
 PB
 
9.59 PB8.849.35     
4Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.17
  
 
 
  X  X9.17     
5Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM8.17
  
 PB
 
8.17 PB7.917.41     
6Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja8.02
  
 PB
 
8.02 PB7.457.56     
7Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta7.51
  
 
 
7.516.927.35     
8Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja7.29
  
 PB
 
6.85 PB7.18 PB7.29 PB     
9Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19005.67
  
 PB
 
5.315.64 PB5.67 PB     
M45 1000 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik3:33.55
  
 PB
M45 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik11.69
  
 PB
M45 Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik1.49
  
 PB
 
1.34 PB
  O
1.40 PB
  O
1.43 PB
  O
1.46 PB
  O
1.49 PB
  O
1.52
xxx
  
M45 Længdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik4.59
  
 PB
 
4.42 PB4.46 PB4.59 PB     
M45 Kuglestød 7.26 kg    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik8.22
  
 PB
 
7.58 PB8.22 PB8.18     
M50 1000 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF3:04.01
  
 SB
M50 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF10.01
  
 PB
M50 Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF1.61
  
 SB
 
1.34 SB
  O
1.40 SB
  O
1.46 SB
  O
1.52 SB
  O
1.55 SB
  O
1.58 SB
 XO
1.61 SB
XXO
1.64
  R
M50 Længdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF5.00
  
 SB
 
5.00 SB  –      
M50 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF8.39
  
 
 
8.318.398.05     
K55 800 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA3:39.18
  
 PB
K55 60m Hurdles (76.2cm, 7m)    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA12.33
  
 PB
K55 Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA1.25
  
 SB
 
1.19 SB
  O
1.22 SB
XXO
1.25 SB
  O
1.28
XXX
    
K55 Længdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA3.78
  
 SB
 
3.723.623.78 SB     
K55 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA7.59
  
 SB
 
7.49 SB7.51 SB7.59 SB     
M60 1000 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød4:10.81
  
 SB
Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja DNF
  
 
M60 60 m hæk 84.0 cm, 8 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød10.85
  
 PB
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja12.18
  
 SB
M60 Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.43
  
 SB
 
1.34
  O
1.37 SB
  O
1.40 SB
  O
1.43 SB
 XO
1.46
XXX
   
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja1.37
  
 SB
 
1.31 SB
  O
1.34 SB
  O
1.37 SB
XXO
1.40
XXX
    
M60 Længdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød4.36
  
 SB
 
4.36 SB4.284.13     
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja3.94
  
 SB
 
3.683.643.94 SB     
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød10.39
  
 
 
10.0210.0210.39     
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja8.74
  
 SB
 
8.52 SB8.74 SB  X     
M70 1000 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA4:04.04
  
DR70 PB
2Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC4:47.06
  
 SB
M70 60 m hæk 76.2 cm, 7 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA11.81
  
 PB
2Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC13.66
  
 PB
M70 Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1.25
  
 PB
 
1.19 PB
  O
1.22 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.28
XXX
    
2Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC1.16
  
 SB
 
1.10 SB
  O
1.13 SB
 XO
1.16 SB
  O
1.19
XXX
    
M70 Længdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA3.88
  
 PB
 
3.88 PB3.693.34     
2Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC3.40
  
 SB
 
3.37 SB3.263.40 SB     
M70 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA8.74
  
 PB
 
8.40 PB7.948.74 PB     
2Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC7.94
  
 SB
 
7.72 SB7.94 SB  X     
M80 1000 m    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19005:39.92
  
 SB
M80 60m Hurdles (68cm, 7m)    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190020.94
  
 PB
M80 Højdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19001.01
  
 SB
 
0.92 SB
  O
0.95 SB
XXO
0.98 SB
 XO
1.01 SB
  O
1.04
  Xr
   
M80 Længdespring    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19002.56
  
 SB
 
2.56 SB2.442.54     
M80 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 6.2.

Finale A

Finale
Inde 6.2.
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19008.11
  
 
 
8.048.118.11     

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint