Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Uppsala SWE: Nordenkampen 12‐13.2.2022 Inde
IFU Arena


Team points
   
 Mænd 
1SWE154
2NOR139
3FIN120
4DEN/ISL67
   
 Kvinder 
1SWE148
2FIN128
3DEN/ISL117
4NOR87

M 60 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Even Meinseth
Even Meinseth ('96)
NOR6.72
  
 
2
Samuli Samuelsson
Samuli Samuelsson ('95)
FIN6.73
  
 
3
Odain Rose
Odain Rose ('92)
SWE6.79
  
 
4
Erno Mehtonen
Erno Mehtonen ('98)
FIN6.81
  
 
5Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN6.85
  
 
5Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen DEN6.85
  
 
7
Mathias Hove Johansen
Mathias Hove Johansen ('98)
NOR6.94
  
 
8
Viktor Thor
Viktor Thor 
SWE7.01
  
 
M 200 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Zion Eriksson
Zion Eriksson ('02)
SWE21.16
  
 
2
Andreas Haara Bakketun
Andreas Haara Bakketun ('01)
NOR21.58
  
 
3
Eljas Aalto
Eljas Aalto ('96)
FIN21.63
  
 
Finale B
13.2.
13.2.
1
Mathias Hove Johansen
Mathias Hove Johansen ('98)
NOR21.37
  
 
2Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN21.89
  
 
Finale C
13.2.
13.2.
1
Oskari Lehtonen
Oskari Lehtonen ('97)
FIN21.65
  
 
2Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)DEN21.79
  
DR30 
3
Desmond Rogo
Desmond Rogo ('96)
SWE21.82
  
 
M 400 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWE46.77
  
 
2
Håvard Bentdal Ingvaldsen
Håvard Bentdal Ingvaldsen ('02)
NOR47.09
  
 PB
3
Viljami Kaasalainen
Viljami Kaasalainen ('95)
FIN47.67
  
 PB
4Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)DEN48.97
  
 PB
Finale B
13.2.
13.2.
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)SWE47.64
  
 
2Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN47.71
  
 
3
Fredrik Øvereng
Fredrik Øvereng ('99)
NOR47.73
  
 
4
Konsta Alatupa
Konsta Alatupa ('99)
FIN48.78
  
 PB
M 800 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Erik Martinsson
Erik Martinsson ('96)
SWE1:47.57
  
 
2
Sigurd Tveit
Sigurd Tveit 
NOR1:49.33
  
 PB
3
Joonas Rinne
Joonas Rinne ('95)
FIN1:49.98
  
 PB
4
Felix Francois
Felix Francois ('90)
SWE1:50.67
  
 
5
Niko Viljola
Niko Viljola 
FIN1:51.02
  
 PB
6Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN1:52.81
  
 SB
7
Benjamin Olsen
Benjamin Olsen ('04)
NOR1:55.08
  
 
8Elias ShifrisElias Shifris ('02)DEN1:57.58
  
 
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('92)
SWE DNF
  pace
 
M 1500 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Mats Hauge
Mats Hauge ('97)
NOR3:43.69
  
 PB
2
Samuel Pihlström
Samuel Pihlström ('01)
SWE3:43.75
  
 
3
Gustav Berlin
Gustav Berlin ('95)
SWE3:44.71
  
 
4
Fredrik Sandvik
Fredrik Sandvik ('98)
NOR3:46.08
  
 PB
5Nick JensenNick Jensen ('91)DEN3:46.62
  
 SB
6
Eero Saleva
Eero Saleva ('95)
FIN3:46.85
  
 PB
7
Konsta Hämäläinen
Konsta Hämäläinen ('98)
FIN3:56.53
  
 SB
8Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)DEN4:07.32
  
 
Johan Eriksson
Johan Eriksson ('88)
SWE DNF
  pace
 
M 3000 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Jonathan Grahn
Jonathan Grahn ('04)
SWE7:54.66
  
NU20R PB
2
Per Svela
Per Svela ('92)
NOR7:54.72
  
 PB
3
Bjørnar Sandnes Lillefosse
Bjørnar Sandnes Lillefosse ('92)
NOR7:57.83
  
 PB
4
Eemil Helander
Eemil Helander ('01)
FIN8:01.17
  
 PB
5
Hlynur Andrésson
Hlynur Andrésson ('93)
ISL8:06.66
  
 
6
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE8:09.84
  
 
7
Ossi Kekki
Ossi Kekki ('93)
FIN8:14.19
  
 
Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)DEN DNF
  
 
Axel Djurberg
Axel Djurberg ('99)
SWE DNF
  pace
 
M 60 m hæk    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Ilari Manninen
Ilari Manninen ('97)
FIN7.77
  
 
2
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE7.89
  
 
3
Santeri Kuusiniemi
Santeri Kuusiniemi ('98)
FIN7.90
  
 
4
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE7.98
  
 
5
Gjert Høie Sjursen
Gjert Høie Sjursen 
NOR8.19
  
 PB
6Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)DEN8.20
  
 
7
Sander Aae Skotheim
Sander Aae Skotheim ('02)
NOR8.32
  
 
8Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)DEN8.45
  
 
M Højdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Fabian Delryd
Fabian Delryd ('96)
SWE2.14
  
 
 
2.03
  O
2.07
  O
2.11
  O
2.14
  O
2.17
XXX
   
2
Daniel Kosonen
Daniel Kosonen 
FIN2.14
  
 
 
2.03
  O
2.07
  O
2.11
 XO
2.14
  O
2.17
XXX
   
3
Sander Aae Skotheim
Sander Aae Skotheim ('02)
NOR2.14
  
 PB
 
1.94
  O
1.99
 XO
2.03
  O
2.07
 XO
2.11 SB
  O
2.14 PB
  O
2.17
XXX
 
4Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)DEN2.11
  
 PB
 
1.89
  O
1.94
  O
1.99
  O
2.03
 XO
2.07 PB
XXO
2.11 PB
  O
2.14
XXX
 
5
Matias Mustonen
Matias Mustonen ('97)
FIN2.11
  
 SB
 
1.99
  O
2.03
 XO
2.07
  O
2.11
XXO
2.14
XXX
   
6
Melwin Lycke Holm
Melwin Lycke Holm ('04)
SWE2.07
  
 
 
1.89
  O
1.94
  O
1.99
  O
2.03
  O
2.07
  O
2.11
XXX
  
7
William Aleksander Kollberg
William Aleksander Kollberg ('04)
NOR1.82
  
 
 
1.68
  O
1.75
  O
1.82
  O
1.89
XXX
    
8Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)DEN1.75
  
 SB
 
1.68 SB
  O
1.75 SB
 XO
1.82
XXX
     
M Stangspring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Pål Haugen Lillefosse
Pål Haugen Lillefosse ('01)
NOR5.83
  
NR PB
 
5.42
  O
5.62
  O
5.83 NR PB
 XO
5.90
XXX
    
2
Juho Alasaari
Juho Alasaari ('03)
FIN5.52
  
NU20R PB
 
5.11
 XO
5.28
  O
5.42
 XO
5.52 PB
  O
5.62
XXX
   
3
Tommi Holttinen
Tommi Holttinen ('97)
FIN5.21
  
 
 
5.21
 XO
5.42
XXX
      
4
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE5.21
  
 PB
 
4.91
  O
5.01
 XO
5.11
  O
5.21 PB
 XO
5.28
XXX
   
5
Marcus Nilsson
Marcus Nilsson ('91)
SWE5.01
  
 
 
4.76
 XO
4.91
 XO
5.01
 XO
5.11
XXX
    
6
Philip Andreas Kubon
Philip Andreas Kubon ('04)
NOR4.91
  
 PB
 
4.61
  O
4.76
  O
4.91 PB
  O
5.01
XXX
    
7Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN4.91
  
 
 
4.61
 XO
4.76
  O
4.91
 XO
5.01
XXX
    
8Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)DEN4.76
  
 
 
4.61
 XO
4.76
  O
4.91
XXX
     
M Længdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Thobias Montler
Thobias Montler ('96)
SWE7.93
  
 
 
7.91  X  X  X7.93  X  
2
Henrik Flåtnes
Henrik Flåtnes ('01)
NOR7.79
  
 
 
7.487.55  X7.69  X7.79  
3
Ingar Bratseth-Kiplesund
Ingar Bratseth-Kiplesund ('96)
NOR7.54
  
 
 
7.437.527.54  X7.377.38  
4Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.54
  
 
 
7.457.367.477.447.437.54  
5Kasper LarsenKasper Larsen ('99)DEN7.49
  
 =PB
 
7.027.49 =PB  X7.37  –  –  
6
Karim Echahid
Karim Echahid ('01)
FIN7.26
  
 
 
7.007.135.367.046.927.26  
7
Otto Pulkkinen
Otto Pulkkinen ('01)
FIN7.20
  
 
 
7.207.095.38  X  X  X  
8
Joakim Hellbratt
Joakim Hellbratt ('03)
SWE7.13
  
 
 
6.917.017.13  X7.126.72  
M Trespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Gabriel Wallmark
Gabriel Wallmark ('02)
SWE16.11
  
 PB
 
15.50 SB15.60 PB  X15.74 PB16.11 PB  X  
2
Topias Koukkula
Topias Koukkula ('96)
FIN15.93
  
 SB
 
15.4415.8115.62  X  X15.93 SB  
3
Sander Aae Skotheim
Sander Aae Skotheim ('02)
NOR15.84
  
 PB
 
15.26  X  –15.3415.78 PB15.84 PB  
4
Jesper Hellström
Jesper Hellström ('95)
SWE15.67
  
 SB
 
  X14.94  X14.9915.3315.67 SB  
5
Aaro Davidila
Aaro Davidila 
FIN15.55
  
 PB
 
15.1415.3315.2915.12  X15.55  
6
Elias Sanden Søvik
Elias Sanden Søvik 
NOR14.95
  
 PB
 
14.57  X  X14.68 PB  X14.95 PB  
7Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)DEN14.59
  
 
 
  X13.2614.5913.0413.2113.66  
8Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN13.79
  
 
 
13.52  X  X13.79  –  –  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)NOR20.74
  
 
 
20.7420.6820.5320.0220.4720.35  
2
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE19.46
  
 
 
19.4619.0418.9418.7019.2318.95  
3
Viktor Gardenkrans
Viktor Gardenkrans ('95)
SWE18.21
  
 SB
 
17.8718.18 SB18.21 SB17.91  X18.05  
4
Gudni Valur Guðnason
Gudni Valur Guðnason ('95)
ISL17.66
  
 
 
  X17.33  X  X17.0817.66  
5
Panu Tirkkonen
Panu Tirkkonen ('97)
FIN17.10
  
 
 
  X17.1016.7516.7616.8817.04  
6Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)DEN16.36
  
 
 
16.36  X  X  X  X16.24  
7
Mikko Toiviainen
Mikko Toiviainen ('90)
FIN15.80
  
 
 
  X  X  X  X  X15.80  
8
Thomas Mardal
Thomas Mardal ('97)
NOR15.67
  
 SB
 
15.34 SB15.23  X15.67 SB  X  X  
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Ragnar Carlsson
Ragnar Carlsson 
SWE23.12
  
 SB
 
22.30 SB23.12 SB  X22.3522.7822.12  
2
Henri Liipola
Henri Liipola ('94)
FIN22.81
  
NR PB
 
  X22.81 PB21.76  X22.49  X  
3
Eivind Prestegård Henriksen
Eivind Prestegård Henriksen ('90)
NOR22.75
  
 PB
 
  X  X22.15 PB  X22.1022.75 PB  
4
Thomas Mardal
Thomas Mardal ('97)
NOR22.31
  
 SB
 
22.31 SB  X  X21.84  X22.23  
5
Hilmar Örn Jónsson
Hilmar Örn Jónsson ('96)
ISL21.96
  
 PB
 
18.57 SB21.49 PB  X21.96 PB  X21.63  
6
Hugo Sörby
Hugo Sörby ('01)
SWE18.95
  
 
 
  X18.9218.95  X  X18.95  
7
Roope Auvinen
Roope Auvinen ('98)
FIN18.84
  
 PB
 
18.38 PB  X  X18.84 PB  X18.05  
8Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)DEN17.90
  
 
 
17.9017.82  X17.68  X17.86  
K 60 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Claudia Payton
Claudia Payton ('98)
SWE7.31
  
 
2Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.36
  
 
3
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR7.37
  
 SB
4
Johanna Kylmänen
Johanna Kylmänen ('02)
FIN7.43
  
 
5
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE7.44
  
 
6Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN7.46
  
 
7
Vilde Humstad Aasmo
Vilde Humstad Aasmo ('98)
NOR7.49
  
 PB
8
Merituuli Jääskeläinen
Merituuli Jääskeläinen ('96)
FIN7.52
  
 
K 200 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)DEN23.22
  
DR PB
2
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE23.86
  
 
3
Maren Bakke Amundsen
Maren Bakke Amundsen ('03)
NOR24.53
  
 
Finale B
13.2.
13.2.
1
Anniina Kortetmaa
Anniina Kortetmaa ('95)
FIN24.06
  
 
2
Elvira Tanderud
Elvira Tanderud ('04)
SWE24.06
  
 
Finale C
13.2.
13.2.
1
Aino Pulkkinen
Aino Pulkkinen ('98)
FIN24.06
  
 
2
Marte Pettersen
Marte Pettersen ('97)
NOR24.15
  
 PB
3
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir ('01)
ISL24.30
  
 
K 400 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Linn Oppegaard
Linn Oppegaard ('98)
NOR54.15
  
 
2
Mette Baas
Mette Baas 
FIN54.22
  
 
3
Linnéa Frobe
Linnéa Frobe ('98)
SWE54.59
  
 PB
4Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN55.81
  
 
Finale B
13.2.
13.2.
1
Astri Ayo Lakeri Ertzgaard
Astri Ayo Lakeri Ertzgaard ('02)
NOR54.30
  
 
2
Milja Thureson
Milja Thureson ('94)
FIN54.43
  
 
3Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN54.68
  
 PB
4
Matilda Hellqvist
Matilda Hellqvist ('93)
SWE55.18
  
 
K 800 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Sara Kuivisto
Sara Kuivisto ('91)
FIN2:02.64
  
NR PB
2
Lova Perman
Lova Perman ('03)
SWE2:04.38
  
NU20R PB
3
Julia Svennblad
Julia Svennblad ('03)
SWE2:07.15
  
 
4
Eveliina Määttänen
Eveliina Määttänen ('95)
FIN2:07.42
  
 
5
Amanda Marie Grefstad Frøynes
Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98)
NOR2:09.67
  
 PB
6Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN2:15.63
  
 PB
7Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)DEN2:16.06
  
 
Tyra Landin
Tyra Landin ('02)
SWE DNF
  pace
 
Malin Nyfors
Malin Nyfors ('97)
NOR DNF
  
 
K 1500 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Sara Christiansson
Sara Christiansson ('97)
SWE4:18.68
  
 PB
2
Ilona Mononen
Ilona Mononen ('03)
FIN4:19.69
  
 PB
3
Caroline Högardh
Caroline Högardh ('92)
SWE4:20.24
  
 PB
4
Christina Maria Toogood
Christina Maria Toogood ('89)
NOR4:21.33
  
 PB
5
Ina Halle Haugen
Ina Halle Haugen ('03)
NOR4:23.96
  
 SB
6Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)DEN4:29.13
  
 SB
7Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)DEN4:37.27
  
 SB
8
Kaisa Honkaharju
Kaisa Honkaharju ('93)
FIN4:37.93
  
 
Madeleine Björlin-Delmar
Madeleine Björlin-Delmar ('96)
SWE DNF
  pace
 
K 3000 m    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)DEN9:16.09
  
DR22 DUR-17 PB
2
Sigrid Jervell Våg
Sigrid Jervell Våg ('92)
NOR9:18.80
  
 PB
3
Nathalie Blomqvist
Nathalie Blomqvist ('01)
FIN9:19.27
  
 PB
4
Kaisa Kankaanranta
Kaisa Kankaanranta ('90)
FIN9:29.79
  
 PB
5Helene SvaneHelene Svane ('91)DEN9:30.05
  
 PB
6
Emma Dahl
Emma Dahl ('91)
SWE9:34.76
  
 PB
7
Nora Lundin
Nora Lundin ('03)
SWE9:37.20
  
 PB
8
Grethe Tyldum
Grethe Tyldum ('01)
NOR9:42.52
  
 PB
Sara Trané
Sara Trané ('85)
SWE DNF
  pace
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.08
  
 
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.09
  
 PB
3
Julia Wennersten
Julia Wennersten ('01)
SWE8.17
  
 
4
Andrea Rooth
Andrea Rooth ('02)
NOR8.31
  
 
5
Anni Siirtola
Anni Siirtola ('98)
FIN8.47
  
 
6
Jenna Vakkilainen
Jenna Vakkilainen ('05)
FIN8.54
  
 
7
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR8.79
  
 
8
Lovisa Karlsson
Lovisa Karlsson 
SWE10.24
  
 
K Højdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Louise Ekman
Louise Ekman ('97)
SWE1.86
  
 PB
 
1.73
  O
1.76
  O
1.79
  O
1.82
 XO
1.84 SB
 XO
1.86 PB
 XO
1.88
XXX
 
2
Heta Tuuri
Heta Tuuri ('95)
FIN1.84
  
 SB
 
1.68
 XO
1.73
  O
1.76
 XO
1.79
  O
1.82 =SB
XXO
1.84 SB
  O
1.86
XXP
1.88
  X
3
Sini Lällä
Sini Lällä ('94)
FIN1.82
  
 
 
1.73
  O
1.76
  O
1.79
  O
1.82
  O
1.84
XXX
   
4
Eva María Baldursdóttir
Eva María Baldursdóttir ('03)
ISL1.76
  
 =SB
 
1.68
  O
1.73
  O
1.76 =SB
  O
1.79
XXX
    
5
Matilda Nilsson
Matilda Nilsson ('93)
SWE1.76
  
 
 
1.73
 XO
1.76
 XO
1.79
XXX
     
6
Hedvik Kallåk
Hedvik Kallåk ('04)
NOR1.68
  
 
 
1.63
  O
1.68
  O
1.73
XXX
     
6
Caroline Fleischer
Caroline Fleischer ('96)
NOR1.68
  
 
 
1.63
  O
1.68
  O
1.73
XXX
     
8Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)DEN1.63
  
 
 
1.53
  O
1.58
  O
1.63
  O
1.68
XXX
    
K Stangspring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)DEN4.44
  
DR30 PB
 
4.03
  O
4.14
  O
4.25
 XO
4.32
XXO
4.39 SB
  O
4.44 NR PB
XXO
4.50
XXX
 
2
Saga Andersson
Saga Andersson 
FIN4.39
  
 
 
4.03
  O
4.14
  O
4.25
 XO
4.32
  O
4.39
 XO
4.44
XXX
  
3
Lene Onsrud Retzius
Lene Onsrud Retzius ('96)
NOR4.32
  
 SB
 
4.14
  O
4.25 SB
  O
4.32 SB
  O
4.44
XXX
    
4
Silja Andersson
Silja Andersson ('03)
FIN4.25
  
 PB
 
3.87
  O
4.03
  O
4.14
 XO
4.25 PB
XXO
4.32
XXX
   
5Line Renée HydeLine Renée Hyde ('92)DEN4.14
  
 PB
 
3.71
  O
3.87
  O
4.03 SB
 XO
4.14 PB
 XO
4.25
XXX
   
6
Michaela Meijer
Michaela Meijer ('93)
SWE4.03
  
 SB
 
4.03 SB
  O
4.14
XXX
      
7
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE4.03
  
 
 
3.71
XXO
3.87
  O
4.03
  O
4.14
XXX
    
8
Kitty Augusta Friele Faye
Kitty Augusta Friele Faye ('02)
NOR3.71
  
 
 
3.71
  O
3.87
XXX
      
K Længdespring    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE6.53
  
 PB
 
6.075.986.17  X6.186.53 PB  
2
Karolina Svensson
Karolina Svensson ('99)
SWE6.28
  
 PB
 
  X  X  X6.28 PB6.166.01  
3Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN6.15
  
 PB
 
  X5.686.04  X  X6.15 PB  
4
Mia Guldteig Lien
Mia Guldteig Lien ('03)
NOR6.09
  
 
 
6.08  X  X5.996.096.05  
5Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN5.99
  
 
 
5.855.535.99  X  X  –  
6
Thale Leirfall Bremset
Thale Leirfall Bremset ('99)
NOR5.98
  
 
 
5.98  X5.915.92  X  X  
7
Neea Käyhkö
Neea Käyhkö ('02)
FIN5.87
  
 
 
5.725.875.825.795.644.52  
8
Taika Koilahti
Taika Koilahti ('98)
FIN5.72
  
 
 
5.615.725.725.475.604.42  
K Trespring     
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Rebecka Abrahamsson
Rebecka Abrahamsson ('94)
SWE13.51
  
 
 
12.7813.05  X13.3313.1913.51 PB  
2
Maja Åskag
Maja Åskag ('02)
SWE13.26
  
 SB
 
  X13.26 SB13.03  X  X12.75  
3Janne NielsenJanne Nielsen ('93)DEN13.15
  
 SB
 
13.14 SB12.9813.08  X13.15 SB12.92  
4
Hedda Kronstrand Kvalvåg
Hedda Kronstrand Kvalvåg ('02)
NOR13.10
  
 
 
  X12.6612.7312.7712.8813.10  
5
Sini Sanaslahti
Sini Sanaslahti ('95)
FIN12.88
  
 
 
12.4012.1612.5712.8812.47  X  
6
Kira Kytölä
Kira Kytölä ('93)
FIN12.78
  
 
 
12.6612.4012.5012.7112.78  X  
7Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)DEN12.72
  
 SB
 
  X12.60 SB  X12.72 SB  –  –  
8
Rachel Ombeni
Rachel Ombeni ('01)
NOR12.47
  
 PB
 
12.1412.47 PB  X12.4112.33  X  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 13.2.

Finale A

Finale
Inde 13.2.
1
Fanny Roos
Fanny Roos ('95)
SWE18.86
  
 SB
 
18.1018.2818.86 SB18.69  X18.86 =SB  
2
Senja Mäkitörmä
Senja Mäkitörmä ('94)
FIN16.43
  
 
 
16.43  X16.16  X  X16.19  
3
Frida Åkerström
Frida Åkerström ('90)
SWE16.31
  
 
 
16.04  X  X15.75  X16.31  
4
Kaisa Kymäläinen
Kaisa Kymäläinen ('94)
FIN15.63
  
 
 
  X15.19  X  X15.4015.63  
5Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN14.26
  
 PB
 
14.26 PB13.8213.9413.9014.0214.10  
6Maria SløkMaria Sløk ('83)DEN13.92
  
 
 
13.5513.9213.59  X  X13.83  
7
Hanna Emilie Hjeltnes
Hanna Emilie Hjeltnes ('04)
NOR13.34
  
 PB
 
12.5613.34 PB12.92  X12.55  X  
8
Oda Marie Myklebust
Oda Marie Myklebust ('01)
NOR9.95
  
 PB
 
9.44 PB9.74 PB  X9.91 PB9.629.95 PB  
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Silja Kosonen
Silja Kosonen ('02)
FIN21.51
  
 PB
 
20.14 PB  X  X21.51 NR PB21.03  X  
2
Grete Ahlberg
Grete Ahlberg ('98)
SWE21.38
  
 PB
 
19.4720.2320.4020.4821.38 PB21.01  
3
Sara Forssell
Sara Forssell 
SWE20.64
  
 
 
20.3320.5420.2520.6320.2920.64  
4Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)DEN20.31
  
 PB
 
18.7220.31 PB19.74  X  X  X  
5
Elísabet Rut Rúnarsdóttir
Elísabet Rut Rúnarsdóttir ('02)
ISL19.98
  
 PB
 
17.14 PB18.43 PB19.52 PB19.70 PB19.98 PB19.19  
6
Suvi Koskinen
Suvi Koskinen ('97)
FIN19.18
  
 PB
 
17.85 PB19.18 PB  X  X  X  X  
7
Sarah-Christine Kouamé Mikkelsen
Sarah-Christine Kouamé Mikkelsen ('02)
NOR16.33
  
 PB
 
15.75 PB  X15.7416.33 PB15.6815.61  
8
Oda Marie Myklebust
Oda Marie Myklebust ('01)
NOR14.81
  
 PB
 
13.20 PB14.61 PB13.26  X14.81 PB14.11  

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle