Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: Ungdomsstævne 20.2.2022 Inde

P19 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 58.86
  
 PB
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 8.12
  
 PB
2Ruben Vadh WintherRuben Vadh Winther ('05)Odense Atletik 8.94
  
 PB
D17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ruben Vadh WintherRuben Vadh Winther ('05)Odense Atletik 29.36
  
 PB
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ruben Vadh WintherRuben Vadh Winther ('05)Odense Atletik 4.24
  
 PB
 
4.20 PB4.24 PB4.23     
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 9.24
  
 
2Maxx RenbækMaxx Renbæk ('08)Odense Atletik 9.66
  
 
3Sebastian Hansen GlemSebastian Hansen Glem ('07)Odense Atletik 10.18
  
 PB
4Frederik Therkildsen MernildFrederik Therkildsen Mernild ('08)Odense Atletik 11.08
  
 PB
D15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 30.82
  
 PB
2Frederik Therkildsen MernildFrederik Therkildsen Mernild ('08)Odense Atletik 38.14
  
 PB
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 3.73
  
 
 
3.673.643.73     
2Maxx RenbækMaxx Renbæk ('08)Odense Atletik 3.61
  
 
 
3.523.613.50     
3Frederik Therkildsen MernildFrederik Therkildsen Mernild ('08)Odense Atletik 3.40
  
 PB
 
3.32 PB  X3.40 PB     
4Sebastian Hansen GlemSebastian Hansen Glem ('07)Odense Atletik 3.00
  
 PB
 
2.75 PB3.00 PB2.73     
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 8.61
  
 PB
2Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 8.64
  
 
3Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 8.68
  
 PB
4Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 9.31
  
 
5Leen AlakkadLeen Alakkad ('07)Odense Atletik 10.23
  
 PB
Finale B
1Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik 10.33
  
 SB
2Eva Lise Werenberg MarcherEva Lise Werenberg Marcher ('08)Odense Atletik 10.83
  
 PB
P15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 28.50
  
 PB
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 28.51
  
 
Finale B
1Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik 35.15
  
 SB
2Eva Lise Werenberg MarcherEva Lise Werenberg Marcher ('08)Odense Atletik 37.35
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 4.34
  
 
 
  X4.284.34     
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 4.07
  
 PB
 
4.07 PB4.04  X     
3Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 3.91
  
 =PB
 
3.753.91 =PB3.84     
4Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 3.43
  
 PB
 
3.43 PB  X  X     
5Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik 3.04
  
 PB
 
2.91 PB2.753.04 PB     
6Leen AlakkadLeen Alakkad ('07)Odense Atletik 2.37
  
 PB
 
  X2.37 PB2.00     
7Eva Lise Werenberg MarcherEva Lise Werenberg Marcher ('08)Odense Atletik 2.19
  
 PB
 
2.09 PB2.19 PB2.10     
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 9.14
  
 
2Valdemar GrauValdemar Grau ('09)Odense Atletik 10.31
  
 PB
Finale B
1Benjamin DyrupBenjamin Dyrup ('10)Odense Atletik 10.62
  
 PB
2Alexander GalakhovAlexander Galakhov ('10)Odense Atletik 16.06
  
 PB
Finale C
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 9.50
  
 
2Arthur Broue MikkelsenArthur Broue Mikkelsen ('10)Odense Atletik 11.10
  
 PB
3Anton Magne SeirAnton Magne Seir ('10)Odense Atletik 12.34
  
 PB
4Marco RønnMarco Rønn ('10)Odense Atletik 12.70
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Valdemar GrauValdemar Grau ('09)Odense Atletik 1.30
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25 PB
XXO
1.30 PB
  O
1.35
XXX
      
2Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 1.20
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
 XO
1.25
XXX
3Johannes KousholtJohannes Kousholt ('09)Odense Atletik 1.15
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
 
4Benjamin DyrupBenjamin Dyrup ('10)Odense Atletik 1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
5Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
5Arthur Broue MikkelsenArthur Broue Mikkelsen ('10)Odense Atletik 1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
7Anton Magne SeirAnton Magne Seir ('10)Odense Atletik 1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
XXO
1.10
XXX
   
8Alexander GalakhovAlexander Galakhov ('10)Odense Atletik 0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
Marco RønnMarco Rønn ('10)Odense Atletik NH
  
 
 
0.90
XXX
       
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1William Bror NeckelmannWilliam Bror Neckelmann ('09)Odense Atletik 6.97
  
 
 
6.97       
2Valdemar GrauValdemar Grau ('09)Odense Atletik 6.74
  
 PB
 
6.74 PB       
3Johannes KousholtJohannes Kousholt ('09)Odense Atletik 6.37
  
 PB
 
6.37 PB       
4Oliver VesteragerOliver Vesterager ('09)Odense Atletik 5.79
  
 PB
 
5.79 PB       
5Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 5.32
  
 
 
5.32       
6Marco RønnMarco Rønn ('10)Odense Atletik 3.93
  
 PB
 
3.93 PB       
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 8.92
  
 
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 9.71
  
 PB
 
9.71 PB       
2Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 8.38
  
 
 
8.38       
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Victor Pliniussen
Victor Pliniussen ('11)
Odense Atletik 9.88
  
 
2
Mads Andreas Mau
Mads Andreas Mau ('12)
Odense Atletik 10.84
  
 PB
3
Wilbert Frank Flyger
Wilbert Frank Flyger ('12)
Odense Atletik 11.06
  
 PB
4
Alvin Jensby
Alvin Jensby ('12)
Odense Atletik 11.17
  
 PB
5
Frede Jensen
Frede Jensen ('12)
Odense Atletik 11.65
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mads Andreas Mau
Mads Andreas Mau ('12)
Odense Atletik 3.06
  
 PB
 
3.06 PB2.962.97     
2
Frede Jensen
Frede Jensen ('12)
Odense Atletik 2.82
  
 PB
 
2.60 PB2.82 PB2.71     
3
Wilbert Frank Flyger
Wilbert Frank Flyger ('12)
Odense Atletik 2.80
  
 PB
 
2.80 PB2.622.11     
4
Alvin Jensby
Alvin Jensby ('12)
Odense Atletik 2.64
  
 PB
 
1.70 PB2.35 PB2.64 PB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Wilbert Frank Flyger
Wilbert Frank Flyger ('12)
Odense Atletik 5.20
  
 PB
 
5.10 PB4.115.20 PB     
2
Mads Andreas Mau
Mads Andreas Mau ('12)
Odense Atletik 4.70
  
 PB
 
4.56 PB4.61 PB4.70 PB     
3
Frede Jensen
Frede Jensen ('12)
Odense Atletik 4.69
  
 PB
 
3.87 PB4.69 PB3.71     
4
Alvin Jensby
Alvin Jensby ('12)
Odense Atletik 4.26
  
 PB
 
4.05 PB4.26 PB3.66     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mille Eggert Mortensen
Mille Eggert Mortensen ('11)
Odense Atletik 10.56
  
 PB
2
Frederikke Hoffmark-Nielsen
Frederikke Hoffmark-Nielsen ('11)
Odense Atletik 10.59
  
 PB
3
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 10.85
  
 
4
Mathilde Løbner Engberg
Mathilde Løbner Engberg ('11)
Odense Atletik 11.36
  
 
5
Olivia Bohn
Olivia Bohn ('11)
Odense Atletik 11.55
  
 PB
6
Alia Alakkad
Alia Alakkad ('11)
Odense Atletik 12.39
  
 PB
Finale B
1
Maya Witt Hochnowska
Maya Witt Hochnowska ('12)
Odense Atletik 10.15
  
 PB
2
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 10.68
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Maya Witt Hochnowska
Maya Witt Hochnowska ('12)
Odense Atletik 3.20
  
 PB
 
3.20 PB3.103.03     
2
Frederikke Hoffmark-Nielsen
Frederikke Hoffmark-Nielsen ('11)
Odense Atletik 3.15
  
 PB
 
2.90 PB3.15 PB2.96     
3
Mille Eggert Mortensen
Mille Eggert Mortensen ('11)
Odense Atletik 3.03
  
 PB
 
2.96 PB3.02 PB3.03 PB     
4
Olivia Bohn
Olivia Bohn ('11)
Odense Atletik 3.03
  
 PB
 
3.03 PB2.142.78     
5
Mathilde Løbner Engberg
Mathilde Løbner Engberg ('11)
Odense Atletik 2.99
  
 
 
2.842.972.99     
6
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 2.94
  
 PB
 
1.972.94 PB2.94 =PB     
7
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 2.85
  
 
 
2.782.642.85     
8
Alia Alakkad
Alia Alakkad ('11)
Odense Atletik 2.02
  
 PB
 
1.85 PB1.92 PB2.02 PB     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mathilde Løbner Engberg
Mathilde Løbner Engberg ('11)
Odense Atletik 6.34
  
 
 
6.346.235.50     
2
Frederikke Hoffmark-Nielsen
Frederikke Hoffmark-Nielsen ('11)
Odense Atletik 5.41
  
 PB
 
4.93 PB5.41 PB5.03     
3
Mille Eggert Mortensen
Mille Eggert Mortensen ('11)
Odense Atletik 5.38
  
 PB
 
5.38 PB4.685.21     
4
Olivia Bohn
Olivia Bohn ('11)
Odense Atletik 4.96
  
 PB
 
4.47 PB4.96 PB4.58     
5
Nikoline Bjerrum
Nikoline Bjerrum ('11)
Odense Atletik 4.83
  
 
 
4.184.83     
6
Benedikte Therkilds Mernild
Benedikte Therkilds Mernild ('12)
Odense Atletik 4.56
  
 PB
 
4.56 PB4.104.53     
7
Luca Guldbæk Troelsen
Luca Guldbæk Troelsen ('12)
Odense Atletik 3.95
  
 PB
 
PB =PB3.95 PB     
8
Maya Witt Hochnowska
Maya Witt Hochnowska ('12)
Odense Atletik 3.49
  
 PB
 
2.34 PB3.49 PB2.60     
9
Alia Alakkad
Alia Alakkad ('11)
Odense Atletik 2.22
  
 PB
 
  –  –2.22 PB     
D9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vilbert Banke
Vilbert Banke ('13)
Odense Atletik 11.52
  
 PB
2
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 11.66
  
 PB
Finale B
1
Johannes Møller Junggren
Johannes Møller Junggren ('14)
Odense Atletik 11.49
  
 PB
2
Nikolaj Andreasen Lollesgaard
Nikolaj Andreasen Lollesgaard ('14)
Odense Atletik 13.14
  
 PB
3
Villum Bak Reenberg
Villum Bak Reenberg ('14)
Odense Atletik 13.15
  
 PB
4
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 13.57
  
 PB
5
Vitus Frank Flyger
Vitus Frank Flyger ('14)
Odense Atletik 13.72
  
 PB
6
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 14.64
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 2.65
  
 PB
 
2.65 PB2.592.61     
2
Vilbert Banke
Vilbert Banke ('13)
Odense Atletik 2.65
  
 PB
 
2.65 PB2.572.53     
3
Johannes Møller Junggren
Johannes Møller Junggren ('14)
Odense Atletik 2.59
  
 PB
 
2.44 PB2.49 PB2.59 PB     
4
Villum Bak Reenberg
Villum Bak Reenberg ('14)
Odense Atletik 2.49
  
 PB
 
2.30 PB2.49 PB2.28     
5
Nikolaj Andreasen Lollesgaard
Nikolaj Andreasen Lollesgaard ('14)
Odense Atletik 2.23
  
 PB
 
2.23 PB2.211.80     
6
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 2.18
  
 PB
 
2.18 PB2.032.12     
7
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 2.12
  
 PB
 
2.12 PB  X2.07     
8
Vitus Frank Flyger
Vitus Frank Flyger ('14)
Odense Atletik 2.10
  
 PB
 
2.10 PB1.641.86     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vilbert Banke
Vilbert Banke ('13)
Odense Atletik 5.46
  
 PB
 
5.46 PB5.174.05     
2
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 5.22
  
 PB
 
5.22 PB4.383.54     
3
Nikolaj Andreasen Lollesgaard
Nikolaj Andreasen Lollesgaard ('14)
Odense Atletik 4.72
  
 PB
 
4.47 PB4.72 PB4.46     
4
Villum Bak Reenberg
Villum Bak Reenberg ('14)
Odense Atletik 4.71
  
 PB
 
3.74 PB4.71 PB3.10     
5
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 4.20
  
 PB
 
4.12 PB3.874.20 PB     
6
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 4.10
  
 PB
 
4.10 PB3.553.20     
7
Johannes Møller Junggren
Johannes Møller Junggren ('14)
Odense Atletik 3.39
  
 PB
 
3.39 PB2.802.19     
8
Vitus Frank Flyger
Vitus Frank Flyger ('14)
Odense Atletik 2.75
  
 PB
 
2.75 PB2.721.97     
P9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Anna Skovhaur
Anna Skovhaur ('15)
Odense Atletik 13.86
  
 PB
2
Laura Oxenvad
Laura Oxenvad ('15)
Odense Atletik 15.12
  
 PB
3
Pippi Nora Toftgaard Holst
Pippi Nora Toftgaard Holst ('15)
Odense Atletik 15.78
  
 PB
Finale B
1
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 12.29
  
 PB
2
Victoria Witt Hochnowska
Victoria Witt Hochnowska ('14)
Odense Atletik 12.93
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Maya Witt Hochnowska
Maya Witt Hochnowska ('12)
Odense Atletik 2.49
  
 PB
 
2.40 PB2.49 PB2.24     
2
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 2.08
  
 PB
 
  X2.08 PB1.95     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Victoria Witt Hochnowska
Victoria Witt Hochnowska ('14)
Odense Atletik 4.06
  
 PB
 
2.48 PB4.06 PB3.28     
2
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 3.20
  
 PB
 
2.59 PB2.243.20 PB     
P7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Pippi Nora Toftgaard Holst
Pippi Nora Toftgaard Holst ('15)
Odense Atletik 1.96
  
 PB
 
1.90 PB1.791.96 PB     
2
Anna Skovhaur
Anna Skovhaur ('15)
Odense Atletik 1.96
  
 PB
 
1.89 PB1.96 PB  X     
3
Laura Oxenvad
Laura Oxenvad ('15)
Odense Atletik 1.83
  
 PB
 
1.44 PB1.76 PB1.83 PB     
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Pippi Nora Toftgaard Holst
Pippi Nora Toftgaard Holst ('15)
Odense Atletik 2.42
  
 PB
 
2.42 PB2.050.82     
2
Anna Skovhaur
Anna Skovhaur ('15)
Odense Atletik 2.30
  
 PB
 
2.30 PB2.152.28     
3
Laura Oxenvad
Laura Oxenvad ('15)
Odense Atletik 2.13
  
 PB
 
1.85 PB1.782.13 PB     

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint