Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Februarstævne 24.2.2022 Inde

K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Astrid HoornenborgAstrid Hoornenborg ('99)Aarhus 19008.57
  
 PB
2Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 19009.20
  
 
3Sara ThistedSara Thisted ('07)Aarhus 19009.79
  
 PB
4Nina Marie Damholt JensenNina Marie Damholt Jensen ('08)Aarhus 190010.26
  
 
5Julie Lykke LolckJulie Lykke Lolck ('08)Aarhus 190010.51
  
 
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.14
  
 
 
2.84
  O
3.04
  O
3.14
  O
3.24
XXX
    
2Helena S. LangHelena S. Lang ('98)Odense Atletik 2.94
  
 
 
2.74
 XO
2.84
 XO
2.94
XXO
3.04
XXX
    
D19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Chris MillerChris Miller ('04)Aarhus 19007.51
  
 PB
2Peter Toft ErnebjergPeter Toft Ernebjerg ('07)Aarhus 19007.91
  
 PB
3Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19008.15
  
 PB
4Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19008.31
  
 
5Felix GludFelix Glud ('08)Aarhus 19009.41
  
 PB
P19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viktoria Fyhn KulyovViktoria Fyhn Kulyov ('04)AGF Atletik8.39
  
 
2Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19008.52
  
 
3Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19008.71
  
 PB
4Benedicte Skytte VosegaardBenedicte Skytte Vosegaard ('03)Aarhus Fremad8.82
  
 
5Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19009.52
  
 
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19005.74
  
 
 
5.745.56      
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19005.12
  
 
 
4.925.124.93     
3Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19005.00
  
 
 
5.004.854.99     
4August Elias SchmidtAugust Elias Schmidt ('05)Aarhus 19004.99
  
 PB
 
4.99 PB4.904.99 =PB     
5Tristan Ejstrup Weiler JensenTristan Ejstrup Weiler Jensen ('08)Aarhus 19003.72
  
 PB
 
3.72 PB3.61      
6Felix GludFelix Glud ('08)Aarhus 19003.40
  
 PB
 
3.40 PB       
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190010.61
  
 PB
2Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 190010.81
  
 PB
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19007.62
  
 
2Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 19008.28
  
 
3Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19008.65
  
 PB
4Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19009.27
  
 
5Tristan Ejstrup Weiler JensenTristan Ejstrup Weiler Jensen ('08)Aarhus 19009.37
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Peter Toft ErnebjergPeter Toft Ernebjerg ('07)Aarhus 19001.57
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.30 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55 PB
 XO
1.57 PB
 XO
1.59
XXX
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190011.26
  
 PB
 
10.0710.0910.5511.26 PB    
2Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19009.28
  
 PB
 
9.28 PB8.848.739.05    
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.71
  
 
2Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19008.74
  
 
3Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19009.08
  
 
4Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19009.10
  
 
5Frida HaaseFrida Haase ('07)Aarhus 19009.66
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19004.45
  
 
 
4.294.094.45     
2Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19004.28
  
 PB
 
4.22 PB4.28 PB  X     
3Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 19004.26
  
 PB
 
4.26 PB  X  X     
4Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19003.95
  
 
 
3.95       
5Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19003.81
  
 PB
 
3.723.81 PB3.76     
6Frida HaaseFrida Haase ('07)Aarhus 19003.75
  
 PB
 
  X3.543.75 PB     
7Sara ThistedSara Thisted ('07)Aarhus 19003.74
  
 PB
 
  X3.71 PB3.74 PB     
8Nina Marie Damholt JensenNina Marie Damholt Jensen ('08)Aarhus 19003.52
  
 
 
3.523.483.30     
P14 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Julie Lykke LolckJulie Lykke Lolck ('08)Aarhus 19007.02
  
 PB
 
6.317.02 PB7.02 =PB6.38    
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl PilgaardCarl Pilgaard ('09)Aarhus 19009.31
  
 PB
2Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 19009.32
  
  K Mixed competition
3Indie SkaarupIndie Skaarup ('09)Aarhus 19009.35
  
  K Mixed competition
4Oskar VagtborgOskar Vagtborg ('09)Aarhus 19009.59
  
 PB
5Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19009.99
  
 
Finale B
1Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 19009.37
  
  K Mixed competition
2Gustav AndersenGustav Andersen ('10)Aarhus 19009.99
  
 PB
3Viktor ThomsenViktor Thomsen ('10)Aarhus 190010.13
  
 PB
4Bertram RønnowBertram Rønnow ('10)Aarhus 190011.47
  
 PB
Finale C
1Magnus Skotte LippertMagnus Skotte Lippert ('09)Aarhus 19009.60
  
 PB
2Karla GaardsmandKarla Gaardsmand ('09)Aarhus 19009.84
  
  K Mixed competition
3Johan ThuesenJohan Thuesen ('09)Aarhus 190010.03
  
 PB
4Esther Viola PetersenEsther Viola Petersen ('10)Aarhus 190010.26
  
  K Mixed competition
5Isabella Khaki DeigaardIsabella Khaki Deigaard ('10)Aarhus 190010.53
  
  K Mixed competition
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl PilgaardCarl Pilgaard ('09)Aarhus 19003.76
  
 PB
 
3.76 PB3.603.56     
2Johan ThuesenJohan Thuesen ('09)Aarhus 19003.69
  
 PB
 
3.50 PB3.51 PB3.69 PB     
3Viktor ThomsenViktor Thomsen ('10)Aarhus 19003.63
  
 PB
 
3.63 PB       
4Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19003.53
  
 
 
3.463.533.27     
5Gustav AndersenGustav Andersen ('10)Aarhus 19003.38
  
 PB
 
3.38 PB3.173.02     
6Bertram RønnowBertram Rønnow ('10)Aarhus 19002.64
  
 PB
 
2.64 PB2.162.56     
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mireille KalalaMireille Kalala ('09)Aarhus 19004.09
  
 PB
 
3.87 PB4.09 PB3.82     
2Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 19003.84
  
 
 
3.783.773.84     
3Indie SkaarupIndie Skaarup ('09)Aarhus 19003.69
  
 PB
 
3.47 PB3.69 PB3.45     
4Isabella Khaki DeigaardIsabella Khaki Deigaard ('10)Aarhus 19003.15
  
 PB
 
3.12 PB2.853.15 PB     
5Karla GaardsmandKarla Gaardsmand ('09)Aarhus 19003.07
  
 PB
 
2.87 PB3.05 PB3.07 PB     
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Magnus Skotte LippertMagnus Skotte Lippert ('09)Aarhus 19008.09
  
 
 
7.998.008.068.09    
2Oskar VagtborgOskar Vagtborg ('09)Aarhus 19006.96
  
 PB
 
6.93 PB5.306.96 PB6.94    

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint