Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Karlstad SWE: Folksam GP 3.7.2022
Tingvalla IP

M 100 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
SWE10.30
  
 
2
Samuel Purola
Samuel Purola 
FIN10.41
  
 
3Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN10.64
  
 SB
4
Tarley Allison
Tarley Allison ('97)
SWE10.78
  
 =PB
5Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN10.78
  
 
6
Jean-Christian Zirignon
Jean-Christian Zirignon ('95)
SWE10.86
  
 
7
Carl Narup
Carl Narup ('98)
SWE10.91
  
 
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Simon Sharapo
Simon Sharapo ('01)
SWE11.07
  
 
2
Alexander Oliver
Alexander Oliver ('05)
SWE11.17
  
 
3
Oliver Ellström
Oliver Ellström ('03)
SWE11.24
  
 SB
4Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)NOR11.31
  
 
5
Ali Dawood
Ali Dawood ('06)
SWE12.00
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Andreas Kramer
Andreas Kramer ('97)
SWE1:46.55
  
 
2
Tobias Grønstad
Tobias Grønstad ('02)
NOR1:46.83
  
 
3
Felix Francois
Felix Francois ('90)
SWE1:47.66
  
 
4
Sigurd Tveit
Sigurd Tveit 
NOR1:47.66
  
 
5
Samuel Pihlström
Samuel Pihlström ('01)
SWE1:49.32
  
 PB
6
Seumas Mackay
Seumas Mackay ('01)
GBR1:50.54
  
 
Boitumelo Masilo
Boitumelo Masilo ('95)
BOT DNF
  
 
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('92)
SWE DNF
  
 
Finale B
1
Habtom Asgede
Habtom Asgede ('95)
ERI1:50.85
  
 
2
Alexander Nyström
Alexander Nyström ('03)
SWE1:50.92
  
 PB
3
Anders Bjørndal
Anders Bjørndal ('95)
NOR1:54.30
  
 
4
Simen Seeberg-Rommetveit
Simen Seeberg-Rommetveit 
NOR1:56.27
  
 
5
Leon Douglas
Leon Douglas 
NOR1:56.40
  
 
6
Björn Seifert
Björn Seifert ('96)
SWE1:56.55
  
 
Mattias Waernulf
Mattias Waernulf ('02)
SWE DNF
  
 
Finale C
1
Jimmy Öhman
Jimmy Öhman ('01)
SWE1:55.65
  
 
2
Jakob Zäll
Jakob Zäll ('01)
SWE1:56.33
  
 
3
Jonas Magnusson
Jonas Magnusson ('04)
SWE1:56.41
  
 
4
Walid Oussalah
Walid Oussalah ('95)
SWE1:56.81
  
 
5
Tim Yngesjö
Tim Yngesjö ('97)
SWE1:56.83
  
 SB
6
Bienvenue Musore
Bienvenue Musore ('90)
SWE1:57.79
  
 SB
Christopher Halldén
Christopher Halldén ('94)
SWE DNF
  
 
Viktor Skoglund
Viktor Skoglund ('04)
SWE DNF
  
 
Finale D
1
Felix Larsen Nilsson
Felix Larsen Nilsson 
SWE1:56.33
  
 
2
Halvard Grape Fladby
Halvard Grape Fladby ('05)
NOR1:57.25
  
 PB
3
Simon Sandkvist
Simon Sandkvist ('01)
SWE1:57.96
  
 PB
4
Nils Erixon
Nils Erixon ('05)
SWE2:03.92
  
 PB
Markus Ögren
Markus Ögren ('98)
SWE DNF
  
 
M 3000 m    

Finale A

Finale
1
Suldan Hassan
Suldan Hassan ('98)
SWE7:57.06
  
 SB
2
Kalle Berglund
Kalle Berglund ('96)
SWE8:01.68
  
 PB
3
Olle Ahlberg
Olle Ahlberg ('97)
SWE8:08.84
  
 PB
4
Miguel Palm
Miguel Palm ('98)
SWE8:11.15
  
 PB
5
Johan Fagerberg
Johan Fagerberg ('92)
SWE8:13.20
  
 PB
6
Gustav Berlin
Gustav Berlin ('95)
SWE8:13.91
  
 SB
7
Yohannes Kiflay
Yohannes Kiflay ('02)
ERI8:16.67
  
 PB
8
Axel Djurberg
Axel Djurberg ('99)
SWE8:17.23
  
 SB
9
Awet Mengsteab
Awet Mengsteab ('95)
SWE8:23.77
  
 SB
10
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE8:24.19
  
 SB
11
Hampus Börjesson
Hampus Börjesson ('94)
SWE8:24.78
  
 SB
12
Erik Djurberg
Erik Djurberg ('97)
SWE8:27.00
  
 SB
13
Fredrik Johansson
Fredrik Johansson ('86)
SWE8:28.23
  
 SB
14
Eric Källman
Eric Källman 
SWE8:29.33
  
 PB
15
Daniel Gleimar
Daniel Gleimar ('92)
SWE8:35.48
  
 SB
16
Eric Westberg
Eric Westberg ('02)
SWE8:42.46
  
 PB
17
Nils Olsson
Nils Olsson ('04)
SWE8:43.02
  
 PB
18
Ludvig Johansson
Ludvig Johansson ('98)
SWE8:47.44
  
 PB
19
Lukas Jakobsson
Lukas Jakobsson ('03)
SWE8:52.24
  
 PB
Oliver Vedvik
Oliver Vedvik ('98)
NOR DNF
  
 
Leo Magnusson
Leo Magnusson ('98)
SWE DNF
  
 
M 110 m hæk    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1
Joel Bengtsson
Joel Bengtsson ('99)
SWE13.80
  
 
2
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE13.94
  
 
3
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE13.97
  
 
4
Edson Gomes
Edson Gomes ('98)
POR14.12
  
 
5
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE14.30
  
 
6
Miguel Perera
Miguel Perera ('96)
GBR14.32
  
 
7
Marvin Tay
Marvin Tay ('90)
SWE14.61
  
 
M 110 m hæk extra    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1
Joel Bengtsson
Joel Bengtsson ('99)
SWE13.87 w
  
 
2
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE13.94 w
  
 
3
Petter Gustafsson
Petter Gustafsson ('94)
SWE14.60 w
  
 
4
Benjamin Tinglöf
Benjamin Tinglöf ('01)
SWE14.76 w
  
 
5
Oscar Hjerm
Oscar Hjerm ('97)
SWE15.07 w
  
 
6
Sidrak Afework
Sidrak Afework ('01)
SWE17.19 w
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
CJ Allen
CJ Allen ('95)
USA49.36
  
 
2
Sokwakhana Zazini
Sokwakhana Zazini 
RSA49.89
  
 
3
Jesus David Delgado
Jesus David Delgado ('99)
ESP51.13
  
 
4
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE51.13
  
 PB
5
Tuomas Lehtonen
Tuomas Lehtonen ('98)
FIN51.70
  
 
6
Isak Andersson
Isak Andersson ('96)
SWE52.98
  
 
Finale B
1
Sebastian Gaugl
Sebastian Gaugl ('97)
AUT52.29
  
 
2
Viktor Bondesson
Viktor Bondesson ('98)
SWE52.66
  
 SB
3
Ludvig Hillenfjärd
Ludvig Hillenfjärd ('97)
SWE52.87
  
 
Johan Claeson
Johan Claeson ('01)
SWE DNS
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Kampton Kam
Kampton Kam ('01)
SGP2.08
  
 
 
1.95
 XO
2.00
  O
2.04
  O
2.08
  O
2.11
XXX
   
2
Melwin Lycke Holm
Melwin Lycke Holm ('04)
SWE2.04
  
 
 
1.95
  O
2.00
  O
2.04
  O
2.08
  Xp
2.11
  XX
   
3
Erlend Bolstad Raa
Erlend Bolstad Raa 
NOR2.00
  
 
 
1.95
  O
2.00
  O
2.04
XXX
     
4
Philip Bayer
Philip Bayer ('03)
SWE1.95
  
 
 
1.80
  O
1.85
  O
1.90
 XO
1.95
XXO
2.00
XXX
   
5
Oliver Ericsson-Sotterman
Oliver Ericsson-Sotterman ('01)
SWE1.95
  
 
 
1.90
XXO
1.95
XXO
2.00
XXX
     
6
Arvid Ryberg
Arvid Ryberg ('98)
SWE1.90
  
 
 
1.80
  O
1.85
  O
1.90
 XO
1.95
XXX
    
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Tobias Jonsson
Tobias Jonsson ('96)
SWE6.63
-0.2
  
 
 
6.63
 -0.2
6.42
 -0.6
6.59
 1.8
  X
 0.6
6.57
 2.0
  X
 0.2
  
2
Ali Dawood
Ali Dawood ('06)
SWE5.56
+0.9
  
 PB
 
5.24
 2.2
5.00 SB
 0.1
5.50 PB
 1.8
4.92
 0.0
4.29
 0.8
5.56 PB
 0.9
  
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Jesper Hellström
Jesper Hellström ('95)
SWE15.94
+1.7
  
 
 
15.69
 0.9
  X
 1.1
15.45
 1.6
15.62
 -0.8
15.57
 -1.0
15.94
 1.7
  
2
Adrian Świderski
Adrian Świderski ('86)
POL15.86
+0.4
  
 
 
  X
 2.0
15.86
 0.4
  X
 -2.5
  X
 -0.9
  X
 1.0
15.72
 1.6
  
3
Lukas Edqvist
Lukas Edqvist ('02)
SWE15.13
+1.6
  
 PB
 
  X
 -0.2
14.79
 0.7
14.43
 0.1
14.82
 -0.2
14.63
 -0.5
15.13 PB
 1.6
  
4
Gustav Tartu
Gustav Tartu ('02)
SWE15.01
+0.6
  
 
 
14.72
 -1.2
15.01
 0.6
14.28
 -1.4
14.63
 0.2
  X
 -0.7
14.69
 2.3
  
5
Erik Ehrlin
Erik Ehrlin ('90)
SWE14.95
+1.5
  
 
 
14.78
 0.8
14.95
 1.5
  X
 -1.4
  X
 -0.2
14.47
 0.2
  X
 2.9
  
6
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE14.56
-0.7
  
 
 
  X
 -0.8
14.56
 -0.7
  X
 -1.0
  X
 1.6
  X
 -0.4
  X
 1.3
  
7
Daniel Lewis
Daniel Lewis ('89)
GBR14.22
-0.7
  
 
 
13.96
 0.0
  X
 0.4
13.65
 -1.1
  X
 -1.2
  –14.22
 -0.7
  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Daniel Ståhl
Daniel Ståhl ('92)
SWE66.75
  
 
 
66.75  X  X65.29  X  X  
2
Simon Pettersson
Simon Pettersson ('94)
SWE63.33
  
 
 
63.33  X  X  X  X60.40  
3
Mauricio Ortega
Mauricio Ortega ('94)
COL61.05
  
 
 
  X56.7758.80  X59.6161.05  
4
Mohd Irfan Shamsuddin
Mohd Irfan Shamsuddin ('95)
MAS56.95
  
 
 
54.63  X54.5456.9555.6054.45  
5
Sven Martin Skagestad
Sven Martin Skagestad ('95)
NOR56.90
  
 
 
  X  X  X  X  X56.90  
6
Sebastian Löschner
Sebastian Löschner 
SWE51.22
  
 
 
45.9950.1551.2248.0049.1051.12  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Ragnar Carlsson
Ragnar Carlsson 
SWE71.17
  
 
 
69.03  X  X70.2471.17  X  
2
Bence Pásztor
Bence Pásztor ('95)
HUN70.21
  
 
 
68.5969.6768.8670.2169.9969.52  
3
Donát Varga
Donát Varga 
HUN65.88
  
 
 
  X  X  X  X65.88  X  
4
Hugo Sörby
Hugo Sörby ('01)
SWE64.15
  
 
 
61.7364.15  X63.3963.28  X  
5
Oscar Vestlund
Oscar Vestlund ('93)
SWE63.46
  
 
 
  X62.32  X  X62.7863.46  
6
Ivar Moisander
Ivar Moisander 
SWE62.83
  
 
 
62.4760.94  X62.8360.3661.38  
7
Alfons Haals
Alfons Haals ('02)
SWE61.61
  
 
 
59.3860.5261.61  X  X  X  
8
Håkon Hjelle Roset
Håkon Hjelle Roset 
NOR56.37
  
 
 
  X53.0854.6755.7154.9256.37  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Kim Amb
Kim Amb ('90)
SWE75.92
  
 
 
  X74.87  X75.92  X  X  
2
Topias Laine
Topias Laine ('01)
FIN75.87
  
 SB
 
70.3366.1572.1072.0673.4975.87 SB  
3Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99)DEN74.39
  
 
 
74.3971.3974.1372.95  –72.36  
4
Dagbjartur Dadi Jónsson
Dagbjartur Dadi Jónsson ('97)
ISL72.55
  
 
 
68.76  X68.57  X  X72.55  
5
Jakob Samuelsson
Jakob Samuelsson ('98)
SWE71.11
  
 
 
67.2369.8368.1971.11  X  X  
6
Myron Weinberg
Myron Weinberg ('99)
NOR67.53
  
 
 
65.4564.3467.5365.88  X63.88  
7
Jakob Eriksson
Jakob Eriksson ('98)
SWE66.77
  
 
 
66.7764.5362.8162.8266.6663.29  
8
Jakob Rahm
Jakob Rahm ('02)
SWE66.49
  
 
 
62.6961.7360.90  X66.4961.99  
K 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Zoe Hobbs
Zoe Hobbs ('97)
NZL11.25
  
 
2
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE11.62
  
 
3Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN11.78
  
 
4
Emma Suhonen
Emma Suhonen ('91)
FIN12.55
  
 
Finale B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Mille Matilde Røsæg
Mille Matilde Røsæg ('02)
NOR12.74
  
 
2
Irma Jonhed
Irma Jonhed ('05)
SWE12.87
  
 
3
Sarah Karlsson
Sarah Karlsson ('01)
SWE12.89
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Milja Thureson
Milja Thureson ('94)
FIN53.61
  
 
2
Astri Lakeri Ertzgaard
Astri Lakeri Ertzgaard ('02)
NOR53.82
  
 
3
Andriána Férra
Andriána Férra ('88)
GRE54.62
  
 
4
Kaitesi Ertzgaard
Kaitesi Ertzgaard 
NOR54.77
  
 
5
Linnéa Frobe
Linnéa Frobe ('98)
SWE55.43
  
 
6
Josephine Risberg Thoor
Josephine Risberg Thoor ('95)
SWE55.52
  
 
Finale B
1
Alice Svantesson
Alice Svantesson ('97)
SWE56.15
  
 
2
Veera Perälä
Veera Perälä 
FIN56.60
  
 
3
Lovisa Ellström
Lovisa Ellström 
SWE56.69
  
 
4
Jeanine Nygård
Jeanine Nygård ('91)
FIN56.79
  
 
5
Jonna Claesson
Jonna Claesson 
SWE57.24
  
 
Finale C
1
Ebba Gustafsson
Ebba Gustafsson ('02)
SWE56.96
  
 SB
2
Hanna Hagevik Bakke
Hanna Hagevik Bakke ('03)
NOR57.18
  
 PB
3
Maria Södergren
Maria Södergren ('98)
SWE57.77
  
 PB
4
Nelly Elned
Nelly Elned ('06)
SWE58.33
  
 
5
Filippa Dedorsson
Filippa Dedorsson ('02)
SWE1:05.58
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Wilma Nielsen
Wilma Nielsen ('01)
SWE2:04.23
  
 
2
Viola Westling
Viola Westling ('99)
FIN2:04.69
  
 
3
Lova Perman
Lova Perman ('03)
SWE2:04.71
  
 PB
4
Julia Nielsen
Julia Nielsen ('01)
SWE2:05.18
  
 
5
Malin Ingeborg Nyfors
Malin Ingeborg Nyfors ('97)
NOR2:06.68
  
 
6
Shanie Landen
Shanie Landen ('91)
ISR2:08.10
  
 
7
Nadja Rugland
Nadja Rugland ('01)
SWE2:10.75
  
 
Veera Perälä
Veera Perälä 
FIN DNF
  
 
Finale B
1
Maja Sund
Maja Sund ('01)
SWE2:10.08
  
 PB
2
Hannah Kinane
Hannah Kinane ('06)
SWE2:10.38
  
 
3
Josefin Heier
Josefin Heier ('96)
NOR2:10.41
  
 PB
4
Ella Holmqvist
Ella Holmqvist ('05)
SWE2:11.43
  
 PB
5
Greta Graziani
Greta Graziani ('94)
SWE2:12.87
  
 
6
Claudia Carter
Claudia Carter ('99)
AUS2:13.26
  
 
7
Majken Söderlund Larsson
Majken Söderlund Larsson ('07)
SWE2:13.75
  
 SB
Hanna Karlsson
Hanna Karlsson ('03)
SWE DNF
  
 
Finale C
1
Ebba Kuylenstierna
Ebba Kuylenstierna ('99)
SWE2:09.89
  
 PB
2
Wilma Marcusson
Wilma Marcusson ('99)
SWE2:11.37
  
 PB
3
Filippa Ramberg
Filippa Ramberg ('97)
SWE2:13.70
  
 PB
4
Sandra Åberg
Sandra Åberg ('03)
SWE2:14.06
  
 PB
5
Brigitte Humphrey
Brigitte Humphrey ('90)
AUS2:14.67
  
 SB
6
Alma Svantesson
Alma Svantesson ('04)
SWE2:15.98
  
 SB
Lovisa Ellström
Lovisa Ellström 
SWE DNF
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Amalie Sæten
Amalie Sæten ('97)
NOR4:12.57
  
 
2
Ingeborg Østgård
Ingeborg Østgård ('03)
NOR4:14.54
  
 
3
Sara Busic
Sara Busic ('02)
NOR4:22.26
  
 
4
Kinga Ohn
Kinga Ohn ('91)
HUN4:22.66
  
 
5
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
SWE4:22.95
  
 
6
Selma Løchen Engdahl
Selma Løchen Engdahl ('01)
NOR4:23.04
  
 
7
Grethe Tyldum
Grethe Tyldum ('01)
NOR4:24.26
  
 SB
8
Kristine Lande Dommersnes
Kristine Lande Dommersnes ('99)
NOR4:26.51
  
 
9
Saga Provci
Saga Provci ('04)
SWE4:26.96
  
 
10
Elin Brink
Elin Brink ('97)
SWE4:28.40
  
 
11
Malin Edland
Malin Edland ('99)
NOR4:30.06
  
 
12
Julia Samuelsson
Julia Samuelsson ('99)
SWE4:30.56
  
 
Linn Söderholm
Linn Söderholm ('96)
SWE DNF
  
 
Finale B
1
Alicia Nilsson
Alicia Nilsson ('98)
SWE4:32.11
  
 PB
2
Saga Hagelin
Saga Hagelin ('03)
SWE4:33.72
  
 
3
Fanny Szalkai
Fanny Szalkai ('08)
SWE4:37.65
  
 PB
4
Elin Marcusson
Elin Marcusson ('99)
SWE4:38.59
  
 PB
5
Meija Peterson
Meija Peterson ('05)
SWE4:40.47
  
 PB
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
SWE DNF
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Zeney Van Der Walt
Zeney Van Der Walt 
RSA55.33
  
 
2
Taylon Bieldt
Taylon Bieldt ('98)
RSA56.58
  
 
3
Cassandra Tate
Cassandra Tate ('90)
USA56.69
  
 
4
Minna Svärd
Minna Svärd ('98)
SWE58.52
  
 
5
Zoe Pollock
Zoe Pollock 
GBR58.65
  
 
6
Ebba Svantesson
Ebba Svantesson ('97)
SWE1:00.50
  
 
Finale B
1
Moa Granat
Moa Granat ('04)
SWE57.49
  
 SB
2
Nora Kollerød Wold
Nora Kollerød Wold ('97)
NOR57.74
  
 
3
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE57.97
  
 
4
Hanna Karlsson
Hanna Karlsson ('03)
SWE58.40
  
 
5
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR58.55
  
 
6Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)DEN59.76
  
 
Finale C
1
Tyra Landin
Tyra Landin ('02)
SWE1:01.52
  
 PB
2
Ella Hagman
Ella Hagman ('02)
SWE1:05.15
  
 SB
3
Frida Hansson
Frida Hansson ('97)
SWE1:10.09
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Michaela Hrubá
Michaela Hrubá ('98)
CZE1.80
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.74
 XO
1.77
 XO
1.80
  O
1.83
XXX
  
2
Barbara Szabó
Barbara Szabó ('90)
HUN1.80
  
 
 
1.74
  O
1.77
  O
1.80
 XO
1.83
XXX
    
3
Zita Goossens
Zita Goossens 
BEL1.77
  
 
 
1.70
  O
1.74
 XO
1.77
  O
1.80
XXX
    
4
Matilda Nilsson
Matilda Nilsson ('93)
SWE1.77
  
 SB
 
1.70 SB
  O
1.74 SB
  O
1.77 SB
XXO
1.80
XXX
    
5
Ellen Ekholm
Ellen Ekholm ('96)
SWE1.74
  
 
 
1.70
  O
1.74
 XO
1.77
XXX
     
6
Madelen Haaheim Sveinungsen
Madelen Haaheim Sveinungsen ('02)
NOR1.70
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.74
XXX
    
7
Kajsa Engblom
Kajsa Engblom ('01)
SWE1.65
  
 
 
1.60
 XO
1.65
 XO
1.70
XXX
     
8
Evelina Erlandsson
Evelina Erlandsson ('94)
SWE1.65
  
 
 
1.65
XXO
1.70
XXX
      
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Diána Lesti
Diána Lesti ('98)
HUN6.27
+0.2
  
 
 
6.27
 0.2
  X
 -0.7
  X
 0.1
6.11
 -1.0
  X
 -0.8
  X
 1.6
  
2
Maja Åskag
Maja Åskag ('02)
SWE6.25 w
+2.3
  
 
 
6.23
 -0.3
6.04
 -1.4
  X
 -1.3
6.10
 -1.5
4.72
 -0.1
6.25
 2.3
  
3
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE6.14
+1.1
  
 
 
6.14
 1.1
  X
 -1.6
5.98
 -0.9
6.09
 -1.7
6.07
 -1.1
6.09
 -1.3
  
4
Karolina Svensson
Karolina Svensson ('99)
SWE6.12
+1.2
  
 
 
5.58
 0.0
5.79
 -0.9
  X
 -1.4
5.72
 -2.2
5.95
 -1.2
6.12
 1.2
  
5
Ruby Millet
Ruby Millet ('01)
IRL6.10
-0.3
  
 
 
6.00
 1.1
6.01
 -0.6
5.94
 -1.6
6.10
 -0.3
5.84
 -1.7
  X
 1.7
  
6
Iryna Nerubalshchuk
Iryna Nerubalshchuk ('98)
UKR6.00
+0.9
  
 
 
5.28
 0.3
  X
 -1.6
5.93
 -1.0
  X
 0.7
5.93
 -0.5
6.00
 0.9
  
7
Erica Jarder
Erica Jarder ('86)
SWE5.94
+1.3
  
 
 
4.29
 0.5
5.75
 -1.0
5.92
 0.4
5.94
 1.3
5.83
 -0.7
5.76
 -1.4
  
Finale B
1
Jenny Lestander
Jenny Lestander ('98)
SWE6.15
+0.7
  
 PB
 
4.31
 1.3
6.15 PB
 0.7
6.00
 -0.7
6.02
 1.9
  X
 1.3
  X
 0.7
  
2
Katharina Gråman
Katharina Gråman ('03)
SWE6.09 w
+3.3
  
 
 
5.92
 1.0
6.09
 3.3
5.85
 -1.2
5.88
 0.8
  X
 0.3
6.09 PB
 1.7
  
3
Emilia Hammarström
Emilia Hammarström ('96)
SWE5.89
-0.1
  
 
 
5.77
 2.3
5.89
 -0.1
5.81
 -1.1
5.68
 -0.3
5.80
 1.1
5.87
 1.8
  
4
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE5.88
+0.8
  
 
 
5.69
 -0.8
  X
 0.7
  X
 -1.9
5.62
 -0.4
5.88
 0.8
4.78
 0.8
  
5
Emelie Eklund
Emelie Eklund 
SWE5.75 w
+2.2
  
 
 
5.75
 2.2
5.47
 -1.1
5.70
 0.2
2.60
 0.4
2.65
 -0.7
  X
 3.3
  
6
Sandra Törnros
Sandra Törnros ('95)
SWE5.61
+1.6
  
 
 
3.74
 2.2
5.51
 0.2
5.57
 1.7
5.61
 1.6
5.54
 -0.8
  –  
7
Izabella Ripsweden
Izabella Ripsweden 
SWE5.45
-0.5
  
 
 
  X
 -0.7
3.96
 -0.8
  X
 0.3
5.45
 -0.5
3.16
 -1.6
  X
 -0.5
  
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Fanny Roos
Fanny Roos ('95)
SWE18.59
  
 
 
18.2618.59  X17.9818.0818.29  
2
Senja Mäkitörmä
Senja Mäkitörmä ('94)
FIN17.22
  
 
 
16.7617.2216.8816.6016.45  X  
3
Sara Lennman
Sara Lennman ('96)
SWE17.06
  
 
 
16.94  X  X16.5116.7617.06  
4
Eveliina Rouvali
Eveliina Rouvali ('97)
FIN16.59
  
 
 
16.59  X16.44  X  X  X  
5
Frida Åkerström
Frida Åkerström ('90)
SWE16.45
  
 
 
  X16.4516.44  X  X  X  
6
Emilia Malmehed
Emilia Malmehed ('01)
SWE14.48
  
 
 
13.89  X  X14.4814.06  X  
7
Linn Gabrielli Gustafsson
Linn Gabrielli Gustafsson ('03)
SWE14.18
  
 
 
13.3113.7914.0614.1813.9213.73  
8
Victoria Wickman
Victoria Wickman ('03)
SWE13.65
  
 
 
12.72  X13.65  X  X13.08  
P17 100 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1
Tuva Frih
Tuva Frih ('07)
SWE13.04
  
 PB
2
Rebecka Albinsson
Rebecka Albinsson ('09)
SWE13.94
  
 PB
3
Nova Rosengren
Nova Rosengren ('06)
SWE14.32
  
 
P16 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Tuva Frih
Tuva Frih ('07)
SWE4.91
+0.1
  
 
 
4.91
 0.1
4.89
 1.2
  X
 1.0
  X
 2.9
4.79
 1.2
4.79
 0.7
  
2
Moa Kindbom
Moa Kindbom ('07)
SWE4.90 w
+3.3
  
 
 
4.76
 0.8
4.59
 1.7
4.80
 2.4
4.71
 0.9
4.90
 3.3
  X
 1.0
  
3
Ella Högman Skager
Ella Högman Skager ('09)
SWE4.82
+1.3
  
 PB
 
4.82 PB
 1.3
4.46
 0.6
4.27
 -0.2
4.43
 1.9
4.23
 1.6
4.64
 1.1
  
4
Elin Rubertsson
Elin Rubertsson ('07)
SWE4.59
+0.3
  
 
 
  X
 1.2
4.57
 1.4
4.59
 0.3
4.54
 1.7
4.41
 0.6
4.50
 0.1
  
5
Nova Rosengren
Nova Rosengren ('06)
SWE4.55
+0.7
  
 
 
4.46
 2.5
3.53
 1.5
  X
 0.5
  X
 0.6
4.35
 0.5
4.55
 0.7
  
6
Amanda Karlsson
Amanda Karlsson ('07)
SWE4.40
+1.5
  
 
 
4.39
 2.6
4.21
 2.2
4.24
 -0.7
4.40
 1.5
4.38
 1.7
  X
 1.6
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1
Matilda Lindén
Matilda Lindén ('08)
SWE9.27
  
 
 
9.218.759.089.089.199.27  
2
Lisa Holmgren
Lisa Holmgren ('09)
SWE8.67
  
 PB
 
7.50 PB8.00 PB7.718.33 PB8.67 PB8.46  
3
Astrid Leandersson
Astrid Leandersson ('09)
SWE8.29
  
 PB
 
7.56 PB7.027.017.71 PB8.29 PB  X  
4
Siri Frisk
Siri Frisk ('09)
SWE8.26
  
 PB
 
8.26 PB7.92  X  X7.987.31  
P14 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Nathalie Wiman Ahlstedt
Nathalie Wiman Ahlstedt ('08)
SWE2.88
  
 PB
 
2.18
  O
2.48
  O
2.68
  O
2.78
  O
2.88 PB
XXO
2.93
XXX
  
2
My Olsson
My Olsson ('09)
SWE2.68
  
 
 
1.98
  O
2.18
  O
2.28
  O
2.48
  O
2.58
  O
2.68
 XO
2.78
XXX
 
3
Tuvali Åhser
Tuvali Åhser ('08)
SWE2.58
  
 PB
 
1.98
 XO
2.08
  O
2.18
  O
2.28
  O
2.38
  O
2.48 PB
XXO
2.58 PB
XXO
2.68
XXX
4
Mira Andersson Lernman
Mira Andersson Lernman ('09)
SWE1.88
  
 
 
1.78
 XO
1.88
  O
1.98
XXX
     

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m