M 100 m Vind: -2.2 Finale A Finale | Vind: -2.2 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kevin Domino Kevin Domino | USA | 11.10 | PB | |||||
Finale B Vind: -2.0 | Vind: -2.0 | ||||||||
2 | Slavko Stević Slavko Stević | 00 | SRB | 11.71 | PB | ||||
M 200 m Vind: -2.4 Finale A Finale | Vind: -2.4 | ||||||||
1 | Eugene Omalla Eugene Omalla | 00 | UGA | 21.60 | SB | ||||
2 | Gerson Pozo Gerson Pozo ('03) | 03 | ESP | 22.05 | SB | ||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Eugene Omalla Eugene Omalla | 00 | UGA | 46.04 | PB | ||||
2 | Gerson Pozo Gerson Pozo ('03) | 03 | ESP | 47.99 | SB | ||||
3 | Devin Christopher Devin Christopher | USA | 49.88 | PB | |||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||
1 | Agerian Jackson Agerian Jackson ('99) | 99 | JAM | 54.85 | PB | ||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Slavko Stević Slavko Stević | 00 | SRB | 2.13 | SB | ||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Wjuantereuas Rodrigue Wjuantereuas Rodrigue | USA | 7.20 | w | +2.4 | ||||
2 | Jaden Williams Jaden Williams | USA | 7.01 | w | +2.1 | ||||
3 | Kendall Cleveland Kendall Cleveland | USA | 6.94 | w | +2.2 | ||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Tommy Nedow Tommy Nedow ('98) | 98 | CAN | 16.39 | SB | ||||
2 | Robin Vrbek Robin Vrbek ('01) | 01 | SLO | 14.68 | SB | ||||
3 | Roman Damasch Roman Damasch | 00 | GER | 13.17 | PB | ||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Tommy Nedow Tommy Nedow ('98) | 98 | CAN | 52.35 | SB | ||||
2 | Robin Vrbek Robin Vrbek ('01) | 01 | SLO | 47.15 | SB | ||||
3 | Roman Damasch Roman Damasch | 00 | GER | 46.72 | PB | ||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||
4 | Robin Vrbek Robin Vrbek ('01) | 01 | SLO | 37.69 | PB | ||||
K 100 m Vind: -2.1 Finale A Finale | Vind: -2.1 | ||||||||
1 | Latavia Jack Latavia Jack | USA | 12.19 | PB | |||||
K 200 m Vind: -2.5 Finale A Finale | Vind: -2.5 | ||||||||
1 | Indya Jackson Indya Jackson | USA | 24.94 | PB | |||||
K 400 m | |||||||||
Finale B | |||||||||
1 | Jhanya Quinones Jhanya Quinones | USA | 58.75 | PB | |||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||
1 | Ines Legendre Ines Legendre ('02) | 02 | BEL | 4:57.81 | |||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: -1.8 Finale A Finale | Vind: -1.8 | ||||||||
2 | Anna Cabrera Anna Cabrera ('01) | 01 | ESP | 16.27 | SB | ||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||
1 | Kari Watts Kari Watts | USA | 1:03.67 | PB | |||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01) | 01 | DEN | 1.68 | =SB | ||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||
1 | Lara Zupanc Lara Zupanc | 00 | SLO | 3.60 | SB | ||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||
1 | Jhanya Quinones Jhanya Quinones | USA | 5.52 | w | +2.2 | ||||
2 | Anna Cabrera Anna Cabrera ('01) | 01 | ESP | 5.47 | +1.9 | SB | |||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Kristian Jackson Kristian Jackson | USA | 15.22 | SB | |||||
2 | Fedra Florentín Fedra Florentín ('01) | 01 | PAR | 13.56 | SB | ||||
4 | Anna Cabrera Anna Cabrera ('01) | 01 | ESP | 10.05 | SB | ||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Kristian Jackson Kristian Jackson | USA | 52.04 | PB | |||||
2 | Elyssa Paulding Elyssa Paulding | USA | 42.86 | SB | |||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||
1 | Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01) | 01 | DEN | 51.35 | SB | ||||
2 | Kristian Jackson Kristian Jackson | USA | 48.31 | ||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||
1 | Anna Ferrand Anna Ferrand | USA | 42.69 | PB | |||||
3 | Anna Cabrera Anna Cabrera ('01) | 01 | ESP | 33.82 | SB |