M 100 m Vind: -2.6 Finale A Finale | Vind: -2.6 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Keon Rantin Keon Rantin | USA | 11.00 | SB | |||||||||||
M 200 m Vind: -4.9 Finale A Finale | Vind: -4.9 | ||||||||||||||
1 | Keon Rantin Keon Rantin | USA | 21.95 | SB | |||||||||||
2 | Joseph Manu Joseph Manu ('96) | 96 | GHA | 22.01 | SB | ||||||||||
3 | Ashton Daniel Ashton Daniel | USA | 22.24 | SB | |||||||||||
4 | Emmanuel Ibeh Emmanuel Ibeh ('01) | 01 | USA | 22.33 | SB | ||||||||||
Finale D Vind: -4.4 | Vind: -4.4 | ||||||||||||||
Demier Shipley Demier Shipley | USA | DQ | |||||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 49.38 | SB | ||||||||||
2 | Randy Serville Randy Serville | LCA | 49.85 | PB | |||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Solomon Lawrence Solomon Lawrence | USA | 1:55.22 | SB | |||||||||||
2 | George Erazo George Erazo ('92) | 92 | ESA | 1:55.43 | SB | ||||||||||
M 1500 m | |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
Maxwell Myers Maxwell Myers | USA | DNF | |||||||||||||
M 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
Craig Schumacher Craig Schumacher | USA | DNF | |||||||||||||
M 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Eric Beyerle Eric Beyerle ('92) | 92 | USA | 14:49.36 | PB | ||||||||||
Daniel Trettel Daniel Trettel | USA | DNF | |||||||||||||
M 110 m hæk Vind: -4.4 Finale A Finale | Vind: -4.4 | ||||||||||||||
1 | Dylan Beard Dylan Beard ('98) | 98 | USA | 14.44 | SB | ||||||||||
2 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 14.53 | SB | ||||||||||
3 | Kameron Davis Kameron Davis | USA | 14.68 | SB | |||||||||||
4 | Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | 14.83 | PB | ||||||||||
5 | Darian Clyburn Darian Clyburn | 00 | USA | 14.84 | SB | ||||||||||
M 400 m hæk | |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Corinthians Payne Corinthians Payne | USA | 54.10 | SB | |||||||||||
2 | Cameron Kee Cameron Kee | USA | 54.49 | SB | |||||||||||
3 | Brandon Turpin Brandon Turpin ('01) | 01 | USA | 54.92 | PB | ||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kris Kornegay-Gober Kris Kornegay-Gober ('91) | 91 | USA | 2.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Matthew Bigelow Matthew Bigelow ('96) | 96 | USA | 4.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Gerald Norgbe Gerald Norgbe | USA | 14.43 | w | +3.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Drewery Chase Drewery Chase | USA | 14.38 | w | +4.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Akeel Blake Akeel Blake | USA | 13.91 | w | +2.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Jordyn Walker Jordyn Walker | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Dominic Perry Dominic Perry | USA | 16.56 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Zach Gray Zach Gray | USA | 16.16 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Zackery Dillon Zackery Dillon | USA | 15.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Christopher Bratcher Christopher Bratcher | USA | 15.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | John Purvis John Purvis | USA | 15.64 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Zackery Dillon Zackery Dillon | USA | 51.18 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Noah Drudy Noah Drudy ('99) | 99 | USA | 62.93 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Puma Chase Athletics Puma Chase Athletics | USA | 3:10.43 | ||||||||||||
2 | Maryland Maryland | USA | 3:10.88 | ||||||||||||
Kobe Simpson, Caleb Dean, Maxwell Myers, Colin Rowe | |||||||||||||||
K 100 m Vind: -3.6 Finale A Finale | Vind: -3.6 | ||||||||||||||
1 | Jessika Gbai Jessika Gbai ('98) | 98 | USA | 12.12 | SB | ||||||||||
2 | Tiffani rae Pittman Tiffani rae Pittman | USA | 12.19 | SB | |||||||||||
3 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 12.26 | SB | |||||||||||
K 200 m Vind: -2.7 Finale A Finale | Vind: -2.7 | ||||||||||||||
1 | Kennedy Lewis Kennedy Lewis | 00 | USA | 24.83 | SB | ||||||||||
2 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 25.00 | SB | |||||||||||
K 400 m | |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 53.94 | PB | ||||||||||
2 | Latifa Ali Latifa Ali ('98) | 98 | GHA | 54.28 | PB | ||||||||||
3 | Cathryn Lane Cathryn Lane | USA | 57.40 | SB | |||||||||||
4 | Kasey Ebb Kasey Ebb | 00 | USA | 57.92 | SB | ||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emma Pegg Emma Pegg ('03) | 03 | CAN | 4:38.85 | SB | ||||||||||
K 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Katie Altieri Katie Altieri | USA | 10:09.22 | SB | |||||||||||
2 | Anna Coffin Anna Coffin | USA | 10:09.73 | PB | |||||||||||
3 | Christine Laurie Christine Laurie ('99) | 99 | CAN | 10:10.53 | SB | ||||||||||
K 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sydney Leiher Sydney Leiher ('95) | 95 | USA | 16:53.72 | PB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: -3.5 Finale A Finale | Vind: -3.5 | ||||||||||||||
1 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 14.16 | SB | ||||||||||
2 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 14.48 | PB | ||||||||||
3 | Ariana Ealy-Pulido Ariana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 14.63 | SB | ||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kattiana Ealy-Pulido Kattiana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 1:02.93 | SB | ||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Amina Smith Amina Smith ('92) | 92 | USA | 1.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Madison Depry Madison Depry ('02) | 02 | USA | 1.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Diamond Moore Diamond Moore | USA | 1.55 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
Marissa DiGia Marissa DiGia | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Nikayla Fitzgerald Nikayla Fitzgerald | USA | 5.95 | w | +3.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jean Udo Jean Udo ('94) | 94 | USA | 12.42 | w | +4.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ja'Tae Joyner Ja'Tae Joyner | USA | 12.33 | w | +2.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Molly Radcliffe Molly Radcliffe | USA | 14.68 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sarah George Sarah George ('01) | 01 | USA | 13.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kamryn Henderson Kamryn Henderson | USA | 13.09 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Johnelle Johnson Johnelle Johnson | 00 | JAM | 13.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lauren Sheehan Lauren Sheehan | USA | 12.97 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Minyarn Smalls Minyarn Smalls | USA | 12.28 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Molly Radcliffe Molly Radcliffe | USA | 48.02 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Terine Lambert Terine Lambert ('02) | 02 | JAM | 41.36 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Diana Effiom Diana Effiom | USA | 41.08 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Emily Wolf Emily Wolf | USA | 40.64 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alice Barnsdale Alice Barnsdale ('99) | 99 | GBR | 61.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kamryn Henderson Kamryn Henderson | USA | 54.03 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Diana Effiom Diana Effiom | USA | 51.97 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Erin Hatcher Erin Hatcher | USA | 50.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sarah George Sarah George ('01) | 01 | USA | 50.17 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Molly Radcliffe Molly Radcliffe | USA | 47.86 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Symone Marsh Symone Marsh | USA | 47.78 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Samantha Healy Samantha Healy | USA | 47.64 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Emily Wolf Emily Wolf | USA | 47.39 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jessica Sutter Jessica Sutter | USA | 41.68 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lillian Hill Lillian Hill | USA | 40.52 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Howard Howard | USA | 45.24 | ||||||||||||
Ameenah Saalih, Jessika Gbai, Sherri-Ann Norton, Tiffani rae Pittman | |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Howard Howard | USA | 3:42.53 | ||||||||||||
Ozioma Scott, Kennedy Lewis, Tiffani rae Pittman, Jessika Gbai | |||||||||||||||
2 | Howard Howard | USA | 3:43.48 | ||||||||||||
Jessica Wright, Monika Williams, Ameenah Saalih, Sherri-Ann Norton |