Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Chicago IL USA: The Badgers Windy City Invite 11‐12.2.2022 Inde
Gately Indoor Track and Field Complex

M 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Micah Williams
Micah Williams ('01)
USA6.55
  
 
2
Lawrence Johnson
Lawrence Johnson 
USA6.61
  
 PB
3
Ryan Mulholland
Ryan Mulholland 
USA6.79
  
 
4
Antonio Mitchell
Antonio Mitchell ('98)
USA6.79
  
 
5
Rieker Daniel
Rieker Daniel 
USA6.82
  
 
6
Josh Sutton
Josh Sutton 
USA6.86
  
 
7
Trayvion White-Austin
Trayvion White-Austin 
USA6.86
  
 
8
Xavier Nairne
Xavier Nairne 
JAM6.88
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1
Micah Williams
Micah Williams ('01)
USA6.62
  
 
2
Antonio Mitchell
Antonio Mitchell ('98)
USA6.81
  
 
3
Tyler Dunnigan
Tyler Dunnigan 
USA6.91
  
 =PB
4
Zach Ziemek
Zach Ziemek ('93)
USA6.95
  
 SB
5
Tyneilus Morrow
Tyneilus Morrow 
USA6.97
  
 
6
Ezra Lewellen
Ezra Lewellen 
USA7.08
  
 
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
Rieker Daniel
Rieker Daniel 
USA6.77
  
 =SB
2
Ryan Mulholland
Ryan Mulholland 
USA6.77
  
 
3
Josh Sutton
Josh Sutton 
USA6.83
  
 
4
Pierce LaCoste
Pierce LaCoste 
USA7.04
  
 
5
Jacob Koerner
Jacob Koerner 
USA7.10
  
 
Indledende 3
12.2.
12.2.
1
Lawrence Johnson
Lawrence Johnson 
USA6.77
  
 
2
Trayvion White-Austin
Trayvion White-Austin 
USA6.87
  
 
3
Xavier Nairne
Xavier Nairne 
JAM6.89
  
 
4
Cameron Conyers
Cameron Conyers ('99)
USA6.94
  
 
5
Kwabena Lynn
Kwabena Lynn ('02)
USA7.00
  
 
6
Trent Stimac
Trent Stimac 
USA7.06
  
 
8
Nathan Poff
Nathan Poff 
USA7.21
  
 
Prelim 1
11.2.
11.2.
1
Antonio Mitchell
Antonio Mitchell ('98)
USA6.78
  
 
2
Kwabena Lynn
Kwabena Lynn ('02)
USA6.90
  
 SB
3
Tyneilus Morrow
Tyneilus Morrow 
USA6.92
  
 
4
Justin Becker
Justin Becker ('99)
USA6.94
  
 
5
Trent Stimac
Trent Stimac 
USA6.97
  
 
6
Tamar Greene
Tamar Greene ('98)
BAH7.07
  
 SB
Prelim 2
11.2.
11.2.
1
Pierce LaCoste
Pierce LaCoste 
USA6.92
  
 PB
2
Ezra Lewellen
Ezra Lewellen 
USA6.93
  
 PB
3
Cameron Conyers
Cameron Conyers ('99)
USA6.94
  
 
4
Jacob Koerner
Jacob Koerner 
USA7.04
  
 
Prelim 4
11.2.
11.2.
1
Trayvion White-Austin
Trayvion White-Austin 
USA6.86
  
 
M 200 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Micah Williams
Micah Williams ('01)
USA21.05
  
 PB
2
Trayvion White-Austin
Trayvion White-Austin 
USA21.13
  
 PB
3
Rieker Daniel
Rieker Daniel 
USA21.29
  
 
4
Xavier Nairne
Xavier Nairne 
JAM21.50
  
 SB
Finale B
11.2.
11.2.
1
Ryan Mulholland
Ryan Mulholland 
USA21.27
  
 PB
2
Josh Sutton
Josh Sutton 
USA21.71
  
 
3
Ivan Zaharchenko
Ivan Zaharchenko 
USA21.73
  
 PB
4
Monte Parker
Monte Parker 
USA22.15
  
 
Finale C
11.2.
11.2.
1
Dubem Amene
Dubem Amene ('02)
NGR21.37
  
 
2
Justin Becker
Justin Becker ('99)
USA21.45
  
 PB
3
Trent Stimac
Trent Stimac 
USA21.87
  
 
4
Dreshaun Sanders
Dreshaun Sanders 
USA22.03
  
 SB
Finale D
11.2.
11.2.
1
Tyneilus Morrow
Tyneilus Morrow 
USA21.60
  
 PB
2
Amir Harris
Amir Harris ('98)
USA21.80
  
 SB
3
H.L. Lewis
H.L. Lewis 
USA22.29
  
 PB
4
Camden Wheeler
Camden Wheeler 
USA22.38
  
 
Finale E
11.2.
11.2.
1
Jacob Koerner
Jacob Koerner 
USA21.83
  
 PB
2
Elijah Wright
Elijah Wright 
USA21.94
  
 SB
Finale F
11.2.
11.2.
1
Elliott Harris
Elliott Harris 
USA22.12
  
 PB
2
Ezra Lewellen
Ezra Lewellen 
USA22.33
  
 PB
3
Kwabena Lynn
Kwabena Lynn ('02)
USA22.37
  
 PB
Finale G
11.2.
11.2.
1
Zachary Hawkins
Zachary Hawkins ('01)
USA22.18
  
 PB
M 400 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Terrence Muex
Terrence Muex ('02)
USA47.37
  
 PB
2
Evan Sanni-Thomas
Evan Sanni-Thomas 
USA48.13
  
 
3
Elijah Wright
Elijah Wright 
USA48.20
  
 SB
4
Amir Harris
Amir Harris ('98)
USA48.65
  
 PB
Finale B
12.2.
12.2.
1
Lawrence Gilliam
Lawrence Gilliam 
USA49.15
  
 
2
Logan Hasher
Logan Hasher 
USA49.20
  
 PB
3
Henry Vißer
Henry Vißer ('98)
GER49.95
  
 
Finale C
12.2.
12.2.
1
Camden Wheeler
Camden Wheeler 
USA49.32
  
 PB
2
Owen Schafer
Owen Schafer 
USA49.71
  
 PB
Finale D
12.2.
12.2.
Robert Hatch
Robert Hatch 
USA DNF
  
 
M 600 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Calvin Wilson
Calvin Wilson 
USA1:18.66
  
 PB
2
Vincent Mestler
Vincent Mestler 
USA1:20.61
  
 PB
Finale B
12.2.
12.2.
1
Logan Hasher
Logan Hasher 
USA1:21.54
  
 PB
2
Liam Belson
Liam Belson ('99)
USA1:21.60
  
 PB
M 800 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Tomas Palfrey
Tomas Palfrey ('03)
AUS1:51.59
  
 PB
2
Vincent Mestler
Vincent Mestler 
USA1:52.97
  
 PB
3
Timothy Chelimo
Timothy Chelimo ('94)
KEN1:53.38
  
 SB
4
Liam Belson
Liam Belson ('99)
USA1:53.95
  
 
Finale B
12.2.
12.2.
1
Pete Johnson
Pete Johnson ('01)
USA1:55.68
  
 PB
M 1 mile    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Christian Baker
Christian Baker ('01)
USA4:06.43
  
 PB
2
Cameron Stein
Cameron Stein 
USA4:07.49
  
 PB
3
Owen Huard
Owen Huard ('02)
USA4:08.70
  
 PB
4
Anthony Dekraker
Anthony Dekraker 
USA4:09.72
  
 PB
5
Kavanaugh FitzPatrick
Kavanaugh FitzPatrick 
USA4:11.64
  
 PB
6
Ayden Schilb
Ayden Schilb 
USA4:11.70
  
 PB
7
Alexander Penski
Alexander Penski 
USA4:13.08
  
 PB
8
Gavin Williams
Gavin Williams 
USA4:14.10
  
 PB
9
Nick Hruskoci
Nick Hruskoci 
USA4:14.46
  
 SB
M 3000 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Shay McEvoy
Shay McEvoy ('01)
IRL7:56.32
  
 PB
2
Curt Eckstein
Curt Eckstein 
USA7:57.69
  
 PB
3
Charlie Wheeler
Charlie Wheeler ('98)
GBR7:57.77
  
 PB
4
Will Landowne
Will Landowne 
USA7:59.12
  
 PB
5
Cormac Dalton
Cormac Dalton ('98)
IRL7:59.73
  
 PB
6
Jake Gebhardt
Jake Gebhardt 
USA8:01.62
  
 
7
Andrew Nolan
Andrew Nolan ('02)
USA8:05.30
  
 PB
8
John Pieper
John Pieper 
USA8:07.25
  
 PB
9
Reed Brown
Reed Brown ('98)
USA8:08.16
  
 PB
10
Max Nores
Max Nores ('99)
GER8:08.62
  
 PB
11
Colton Yesney
Colton Yesney 
USA8:10.86
  
 PB
12
Jack Meijer
Jack Meijer 
GBR8:11.31
  
 SB
Zachery Panning
Zachery Panning ('95)
USA DNF
  
 
Finale B
12.2.
12.2.
1
Anthony Hancock
Anthony Hancock ('01)
USA8:13.83
  
 PB
2
Aden Smith
Aden Smith ('01)
USA8:14.10
  
 PB
3
Malte Propp
Malte Propp ('99)
GER8:14.80
  
 PB
4
Jake Bourget
Jake Bourget 
USA8:18.38
  
 PB
5
Jerik Embleton
Jerik Embleton ('99)
USA8:22.93
  
 PB
6
Jack Spamer
Jack Spamer ('02)
USA8:22.93
  
 PB
7
Ryan Shumaker
Ryan Shumaker 
USA8:23.91
  
 PB
8
Josh Smith
Josh Smith 
USA8:27.69
  
 PB
9
Michael Hancock
Michael Hancock ('01)
USA8:30.22
  
 SB
10
Nickolas Kamen
Nickolas Kamen 
USA8:32.86
  
 PB
11
Michael Gates
Michael Gates ('99)
USA8:34.68
  
 
12
Owen Hays
Owen Hays 
USA8:36.42
  
 PB
13
Shem Kemboi
Shem Kemboi 
KEN8:41.31
  
 SB
Daniel Soto
Daniel Soto ('96)
USA DNF
  
 
M 5000 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Abdifetah Ahmed
Abdifetah Ahmed 
USA14:08.82
  
 PB
2
Blake Selm
Blake Selm 
USA14:11.39
  
 PB
3
Zachary Stewart
Zachary Stewart 
USA14:12.41
  
 PB
4
Alec Fleming
Alec Fleming 
USA14:14.21
  
 PB
5
Bailey McIntire
Bailey McIntire 
USA14:15.16
  
 SB
6
Quincy Norman
Quincy Norman 
USA14:16.18
  
 PB
7
Oliver Paleen
Oliver Paleen 
USA14:23.46
  
 PB
8
Steven Stine
Steven Stine ('99)
USA14:24.59
  
 PB
9
James Gedris
James Gedris 
USA14:27.88
  
 SB
10
Shuaib Aljabaly
Shuaib Aljabaly 
USA14:31.83
  
 SB
11
Ty Buckley
Ty Buckley ('99)
USA14:45.59
  
 PB
Caleb Kerr
Caleb Kerr ('93)
USA DNF
  
 
M 60 m hæk    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Joshua Zeller
Joshua Zeller 
GBR7.77
  
 
2
Jermanie Byrd
Jermanie Byrd 
USA8.05
  
 
3
Jack Herkert
Jack Herkert 
USA8.12
  
 PB
4
Steven Bastien
Steven Bastien ('94)
USA8.16
  
 
5
Darian Clyburn
Darian Clyburn 
USA8.30
  
 
6
Heath Baldwin
Heath Baldwin ('01)
USA8.32
  
 
7
Zachary Hawkins
Zachary Hawkins ('01)
USA8.41
  
 
Indledende heats11.2.
Indledende 1
11.2.
11.2.
1
Víctor Steiner
Víctor Steiner ('01)
ESA8.27
  
 
2
Job Mayhue
Job Mayhue 
USA8.30
  
 
3
Zamen Siyoum
Zamen Siyoum 
USA8.34
  
 
4
Robert Hatch
Robert Hatch 
USA8.40
  
 PB
5
Quinn Lansill
Quinn Lansill 
USA8.52
  
 SB
Indledende 2
11.2.
11.2.
1
Joshua Zeller
Joshua Zeller 
GBR7.82
  
 
2
Jermanie Byrd
Jermanie Byrd 
USA8.04
  
 
3
Heath Baldwin
Heath Baldwin ('01)
USA8.22
  
 SB
4
Jack Herkert
Jack Herkert 
USA8.25
  
 
5
Darian Clyburn
Darian Clyburn 
USA8.30
  
 
6
Cade Amborn
Cade Amborn 
USA8.39
  
 SB
7
Mason Mahacek
Mason Mahacek 
USA9.03
  
 
Indledende 3
11.2.
11.2.
1
Steven Bastien
Steven Bastien ('94)
USA8.20
  
 
2
Zachary Hawkins
Zachary Hawkins ('01)
USA8.27
  
 
3
Dominic Gehr
Dominic Gehr ('99)
USA8.60
  
 
4
Max Herkert
Max Herkert 
USA8.89
  
 
M Højdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Romaine Beckford
Romaine Beckford ('02)
JAM2.10
  
 
 
2.00
  O
2.05
  O
2.10
  O
2.15
XXX
    
2
Cassidy Henshaw
Cassidy Henshaw 
USA2.10
  
 
 
2.00
  O
2.05
 XO
2.10
  O
2.15
XXX
    
3
Kendell Mosley
Kendell Mosley 
USA2.05
  
 
 
1.95
  O
2.00
XXO
2.05
  O
2.10
XXX
    
Dominic Gehr
Dominic Gehr ('99)
USA NH
  
 
 
1.90
XXX
       
M Stangspring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
J Kai Yamafuji
J Kai Yamafuji 
USA4.90
  
 PB
 
4.60
 XO
4.70
  O
4.80
XXO
4.90
 XO
5.00
XXX
   
2
Steven Bastien
Steven Bastien ('94)
USA4.80
  
 SB
 
4.45
 XO
4.60
  O
4.70
  O
4.80
 XO
4.90
XXX
   
3
Arthur Katahdin
Arthur Katahdin 
USA4.70
  
 
 
4.60
 XO
4.70
  O
4.80
XXX
     
4
Harrison Canfield
Harrison Canfield 
USA4.70
  
 PB
 
4.70
 XO
4.90
XXX
      
4
Cade Amborn
Cade Amborn 
USA4.70
  
 PB
 
4.30
  O
4.45
  O
4.60
  O
4.70
 XO
4.80
XXX
   
6
Jack Herkert
Jack Herkert 
USA4.70
  
 PB
 
4.30
  O
4.45
  O
4.60
XXO
4.70
 XO
4.80
XXX
   
7
Dominic Gehr
Dominic Gehr ('99)
USA4.70
  
 PB
 
4.45
 XO
4.70 PB
XXO
4.80
XXX
     
8
Grant Gogel
Grant Gogel 
USA4.70
  
 
 
4.45
 XO
4.60
XXO
4.70
XXO
4.80
XXX
    
9
Hunter Cook
Hunter Cook 
USA4.60
  
 
 
4.45
  O
4.60
  O
4.70
XXX
     
Max Herkert
Max Herkert 
USA NH
  
 
 
4.30
XXX
       
M Længdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Trayvion White-Austin
Trayvion White-Austin 
USA7.28
  
 PB
 
7.28 PB6.957.00  X  X  X  
2
Zach Ziemek
Zach Ziemek ('93)
USA7.17
  
 
 
7.17  X  X5.45  X  X  
3
Jonah Tactay
Jonah Tactay ('01)
USA7.10
  
 PB
 
7.10 PB7.025.576.865.936.62  
4
David Ajama
David Ajama ('01)
USA6.99
  
 SB
 
  X  X6.866.99 SB  X6.83  
5
Lloyd Hill Jr.
Lloyd Hill Jr. 
USA6.96
  
 
 
6.965.706.84  X  X  X  
6
Jett Kinder
Jett Kinder ('01)
USA6.85
  
 SB
 
6.65 SB6.85 SB6.696.636.536.57  
7
Isaiah Martin
Isaiah Martin ('99)
USA6.63
  
 
 
6.52  X6.58  X6.636.32  
7
Heath Baldwin
Heath Baldwin ('01)
USA6.63
  
 
 
  X  X6.63  X  X6.55  
10
Dominic Gehr
Dominic Gehr ('99)
USA6.45
  
 SB
 
6.206.336.45 SB     
11
Nathan Poff
Nathan Poff 
USA6.34
  
 
 
6.346.246.33     
12
Mason Mahacek
Mason Mahacek 
USA6.31
  
 
 
6.156.315.99     
13
Quinn Lansill
Quinn Lansill 
USA6.30
  
 
 
6.206.166.30     
Jacorey Jones
Jacorey Jones 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Pierce LaCoste
Pierce LaCoste 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M Trespring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Emmanuel Ihemeje
Emmanuel Ihemeje ('98)
ITA16.69
  
 SB
 
16.30 SB16.57 SB16.22  –  X16.69 SB  
2
Tamar Greene
Tamar Greene ('98)
BAH15.32
  
 
 
  X15.3015.32  X  X  X  
3
Praise Aniamaka
Praise Aniamaka ('03)
CAN15.32
  
 
 
14.0615.2014.7614.9915.0715.32  
4
David Ajama
David Ajama ('01)
USA15.24
  
 SB
 
15.24 SB14.8113.6214.31  X  –  
5
Bera Ajala
Bera Ajala ('02)
GBR14.98
  
 
 
  X  X14.6314.9814.9714.69  
6
Drewery Chase
Drewery Chase 
USA14.65
  
 
 
14.2414.1914.4014.6414.6514.37  
7
Jonah Tactay
Jonah Tactay ('01)
USA14.43
  
 
 
14.4313.6014.1614.3314.2513.22  
8
Peyton Frankenreider
Peyton Frankenreider 
USA14.37
  
 SB
 
14.37 SB14.2213.6914.0114.22  X  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Andrew Stone
Andrew Stone 
USA18.58
  
 
 
17.6917.63  X18.58  X18.54  
2
Jason Swarens
Jason Swarens ('02)
USA17.40
  
 
 
17.1217.40  X17.12  X17.22  
3
Mason Strunk
Mason Strunk 
USA16.58
  
 PB
 
15.3815.65  X  X  X16.58 PB  
4
Kelly Cook Jr.
Kelly Cook Jr. ('99)
USA15.82
  
 
 
15.82  X15.68  X  X  X  
7
Heath Baldwin
Heath Baldwin ('01)
USA14.43
  
 
 
14.0314.4314.3014.0714.43  –  
9
Jett Kinder
Jett Kinder ('01)
USA13.52
  
 SB
 
12.83 SB13.52 SB12.9313.22  X  X  
10
Ryan Talbot
Ryan Talbot 
USA13.37
  
 
 
13.3713.31  X     
11
Isaiah Martin
Isaiah Martin ('99)
USA13.25
  
 
 
12.34  X13.25     
12
Dominic Gehr
Dominic Gehr ('99)
USA12.51
  
 
 
12.5112.2212.43     
14
Mason Mahacek
Mason Mahacek 
USA11.25
  
 
 
11.06  X11.25     
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Joe Ellis
Joe Ellis ('96)
GBR24.07
  
NR PB
 
20.3423.7824.07 PB23.4123.1323.79  
2
Johnny Vanos
Johnny Vanos ('99)
CAN21.03
  
 PB
 
19.3720.7420.71  X20.2321.03 PB  
3
Sam Coil
Sam Coil 
USA20.90
  
 PB
 
20.38  X19.61  X20.4220.90 PB  
4
Jason Swarens
Jason Swarens ('02)
USA20.30
  
 PB
 
18.9318.4219.43 PB  X  X20.30 PB  
5
Mason Strunk
Mason Strunk 
USA19.90
  
 
 
18.6019.10  X  X19.0419.90  
6
Dan Ufearo
Dan Ufearo 
USA19.69
  
 PB
 
18.6419.0918.9419.44 PB  X19.69 PB  
7
Kelly Cook Jr.
Kelly Cook Jr. ('99)
USA19.67
  
 
 
19.1119.67  X  X  X  X  
8
Tyler Arbaugh
Tyler Arbaugh ('02)
USA19.30
  
 SB
 
19.13 SB19.1019.30 SB18.7218.44  X  
M 4 x 400 m stafet    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Michigan 
Michigan  
USA3:11.53
  
 
  Jacob Koerner, Miles Brown, Lawrence Gilliam, Dubem Amene
2
Arizona 
Arizona  
USA3:11.98
  
 
  Ivan Zaharchenko, Isaac Davis, Trayvion White-Austin, Calvin Wilson
3
Oregon 
Oregon  
USA3:12.48
  
 
  Rieker Daniel, Evan Mafilas, Luis Peralta, Camden Wheeler
Finale B
12.2.
12.2.
1
Purdue 
Purdue  
USA3:14.29
  
 
  Owen Schafer, Amir Harris, Antonio Mitchell, Justin Becker
K 60 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Kemba Nelson
Kemba Nelson 
JAM7.20
  
 
2
Jadyn Mays
Jadyn Mays ('02)
USA7.27
  
 =SB
3
Kiley Robbins
Kiley Robbins 
USA7.33
  
 =SB
4
Jasmine Montgomery
Jasmine Montgomery ('02)
USA7.40
  
 
5
Jasmin Reed
Jasmin Reed 
USA7.43
  
 =SB
6
Breeana Bates
Breeana Bates ('03)
USA7.44
  
 PB
7
Iman Brown
Iman Brown ('99)
USA7.48
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1
Kemba Nelson
Kemba Nelson 
JAM7.34
  
 
2
Iman Brown
Iman Brown ('99)
USA7.44
  
 
3
Breeana Bates
Breeana Bates ('03)
USA7.47
  
 
4
Neysia Howard
Neysia Howard 
USA7.55
  
 
5
Kadesha Prescott
Kadesha Prescott ('97)
TTO7.57
  
 
6
Amani Nuels
Amani Nuels 
USA7.63
  
 PB
7
Hannah Waller
Hannah Waller ('01)
USA7.69
  
 
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
Jadyn Mays
Jadyn Mays ('02)
USA7.32
  
 
2
Jasmin Reed
Jasmin Reed 
USA7.43
  
 SB
3
Alysah Hickey
Alysah Hickey ('01)
USA7.52
  
 
4
Kerris Roberts
Kerris Roberts 
USA7.61
  
 
5
Jessika Gbai
Jessika Gbai ('98)
USA7.67
  
 
6
Ameenah Saalih
Ameenah Saalih 
USA7.73
  
 
7
Hanna Hearn
Hanna Hearn ('01)
USA7.76
  
 
Brooke Bogan
Brooke Bogan ('99)
USA DNF
  
 
Indledende 3
12.2.
12.2.
1
Kiley Robbins
Kiley Robbins 
USA7.34
  
 
2
Jasmine Montgomery
Jasmine Montgomery ('02)
USA7.42
  
 
3
Ameia Wilson
Ameia Wilson 
USA7.48
  
 
4
Sydney Holiday
Sydney Holiday ('01)
USA7.49
  
 
5
Saran Kouyeth
Saran Kouyeth 
USA7.51
  
 
6
Qe'Neisha Young
Qe'Neisha Young ('02)
USA7.62
  
 
7
Sherri-Ann Norton
Sherri-Ann Norton ('02)
USA7.76
  
 
Prelim 1
11.2.
11.2.
1
Ameia Wilson
Ameia Wilson 
USA7.44
  
 PB
2
Breeana Bates
Breeana Bates ('03)
USA7.45
  
 =PB
3
Neysia Howard
Neysia Howard 
USA7.48
  
 PB
4
Kerris Roberts
Kerris Roberts 
USA7.49
  
 
5
Qe'Neisha Young
Qe'Neisha Young ('02)
USA7.51
  
 PB
6
Hannah Waller
Hannah Waller ('01)
USA7.56
  
 
7
Hanna Hearn
Hanna Hearn ('01)
USA7.60
  
 SB
8
Ameenah Saalih
Ameenah Saalih 
USA7.65
  
 
Prelim 2
11.2.
11.2.
1
Sydney Holiday
Sydney Holiday ('01)
USA7.43
  
 PB
2
Alysah Hickey
Alysah Hickey ('01)
USA7.45
  
 PB
3
Saran Kouyeth
Saran Kouyeth 
USA7.53
  
 
4
Jessika Gbai
Jessika Gbai ('98)
USA7.54
  
 PB
5
Camille Christopher
Camille Christopher 
USA7.57
  
 SB
6
Lamaria Washington
Lamaria Washington 
USA7.73
  
 
7
Tiffani rae Pittman
Tiffani rae Pittman 
USA7.74
  
 
8
Taylor Gilling
Taylor Gilling 
USA7.79
  
 
Prelim 3
11.2.
11.2.
1
Destiny Huven
Destiny Huven ('01)
USA7.63
  
 SB
2
Sherri-Ann Norton
Sherri-Ann Norton ('02)
USA7.63
  
 
3
Amani Nuels
Amani Nuels 
USA7.65
  
 PB
4
Jadaja Baxter
Jadaja Baxter ('02)
USA7.67
  
 
5
Armoni Brown
Armoni Brown 
USA7.67
  
 =PB
6
Jaiden Paris
Jaiden Paris 
USA7.70
  
 PB
7
Naomi Campbell
Naomi Campbell ('01)
TTO7.72
  
 
8
Zayne Jack
Zayne Jack ('01)
USA7.87
  
 
Prelim 4
11.2.
11.2.
1
Kaylee Lewis
Kaylee Lewis ('03)
USA7.67
  
 SB
K 200 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Jadyn Mays
Jadyn Mays ('02)
USA23.27
  
 PB
2
Kerris Roberts
Kerris Roberts 
USA24.13
  
 SB
3
Jasmine Montgomery
Jasmine Montgomery ('02)
USA24.41
  
 
4
Shakira Dancy
Shakira Dancy 
USA24.55
  
 SB
Finale B
11.2.
11.2.
1
Iman Brown
Iman Brown ('99)
USA23.35
  
 
2
Kemba Nelson
Kemba Nelson 
JAM23.41
  
 PB
3
Jessika Gbai
Jessika Gbai ('98)
USA23.87
  
 SB
4
Jasmin Reed
Jasmin Reed 
USA24.18
  
 SB
Finale C
11.2.
11.2.
1
Shana Grebo
Shana Grebo 
FRA23.92
  
 PB
2
Kiley Robbins
Kiley Robbins 
USA24.26
  
 PB
3
Saran Kouyeth
Saran Kouyeth 
USA24.54
  
 PB
Finale D
11.2.
11.2.
1
Camille Christopher
Camille Christopher 
USA24.00
  
 PB
2
Hannah Connell
Hannah Connell 
BAR24.10
  
 PB
3
Ziyah Holman
Ziyah Holman ('02)
USA24.55
  
 PB
Finale E
11.2.
11.2.
1
Zahria Allers-Liburd
Zahria Allers-Liburd ('02)
SKN24.33
  
 PB
2
Breeana Bates
Breeana Bates ('03)
USA24.36
  
 PB
3
Ameenah Saalih
Ameenah Saalih 
USA24.62
  
 SB
Finale F
11.2.
11.2.
1
Lamaria Washington
Lamaria Washington 
USA24.54
  
 PB
Finale G
11.2.
11.2.
1
Sherri-Ann Norton
Sherri-Ann Norton ('02)
USA24.57
  
 
2
Alexandra Webster
Alexandra Webster ('02)
USA24.93
  
 
Finale H
11.2.
11.2.
1
Kadesha Prescott
Kadesha Prescott ('97)
TTO24.65
  
 PB
2
Tiffani rae Pittman
Tiffani rae Pittman 
USA24.74
  
 
Finale I
11.2.
11.2.
1
Armoni Brown
Armoni Brown 
USA24.91
  
 PB
Finale K
11.2.
11.2.
2
Jayla Ellis
Jayla Ellis 
USA27.21
  
 SB
K 400 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Xahria Santiago
Xahria Santiago ('99)
CAN55.60
  
 PB
1
Jayda Gibson
Jayda Gibson ('02)
USA56.40
  
 PB
2
Annie Leszczynska
Annie Leszczynska 
AUS57.25
  
 
2
Nala Barlow
Nala Barlow 
USA57.79
  
 PB
3
Cierra Williams
Cierra Williams 
USA57.29
  
 
3
Delaney Stersic
Delaney Stersic 
USA57.97
  
 PB
4
Sanique Walker
Sanique Walker 
JAM58.15
  
 SB
4
Elizabeth Roca
Elizabeth Roca ('02)
USA58.20
  
 
Zahria Allers-Liburd
Zahria Allers-Liburd ('02)
SKN DNF
  
 
Finale B
12.2.
12.2.
1
Anna Mager
Anna Mager ('02)
AUT55.95
  
 SB
2
A'Kyrah O'Banner
A'Kyrah O'Banner 
USA58.01
  
 PB
3
Haley Rathwell
Haley Rathwell 
USA58.76
  
 PB
K 600 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Aurora Rynda
Aurora Rynda 
CAN1:27.05
  
 PB
2
Shannon Meisberger
Shannon Meisberger ('99)
USA1:28.19
  
 PB
3
Ella Clayton
Ella Clayton ('03)
CAN1:28.61
  
 PB
4
Anna Foreman
Anna Foreman 
USA1:31.61
  
 PB
5
Ali Dorn
Ali Dorn 
USA1:32.01
  
 SB
Finale B
12.2.
12.2.
1
Carly Kleefeld
Carly Kleefeld 
USA1:32.71
  
 PB
2
Cailyn Biegalski
Cailyn Biegalski 
USA1:32.79
  
 PB
3
Lauren Fulcher
Lauren Fulcher ('01)
USA1:33.23
  
 PB
K 800 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Nicole Louw
Nicole Louw ('01)
RSA2:10.92
  
 PB
2
Eva Jansohn
Eva Jansohn 
GER2:13.09
  
 PB
K 1 mile    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Katharina Pesendorfer
Katharina Pesendorfer ('99)
AUT4:46.27
  
 PB
2
Dania Holmberg
Dania Holmberg ('99)
USA4:46.61
  
 PB
3
Emma Watcke
Emma Watcke 
USA4:48.09
  
 PB
4
Keely Jones
Keely Jones 
USA4:49.48
  
 PB
5
Julia Vanitvelt
Julia Vanitvelt 
USA4:50.94
  
 
6
Lucy Petee
Lucy Petee 
USA4:52.71
  
 
7
Chloe McEachran
Chloe McEachran 
USA4:54.60
  
 PB
8
Layla Roebke
Layla Roebke ('01)
USA4:57.13
  
 
Finale B
12.2.
12.2.
1
Payne Turney
Payne Turney 
USA4:50.48
  
 PB
2
Emma Squires
Emma Squires 
USA4:51.74
  
 PB
3
Sophia Lucki
Sophia Lucki ('03)
CAN4:53.11
  
 PB
4
Peyton Sippy
Peyton Sippy 
USA4:53.44
  
 
5
Maddy Christopher
Maddy Christopher 
USA4:53.87
  
 PB
6
Gabby Swider
Gabby Swider 
USA4:54.10
  
 PB
7
Ellie Tate
Ellie Tate ('01)
USA4:55.35
  
 PB
8
Sophia Lucki
Sophia Lucki ('03)
CAN4:55.85
  
 SB
K 3000 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Makenna Veen
Makenna Veen 
USA9:27.11
  
 PB
2
Chloe Hershenow
Chloe Hershenow 
USA9:29.86
  
 PB
3
Emily Bardwell
Emily Bardwell 
USA9:31.25
  
 PB
4
Harper McClain
Harper McClain 
USA9:37.34
  
 PB
5
Emma Tate
Emma Tate ('01)
USA9:37.42
  
 SB
6
Grace Driskill
Grace Driskill 
USA9:37.79
  
 PB
7
Anika Thompson
Anika Thompson ('03)
IRL9:40.53
  
 PB
8
Caroline Miller
Caroline Miller ('99)
USA9:43.31
  
 PB
9
Katelyn Wasson
Katelyn Wasson 
USA9:45.28
  
 PB
10
Sara Scott
Sara Scott ('03)
USA9:50.05
  
 PB
11
Fatima Giron
Fatima Giron 
USA9:50.41
  
 PB
12
Courtney Krupp
Courtney Krupp 
USA10:02.43
  
 PB
13
Tamara Reeves
Tamara Reeves ('01)
NZL10:03.04
  
 SB
Amy Davis
Amy Davis ('97)
USA DNF
  
 
K 5000 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Natosha Rogers
Natosha Rogers ('91)
USA15:20.42
  
 PB
2
Olivia Pratt
Olivia Pratt ('94)
USA15:48.62
  
 PB
3
Amy Davis
Amy Davis ('97)
USA15:55.53
  
 PB
4
Vivian Hacker
Vivian Hacker 
USA16:30.84
  
 PB
5
Makayla Perez
Makayla Perez 
USA16:42.26
  
 PB
6
Malia Pivec
Malia Pivec 
USA16:43.08
  
 PB
7
Heidi Heuerman
Heidi Heuerman ('01)
USA17:22.96
  
 
Samantha Saenz
Samantha Saenz 
USA DNF
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Hannah Connell
Hannah Connell 
BAR8.20
  
 PB
2
Shaneylix Davila
Shaneylix Davila 
PUR8.21
  
 
3
Destiny Huven
Destiny Huven ('01)
USA8.23
  
 PB
4
Talie Bonds
Talie Bonds ('98)
USA8.27
  
 =PB
5
Alexandra Webster
Alexandra Webster ('02)
USA8.35
  
 
6
Aasia Laurencin
Aasia Laurencin ('02)
USA8.38
  
 
7
Jaiden Paris
Jaiden Paris 
USA8.41
  
 
8
Kaya-Rae Dunbar
Kaya-Rae Dunbar ('02)
USA8.48
  
 
Indledende heats12.2.
Indledende 1
12.2.
12.2.
1
Shaneylix Davila
Shaneylix Davila 
PUR8.21
  
 
2
Jaiden Paris
Jaiden Paris 
USA8.49
  
 
3
Kaya-Rae Dunbar
Kaya-Rae Dunbar ('02)
USA8.56
  
 
4
Carlita Taylor
Carlita Taylor ('99)
USA8.81
  
 
5
Skylar Sieben
Skylar Sieben 
CAN8.81
  
 
6
Madison Eaton
Madison Eaton ('01)
USA8.88
  
 
7
Gianna Bullock
Gianna Bullock 
USA9.03
  
 
Indledende 2
12.2.
12.2.
1
Alexandra Webster
Alexandra Webster ('02)
USA8.26
  
 PB
2
Talie Bonds
Talie Bonds ('98)
USA8.27
  
 PB
3
Destiny Huven
Destiny Huven ('01)
USA8.28
  
 SB
4
Jayla Ellis
Jayla Ellis 
USA8.72
  
 =SB
Indledende 3
12.2.
12.2.
1
Hannah Connell
Hannah Connell 
BAR8.27
  
 PB
2
Aasia Laurencin
Aasia Laurencin ('02)
USA8.47
  
 
3
Shana Grebo
Shana Grebo 
FRA8.58
  
 
4
Colleen Uzoekwe
Colleen Uzoekwe 
USA8.77
  
 PB
5
Theresa Mayanja
Theresa Mayanja 
USA8.79
  
 
6
Kaia Scheffler
Kaia Scheffler ('02)
USA8.79
  
 
Prelim 1
11.2.
11.2.
1
Kaia Scheffler
Kaia Scheffler ('02)
USA8.68
  
 
2
Jayla Ellis
Jayla Ellis 
USA8.72
  
 SB
3
Carlita Taylor
Carlita Taylor ('99)
USA8.72
  
 
4
K'Ja Talley
K'Ja Talley 
USA8.77
  
 
5
Theresa Mayanja
Theresa Mayanja 
USA8.78
  
 
6
Cherrish Wright
Cherrish Wright 
USA8.80
  
 SB
7
Madison Eaton
Madison Eaton ('01)
USA8.85
  
 
Prelim 2
11.2.
11.2.
1
Talie Bonds
Talie Bonds ('98)
USA8.34
  
 =PB
2
Skylar Sieben
Skylar Sieben 
CAN8.74
  
 SB
3
Ajaysha Lewis
Ajaysha Lewis 
USA8.82
  
 PB
4
Paige Chapman
Paige Chapman 
USA8.97
  
 SB
Prelim 3
11.2.
11.2.
1
Gianna Bullock
Gianna Bullock 
USA8.97
  
 PB
K Højdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Alexa Porpaczy
Alexa Porpaczy 
CAN1.75
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75
  O
1.80
XXX
    
2
Talie Bonds
Talie Bonds ('98)
USA1.75
  
 
 
1.70
 XO
1.75
 XO
1.80
XXX
     
3
Tori Sloan
Tori Sloan 
USA1.75
  
 =PB
 
1.70
  O
1.75
XXO
1.80
XXX
     
4
Diana Ramos
Diana Ramos ('98)
VEN1.70
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXX
     
4
Annia Ashley
Annia Ashley 
JAM1.70
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXX
    
9
Jordan Hirsbrunner
Jordan Hirsbrunner 
USA1.60
  
 
 
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
XXX
     
11
Skylar Sieben
Skylar Sieben 
CAN1.55
  
 =SB
 
1.55
 XO
1.60
XXX
      
Hollan Powers
Hollan Powers ('03)
USA NH
  
 
 
1.55
XXX
       
K Stangspring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Julia Moore
Julia Moore 
USA4.05
  
 PB
 
3.55
  O
3.70
 XO
3.80
  O
3.90
  O
4.00
XXO
4.05
  O
4.15
XXX
 
2
Kenzi Kluge
Kenzi Kluge 
USA3.90
  
 PB
 
3.55
  O
3.70
  O
3.80
  O
3.90
  O
4.00
XXX
   
3
Cate Visscher
Cate Visscher ('01)
USA3.80
  
 
 
3.55
 XO
3.70
XXO
3.80
  O
3.90
XXX
    
4
Lauren Bilau
Lauren Bilau 
USA3.70
  
 PB
 
3.55
 XO
3.70
  O
3.80
XXX
     
5
Anne Busse
Anne Busse 
USA3.55
  
 
 
3.55
  O
3.70
XXX
      
5
Meagan Kiefer
Meagan Kiefer 
USA3.55
  
 
 
3.40
  O
3.55
  O
3.70
XXX
     
7
Lindsay Absher
Lindsay Absher 
USA3.55
  
 
 
3.40
 XO
3.55
  O
3.70
XXX
     
8
Morgan Flynn
Morgan Flynn 
USA3.55
  
 SB
 
3.40
XXO
3.55
  O
3.70
XXX
     
9
Audrey Wuerffel
Audrey Wuerffel 
USA3.55
  
 =PB
 
3.40
  O
3.55
XXO
3.70
XXX
     
10
Brianna Bredeweg
Brianna Bredeweg ('02)
USA3.55
  
 
 
3.40
 XO
3.55
XXO
3.70
XXX
     
Riley Hunt
Riley Hunt ('01)
USA NH
  
 
 
3.55
XXX
       
K Længdespring    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Ameia Wilson
Ameia Wilson 
USA6.19
  
 PB
 
5.86  X5.865.906.19 PB6.16  
2
Shaniya Benjamin
Shaniya Benjamin 
USA6.01
  
 
 
5.845.955.925.976.016.00  
3
Hannah Waller
Hannah Waller ('01)
USA6.00
  
 PB
 
5.905.735.675.506.00 PB5.97  
4
Armoni Brown
Armoni Brown 
USA5.83
  
 SB
 
5.59 SB5.71 SB5.83 SB  X  X5.69  
5
Jenica Bosko
Jenica Bosko ('02)
USA5.75
  
 
 
5.705.755.14  X  X5.56  
6
Skylar Sieben
Skylar Sieben 
CAN5.63
  
 SB
 
5.31 SB5.54 SB5.63 SB4.17  –  –  
7
Tiana Poirier-Shelton
Tiana Poirier-Shelton 
USA5.62
  
 
 
5.62  X  –  –  –  –  
8
Taylor Chocek
Taylor Chocek 
USA5.40
  
 PB
 
5.14 PB5.40 PB  X  –  –  –  
9
Jordan Hirsbrunner
Jordan Hirsbrunner 
USA5.38
  
 SB
 
  X5.38 SB5.31  –  –  –  
14
Gianna Bullock
Gianna Bullock 
USA5.29
  
 SB
 
  X5.29  X     
16
Theresa Mayanja
Theresa Mayanja 
USA5.03
  
 
 
4.965.035.02     
Autumn Glover
Autumn Glover 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Jadaja Baxter
Jadaja Baxter ('02)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Clare McNamara
Clare McNamara ('02)
MLT NM
  
 
 
  X  –  –     
K Trespring     
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Lexi Ellis
Lexi Ellis ('99)
USA13.03
  
 
 
12.69  X  X12.75  X13.03  
2
Riley Ammenhauser
Riley Ammenhauser ('03)
USA12.53
  
 SB
 
  X12.41  X12.41  X12.53 SB  
3
Diamond Black
Diamond Black 
USA12.19
  
 SB
 
11.62 SB11.63 SB  X11.73 SB11.5812.19 SB  
4
Annia Ashley
Annia Ashley 
JAM12.17
  
 SB
 
  X12.15 SB12.17 SB  X  X  X  
8
Tori Sloan
Tori Sloan 
USA11.77
  
 PB
 
11.17 PB11.77 PB11.66  X11.36  X  
Nikayla Fitzgerald
Nikayla Fitzgerald 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Josie Schaefer
Josie Schaefer ('99)
USA16.94
  
 
 
16.3516.0016.94  X  X16.61  
2
Jaida Ross
Jaida Ross ('01)
USA15.94
  
 PB
 
  X14.8915.17  X14.9815.94 PB  
3
Amanda Schaare
Amanda Schaare 
USA15.69
  
 
 
14.9415.1114.4315.2015.6915.55  
4
Corinne Jemison
Corinne Jemison ('01)
USA15.04
  
 
 
14.3713.8814.23  X15.04  X  
5
Danni Langseth
Danni Langseth 
USA14.86
  
 PB
 
13.53 PB13.76 PB14.86 PB14.17  X12.33  
6
Chloe Lindeman
Chloe Lindeman ('01)
USA14.24
  
 
 
  X  X13.80  X14.24  X  
7
Amaya King
Amaya King 
USA14.16
  
 
 
14.1613.6013.8213.2513.81  X  
8
Valadian Pallett
Valadian Pallett ('03)
USA12.87
  
 
 
  X  X12.77  X  X12.87  
9
Skylar Sieben
Skylar Sieben 
CAN11.96
  
 SB
 
11.3210.9811.77 SB10.69  X11.96 SB  
Theresa Mayanja
Theresa Mayanja 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Alliya Boothe
Alliya Boothe 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Quiara Wheeler
Quiara Wheeler ('99)
USA20.76
  
 SB
 
18.4518.9319.82  X20.76 SB20.28  
2
Olivia Roberts
Olivia Roberts 
USA19.40
  
 
 
18.6918.8119.2519.0819.4017.90  
3
Valadian Pallett
Valadian Pallett ('03)
USA18.08
  
 PB
 
18.06 PB18.08 PB  X17.7317.31  X  
4
Chikere Oduocha
Chikere Oduocha 
USA18.07
  
 PB
 
  X17.1417.69 PB18.07 PB17.5517.60  
5
Alliya Boothe
Alliya Boothe 
USA17.64
  
 PB
 
  X17.60 PB17.64 PB17.3317.3816.99  
K 4 x 400 m stafet    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Oregon 
Oregon  
USA3:33.84
  
 
  Ella Clayton, Shaniya Hall, Katriina Wright, Shana Grebo
2
Arizona 
Arizona  
USA3:38.03
  
 
  Anna Foreman, Jenica Bosko, Xahria Santiago, Shannon Meisberger
Finale B
12.2.
12.2.
1
Purdue 
Purdue  
USA3:39.31
  
 
  K'Ja Talley, Shianne Dacosta, Saran Kouyeth, Cierra Williams
2
Tulsa 
Tulsa  
USA3:45.67
  
 
  Jayda Gibson, Jaidah McCallon, Anna Mager, Elizabeth Roca
M 400 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Dubem Amene
Dubem Amene ('02)
NGR46.64
  
 PB
2
Noah Sage
Noah Sage 
USA47.41
  
 PB
3
Calvin Wilson
Calvin Wilson 
USA48.12
  
 
4
Joshua St. Clair
Joshua St. Clair ('98)
TTO48.70
  
 SB
Finale B
12.2.
12.2.
1
Isaac Davis
Isaac Davis 
USA48.66
  
 PB
2
Ivan Zaharchenko
Ivan Zaharchenko 
USA48.81
  
 
M 800 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Luis Peralta
Luis Peralta ('99)
DOM1:47.32
  
NR PB
2
Miles Brown
Miles Brown ('03)
USA1:47.37
  
 PB
3
Cooper Teare
Cooper Teare ('99)
USA1:47.48
  
 PB
4
Abdullahi Hassan
Abdullahi Hassan ('02)
CAN1:47.51
  
 PB
5
Cole Johnson
Cole Johnson 
USA1:47.60
  
 PB
6
Matt Wisner
Matt Wisner ('98)
USA1:47.85
  
 PB
7
Elliott Cook
Elliott Cook ('02)
USA1:47.95
  
 PB
Finale B
12.2.
12.2.
1
Cole Hocker
Cole Hocker ('01)
USA1:49.21
  
 SB
2
Matti Erickson
Matti Erickson ('03)
CAN1:49.96
  
 PB
3
Ansel Fellman
Ansel Fellman 
USA1:50.79
  
 PB
4
Derrick Simmons
Derrick Simmons ('99)
USA1:52.59
  
 
5
Thomas Shilgalis
Thomas Shilgalis ('01)
USA1:54.14
  
 
6
Jalen Smith
Jalen Smith ('99)
USA1:54.37
  
 SB
M 1 mile    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Cooper Teare
Cooper Teare ('99)
USA3:50.17
  
 PB
1
Adam Spencer
Adam Spencer ('01)
AUS3:57.29
  
 PB
2
Cole Hocker
Cole Hocker ('01)
USA3:50.35
  
 PB
2
Nick Foster
Nick Foster 
USA3:58.49
  
 PB
3
Morgan Beadlescomb
Morgan Beadlescomb ('98)
USA3:52.03
  
 PB
3
Isaac Akers
Isaac Akers ('99)
GBR3:59.39
  
 PB
4
Oli Raimond
Oli Raimond ('01)
AUS3:59.47
  
 PB
5
James Gormley
James Gormley ('98)
GBR4:00.34
  
 PB
6
Austin Remick
Austin Remick 
USA4:02.72
  
 PB
7
Shuaib Aljabaly
Shuaib Aljabaly 
USA4:05.02
  
 PB
8
John Petruno
John Petruno ('99)
USA4:05.11
  
 
9
Ian Sanchez
Ian Sanchez ('03)
MEX4:06.32
  
 PB
10
Iker Sanchez
Iker Sanchez ('03)
MEX4:16.88
  
 PB
M 3000 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
James West
James West ('96)
GBR7:44.73
  
 PB
2
Ben Veatch
Ben Veatch ('98)
USA7:45.36
  
 PB
3
Davor Aaron Bienenfeld
Davor Aaron Bienenfeld ('97)
GER7:46.09
  
 PB
4
Jack Yearian
Jack Yearian ('97)
USA7:47.29
  
 PB
5
Jackson Sharp
Jackson Sharp 
AUS7:48.56
  
 PB
6
Scott Beattie
Scott Beattie ('98)
GBR7:49.33
  
 PB
7
Micheál Power
Micheál Power ('99)
IRL7:53.80
  
 PB
8
Arjun Jha
Arjun Jha ('99)
USA7:59.06
  
 
9
Christian Hubaker
Christian Hubaker ('98)
USA8:04.32
  
 PB
M 5000 m    
Inde 11.2.

Finale A

Finale
Inde 11.2.
1
Zachery Panning
Zachery Panning ('95)
USA13:36.87
  
 PB
2
Peter Lynch
Peter Lynch ('97)
IRL13:47.33
  
 PB
3
Devin Meyrer
Devin Meyrer ('97)
GER13:50.72
  
 SB
4
Tom Brady
Tom Brady 
USA13:52.08
  
 PB
5
Alec Sandusky
Alec Sandusky 
USA13:54.66
  
 SB
6
Daniel Soto
Daniel Soto ('96)
USA13:59.43
  
 PB
7
Jeremy Craven
Jeremy Craven ('96)
USA14:07.35
  
 PB
8
Joost Plaetinck
Joost Plaetinck ('98)
USA14:17.35
  
 SB
9
Jp Flavin
Jp Flavin 
USA14:39.89
  
 
Cameron Stein
Cameron Stein 
USA DNF
  
 
M Stangspring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Luke Winder
Luke Winder ('95)
USA5.56
  
 PB
 
5.06
  O
5.16
  O
5.26
  O
5.36
 XO
5.56
XXO
5.65
  X
  
2
Trevor Stephenson
Trevor Stephenson 
USA5.46
  
 PB
 
4.96
 XO
5.06
  O
5.16
  O
5.26
  O
5.36
  O
5.46
  O
5.56
XXX
 
3
Henry Sheldon
Henry Sheldon ('02)
USA5.06
  
 PB
 
4.71
  O
4.86
  O
4.96
  O
5.06
  O
5.16
XXX
   
4
Michael Davenport
Michael Davenport 
USA5.06
  
 PB
 
4.71
  O
4.86
  O
4.96
 XO
5.06
  O
5.16
XXX
   
5
Canon Melstrand
Canon Melstrand 
USA5.06
  
 PB
 
4.71
  O
4.86
  O
4.96 PB
XXO
5.06 PB
  O
5.16
XXX
   
6
Ryan Talbot
Ryan Talbot 
USA5.06
  
 PB
 
4.71
  O
4.86
 XO
4.96
XXO
5.06
  O
5.16
XXX
   
7
Kobe Babin
Kobe Babin ('02)
USA5.06
  
 
 
4.96
  O
5.06
XXO
5.16
XXX
     
8
Chandlar Ifft
Chandlar Ifft 
USA4.86
  
 SB
 
4.71
 XO
4.86
XXO
4.96
XXX
     
9
Jacob Kauffman
Jacob Kauffman 
USA4.71
  
 
 
4.71
 XO
4.86
XXX
      
Tanner Kippes
Tanner Kippes 
USA NH
  
 
 
4.71
XXX
       
K 400 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Shannon Meisberger
Shannon Meisberger ('99)
USA53.67
  
 PB
2
Ziyah Holman
Ziyah Holman ('02)
USA53.77
  
 SB
3
Bianca Stubler
Bianca Stubler ('99)
USA53.81
  
 PB
Finale B
12.2.
12.2.
1
Anna Foreman
Anna Foreman 
USA54.68
  
 PB
2
Shianne Dacosta
Shianne Dacosta ('01)
JAM54.78
  
 PB
3
Jaidyn McCallon
Jaidyn McCallon ('99)
USA57.30
  
 
K 800 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:07.56
  
 SB
2
Lauren Freeland
Lauren Freeland 
USA2:07.61
  
 PB
3
Danielle Bellino
Danielle Bellino 
USA2:07.74
  
 
4
Alisa Lyesina
Alisa Lyesina ('01)
USA2:08.35
  
 PB
5
Carly Kleefeld
Carly Kleefeld 
USA2:15.23
  
 SB
Finale B
12.2.
12.2.
1
Katelyn Stewart-Barnett
Katelyn Stewart-Barnett ('03)
CAN2:10.41
  
 PB
2
Jaidah McCallon
Jaidah McCallon ('99)
USA2:10.75
  
 PB
3
Lauren Fulcher
Lauren Fulcher ('01)
USA2:11.89
  
 
4
Cailyn Biegalski
Cailyn Biegalski 
USA2:14.63
  
 
K 1 mile    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Aneta Konieczek
Aneta Konieczek ('97)
POL4:34.76
  
 PB
2
Bailey Hertenstein
Bailey Hertenstein 
USA4:35.22
  
 PB
3
Victoria Heiligenthal
Victoria Heiligenthal 
USA4:40.28
  
 PB
4
Melanie Helder
Melanie Helder 
USA4:41.09
  
 PB
5
Ericka VanderLende
Ericka VanderLende ('01)
USA4:41.82
  
 PB
6
Katie Osika
Katie Osika ('99)
USA4:42.09
  
 PB
7
Emilie Girard
Emilie Girard 
FRA4:45.09
  
 PB
8
Isabella Thornton-Bott
Isabella Thornton-Bott ('98)
AUS4:48.09
  
 PB
K 3000 m    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Scarlet Dale
Scarlet Dale ('99)
GBR9:13.49
  
 PB
2
Sarah Schmitt
Sarah Schmitt 
USA9:17.82
  
 PB
3
Lucinda Crouch
Lucinda Crouch 
AUS9:18.79
  
 PB
4
Alexa Westley
Alexa Westley ('01)
USA9:20.03
  
 PB
5
Samantha Stieve
Samantha Stieve 
USA9:20.53
  
 PB
6
Danielle Orie
Danielle Orie ('99)
USA9:21.30
  
 PB
7
Shea Ruhly
Shea Ruhly 
USA9:21.89
  
 PB
8
Sarah Shulze
Sarah Shulze 
USA9:26.07
  
 PB
9
Caramia Mestler
Caramia Mestler 
USA9:28.28
  
 PB
10
Samantha Tran
Samantha Tran 
USA9:35.56
  
 PB
11
Anne Forsyth
Anne Forsyth 
CAN9:36.04
  
 
Olivia Pratt
Olivia Pratt ('94)
USA DNF
  
 
K Stangspring    
Inde 12.2.

Finale A

Finale
Inde 12.2.
1
Jessica Mercier
Jessica Mercier 
USA4.36
  
 PB
 
3.86
 XO
4.01
  O
4.16
 XO
4.26
  O
4.36
 XO
4.41
XXX
  
2
Mia Manson
Mia Manson ('02)
USA4.26
  
 PB
 
3.86
  O
4.01
  O
4.16
  O
4.26
XXO
4.36
XXX
   
3
Brooke Tjerrild
Brooke Tjerrild ('99)
USA4.16
  
 
 
3.86
  O
4.01
  O
4.16
  O
4.26
XXX
    
4
Jessica Bray
Jessica Bray 
USA4.01
  
 
 
3.86
  O
4.01
  O
4.16
XXX
     
5
Katie Daily
Katie Daily 
USA4.01
  
 PB
 
3.86
 XO
4.01 PB
  O
4.16
XXX
     
6
Hailey Orlowski
Hailey Orlowski 
USA4.01
  
 PB
 
3.71
  O
3.86
  O
4.01 PB
 XO
4.16
XXX
    
7
Calli Ostapowicz
Calli Ostapowicz 
USA4.01
  
 SB
 
3.71
  O
3.86
  O
4.01 SB
XXO
4.16
XXX
    
8
Tessa Sheets
Tessa Sheets ('99)
USA3.71
  
 
 
3.71
 XO
3.86
XXX
      

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive