Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Oordegem BEL: IFAM Oordegem 28.5.2022
Sport Vlaanderen Atletiekpiste

M 100 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1
Xavi Mo-Ajok
Xavi Mo-Ajok ('02)
NED10.35
  
 PB
2
Solomon Bockarie
Solomon Bockarie ('87)
NED10.38
  
 
3
Frederico Curvelo
Frederico Curvelo ('97)
POR10.43
  
 SB
4
Amlan Borgohain
Amlan Borgohain ('98)
IND10.50
  
 =SB
5
James Adebola
James Adebola ('02)
GER10.51
  
 SB
6
Oskari Lehtonen
Oskari Lehtonen ('97)
FIN10.58
  
 SB
7
Mark Smyth
Mark Smyth ('98)
IRL10.62
  
 SB
Finale B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Robert McDonnell
Robert McDonnell ('02)
IRL10.43
  
 =PB
2
Jahde Williams
Jahde Williams ('97)
GBR10.67
  
 SB
3
Gnamien Nehemie N’goran
Gnamien Nehemie N’goran ('98)
CIV10.70
  
 
4
Krishawn Aiken
Krishawn Aiken ('95)
GBR10.72
  
 
5
Jordan Paquot
Jordan Paquot ('98)
BEL10.72
  
 SB
6
Elvis Afrifa
Elvis Afrifa ('97)
NED10.84
  
 
7
Alex Beechey
Alex Beechey ('91)
CYP10.87
  
 
8
Yoran Deschepper
Yoran Deschepper 
BEL10.87
  
 SB
Finale C
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Christopher Sibanda
Christopher Sibanda ('89)
IRL10.53
  
 PB
2
Paul Lada
Paul Lada 
FRA10.61
  
 =SB
3
Kesi Oludoyi
Kesi Oludoyi ('98)
GBR10.65
  
 
4
Keitharo Oosterwolde
Keitharo Oosterwolde ('02)
NED10.65
  
 
5
Jamie Sesay
Jamie Sesay ('04)
NED10.69
  
 PB
6
Simon Verherstraeten
Simon Verherstraeten ('99)
BEL10.74
  
 SB
7
Papa Madieye Diarra
Papa Madieye Diarra ('96)
SEN10.79
  
 SB
8
Rendel Vermeulen
Rendel Vermeulen ('03)
BEL10.79
  
 
Churandy Martina
Churandy Martina ('84)
NED DQ
  
 
M 200 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1
Robert McDonnell
Robert McDonnell ('02)
IRL20.51
  
NU23R PB
2
Xavi Mo-Ajok
Xavi Mo-Ajok ('02)
NED20.59
  
NU23R PB
3
Solomon Bockarie
Solomon Bockarie ('87)
NED20.73
  
 
4
Amlan Borgohain
Amlan Borgohain ('98)
IND20.98
  
 
5
Toby Harries
Toby Harries ('98)
GBR21.06
  
 
6
Dylan Borlée
Dylan Borlée ('92)
BEL21.08
  
 SB
7
James Adebola
James Adebola ('02)
GER21.32
  
 SB
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Thomas Somers
Thomas Somers ('97)
GBR20.87
  
 SB
2
Oskari Lehtonen
Oskari Lehtonen ('97)
FIN21.30
  
 
3
Jahde Williams
Jahde Williams ('97)
GBR21.34
  
 
4
Paul Tritenne
Paul Tritenne 
FRA21.38
  
 SB
5
Riq De Wit
Riq De Wit ('01)
NED21.62
  
 SB
Finale C
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Amine Kasmi
Amine Kasmi 
BEL21.21
  
 SB
2
Krishawn Aiken
Krishawn Aiken ('95)
GBR21.26
  
 SB
3
Alex Beechey
Alex Beechey ('91)
CYP21.35
  
 SB
4
Grant Plenderleith
Grant Plenderleith ('91)
GBR21.36
  
 SB
5
Stewart Greenhalgh
Stewart Greenhalgh ('02)
GBR21.52
  
 PB
6
Nsikak Ekpo
Nsikak Ekpo ('03)
NED21.67
  
 
7
Dan Putnam
Dan Putnam ('91)
GBR21.88
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Christian Iguacel
Christian Iguacel ('96)
BEL45.71
  
 PB
2
Joe Brier
Joe Brier ('99)
GBR45.75
  
 
3
Loïc Prévôt
Loïc Prévôt ('98)
FRA45.97
  
 
4
Christopher Naliali
Christopher Naliali ('92)
FRA46.20
  
 
5
Vladimir Aceti
Vladimir Aceti ('98)
ITA46.42
  
 
6
Vitor dos Santos
Vitor dos Santos ('96)
BRA46.63
  
 
7
Gilles Biron
Gilles Biron ('95)
FRA47.29
  
 
Finale B
1
Cheikh Tidiane Diouf
Cheikh Tidiane Diouf ('95)
SEN45.62
  
 PB
2
Cameron Chalmers
Cameron Chalmers ('97)
GBR46.27
  
 SB
3
Lee Thompson
Lee Thompson ('97)
GBR46.45
  
 SB
4
Ludovic Ouceni
Ludovic Ouceni ('01)
FRA46.50
  
 SB
5
Mohamed Fares Jelassi
Mohamed Fares Jelassi ('97)
TUN46.80
  
 
6
Terrence Agard
Terrence Agard ('90)
NED47.18
  
 SB
7
David Sombe
David Sombe 
FRA47.55
  
 
Finale C
1
Jack Raftery
Jack Raftery ('01)
IRL46.17
  
 PB
2
Frederick Mendy
Frederick Mendy ('95)
SEN46.22
  
 PB
3
Ben Higgins
Ben Higgins 
GBR46.68
  
 
4
Rami Balti
Rami Balti ('01)
TUN46.92
  
 SB
5
Fethi Benchaa
Fethi Benchaa ('88)
ALG47.09
  
 
6
Torben Junker
Torben Junker ('93)
GER47.25
  
 SB
7
Teo Andant
Teo Andant ('99)
FRA47.25
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Mark English
Mark English ('93)
IRL1:46.61
  
 SB
2
Tobias Grønstad
Tobias Grønstad ('02)
NOR1:46.68
  
 
3
Nabil Oussama
Nabil Oussama ('96)
MAR1:46.77
  
 SB
4
Tibo De Smet
Tibo De Smet ('99)
BEL1:46.82
  
 PB
5
Aurele Vandeputte
Aurele Vandeputte ('95)
BEL1:47.13
  
 
6
Joseph Deng
Joseph Deng ('98)
AUS1:47.43
  
 SB
7
Abdellatif El Guesse
Abdellatif El Guesse ('93)
MAR1:48.01
  
 SB
8
Jürgen Wielart
Jürgen Wielart ('92)
NED1:48.34
  
 
9
Djoao Lobles
Djoao Lobles ('01)
NED1:49.08
  
 
10
Hillary Biwott
Hillary Biwott ('02)
KEN1:49.17
  
 
11
Morsima Kassahun
Morsima Kassahun ('04)
ETH1:49.26
  
 
12
Takieddine Hedeilli
Takieddine Hedeilli ('96)
ALG1:50.26
  
 
Dries Van Nieuwenhove
Dries Van Nieuwenhove ('98)
BEL DNF
  
 
Finale B
1
Hugo Houyez
Hugo Houyez ('95)
FRA1:46.83
  
 PB
2
Bram Buigel
Bram Buigel ('95)
NED1:47.07
  
 PB
3
Pieter Claus
Pieter Claus ('93)
BEL1:47.79
  
 
4
Marius Probst
Marius Probst ('95)
GER1:48.06
  
 SB
5
Robin Oester
Robin Oester ('99)
SUI1:48.88
  
 SB
6
Ville Lampinen
Ville Lampinen ('94)
FIN1:48.99
  
 
7
Jye Perrott
Jye Perrott ('98)
AUS1:49.09
  
 
8
Sam Blake
Sam Blake ('95)
AUS1:49.10
  
 SB
9
Kevin Viezee
Kevin Viezee ('97)
NED1:51.17
  
 SB
Sven Van Den Bergh
Sven Van Den Bergh ('99)
BEL DNF
  
 
Maarten Plaum
Maarten Plaum ('96)
NED DNF
  
 
Clément Dhainaut
Clément Dhainaut ('97)
FRA DNF
  
 
Finale C
1
Theo Rageot
Theo Rageot ('98)
FRA1:48.76
  
 SB
2
Quentin Tison
Quentin Tison ('96)
FRA1:49.69
  
 SB
3
Romain Nacry
Romain Nacry ('95)
FRA1:49.79
  
 
4
Maxime Delvoie
Maxime Delvoie ('97)
BEL1:50.07
  
 
5
Alexis Martin
Alexis Martin ('96)
FRA1:50.24
  
 
6
Arnaud Taki
Arnaud Taki ('96)
FRA1:50.39
  
 SB
7
Louis Low-Beer
Louis Low-Beer ('04)
SUI1:50.42
  
 PB
8
Harídimos Xenidákis
Harídimos Xenidákis 
GRE1:50.48
  
 
9
Ludo Van Nieuwenhuizen
Ludo Van Nieuwenhuizen ('01)
NED1:50.49
  
 SB
10
Francky Mbotto
Francky Mbotto ('97)
CAF1:53.19
  
 
Hrístos Kotítsas
Hrístos Kotítsas ('96)
GRE DNF
  
 
Erik Back
Erik Back ('94)
FIN DNF
  
 
Finale D
1
Tibaut Vandelannoote
Tibaut Vandelannoote ('01)
BEL1:50.01
  
 
2
Adrian Engstler
Adrian Engstler ('02)
GER1:50.05
  
 
3
Samy Achab
Samy Achab ('01)
FRA1:50.50
  
 
4
Maxime Tilman
Maxime Tilman ('99)
BEL1:50.58
  
 
5
Louis O’Loughlin
Louis O’Loughlin ('01)
IRL1:50.64
  
 SB
6
Christos Demetriou
Christos Demetriou ('93)
CYP1:50.82
  
 SB
7
Mounir Akbache
Mounir Akbache ('86)
FRA1:50.85
  
 SB
8
Harálabos Lagós
Harálabos Lagós ('95)
GRE1:51.85
  
 
9
Lars Van Hoeven
Lars Van Hoeven ('99)
NED1:53.03
  
 SB
10
Romain Severin
Romain Severin ('01)
FRA1:54.06
  
 
Laurens Schockaert
Laurens Schockaert ('90)
BEL DNF
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Mohamed Mohumed
Mohamed Mohumed ('99)
GER3:36.01
  
 PB
2
Ermiyas Girma
Ermiyas Girma ('05)
ETH3:36.28
  
 PB
3
Ruben Verheyden
Ruben Verheyden 
BEL3:37.32
  
 
4
Brimin Kiprotich
Brimin Kiprotich ('99)
KEN3:37.79
  
 SB
5
Simon Denissel
Simon Denissel ('90)
FRA3:38.31
  
 SB
6
Mike Foppen
Mike Foppen ('96)
NED3:38.48
  
 SB
7
Diriba Girma
Diriba Girma ('03)
ETH3:39.01
  
 
8
Mohamed Al-Garni
Mohamed Al-Garni ('92)
QAT3:39.11
  
 
9
Mostafa Smaili
Mostafa Smaili ('97)
MAR3:39.77
  
 SB
10
Julian Ranc
Julian Ranc ('96)
FRA3:42.22
  
 
11
Jochem Vermeulen
Jochem Vermeulen ('98)
BEL3:43.24
  
 SB
12
Benjamin de Haan
Benjamin de Haan ('93)
NED3:43.47
  Tony Van Diepen
 SB
13
Rorey Hunter
Rorey Hunter ('93)
AUS3:43.85
  
 
Tony van Diepen
Tony van Diepen ('96)
NED DNF
  
 
Finale B
1
Valentijn Weinans
Valentijn Weinans ('95)
NED3:41.16
  
 SB
2
Jerry Motsau
Jerry Motsau ('90)
RSA3:41.17
  
 
3
Mohamed Zerrad
Mohamed Zerrad ('93)
ITA3:41.26
  
 SB
4
Tim Verbaandert
Tim Verbaandert 
NED3:42.07
  
 SB
5
Mahadi Abdi Ali
Mahadi Abdi Ali ('95)
NED3:42.12
  
 SB
6
Ruben Querinjean
Ruben Querinjean ('01)
LUX3:42.30
  
 SB
7
Nesim Amsellek
Nesim Amsellek ('99)
ITA3:42.93
  
 SB
8
Marc Tortell
Marc Tortell ('97)
GER3:43.11
  
 SB
9
Garrett O’Toole
Garrett O’Toole ('96)
USA3:43.40
  
 SB
10
Abdulrezak Suleiman
Abdulrezak Suleiman ('03)
ERI3:43.42
  
 
11
Michael Somers
Michael Somers ('95)
BEL3:43.44
  
 SB
12
Mats Hauge
Mats Hauge ('97)
NOR3:43.51
  
 SB
13
Louis Vandermessen
Louis Vandermessen ('01)
BEL3:43.91
  
 SB
Bram Buigel
Bram Buigel ('95)
NED DNF
  
 
Finale C
1
Cyril Meersseman
Cyril Meersseman ('01)
FRA3:41.32
  
 PB
2
Martin Desmidt
Martin Desmidt ('01)
FRA3:41.57
  
 PB
3
Rick van Riel
Rick van Riel ('02)
NED3:41.62
  
 PB
4
Michael Wilson
Michael Wilson ('96)
GBR3:41.91
  
 PB
5
Maximilian Sluka
Maximilian Sluka 
GER3:42.25
  
 PB
6
Sven Bombeke
Sven Bombeke ('93)
BEL3:43.13
  
 PB
7
Romain Legendre
Romain Legendre 
FRA3:43.83
  
 
8
Esteban Gonzalez
Esteban Gonzalez ('98)
CHI3:44.56
  
 
9
Quentin Malriq
Quentin Malriq ('99)
FRA3:44.78
  
 SB
10
Ricky Harvie
Ricky Harvie ('95)
GBR3:44.96
  
 SB
11
Alexis Jacq
Alexis Jacq ('95)
FRA3:49.14
  
 SB
Mattis Tanghe
Mattis Tanghe ('02)
BEL DNF
  
 
Finale D
1
Valere Hustin
Valere Hustin ('93)
BEL3:43.28
  
 PB
2
Diego Ignacio Uribe
Diego Ignacio Uribe ('97)
CHI3:43.87
  
 
3
Tim Assmann
Tim Assmann 
GER3:44.34
  
 
4
Gabriel Timba
Gabriel Timba ('03)
FRA3:44.60
  
 PB
5
Florian Vauthrin
Florian Vauthrin ('90)
FRA3:46.33
  
 SB
6
Nick Marsman
Nick Marsman ('97)
NED3:46.70
  
 
7
Noah Konteh
Noah Konteh ('03)
BEL3:47.50
  
 SB
8
Paul Lascabettes
Paul Lascabettes ('96)
FRA3:48.21
  
 SB
9
Edwin Sjerps
Edwin Sjerps ('97)
NED3:52.53
  
 
Stijn Van Nieuwenhove
Stijn Van Nieuwenhove 
BEL DNF
  
 
Philip Cortvriendt
Philip Cortvriendt ('94)
BEL DNF
  
 
Finale E
1
Vivien Henz
Vivien Henz ('04)
LUX3:43.84
  
 
2
Robin Van Riel
Robin Van Riel 
NED3:44.60
  
 SB
3
Noah Baltus
Noah Baltus ('02)
NED3:44.74
  
 
4Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)DEN3:44.82
  
 SB
5
Josselain Barrellon-Vernay
Josselain Barrellon-Vernay ('99)
FRA3:44.86
  
 SB
6Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)DEN3:45.19
  
 
7
Marius De Bruyn
Marius De Bruyn ('96)
BEL3:45.56
  
 SB
8
Farid Wabutwa
Farid Wabutwa ('92)
UGA3:45.70
  
 
9
Márton Pápai
Márton Pápai ('95)
HUN3:50.68
  
 SB
10
Remi Adebiyi
Remi Adebiyi 
GBR3:53.33
  
 SB
11
Yanleh Abdillahi Abdi
Yanleh Abdillahi Abdi 
DJI3:57.61
  
 
Job Ijtsma
Job Ijtsma 
NED DNF
  
 
Tibo De Smet
Tibo De Smet ('99)
BEL DNF
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Cornelius Kemboi
Cornelius Kemboi 
KEN13:12.49
  
 PB
2
Samuel Habtom
Samuel Habtom ('03)
ERI13:13.74
  
 PB
3
Hicham Akankam
Hicham Akankam ('98)
MAR13:14.17
  
 PB
4
Rogers Kibet
Rogers Kibet ('05)
UGA13:14.68
  
 PB
5
Félix Bour
Félix Bour ('94)
FRA13:15.66
  
 PB
6
Darragh McElhinney
Darragh McElhinney 
IRL13:17.17
  
NU23R PB
7
Dan Kibet
Dan Kibet ('04)
UGA13:19.38
  
 PB
8
Maximilian Thorwirth
Maximilian Thorwirth ('95)
GER13:22.66
  
 PB
9
Tonosa Hiko
Tonosa Hiko ('95)
IRL13:26.02
  
 PB
10
Etienne Daguinos
Etienne Daguinos 
FRA13:26.41
  
 PB
11
Yani Khelaf
Yani Khelaf ('98)
FRA13:28.55
  
 PB
12
Badr Jaafari
Badr Jaafari ('98)
ITA13:32.07
  
 PB
13
Donovan Christien
Donovan Christien ('98)
FRA13:39.55
  
 PB
14
Adam Maijo
Adam Maijo ('01)
ESP13:40.07
  
 PB
15
Mehdi Frere
Mehdi Frere ('96)
FRA13:40.37
  
 SB
16
Luca Noti
Luca Noti ('95)
SUI13:40.67
  
 PB
17
Vid Botolin
Vid Botolin ('02)
SLO13:41.61
  
NU23R PB
18
Henry McLuckie
Henry McLuckie ('02)
GBR13:43.10
  
 PB
19
Valentin Gondouin
Valentin Gondouin ('99)
FRA13:44.20
  
 PB
20
Mika Kotiranta
Mika Kotiranta 
FIN13:45.08
  
 PB
21
David Bascuñana
David Bascuñana ('95)
ESP13:45.78
  
 SB
22
Adisu Guadia
Adisu Guadia ('02)
ISR13:55.01
  
 
23
Jeff Lastennet
Jeff Lastennet ('87)
FRA13:57.20
  
 PB
24
Éderson Pereira
Éderson Pereira ('90)
BRA14:02.66
  
 SB
25
Carlos Díaz
Carlos Díaz ('93)
CHI14:02.65
  
 
25Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)DEN14:12.22
  
 SB
26
Ben Bradley
Ben Bradley ('95)
GBR14:16.14
  
 
Necho Tayachew
Necho Tayachew ('96)
ISR DNF
  
 
Finale B
1
Florian Bremm
Florian Bremm 
GER13:53.87
  
 PB
2
Victor Moreau
Victor Moreau ('95)
FRA13:54.04
  
 PB
3
Ian Crowe-Wright
Ian Crowe-Wright ('95)
GBR13:54.06
  
 PB
4
Ward D'Hoore
Ward D'Hoore ('94)
BEL13:54.65
  
 PB
5
Arno De Feyter
Arno De Feyter ('92)
BEL13:55.83
  
 PB
6
Toby Cooke
Toby Cooke ('95)
GBR13:55.94
  
 PB
7
Abdirahman Mohamed
Abdirahman Mohamed ('01)
NED13:56.65
  
 PB
8
Lucas Da Silva
Lucas Da Silva ('99)
BEL13:57.36
  
 PB
9
Niels Laros
Niels Laros ('05)
NED13:57.78
  
 PB
10
Mike Ward
Mike Ward ('94)
GBR13:57.96
  
 
11
Fabián Manrique
Fabián Manrique ('94)
ARG13:58.39
  
 PB
12
Steven Casteele
Steven Casteele ('94)
BEL13:58.67
  
 SB
13
Lucas Nieuweboer
Lucas Nieuweboer ('94)
NED13:59.66
  
 PB
14
Assaf Harari
Assaf Harari ('01)
ISR13:59.68
  
 PB
15
Jennen Mortier
Jennen Mortier ('97)
BEL13:59.76
  
 SB
16
Eoin Everard
Eoin Everard ('86)
IRL14:00.23
  
 SB
17
Matan Ivri
Matan Ivri ('02)
ISR14:01.65
  
 
18
Clement Anglada
Clement Anglada ('94)
FRA14:03.28
  
 PB
19
Dominic Nolan
Dominic Nolan ('94)
GBR14:04.10
  
 SB
20
Abdel Laadjel
Abdel Laadjel ('03)
IRL14:04.77
  
 
21
Pierre Murchan
Pierre Murchan ('97)
IRL14:06.08
  
 PB
22
Jonny Davies
Jonny Davies ('94)
GBR14:06.69
  
 SB
23
Luuk Maas
Luuk Maas ('99)
NED14:08.09
  
 SB
24
Keelan Kilrehill
Keelan Kilrehill 
IRL14:09.51
  
 PB
25
Gaëtan Cals
Gaëtan Cals ('88)
FRA14:09.66
  
 SB
26
Kieran Clements
Kieran Clements ('93)
GBR14:16.74
  
 SB
27
Tom Hendrikse
Tom Hendrikse ('98)
NED14:16.74
  
 SB
28
Jakub Zemaník
Jakub Zemaník ('95)
CZE14:17.55
  
 
29
Degu Abebe
Degu Abebe ('02)
ISR14:19.14
  
 
30
Max Polak
Max Polak 
NED14:35.68
  
 
31
Pim Lambregts
Pim Lambregts ('96)
NED14:44.79
  
 SB
Mounir Akbache
Mounir Akbache ('86)
FRA DNF
  
 
Kalid Amin
Kalid Amin ('97)
NED DNF
  
 
Finale C
1
Baptiste Jard
Baptiste Jard ('97)
FRA13:57.19
  
 PB
2
Ryan Thomson
Ryan Thomson ('96)
GBR14:01.22
  
 PB
3
Mustafe Muuse
Mustafe Muuse ('01)
FIN14:02.22
  
 PB
4
Fidelio Klein
Fidelio Klein ('96)
FRA14:07.38
  
 PB
5
Imad El Goumri
Imad El Goumri ('04)
ESP14:08.41
  
 PB
6
Maurice Christen
Maurice Christen 
SUI14:08.71
  
 PB
7
Martin Perrin
Martin Perrin ('02)
FRA14:09.65
  
 PB
8
Hugo Thibault
Hugo Thibault ('02)
FRA14:10.37
  
 PB
9
Alexander Schröder
Alexander Schröder ('90)
GER14:11.26
  
 PB
10
Bjarne Rasschaert
Bjarne Rasschaert 
BEL14:12.35
  
 PB
11
Antonin Marquant
Antonin Marquant ('02)
FRA14:12.62
  
 PB
12
Floris Willeboordse
Floris Willeboordse ('91)
NED14:12.72
  
 PB
13
Dominik Herren
Dominik Herren ('96)
SUI14:13.75
  
 PB
14
Dominic Bersee
Dominic Bersee ('90)
NED14:14.60
  
 PB
15
Michael Simon
Michael Simon ('82)
FRA14:15.93
  
 SB
16
Paul Hubner
Paul Hubner ('03)
FRA14:16.98
  
 PB
17
Mahamat Ali Hissein
Mahamat Ali Hissein 
CHA14:18.19
  
 
18
Liam Harris
Liam Harris ('97)
IRL14:24.80
  
 SB
19
Gert Jan Wassink
Gert Jan Wassink ('85)
NED14:25.21
  
 SB
20
Florian Caro
Florian Caro ('93)
FRA14:25.90
  
 SB
21
Robbe Camphens
Robbe Camphens ('99)
BEL14:29.06
  
 PB
22
Nicolas Rifflard
Nicolas Rifflard ('90)
FRA14:30.55
  
 SB
23
Bastian Mrochen
Bastian Mrochen ('02)
GER14:30.67
  
 
24
Kevin Schauwaers
Kevin Schauwaers ('86)
BEL14:33.57
  
 SB
25
Mischa Hermans
Mischa Hermans ('03)
NED14:50.98
  
 PB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Frederik Ruppert
Frederik Ruppert ('97)
GER8:23.38
  
 PB
2
Mohamed Ismail Ibrahim
Mohamed Ismail Ibrahim ('97)
DJI8:23.44
  
 SB
3
Tim Van De Velde
Tim Van De Velde 
BEL8:27.37
  
 PB
4
Niklas Buchholz
Niklas Buchholz ('98)
GER8:31.93
  
 PB
5
Gatien Airiau
Gatien Airiau ('93)
FRA8:33.71
  
 SB
6
Rémi Schyns
Rémi Schyns ('99)
BEL8:34.85
  
 PB
7
Valentin Bresc
Valentin Bresc ('01)
FRA8:36.13
  
 PB
8
Baptiste Guyon
Baptiste Guyon ('01)
FRA8:36.19
  
 PB
9
Abdelhamid Zerrifi
Abdelhamid Zerrifi ('86)
FRA8:38.11
  
 SB
10
Nicolas Daru
Nicolas Daru ('88)
FRA8:38.15
  
 PB
11Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)DEN8:40.46
  
 
12
Daniel Jarvis
Daniel Jarvis ('95)
GBR8:41.28
  
 
13
Baptiste Coudert
Baptiste Coudert 
FRA8:41.77
  
 PB
14
Baptiste Cartieaux
Baptiste Cartieaux ('03)
FRA8:41.81
  
 PB
15
Clement Girard
Clement Girard ('98)
FRA8:44.45
  
 SB
16
Marco Vanderpoorten
Marco Vanderpoorten 
BEL8:44.62
  
 PB
17
Edgars Šumskis
Edgars Šumskis ('88)
LAT8:45.12
  
 SB
18
Nick Jäger
Nick Jäger ('99)
GER8:45.81
  
 SB
19
Brian Weisheit
Brian Weisheit ('97)
GER8:46.84
  
 SB
20
Giovanni Gatto
Giovanni Gatto ('99)
ITA8:49.00
  
 SB
21
Clement Deflandre
Clement Deflandre ('97)
BEL8:50.97
  
 
Yannik Gerland
Yannik Gerland ('97)
GER DNF
  
 
Eemil Helander
Eemil Helander ('01)
FIN DNF
  
 
Velten Schneider
Velten Schneider ('99)
GER DNF
  
 
Finale B
1
Felix Laurent
Felix Laurent 
FRA8:45.95
  
 PB
2
Ghislain Airiau
Ghislain Airiau ('98)
FRA8:46.27
  
 PB
3
Ayoub Hamideche
Ayoub Hamideche ('02)
FRA8:47.26
  
 PB
4
Titouan Haan
Titouan Haan ('99)
FRA8:47.97
  
 PB
5
Yeóryios Stamoúlis
Yeóryios Stamoúlis ('98)
GRE8:48.79
  
 PB
6
Eliot Bidet
Eliot Bidet ('02)
FRA8:49.09
  
 PB
7
Tobias Rattinger
Tobias Rattinger ('97)
AUT8:49.86
  
 PB
8
Julien Marie
Julien Marie ('95)
FRA8:50.07
  
 PB
9
Aidan Thompson
Aidan Thompson ('96)
GBR8:50.15
  
 
10
Kurt Lauer
Kurt Lauer ('03)
GER8:51.70
  
 PB
11
Yehonatan Haim
Yehonatan Haim 
ISR8:51.82
  
 PB
12
Benoit Fanouillere
Benoit Fanouillere ('94)
FRA8:51.86
  
 PB
13
Loris Pellaz
Loris Pellaz ('99)
SUI8:52.24
  
 PB
14
Mathias Vergotte
Mathias Vergotte ('02)
FRA8:53.36
  
 PB
15
Jeffrey De Freitas
Jeffrey De Freitas ('91)
FRA8:54.18
  
 
16
Mustapha Salmi
Mustapha Salmi ('99)
ALG8:54.85
  
 PB
17
Olof Silvander
Olof Silvander ('99)
SWE8:55.08
  
 PB
18
Zemenu Muchie
Zemenu Muchie 
ISR8:55.47
  
 SB
19Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)DEN8:56.33
  
 PB
20
Marcelo Silva
Marcelo Silva ('96)
CHI8:58.16
  
 PB
21
Felix Perrier
Felix Perrier 
FRA9:04.14
  
 SB
22
Tomer Mualem
Tomer Mualem ('03)
ISR9:20.92
  
 
Mathijs Casteele
Mathijs Casteele ('89)
BEL DNF
  
 
Allan Bourieau
Allan Bourieau ('91)
FRA DNF
  
 
Finale C
1
Gil Weicherding
Gil Weicherding ('01)
LUX8:56.15
  
 PB
2
Ben Thomas
Ben Thomas ('01)
GBR8:58.79
  
 PB
3
Atarratze Beñat Rota
Atarratze Beñat Rota ('91)
ESP8:59.33
  
 PB
4
D Acier Anthony Coeur
D Acier Anthony Coeur 
FRA9:02.31
  
 PB
5
Ahmed Abubakar
Ahmed Abubakar ('97)
NED9:03.04
  
 PB
6
Thom Reynders
Thom Reynders ('99)
NED9:04.87
  
 PB
7
Antoine Godin
Antoine Godin ('99)
FRA9:05.37
  
 PB
8
Malte Stockhausen
Malte Stockhausen ('98)
GER9:05.39
  
 PB
9
Nathan Busquet
Nathan Busquet ('03)
FRA9:05.40
  
 PB
10Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)DEN9:09.71
  
 
11
Samuel Auvinen
Samuel Auvinen ('01)
FIN9:11.35
  
 SB
12
Har'el Schein
Har'el Schein ('03)
ISR9:11.93
  
 SB
13
Matisse Virey
Matisse Virey ('97)
FRA9:16.21
  
 SB
Yanis Desmedt
Yanis Desmedt ('96)
FRA DNF
  
 
M 110 m hæk    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Eduardo Rodrigues
Eduardo Rodrigues ('95)
BRA13.48
  
 
2
Koen Smet
Koen Smet ('92)
NED13.68
  
 SB
3
Mark Heiden
Mark Heiden ('02)
NED13.76
  
 PB
4
Job Geerds
Job Geerds ('02)
NED13.85
  
 PB
5
Miguel Perera
Miguel Perera ('96)
GBR13.87
  
 SB
6
Thingalaya Siddhanth
Thingalaya Siddhanth ('91)
IND13.92
  
 SB
7
Edson Gomes
Edson Gomes ('98)
POR13.93
  
 SB
8
Dimitri Bascou
Dimitri Bascou ('87)
FRA14.35
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Eduardo Rodrigues
Eduardo Rodrigues ('95)
BRA13.52
  
 
2
Koen Smet
Koen Smet ('92)
NED13.69
  
 SB
3
Dimitri Bascou
Dimitri Bascou ('87)
FRA13.85
  
 SB
4
Edson Gomes
Edson Gomes ('98)
POR13.95
  
 SB
5
Job Geerds
Job Geerds ('02)
NED13.99
  
 PB
6
Miguel Perera
Miguel Perera ('96)
GBR14.01
  
 
7
Michael O’Hara
Michael O’Hara ('96)
JAM14.35
  
 
Indledende 2
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Thingalaya Siddhanth
Thingalaya Siddhanth ('91)
IND13.93
  
 SB
2
Mark Heiden
Mark Heiden ('02)
NED14.00
  
 
3
Timme Koster
Timme Koster ('02)
NED14.15
  
 PB
4
Kylian Montfort
Kylian Montfort ('98)
FRA14.74
  
 
5
Ewout Dumon
Ewout Dumon ('95)
BEL14.81
  
 
6
Wessel Boons
Wessel Boons ('97)
NED14.89
  
 
Indledende 3
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
Mohamed Zadi
Mohamed Zadi ('01)
FRA14.46
  
 PB
2
Josh Armstrong
Josh Armstrong ('99)
IRL14.55
  
 
3
Valentínos Gouláras
Valentínos Gouláras ('99)
GRE14.73
  
 SB
4
Sagiy Lamdiel
Sagiy Lamdiel ('03)
ISR14.78
  
 PB
7
Shane Mooney
Shane Mooney ('99)
IRL15.70
  
 =SB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Alastair Chalmers
Alastair Chalmers 
GBR48.88
  
GGY PB
2
Efekemo Okoro
Efekemo Okoro ('92)
GBR50.12
  
 SB
3
Mohamed Amin Touati
Mohamed Amin Touati ('98)
TUN50.34
  
 SB
4
Dries Van Nieuwenhove
Dries Van Nieuwenhove ('98)
BEL50.42
  
 PB
5
Marcio Teles
Marcio Teles ('94)
BRA50.77
  
 SB
6
Dmytro Romanyuk
Dmytro Romanyuk ('97)
UKR50.82
  
 SB
7
Tuur Bras
Tuur Bras ('99)
BEL51.75
  
 SB
Finale B
1
Seamus Derbyshire
Seamus Derbyshire 
GBR49.44
  
 PB
2
Robin Van Damme
Robin Van Damme ('99)
BEL50.38
  
 PB
3
Jack Lawrie
Jack Lawrie ('96)
GBR50.60
  
 SB
4
Lorenzo Ricque
Lorenzo Ricque ('99)
FRA50.95
  
 SB
5
Ousmane Sidibe
Ousmane Sidibe ('90)
SEN51.71
  
 
6
Oumar Babou
Oumar Babou ('94)
SEN51.86
  
 SB
Fallou Gaye
Fallou Gaye ('97)
SEN DNF
  
 
Finale C
1
Clement Ducos
Clement Ducos ('01)
FRA51.18
  
 PB
2
Louis Vercueil
Louis Vercueil ('01)
FRA51.82
  
 SB
3
Dylan Owusu
Dylan Owusu ('97)
BEL51.99
  
 
4
Jack Mitchell
Jack Mitchell 
IRL52.00
  
 SB
5
James Webster
James Webster ('95)
GBR52.05
  
 
6
Dimítrios Levantínos
Dimítrios Levantínos ('97)
GRE52.44
  
 SB
7
Alex Daley
Alex Daley ('96)
GBR52.64
  
 
Finale D
1
Fantin Crisci
Fantin Crisci ('02)
FRA50.94
  
 PB
2
Wout Bex
Wout Bex ('02)
BEL51.55
  
 PB
3
Jermaine Kleine
Jermaine Kleine ('04)
NED51.56
  
 PB
4
Mimoun Abdoul-Wahab
Mimoun Abdoul-Wahab ('04)
BEL51.71
  
 PB
5
Cathal Locke
Cathal Locke ('99)
IRL53.07
  
 
6
Yanis Mourguy
Yanis Mourguy ('01)
FRA53.57
  
 SB
Soyifidine Said
Soyifidine Said ('99)
FRA DNF
  
 
Finale E
1
Lucas Vivin
Lucas Vivin ('03)
FRA51.96
  
 PB
2
Victorien Bouchet
Victorien Bouchet ('97)
FRA52.54
  
 PB
3
Remi Pichon
Remi Pichon 
FRA52.70
  
 PB
4
Binne Brok
Binne Brok ('04)
NED53.45
  
 
5
Mickael Morice
Mickael Morice ('95)
FRA53.48
  
 
6
Timothee Simaga
Timothee Simaga ('96)
FRA53.50
  
 SB
7
Simon Deschamps
Simon Deschamps ('04)
FRA53.85
  
 PB
Finale F
1
Joan Moreno
Joan Moreno 
ESP53.55
  
 PB
2
Lennart Roos
Lennart Roos ('01)
GER53.90
  
 
3
Charlelie Voncq
Charlelie Voncq 
FRA54.19
  
 
4
Bellanger Francois
Bellanger Francois ('99)
FRA54.93
  
 
5
Alan Miley
Alan Miley ('02)
IRL55.31
  
 SB
Finale G
1
Daan Kneppers
Daan Kneppers ('03)
NED53.62
  
 
Pyers Lockwood
Pyers Lockwood ('02)
GBR DNF
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Bram Ghuys
Bram Ghuys ('93)
BEL2.10
  
 
2
Jason Bayindoula
Jason Bayindoula ('01)
FRA2.05
  
 
3
Sten Geenens
Sten Geenens ('02)
BEL2.05
  
 
4
Jamie Sesay
Jamie Sesay ('04)
NED1.95
  
 
Sven Liefgen
Sven Liefgen ('95)
LUX NH
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Koen van der Wijst
Koen van der Wijst ('97)
NED5.43
  
 PB
2
Leo Cabrera
Leo Cabrera ('01)
FRA5.23
  
 
3
Robin Bodart
Robin Bodart ('97)
BEL5.23
  
 
4
Thomas Van Nuffelen
Thomas Van Nuffelen ('98)
BEL5.23
  
 
5
Medhi Amar Rouana
Medhi Amar Rouana ('94)
FRA5.13
  
 
6
Marin Dousset
Marin Dousset ('96)
FRA5.03
  
 PB
7
Francois Hoffmann
Francois Hoffmann ('03)
FRA4.83
  
 
8
Gilles Ory
Gilles Ory ('02)
BEL4.63
  
 
George Turner
George Turner ('98)
GBR NH
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Damian Felter
Damian Felter ('03)
NED7.49
+0.2
  
 PB
2
Ishay Israel Ifraimov
Ishay Israel Ifraimov ('97)
ISR7.27
-1.1
  
 
3
Yanni Sampson
Yanni Sampson ('04)
BEL7.08
+0.1
  
 PB
4
Justin Sluijter
Justin Sluijter ('03)
NED7.07
+0.9
  
 
5
Quincy Stjeward
Quincy Stjeward ('98)
NED6.94
+1.9
  
 PB
6
Finn De Graaf
Finn De Graaf ('03)
NED6.93
+1.7
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Philip Milanov
Philip Milanov ('91)
BEL17.34
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Philip Milanov
Philip Milanov ('91)
BEL63.74
  
 SB
 
63.74 SB  X63.5461.27  X  X  
2
Shaquille Emanuelson
Shaquille Emanuelson 
NED58.98
  
 
 
58.9858.62  X  X55.72  X  
3
Lars Coene
Lars Coene ('02)
BEL49.78
  
 PB
M 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1
 
  
SEN3:12.11
  
 
  Cheikh Tidiane Diouf, Frederick Mendy, Oumar Babou, Fallou Gaye
K 100 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Diani Walker
Diani Walker ('95)
GBR11.49
  
 SB
2
Lucy-May Sleeman
Lucy-May Sleeman ('04)
IRL11.68
  
 PB
3
Anne Zagré
Anne Zagré ('90)
BEL11.81
  
 =SB
4
Lotte van Lent
Lotte van Lent ('01)
BEL11.85
  
 
5
Alexandra Mortant
Alexandra Mortant ('04)
BEL12.04
  
 
6
Charlotte Duyck
Charlotte Duyck ('97)
BEL12.11
  
 SB
Lea Tournellec
Lea Tournellec ('95)
FRA DNF
  
 
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
María Ignacia Montt
María Ignacia Montt ('96)
CHI11.65
  
 
2
Maroussia Pare
Maroussia Pare ('96)
FRA11.67
  
 
3
Elise Mehuys
Elise Mehuys ('95)
BEL11.71
  
 
4
Mariam Oulare
Mariam Oulare ('02)
BEL11.73
  
 SB
5
Anniina Kortetmaa
Anniina Kortetmaa ('95)
FIN11.79
  
 
6
Sarah Leahy
Sarah Leahy ('99)
IRL11.85
  
 
Finale C
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Diana Vaisman
Diana Vaisman ('98)
ISR11.40
  
 SB
2
Lieke Klaver
Lieke Klaver ('98)
NED11.46
  
 =PB
3
Jamile Samuel
Jamile Samuel ('92)
NED11.46
  
 SB
4
Rani Rosius
Rani Rosius 
BEL11.52
  
 
5
N'ketia Seedo
N'ketia Seedo ('03)
NED11.53
  
 SB
6
Rani Vincke
Rani Vincke 
BEL11.59
  
 =PB
7
Leonie van Vliet
Leonie van Vliet ('93)
NED11.62
  
 SB
K 200 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Lieke Klaver
Lieke Klaver ('98)
NED22.89
  
 SB
2
Marije van Hunenstijn
Marije van Hunenstijn ('95)
NED23.26
  
 SB
3
Jamile Samuel
Jamile Samuel ('92)
NED23.35
  
 SB
4
Leonie van Vliet
Leonie van Vliet ('93)
NED23.39
  
 
5
Imke Vervaet
Imke Vervaet ('93)
BEL23.54
  
 
6
Maroussia Pare
Maroussia Pare ('96)
FRA23.71
  
 SB
7
Anniina Kortetmaa
Anniina Kortetmaa ('95)
FIN23.71
  
 SB
8
Andrea Bouma
Andrea Bouma ('99)
NED24.03
  
 SB
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
María Ignacia Montt
María Ignacia Montt ('96)
CHI23.83
  
 PB
2
Lucy-May Sleeman
Lucy-May Sleeman ('04)
IRL24.12
  
 PB
3
Sarah Leahy
Sarah Leahy ('99)
IRL24.36
  
 
4
Nafissatou Thiam
Nafissatou Thiam ('94)
BEL24.37
  
 =PB
5
Laura de Witte
Laura de Witte ('95)
NED24.52
  
 
6
Luca Heyvaert
Luca Heyvaert ('02)
BEL24.58
  
 
6
Abazz Njeri
Abazz Njeri 
GBR25.14
  
 PB
7
Valentine Le Nezet
Valentine Le Nezet ('01)
FRA25.26
  
 SB
Finale C
Vind: +0.6
Vind: +0.6
2
Sterre Provost
Sterre Provost ('07)
BEL25.04
  
 PB
3
Hanne Bastiaansen
Hanne Bastiaansen ('04)
BEL25.09
  
 SB
4
Louma Barmada
Louma Barmada ('06)
FRA25.13
  
 PB
5
Anouchka Kadiamba
Anouchka Kadiamba ('02)
BEL25.27
  
 
6
Inge Bellemans
Inge Bellemans ('95)
BEL25.31
  
 SB
Finale D
Vind: 0.0
Vind: 0.0
2
Ella Heyvaert
Ella Heyvaert ('05)
BEL25.37
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Tiffani Marinho
Tiffani Marinho ('99)
BRA51.73
  
 PB
2
Sophie Becker
Sophie Becker ('97)
IRL51.83
  
 PB
3
Camille Laus
Camille Laus ('93)
BEL51.99
  
 
4
Sharlene Mawdsley
Sharlene Mawdsley ('98)
IRL52.27
  
 SB
5
Alica Schmidt
Alica Schmidt ('98)
GER52.40
  
 
6
Amandine Brossier
Amandine Brossier ('95)
FRA52.97
  
 SB
7
Martina Weil
Martina Weil ('99)
CHI53.60
  
 
Finale B
1
Naomi Van Den Broeck
Naomi Van Den Broeck ('96)
BEL52.68
  
 PB
2
Helena Ponette
Helena Ponette 
BEL52.99
  
 
3
Kalyl Amaro
Kalyl Amaro ('98)
FRA53.07
  
 
4
Marjorie Veyssiere
Marjorie Veyssiere ('96)
FRA53.20
  
 
5
Sounkamba Sylla
Sounkamba Sylla ('98)
FRA53.34
  
 
6
Hannah Kelly
Hannah Kelly 
GBR53.60
  
 PB
7
Laura de Witte
Laura de Witte ('95)
NED54.43
  
 
Finale C
1
Judith Franzen
Judith Franzen ('99)
GER52.87
  
 PB
2
Annkathrin Hoven
Annkathrin Hoven ('01)
GER53.14
  
 PB
3
Carys McAulay
Carys McAulay ('98)
GBR53.56
  
 
3
Laurine Xailly
Laurine Xailly ('97)
FRA53.56
  
 SB
5
Natasha Harrison
Natasha Harrison ('01)
GBR54.33
  
 
6
Aino Pulkkinen
Aino Pulkkinen ('98)
FIN54.43
  
 SB
7
Andrea Bouma
Andrea Bouma ('99)
NED54.60
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Elena Bellò
Elena Bellò ('97)
ITA2:00.39
  
 PB
2
Rani Baillievier
Rani Baillievier ('98)
BEL2:03.71
  
 
3
Elise Vanderelst
Elise Vanderelst ('98)
BEL2:04.10
  
 SB
4
Jaqueline Beatriz Weber
Jaqueline Beatriz Weber ('95)
BRA2:04.98
  
 
5
Charlotte Mouchet
Charlotte Mouchet ('96)
FRA2:06.21
  
 
6
Valentina Rosamilia
Valentina Rosamilia ('03)
SUI2:06.40
  
 SB
7
Suzanne Voorrips
Suzanne Voorrips ('93)
NED2:06.40
  
 SB
8
Annelies Nijssen
Annelies Nijssen ('02)
BEL2:06.45
  
 
9
Mariska Parewyck
Mariska Parewyck ('88)
BEL2:06.53
  
 
Messalina Pieroni
Messalina Pieroni ('98)
BEL DNF
  
 
Vanessa Scaunet
Vanessa Scaunet ('96)
BEL DNF
  
 
Meriem Sahnoune
Meriem Sahnoune ('94)
FRA DNF
  
 
Finale B
1
Agnes Raharolahy
Agnes Raharolahy ('92)
FRA2:02.76
  
 PB
2
Narimane Amara
Narimane Amara ('93)
ALG2:04.58
  
 SB
3
Eleonora Vandi
Eleonora Vandi ('96)
ITA2:04.74
  
 
4
Maeliss Trapeau
Maeliss Trapeau ('99)
FRA2:05.14
  
 
5
Agathe Guillemot
Agathe Guillemot ('99)
FRA2:05.74
  
 
6Stina TroestStina Troest ('94)DEN2:06.34
  
 SB
7
Khadija Benkassem
Khadija Benkassem ('98)
MAR2:07.56
  
 
8
Amina Maatoug
Amina Maatoug ('02)
NED2:10.56
  
 SB
Jess Tappin
Jess Tappin ('90)
GBR DNF
  
 
Camille Muls
Camille Muls ('99)
BEL DNF
  
 
Finale C
1
Julia Cherot
Julia Cherot ('02)
FRA2:04.06
  
 PB
2
Charlotte Dumas
Charlotte Dumas ('97)
FRA2:05.89
  
 PB
3
Lorea Ibarzabal
Lorea Ibarzabal ('94)
ESP2:06.12
  
 SB
4
Philippine de la Bigne
Philippine de la Bigne ('98)
FRA2:06.32
  
 PB
5
Julie Collet
Julie Collet ('92)
FRA2:06.45
  
 SB
6
Elise Pollini
Elise Pollini ('93)
FRA2:06.48
  
 SB
7
Clarisse Moh
Clarisse Moh ('86)
FRA2:07.05
  
 SB
8
Veronica Vancardo
Veronica Vancardo 
SUI2:07.88
  
 PB
9
Sana Hammami
Sana Hammami ('94)
FRA2:11.07
  
 
Zoe Pollock
Zoe Pollock 
GBR DNF
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Giulia Aprile
Giulia Aprile ('95)
ITA4:12.47
  
 
2
Nathalie Blomqvist
Nathalie Blomqvist ('01)
FIN4:12.58
  
 
3
Verena Meisl
Verena Meisl ('01)
GER4:13.86
  
 PB
4
Diane van Es
Diane van Es ('99)
NED4:14.25
  
 SB
5
Sarah Madeleine
Sarah Madeleine ('98)
FRA4:14.72
  
 PB
6
Vera Hoffmann
Vera Hoffmann ('96)
LUX4:14.86
  
 SB
7
Lotte Scheldeman
Lotte Scheldeman ('97)
BEL4:15.63
  
 PB
8
Amalie M. Sæten
Amalie M. Sæten ('97)
NOR4:16.03
  
 SB
9
Fedra Luna
Fedra Luna ('95)
ARG4:16.18
  
 PB
10
Joceline Wind
Joceline Wind 
SUI4:16.88
  
 SB
11
Jetske Van Kampen
Jetske Van Kampen ('98)
NED4:17.51
  
 SB
12
Josefa Paz
Josefa Paz ('92)
CHI4:17.89
  
 PB
13
Maria Claudia Florea
Maria Claudia Florea ('95)
ROU4:19.13
  
 SB
14
Sofie Van Accom
Sofie Van Accom ('89)
BEL4:19.15
  
 
15
Amy Griffiths
Amy Griffiths ('96)
GBR4:20.24
  
 SB
16
Lilly Coward
Lilly Coward ('96)
GBR4:22.36
  
 SB
Stina TroestStina Troest ('94)DEN DNF
  
 
Finale B
1
Katia Delarche
Katia Delarche ('93)
FRA4:13.88
  
 PB
2
Alice Mitard
Alice Mitard ('98)
FRA4:17.95
  
 PB
3
Kinga Ohn
Kinga Ohn ('91)
HUN4:19.65
  
 
4
Anais Bourgoin
Anais Bourgoin ('96)
FRA4:20.85
  
 PB
5
Dagmar Smid
Dagmar Smid ('97)
NED4:21.09
  
 SB
6
Rahel Brömmel
Rahel Brömmel ('02)
GER4:21.44
  
 PB
7
Anastasía-Panayióta Marinákou
Anastasía-Panayióta Marinákou ('96)
GRE4:21.58
  
 SB
8
Jenipher Contois
Jenipher Contois ('99)
FRA4:21.95
  
 PB
9
Natalia Evangelidou
Natalia Evangelidou ('91)
CYP4:22.52
  
 SB
10
Emmy Van Den Berg
Emmy Van Den Berg ('02)
NED4:22.84
  
 PB
11
Kristine Lande Dommersnes
Kristine Lande Dommersnes ('99)
NOR4:23.07
  
 PB
12
Pauline Simon
Pauline Simon ('93)
FRA4:26.65
  
 
13
Sarah Peerik
Sarah Peerik ('02)
NED4:26.88
  
 SB
14
Cheryl Nolan
Cheryl Nolan ('89)
IRL4:29.71
  
 SB
15
Reetta Joronen
Reetta Joronen 
FIN4:32.38
  
 SB
Lore Quatacker
Lore Quatacker ('98)
BEL DNF
  
 
Finale C
1
Neide Dias
Neide Dias ('87)
ANG4:22.36
  
 SB
2
Paulien Nelissen
Paulien Nelissen ('99)
BEL4:22.64
  
 PB
3
Julia Ravet
Julia Ravet ('02)
FRA4:23.97
  
 PB
4
Anaelle Guillonnet
Anaelle Guillonnet 
FRA4:25.67
  
 PB
5
Coraline Maamouri
Coraline Maamouri ('96)
FRA4:27.16
  
 SB
6
Lise Phelippeau
Lise Phelippeau ('93)
FRA4:27.78
  
 
7
Hanne Van Loock
Hanne Van Loock ('99)
BEL4:28.01
  
 
8
Maria Piñera
Maria Piñera ('98)
ESP4:28.24
  
 PB
9
Febe Triest
Febe Triest 
BEL4:28.64
  
 SB
10
Greta Streimikytė
Greta Streimikytė ('95)
IRL4:31.97
  
 
11
Lotte Vonck
Lotte Vonck ('98)
BEL4:37.68
  
 SB
12
Noemie Maamouri
Noemie Maamouri ('96)
FRA4:39.66
  
 
Alice Seguin
Alice Seguin ('02)
FRA DNF
  
 
Mathilde Deswaef
Mathilde Deswaef ('99)
BEL DNF
  
 
Nanouk Stevens
Nanouk Stevens 
BEL DNF
  
 
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Lena Millonig
Lena Millonig ('98)
AUT9:59.21
  
 PB
2
Anne-Sophie Vittet
Anne-Sophie Vittet ('88)
FRA10:01.20
  
 PB
3
Maisie Grice
Maisie Grice 
GBR10:04.91
  
 PB
4
Tereza Novotná
Tereza Novotná ('92)
CZE10:06.84
  
 PB
5
Julia Samuelsson
Julia Samuelsson ('99)
SWE10:08.84
  
 PB
6
Floriane Quesada
Floriane Quesada 
FRA10:09.85
  
 PB
7
Kim Bödi
Kim Bödi ('01)
GER10:14.09
  
 SB
8
Carolin Hinrichs
Carolin Hinrichs ('04)
GER10:14.14
  
 PB
9
Emily Moyes
Emily Moyes ('98)
GBR10:22.08
  
 
10
Julia Koralewska
Julia Koralewska ('02)
POL10:22.28
  
 PB
11
Marije Hijman
Marije Hijman 
NED10:35.56
  
 SB
12
Pihla Hokkanen
Pihla Hokkanen ('93)
FIN10:37.74
  
 PB
13
Vilde Våge Henriksen
Vilde Våge Henriksen 
NOR10:40.23
  
 SB
14
Thea Charlotte Knutsen
Thea Charlotte Knutsen ('04)
NOR10:46.30
  
 SB
15
Salla Laukkanen
Salla Laukkanen 
FIN10:46.64
  
 SB
16
Camille Beaudouin
Camille Beaudouin ('87)
FRA10:48.04
  
 SB
17
Laura Dalla Montà
Laura Dalla Montà ('93)
ITA10:49.44
  
 SB
18
Daria Michel
Daria Michel ('01)
GER11:06.71
  
 SB
19
Shahar Etgar
Shahar Etgar ('02)
ISR11:14.79
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Zoë Sedney
Zoë Sedney ('01)
NED13.18
  
 
2
Jyothi Yarraji
Jyothi Yarraji ('99)
IND13.19
  
 
3
Jenna Blundell
Jenna Blundell ('01)
GBR13.30
  
 SB
4
Jessica Hunter
Jessica Hunter ('96)
GBR13.33
  
 
5
Alicia Barrett
Alicia Barrett ('98)
GBR13.41
  
 
6
Lou-Anne Jollivet
Lou-Anne Jollivet ('01)
FRA13.58
  
 SB
7
Angel Agwazie
Angel Agwazie ('01)
BEL13.91
  
 
8
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR14.00
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
Zoë Sedney
Zoë Sedney ('01)
NED12.91
  
 SB
2
Jyothi Yarraji
Jyothi Yarraji ('99)
IND13.26
  
 
3
Jessica Hunter
Jessica Hunter ('96)
GBR13.29
  
 
4
Alicia Barrett
Alicia Barrett ('98)
GBR13.32
  
 SB
5
Lou-Anne Jollivet
Lou-Anne Jollivet ('01)
FRA13.60
  
 =SB
6
Jenna Blundell
Jenna Blundell ('01)
GBR13.74
  
 
7
Alexandra Mortant
Alexandra Mortant ('04)
BEL14.13
  
 PB
Indledende 2
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Shana Grebo
Shana Grebo 
FRA13.76
  
 
2
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR13.85
  
 SB
3
Angel Agwazie
Angel Agwazie ('01)
BEL13.86
  
 SB
4
Ine Mylle
Ine Mylle ('97)
BEL14.04
  
 PB
5
Sarah Quinn
Sarah Quinn ('98)
IRL14.23
  
 SB
Lynn Beck
Lynn Beck ('01)
BEL DQ
  
 
Emma De Naeyer
Emma De Naeyer ('02)
BEL DQ
  
 
Indledende 3
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Melaine Walker
Melaine Walker ('83)
JAM13.97
  
 SB
2
Romane Bruynzeels
Romane Bruynzeels 
BEL14.51
  
 PB
3
Sara Roggeman
Sara Roggeman ('04)
BEL14.61
  
 
4
Erin Campbell
Erin Campbell ('99)
GBR14.64
  
 
6
Lynn van Zijl
Lynn van Zijl 
NED15.25
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Jessie Knight
Jessie Knight ('94)
GBR54.09
  
 PB
2
Line Kloster
Line Kloster ('90)
NOR54.99
  
 PB
3
Hayley McLean
Hayley McLean ('94)
GBR55.48
  
 PB
4
Paulien Couckuyt
Paulien Couckuyt ('97)
BEL56.05
  
 SB
5
Jessica Turner
Jessica Turner ('95)
GBR56.72
  
 SB
6
Shana Grebo
Shana Grebo 
FRA57.72
  
 
7
Nicole Kendall
Nicole Kendall ('96)
GBR58.12
  
 SB
Finale B
1
Camille Seri
Camille Seri ('99)
FRA55.79
  
 PB
2
Jess Tappin
Jess Tappin ('90)
GBR55.89
  
 PB
3
Eileen Demes
Eileen Demes ('97)
GER56.15
  
 PB
4
Nina Hespel
Nina Hespel ('01)
BEL56.91
  
 PB
5
Djamila Böhm
Djamila Böhm ('94)
GER57.43
  
 SB
6
Margo Van Puyvelde
Margo Van Puyvelde ('95)
BEL57.95
  
 SB
7
Zoe Pollock
Zoe Pollock 
GBR59.14
  
 
Finale C
1
Cathelijn Peeters
Cathelijn Peeters ('96)
NED57.32
  
 PB
2
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR57.62
  
 SB
3
Ilana Hanssens
Ilana Hanssens ('02)
BEL58.81
  
 SB
4
Elena Kelety
Elena Kelety ('99)
GER1:00.21
  
 
5
Hermione Plumptre
Hermione Plumptre ('91)
GBR1:00.46
  
 
6
Ludivine Aubert
Ludivine Aubert ('02)
FRA1:03.29
  
 
Nessa Cooper Millet
Nessa Cooper Millet ('94)
IRL DNF
  
 
Finale D
1
Stephanie Driscoll
Stephanie Driscoll ('01)
GBR1:00.93
  
 SB
2
Alexandra Hill
Alexandra Hill ('93)
GBR1:01.12
  
 
3
Kylie Lambert
Kylie Lambert ('04)
BEL1:01.15
  
 SB
4
Chaima Ouanis
Chaima Ouanis ('98)
ALG1:01.23
  
 
5
Lea Tshikaya
Lea Tshikaya ('91)
FRA1:01.27
  
 
6
Deirdre Murray
Deirdre Murray 
IRL1:02.08
  
 SB
Finale E
1
Maena Drouin
Maena Drouin ('01)
FRA1:00.10
  
 PB
2
Marsha Anica Dunkel
Marsha Anica Dunkel ('95)
GER1:01.40
  
 
3
Anais Guiot
Anais Guiot ('02)
FRA1:02.00
  
 
4
Niamh Malone
Niamh Malone ('99)
IRL1:02.67
  
 SB
5
Chay Clark
Chay Clark ('96)
GBR1:03.29
  
 
6
Nadine Reetz
Nadine Reetz ('04)
GER1:03.38
  
 
Finale F
1
Adele Pailleux
Adele Pailleux ('03)
FRA1:01.77
  
 PB
2
Tamila Markgraf
Tamila Markgraf ('02)
GER1:02.46
  
 PB
3
Heloise Paillusseau
Heloise Paillusseau ('96)
FRA1:02.60
  
 PB
4
Audrey Nkamsao
Audrey Nkamsao ('89)
CMR1:03.08
  
 
5
Nina Schröter
Nina Schröter ('01)
GER1:04.30
  
 
7
Caoimhe Mackey
Caoimhe Mackey ('99)
IRL1:05.08
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Yorunn Ligneel
Yorunn Ligneel ('03)
BEL1.78
  
 
2
Tiphaine Selbonne
Tiphaine Selbonne ('99)
FRA1.75
  
 =PB
3
Zita Goossens
Zita Goossens 
BEL1.69
  
 
4
Lynn van Zijl
Lynn van Zijl 
NED1.54
  
 SB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Alix Dehaynain
Alix Dehaynain ('97)
FRA4.15
  
 
2
Fleur Hooyberghs
Fleur Hooyberghs ('01)
BEL4.05
  
 =SB
3
Solene Guiloineau
Solene Guiloineau ('92)
FRA3.95
  
 SB
4
Armelle Deffit
Armelle Deffit ('02)
FRA3.75
  
 PB
Marijke Wijnmaalen
Marijke Wijnmaalen ('98)
NED NH
  
 
Noemie Dambry
Noemie Dambry ('99)
FRA NH
  
 
Laurie Choteau
Laurie Choteau ('92)
FRA NH
  
 
Marine Breton-Duynslaeger
Marine Breton-Duynslaeger ('03)
FRA NH
  
 
Dag-Ferene Van Cappellen
Dag-Ferene Van Cappellen 
BEL NH
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Tiphaine Mauchant
Tiphaine Mauchant ('01)
FRA6.43
+1.6
  
 SB
2
Maelly Dalmat
Maelly Dalmat ('01)
FRA6.38
+1.2
  
 SB
3
Alice Chivet
Alice Chivet ('01)
FRA5.99
-0.2
  
 
4
Augustine Blanc-Boekholt
Augustine Blanc-Boekholt 
FRA5.58
+1.3
  
 
5
Elsa Loureiro
Elsa Loureiro ('92)
BEL5.51
+0.3
  
 SB
6
Lieke Van Den Brink
Lieke Van Den Brink ('95)
NED5.49
+1.8
  
 SB
Sephora Tshibwabwa
Sephora Tshibwabwa ('02)
FRA NM
  
 
K 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1
 
  
BEL3:34.93
  
 
  Naomi Van Den Broeck, Helena Ponette, Hanne Claes, Camille Laus
2
 
  
IRL3:37.65
  
 
  Sharlene Mawdsley, Sophie Becker, Sinéad Treacy, Nessa Cooper Millet
3
 
  
BEL3:41.07
  
 
  Paulien Couckuyt, Nina Hespel, Margo Van Puyvelde, Kylie Lambert
M 100 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Kesi Oludoyi
Kesi Oludoyi ('98)
GBR10.61
  
 
2
Keitharo Oosterwolde
Keitharo Oosterwolde ('02)
NED10.66
  
 
3
Paul Lada
Paul Lada 
FRA10.68
  
 
4
Papa Madieye Diarra
Papa Madieye Diarra ('96)
SEN10.70
  
 SB
5
Paul Tritenne
Paul Tritenne 
FRA10.76
  
 
6
Niclas Baker
Niclas Baker ('94)
GBR10.79
  
 SB
7
Nsikak Ekpo
Nsikak Ekpo ('03)
NED10.95
  
 
Finale B
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1
Zachary Price
Zachary Price ('02)
GBR10.80
  
 
2
Leo Morgan
Leo Morgan ('95)
IRL10.81
  
 =SB
3
Godwin Acheampong
Godwin Acheampong ('98)
NED10.82
  
 PB
4
Dieter Bergs
Dieter Bergs ('05)
BEL10.88
  
 
5
Cédric Motieh
Cédric Motieh ('05)
BEL10.98
  
 
6
Niels Kerkhofs
Niels Kerkhofs ('01)
BEL11.02
  
 
7
Callum Webb
Callum Webb ('05)
GBR11.09
  
 
Finale C
Vind: -1.5
Vind: -1.5
1
Nkemjika Onwumereh
Nkemjika Onwumereh ('04)
IRL10.78
  
 PB
2
Stewart Greenhalgh
Stewart Greenhalgh ('02)
GBR10.88
  
 
3
Sharry Dodin
Sharry Dodin ('98)
SEY10.91
  
 SB
4
Nans André
Nans André ('97)
FRA11.10
  
 SB
5
Gabriel Kehinde
Gabriel Kehinde ('01)
IRL11.11
  
 SB
Finale D
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Christopher Sibanda
Christopher Sibanda ('89)
IRL10.65
  
 
2
Jamie Sesay
Jamie Sesay ('04)
NED10.73
  
 
3
Ethan Pottie
Ethan Pottie ('01)
GBR10.75
  
 
4
Luke Morris
Luke Morris ('99)
IRL10.93
  
 
5
Ken Leunissen
Ken Leunissen 
NED11.00
  
 
Finale E
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Boy Lorist
Boy Lorist ('02)
NED10.99
  
 SB
2
Melvin Szerman
Melvin Szerman ('97)
BEL11.05
  
 
3
Jaron De Vriese
Jaron De Vriese ('04)
BEL11.08
  
 SB
4
Anthony Dillon
Anthony Dillon ('01)
IRL11.17
  
 SB
5
Adam Murphy
Adam Murphy ('96)
IRL11.20
  
 SB
Finale F
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1
Adam Andre
Adam Andre ('98)
BEL11.02
  
 PB
2
Jordan Jalce
Jordan Jalce ('03)
FRA11.10
  
 
3
Bram Van Der Jagt
Bram Van Der Jagt ('98)
NED11.28
  
 PB
Finale G
Vind: -0.7
Vind: -0.7
4
Jordi Van Der Kuijlen
Jordi Van Der Kuijlen ('99)
NED11.51
  
 PB
6
Zak Higgins
Zak Higgins ('97)
IRL11.56
  
 PB
Finale H
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Andrew Egan
Andrew Egan ('03)
IRL10.96
  
 PB
Finale I
Vind: -1.3
Vind: -1.3
5
Sten Stein
Sten Stein ('92)
NED11.77
  
 PB
Finale J
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1
Jordan Miezi
Jordan Miezi 
FRA11.07
  
 SB
M 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Grant Plenderleith
Grant Plenderleith ('91)
GBR21.18
  
 SB
2
Krishawn Aiken
Krishawn Aiken ('95)
GBR21.30
  
 
3
Dan Putnam
Dan Putnam ('91)
GBR21.40
  
 SB
4
Gnamien Nehemie N’goran
Gnamien Nehemie N’goran ('98)
CIV21.53
  
 
5
Ricardo Dos Santos
Ricardo Dos Santos ('94)
POR21.78
  
 
6
Jaron De Vriese
Jaron De Vriese ('04)
BEL22.02
  
 
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Jehan Anicet
Jehan Anicet ('01)
FRA21.30
  
 PB
2
Nsikak Ekpo
Nsikak Ekpo ('03)
NED21.51
  
 PB
3
Luca Laurent
Luca Laurent ('04)
BEL21.61
  
 SB
4
Keenan Blake
Keenan Blake ('03)
NED21.90
  
 
5
Boy Lorist
Boy Lorist ('02)
NED21.94
  
 
6
Badou-Bereingue Bosse
Badou-Bereingue Bosse ('03)
CAF22.00
  
 PB
7
Adam Murphy
Adam Murphy ('96)
IRL22.13
  
 SB
Finale C
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Stewart Greenhalgh
Stewart Greenhalgh ('02)
GBR21.60
  
 PB
2
Luke Morris
Luke Morris ('99)
IRL21.87
  
 
3
Raphael Kapenda
Raphael Kapenda ('98)
BEL22.03
  
 
4
Sven Van Den Bergh
Sven Van Den Bergh ('99)
BEL22.06
  
 SB
5
Jac Patterson
Jac Patterson ('05)
GBR22.07
  
 
Finale D
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Jordan Jalce
Jordan Jalce ('03)
FRA21.69
  
 PB
2
Mark Cottam
Mark Cottam ('96)
GBR21.93
  
 SB
3
Jitse Mievis
Jitse Mievis ('98)
BEL22.00
  
 SB
4
Melvin Szerman
Melvin Szerman ('97)
BEL22.22
  
 
5
Maxime Wassmer
Maxime Wassmer ('03)
FRA22.33
  
 
6
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('91)
GBR22.36
  
 SB
Finale E
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Nkemjika Onwumereh
Nkemjika Onwumereh ('04)
IRL21.61
  
 PB
2
Hugo Magee
Hugo Magee ('02)
IRL21.86
  
 PB
3
Asamti Badji
Asamti Badji ('95)
BEL21.91
  
 SB
4
Nans André
Nans André ('97)
FRA22.24
  
 SB
5
Hugo Raimbert
Hugo Raimbert ('05)
FRA22.39
  
 
7
Robert Meagher
Robert Meagher ('96)
IRL23.17
  
 SB
Finale F
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Matthias Van Gestel
Matthias Van Gestel ('01)
BEL21.84
  
 PB
2
Ken Leunissen
Ken Leunissen 
NED22.00
  
 PB
Finale G
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Jarno Torck
Jarno Torck ('05)
BEL22.29
  
 PB
2
Wilfried Brica
Wilfried Brica ('96)
BEL22.34
  
 PB
6
Shane Mooney
Shane Mooney ('99)
IRL23.12
  
 SB
Finale I
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Sten Stein
Sten Stein ('92)
NED22.78
  
 PB
3
Jordi Van Der Kuijlen
Jordi Van Der Kuijlen ('99)
NED23.05
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Ricardo Dos Santos
Ricardo Dos Santos ('94)
POR46.61
  
 SB
2
Florent Mabille
Florent Mabille ('96)
BEL46.83
  
 PB
3
Dan Putnam
Dan Putnam ('91)
GBR47.08
  
 =PB
4
Thomas Somers
Thomas Somers ('97)
GBR47.17
  
 SB
5
Fabian Dammermann
Fabian Dammermann ('97)
GER47.23
  
 SB
6
Fabrisio Saidy
Fabrisio Saidy ('99)
FRA47.60
  
 SB
7
Lidji Mbaye
Lidji Mbaye ('99)
FRA47.85
  
 SB
Finale B
1
Jonas de Smet
Jonas de Smet ('97)
BEL46.80
  
 PB
2
Erik Back
Erik Back ('94)
FIN47.41
  
 SB
3
Viljami Kaasalainen
Viljami Kaasalainen ('95)
FIN47.43
  
 SB
4
Asamti Badji
Asamti Badji ('95)
BEL47.56
  
 SB
5
Maxime Wassmer
Maxime Wassmer ('03)
FRA47.68
  
 
6
Priso Benoit Moudio
Priso Benoit Moudio ('03)
FRA48.49
  
 
Finale C
1
Vester van Heijningen
Vester van Heijningen ('94)
NED47.03
  
 PB
2
Mark Cottam
Mark Cottam ('96)
GBR47.76
  
 PB
3
Paul White
Paul White ('95)
IRL48.07
  
 SB
4
Alexis Laloyer
Alexis Laloyer ('96)
FRA48.12
  
 
5
Jamal Clarke
Jamal Clarke ('96)
GBR48.34
  
 
6
Enzo Favero
Enzo Favero 
FRA48.46
  
 
7
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('91)
GBR48.97
  
 SB
Finale D
1
Adrien Devriendt
Adrien Devriendt ('02)
BEL47.53
  
 PB
2
August Van De Weijer
August Van De Weijer ('99)
NED47.90
  
 PB
3
Benjamin Stendahl
Benjamin Stendahl ('99)
FIN48.04
  
 PB
4
Wilton Mirog
Wilton Mirog ('97)
FRA48.35
  
 SB
5
Keenan Blake
Keenan Blake ('03)
NED48.40
  
 SB
6
Alexis Cornette
Alexis Cornette ('01)
FRA49.16
  
 
Finale E
1
Simon Mengal
Simon Mengal ('95)
BEL47.83
  
 PB
2
Lukas Krappe
Lukas Krappe ('03)
GER48.12
  
 PB
3
Kevin Damstra
Kevin Damstra ('89)
NED48.25
  
 PB
4
Aron Schott
Aron Schott ('01)
BEL48.44
  
 PB
5
Jamie Mitchell
Jamie Mitchell ('99)
IRL48.90
  
 
6
Hadrien Piengeon
Hadrien Piengeon 
BEL49.25
  
 SB
7
Theo Hildenbrand
Theo Hildenbrand ('02)
FRA49.77
  
 SB
Finale F
1
Bram Van Der Jagt
Bram Van Der Jagt ('98)
NED48.03
  
 PB
2
Quinten Van Ommen
Quinten Van Ommen ('02)
NED48.66
  
 
3
Aaron Keane
Aaron Keane ('01)
IRL48.73
  
 PB
4
Florian Dehout
Florian Dehout ('01)
BEL49.11
  
 
5
Ignacio Flaquer Poudevida
Ignacio Flaquer Poudevida 
ESP49.29
  
 
6
Theo Farge
Theo Farge ('99)
FRA49.44
  
 SB
Finale G
1
Florian Kroll
Florian Kroll ('04)
GER48.97
  
 PB
2
Aaron Botterman
Aaron Botterman ('94)
BEL49.32
  
 SB
3
François Coroller
François Coroller 
FRA49.50
  
 
4
Mark Roosien
Mark Roosien ('99)
NED49.42
  
 =PB
6
Dion Marcos
Dion Marcos ('98)
IRL50.55
  
 SB
Finale H
1
Lars Mackenbach
Lars Mackenbach ('01)
NED49.15
  
 PB
2
Anthony Rasmijn
Anthony Rasmijn ('91)
ARU49.45
  
 SB
3
Dries Van Schuylenbergh
Dries Van Schuylenbergh ('01)
BEL49.80
  
 
4
Julien Lahaye
Julien Lahaye ('89)
BEL49.96
  
 SB
5
Zak Higgins
Zak Higgins ('97)
IRL49.53
  
 =PB
Finale I
1
Simone Ambrico
Simone Ambrico ('03)
BEL49.79
  
 PB
3
Isiah Emanuelson
Isiah Emanuelson ('02)
NED51.02
  
 PB
Finale J
3
Souhaib Azzouz
Souhaib Azzouz ('98)
NED52.22
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Ryan Clarke
Ryan Clarke ('97)
NED1:48.88
  
 PB
1
Julien Bele
Julien Bele ('02)
FRA1:54.19
  
 PB
1
Finn Boyle
Finn Boyle ('04)
IRL1:54.72
  
 PB
1
Gauthier Bulteau
Gauthier Bulteau ('04)
FRA1:55.29
  
 PB
2
Yassine Aber
Yassine Aber ('96)
CAN1:48.92
  
 PB
2
David Kelly
David Kelly ('93)
IRL1:54.61
  
 PB
2
Clement Liberal
Clement Liberal ('03)
FRA1:55.04
  
 PB
2
Senne Vannobel
Senne Vannobel ('04)
BEL1:55.53
  
 PB
3
Eric Guzman
Eric Guzman ('02)
ESP1:49.39
  
 SB
3
Siebe Van Campenhout
Siebe Van Campenhout ('02)
BEL1:55.03
  
 PB
3
Thomas Delestrez
Thomas Delestrez ('01)
FRA1:55.61
  
 PB
3
Lee Byrne
Lee Byrne ('97)
IRL1:55.88
  
 SB
4
Felix Wittmann
Felix Wittmann ('02)
GER1:49.72
  
 SB
4
Lucas Demaret
Lucas Demaret ('03)
BEL1:55.11
  
 PB
5
Dion Eijssen
Dion Eijssen ('04)
NED1:50.22
  
 PB
5
Rokas Ašmena
Rokas Ašmena ('01)
LTU1:55.21
  
 PB
6
Rimas Eduardas Survilas
Rimas Eduardas Survilas 
LTU1:50.32
  
 SB
6
Enzo Pascuzzi
Enzo Pascuzzi ('01)
FRA1:55.42
  
 PB
7
Timon Inghelbrecht
Timon Inghelbrecht ('03)
BEL1:50.62
  
 PB
8
Maxime Wrzesinski
Maxime Wrzesinski ('01)
FRA1:50.63
  
 SB
9
Pierre Carlier
Pierre Carlier ('02)
FRA1:50.73
  
 SB
10
Steffen Baxheinrich
Steffen Baxheinrich ('99)
GER1:51.47
  
 SB
11
Luc Hensgen
Luc Hensgen ('96)
LUX1:51.54
  
 SB
12
Enzo Granger
Enzo Granger ('99)
FRA1:52.07
  
 
Wouter Verstockt
Wouter Verstockt ('99)
BEL DNF
  
 
Quinten Lockefeer
Quinten Lockefeer ('99)
BEL DNF
  
 
Dan Putnam
Dan Putnam ('91)
GBR DNF
  
 
Finale B
1
Elliot Charrier
Elliot Charrier ('01)
FRA1:49.66
  
 PB
2
Fawaz Meshaal Al-Yaqout
Fawaz Meshaal Al-Yaqout ('96)
KUW1:49.82
  
 PB
3
Clement Houcke
Clement Houcke ('96)
FRA1:49.82
  
 SB
4
Thije Tjebbes
Thije Tjebbes 
NED1:50.09
  
 PB
5
Franck Dirat
Franck Dirat ('93)
FRA1:50.15
  
 SB
6
Mattis Tanghe
Mattis Tanghe ('02)
BEL1:50.32
  
 PB
7
Peter Kilgannon
Peter Kilgannon ('98)
IRL1:50.85
  
 
8
Stijn Van Nieuwenhove
Stijn Van Nieuwenhove 
BEL1:52.49
  
 SB
9
Nicolas Herbin
Nicolas Herbin ('94)
FRA1:53.72
  
 
10
Jesse Scheltema
Jesse Scheltema ('02)
NED1:54.02
  
 
11
Guillaume Couttet Lachaux
Guillaume Couttet Lachaux ('96)
FRA1:55.36
  
 
13
Nicolai Christ
Nicolai Christ ('98)
GER1:57.47
  
 SB
Luca Laurent
Luca Laurent ('04)
BEL DNF
  
 
Finale C
1
Mathis Espagnet
Mathis Espagnet ('03)
BEL1:49.99
  
 PB
2
Leandre Lalin
Leandre Lalin ('01)
FRA1:50.14
  
 PB
3
Arnas Gabrėnas
Arnas Gabrėnas ('94)
LTU1:51.12
  
 PB
4
Twan Pormes
Twan Pormes ('98)
NED1:51.16
  
 PB
5
Guillaume Brasselet
Guillaume Brasselet ('98)
FRA1:51.27
  
 PB
6
Mikel Calvo
Mikel Calvo ('03)
ESP1:51.71
  
 PB
7
Lucas Ragi
Lucas Ragi ('03)
FRA1:51.98
  
 SB
8
Sam Mamers
Sam Mamers ('97)
FRA1:52.22
  
 PB
9
Sebastiano Gavasso
Sebastiano Gavasso ('97)
ITA1:52.23
  
 SB
10
Pierre Lechat
Pierre Lechat ('99)
FRA1:52.88
  
 SB
11
Jean-Louis Bouric
Jean-Louis Bouric 
FRA1:53.31
  
 
12
Emil Hajjaj-Charpail
Emil Hajjaj-Charpail ('01)
FRA1:53.70
  
 SB
Matthias Van Gestel
Matthias Van Gestel ('01)
BEL DNF
  
 
Finale D
1
Noam Mamo
Noam Mamo ('06)
ISR1:50.83
  
NU18R PB
2
Jean Passot
Jean Passot ('95)
FRA1:51.16
  
 PB
3
Edmond Baudot
Edmond Baudot ('02)
FRA1:51.48
  
 PB
4
Florian Krempke
Florian Krempke ('95)
SUI1:51.56
  
 PB
5
Hugo Dalla Libera
Hugo Dalla Libera 
FRA1:51.75
  
 PB
6
Hugo Monnier
Hugo Monnier ('96)
FRA1:52.36
  
 SB
7
Gregorio Dotti
Gregorio Dotti ('96)
ITA1:52.37
  
 SB
8
Thomas Lewis
Thomas Lewis ('94)
NED1:52.63
  
 SB
9
Gregoire Demanet
Gregoire Demanet ('03)
BEL1:52.85
  
 
10
Nathan Quetin
Nathan Quetin ('01)
FRA1:53.17
  
 
11
Mujahid Ali
Mujahid Ali ('96)
SUD1:53.82
  
 SB
12
Mael Kessab
Mael Kessab ('01)
FRA1:54.24
  
 SB
13
Tadas Petravičius
Tadas Petravičius ('99)
LTU1:54.78
  
 
Finale E
1
Seb Wals
Seb Wals ('03)
NED1:52.73
  
 PB
2
Samir Youb
Samir Youb ('91)
FRA1:52.91
  
 SB
3
Matthias Janssen
Matthias Janssen ('99)
BEL1:53.29
  
 PB
4
Florian Faliex
Florian Faliex 
FRA1:53.39
  
 
5
Jamie Harper
Jamie Harper ('97)
GBR1:53.63
  
 PB
6
Pierre-Louis Cadart
Pierre-Louis Cadart ('04)
FRA1:53.64
  
 
7
Ugo Levaux
Ugo Levaux ('01)
BEL1:53.69
  
 PB
8
Axel Alness Borg
Axel Alness Borg ('98)
SWE1:53.73
  
 SB
9
Joep Welsch
Joep Welsch ('01)
NED1:53.80
  
 
10
Ebbe Vanneste
Ebbe Vanneste ('03)
BEL1:54.23
  
 =PB
11
Quentin Cristina
Quentin Cristina ('04)
FRA1:54.51
  
 
12
Bo Van Aken
Bo Van Aken 
BEL1:55.55
  
 SB
Maarten Heylen
Maarten Heylen ('98)
BEL DNF
  
 
Finale F
1
Naoufel Oukkal
Naoufel Oukkal ('02)
FRA1:52.55
  
 PB
2
Simon Descamps
Simon Descamps ('98)
FRA1:52.92
  
 SB
3
Joseph Hastings
Joseph Hastings ('95)
IRL1:53.09
  
 PB
4
Maxence Ducoulombier-Herpin
Maxence Ducoulombier-Herpin ('94)
FRA1:53.24
  
 PB
5
Yanis Vanlanduyt
Yanis Vanlanduyt ('06)
FRA1:53.99
  
 PB
6
Alex Ferrand
Alex Ferrand ('95)
FRA1:54.27
  
 SB
7
Ivan Legal
Ivan Legal 
ESP1:54.33
  
 SB
8
Adelin Daniel Pop
Adelin Daniel Pop ('04)
ROU1:54.69
  
 SB
9
Mathis Vaz Carrondo
Mathis Vaz Carrondo ('03)
FRA1:54.70
  
 PB
10
Terence Dursent
Terence Dursent ('02)
FRA1:55.05
  
 
11
Noah Coetsier
Noah Coetsier ('05)
BEL1:55.53
  
 
Ruben Allaert
Ruben Allaert ('04)
BEL DNF
  
 
Finale G
1
André Rohling
André Rohling 
GER1:54.92
  
 
2
Isaac De Buyst
Isaac De Buyst ('01)
FRA1:54.95
  
 PB
3
Benoit Mollet
Benoit Mollet ('05)
FRA1:55.13
  
 
4
Julian Jacquemin
Julian Jacquemin ('99)
BEL1:55.31
  
 
5Elias ShifrisElias Shifris ('02)DEN1:55.52
  
 
6
Loic Gardes
Loic Gardes ('95)
FRA1:55.52
  
 
7
Wout De Waegenaere
Wout De Waegenaere ('03)
BEL1:55.62
  
 PB
8
Pablo Lassa
Pablo Lassa ('97)
ESP1:55.92
  
 SB
10
Ioann Lobles
Ioann Lobles 
NED1:56.29
  
 SB
Hannes Decadt
Hannes Decadt ('94)
BEL DNF
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)DEN3:42.98
  
 PB
1
Jerome Kindt
Jerome Kindt ('05)
BEL3:58.10
  
 PB
2
Thomas Piquart
Thomas Piquart ('01)
FRA3:44.30
  
 PB
2
Benjamin Lapierre
Benjamin Lapierre ('04)
FRA3:59.42
  
 PB
3
Enzo Couderchet
Enzo Couderchet ('97)
FRA3:44.51
  
 PB
3
Mykola Chernov
Mykola Chernov ('03)
UKR3:59.92
  
 PB
4
Bruno Pierru
Bruno Pierru ('97)
FRA3:44.77
  
 PB
4
Matteo Mary
Matteo Mary ('02)
IRL4:01.21
  
 SB
5
Jānis Razgalis
Jānis Razgalis ('85)
LAT3:44.97
  
 PB
6
Clement Touati
Clement Touati 
FRA3:45.17
  
 PB
7
Raye Thibaut
Raye Thibaut ('98)
FRA3:45.21
  
 PB
8
Florian Willocq
Florian Willocq ('99)
BEL3:45.56
  
 PB
9
Fabien Palcau
Fabien Palcau ('97)
FRA3:45.93
  
 PB
10
Luc Le Baron
Luc Le Baron ('02)
FRA3:46.79
  
 
11
Simon Petitjean
Simon Petitjean ('96)
BEL3:47.45
  
 SB
12
Christoph Schrick
Christoph Schrick ('03)
GER3:48.74
  
 
13
Bastien Schulz
Bastien Schulz ('95)
FRA3:49.84
  
 
14
Regis Thibert
Regis Thibert ('04)
BEL3:54.69
  
 SB
Maxime Delvoie
Maxime Delvoie ('97)
BEL DNF
  
 
Finale B
1
Nathan Bruyere
Nathan Bruyere ('03)
FRA3:47.88
  
 SB
2
Charlie Messai
Charlie Messai ('93)
FRA3:48.12
  
 SB
3
Alexis Gueroc
Alexis Gueroc ('98)
FRA3:48.48
  
 PB
4
Jonathan Carmin
Jonathan Carmin ('01)
ISR3:48.84
  
 
5
Jules Robin
Jules Robin ('02)
FRA3:49.02
  
 
6
Paul Specht
Paul Specht ('02)
GER3:49.65
  
 SB
7
Clement Labar
Clement Labar ('03)
BEL3:50.18
  
 PB
8
Matthieu Diverres
Matthieu Diverres ('84)
FRA3:50.34
  
 SB
9
Sylvain Quirion
Sylvain Quirion ('88)
FRA3:50.87
  
 
10
Evan Jenkins
Evan Jenkins ('04)
USA3:52.22
  
 PB
11
Ruben Cornelus
Ruben Cornelus ('96)
BEL3:52.71
  
 PB
12
Javier Nagore
Javier Nagore ('87)
ESP3:53.17
  
 SB
13
Thomas Gmür
Thomas Gmür ('94)
SUI3:58.28
  
 SB
Ramon Linares
Ramon Linares ('92)
ESP DNF
  
 
Maxime Tilman
Maxime Tilman ('99)
BEL DNF
  
 
Finale C
1
Duncan Steenbakker
Duncan Steenbakker ('01)
NED3:52.06
  
 SB
2
Sergio Argul
Sergio Argul ('99)
ESP3:52.52
  
 SB
3
Tanguy Lemoy
Tanguy Lemoy ('99)
FRA3:52.56
  
 
4
Adrien Coudert
Adrien Coudert ('97)
FRA3:52.88
  
 
5
Lars Laros
Lars Laros ('02)
NED3:52.95
  
 PB
6
Pelayo Garcia
Pelayo Garcia ('02)
ESP3:53.07
  
 
7
Arnaud Collard
Arnaud Collard 
BEL3:53.23
  
 PB
8
Guillaume Poulard
Guillaume Poulard ('95)
FRA3:53.27
  
 SB
9
Hugo Aymard-Chazal
Hugo Aymard-Chazal 
FRA3:53.42
  
 SB
10
Pétros Papaioánnou
Pétros Papaioánnou ('03)
GRE3:53.56
  
 SB
11
Yassine Garaa
Yassine Garaa ('94)
MAR3:53.61
  
 SB
12
Frank Morgan
Frank Morgan ('05)
GBR3:54.09
  
 
13
Jamie Grose
Jamie Grose ('94)
GBR3:54.16
  
 
14
Cyril Houtart
Cyril Houtart ('98)
BEL3:56.67
  
 
Emile Gesqueire
Emile Gesqueire ('98)
BEL DNF
  
 
Finale D
1
Jari Bender
Jari Bender 
GER3:52.90
  
 PB
2
Tiago Ribeiro
Tiago Ribeiro ('97)
POR3:53.34
  
 PB
3
Viktor Leenaert
Viktor Leenaert ('04)
BEL3:53.63
  
 PB
4
Kevin Lemaire
Kevin Lemaire ('97)
FRA3:54.56
  
 
5
Thibaut Hocquette
Thibaut Hocquette ('98)
FRA3:54.99
  
 SB
6
Etienne Poulard
Etienne Poulard ('95)
FRA3:55.97
  
 
7
Pepijn van de Westerlo
Pepijn van de Westerlo ('94)
NED3:56.14
  
 SB
8
Christopher Gabet
Christopher Gabet ('97)
FRA3:56.68
  
 SB
9
Steven Sanz
Steven Sanz ('97)
FRA3:57.94
  
 SB
Bo Van Aken
Bo Van Aken 
BEL DNF
  
 
Finale E
1
Luca Simpson
Luca Simpson ('02)
SUI3:51.78
  
 PB
2
Antoine Aflalo
Antoine Aflalo ('02)
FRA3:54.79
  
 PB
3
Victor Leroy
Victor Leroy ('96)
FRA3:55.15
  
 PB
4
Manolo Pierson
Manolo Pierson ('01)
FRA3:56.26
  
 PB
5
Ludovic Le Roux
Ludovic Le Roux ('83)
FRA3:57.36
  
 
6
Simon Vandenbon
Simon Vandenbon ('97)
BEL3:58.23
  
 SB
7
Jose Gonzalez
Jose Gonzalez ('03)
ESP3:58.69
  
 
8
Robin Vassogne
Robin Vassogne ('98)
FRA3:59.51
  
 SB
9
Tijmen Hoedjes
Tijmen Hoedjes ('01)
NED4:02.94
  
 SB
Arne Boeykens
Arne Boeykens ('97)
BEL DNF
  
 
Jamie Harper
Jamie Harper ('97)
GBR DNF
  
 
Finale F
1
Gaspar Klückers
Gaspar Klückers ('04)
LUX3:55.93
  
 PB
2
Harry Colbert
Harry Colbert ('05)
IRL3:56.85
  
 PB
3Paul HardivillePaul Hardiville ('01)FRA3:57.35
  
 PB
4
Armand Gouriou
Armand Gouriou ('01)
FRA3:57.62
  
 PB
5
Thomas Djerboua
Thomas Djerboua ('94)
FRA3:58.64
  
 
6
Florian Howet
Florian Howet ('93)
BEL3:58.77
  
 PB
7
Oleksii Pidnebesnyi
Oleksii Pidnebesnyi ('04)
UKR3:58.91
  
 
8
Aidan Burke
Aidan Burke ('04)
IRL3:59.18
  
 
9
Tim Hofmann
Tim Hofmann ('03)
GER3:59.56
  
 PB
10
Quentin Vandier
Quentin Vandier ('97)
FRA3:59.75
  
 
11
Paul Rouyer
Paul Rouyer ('02)
FRA3:59.79
  
 
Jan Petralia
Jan Petralia ('92)
BEL DNF
  
 
Finale G
1
Emilien Gaillard
Emilien Gaillard ('98)
FRA3:58.69
  
 PB
2
Luuk Verbaandert
Luuk Verbaandert ('02)
NED3:59.38
  
 PB
3
Simon Ferson
Simon Ferson ('01)
BEL3:59.68
  
 SB
4
Joe Dowd
Joe Dowd ('02)
IRL4:00.17
  
 PB
5
Hamza Hariri
Hamza Hariri ('04)
GER4:00.52
  
 
10
Ludvig Johansson
Ludvig Johansson ('98)
SWE4:04.44
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Enzo Noel
Enzo Noel ('95)
BEL14:08.53
  
 PB
2
Gregoire Doison
Gregoire Doison ('95)
BEL14:09.30
  
 PB
3
Dafydd Jones
Dafydd Jones ('04)
GBR14:10.62
  
 PB
4
Maxim Wyss
Maxim Wyss ('02)
SUI14:14.21
  
 PB
5
Baptiste Tardiveau
Baptiste Tardiveau ('01)
FRA14:14.27
  
 PB
6
Marco Giese
Marco Giese ('92)
GER14:16.26
  
 PB
7
Felix Nadeborn
Felix Nadeborn ('97)
GER14:23.13
  
 PB
8
Fabien Prigent
Fabien Prigent ('92)
FRA14:24.79
  
 PB
9
Abel Casali
Abel Casali ('90)
ESP14:25.28
  
 PB
10
Simon Bäcker
Simon Bäcker ('96)
GER14:25.34
  
 PB
11
Kevin Moore
Kevin Moore ('90)
IRL14:25.37
  
 PB
12
Francois Le Palud
Francois Le Palud ('91)
FRA14:26.94
  
 PB
13
Pablo Romero
Pablo Romero ('93)
ESP14:27.21
  
 PB
14
Jan Bayona
Jan Bayona ('02)
ESP14:27.35
  
 PB
15
Gonzalo Aranguena
Gonzalo Aranguena 
ESP14:27.60
  
 PB
16
Simon Mestdagh
Simon Mestdagh ('91)
BEL14:28.33
  
 PB
17
Aiden Lennan
Aiden Lennan ('96)
GBR14:28.53
  
 PB
18
Thomas Esteve
Thomas Esteve ('96)
FRA14:29.02
  
 PB
19
Clement Meunier
Clement Meunier ('92)
FRA14:29.13
  
 PB
20
Léo Lädermann
Léo Lädermann ('02)
SUI14:30.94
  
 PB
21
Achille Bogaert
Achille Bogaert ('01)
FRA14:33.42
  
 PB
22
Tobias Ulbrich
Tobias Ulbrich 
GER14:37.06
  
 PB
23
Frederik Jonas Wehner
Frederik Jonas Wehner 
GER14:41.17
  
 PB
24
Donal Devane
Donal Devane 
IRL14:43.06
  
 SB
25
Daniel Stone
Daniel Stone ('01)
IRL14:50.68
  
 PB
Lars Christian Schwalm
Lars Christian Schwalm ('97)
GER DNF
  
 
Valere Hustin
Valere Hustin ('93)
BEL DNF
  
 
Lutz Holste
Lutz Holste ('97)
GER DNF
  
 
Gabriel Matos
Gabriel Matos ('01)
SUI DNF
  
 
Finale B
1
Mojalefa Kloprogge
Mojalefa Kloprogge ('01)
NED14:28.65
  
 PB
2
Yanis Boulanger
Yanis Boulanger ('04)
FRA14:31.21
  
 PB
3
Simon D'Hoore
Simon D'Hoore ('94)
BEL14:31.30
  
 PB
4
Gerard Bou
Gerard Bou 
ESP14:34.56
  
 PB
5
Jamie Fallon
Jamie Fallon ('97)
IRL14:35.09
  
 PB
6
Romain Szurhaj
Romain Szurhaj ('98)
FRA14:36.33
  
 PB
7
Harry Kearns
Harry Kearns 
IRL14:37.05
  
 PB
8
Antoine Guillick
Antoine Guillick ('95)
BEL14:39.16
  
 PB
9
Marek Wolinski
Marek Wolinski ('01)
FRA14:39.33
  
 PB
10
Baptiste Fichaux
Baptiste Fichaux ('02)
FRA14:45.66
  
 PB
12
Eoghan Mcelhinney
Eoghan Mcelhinney ('97)
IRL14:54.04
  
 PB
13
Kane Collins
Kane Collins ('97)
IRL14:54.20
  
 PB
Pierre Maleszka
Pierre Maleszka ('93)
FRA DNF
  
 
Daragh Fitzgibbon
Daragh Fitzgibbon ('94)
IRL DNF
  
 
Jan Petralia
Jan Petralia ('92)
BEL DNF
  
 
K 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1
Diani Walker
Diani Walker ('95)
GBR11.68
  
 SB
2
Lucy-May Sleeman
Lucy-May Sleeman ('04)
IRL11.76
  
 PB
3
Lea Tournellec
Lea Tournellec ('95)
FRA11.92
  
 SB
4
Leisly Regulier
Leisly Regulier ('98)
FRA12.04
  
 SB
5
Charlotte Duyck
Charlotte Duyck ('97)
BEL12.11
  
 =SB
6
Isabel Van Den Berg
Isabel Van Den Berg ('05)
NED12.26
  
 SB
7
Nasrane Bacar
Nasrane Bacar ('92)
FRA12.28
  
 SB
8
Marilyn Alabiso
Marilyn Alabiso ('94)
BEL12.30
  
 
Finale B
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Lotte van Lent
Lotte van Lent ('01)
BEL11.82
  
 PB
2
Lien Torfs
Lien Torfs ('98)
BEL11.99
  
 
3
Kadene Vassell
Kadene Vassell ('89)
NED12.08
  
 SB
4
Sarah Quinn
Sarah Quinn ('98)
IRL12.24
  
 SB
5
Fréderique Post
Fréderique Post 
NED12.30
  
 
Finale C
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1
Janna Doumpas
Janna Doumpas ('01)
NED12.27
  
 
5
Eva Mollema
Eva Mollema ('98)
NED12.49
  
 PB
7
Eva McPartlan
Eva McPartlan ('98)
IRL12.83
  
 SB
K 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Lucy-May Sleeman
Lucy-May Sleeman ('04)
IRL24.04
  
 PB
2
Bitota Sarah Tshiamala
Bitota Sarah Tshiamala 
BEL24.23
  
 PB
3
Leisly Regulier
Leisly Regulier ('98)
FRA24.24
  
 PB
4
Luca Heyvaert
Luca Heyvaert ('02)
BEL24.58
  
 
5
Lea Tournellec
Lea Tournellec ('95)
FRA24.71
  
 
6
Marilyn Alabiso
Marilyn Alabiso ('94)
BEL24.83
  
 SB
7
Isabel Van Den Berg
Isabel Van Den Berg ('05)
NED24.96
  
 SB
Finale B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Samia Bendif
Samia Bendif ('99)
FRA24.31
  
 PB
2
Kadene Vassell
Kadene Vassell ('89)
NED24.48
  
 SB
3
Fréderique Post
Fréderique Post 
NED24.58
  
 PB
4
Molly Hourihan
Molly Hourihan ('01)
IRL24.92
  
 
5
Rebecca Grieve
Rebecca Grieve ('05)
GBR25.00
  
 SB
Finale C
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Olivia Caesar
Olivia Caesar ('96)
GBR24.98
  
 SB
7
Janna Doumpas
Janna Doumpas ('01)
NED25.65
  
 SB
Finale D
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Eva Mollema
Eva Mollema ('98)
NED25.32
  
 PB
Finale G
Vind: +0.2
Vind: +0.2
3
Eva McPartlan
Eva McPartlan ('98)
IRL26.47
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Hannah Kelly
Hannah Kelly 
GBR52.89
  
 PB
2
Natasha Harrison
Natasha Harrison ('01)
GBR53.74
  
 SB
3
Messalina Pieroni
Messalina Pieroni ('98)
BEL53.77
  
 PB
4
Louise Maraval
Louise Maraval ('01)
FRA54.43
  
 SB
5
Jill Cherry
Jill Cherry ('98)
GBR54.55
  
 
6
Majtie Kolberg
Majtie Kolberg ('99)
GER54.72
  
 SB
7
Dominique Veninga
Dominique Veninga ('97)
NED55.66
  
 SB
Finale B
1
Rebecca Grieve
Rebecca Grieve ('05)
GBR54.98
  
 
2
Rebekka Leslie Babilon
Rebekka Leslie Babilon 
GER55.62
  
 SB
3
Bronwen Reed
Bronwen Reed ('99)
GBR55.80
  
 SB
4
Holly Gregory
Holly Gregory ('95)
GBR55.96
  
 SB
Finale C
1
Olivia Caesar
Olivia Caesar ('96)
GBR55.82
  
 SB
2
Anne-Sophie Bremans
Anne-Sophie Bremans ('06)
GBR56.25
  
 
3
Sinéad Treacy
Sinéad Treacy ('97)
IRL56.41
  
 
4
Benedikt Tchimou
Benedikt Tchimou ('99)
BEL56.70
  
 
5
Danique Gimbrere
Danique Gimbrere ('99)
NED56.75
  
 SB
6
Marie Fickers
Marie Fickers ('97)
BEL56.79
  
 SB
7
Caoimhe Cronin
Caoimhe Cronin ('02)
IRL58.34
  
 
Finale D
1
Britt De Blaauw
Britt De Blaauw ('04)
NED56.41
  
 PB
2
Laure Bilo
Laure Bilo ('03)
BEL56.50
  
 PB
3
Geraldine Dheur
Geraldine Dheur 
BEL56.56
  
 PB
4
Jalika Badji
Jalika Badji ('96)
BEL56.78
  
 SB
5
Hanna Vereecke
Hanna Vereecke 
BEL56.85
  
 SB
6
Isaura Rossaert
Isaura Rossaert ('92)
BEL57.37
  
 
7
Manon De Marez
Manon De Marez ('97)
BEL57.87
  
 SB
Finale E
1
Valentine Le Nezet
Valentine Le Nezet ('01)
FRA57.54
  
 SB
2
Albertine Vermeer
Albertine Vermeer ('89)
NED57.61
  
 SB
3
Molly Hourihan
Molly Hourihan ('01)
IRL57.63
  
 PB
4
Ange-Victoria Callebaut
Ange-Victoria Callebaut ('99)
BEL57.65
  
 
5
Maiwenn Bresson
Maiwenn Bresson ('06)
FRA58.69
  
 
6
Mireille Rossaert
Mireille Rossaert ('90)
BEL58.83
  
 SB
Finale F
1
Virginia Dotti
Virginia Dotti ('04)
ITA57.26
  
 PB
2
Lieselotte Van Laere
Lieselotte Van Laere ('01)
BEL57.57
  
 SB
3
Lisa Martinez
Lisa Martinez ('03)
BEL58.75
  
 
Finale G
1
Adele Farinetti
Adele Farinetti ('06)
ITA57.70
  
 PB
2
Myrthe Baeten
Myrthe Baeten ('07)
BEL58.47
  
 PB
3
Ines Duparcq
Ines Duparcq ('97)
FRA58.69
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Zoya Naumov
Zoya Naumov ('95)
ESP2:06.37
  
 SB
2
Elena Kluskens
Elena Kluskens ('04)
BEL2:07.02
  
 PB
3
Justine Brackman
Justine Brackman ('97)
BEL2:07.40
  
 PB
4
Lore Quatacker
Lore Quatacker ('98)
BEL2:07.59
  
 PB
5
Marie Bilo
Marie Bilo ('03)
BEL2:07.72
  
 PB
6
Jana Kluskens
Jana Kluskens ('04)
BEL2:08.18
  
 
7
Anna Silvander
Anna Silvander ('93)
SWE2:09.09
  
 SB
8
Lea Kimmel
Lea Kimmel ('04)
FRA2:09.64
  
 
9
Nadege Dom Modi
Nadege Dom Modi ('02)
BEL2:10.30
  
 
10
Agathe Delahoutre
Agathe Delahoutre ('97)
FRA2:10.37
  
 SB
11
Hanne Pardaens
Hanne Pardaens ('94)
BEL2:11.23
  
 SB
Jenna De Smet
Jenna De Smet ('02)
BEL DNF
  
 
Finale B
1
Azais Perronin
Azais Perronin ('96)
FRA2:08.67
  
 PB
2
Manon Schauwers
Manon Schauwers ('99)
BEL2:09.21
  
 
3
Lise Thimon
Lise Thimon ('97)
FRA2:09.25
  
 SB
4
Melina Andorra
Melina Andorra ('01)
SUI2:09.42
  
 SB
5
Alice Six
Alice Six ('90)
FRA2:10.09
  
 SB
6
Laila Yahyaoui
Laila Yahyaoui ('06)
NED2:10.13
  
 
7
Noemie Bellenger
Noemie Bellenger 
FRA2:10.41
  
 PB
8
Lorenza De Noni
Lorenza De Noni ('06)
ITA2:10.66
  
 PB
9
Nuria Tío
Nuria Tío ('95)
ESP2:11.28
  
 SB
10
Lisa Pelletier
Lisa Pelletier ('02)
FRA2:11.54
  
 
11
Nuria Atienza
Nuria Atienza ('99)
ESP2:12.12
  
 PB
Lieselotte Van Laere
Lieselotte Van Laere ('01)
BEL DNF
  
 
Finale C
1
Adele Gay
Adele Gay ('04)
FRA2:07.43
  
 PB
2
Marie Temple
Marie Temple ('93)
FRA2:09.00
  
 PB
3
Karlijn van Es
Karlijn van Es ('95)
NED2:09.27
  
 PB
4
Irene Rubio
Irene Rubio ('02)
ESP2:09.35
  
 PB
5
Louisa Esmouni
Louisa Esmouni ('04)
FRA2:09.69
  
 PB
6
Justine Kinzelin
Justine Kinzelin ('98)
FRA2:10.19
  
 PB
7
Cheryl Hermine
Cheryl Hermine ('97)
FRA2:10.23
  
 SB
8
Lea Tabary
Lea Tabary ('99)
FRA2:10.58
  
 PB
9
Michelle Frowijn
Michelle Frowijn ('04)
NED2:11.35
  
 SB
10
Corinde Van Es
Corinde Van Es ('97)
NED2:12.28
  
 SB
Milly Welsch
Milly Welsch 
BEL DNF
  
 
Dinja De Win
Dinja De Win ('91)
BEL DNF
  
 
Finale D
1
Lola Cayre Castel
Lola Cayre Castel 
FRA2:11.29
  
 PB
2
Tessa Lax
Tessa Lax ('98)
FRA2:11.30
  
 PB
3
Flavie Dambry
Flavie Dambry ('97)
FRA2:11.60
  
 PB
4
Axana Schaeverbeke
Axana Schaeverbeke ('95)
BEL2:11.70
  
 SB
5
Laura Schadron
Laura Schadron 
BEL2:11.71
  
 PB
6
Eline Pinter
Eline Pinter ('96)
BEL2:12.09
  
 PB
7
Georgia-Maria Despollari
Georgia-Maria Despollari ('03)
GRE2:12.32
  
 PB
8
Celia Neller
Celia Neller ('04)
FRA2:14.63
  
 SB
Mireille Rossaert
Mireille Rossaert ('90)
BEL DNF
  
 
Finale E
1
Rosbergen Femke
Rosbergen Femke ('02)
GBR2:10.89
  
 PB
2
Mélissa Girardin
Mélissa Girardin ('03)
SUI2:11.03
  
 PB
3
Elise Peysson
Elise Peysson ('01)
FRA2:11.78
  
 PB
4
Margaux Dossche
Margaux Dossche ('06)
BEL2:13.18
  
 PB
5
Julie Gamain
Julie Gamain ('98)
FRA2:13.38
  
 
6
Oksana Bogachkina
Oksana Bogachkina ('90)
RUS2:13.50
  
 SB
7
Laura Maes
Laura Maes ('04)
BEL2:13.85
  
 PB
8
Nore Vandekerckhove
Nore Vandekerckhove ('02)
BEL2:14.05
  
 PB
9
Charlotte Vervoort
Charlotte Vervoort ('04)
BEL2:14.20
  
 SB
Marta Alexandra Chylinski
Marta Alexandra Chylinski ('86)
BEL DNF
  
 
Isaura Rossaert
Isaura Rossaert ('92)
BEL DNF
  
 
Finale F
1
Julie Bonardi
Julie Bonardi ('94)
FRA2:14.75
  
 SB
Amber Dawyndt
Amber Dawyndt ('99)
BEL DNF
  
 
Finale G
Hanne Claus
Hanne Claus ('99)
BEL DNF
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Clara Liberman
Clara Liberman 
FRA4:28.32
  
 PB
2
Loes Kempe
Loes Kempe ('05)
NED4:28.45
  
 PB
3
Aurelie Forier
Aurelie Forier ('91)
FRA4:29.98
  
 SB
4
Faustine Chaboche
Faustine Chaboche ('04)
FRA4:30.28
  
 
5
Sandra Beuviere
Sandra Beuviere ('90)
FRA4:30.35
  
 SB
6
Marguerite Richart
Marguerite Richart ('95)
FRA4:30.51
  
 
7
Amal Bouyij
Amal Bouyij ('98)
FRA4:30.62
  
 PB
8
Isalys Huet
Isalys Huet ('04)
FRA4:33.15
  
 PB
9
Stécy Dolay
Stécy Dolay ('93)
FRA4:33.62
  
 
10
Nabila Sifi
Nabila Sifi ('91)
ALG4:34.10
  
 
11
Marwa Benzahra
Marwa Benzahra ('96)
MAR4:34.16
  
 
12
Gwendoline Denis
Gwendoline Denis ('92)
FRA4:36.30
  
 
13
Hannah Enkels
Hannah Enkels ('05)
BEL4:36.60
  
 SB
14
Merem Gabriel
Merem Gabriel ('05)
ESP4:38.64
  
 
15
Sofie Lövdal
Sofie Lövdal ('93)
FIN4:41.65
  
 SB
17
Marie Winse
Marie Winse ('02)
GER4:44.10
  
 SB
Finale B
1
Charlotte Van Laethem
Charlotte Van Laethem ('02)
BEL4:30.30
  
 PB
2
Laurine Housseaux
Laurine Housseaux ('97)
FRA4:33.60
  
 PB
3
Amber Teugels
Amber Teugels ('96)
BEL4:35.26
  
 PB
4
Marie Weller
Marie Weller 
GER4:35.93
  
 SB
5
Coralie Driss
Coralie Driss ('02)
FRA4:37.69
  
 PB
6
Tifenn Gueganton
Tifenn Gueganton 
FRA4:37.77
  
 PB
7
Isabeau Lenaerts
Isabeau Lenaerts ('01)
BEL4:38.27
  
 SB
8
Clara Jobbin
Clara Jobbin ('02)
FRA4:39.53
  
 PB
9
Camille Berneron
Camille Berneron ('99)
FRA4:39.65
  
 
10
Alanis Robineau-Fauvey
Alanis Robineau-Fauvey ('01)
FRA4:39.88
  
 
15
Lea Kruse
Lea Kruse ('01)
GER4:43.32
  
 SB
Finale C
1
Javote Gueret
Javote Gueret ('99)
FRA4:37.19
  
 PB
2
Pauline Weber
Pauline Weber 
FRA4:38.54
  
 PB
3
Anais Dechamps
Anais Dechamps ('88)
FRA4:39.29
  
 
4
Sophie Hinrichs
Sophie Hinrichs ('04)
GER4:40.61
  
 PB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle