Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Kalmar SWE: Kalmar stav- och längdhoppsgala 19.2.2022 Inde
Kifabhallen

M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE5.01
  
 
 
4.80
  O
4.91
  O
5.01
 XO
5.22
XXX
    
2
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson ('88)
SWE4.91
  
 
 
4.80
  O
4.91
  O
      
3
Marcus Nilsson
Marcus Nilsson ('91)
SWE4.91
  
 
 
4.68
 XO
4.80
 XO
4.91
 XO
5.01
XXX
    
4Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.80
  
 
 
4.53
  O
4.68
  O
4.80
  O
4.91
XXX
    
5
Tom Johansson
Tom Johansson ('99)
SWE4.80
  
 SB
 
4.68
  O
4.80 SB
XXO
4.91
XXX
     
6
Micael Fagö
Micael Fagö ('94)
SWE4.68
  
 
 
4.53
XXO
4.68
XXO
4.80
XXX
     
7
William Asker
William Asker ('04)
SWE4.53
  
 
 
4.53
  O
4.68
XXX
      
7
Dennis Fransson Bergetoft
Dennis Fransson Bergetoft ('92)
SWE4.53
  
 SB
 
4.53 SB
  O
4.68
XXX
      
7
Emil Carlsson
Emil Carlsson ('02)
SWE4.53
  
 
 
4.53
  O
4.68
XXX
      
10
Anton Olsson
Anton Olsson ('99)
SWE4.53
  
 PB
 
4.20 SB
 XO
4.38 SB
 XO
4.53 PB
  O
4.68
XXX
    
Emil Östergren
Emil Östergren ('98)
SWE NH
  
 
 
4.20
XXX
       
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Thobias Montler
Thobias Montler ('96)
SWE7.97
  
 
 
7.78  X  X  X  X7.97  
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.76
  
 SB
 
7.64 =SB7.76 SB7.617.76 =SB7.737.64  
3Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN7.21
  
 
 
6.737.087.057.21  X5.21  
4
Samuel Ekelund
Samuel Ekelund ('03)
SWE6.69
  
 
 
  X  X4.376.69  X  X  
5
Marcus Nilsson
Marcus Nilsson ('91)
SWE6.38
  
 
 
6.356.236.38  –  –  –  
Finale B
1
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE6.80
  
 PB
 
6.656.706.556.77 PB6.79 PB6.80 PB  
2
Erik Gustafsson
Erik Gustafsson ('03)
SWE6.79
  
 PB
 
6.416.376.466.79 PB6.56  X  
3
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE6.55
  
 
 
6.556.464.626.366.44  X  
4
Nils Nilsson Gott
Nils Nilsson Gott ('03)
SWE6.28
  
 
 
  X  X  X  X  X6.28  
5
Moltas Strömberg
Moltas Strömberg ('03)
SWE6.19
  
 
 
  X  X  X6.19  X6.13  
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)DEN4.50
  
DR PB
 
4.00
  O
4.21
  O
4.31
 XO
4.45 PB
XXO
4.50 NR PB
 XO
   
2
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE4.21
  
 SB
 
3.75
  O
3.88
  O
4.00
  O
4.11
 XO
4.21 SB
XXO
4.31
XXX
  
3
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE4.11
  
 SB
 
3.75
  O
3.88
  O
4.00
  O
4.11 SB
  O
4.21
XXX
   
4Line Renée HydeLine Renée Hyde ('92)DEN4.11
  
 
 
3.75
  O
3.88
  O
4.00
  O
4.11
 XO
4.21
XXX
   
5Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN4.00
  
 =PB
 
3.60
  O
3.75
  O
3.88
 XO
4.00 =PB
  O
4.11
XXX
   
6Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN3.75
  
 PB
 
3.30
  O
3.45
  O
3.60
  O
3.75 PB
  O
3.88
XXX
   
7
Sandra Alvero
Sandra Alvero ('01)
SWE3.75
  
 
 
3.60
 XO
3.75
XXO
3.88
XXX
     
8Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)DEN3.60
  
 
 
3.30
  O
3.45
 XO
3.60
  O
3.75
XXX
    
9Caroline RannersCaroline Ranners ('95)DEN3.60
  
 
 
3.10
  O
3.30
  O
3.45
  O
3.60
XXO
3.75
XXX
   
10
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE3.45
  
 
 
3.10
  O
3.30
 XO
3.45
 XO
3.60
XXX
    
11
Kajsa Roth
Kajsa Roth ('06)
SWE3.30
  
 =SB
 
3.10
 XO
3.30 =SB
  O
3.45
XXX
     
12
Ebba Holmén
Ebba Holmén ('08)
SWE2.90
  
 
 
2.90
 XO
3.10
XXX
      
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kaiza Karlén
Kaiza Karlén ('98)
SWE6.30
  
 
 
6.306.18  X  X  X  X  
2
Ida Jexe Ek
Ida Jexe Ek ('04)
SWE5.59
  
 
 
5.555.575.595.45  X  X  
3
Maja Pettersson
Maja Pettersson ('02)
SWE5.29
  
 SB
 
  X5.11 SB  X5.24 SB5.29 SB5.21  

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m