Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Vintersprint 17.2.2022 Inde

M 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rinalds Valts ZarinsRinalds Valts Zarins Aarhus 1900 / LAT6.00
  
 PB
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.03
  
 PB
3Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19006.33
  
 PB
4Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad6.72
  
 PB
5Steen HannestadSteen Hannestad ('71)Aarhus Fremad6.78
  
 SB
6Lasse VosegaardLasse Vosegaard ('99)Aarhus Fremad6.90
  
 PB
M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.87
  
 
2Rinalds Valts ZarinsRinalds Valts Zarins Aarhus 1900 / LAT6.90
  
 PB
3Jakub SikorskiJakub Sikorski ('01)Aarhus 1900 / POL6.99
  
 SB
Finale B
1Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19007.25
  
 =PB
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19007.42
  
 
3Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.57
  
 
4Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 19007.62
  
 SB
5Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad7.93
  
 
6Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)Aarhus Fremad7.93
  
 PB
Finale C
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF7.50
  
 
M 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rinalds Valts ZarinsRinalds Valts Zarins Aarhus 1900 / LAT6.90
  
 =PB
2Jakub SikorskiJakub Sikorski ('01)Aarhus 1900 / POL6.94
  
 SB
3Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19007.27
  
 
Finale B
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF7.40
  
 PB
2Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.48
  
 =PB
3Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad7.76
  
 
4Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)Aarhus Fremad7.94
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19008.58
  
 
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 1900 DNF
  
 
K 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta6.77
  
 PB
2Benedicte Skytte VosegaardBenedicte Skytte Vosegaard ('03)Aarhus Fremad7.46
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta7.33
  
 SB
2Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF7.35
  
 
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta7.60
  
 
4Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad8.27
  
 
Finale B
1Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta8.00
  
 PB
2Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad8.34
  
 PB
3Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19008.50
  
 SB
4Benedicte Skytte VosegaardBenedicte Skytte Vosegaard ('03)Aarhus Fremad8.81
  
 PB
5Dagmar Mathilde L KarlsenDagmar Mathilde L Karlsen ('07)BAK8.91
  
 
6Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19009.45
  
 PB
K 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta7.32
  
 PB
2Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF7.34
  
 
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta7.55
  
DUR-20 PB
Finale B
1Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta8.10
  
 SB
2Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad8.27
  
 
3Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad8.41
  
 
4Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19009.47
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19009.62
  
 
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 190010.88
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint