Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Internt længdespringsstævne 8.2.2022 Inde
Gigantium Atletikhal

D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM3.95
  
 
 
  X3.913.873.453.683.95  
2William AaboWilliam Aabo ('08)Aalborg AM3.54
  
 PB
 
  X  X3.54 PB  X  –  –  
3Malik StenkærMalik Stenkær ('08)Aalborg AM3.53
  
 PB
 
  X  X3.53 PB3.25  X3.47  
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.52
  
 
 
  X3.884.52  X4.304.45  
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.48
  
 
 
4.48  X4.434.444.424.43  
3Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM4.34
  
 PB
 
4.184.34 PB4.323.70  X  X  
4Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM4.26
  
 PB
 
4.10 PB4.10 =PB4.014.044.26 PB4.15  
5Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM4.16
  
 PB
 
  X4.11 PB4.15 PB4.16 PB4.084.05  
6Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM3.82
  
 PB
 
  X  X3.82 PB  X  X  X  
7Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM3.81
  
 
 
3.063.763.553.383.81  X  
8Maja SørensenMaja Sørensen ('08)Aalborg AM2.50
  
 PB
 
2.40 PB2.50 PB2.482.47  X2.35  
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM3.75
  
 PB
 
3.14 SB3.093.063.41 PB  X3.75 PB  
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM3.99
  
 
 
3.993.753.472.92  X3.70  

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint