Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Sparta Børnestævne inde 10.3.2022
Spartahallen

D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2William Melchior PerssonWilliam Melchior Persson ('11)Sparta10.17
  
 PB
3Raghav RamkumarRaghav Ramkumar ('11)Sparta11.13
  
 PB
Finale B
1Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta9.06
  
 
2Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta9.34
  
 PB
3Pelle Juul SørensenPelle Juul Sørensen ('11)KIF9.40
  
 PB
4Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas9.93
  
 PB
5Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta11.18
  
 
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta1.11
  
 
 
0.81
  O
0.86
  O
0.91
  O
0.96
  O
1.01
  O
1.06
  O
1.11
 XO
1.16
XXX
2Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta1.11
  
 PB
 
0.81
  O
0.86
  O
0.91
  O
0.96
  O
1.01
 XO
1.06
  O
1.11
 XO
1.16
XXX
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta4.06
  
 PB
 
4.06 PB3.803.88     
2Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta3.99
  
 
 
3.993.973.94     
4Pelle Juul SørensenPelle Juul Sørensen ('11)KIF3.69
  
 
 
3.693.202.91     
5Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas3.52
  
 PB
 
3.52 PB3.383.30     
6William Melchior PerssonWilliam Melchior Persson ('11)Sparta3.24
  
 PB
 
  X  X3.24 PB     
7Bertram Pihlman ChristensenBertram Pihlman Christensen ('11)Sparta3.13
  
 PB
 
3.13 PB  X3.06     
8Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta3.07
  
 
 
3.072.972.98     
9Raghav RamkumarRaghav Ramkumar ('11)Sparta2.90
  
 PB
 
2.53 PB  X2.90 PB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Pelle Juul SørensenPelle Juul Sørensen ('11)KIF7.71
  
 PB
 
7.71 PB7.517.56     
2Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC7.12
  
 
 
  X7.126.91     
3William Melchior PerssonWilliam Melchior Persson ('11)Sparta7.10
  
 PB
 
7.10 PB6.755.99     
4Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas5.97
  
 PB
 
5.97 PB5.845.80     
6Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta4.85
  
 
 
4.494.85  X     
7Bertram Pihlman ChristensenBertram Pihlman Christensen ('11)Sparta4.26
  
 PB
 
4.16 PB3.774.26 PB     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emma Zinck MogensenEmma Zinck Mogensen ('12)IK Hellas9.42
  
 PB
2Lua Vindberg HjortLua Vindberg Hjort ('11)Sparta10.23
  
 PB
3Filippa Leo EnevoldFilippa Leo Enevold ('11)Sparta10.89
  
 PB
4Alma Søltoft AlstrupAlma Søltoft Alstrup ('11)Amager AC11.04
  
 PB
5Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta11.22
  
 PB
Finale B
1Solveig Skytte KhanSolveig Skytte Khan ('12)Sparta10.56
  
 PB
2Erin Nyland HøghErin Nyland Høgh ('11)Sparta12.56
  
 
3Matilde Carvalho PintoMatilde Carvalho Pinto ('12)Sparta / POR12.62
  
 PB
4Vida GolipourVida Golipour ('12)Sparta12.82
  
 
5Pil Birkedal FrichPil Birkedal Frich ('12)Sparta13.93
  
 
Finale C
1Julie SilleborgJulie Silleborg ('11)Sparta10.67
  
 PB
2Clara SkouClara Skou ('12)Sparta11.15
  
 PB
3Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta11.48
  
 PB
4Josephine LaursenJosephine Laursen ('12)KIF11.71
  
 
5Lovisa GrossoLovisa Grosso ('12)Sparta11.79
  
 PB
Finale D
1Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta10.85
  
 
2Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas10.99
  
 PB
3Julie PihlJulie Pihl ('11)KIF11.14
  
 PB
4Sia Due PedersenSia Due Pedersen ('12)Sparta11.64
  
 
5Zoé Marie Marcussen Von SperlingZoé Marie Marcussen Von Sperling ('12)Sparta11.84
  
 
Finale E
1Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta9.04
  
 PB
2Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta9.35
  
 
3Lilje Mai Birkelund ThomsenLilje Mai Birkelund Thomsen ('11)Sparta9.72
  
 
4Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta9.76
  
 
5Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta10.31
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta1.26
  
 
 
1.06
  O
1.11
 XO
1.16
  O
1.21
 XO
1.26
  O
1.31
XXX
  
2Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta1.21
  
 =PB
 
1.06
  O
1.11
 XO
1.16
  O
1.21
XXO
1.26
XXX
   
3Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta1.06
  
 PB
 
0.81 PB
  O
0.86 PB
  O
0.91 PB
  O
0.96 PB
  O
1.01 PB
  O
1.06 PB
  O
1.11
XXX
 
3Emma Zinck MogensenEmma Zinck Mogensen ('12)IK Hellas1.06
  
 PB
 
0.81
  O
0.91
  O
0.96
  O
1.01
  O
1.06
  O
1.11
XXX
  
5Sia Due PedersenSia Due Pedersen ('12)Sparta1.01
  
 PB
 
0.81
  O
0.86
  O
0.91
  O
0.96 PB
  O
1.01 PB
XXO
1.06
XXX
  
6Alma Søltoft AlstrupAlma Søltoft Alstrup ('11)Amager AC0.96
  
 PB
 
0.81 PB
  O
0.86 PB
  O
0.91 PB
 XO
0.96 PB
  O
1.01
XXX
   
7Zoé Marie Marcussen Von SperlingZoé Marie Marcussen Von Sperling ('12)Sparta0.96
  
 PB
 
0.81
  O
0.86 PB
  O
0.91 PB
  O
0.96 PB
 XO
1.01
XXX
   
8Clara SkouClara Skou ('12)Sparta0.96
  
 PB
 
0.81
  O
0.86
  O
0.91 =PB
 XO
0.96 PB
 XO
1.01
XXX
   
9Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta0.91
  
 PB
 
0.81
XXO
0.86
  O
0.91
  O
0.96
XXX
    
10Vida GolipourVida Golipour ('12)Sparta0.86
  
 
 
0.81
  O
0.86
  O
0.91
XXX
     
11Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta0.86
  
 PB
 
0.81 PB
 XO
0.86 PB
 XO
0.91
XXX
     
12Erin Nyland HøghErin Nyland Høgh ('11)Sparta0.81
  
 PB
 
0.81 PB
  O
0.86
XXs
0.91
  r
     
Pil Birkedal FrichPil Birkedal Frich ('12)Sparta NH
  
 
 
0.81
XXX
       
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta4.10
  
 PB
 
4.03 PB4.10 PB3.79     
2Emma Zinck MogensenEmma Zinck Mogensen ('12)IK Hellas3.84
  
 PB
 
3.69 PB3.77 PB3.84 PB     
3Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta3.71
  
 
 
3.653.713.46     
4Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta3.42
  
 
 
3.343.403.42     
5Lilje Mai Birkelund ThomsenLilje Mai Birkelund Thomsen ('11)Sparta3.39
  
 PB
 
3.37 PB3.313.39 PB     
6Solveig Skytte KhanSolveig Skytte Khan ('12)Sparta3.33
  
 PB
 
3.32 PB3.33 PB3.16     
7Lua Vindberg HjortLua Vindberg Hjort ('11)Sparta3.16
  
 PB
 
3.16 PB  X2.87     
8Alma Søltoft AlstrupAlma Søltoft Alstrup ('11)Amager AC3.01
  
 PB
 
2.66 PB3.01 PB2.75     
9Julie PihlJulie Pihl ('11)KIF2.98
  
 
 
2.772.982.79     
10Julie SilleborgJulie Silleborg ('11)Sparta2.91
  
 PB
 
2.53 SB2.77 PB2.91 PB     
11Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas2.87
  
 PB
 
2.87 PB2.692.69     
12Filippa Leo EnevoldFilippa Leo Enevold ('11)Sparta2.84
  
 PB
 
2.84 PB2.602.65     
13Sia Due PedersenSia Due Pedersen ('12)Sparta2.83
  
 PB
 
2.83 PB2.522.60     
14Kamille Hedegaard HallsdottirKamille Hedegaard Hallsdottir ('12)Sparta2.73
  
 PB
 
2.73 PB2.642.70     
15Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta2.55
  
 PB
 
2.102.44 PB2.55 PB     
16Zoé Marie Marcussen Von SperlingZoé Marie Marcussen Von Sperling ('12)Sparta2.51
  
 =PB
 
2.51 =PB2.352.44     
17Josephine LaursenJosephine Laursen ('12)KIF2.50
  
 
 
2.502.142.41     
18Lovisa GrossoLovisa Grosso ('12)Sparta2.49
  
 
 
2.492.182.49     
19Matilde Carvalho PintoMatilde Carvalho Pinto ('12)Sparta / POR2.39
  
 PB
 
2.39 PB2.111.91     
20Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta2.37
  
 
 
2.212.142.37     
21Vida GolipourVida Golipour ('12)Sparta2.07
  
 
 
2.071.891.96     
22Pil Birkedal FrichPil Birkedal Frich ('12)Sparta1.95
  
 PB
 
1.631.95 PB1.58     
23Erin Nyland HøghErin Nyland Høgh ('11)Sparta1.75
  
 
 
1.751.281.46     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta7.42
  
 PB
 
5.126.167.42     
2Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta6.55
  
 
 
6.554.936.12     
3Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta5.12
  
 
 
  X5.125.10     
4Sofie From GrenSofie From Gren ('12)IK Hellas4.98
  
 PB
 
4.82 PB4.764.98 PB     
5Solveig Skytte KhanSolveig Skytte Khan ('12)Sparta4.84
  
 PB
 
4.114.843.85     
6Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta4.30
  
 
 
3.994.004.30     
7Josephine LaursenJosephine Laursen ('12)KIF3.97
  
 
 
3.973.793.92     
8Matilde Carvalho PintoMatilde Carvalho Pinto ('12)Sparta / POR3.62
  
 PB
 
3.62  X3.07     
9Vega KlæbelVega Klæbel ('11)Sparta3.59
  
 
 
3.593.453.28     
10Filippa Leo EnevoldFilippa Leo Enevold ('11)Sparta3.16
  
 PB
 
3.16 PB3.102.88     
11Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta3.13
  
 PB
 
2.603.132.52     
12Erin Nyland HøghErin Nyland Høgh ('11)Sparta3.00
  
 PB
 
3.00 PB2.632.78     
13Clara SkouClara Skou ('12)Sparta2.83
  
 PB
 
2.632.592.83 PB     
D9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF7.33
  
 PB
2
Leo Nielsen
Leo Nielsen ('13)
KIF7.95
  
 PB
3
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF8.36
  
 PB
4
Idris Elias El Handouz
Idris Elias El Handouz ('14)
KIF8.63
  
 PB
Finale B
1
Lucas Alexandru Dinu
Lucas Alexandru Dinu ('14)
Amager AC8.35
  
 PB
2
Tino Hauerslev
Tino Hauerslev ('13)
KIF8.45
  
 PB
3
Philip Nielsen
Philip Nielsen ('14)
KIF8.55
  
 PB
Finale C
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.62
  
 PB
2
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta7.61
  
 PB
3
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC8.02
  
 PB
4
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta8.09
  
 PB
D9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.16
  
 PB
 
1.01
  O
1.06
  O
1.11
  O
1.16
  O
1.21
XXX
   
2
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC1.11
  
 PB
 
0.86
  O
0.91
  O
0.96
  O
1.01
 XO
1.06
  O
1.11
 XO
1.16
XXX
 
3
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF0.81
  
 PB
 
0.71 PB
  O
0.76 PB
  O
0.81 PB
  O
0.86
XXX
    
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC3.91
  
 PB
 
3.86 PB3.753.91 PB     
2
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC3.54
  
 PB
 
3.40 PB3.47 PB3.54 PB     
3
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF3.06
  
 PB
 
3.052.993.06     
4
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta2.97
  
 
 
  X2.972.95     
5
Leo Nielsen
Leo Nielsen ('13)
KIF2.71
  
 PB
 
2.55 PB2.65 PB2.71 PB     
6
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta2.71
  
 PB
 
2.71 PB  X2.54     
7
Tino Hauerslev
Tino Hauerslev ('13)
KIF2.66
  
 PB
 
2.58 PB2.66 PB2.60     
8
Lucas Alexandru Dinu
Lucas Alexandru Dinu ('14)
Amager AC2.54
  
 PB
 
2.40 PB2.54 PB  X     
9
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC2.53
  
 PB
 
1.65 SB2.53 PB2.46     
10
Idris Elias El Handouz
Idris Elias El Handouz ('14)
KIF2.17
  
 PB
 
1.92 PB2.17 PB1.94     
11
Philip Nielsen
Philip Nielsen ('14)
KIF2.15
  
 PB
 
1.57 PB1.84 PB2.15 PB     
12
Joshua Adam Kramarz
Joshua Adam Kramarz ('14)
KIF1.79
  
 PB
 
1.79 PB1.781.78     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC7.23
  
 PB
 
6.58 PB7.23 PB6.89     
2
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC5.33
  
 PB
 
5.25 PB5.33 PB5.27     
3
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta4.85
  
 PB
 
4.094.853.84     
4
Idris Elias El Handouz
Idris Elias El Handouz ('14)
KIF4.56
  
 PB
 
4.22 PB4.26 PB4.56 PB     
5
Leo Nielsen
Leo Nielsen ('13)
KIF3.46
  
 PB
 
3.26 PB3.46 PB3.15     
6
Lucas Alexandru Dinu
Lucas Alexandru Dinu ('14)
Amager AC2.57
  
 PB
 
2.28 PB2.56 PB2.57 PB     
7
Philip Nielsen
Philip Nielsen ('14)
KIF2.29
  
 PB
 
2.08 PB2.29 PB2.28     
P9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta8.02
  
 PB
2
Aviaja Jakobsen
Aviaja Jakobsen ('13)
Amager AC8.33
  
 PB
3
Clara Sand
Clara Sand ('13)
Sparta8.43
  
 PB
4
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta8.45
  
 PB
Finale B
1
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta7.63
  
 PB
3
Kaisa Maria Hautop Magnussen
Kaisa Maria Hautop Magnussen ('13)
KIF8.27
  
 PB
4
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF8.87
  
 PB
5
Kamma Wischmann
Kamma Wischmann ('14)
Sparta10.00
  
 PB
Finale C
1
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas7.46
  
 PB
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik8.00
  
 PB
3
Vilma Skovgaard Pontoppidan
Vilma Skovgaard Pontoppidan ('13)
Sparta8.38
  
 PB
4
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta9.28
  
 PB
Finale D
1
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta7.23
  
 PB
2
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta7.53
  
 PB
3
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta7.94
  
 PB
4
Silja Bøgesvang Offersen
Silja Bøgesvang Offersen ('14)
Sparta8.97
  
 PB
P9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta1.11
  
 PB
 
0.86
  O
0.91
  O
0.96
  O
1.01
 XO
1.06
XXO
1.11
  O
1.16
XXX
 
2
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta0.81
  
 PB
 
0.71 PB
  O
0.76 PB
  O
0.81 PB
  O
0.86
XXX
    
3
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta0.81
  
 PB
 
0.71 PB
  O
0.76 PB
 XO
0.81 PB
 XO
0.86
XXX
    
4
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta0.81
  
 PB
 
0.71 PB
  O
0.76 PB
  O
0.81 PB
XXO
0.86
XXX
    
5
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta0.76
  
 PB
 
0.71 PB
  O
0.76 PB
  O
0.81
XXX
     
5
Silja Bøgesvang Offersen
Silja Bøgesvang Offersen ('14)
Sparta0.76
  
 PB
 
0.71 PB
  O
0.76 PB
  O
0.81
XXX
     
7
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta0.71
  
 PB
 
0.71 PB
XXO
0.76
XXX
      
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE3.32
  
 PB
 
3.31 PB3.223.32 PB     
2
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta3.00
  
 PB
 
2.963.002.96     
3
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta2.96
  
 PB
 
2.702.962.89     
4
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta2.81
  
 PB
 
2.81 PB2.732.18     
5
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas2.72
  
 PB
 
2.54 PB2.68 PB2.72 PB     
6
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik2.67
  
 PB
 
2.602.67 PB2.20     
7
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta2.58
  
 PB
 
2.302.382.58     
8
Kaisa Maria Hautop Magnussen
Kaisa Maria Hautop Magnussen ('13)
KIF2.47
  
 PB
 
1.94 PB  X2.47 PB     
10
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta2.42
  
 
 
2.202.252.42     
11
Silja Bøgesvang Offersen
Silja Bøgesvang Offersen ('14)
Sparta2.26
  
 PB
 
2.26 PB2.102.16     
12
Aviaja Jakobsen
Aviaja Jakobsen ('13)
Amager AC2.15
  
 PB
 
1.96 PB2.09 PB2.15 PB     
13
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF2.11
  
 PB
 
1.99 PB2.11 PB1.95     
14
Kamma Wischmann
Kamma Wischmann ('14)
Sparta1.90
  
 
 
1.851.901.72     
15
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta1.89
  
 PB
 
1.841.891.89     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta4.65
  
 PB
 
4.65 PB4.154.60     
2
Pauline Zinck Mogensen
Pauline Zinck Mogensen ('14)
IK Hellas3.76
  
 PB
 
3.76 PB3.413.66     
3
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik3.69
  
 
 
  X3.693.45     
4
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta3.64
  
 PB
 
3.283.093.64     
5
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta3.61
  
 PB
 
3.17 PB3.61 PB3.45     
6
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta3.33
  
 PB
 
3.023.33  X     
7
Vilma Skovgaard Pontoppidan
Vilma Skovgaard Pontoppidan ('13)
Sparta3.21
  
 PB
 
2.94 PB3.21 PB3.00     
8
Smilla Gram Jensen
Smilla Gram Jensen ('14)
Sparta3.05
  
 PB
 
2.622.933.05     
9
Mila Hethey
Mila Hethey ('13)
KIF3.01
  
 PB
 
3.01 PB2.852.48     
10
Kaisa Maria Hautop Magnussen
Kaisa Maria Hautop Magnussen ('13)
KIF2.68
  
 PB
 
2.30 PB1.942.68 PB     
11
Frida Schmidt Jæger
Frida Schmidt Jæger ('14)
Sparta2.61
  
 PB
 
2.292.562.61     
12
Aviaja Jakobsen
Aviaja Jakobsen ('13)
Amager AC2.59
  
 PB
 
2.55 PB1.962.59 PB     
13
Isolde Agerskov Perotti
Isolde Agerskov Perotti ('14)
Sparta2.54
  
 PB
 
2.122.54 PB2.50     
14
Silja Bøgesvang Offersen
Silja Bøgesvang Offersen ('14)
Sparta2.41
  
 PB
 
2.05 PB2.41 PB1.84     
16
Clara Sand
Clara Sand ('13)
Sparta2.26
  
 PB
 
  X2.26 PB1.83     
17
Kamma Wischmann
Kamma Wischmann ('14)
Sparta1.67
  
 
 
1.670.971.38     
D8 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas8.82
  
 PB
2
Julian Mohr Hermansen
Julian Mohr Hermansen ('16)
Amager AC9.60
  
 PB
3
Aurele Roumain De La Touche
Aurele Roumain De La Touche ('15)
Sparta11.21
  
 PB
4
Carl Christian Holm Hansen
Carl Christian Holm Hansen ('16)
Sparta11.35
  
 PB
Finale B
1
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta8.57
  
 PB
2
Marley Elmerkjær
Marley Elmerkjær ('15)
Sparta8.76
  
 PB
3
Matteo Grosso
Matteo Grosso ('16)
Sparta9.63
  
 PB
4
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta10.61
  
 PB
D8 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Marley Elmerkjær
Marley Elmerkjær ('15)
Sparta2.38
  
 PB
 
2.38  X2.26     
2
Ludvig Lysemose Nielsen
Ludvig Lysemose Nielsen ('15)
IK Hellas2.29
  
 PB
 
2.102.182.29     
3
Max Asperud Bjerre
Max Asperud Bjerre ('16)
Sparta2.25
  
 PB
 
2.251.941.97     
4
Julian Mohr Hermansen
Julian Mohr Hermansen ('16)
Amager AC1.97
  
 PB
 
1.91 PB1.97 PB1.81     
5
Sebastian Vargas
Sebastian Vargas ('16)
Sparta1.84
  
 PB
 
1.47 PB1.84 PB1.72     
6
Carl Christian Holm Hansen
Carl Christian Holm Hansen ('16)
Sparta1.84
  
 PB
 
1.35 PB1.65 PB1.84 PB     
7
Matteo Grosso
Matteo Grosso ('16)
Sparta1.73
  
 PB
 
  X1.73 PB1.26     
8
Aurele Roumain De La Touche
Aurele Roumain De La Touche ('15)
Sparta1.45
  
 PB
 
  X1.45 PB1.32     
P8 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF9.11
  
 PB
3
Bille Helbæk Johansen
Bille Helbæk Johansen ('15)
KIF9.95
  
 PB
4
Carla Schneider
Carla Schneider ('15)
Sparta10.25
  
 PB
Finale B
1
Leonora Folting
Leonora Folting ('15)
Sparta9.05
  
 PB
2
Martha Eskelund
Martha Eskelund ('15)
Sparta9.77
  
 PB
2
Edda Ulfarsdottir
Edda Ulfarsdottir ('15)
Amager AC9.94
  
 PB
3
Ivalu Jakobsen
Ivalu Jakobsen ('16)
Amager AC10.43
  
 PB
4
Liva Søe Pedersen
Liva Søe Pedersen ('16)
Sparta11.42
  
 PB
Finale C
1
Nomi Spangsberg
Nomi Spangsberg ('15)
KIF9.64
  
 PB
2
Sophia Aida Nielsen
Sophia Aida Nielsen ('16)
Sparta9.95
  
 PB
3
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta11.34
  
 PB
P8 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erna Birgitte Toth Larsen
Erna Birgitte Toth Larsen ('15)
KIF2.29
  
 PB
 
1.96 PB1.572.29 PB     
2
Martha Eskelund
Martha Eskelund ('15)
Sparta2.18
  
 PB
 
1.64 PB1.68 PB2.18 PB     
3
Bille Helbæk Johansen
Bille Helbæk Johansen ('15)
KIF2.17
  
 PB
 
1.90 PB2.17 PB2.15     
4
Leonora Folting
Leonora Folting ('15)
Sparta2.11
  
 PB
 
2.11 PB  X2.07     
5
Edda Ulfarsdottir
Edda Ulfarsdottir ('15)
Amager AC1.98
  
 PB
 
1.72 PB1.86 PB1.98 PB     
6
Carla Schneider
Carla Schneider ('15)
Sparta1.76
  
 PB
 
1.74 PB1.76 PB1.60     
7
Ivalu Jakobsen
Ivalu Jakobsen ('16)
Amager AC1.68
  
 PB
 
1.19 PB1.68 PB1.66     
8
Nomi Spangsberg
Nomi Spangsberg ('15)
KIF1.61
  
 PB
 
1.61 PB  X  X     
9
Liva Lind Følsgaard
Liva Lind Følsgaard ('16)
Sparta1.49
  
 PB
 
1.49 PB1.42  X     
10
Vigga Bøgh Carlsen
Vigga Bøgh Carlsen ('16)
Sparta1.38
  
 PB
 
  X  X1.38 PB     
11
Liva Søe Pedersen
Liva Søe Pedersen ('16)
Sparta1.32
  
 PB
 
1.32 PB  X  X     
12
Sophia Aida Nielsen
Sophia Aida Nielsen ('16)
Sparta0.92
  
 PB
 
0.77 PB0.92 PB  X     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive