Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Nålestævne og Kunststofstævne 14.3.2022 Inde
Langvang Atletik Stadion

D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja13.03
  
 PB
 
  –12.3713.03 PB     
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sylvester Tau Mansachs LarsenSylvester Tau Mansachs Larsen ('07)SAK777.84
  
 PB
2Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja8.71
  
  K Mixed competition
3Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja8.76
  
 
4Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja9.39
  
 PB
Finale B
1Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK778.06
  
 PB
2Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja8.73
  
  K Mixed competition
3Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM8.95
  
  K Mixed competition
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM9.07
  
 
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja4.24
  
 SB
 
4.10 SB4.20 SB4.24 SB     
D15 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK775:10.48
  
 
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM5:10.52
  
 PB
3Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja5:29.98
  
  K Mixed competition
Julia Ballegaard SørensenJulia Ballegaard Sørensen ('07)Randers Freja DNF
  
  K Mixed competition
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM3.80
  
 
 
  X3.803.77     
2Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja3.59
  
 PB
 
3.55 PB3.59 PB3.59 =PB     
Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja NM
  
 
 
  X  X  X     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM7.16
  
 
 
6.817.166.91     
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM1.37
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
XXO
1.37 PB
 XO
1.40
XXX
  
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK775.02
  
 
 
4.835.024.55     
2Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja4.13
  
 
 
  X4.13  X     
3Emilie AaquistEmilie Aaquist ('08)Randers Freja4.03
  
 PB
 
  X4.03 PB3.91     
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.52
  
  K Mixed competition
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.94
  
  K Mixed competition
3Freja HarlundFreja Harlund ('10)SAK779.37
  
  K Mixed competition
4Joshua HolmJoshua Holm ('10)Aarhus Fremad9.57
  
 PB
5Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja9.72
  
 PB
6Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM10.47
  
  K Mixed competition
7Sofia Skjalm-RasmussenSofia Skjalm-Rasmussen ('09)Randers Freja10.64
  
  K Mixed competition
Finale B
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9.07
  
 PB
2Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja9.33
  
 PB
3Theis Rudbeck MortensenTheis Rudbeck Mortensen ('10)Aarhus Fremad9.53
  
 PB
4Briana Maria TurcituBriana Maria Turcitu ('09)Randers Freja9.57
  
  K Mixed competition
5Johannes Djuve KrabbeJohannes Djuve Krabbe ('10)Aarhus Fremad9.80
  
 PB
6Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja10.43
  
  K Mixed competition
Finale C
1Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK778.64
  
 PB
2Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK779.14
  
 PB
3Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad10.06
  
  K Mixed competition
4Oliver Skov PedersenOliver Skov Pedersen ('10)SAK7710.08
  
 PB
5Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja10.44
  
  K Mixed competition
Finale D
1Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja9.20
  
 PB
2Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK779.38
  
 PB
3Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja9.52
  
 PB
4Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad9.58
  
  K Mixed competition
5Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja9.60
  
  K Mixed competition
D13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK772:44.40
  
  K Mixed competition
2Joshua HolmJoshua Holm ('10)Aarhus Fremad3:01.55
  
 PB
3Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja3:02.70
  
 
4Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3:03.00
  
 SB
5Emilie GöttscheEmilie Göttsche ('09)Aarhus Fremad3:05.77
  
  K Mixed competition
6Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK773:06.43
  
  K Mixed competition
7Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja3:06.83
  
  K Mixed competition
8Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja3:17.90
  
 PB
9Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3:20.80
  
  K Mixed competition
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK771.25
  
 
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
XXX
     
2Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
XXO
1.20
XXO
1.25
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK774.27
  
 
 
4.274.194.25     
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja4.03
  
 PB
 
3.703.914.03 PB     
3Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK773.81
  
 
 
3.803.743.81     
4Theis Rudbeck MortensenTheis Rudbeck Mortensen ('10)Aarhus Fremad3.81
  
 PB
 
3.81 PB  X3.64     
5Johannes Djuve KrabbeJohannes Djuve Krabbe ('10)Aarhus Fremad3.63
  
 =PB
 
3.563.443.63 =PB     
6Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja3.59
  
 
 
3.593.563.53     
7Joshua HolmJoshua Holm ('10)Aarhus Fremad3.46
  
 
 
  X3.46  X     
8Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja3.39
  
 PB
 
3.35 PB3.333.39 PB     
9Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja3.31
  
 
 
  X3.313.09     
10Oliver Skov PedersenOliver Skov Pedersen ('10)SAK772.67
  
 PB
 
2.67 PB2.112.26     
D13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
8Johannes Djuve KrabbeJohannes Djuve Krabbe ('10)Aarhus Fremad5.33
  
 
 
  X4.985.33     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK778.40
  
 PB
 
7.86 PB8.24 PB8.40 PB     
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja6.17
  
 PB
 
6.17 PB5.68  –     
3Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK776.06
  
 PB
 
6.06 PB5.76  –     
4Theis Rudbeck MortensenTheis Rudbeck Mortensen ('10)Aarhus Fremad6.01
  
 PB
 
4.54 PB5.43 PB6.01 PB     
5Jacob LundJacob Lund ('09)Randers Freja5.94
  
 PB
 
5.30 PB5.64 PB5.94 PB     
6Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja5.58
  
 
 
4.895.205.58     
7Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja5.54
  
 PB
 
5.05 PB5.24 PB5.54 PB     
9Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja5.29
  
 PB
 
4.08 PB4.075.29 PB     
10Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK775.05
  
 
 
  X5.05  –     
11Oliver Skov PedersenOliver Skov Pedersen ('10)SAK774.67
  
 PB
 
4.50 PB4.67 PB4.54     
12Joshua HolmJoshua Holm ('10)Aarhus Fremad4.00
  
 PB
 
  X4.00 PB3.83     
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja1.20
  
 
 
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.42
  
 PB
 
4.32 PB4.304.42 PB     
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.13
  
 
 
3.953.754.13     
3Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad4.05
  
 PB
 
4.05 PB3.823.98     
4Freja HarlundFreja Harlund ('10)SAK773.72
  
 PB
 
3.51 PB3.72 PB3.59     
5Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad3.50
  
 PB
 
3.50 PB3.223.19     
6Briana Maria TurcituBriana Maria Turcitu ('09)Randers Freja3.40
  
 PB
 
3.28 PB3.40 PB3.28     
7Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja3.35
  
 
 
3.243.163.35     
8Emilie GöttscheEmilie Göttsche ('09)Aarhus Fremad3.33
  
 PB
 
  X3.08 PB3.33 PB     
9Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja3.14
  
 
 
3.142.973.01     
10Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja3.04
  
 
 
  X3.04  X     
11Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.03
  
 
 
3.003.032.97     
12Sofia Skjalm-RasmussenSofia Skjalm-Rasmussen ('09)Randers Freja2.90
  
 
 
2.88  X2.90     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja8.60
  
 PB
 
8.47 =PB8.058.60 PB     
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK777.50
  
 PB
 
7.50 PB7.297.44     
3Freja HarlundFreja Harlund ('10)SAK777.01
  
 PB
 
6.54 PB7.01 PB6.80     
4Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK776.95
  
 
 
6.886.956.92     
5Briana Maria TurcituBriana Maria Turcitu ('09)Randers Freja6.86
  
 PB
 
6.55 PB6.086.86 PB     
6Josefine VestergaardJosefine Vestergaard ('09)Randers Freja6.62
  
 PB
 
6.50 PB6.416.62 PB     
7Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja6.58
  
 
 
6.316.076.58     
8Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja6.57
  
 
 
5.816.346.57     
9Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad6.19
  
 
 
6.125.566.19     
10Emilie GöttscheEmilie Göttsche ('09)Aarhus Fremad6.08
  
 PB
 
6.08 PB6.016.02     
11Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM5.73
  
 
 
5.565.685.73     
12Asta Bendtsen SharmaAsta Bendtsen Sharma ('10)Aarhus Fremad5.43
  
 
 
5.434.725.18     
13Sofia Skjalm-RasmussenSofia Skjalm-Rasmussen ('09)Randers Freja3.67
  
 
 
3.453.67  –     
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK778.66
  
  K Mixed competition
2
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja9.94
  
 PB
3
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja10.14
  
  K Mixed competition
4
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('12)
SAK7710.44
  
  K Mixed competition
5
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad10.47
  
 PB
6
Louis Lau Uth
Louis Lau Uth ('12)
Randers Freja10.50
  
 PB
7
Marcus Rhode Rafn
Marcus Rhode Rafn ('12)
Aarhus Fremad10.64
  
 PB
Finale B
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM9.00
  
 PB
2
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja10.24
  
  K Mixed competition
3
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja10.65
  
 PB
4
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad10.95
  
 PB
5
Iris Beedholm-Ebsen
Iris Beedholm-Ebsen ('12)
Aarhus Fremad11.19
  
  K Mixed competition
6
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK7711.42
  
  K Mixed competition
Finale C
1
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK779.70
  
  K Mixed competition
2
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja10.60
  
 PB
3
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja10.96
  
  K Mixed competition
4
Asta Rindebæk
Asta Rindebæk ('12)
Randers Freja11.25
  
  K Mixed competition
Finale D
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK779.56
  
  K Mixed competition
2
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja9.96
  
 
3
Emma Johnsen
Emma Johnsen ('11)
Randers Freja10.10
  
  K Mixed competition
4
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja10.20
  
  K Mixed competition
5
Nellie Overhaven Harboe
Nellie Overhaven Harboe ('12)
Aarhus Fremad10.30
  
  K Mixed competition
6
Toke Hegelund
Toke Hegelund ('11)
SAK7710.32
  
 
7
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja10.73
  
 PB
D11 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM2:38.74
  
 
2
Toke Hegelund
Toke Hegelund ('11)
SAK772:39.10
  
 PB
3
Marcus Rhode Rafn
Marcus Rhode Rafn ('12)
Aarhus Fremad3:10.87
  
 PB
4
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja3:14.30
  
 PB
5
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja3:19.07
  
 PB
6
Nellie Overhaven Harboe
Nellie Overhaven Harboe ('12)
Aarhus Fremad3:21.90
  
  K Mixed competition
7
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad3:24.90
  
 PB
8
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK773:43.20
  
  K Mixed competition
Finale B
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK772:55.77
  
  K Mixed competition
2
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja3:14.94
  
  K Mixed competition
3
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad3:33.45
  
 PB
4
Iris Beedholm-Ebsen
Iris Beedholm-Ebsen ('12)
Aarhus Fremad3:42.75
  
  K Mixed competition
5
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK773:56.76
  
  K Mixed competition
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja1.00
  
 =PB
 
0.95
XXO
1.00 =PB
XXO
1.05
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM3.74
  
 
 
3.743.733.73     
2
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja3.46
  
 PB
 
3.46 PB3.393.46 =PB     
3
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja3.38
  
 
 
3.203.203.38     
4
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja3.34
  
 PB
 
3.203.34 PB3.03     
5
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad3.20
  
 PB
 
2.99 PB2.923.20 PB     
6
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad3.10
  
 PB
 
2.863.01 PB3.10 PB     
7
Toke Hegelund
Toke Hegelund ('11)
SAK773.07
  
 
 
3.073.053.04     
8
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja3.02
  
 PB
 
2.73 PB3.02 PB2.74     
9
Marcus Rhode Rafn
Marcus Rhode Rafn ('12)
Aarhus Fremad2.98
  
 PB
 
  X2.98 PB2.90     
10
Louis Lau Uth
Louis Lau Uth ('12)
Randers Freja2.92
  
 PB
 
2.84 PB2.92 PB2.69     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM6.57
  
 
 
5.925.676.57     
2
Toke Hegelund
Toke Hegelund ('11)
SAK776.50
  
 PB
 
  –6.46 PB6.50 PB     
3
Louis Lau Uth
Louis Lau Uth ('12)
Randers Freja5.83
  
 PB
 
5.83 PB5.09  –     
4
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja5.46
  
 PB
 
5.18 PB5.46 PB5.36     
5
Emil Urup Hansen
Emil Urup Hansen ('12)
Aarhus Fremad5.42
  
 PB
 
4.88 PB5.05 PB5.42 PB     
6
Marcus Rhode Rafn
Marcus Rhode Rafn ('12)
Aarhus Fremad5.16
  
 PB
 
5.16 PB4.633.91     
7
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja5.15
  
 
 
4.895.155.11     
8
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja5.14
  
 PB
 
5.07 PB5.14 PB5.00     
9
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja4.71
  
 PB
 
4.71 PB4.004.18     
10
Tore Stærk Poulsen
Tore Stærk Poulsen ('12)
Aarhus Fremad4.45
  
 PB
 
4.45 PB4.314.41     
11
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja4.30
  
 
 
  –4.30  –     
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK771.22
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.18
 XO
1.20 PB
 XO
1.22 PB
 XO
1.24
XXX
 
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK774.11
  
 PB
 
4.02 =PB4.11 PB3.97     
2
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK773.37
  
 
 
3.373.263.22     
3
Emma Johnsen
Emma Johnsen ('11)
Randers Freja3.36
  
 PB
 
3.36 PB3.192.79     
4
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja3.34
  
 PB
 
3.34 PB3.283.27     
5
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja3.18
  
 
 
3.182.993.16     
6
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('12)
SAK773.05
  
 PB
 
2.71 PB3.05 PB2.63     
7
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja3.04
  
 PB
 
3.03 PB2.863.04 PB     
8
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja2.81
  
 PB
 
2.81 PB2.762.74     
9
Iris Beedholm-Ebsen
Iris Beedholm-Ebsen ('12)
Aarhus Fremad2.79
  
 PB
 
2.79 PB2.592.68     
10
Nellie Overhaven Harboe
Nellie Overhaven Harboe ('12)
Aarhus Fremad2.72
  
 
 
2.722.53  X     
11
Asta Rindebæk
Asta Rindebæk ('12)
Randers Freja2.53
  
 
 
2.53  X2.32     
12
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK772.35
  
 PB
 
2.35 PB  X2.31     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK776.39
  
 
 
5.986.036.39     
2
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK776.13
  
 PB
 
4.966.13 PB5.84     
3
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja6.08
  
 PB
 
5.796.08 PB5.93     
4
Emma Johnsen
Emma Johnsen ('11)
Randers Freja5.61
  
 PB
 
5.22 PB5.61 PB5.36     
5
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja5.48
  
 PB
 
5.48 PB5.245.10     
6
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('12)
SAK775.25
  
 PB
 
4.66 PB5.25 PB5.15     
7
Nellie Overhaven Harboe
Nellie Overhaven Harboe ('12)
Aarhus Fremad5.20
  
 PB
 
4.405.20 PB5.07     
8
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK775.02
  
 PB
 
5.02 PB4.854.93     
9
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja4.89
  
 
 
4.544.894.52     
10
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja4.86
  
 
 
4.844.86  –     
11
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK774.49
  
 PB
 
4.49 PB4.244.32     
12
Asta Rindebæk
Asta Rindebæk ('12)
Randers Freja3.64
  
 
 
3.383.643.44     
13
Iris Beedholm-Ebsen
Iris Beedholm-Ebsen ('12)
Aarhus Fremad3.51
  
 
 
3.363.373.51     
D9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK777.05
  
 PB
2
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK777.25
  
  K Mixed competition
3
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja7.55
  
  K Mixed competition
4
Nora Elisabeth Lau Uth
Nora Elisabeth Lau Uth ('14)
Randers Freja8.05
  
  K Mixed competition
Finale B
1
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK777.05
  
 PB
2
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja7.22
  
  K Mixed competition
3
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja7.55
  
 PB
4
Gry Boldsen Gnudtzmann
Gry Boldsen Gnudtzmann ('13)
Randers Freja7.85
  
  K Mixed competition
5
Thor Nørgaard Lemvig
Thor Nørgaard Lemvig ('14)
Randers Freja8.78
  
 PB
6
Xander Tange Brøndberg
Xander Tange Brøndberg ('13)
Randers Freja9.25
  
 
Finale C
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK777.08
  
  K Mixed competition
2
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja7.51
  
 PB
3
Lucas Søegaard
Lucas Søegaard ('14)
Randers Freja8.16
  
 PB
4
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja8.20
  
 PB
5
Philippa Wett Steen
Philippa Wett Steen ('14)
Aarhus Fremad8.28
  
  K Mixed competition
6
Malia Bjerre Domino Madsen
Malia Bjerre Domino Madsen ('14)
Randers Freja8.92
  
  K Mixed competition
D9 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja2:33.95
  
 
2
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja2:48.32
  
 
3
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja2:49.68
  
  K Mixed competition
4
Xander Tange Brøndberg
Xander Tange Brøndberg ('13)
Randers Freja2:50.38
  
 
Finale B
1
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK772:18.62
  
 PB
2
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK772:18.96
  
 PB
3
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK772:34.95
  
  K Mixed competition
4
Benjamin Thiemer Alemu
Benjamin Thiemer Alemu ('13)
Aarhus Fremad2:37.28
  
 PB
5
Gry Boldsen Gnudtzmann
Gry Boldsen Gnudtzmann ('13)
Randers Freja2:49.98
  
  K Mixed competition
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK773.19
  
 PB
 
3.15 PB3.19 PB3.12     
2
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK773.03
  
 PB
 
3.01 PB3.03 PB3.00     
3
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja2.77
  
 PB
 
2.77 PB2.542.50     
4
Benjamin Thiemer Alemu
Benjamin Thiemer Alemu ('13)
Aarhus Fremad2.65
  
 PB
 
2.50 PB2.65 PB2.42     
5
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja2.48
  
 PB
 
2.372.48 PB2.21     
6
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja2.47
  
 PB
 
2.46 PB  X2.47 PB     
7
Thor Nørgaard Lemvig
Thor Nørgaard Lemvig ('14)
Randers Freja2.35
  
 PB
 
2.35 PB2.332.07     
8
Lucas Søegaard
Lucas Søegaard ('14)
Randers Freja2.34
  
 PB
 
2.34 PB2.002.11     
9
Xander Tange Brøndberg
Xander Tange Brøndberg ('13)
Randers Freja1.56
  
 
 
1.331.501.56     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK775.40
  
 PB
 
5.40 PB5.234.73     
2
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK775.20
  
 PB
 
4.64 PB5.20 PB4.75     
3
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja4.75
  
 PB
 
3.98 PB4.14 PB4.75 PB     
4
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja4.01
  
 PB
 
3.96 PB3.844.01 PB     
5
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja3.47
  
 
 
2.853.472.85     
6
Xander Tange Brøndberg
Xander Tange Brøndberg ('13)
Randers Freja3.34
  
 PB
 
2.122.283.34 PB     
7
Benjamin Thiemer Alemu
Benjamin Thiemer Alemu ('13)
Aarhus Fremad3.16
  
 PB
 
2.89 PB2.613.16 PB     
8
Lucas Søegaard
Lucas Søegaard ('14)
Randers Freja2.74
  
 PB
 
2.37 PB2.74 PB2.00     
9
Thor Nørgaard Lemvig
Thor Nørgaard Lemvig ('14)
Randers Freja2.29
  
 PB
 
2.23 PB2.172.29 PB     
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK773.10
  
 PB
 
2.85 PB3.10 PB3.04     
2
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja2.69
  
 PB
 
2.69 PB2.672.69 =PB     
3
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK772.69
  
 PB
 
2.45 PB2.69 PB2.28     
4
Gry Boldsen Gnudtzmann
Gry Boldsen Gnudtzmann ('13)
Randers Freja2.63
  
 PB
 
2.53 PB2.63 PB2.36     
5
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja2.62
  
 PB
 
2.52 PB2.62 PB2.54     
6
Philippa Wett Steen
Philippa Wett Steen ('14)
Aarhus Fremad2.25
  
 PB
 
2.25 PB2.22  X     
7
Nora Elisabeth Lau Uth
Nora Elisabeth Lau Uth ('14)
Randers Freja1.73
  
 
 
1.311.671.73     
8
Malia Bjerre Domino Madsen
Malia Bjerre Domino Madsen ('14)
Randers Freja1.70
  
 PB
 
1.54 PB1.54 =PB1.70 PB     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK774.71
  
 PB
 
4.71 PB4.404.51     
2
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK773.35
  
 PB
 
3.20 PB2.753.35 PB     
3
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja3.15
  
 PB
 
2.91 PB2.313.15 PB     
4
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja3.01
  
 
 
2.273.012.94     
5
Gry Boldsen Gnudtzmann
Gry Boldsen Gnudtzmann ('13)
Randers Freja2.77
  
 
 
2.702.702.77     
6
Nora Elisabeth Lau Uth
Nora Elisabeth Lau Uth ('14)
Randers Freja2.58
  
 PB
 
2.58 PB2.452.43     
7
Malia Bjerre Domino Madsen
Malia Bjerre Domino Madsen ('14)
Randers Freja2.29
  
 PB
 
1.74 PB2.05 PB2.29 PB     
8
Philippa Wett Steen
Philippa Wett Steen ('14)
Aarhus Fremad2.25
  
 PB
 
1.62 PB2.02 PB2.25 PB     
D8 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja8.42
  
  K Mixed competition
2
Olivia Hjelm
Olivia Hjelm ('17)
Randers Freja9.22
  
  K Mixed competition
3
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad9.38
  
 PB
4
Storm Konnerup
Storm Konnerup ('15)
Randers Freja9.60
  
 PB
5
Oliver Schiltmann Nielsen
Oliver Schiltmann Nielsen ('15)
Randers Freja9.62
  
 PB
6
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer ('15)
Randers Freja9.72
  
  K Mixed competition
7
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja10.05
  
  K Mixed competition
D8 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Storm Konnerup
Storm Konnerup ('15)
Randers Freja3:11.28
  
 PB
D8 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad2.04
  
 PB
 
2.01 PB1.922.04 PB     
2
Storm Konnerup
Storm Konnerup ('15)
Randers Freja1.84
  
 PB
 
1.84 PB1.49  –     
3
Oliver Schiltmann Nielsen
Oliver Schiltmann Nielsen ('15)
Randers Freja1.50
  
 PB
 
1.50 PB1.05  –     
D8 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oliver Schiltmann Nielsen
Oliver Schiltmann Nielsen ('15)
Randers Freja2.59
  
 PB
 
2.06 PB2.59 PB2.20     
2
Storm Konnerup
Storm Konnerup ('15)
Randers Freja2.02
  
 PB
 
1.98 PB1.952.02 PB     
3
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad1.92
  
 PB
 
1.90 PB1.92 PB1.55     
P8 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja2:38.48
  
 PB
2
Olivia Hjelm
Olivia Hjelm ('17)
Randers Freja3:15.24
  
 PB
P8 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja2.16
  
 PB
 
2.12 PB1.882.16 PB     
2
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer ('15)
Randers Freja1.62
  
 PB
 
1.62 PB1.24  –     
3
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja1.60
  
 
 
1.591.601.44     
P8 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer
Björk Lindkvist Lemvigh-Hammer ('15)
Randers Freja2.11
  
 
 
2.111.921.65     
2
Vera Kynde Bruun
Vera Kynde Bruun ('15)
Randers Freja1.65
  
 
 
1.651.521.35     
3
Johanne Marie Kaas Mathiasen
Johanne Marie Kaas Mathiasen ('16)
Randers Freja1.40
  
 
 
1.251.401.16     
M45 Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja13.07
  
 
 
12.2712.4813.07     

Seneste resultater

20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Hold Mix 1 runde Jylland Nord