Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: DM Ungdom 5‐6.3.2022 Inde
Spar Nord Arena

M22 60 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM6.90
  
 
2Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik7.08
  
 PB
3Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM7.19
  
 PB
4Rasmus Søsted AndersenRasmus Søsted Andersen ('02)Odense Atletik 7.19
  
 PB
5Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 7.21
  
 PB
6Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 7.24
  
 =PB
7Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM7.33
  
 
8Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið7.53
  
 =PB
Indledende heats5.3.
Indledende 1
5.3.
5.3.
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM6.94
Q
  
 
2Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 7.27
Q
  
 PB
3Rasmus Søsted AndersenRasmus Søsted Andersen ('02)Odense Atletik 7.28
q
  
 PB
4Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM7.32
q
  
 
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta DNF
  
 
Indledende 2
5.3.
5.3.
1Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik7.10
Q
  
 SB
2Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM7.24
Q
  
 SB
3Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 7.30
q
  
 
4Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið7.53
q
  
 PB
5Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta7.59
  
 SB
M22 200 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Mikkel JohanssonMikkel Johansson ('02)Hvidovre AM21.90
  
 SB
2Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM23.31
  
 
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta23.37
  
 PB
Finale B
6.3.
6.3.
1Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM23.51
  
 
2Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið23.85
  
 PB
Finale C
6.3.
6.3.
1Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM23.90
  
 
2Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið24.24
  
 PB
M22 400 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM51.90
  
 PB
2Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið54.29
  
 PB
M22 800 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK771:54.66
  
 SB
2Laurits BerntsenLaurits Berntsen ('02)Viborg AM2:00.39
  
 PB
3Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF2:00.91
  
 PB
4Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM2:01.35
  
 
5Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas2:02.99
  
 
6Sebastian Busk MouritzenSebastian Busk Mouritzen ('02)SAK772:07.51
  
 PB
7Emil Hviid PedersenEmil Hviid Pedersen Aarhus 19002:09.05
  
 
8Elias Kongsted MisanderElias Kongsted Misander ('02)KIF2:13.38
  
 PB
9Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 2:20.08
  
 SB
M22 1500 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK773:51.50
  
 PB
2Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF4:09.08
  
 SB
3Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM4:09.38
  
 
4Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas4:12.78
  
 PB
5Jonas BertelsenJonas Bertelsen Frederiksberg IF4:13.15
  
 PB
6Frederik KannegaardFrederik Kannegaard Aarhus 19004:19.01
  
 PB
7Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 4:26.21
  
 SB
8Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik4:27.85
  
 PB
Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK77 DNF
  
 
M22 3000 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF9:23.52
  
 SB
2Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 9:24.50
  
 PB
3Jonas BertelsenJonas Bertelsen Frederiksberg IF9:26.95
  
 PB
4Jan Christian Herum PedersenJan Christian Herum Pedersen ('02)SG Atletik9:30.19
  
 PB
5Frederik KannegaardFrederik Kannegaard Aarhus 19009:32.86
  
 PB
6Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM9:49.12
  
 
M22 60 m hæk    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF8.62
  
 PB
M22 Højdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta1.71
  
 SB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71 SB
  O
1.74
XXX
  
M22 Stangspring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 4.80
  
 
 
4.50
  O
4.70
  O
4.80
 XO
5.00
XXX
    
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta4.50
  
 
 
4.50
  O
4.70
XXX
      
M22 Længdespring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6.43
  
 
 
4.306.125.956.17  X6.43  
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta6.00
  
 SB
 
5.475.82 SB5.59  X5.816.00 SB  
M22 Trespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Emil Hviid PedersenEmil Hviid Pedersen Aarhus 19009.44
  
 PB
 
8.84 PB9.44 PB  –     
M22 Kuglestød 7.26 kg    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC13.76
  
 PB
 
12.78  X13.33 PB13.2313.2513.76 PB  
2Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM11.78
  
 PB
 
11.6511.74 PB  X11.78 PB  X  X  
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM NM
  
 
 
  –       
M22 4 x 200 m stafet    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Bragdið Bragdið  1:33.41
  
 
  Eiri Jógvansson Glerfoss, Jónas Gunnleivsson Isaksen, Tummas Sjóvará, Sveinur Silvurstein
2Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  1:34.25
  
 
  Dlovan Baker, Jonas Strunge, Tobias Riber Jakobsen, Mikkel Johansson
3Skive A.M. Skive A.M.  1:36.61
  
 
  Noah Birk Meissner, Niklas Haupt, Jakob Rose Hansen, Lasse Hvid Jørgensen
K22 60 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.67
  
 
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta7.96
  
 =PB
3Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK778.29
  
 =PB
4Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM8.40
  
 
5Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC8.43
  
 SB
6Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta8.58
  
 
K22 200 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM24.84
  
 
2Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta26.76
  
 PB
3Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC27.74
  
 SB
Finale B
6.3.
6.3.
1Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM27.65
  
 
2Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 190028.01
  
 
3Sille Oksbroe HejselbakSille Oksbroe Hejselbak ('01)Sparta28.36
  
 
Finale C
6.3.
6.3.
1Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK7727.68
  
 PB
2Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM29.21
  
 
K22 400 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19001:02.46
  
 
2Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:02.82
  
 PB
3Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM1:03.47
  
 SB
K22 1500 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Charlotte Schrøder JensenCharlotte Schrøder Jensen ('02)Aalborg AM5:10.08
  
 PB
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta8.83
  
 
2Ida BoelIda Boel Aarhus 19008.86
  
 
3Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF9.30
  
 
K22 Stangspring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.30
  
 SB
 
2.80 SB
  O
2.90 SB
  O
3.00 SB
  O
3.10 SB
  O
3.20 SB
  O
3.30 SB
  O
3.40
XXX
 
2Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.80
  
 SB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.60 =SB
  O
2.80 SB
  O
2.90
XXX
   
3Emma Rokkjer LangballEmma Rokkjer Langball ('02)Hvidovre AM2.40
  
 
 
2.20
  O
2.40
  O
2.60
XXX
     
K22 Længdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta5.59
  
 PB
 
5.59 PB5.175.465.29  X3.70  
2Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)Hvidovre AM5.43
  
 PB
 
5.43 PB5.305.16  X  X  X  
3Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC5.06
  
 PB
 
4.84  X4.78  X5.06 PB4.97  
4Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið4.76
  
 PB
 
4.54 =SB4.68 PB  X4.554.68 =PB4.76 PB  
K22 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM13.53
  
 PB
 
12.86 SB12.6012.6613.46 PB13.4313.53 PB  
2Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF10.85
  
 PB
 
10.6710.85 PB10.6010.7010.4810.81  
3Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 190010.46
  
 
 
9.429.619.4710.2310.46  X  
4Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK9.34
  
 SB
 
9.34 SB9.17  X9.249.129.05  
K22 4 x 200 m stafet    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  1:43.19
  
DUR-21 
  Ida Beiter Bomme, Cecilie Gedsø Færge, Betty Marie Ramsgaard Jensen, Louise Bach Moore
2Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  1:49.70
  
 
  Anne Bonderup Andersen, Mille B. Olesen, Signe Lehmann, Line Holm Jensen
3Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  1:51.32
  
 
  Misja B. Jepsen, Beatrice Kristensen, Bjørk Nørremark, Emma Flor
D19 60 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta7.12
  
 PB
2Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19007.17
  
 PB
3Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta7.18
  
 
4Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta7.23
  
 
5Malte BankMalte Bank ('03)Sparta7.26
  
 
6August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF7.28
  
 PB
7Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM7.64
  
 
Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM DNS
  
 
Indledende heats5.3.
Indledende 1
5.3.
5.3.
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta7.13
Q
  
 PB
2Malte BankMalte Bank ('03)Sparta7.19
Q
  
 PB
3Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19007.20
q
  
 PB
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM7.60
q
  
 
5Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 19007.61
  
 
6Jacob HermansenJacob Hermansen ('03)Viking Atletik7.67
  
 PB
7Jacob Cort NielsenJacob Cort Nielsen ('04)Viking Atletik7.85
  
 PB
Indledende 2
5.3.
5.3.
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta7.19
Q
  
 PB
2Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta7.25
Q
  
 
3August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF7.34
q
  
 
4Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM7.35
q
  
 
5Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF7.61
  
 
6Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM7.87
  
 PB
D19 200 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta23.06
  
 PB
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta23.30
  
 PB
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta DNF
  
 
Finale B
6.3.
6.3.
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF22.75
  
 PB
1Malte BankMalte Bank ('03)Sparta23.06
  
 PB
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas24.34
  
 PB
3Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK27.11
  
 PB
Finale C
6.3.
6.3.
2Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190023.08
  
 PB
3August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF23.42
  
 PB
Finale D
6.3.
6.3.
1Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF24.47
  
 PB
Emil Pontoppidan JensenEmil Pontoppidan Jensen ('03)IK Hellas DQ
  
 
D19 400 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta49.30
  
 
2Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF50.95
  
 PB
3Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM51.20
  
 PB
4Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja53.26
  
 
Finale B
5.3.
5.3.
1Emil Pontoppidan JensenEmil Pontoppidan Jensen ('03)IK Hellas53.30
  
 
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas53.56
  
 PB
3Jacob Cort NielsenJacob Cort Nielsen ('04)Viking Atletik56.03
  
 PB
4Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK1:02.14
  
 PB
D19 800 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas1:57.89
  
 PB
2Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF1:58.87
  
 PB
3Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF1:59.22
  
 
4Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK772:01.02
  
 PB
5Cilius JørgensenCilius Jørgensen ('04)Gentofte IK2:16.54
  
 PB
6Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM2:20.69
  
 PB
D19 1500 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK774:15.12
  
 PB
2Victor Tvistholm JørgensenVictor Tvistholm Jørgensen ('04)Greve Trim4:16.12
  
 
3Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas4:18.89
  
 PB
4Joakim BertelsenJoakim Bertelsen ('04)Skive AM4:22.74
  
 PB
5Sergi Prats SoléSergi Prats Solé ('03)Aarhus 1900 / ESP4:36.60
  
 
6Mikkel Schnedler RasmussenMikkel Schnedler Rasmussen ('03)AGF Atletik4:39.37
  
 PB
D19 3000 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK778:49.28
  
 
2Bjarke Norre RasmussenBjarke Norre Rasmussen ('03)Team DistanceRunning.dk8:52.67
  
 PB
3Victor Tvistholm JørgensenVictor Tvistholm Jørgensen ('04)Greve Trim8:53.93
  
 PB
4Joakim BertelsenJoakim Bertelsen ('04)Skive AM8:53.96
  
 PB
5Jakob Lund FriskJakob Lund Frisk ('03)BAC9:20.87
  
 PB
6Lasse Odgaard JakobsenLasse Odgaard Jakobsen ('04)Lemvig LK9:47.64
  
 PB
7Mathias Noah BøhrkMathias Noah Bøhrk ('04)Vejle IF9:50.24
  
 PB
8Sergi Prats SoléSergi Prats Solé ('03)Aarhus 1900 / ESP9:56.52
  
 PB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta8.27
  
 
2Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta8.51
  
 
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja8.57
  
 
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM8.78
  
 PB
5Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta9.67
  
 
D19 Højdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.95
  
 PB
 
1.77
  O
1.80
  O
1.83
  O
1.86
  O
1.89
  O
1.92
  O
1.95 PB
 XO
2.00
XXX
2Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.80
  
 
 
1.71
  O
1.74
  O
1.77
XXO
1.80
XXO
1.83
XXX
   
D19 Stangspring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM3.90
  
 PB
 
3.70 SB
 XO
3.80 =PB
XXO
3.90 PB
 XO
4.00
XXX
    
2Kaspar HenriksenKaspar Henriksen ('03)Odense Atletik 3.80
  
 SB
 
3.40 SB
  O
3.60 SB
  O
3.70 SB
  O
3.80 SB
  O
3.90
XXX
   
D19 Længdespring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Malte BankMalte Bank ('03)Sparta6.41
  
 
 
  X  X  X  X  X6.41  
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM5.92
  
 
 
5.92  –  –  –5.68  –  
D19 Trespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas12.07
  
 PB
 
11.94 PB11.5211.58  X11.2512.07 PB  
2Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 11.61
  
 PB
 
  X11.61 PB  X11.44  X  X  
3Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK10.07
  
 
 
9.66  X9.389.749.8910.07  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 15.71
  
 
 
  X  X14.73  X  X15.71  
2Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.42
  
 PB
 
13.5514.42 PB13.6913.54  X12.82  
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta13.48
  
 =PB
 
13.2812.84  X13.48 =PB13.19  –  
4Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta13.03
  
 PB
 
13.03 PB12.8212.7512.9113.0212.78  
5Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta12.92
  
 
 
12.9212.4411.97  X  X12.02  
6Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta12.55
  
 
 
11.7512.1112.1812.5512.16  –  
7Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja12.36
  
 
 
11.7112.1911.85  X12.36  X  
8Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)Esbjerg AM12.28
  
 PB
 
12.28 PB12.23  X  X  X  X  
9David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF10.31
  
 
 
10.3110.2610.06     
D19 4 x 200 m stafet    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  1:30.98
  
 
  Sofus Peter Lassen, Malte Bank, Sofus Olivarius Vølund, Sebastian Højriis Monneret
2Idrætsklubben Hellas, Roskilde Idrætsklubben Hellas, Roskilde  1:37.23
  
 
  Tobias Feldborg Nielsen, Elias Solvang, Rasmus Jæger, Emil Pontoppidan Jensen
P19 60 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik7.61
  
 
2Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.61
  
 
3Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF7.75
  
 
4Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta7.82
  
 
5Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF7.99
  
 
6Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM8.03
  
 
7Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM8.07
  
 
Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM DNS
  
 
Indledende heats5.3.
Indledende 1
5.3.
5.3.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik7.62
Q
  
 
2Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF7.74
Q
  
 
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF7.91
q
  
 
4Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM8.01
q
  
 
5Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.15
  
 SB
6Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK8.29
  
 
7Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið8.52
  
 SB
Indledende 2
5.3.
5.3.
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.58
Q
  
 
2Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM7.78
Q
  
 
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta7.79
q
  
 
4Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM8.00
q
  
 PB
5Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 8.21
  
 SB
6Viktoria Fyhn KulyovViktoria Fyhn Kulyov ('04)AGF Atletik8.38
  
 
7Sissel Lentz ChristensenSissel Lentz Christensen ('03)Odense Atletik 8.41
  
 
P19 200 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja25.20
  
 
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta25.50
  
 
3Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM25.99
  
 PB
Finale B
6.3.
6.3.
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF25.67
  
 
2Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 27.93
  
 SB
Finale C
6.3.
6.3.
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM26.36
  
 PB
2Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja27.21
  
 SB
3Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik28.46
  
 SB
Finale D
6.3.
6.3.
1Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF27.78
  
 SB
2Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM28.27
  
 PB
3Sissel Lentz ChristensenSissel Lentz Christensen ('03)Odense Atletik 28.31
  
 SB
P19 400 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja56.48
  
 PB
2Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 58.49
  
 PB
3Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja1:02.38
  
 PB
4Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM1:03.56
  
 PB
P19 800 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM2:16.46
  
 PB
2Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF2:16.91
  
 
3Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF2:18.40
  
 PB
4Ida DuelundIda Duelund ('04)Haderslev IF2:20.01
  
 
5Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 2:22.31
  
 PB
6Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 2:22.40
  
 PB
7Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM2:32.15
  
 
8Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta2:36.15
  
 
P19 1500 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM4:42.85
  
 PB
2Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 4:45.86
  
 PB
3Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF4:54.64
  
 PB
4Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM5:04.44
  
 
5Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta5:05.95
  
 SB
6Amanda HedemannAmanda Hedemann ('04)SG Atletik5:22.15
  
 PB
P19 3000 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM10:04.79
  
 
2Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 10:14.63
  
 
3Astrid My Rønde KristensenAstrid My Rønde Kristensen ('04)SG Atletik10:22.66
  
 PB
4Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM10:43.57
  
 PB
5Amanda HedemannAmanda Hedemann ('04)SG Atletik11:58.73
  
 PB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik8.41
  
 
2Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA9.09
  
 
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta9.27
  
 
4Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA10.13
  
 
5Emma Surlykke MogensenEmma Surlykke Mogensen ('03)Hvidovre AM11.26
  
 =PB
P19 Højdespring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19001.67
  
 
 
1.51
  O
1.57
  O
1.60
  O
1.63
 XO
1.67
 XO
1.70
XXX
  
P19 Stangspring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2.90
  
 SB
 
2.60 SB
  O
2.80 SB
  O
2.90 SB
  O
3.00
XXX
    
P19 Længdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA6.11
  
 PB
 
5.625.775.715.41  X6.11 PB  
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.80
  
 PB
 
  X5.63 =PB5.63 =PB5.64 PB5.80 PB  X  
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5.52
  
 PB
 
5.385.35  X  X5.52 PB5.43  
4Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.39
  
 PB
 
5.39 PB3.885.35  X5.33  X  
5Viktoria Fyhn KulyovViktoria Fyhn Kulyov ('04)AGF Atletik5.02
  
 PB
 
4.925.02 PB  X  X  X4.96  
6Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið4.81
  
 PB
 
4.26 SB4.58 SB4.81 PB3.404.682.99  
7Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM4.80
  
 
 
4.534.804.664.574.704.60  
8Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM4.68
  
 SB
 
4.64 SB4.394.594.68 SB4.36  X  
9Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 4.56
  
 
 
4.324.564.48     
11Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA4.38
  
 
 
4.164.38  X     
P19 Trespring     
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF11.76
  
 
 
  X11.76  –  X  –  –  
2Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik10.92
  
 PB
 
10.79 =PB  X  X10.92 PB10.8110.75  
3Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið9.93
  
 SB
 
  X9.93 SB  X  X  –  –  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta12.26
  
 
 
11.5211.96  X11.9412.2612.03  
2Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia10.95
  
 PB
 
10.2410.68 PB10.95 PB10.5010.6810.88  
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta10.74
  
 
 
9.9710.7410.37  X10.4710.34  
4Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA10.73
  
 
 
10.029.67  X9.4710.1510.73  
5Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM9.99
  
 PB
 
9.80 PB  X  X9.399.99 PB9.87  
6Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja8.96
  
 PB
 
  X8.96 PB  X  X  X8.25  
7Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA8.41
  
 
 
7.697.728.108.078.108.41  
P19 4 x 200 m stafet    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  1:46.81
  
 
  Filippa Roug, Stine Baandrup Tindbæk, Nanna Grubert, Ashley Gnanogoh
2Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  1:48.50
  
 
  Ellen Olesen, Marie B. Olesen, Aranya Kanakalingam, Christine Klitgaard
3Skive A.M. Skive A.M.  1:52.36
  
 
  Julie Hesselvig, Maya Cecilie Fruergaard, Signe Risvig, Nanna Tveen Høgsberg
4Trongårdens Idræts Forening Trongårdens Idræts Forening  1:58.87
  
 
  Thea Lei Hansgaard, Ida Hørdum Nielsen, Frederikke Poulsen, Pauline Bennett Thorup
D17 60 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Hector WandtHector Wandt ('05)Sparta7.03
  
 
2Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik7.14
  
 PB
3Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM7.19
  
 
4Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta7.25
  
 
5Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik7.27
  
 =PB
6Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.35
  
 PB
7Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið7.37
  
 
8Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta7.41
  
 
Indledende heats5.3.
Indledende 1
5.3.
5.3.
1Hector WandtHector Wandt ('05)Sparta7.10
Q
  
 
2Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik7.19
q
  
 PB
3Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF7.39
  
 PB
4Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF7.55
  
 
5Emil Ellersgaard KruseEmil Ellersgaard Kruse ('06)SAK777.63
  
 
6Mads Villum Poulin HyldahlMads Villum Poulin Hyldahl ('05)Sparta7.84
  
 
7Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF8.57
  
 
Indledende 2
5.3.
5.3.
1Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM7.24
Q
  
 
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta7.37
q
  
 PB
3Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja7.41
  
 =PB
4Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK7.57
  
 
5Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM7.72
  
 PB
6Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM7.80
  
 PB
Indledende 3
5.3.
5.3.
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta7.23
Q
  
 
2Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 7.40
  
 PB
3Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK777.41
  
 
4Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF7.69
  
 
5Kalle HoeckKalle Hoeck ('06)Gentofte IK7.85
  
 
6Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC8.19
  
 
Indledende 4
5.3.
5.3.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik7.28
Q
  
 
2Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið7.29
q
  
 PB
3Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.37
q
  
 =PB
4Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF7.47
  
 PB
5Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta7.77
  
 PB
6Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 7.80
  
 PB
D17 200 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK22.39
  
 PB
2Hector WandtHector Wandt ('05)Sparta22.87
  
 
3Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik23.54
  
 PB
Finale B
6.3.
6.3.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið23.26
  
 PB
2Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF23.52
  
 PB
3Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF24.10
  
 
Finale C
6.3.
6.3.
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta23.43
  
 
2Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF23.60
  
 
Finale D
6.3.
6.3.
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja23.79
  
 PB
2Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK24.00
  
 PB
Finale E
6.3.
6.3.
1Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7724.07
  
 
2Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja24.35
  
 PB
3Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 25.72
  
 
Finale F
6.3.
6.3.
1Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 24.57
  
 PB
2Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM24.89
  
 PB
6.3.
6.3.
1Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM24.87
  
 PB
2Kalle HoeckKalle Hoeck ('06)Gentofte IK25.45
  
 PB
3Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro26.31
  
 PB
D17 400 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK50.20
  
 PB
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið51.11
  
 PB
3Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF52.53
  
 PB
4Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM55.14
  
 PB
Finale B
5.3.
5.3.
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja55.59
  
 PB
2David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM56.86
  
 
3Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja56.98
  
 PB
4Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF1:02.03
  
 PB
D17 800 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF2:08.88
  
 
2Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM2:08.97
  
 PB
3Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 2:11.75
  
 
4Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas2:11.95
  
 PB
5Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM2:12.79
  
 
6Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 2:13.08
  
 
Finale B
5.3.
5.3.
1Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19002:14.96
  
 
2Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro2:15.48
  
 PB
3Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM2:15.74
  
 
4Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM2:16.76
  
 
D17 1500 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Sparta4:08.41
  
 PB
2Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC4:11.27
  
 
3Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta4:15.69
  
 PB
4Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta4:24.75
  
 
5Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF4:29.19
  
 PB
6Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM4:40.57
  
 
Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM DNF
  
 
Finale B
6.3.
6.3.
1Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM4:30.93
  
 
2Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM4:41.77
  
 PB
3Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF4:44.95
  
 PB
4Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 4:50.81
  
 PB
5Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19004:51.22
  
 
6Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM4:54.87
  
 
D17 3000 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Sparta9:00.00
  
 PB
2Gustav Røn-BuskovGustav Røn-Buskov ('05)AGF Atletik9:19.50
  
 PB
3Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM9:49.00
  
 PB
4Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM9:56.83
  
 PB
5Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM10:17.58
  
 PB
6Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 10:42.01
  
 PB
Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC DNF
  
 
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik8.33
  
 PB
2Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið8.48
  
 PB
3Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK8.68
  
 PB
4Bertram Wolff LarsenBertram Wolff Larsen ('06)Helsingør IF9.40
  
 
5Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM9.45
  
 PB
6Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta9.63
  
 
7Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta10.57
  
 
8Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik11.17
  
 PB
Indledende heats6.3.
Indledende 1
6.3.
6.3.
Kyrylo LampytskyiKyrylo Lampytskyi ('05)Aalborg AM / UKR8.34
q
  
 
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið8.52
Q
  
 PB
2Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik8.54
Q
  
 PB
3Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta9.36
q
  
 PB
4Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta10.20
q
  
 PB
Indledende 2
6.3.
6.3.
1Bertram Wolff LarsenBertram Wolff Larsen ('06)Helsingør IF9.25
Q
  
 PB
2Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM9.56
Q
  
 PB
3Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK10.75
q
  
 PB
4Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik11.52
q
  
 
D17 Højdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.92
  
 =PB
 
1.74
  O
1.80
  O
1.83
  O
1.86
  O
1.89
 XO
1.92 =PB
  O
1.95
XXX
 
2Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.89
  
 PB
 
1.71
  O
1.74
  O
1.77
  O
1.80
  O
1.83
  O
1.86
  O
1.89 PB
 XO
1.92
XXX
3Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM1.71
  
 PB
 
1.60 PB
  O
1.65 PB
  O
1.68 PB
  O
1.71 PB
  O
1.74
XXX
   
4Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC1.65
  
 PB
 
1.55 =PB
  O
1.60 PB
  O
1.65 PB
  O
1.68
XXX
    
5Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM1.60
  
 =PB
 
1.50
  O
1.55
 XO
1.60 =PB
  O
1.65
XXX
    
D17 Stangspring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM3.30
  
 PB
 
3.00
  O
3.20 =PB
  O
3.30 PB
  O
3.40
XXX
    
2Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK3.00
  
 PB
 
2.80
  O
3.00
  O
3.20
XXX
     
3Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta2.80
  
 
 
2.80
  O
3.00
XXX
      
D17 Længdespring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið7.07
  
 PB
 
6.41 PB6.57 PB  –6.71 PB6.99 PB7.07 PB  
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið7.04
  
 PB
 
6.60 PB6.436.65 PB6.87 PB6.607.04 PB  
3Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta6.27
  
 PB
 
6.206.204.39  X6.256.27  
4Emil Ellersgaard KruseEmil Ellersgaard Kruse ('06)SAK776.09
  
 PB
 
5.99 PB5.855.45  X5.926.09 PB  
5Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 5.71
  
 PB
 
5.71 PB  X5.305.365.535.64  
6Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja5.21
  
 
 
5.20  X5.205.21  X5.21  
7Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF4.21
  
 PB
 
4.144.21 PB4.124.024.174.19  
Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM NM
  
 
 
  –       
D17 Trespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja11.94
  
 PB
 
  X10.99  X11.7011.5811.94 PB  
2Lasse Holm JensenLasse Holm Jensen ('05)Esbjerg AM11.00
  
 PB
 
  X10.63 PB  X10.3111.00 PB10.99  
3Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 9.35
  
 PB
 
8.52 SB8.468.57 SB8.74 SB  X9.35 PB  
Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF NM
  
 
 
  X  X  –  –  –   
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik15.15
  
 PB
 
13.5014.0414.4814.5914.3815.15 PB  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.49
  
 
 
12.30  X14.1214.2414.4914.15  
3Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik12.33
  
 PB
 
11.83 PB12.20 PB11.2711.7412.1912.33 PB  
4Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta12.03
  
 PB
 
11.4311.72 PB12.03 PB11.5111.3011.80  
5Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM11.82
  
 
 
11.4711.8210.86  X11.0810.83  
6Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK10.14
  
 PB
 
9.56 PB9.119.57 PB10.10 PB10.14 PB  X  
D17 4 x 200 m stafet    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  1:34.59
  
 
  Vitus Rosenkrands, Sophus Emil Ramsgaard Jensen, Anyel Weis, Hector Wandt
2Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  1:38.65
  
 
  Rasmus Eybye Petersen, August Skytte Christensen, Daniel Bisgaard, Mathias Højen
3Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  1:39.11
  
 
  Viktor Sigge Greifenstein, David Rørvig, Kasper Birk, Pedro Baptista
P17 60 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.90
  
 
2Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta7.91
  
 PB
3Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta8.07
  
 
4Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK8.08
  
 PB
5Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.13
  
 
6Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK8.14
  
 
7Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM8.34
  
 
8Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK8.39
  
 
Indledende heats5.3.
Indledende 1
5.3.
5.3.
1Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta7.92
Q
  
 PB
2Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK8.05
Q
  
 SB
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK8.29
q
  
 PB
4Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM8.72
  
 
5Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK778.84
  
 PB
Indledende 2
5.3.
5.3.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.95
Q
  
 
2Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK8.10
Q
  
 PB
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM8.36
q
  
 
4Natasha BurkalNatasha Burkal ('06)Helsingør IF8.54
  
 PB
5Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik8.74
  
 
6Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik9.18
  
 
Indledende 3
5.3.
5.3.
1Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta8.11
Q
  
 
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.15
Q
  
 
3Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19008.39
  
 
4Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.74
  
 
5Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik8.80
  
 PB
6Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC8.81
  
 PB
P17 200 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM25.80
  
 PB
2Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK26.78
  
 PB
3Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta27.04
  
 
Finale B
6.3.
6.3.
1Amaya Kruse JørgensenAmaya Kruse Jørgensen ('06)Sparta26.40
  
 PB
2Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Aalborg AM28.28
  
 PB
Finale C
6.3.
6.3.
1Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK27.04
  
 PB
2Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik27.51
  
 PB
3Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 27.76
  
 
Finale D
6.3.
6.3.
1Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik27.51
  
 PB
2Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta28.63
  
 PB
3Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF28.65
  
 PB
Finale E
6.3.
6.3.
1Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið28.82
  
 PB
2Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik28.90
  
 PB
3Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik29.52
  
 PB
Finale F
6.3.
6.3.
1Natasha BurkalNatasha Burkal ('06)Helsingør IF29.08
  
 SB
2Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik30.99
  
 SB
P17 400 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik1:00.86
  
 PB
2Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1:02.24
  
 PB
3Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti1:04.54
  
 PB
Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja DQ
  
 
Finale B
5.3.
5.3.
1Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM1:05.71
  
 PB
2Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið1:07.32
  
 PB
3Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik1:07.51
  
 PB
P17 800 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta2:12.00
  
 PB
2Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:25.41
  
 
3Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Aalborg AM2:25.67
  
 
4Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti2:30.85
  
 
5Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan2:33.05
  
 PB
6Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik2:38.43
  
 
7Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF2:39.72
  
 SB
P17 1500 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:36.22
  
 
2Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:39.81
  
 PB
3Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja4:57.23
  
 PB
4Terese Uhre KristiansenTerese Uhre Kristiansen ('06)Esbjerg AM5:00.43
  
 
5Frida FrobergFrida Froberg ('05)AGF Atletik5:09.91
  
 SB
6Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF5:21.57
  
 PB
7Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan5:23.82
  
 PB
8Abigail SaccoAbigail Sacco ('06)Sparta5:28.97
  
 
P17 3000 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 10:32.57
  
 PB
2Terese Uhre KristiansenTerese Uhre Kristiansen ('06)Esbjerg AM10:58.74
  
 PB
3Abigail SaccoAbigail Sacco ('06)Sparta11:49.03
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja9.10
  
 
2Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC9.43
  
 PB
3Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik9.60
  
 PB
4Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM9.67
  
 
5Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik9.86
  
 PB
6Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja9.91
  
 
7Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 190010.79
  
 PB
Indledende heats6.3.
Indledende 1
6.3.
6.3.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja9.10
Q
  
 
2Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC9.50
Q
  
 PB
3Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja9.98
q
  
 
4Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 190010.88
q
  
 
Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 1900 DNF
  
 
Indledende 2
6.3.
6.3.
1Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik9.73
Q
  
 PB
2Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik9.87
Q
  
 PB
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM10.06
q
  
 
Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta DNF
  
 
P17 Højdespring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja1.60
  
 PB
 
1.45
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57 =PB
  O
1.60 PB
  O
1.63
XXX
  
2Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19001.60
  
 =PB
 
1.45
  O
1.51
XXO
1.54
 XO
1.57
  O
1.60 =PB
XXO
1.63
XXX
  
3Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1.57
  
 
 
1.51
  O
1.54
  O
1.57
  O
1.60
XXX
    
3Ieva StonciuteIeva Stonciute ('05)Sparta / LTU1.57
  
 PB
 
1.45
  O
1.48
  O
1.51 PB
  O
1.54 PB
  O
1.57 PB
  O
1.60
XXX
  
5Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.54
  
 
 
1.51
  O
1.54
  O
1.57
XXX
     
6Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød1.51
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45 =SB
  O
1.48 SB
  O
1.51 =PB
XXO
1.54
XXX
 
7Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.48
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
  O
1.51
XXX
    
8Anna Braad OlesenAnna Braad Olesen ('05)BAC1.48
  
 PB
 
1.40 =PB
  O
1.45 PB
XXO
1.48 PB
 XO
1.51
XXX
    
9Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK771.45
  
 
 
1.40
 XO
1.45
  O
1.48
XXX
     
10Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik1.45
  
 
 
1.45
XXO
1.51
XXX
      
P17 Stangspring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.40
  
 =PB
 
2.80
  O
3.00
  O
3.10
 XO
3.20
 XO
3.30
  O
3.40 =PB
  O
3.50
XXX
 
2Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Sparta3.40
  
 
 
3.20
  O
3.40
 XO
3.50
XXX
     
3Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja2.60
  
 =SB
 
2.40
  O
2.60 =SB
 XO
2.80
XXX
     
P17 Længdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.55
  
 PB
 
5.48 PB5.53 PB5.55 PB5.50  X5.33  
2Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja5.49
  
 PB
 
5.37 PB5.41 PB5.145.49 PB5.19  X  
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK5.41
  
 PB
 
5.35 PB5.39 PB4.615.205.215.41 PB  
4Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.36
  
 PB
 
  X5.075.115.245.36 PB  X  
5Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK5.25
  
 
 
  X  X4.925.07  X5.25  
6Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF5.10
  
 PB
 
5.10 PB4.904.914.844.914.78  
7Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM5.05
  
 
 
4.845.013.614.905.05  X  
8Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta5.01
  
 
 
4.894.934.964.955.014.88  
9Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.88
  
 
 
4.864.884.81     
10Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 19004.70
  
 PB
 
4.70 PB4.454.44     
11Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK774.63
  
 =SB
 
4.324.254.63 =SB     
12Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.60
  
 =PB
 
4.60 =PB4.444.58     
13Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK774.51
  
 
 
4.484.484.51     
14Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC4.43
  
 PB
 
  X4.43 PB4.08     
15Cecilie Engel WestphallCecilie Engel Westphall ('06)SAK774.10
  
 
 
3.874.094.10     
16Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC4.01
  
 
 
  X  X4.01     
P17 Trespring     
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM11.03
  
 PB
 
10.4510.54  X11.03 PB  –10.75  
2Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 10.33
  
 PB
 
10.1010.33 PB  X10.1110.14  X  
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið9.76
  
 
 
9.629.629.569.479.689.76  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja12.09
  
 
 
12.0911.38  X11.2511.9111.73  
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta11.92
  
 
 
10.3110.9610.7511.4111.9211.15  
3Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF11.03
  
 
 
  X10.5510.4010.6411.0310.31  
4Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta10.76
  
 PB
 
10.76 PB10.139.28  X9.7710.10  
5Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM10.73
  
 
 
10.7210.3510.73  X10.0210.67  
6Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC10.36
  
 
 
9.9510.1210.0810.369.269.66  
7Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.12
  
 
 
10.12  X  X10.079.5510.10  
8Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød10.01
  
 
 
9.289.7410.019.749.299.89  
9Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 9.95
  
 SB
 
9.95 SB8.509.81     
10Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.24
  
 
 
8.539.248.88     
11Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF8.97
  
 
 
8.68  X8.97     
12Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja8.07
  
 
 
  X  X8.07     
13Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19007.53
  
 
 
7.537.516.90     
P17 4 x 200 m stafet    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  1:47.19
  
 
  Anna Pedersen, Sofia Thøgersen, Pil Nedergaard, Amaya Kruse Jørgensen
2Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  1:47.29
  
DUR-16 
  Elin Lynge, Ida B Nielsen, Signe B. Nielsen, Frederikke Voss Vestergaard
3Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  1:57.35
  
 
  Christine Bjerre Jensen, Nanna Hjelmborg, Maya Korsgaard Nicholson, Isabella Cochran
D15 60 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta7.48
  
 PB
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19007.51
  
 PB
3Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK807.63
  
 PB
4Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA7.64
  
 PB
Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta DNS
  
 
Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM DNS
  
 
Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC DNS
  
 
Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK DNS
  
 
Indledende heats5.3.
Indledende 1
5.3.
5.3.
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19007.53
Q
  
 PB
2William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM7.74
  
 PB
3Lucas NeckelmannLucas Neckelmann ('07)Odense Atletik 8.07
  
 
4Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK808.29
  
 
5Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta8.37
  
 
6Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF8.42
  
 
Indledende 2
5.3.
5.3.
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC7.60
Q
  
 
2Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta7.65
q
  
 PB
3Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 7.68
q
  
 PB
4Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF7.89
  
 PB
5Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX7.99
  
 PB
6Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF8.03
  
 
7Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM8.36
  
 
Indledende 3
5.3.
5.3.
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK7.64
Q
  
 
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA7.65
q
  
 PB
3Sylvester Tau Mansachs LarsenSylvester Tau Mansachs Larsen ('07)SAK777.98
  
 
4Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF8.00
  
 PB
5Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK778.01
  
 
6Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19008.22
  
 
Indledende 4
5.3.
5.3.
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta7.54
Q
  
 PB
2Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK807.68
q
  
 
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta7.85
  
 PB
4Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK807.97
  
 
5Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið8.15
  
 PB
6Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK778.19
  
 =PB
D15 200 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8024.44
  
 PB
2Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 25.10
  
 PB
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta25.20
  
 PB
Finale B
6.3.
6.3.
1Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA24.85
  
 PB
2William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM25.16
  
 PB
3Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið26.56
  
 
Finale C
6.3.
6.3.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 24.86
  
 PB
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK24.90
  
 PB
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC26.47
  
 PB
Finale D
6.3.
6.3.
1Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik25.56
  
 PB
2Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7725.71
  
 PB
3Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8025.88
  
 PB
Finale E
6.3.
6.3.
1Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7727.09
  
 PB
2Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM27.39
  
 PB
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta28.10
  
 
Finale F
6.3.
6.3.
1Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF27.61
  
 PB
2Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta28.33
  
 PB
D15 800 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 2:12.38
  
 PB
2Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF2:16.27
  
 
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2:17.76
  
 PB
4Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK2:17.94
  
 PB
5Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19002:23.87
  
 PB
6Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 2:26.02
  
 PB
7Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta2:28.03
  
 PB
8Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 2:31.85
  
 
Finale B
5.3.
5.3.
1Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM2:29.83
  
 PB
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF2:29.93
  
 PB
3Bastian Lindholt PoulsenBastian Lindholt Poulsen ('07)Viborg AM2:32.88
  
 
D15 1500 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1William KnudsenWilliam Knudsen ('07)Vejle IF4:28.49
  
 PB
2William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta4:29.95
  
 PB
3Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF4:30.20
  
 PB
4Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas4:34.64
  
 PB
5Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta4:46.07
  
 PB
6Mikkel ClemmensenMikkel Clemmensen ('07)AK Kilen4:47.36
  
 
7Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 4:52.86
  
 PB
8Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK5:04.39
  
 PB
Finale B
6.3.
6.3.
1Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta5:06.74
  
 PB
2Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK775:06.76
  
 PB
3Bastian Lindholt PoulsenBastian Lindholt Poulsen ('07)Viborg AM5:09.69
  
 PB
4Malthe Kjær HeesgaardMalthe Kjær Heesgaard ('08)HGF AM5:12.35
  
 PB
5Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM5:14.18
  
 PB
6Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF5:17.96
  
 PB
7Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF5:19.01
  
 
D15 3000 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1William KnudsenWilliam Knudsen ('07)Vejle IF9:38.16
  
 PB
2Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF9:38.99
  
 PB
3William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta9:42.78
  
 PB
4Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas9:44.25
  
 PB
5Mikkel ClemmensenMikkel Clemmensen ('07)AK Kilen10:14.20
  
 PB
6Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 10:41.68
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK8.76
  
 
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19008.96
  
 
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta9.22
  
 PB
4Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19009.53
  
 PB
5William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM9.54
  
 PB
6Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19009.58
  
 PB
7Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190010.24
  
 =PB
8Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta19.73
  
 
Indledende heats6.3.
Indledende 1
6.3.
6.3.
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19008.93
Q
  
 PB
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta9.28
Q
  
 
3Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19009.54
q
  
 PB
4William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM9.69
q
  
 PB
5Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 11.46
  
 PB
6Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta11.46
  
 
Indledende 2
6.3.
6.3.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK8.80
Q
  
 
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta9.55
Q
  
 
3Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19009.73
q
  
 
4Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190010.26
q
  
 
5Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX10.55
  
 
6Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM13.12
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.73
  
 PB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64
  O
1.67 PB
  O
1.70 PB
XXO
1.73 PB
XXO
1.75
  Xr
       
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.70
  
 
 
1.61
  O
1.64
 XO
1.67
  O
1.70
  O
1.73
XXX
   
3Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19001.67
  
 PB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61
  O
1.64 =PB
  O
1.67 PB
  O
1.70
XXX
 
4Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.64
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58 =PB
  O
1.61 PB
 XO
1.64 PB
  O
1.67
XXX
       
5Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.64
  
 PB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
 XO
1.64 PB
  O
1.67
XXX
  
6Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.55
  
 =PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55 =PB
 XO
1.58
XXX
    
7Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM1.50
  
 =PB
 
1.35 =PB
  O
1.40 PB
 XO
1.45 PB
 XO
1.50 PB
 XO
1.55
XXX
   
8Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.50
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50 =PB
XXO
1.55
XXX
   
9Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 1.50
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
XXO
1.45 =PB
XXO
1.50 PB
XXO
1.55
XXX
   
10Maxx RenbækMaxx Renbæk ('08)Odense Atletik 1.40
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40 =PB
 XO
1.45
XXX
     
D15 Stangspring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja3.40
  
 =PB
 
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
 XO
3.40 =PB
 XO
3.50
XXX
  
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19002.80
  
 
 
2.60
  O
2.80
  O
2.90
XXX
     
3Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19002.60
  
 PB
 
2.20
  O
2.40
  O
2.60 PB
XXO
2.80
XXX
    
4Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 19002.40
  
 
 
2.20
 XO
2.40
 XO
2.60
XXX
     
5Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2.40
  
 =PB
 
2.20
  O
2.40 =PB
XXO
2.60
XXX
     
Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta NH
  
 
 
2.20
XXX
       
D15 Længdespring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19006.29
  
 PB
 
5.335.865.956.29 PB6.266.10  
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta5.80
  
 
 
5.115.375.055.805.70  X  
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta5.69
  
 
 
2.914.775.195.455.695.41  
4Lucas NeckelmannLucas Neckelmann ('07)Odense Atletik 5.53
  
 PB
 
5.28 PB5.035.08  X  X5.53 PB  
5Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19005.40
  
 PB
 
5.005.245.32 PB5.035.065.40 PB  
6Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA5.39
  
 PB
 
5.27 PB  X5.155.37 PB  X5.39 PB  
7Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK775.18
  
 PB
 
5.01 PB5.18 PB4.874.87  X4.97  
8Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK775.07
  
 
 
  X5.075.074.725.015.06  
9Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19004.99
  
 
 
4.744.904.99     
10Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF4.90
  
 
 
4.904.004.74     
11Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX4.82
  
 
 
4.824.434.39     
12Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM4.77
  
 
 
4.774.684.61     
13Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK804.46
  
 
 
4.464.214.10     
14Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið4.44
  
 PB
 
4.44 PB2.574.34     
15Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta4.37
  
 PB
 
4.214.214.37 PB     
16Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta4.29
  
 
 
4.074.29  X     
17Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.18
  
 
 
4.184.093.86     
18Maxx RenbækMaxx Renbæk ('08)Odense Atletik 3.98
  
 PB
 
3.95 PB3.98 PB3.63     
D15 Trespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190011.53
  
 PB
 
11.02  X11.19 PB10.8210.9611.53 PB  
2Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190010.47
  
 PB
 
10.04 PB9.6510.10 PB10.10 =PB10.47 PB10.14  
3Rune SkovgaardRune Skovgaard ('08)Gentofte IK10.42
  
 PB
 
  X10.42 PB  X  X  X9.33  
4Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 9.60
  
 PB
 
9.229.249.48 PB9.27  X9.60 PB  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.85
  
 
 
12.8512.2712.64  –  –  –  
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 12.44
  
 PB
 
11.8712.44 PB11.9510.7811.1911.67  
3Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta11.08
  
 
 
10.5011.08  X10.73  –   
4Linus SørensenLinus Sørensen ('07)Aarhus 190010.85
  
 
 
10.7310.859.91  –  –  –  
5Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 10.84
  
 
 
10.4910.8410.3310.6910.4110.82  
6Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19009.41
  
 PB
 
9.41 PB9.33  X8.848.748.89  
7Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK779.39
  
 
 
9.239.319.208.749.199.39  
8Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 9.35
  
 PB
 
8.658.269.10 PB8.609.35 PB8.62  
9Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK808.41
  
 
 
8.158.418.17     
10Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta7.92
  
 
 
7.926.95  X     
11Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM7.83
  
 
 
7.836.507.14     
D15 4 x 200 m stafet    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  1:41.99
  
 
  Oliver Someya Elklint, Mads Vincentsen, Oliver Mikkelsen, Thor Knudsen
2Aarhus 1900 Atletik og Løb Aarhus 1900 Atletik og Løb  1:42.75
  
 
  Simon Winther Tørring, Sofus Paavig, Linus Sørensen, Carl Emil Bohn
3Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  1:46.17
  
 
  Oscar Laycock, Daniel Bertelsen, Thor Rytter Larsen, Sylvester Tau Mansachs Larsen
4Randers Freja Atletik og Motion Randers Freja Atletik og Motion  1:49.80
  
 
  Aleksei Schack Andersen, Nico Schumacher, Marius Johannes Holgersen Goos, Nikolaj Trankjær Andersen
Finale B
6.3.
6.3.
1Holte Atletik Holte Atletik  1:44.29
  
 
  Jeppe Stetkær Bohr, Emil Fischer Schiltmann, Oliver Buus Nilsson, Jakob Hee Schmidt
2Skive A.M. Skive A.M.  1:49.55
  
 
  Jonas Østergaard Stilling, Hjalte Linnet Løndal, Malte Asmudson, William Kudsk Sejer
3Vejle Idrætsforening Vejle Idrætsforening  2:03.43
  
 
  Sebastian Smed Grønkjær, Ibai Elvar Villá Páramo, Valdemar Christensen, William Knudsen
P15 60 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta7.74
  
 
2Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK7.89
  
 PB
3Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.16
  
 
4Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.16
  
 PB
5Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 8.22
  
 =PB
6Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK8.24
  
 
7Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK808.26
  
 
8Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF8.29
  
 
Indledende heats5.3.
Indledende 1
5.3.
5.3.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK808.17
Q
  
 
2Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK8.20
q
  
 =PB
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.50
  
 
4Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM8.57
  
 PB
5Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF8.67
  
 
6Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 8.75
  
 
7Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK809.14
  
 
Indledende 2
5.3.
5.3.
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta7.71
Q
  
DUR-15 PB
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.17
q
  
 PB
3Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF8.27
q
  
 PB
4Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.62
  
 
5Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM8.64
  
 
6Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta8.82
  
 
Indledende 3
5.3.
5.3.
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK7.90
Q
  
 PB
2Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 8.22
q
  
 PB
3Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK8.37
  
 PB
4Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK778.42
  
 
5Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK8.79
  
 
6Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK8.88
  
 
7Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta9.02
  
 
Indledende 4
5.3.
5.3.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.13
Q
  
 PB
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM8.30
  
 
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik8.45
  
 PB
4Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF8.45
  
 
5Bianca BaanBianca Baan ('07)Sparta8.64
  
 PB
6Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK778.73
  
 
6Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK778.73
  
 
8Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 8.86
  
 PB
P15 200 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta25.72
  
 PB
1Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM27.80
  
 PB
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik28.43
  
 PB
1Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM29.24
  
 PB
1Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 30.12
  
 PB
2Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK26.48
  
 PB
2Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF28.43
  
 PB
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja29.11
  
 
2Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM30.27
  
 SB
2Ida Søgaard BondeIda Søgaard Bonde ('08)Greve Atletik31.80
  
 PB
3Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta27.18
  
 
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF28.43
  
 
3Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið29.27
  
 PB
Finale B
6.3.
6.3.
1Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF27.04
  
 PB
2Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 27.36
  
 PB
3Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM27.97
  
 
P15 800 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:23.15
  
 
2Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM2:23.39
  
 
3Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM2:24.50
  
 SB
4Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik2:30.08
  
 PB
5Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 2:30.23
  
 PB
6Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta2:35.81
  
 PB
7Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19002:38.31
  
 PB
Finale B
5.3.
5.3.
1Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM2:35.81
  
 PB
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19002:35.99
  
 PB
3Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM2:42.13
  
 PB
P15 1500 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM5:09.78
  
 
2Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 5:09.81
  
 
3Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik5:09.96
  
 PB
4Katharina ZobelKatharina Zobel ('07)BAC5:12.43
  
 PB
5Emma Lawson-SmithEmma Lawson-Smith ('07)BAC5:20.12
  
 PB
6Caroline NordentoftCaroline Nordentoft ('08)Viborg AM5:23.58
  
 PB
7Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja5:27.68
  
 PB
P15 3000 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Katharina ZobelKatharina Zobel ('07)BAC10:58.12
  
 PB
2Caroline NordentoftCaroline Nordentoft ('08)Viborg AM11:29.41
  
 PB
3Emma Lawson-SmithEmma Lawson-Smith ('07)BAC11:45.88
  
 PB
4Anna Sofie EriksenAnna Sofie Eriksen ('07)SG Atletik11:55.65
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 9.61
  
 PB
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK809.75
  
 PB
3Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja9.76
  
 
4Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.85
  
 PB
5Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK9.90
  
 
6Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta10.11
  
 
7Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta10.19
  
 
8Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.42
  
 
Indledende heats6.3.
Indledende 1
6.3.
6.3.
1Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK9.84
Q
  
 PB
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja9.94
Q
  
 
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.09
q
  
 
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF10.78
  
 PB
5Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 11.01
  
 
6Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF11.23
  
 PB
7Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM11.34
  
 PB
Indledende 2
6.3.
6.3.
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 9.67
Q
  
 PB
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta10.14
Q
  
 
3Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM10.39
  
 
4Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF10.55
  
 PB
5Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK7710.77
  
 PB
6Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190011.30
  
 PB
7Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 190011.76
  
 
Indledende 3
6.3.
6.3.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK809.89
Q
  
 
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.98
Q
  
 PB
3Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta10.01
q
  
 PB
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta10.11
  
 
5Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 11.02
  
 PB
6Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik11.12
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK801.62
  
 PB
 
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
 XO
1.59
  O
1.62 PB
  O
1.65
XXX
2Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK771.59
  
 
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
XXO
1.53
 XO
1.56
 XO
1.59
  O
1.62
  Xs
1.65
  XX
       
3Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.53
  
 
 
1.44
  O
1.47
 XO
1.50
 XO
1.53
  O
1.56
XXX
   
4Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.50
  
 =PB
 
1.35
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50 =PB
  O
1.53
XXX
  
5Caroline SchimmelmannCaroline Schimmelmann ('08)Aarhus 19001.50
  
 =PB
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
XXO
1.50 =PB
XXO
1.53
XXX
 
6Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.47
  
 
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
XXX
    
7Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1.47
  
 
 
1.30
 XO
1.35
  O
1.38
 XO
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
XXX
 
8Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.44
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =PB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
 XO
1.47
XXX
 
8Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta1.44
  
 SB
 
1.38 SB
  O
1.41 SB
  O
1.44 SB
 XO
1.47
XXr
    
10Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.44
  
 
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXO
1.47
XXX
   
11Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið1.41
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXX
   
11Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK1.41
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41 PB
 XO
1.44
XXX
  
13Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM1.41
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXO
1.41
XXO
1.44
XXX
   
14Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.38
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
XXX
    
15Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF1.38
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =PB
 XO
1.38 PB
  O
1.41
XXX
   
16Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.35
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =PB
 XO
1.38
XXX
    
P15 Stangspring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja3.00
  
 
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.90
  O
3.00
  O
3.11
XXX
  
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.70
  
 PB
 
2.40
  O
2.60
XXO
2.70 PB
XXO
2.80
XXX
    
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.50
  
 PB
 
2.20
  O
2.40 =PB
  O
2.50 PB
 XO
2.60
XXX
    
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2.40
  
 
 
2.20
  O
2.40
  O
2.50
XXX
     
5Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK2.40
  
 =PB
 
2.20
  O
2.40 =PB
XXO
2.50
XXX
     
6Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)FIF Hillerød2.20
  
 PB
 
2.00
  O
2.20
  O
2.40
XXX
     
6Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja2.20
  
 
 
2.20
  O
2.40
XXX
      
8Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 2.20
  
 
 
2.00
  O
2.20
 XO
2.40
XXX
     
9Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik2.20
  
 PB
 
2.00
  O
2.20
XXO
2.40
XXX
     
10Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik2.00
  
 
 
2.00
  O
2.20
XXX
      
Maja Kirstine Eybye PetersenMaja Kirstine Eybye Petersen ('08)BAK NH
  
 
 
2.00
XXX
       
P15 Længdespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK5.28
  
 PB
 
4.954.925.094.875.28 PB5.19  
2Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK775.15
  
 PB
 
5.14 PB  X4.775.15 PB5.044.95  
3Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.10
  
 PB
 
4.752.684.834.92 PB5.10 PB5.01  
4Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 5.03
  
 PB
 
4.92 PB  X4.914.92 =PB5.03 PB4.92  
5Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.99
  
 PB
 
4.81 PB4.90 PB4.644.68  X4.99 PB  
6Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.83
  
 PB
 
4.664.83 PB  X  X  X  X  
7Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.81
  
 PB
 
4.81 PB4.644.73  X  X4.69  
8Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.72
  
 PB
 
4.72 PB4.524.554.534.494.56  
9Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.71
  
 
 
4.684.714.62     
10Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK804.61
  
 
 
4.614.584.48     
11Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 4.52
  
 
 
4.524.474.34     
12Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19004.49
  
 
 
4.374.494.32     
13Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF4.49
  
 
 
4.254.364.49     
14Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.46
  
 
 
4.464.302.66     
15Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK4.42
  
 
 
  X4.274.42     
16Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 4.20
  
 
 
3.924.203.82     
17Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF4.17
  
 
 
4.17  X  X     
18Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 3.93
  
 PB
 
  X  X3.93 PB     
Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X     
Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK77 NM
  
 
 
  X  X  X     
Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Trespring     
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM10.25
  
 PB
 
9.649.8110.109.0910.0910.25 PB  
2Hennie Maria SamuelsenHennie Maria Samuelsen ('07)Bragdið10.09
  
 PB
 
9.52 PB9.88 PB9.98 PB9.6510.09 PB9.72  
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF10.08
  
 PB
 
9.7710.08 PB9.978.439.83  X  
4Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.04
  
 
 
9.4310.0110.049.929.399.04  
5Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK9.49
  
 PB
 
7.80 PB9.49 PB8.669.109.359.49 =PB  
6Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM9.44
  
 PB
 
9.269.44 PB9.229.32  X9.35  
7Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK779.39
  
 PB
 
8.79 PB9.31 PB9.279.33 PB9.39 PB9.02  
8Heiða JacobsenHeiða Jacobsen ('08)Bragdið8.96
  
 PB
 
7.738.96 PB7.936.47  X  X  
9Alma Lylloff QvortrupAlma Lylloff Qvortrup ('08)SAK778.67
  
 
 
8.178.378.67     
10Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF8.41
  
 
 
8.278.417.87     
11Ingrid BoveIngrid Bove ('07)Gentofte IK8.07
  
 PB
 
7.80 PB7.728.07 PB     
12Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19007.73
  
 
 
7.73  –  –     
Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 11.84
  
 PB
 
10.38 PB10.42 PB10.2910.95 PB11.78 PB11.84 PB  
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta11.16
  
 
 
9.2010.218.5710.7411.1610.35  
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.49
  
 PB
 
8.689.599.809.789.0410.49 PB  
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF10.25
  
 
 
9.699.349.329.499.7910.25  
5Line SvareLine Svare ('08)Amager AC10.17
  
 PB
 
9.87 PB9.839.739.5810.17 PB9.40  
6Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.16
  
 
 
9.3210.1010.16  X8.9510.15  
7Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM10.05
  
 PB
 
10.05 PB10.049.859.519.8710.03  
8Asta GarderAsta Garder ('07)KIF9.56
  
 PB
 
9.10 PB9.56 PB9.518.608.298.57  
9Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF9.48
  
 PB
 
9.21 PB9.40 PB9.48 PB     
10Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK809.37
  
 
 
9.189.129.37     
11Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF8.68
  
 
 
7.548.688.68     
12Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF8.58
  
 
 
8.538.498.58     
13Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 8.54
  
 
 
8.548.528.35     
14Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK808.54
  
 
 
8.448.547.71     
15Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK8.53
  
 
 
8.268.488.53     
16Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC8.45
  
 
 
  X7.528.45     
17Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro8.18
  
 
 
8.188.187.63     
18Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik7.97
  
 
 
7.977.507.85     
19Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta7.81
  
 
 
7.707.817.75     
20Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta7.64
  
 PB
 
7.057.64 PB7.50     
P15 4 x 200 m stafet    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Ballerup Atletik Klub Ballerup Atletik Klub  1:49.96
  
 
  Frederikke Lundberg, Louise Bisgaard, Dagmar Mathilde L Karlsen, Sarah Jansteen Eskesen
2Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  1:50.11
  
 
  Esther Falck, Ingrid Olivarius Vølund, Amalie Sofie Nielsen, Maja Børregaard Voigt
3Greve Atletik Greve Atletik  1:58.81
  
 
  Sofie Skovgaard Olesen, Filippa Tvistholm Jørgensen, Ida Søgaard Bonde, Cecilie M Carstensen
4Silkeborg Atletik Klub 77 Silkeborg Atletik Klub 77  2:00.79
  
 
  Karla Mærkedal, Maja My Outzen Vejlgård, Alma Lylloff Qvortrup, Iris Fink Amit
Finale B
6.3.
6.3.
1Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  1:54.18
  
 
  Isabella Bonde, Aliya Dahl, Mille Elmer, Sophia Bonde
2Randers Freja Atletik og Motion Randers Freja Atletik og Motion  1:56.86
  
 
  Clara Momme Jørgensen, Viola Bech, Ellen Nørgaard, Anizette L. Klitgaard
3Skive A.M. Skive A.M.  1:58.98
  
 
  Victoria Jensen, Naja M. Riis, Agnete Mortensen, Pil Vilstrup Cunningham

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle