Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Austin TX USA: 94th Clyde Littlefield Texas Relays 23‐26.3.2022
Texas-Mike A. Myers Stadium

M 1 mile    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Kevin Kelly
Kevin Kelly ('95)
IRL4:06.53
  
 SB
2
Hadley Splechter
Hadley Splechter ('01)
USA4:07.45
  
 PB
3
Luca Chatham
Luca Chatham ('96)
USA4:07.48
  
 PB
4
Jeff Lautenslager
Jeff Lautenslager ('96)
NZL4:11.84
  
 SB
5
Liam Walsh
Liam Walsh ('02)
CAN4:12.99
  
 PB
6
Craig Lautenslager
Craig Lautenslager ('93)
NZL4:16.34
  
 SB
M 5000 m    
24.3.

Finale A

Finale
24.3.
1
Yaseen Abdalla
Yaseen Abdalla 
USA13:48.80
  
 PB
2
Eric Casarez
Eric Casarez ('99)
USA13:56.83
  
 PB
3
Abraham Avila-Martinez
Abraham Avila-Martinez 
USA13:58.13
  
 PB
4
Cruz Gomez
Cruz Gomez 
USA13:59.81
  
 PB
5
Isaac Alonzo
Isaac Alonzo 
USA14:01.22
  
 PB
6
Chandler Gibbens
Chandler Gibbens 
USA14:02.50
  
 PB
7
Dennis Kipngeno
Dennis Kipngeno 
USA14:02.87
  
 PB
8
Haftu Knight
Haftu Knight 
USA14:02.95
  
 PB
9
Robbie Schmidt
Robbie Schmidt 
USA14:05.87
  
 PB
10
Chandon Chhikara
Chandon Chhikara 
USA14:07.29
  
 PB
11
Cooper Schroeder
Cooper Schroeder 
USA14:11.86
  
 SB
12
Kelvin Kimaiyo
Kelvin Kimaiyo 
USA14:13.82
  
 PB
13
George Wheeler
George Wheeler ('98)
GBR14:20.87
  
 PB
14
Evans Kemboi
Evans Kemboi 
KEN14:24.17
  
 PB
15
Kerby Depenbusch
Kerby Depenbusch ('99)
USA14:28.85
  
 SB
16
Jackson Leech
Jackson Leech 
USA14:29.69
  
 PB
17
Samuel Bass
Samuel Bass 
USA14:44.83
  
 SB
Brendan Hebert
Brendan Hebert 
USA DNF
  
 
M 10000 m    
24.3.

Finale A

Finale
24.3.
1
Kwanele Mthembu
Kwanele Mthembu ('97)
RSA29:49.18
  
 SB
2
Harry Louradour
Harry Louradour ('02)
FRA30:12.32
  
 PB
3
Sam Hubert
Sam Hubert 
USA30:26.70
  
 PB
4
Kyle Johnson
Kyle Johnson ('97)
USA30:46.66
  
 SB
5
Armando Villarreal
Armando Villarreal ('01)
USA30:52.07
  
 SB
6
Tristan Stellmach
Tristan Stellmach 
USA30:59.06
  
 PB
7
Colton Meyers
Colton Meyers 
USA31:05.95
  
 SB
8
Adam Whitehead
Adam Whitehead 
USA31:20.57
  
 PB
9
Jeb Williamson
Jeb Williamson 
USA31:26.42
  
 PB
10
Alexandre Fetizon
Alexandre Fetizon ('02)
FRA31:56.53
  
 PB
M 3000 m forh.    
24.3.

Finale A

Finale
24.3.
1
Edward Trippas
Edward Trippas ('98)
AUS8:49.11
  
 SB
2
Dylan Doss
Dylan Doss ('92)
USA8:55.58
  
 SB
3
Kolyn Saltzman
Kolyn Saltzman 
USA8:59.98
  
 PB
4
Innocent Murwanashyaka
Innocent Murwanashyaka ('97)
USA9:00.61
  
 PB
5
Declan Neary
Declan Neary ('97)
GBR9:01.77
  
 PB
6
Joey Croft
Joey Croft 
GBR9:05.82
  
 PB
7
Jack Beaumont
Jack Beaumont ('97)
NZL9:08.66
  
 SB
8
Jonathan Chung
Jonathan Chung 
USA9:09.18
  
 PB
9
Hadley Splechter
Hadley Splechter ('01)
USA9:10.63
  
 PB
10
Teddy Buckley
Teddy Buckley 
USA9:12.94
  
 PB
11
Artūrs Lapiņš
Artūrs Lapiņš ('02)
LAT9:13.53
  
 SB
12
Eric Gawlick
Eric Gawlick 
USA9:13.56
  
 PB
13
Will Dart
Will Dart ('02)
USA9:15.72
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    
24.3.

Finale A

Finale
24.3.
1
Diego Del Real
Diego Del Real ('94)
MEX72.89
  
 
 
70.7771.4772.7872.4272.6772.89  
2
Trey Knight
Trey Knight ('02)
USA69.54
  
 
 
65.0769.5466.5564.0568.20  X  
3
Jake Norris
Jake Norris ('99)
GBR68.03
  
 SB
 
68.03 SB66.0065.31  X  X67.23  
4
Jose Padilla
Jose Padilla ('96)
MEX67.93
  
 
 
66.85  X65.5367.9367.6266.89  
5
Kade McCall
Kade McCall 
USA67.56
  
 PB
 
  X67.56 PB  X66.0261.8264.85  
6
Bayley Campbell
Bayley Campbell 
GBR67.14
  
 PB
 
62.4266.2567.14 PB66.8864.4664.39  
7
Kyle Brown
Kyle Brown ('01)
USA67.01
  
 
 
64.3065.6867.0164.3665.15  X  
8
Erik Ebel
Erik Ebel ('99)
USA65.69
  
 
 
63.9364.8962.7062.8263.7265.69  
9
Eddie Jeans
Eddie Jeans ('98)
GBR65.37
  
 PB
 
63.89 SB65.37 PB63.5264.2264.7061.61  
10
Christian Johnson
Christian Johnson 
USA63.88
  
 
 
  X  X63.88     
11
Nick Hicks
Nick Hicks 
USA61.27
  
 SB
 
59.27 SB61.27 SB59.77     
12
Hunter Harding
Hunter Harding 
USA60.85
  
 SB
 
60.85 SB59.3959.22     
13
Kyle Moison
Kyle Moison ('01)
USA60.04
  
 
 
60.0459.1357.08     
14
Jessie Sullivan
Jessie Sullivan 
USA56.81
  
 SB
 
56.66 SB56.4856.81 SB     
M Tikamp    
24.3.

Finale A

Finale
24.3.
1
Leo Neugebauer
Leo Neugebauer 
GER8131
  
 PB
 
11,10/-1,17,26/-0,415,962,0248,2114,76/-1,750,884,9049,004.48,99
2
Alexandros Spiridonidis
Alexandros Spiridonidis ('98)
GRE7917
  
 PB
 
11,19/-1,17,39/+1,913,991,9949,7814,27/-1,740,785,0053,214.40,58
3
Trpimir Široki
Trpimir Široki ('98)
CRO7838
  
NR PB
 
11,06/+1,67,59/+1,213,372,1151,0114,32/-3,138,704,9053,774.57,93
4
Asani Hylton
Asani Hylton ('97)
JAM7671
  
 PB
 
11,11/-0,87,21/+0,713,182,0549,9314,50/-3,134,324,3059,844.32,76
5
Dallin Vorkink
Dallin Vorkink 
USA7544
  
 PB
 
11,61/-1,16,52/+0,214,041,9051,2715,21/-1,742,135,0058,244.28,19
6
Kristo Simulask
Kristo Simulask ('98)
EST7433
  
 PB
 
10,78/+1,66,99/-0,413,141,8749,1615,04/-3,137,824,8044,094.40,25
7
Grant Levesque
Grant Levesque 
USA7219
  
 PB
 
11,07/-0,86,93/+0,212,201,8449,0414,62/-0,534,825,1045,715.07,70
8
Jonathan Harper
Jonathan Harper 
USA7207
  
 SB
 
11,18/-0,87,05/+0,712,561,8149,5114,45/-3,132,214,8050,154.56,15
9
Benjamin Grosse
Benjamin Grosse 
USA7158
  
 SB
 
11,35/+1,66,47/-0,113,141,9649,2915,17/+1,538,883,8053,884.34,83
10
Philip Frank
Philip Frank 
CAN7070
  
 PB
 
11,01/-0,86,79/-0,312,741,9349,5315,19/+1,535,324,2041,774.39,55
11
Brett Lombardi
Brett Lombardi 
USA6892
  
 SB
 
11,47/+1,66,14/-0,610,361,8450,9615,41/-1,839,534,4052,644.27,41
12
Cobe Wiggins
Cobe Wiggins 
USA6829
  
 PB
 
11,37/-1,16,09/+0,213,231,7549,0614,87/-0,535,073,9051,044.37,60
13
John Murray
John Murray ('92)
USA6632
  
 PB
 
10,88/+1,66,49/-0,814,871,9050,4915,03/-1,7NM4,4064,135.33,06
14
Sebastian Reyneke
Sebastian Reyneke ('01)
AUS5829
  
 SB
 
11,59/-0,85,33/+1,013,602,0552,4116,18/+1,538,644,6026,30DNF
15
Scott Boon
Scott Boon ('99)
NED5637
  
 SB
 
11,57/-1,16,72/-0,612,671,93DNF15,58/-0,534,924,9046,78DNF
16
Jordan Torney
Jordan Torney 
USA5603
  
 SB
 
11,32/-1,16,95/+0,312,041,8449,4915,43/-1,837,22NH43,70DNF
17
Sam Hurley
Sam Hurley 
USA4501
  
 PB
 
11,34/+1,66,51/+0,310,85NH52,0115,52/-1,027,99NH46,74DNF
K 1 mile    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Gracie Morris
Gracie Morris 
USA4:53.71
  
 PB
K 5000 m    
24.3.

Finale A

Finale
24.3.
1
Irene Rono
Irene Rono 
USA16:13.88
  
 PB
2
Beth Ramos
Beth Ramos 
USA16:31.80
  
 PB
3
Maddie Brown
Maddie Brown 
USA16:39.85
  
 SB
4
Madeline Boswell
Madeline Boswell ('98)
USA16:42.99
  
 PB
5
Julia Black
Julia Black ('99)
USA16:44.35
  
 PB
6
Taylor Whitfield
Taylor Whitfield 
USA16:44.76
  
 PB
7
Alyssa Thomas
Alyssa Thomas 
USA16:45.37
  
 PB
8
Ava Peeples
Ava Peeples 
USA16:47.42
  
 PB
9
Briahna Gerlach
Briahna Gerlach ('99)
USA16:52.53
  
 PB
10
Maddie Livingston
Maddie Livingston 
USA16:53.75
  
 PB
11
Jaybe Shufelberger
Jaybe Shufelberger 
USA16:54.60
  
 SB
12
Alexa Rodriguez
Alexa Rodriguez 
USA17:08.83
  
 SB
13
Lindsey Scarton
Lindsey Scarton 
USA17:13.92
  
 SB
14
Doria Martingayle
Doria Martingayle ('99)
USA17:14.42
  
 PB
15
Aaliya Fazel
Aaliya Fazel 
USA17:23.64
  
 PB
K 10000 m    
24.3.

Finale A

Finale
24.3.
1
Monica Hebner
Monica Hebner ('99)
USA34:25.28
  
 SB
2
Isabel Hebner
Isabel Hebner 
USA34:27.55
  
 PB
3
Grace Plain
Grace Plain 
USA35:32.12
  
 PB
4
Prudence Kiyeng
Prudence Kiyeng 
KEN35:35.03
  
 PB
5
Abbey Santoro
Abbey Santoro 
USA35:47.25
  
 PB
6
Allika Pearson
Allika Pearson 
USA36:11.59
  
 PB
7
Elsa Rijpstra
Elsa Rijpstra 
NED36:18.11
  
 SB
8
KayCee Keller
KayCee Keller ('02)
USA36:36.30
  
 PB
9
Quin Johnson
Quin Johnson 
USA36:38.12
  
 PB
10
Andrea Acuna
Andrea Acuna 
USA37:13.37
  
 PB
11Mathilde Helms KjærMathilde Helms Kjær ('98)DEN37:18.49
  
 PB
K 3000 m forh.    
24.3.

Finale A

Finale
24.3.
1
Eleonora Curtabbi
Eleonora Curtabbi ('97)
ITA10:16.66
  
 SB
2
Lona Latema
Lona Latema 
USA10:26.04
  
 PB
3
Addison Stevenson
Addison Stevenson ('03)
USA10:27.92
  
 PB
4
Sara Funderburk
Sara Funderburk ('98)
USA10:29.07
  
 SB
5
Rachel Taylor
Rachel Taylor 
USA10:34.33
  
 PB
6
Yasmin Austridge
Yasmin Austridge 
GBR10:35.12
  
 PB
7
Kelsie Vicknair
Kelsie Vicknair 
USA10:37.85
  
 SB
8
Alicia Stamey
Alicia Stamey ('99)
USA10:40.52
  
 SB
9
Allyson Little
Allyson Little ('03)
USA10:47.49
  
 PB
10
Tessa Holderman
Tessa Holderman 
USA10:50.03
  
 PB
11
Brooke Lytle
Brooke Lytle 
USA10:56.68
  
 SB
12
Helen Gould
Helen Gould 
USA11:07.31
  
 SB
K Hammerkast 4.0 kg    
24.3.

Finale A

Finale
24.3.
1
Alyssa Wilson
Alyssa Wilson ('99)
USA69.68
  
 SB
 
67.02  X69.68 SB67.7166.9369.57  
2
Madi Malone
Madi Malone ('99)
USA67.98
  
 PB
 
60.14 SB  X64.37 SB67.98 PB  X66.53  
3
Emma Robbins
Emma Robbins 
USA66.30
  
 SB
 
  X  X62.2865.2566.30 SB63.89  
4
Lauren Jones
Lauren Jones ('99)
USA64.87
  
 
 
64.8763.88  X62.6561.6263.24  
5
Joy McArthur
Joy McArthur ('99)
USA60.08
  
 
 
59.38  X57.42  X58.9760.08  
6
Judith Essemiah
Judith Essemiah 
NED59.85
  
 SB
 
57.86 SB58.80 SB59.85 SB56.36  X  X  
7
Chloe Lindeman
Chloe Lindeman ('01)
USA59.52
  
 PB
 
52.87 SB54.07 SB59.52 PB56.5958.8658.28  
8
Abby Moore
Abby Moore 
USA59.43
  
 PB
 
57.57 PB  X  X58.09 PB59.43 PB58.01  
9
Lydia Knapp
Lydia Knapp 
USA57.56
  
 SB
 
57.12 SB57.49 SB  X  X  X57.56 SB  
10
Sade Meeks
Sade Meeks ('99)
USA55.60
  
 SB
 
52.74 SB53.78 SB55.60 SB     
11
Kayli Johnson
Kayli Johnson 
USA55.39
  
 SB
 
  X52.1555.39 SB     
12
Sara Ramos
Sara Ramos 
USA55.09
  
 SB
 
53.7554.21 SB55.09 SB     
13
Rachel Tanczos
Rachel Tanczos ('99)
USA53.25
  
 SB
 
  X  X53.25 SB     
14
Priscilla Adejokun
Priscilla Adejokun 
USA52.72
  
 
 
52.72  X  X     
15
Kiana Lowery
Kiana Lowery 
USA47.28
  
 
 
47.28  X  X     
Mikaila Martin
Mikaila Martin ('97)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
K Syvkamp    
24.3.

Finale A

Finale
24.3.
1
Anna Hall
Anna Hall ('01)
USA6412
  
 PB
 
13,41/+1,61,7713,4523,81/-0,16,23/+0,940,982.04,61
2
Issy Wakefield
Issy Wakefield 
GBR5850
  
 PB
 
13,26/+1,61,6211,8224,28/-0,36,02/+1,041,072.17,52
3
Erin Marsh
Erin Marsh ('99)
USA5735
  
 SB
 
13,69/-0,51,6512,2524,60/-0,15,99/+1,936,712.16,98
4
Beatričė Juškevičiūtė
Beatričė Juškevičiūtė 
LTU5651
  
 SB
 
14,41/-1,91,6813,7225,34/-2,55,37/-0,948,122.23,07
5
Sterling Lester
Sterling Lester 
USA5616
  
 SB
 
13,78/-1,91,6811,3324,34/-2,55,93/+1,230,742.15,02
6
Kristīne Blaževiča
Kristīne Blaževiča ('01)
LAT5592
  
 SB
 
14,16/-0,61,6211,5325,12/-0,36,06/-0,936,232.13,90
7
Halley Folsom
Halley Folsom 
USA5575
  
 PB
 
14,40/-0,61,6811,6125,93/-2,55,65w/+3,139,322.08,54
8
Elise Hoel Ulseth
Elise Hoel Ulseth ('99)
NOR5500
  
 SB
 
14,40/-0,61,7411,2026,51/-0,15,72/-1,745,222.23,24
9
Avery McMullen
Avery McMullen 
USA5495
  
 PB
 
13,97/+0,21,6811,4424,72/-0,35,86/+1,133,392.22,00
10
Safiya John
Safiya John ('01)
TTO5472
  
 PB
 
14,02/+0,21,6810,9826,06/-0,15,98w/+2,641,392.26,07
11
Zoe Hughes
Zoe Hughes ('98)
GBR5402
  
 SB
 
14,04/-1,91,6512,0425,79/-2,55,98w/+2,132,732.23,04
12
Jade Bontke
Jade Bontke 
USA5379
  
 PB
 
14,92/+1,61,7411,5224,85/-2,55,78/-1,129,582.18,63
13
Kaitlin Smith
Kaitlin Smith ('99)
USA5254
  
 SB
 
13,94/-0,61,6511,8125,79/-0,35,60/+1,531,162.23,32
14
Margot Temines
Margot Temines 
FRA5172
  
 SB
 
14,57/+0,21,6513,2625,76/-0,35,57/+0,535,282.36,15
15
Sophie Galloway
Sophie Galloway ('02)
USA4857
  
 SB
 
14,65/+1,61,599,8627,06/-0,15,65/+1,235,802.30,45
16
Holly Gerberding
Holly Gerberding 
USA4749
  
 PB
 
15,20/-0,51,5610,9326,00/-0,15,35/-0,525,842.21,60
17
Ariel Pedigo
Ariel Pedigo ('03)
USA3462
  
 SB
 
15,40/+0,21,65NM29,26/-0,1NM41,152.33,26
M 100 m    
26.3. Vind: +3.7

Finale A

Finale
26.3.Vind: +3.7
1
Rodrick Pleasant
Rodrick Pleasant 
USA10.39 w
  
 
2
Micah Bell
Micah Bell 
USA10.41 w
  
 
3
Derrick Warren
Derrick Warren 
USA10.64 w
  
 
4
Jackson Owen
Jackson Owen 
USA10.75 w
  
 
5
Cameron Henry
Cameron Henry 
USA10.76 w
  
 
6
Wirt Jackson IV
Wirt Jackson IV 
USA10.77 w
  
 
7
Dariante Hall
Dariante Hall 
USA10.78 w
  
 
8
Jonathan Rogers
Jonathan Rogers 
USA10.93 w
  
 
9
Riley Page
Riley Page 
USA11.08 w
  
 
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3. Vind: +3.0
25.3.Vind: +3.0
1
Rodrick Pleasant
Rodrick Pleasant 
USA10.55 w
  
 
2
Derrick Warren
Derrick Warren 
USA10.86 w
  
 
3
Wirt Jackson IV
Wirt Jackson IV 
USA10.89 w
  
 
James Colbert
James Colbert 
USA DQw
  
 
Indledende 2
25.3. Vind: -0.4
25.3.Vind: -0.4
1
Micah Bell
Micah Bell 
USA10.62
  
 PB
2
Cameron Henry
Cameron Henry 
USA10.84
  
 PB
3
Jackson Owen
Jackson Owen 
USA11.02
  
 PB
4
Dariante Hall
Dariante Hall 
USA11.04
  
 SB
Indledende 3
25.3. Vind: -2.3
25.3.Vind: -2.3
1
Jonathan Rogers
Jonathan Rogers 
USA11.04
  
 PB
M 110 m hæk 99.1 cm    
26.3. Vind: +2.3

Finale A

Finale
26.3.Vind: +2.3
1
Matthew Tyeskie
Matthew Tyeskie 
USA13.97 w
  
 
2
Jarvis Anderson
Jarvis Anderson ('04)
USA14.02 w
  
 
3
John Sanderson
John Sanderson 
USA14.24 w
  
 
4
Enoch Ellis
Enoch Ellis 
USA14.28 w
  
 
5
Harrison Foster
Harrison Foster 
USA14.65 w
  
 
6
Will Quintana
Will Quintana 
USA14.86 w
  
 
7
Hendrick Hundl
Hendrick Hundl 
USA14.92 w
  
 
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3. Vind: -1.7
25.3.Vind: -1.7
1
Matthew Tyeskie
Matthew Tyeskie 
USA14.42
  
 SB
2
Harrison Foster
Harrison Foster 
USA14.89
  
 PB
Indledende 2
25.3. Vind: -1.1
25.3.Vind: -1.1
1
Hendrick Hundl
Hendrick Hundl 
USA14.68
  
 PB
2
Enoch Ellis
Enoch Ellis 
USA14.71
  
 PB
Indledende 3
25.3. Vind: +1.1
25.3.Vind: +1.1
1
Jarvis Anderson
Jarvis Anderson ('04)
USA14.46
  
 PB
2
John Sanderson
John Sanderson 
USA14.68
  
 PB
3
Ayden Colbert
Ayden Colbert 
USA14.92
  
 PB
K 100 m    
26.3. Vind: +3.7

Finale A

Finale
26.3.Vind: +3.7
1
Taylor Nunez
Taylor Nunez 
USA11.47 w
  
 
2
Jordan Washington
Jordan Washington 
USA11.63 w
  
 
3
Victoria Byrd
Victoria Byrd 
USA11.76 w
  
 
4
Ja'Naria Jackson
Ja'Naria Jackson 
USA11.78 w
  
 
5
Reese Animashaun
Reese Animashaun 
USA12.05 w
  
 
6
Aliyah Johnson
Aliyah Johnson 
USA12.08 w
  
 
7
Briana St Louis
Briana St Louis 
USA12.17 w
  
 
8
Ayana Smith
Ayana Smith 
USA12.21 w
  
 
9
Brazil Neal
Brazil Neal 
USA12.29 w
  
 
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3. Vind: -0.5
25.3.Vind: -0.5
1
Ja'Naria Jackson
Ja'Naria Jackson 
USA12.09
  
 PB
2
Brazil Neal
Brazil Neal 
USA12.28
  
 SB
Indledende 2
25.3. Vind: +1.4
25.3.Vind: +1.4
1
Taylor Nunez
Taylor Nunez 
USA11.75
  
 PB
3
Ayana Smith
Ayana Smith 
USA12.24
  
 =PB
Indledende 3
25.3. Vind: -1.7
25.3.Vind: -1.7
1
Victoria Byrd
Victoria Byrd 
USA11.98
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
26.3. Vind: +3.9

Finale A

Finale
26.3.Vind: +3.9
1
Erin Kolenda
Erin Kolenda 
USA14.22 w
  
 
2
Johrdyn Tarpeh
Johrdyn Tarpeh ('04)
USA14.31 w
  
 
3
Allie Scott
Allie Scott 
USA14.68 w
  
 
4
Yierra Flemings
Yierra Flemings 
USA14.70 w
  
 
5
Stephanie Fish
Stephanie Fish 
USA14.91 w
  
 
6
Anessa White
Anessa White 
USA15.18 w
  
 
7
Abby Elmore
Abby Elmore 
USA15.19 w
  
 
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3. Vind: -0.6
25.3.Vind: -0.6
1
Johrdyn Tarpeh
Johrdyn Tarpeh ('04)
USA14.69
  
 PB
Townsen Thomas
Townsen Thomas 
USA DNF
  
 
Indledende 2
25.3. Vind: +3.2
25.3.Vind: +3.2
1
Erin Kolenda
Erin Kolenda 
USA14.41 w
  
 
2
Allie Scott
Allie Scott 
USA14.42 w
  
 
Indledende 3
25.3. Vind: +1.7
25.3.Vind: +1.7
2
Abby Elmore
Abby Elmore 
USA15.36
  
 PB
M 100 m    
26.3. Vind: +3.6

Finale A

Finale
26.3.Vind: +3.6
1
Smith Kordarion
Smith Kordarion 
USA10.23 w
  
 
2
Che Nwabuko
Che Nwabuko 
USA10.23 w
  
 
3
Isaac Henderson
Isaac Henderson 
USA10.23 w
  
 
4
Tsegaya Fazarro
Tsegaya Fazarro ('03)
USA10.49 w
  
 
5
Jaylon Washington
Jaylon Washington 
USA10.54 w
  
 
6
Trimaine Brown
Trimaine Brown 
USA10.55 w
  
 
7
Jamari Sharpe
Jamari Sharpe 
USA10.55 w
  
 
8
Jaelyn Davis-Robinson
Jaelyn Davis-Robinson 
USA10.57 w
  
 
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3. Vind: -3.1
25.3.Vind: -3.1
1
Tevijon Williams
Tevijon Williams 
USA10.85
  
 SB
2
Korey Mosley
Korey Mosley 
USA10.89
  
 PB
Indledende 2
25.3. Vind: -1.7
25.3.Vind: -1.7
1
Pierre Goree
Pierre Goree 
USA10.64
  
 SB
2
Zavion Langrin
Zavion Langrin 
USA10.78
  
 PB
3
Tay'Shawn Wilson
Tay'Shawn Wilson 
USA10.91
  
 PB
4
Elliot Washington
Elliot Washington 
USA11.07
  
 SB
Indledende 3
25.3. Vind: -1.3
25.3.Vind: -1.3
1
Trimaine Brown
Trimaine Brown 
USA10.75
  
 
2
Emmanuel Ekong
Emmanuel Ekong 
USA10.81
  
 SB
3
Deaubrey Hood
Deaubrey Hood 
USA10.92
  
 PB
4
Marcus Taylor
Marcus Taylor ('96)
USA10.96
  
 PB
Indledende 4
25.3. Vind: -0.4
25.3.Vind: -0.4
1
Smith Kordarion
Smith Kordarion 
USA10.68
  
 PB
2
Tsegaya Fazarro
Tsegaya Fazarro ('03)
USA10.76
  
 PB
3
Jordan Sanford
Jordan Sanford 
USA10.97
  
 PB
4
Angel Duarte Hedrick
Angel Duarte Hedrick 
USA11.05
  
 PB
5
Rashard Guinyard
Rashard Guinyard 
USA11.07
  
 PB
Indledende 5
25.3. Vind: -0.9
25.3.Vind: -0.9
1
Isaac Henderson
Isaac Henderson 
USA10.62
  
 PB
2
King Micah Scales
King Micah Scales 
USA10.76
  
 PB
3
Bobby Drake
Bobby Drake 
USA10.77
  
 PB
4
Matthew Maldima
Matthew Maldima 
USA10.92
  
 PB
Indledende 6
25.3. Vind: -0.8
25.3.Vind: -0.8
1
Jamari Sharpe
Jamari Sharpe 
USA10.72
  
 
2
Kingsley Bennett
Kingsley Bennett 
USA10.86
  
 SB
3
Kyjah Savery
Kyjah Savery 
USA11.03
  
 PB
Indledende 7
25.3. Vind: -1.2
25.3.Vind: -1.2
1
Blake Harris
Blake Harris 
USA10.92
  
 
2
Denim Day
Denim Day 
USA11.06
  
 PB
3
Nathan Baker
Nathan Baker 
USA11.08
  
 PB
4
Eric Nelson
Eric Nelson 
USA11.08
  
 PB
Indledende 8
25.3. Vind: +1.4
25.3.Vind: +1.4
1
Che Nwabuko
Che Nwabuko 
USA10.60
  
 PB
2
Jaylon Washington
Jaylon Washington 
USA10.61
  
 PB
3
Jaelyn Davis-Robinson
Jaelyn Davis-Robinson 
USA10.71
  
 PB
4
Johnathan Ware
Johnathan Ware 
USA10.83
  
 PB
5
Myles Thomas
Myles Thomas 
USA10.92
  
 PB
6
Anthony Davis
Anthony Davis 
USA11.06
  
 PB
M 110 m hæk 99.1 cm    
26.3. Vind: +2.2

Finale A

Finale
26.3.Vind: +2.2
1
Jadyn Marshall
Jadyn Marshall ('03)
USA13.35 w
  
 
2
Kendrick Smallwood
Kendrick Smallwood 
USA13.36 w
  
 
3
Donovan Bradley
Donovan Bradley 
USA13.55 w
  
 
4
Kody Blackwood
Kody Blackwood ('03)
USA13.56 w
  
 
5
Kai Graves-Blanks
Kai Graves-Blanks 
USA13.68 w
  
 
6
Austin Kiser
Austin Kiser 
USA13.83 w
  
 
7
Aaron Davis
Aaron Davis ('04)
USA13.84 w
  
 
8
Cameron Bates
Cameron Bates 
USA14.27 w
  
 
Isaiah Sategna
Isaiah Sategna 
USA DNFw
  
 
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3. Vind: +2.4
25.3.Vind: +2.4
1
Kai Graves-Blanks
Kai Graves-Blanks 
USA13.64 w
  
 
2
Austin Kiser
Austin Kiser 
USA14.05 w
  
 
3
Caleb Sterling
Caleb Sterling 
USA14.91 w
  
 
Jaylen Critten
Jaylen Critten 
USA DNFw
  
 
Thurman McMullen
Thurman McMullen 
USA DNFw
  
 
Indledende 2
25.3. Vind: +0.9
25.3.Vind: +0.9
1
Kendrick Smallwood
Kendrick Smallwood 
USA13.87
  
 SB
2
Kendrick Jones
Kendrick Jones 
USA14.38
  
 PB
3
Hollis Robinson
Hollis Robinson 
USA14.45
  
 PB
4
Chaunky Lewis
Chaunky Lewis 
USA14.99
  
 PB
Indledende 3
25.3. Vind: +0.9
25.3.Vind: +0.9
1
Jadyn Marshall
Jadyn Marshall ('03)
USA13.49
  
 PB
2
Kody Blackwood
Kody Blackwood ('03)
USA13.56
  
 PB
3
Donovan Bradley
Donovan Bradley 
USA13.72
  
 PB
4
Noah Newman
Noah Newman 
USA14.45
  
 PB
5
Blake Osmond
Blake Osmond 
USA14.74
  
 PB
6
Nicholas Byrd
Nicholas Byrd 
USA14.81
  
 PB
Indledende 4
25.3. Vind: w
25.3.Vind: w
1
Broderick Davis
Broderick Davis 
USA14.55 w
  
 
2
Clarence McGill
Clarence McGill 
USA14.80 w
  
 
3
Miles Noble
Miles Noble 
USA14.87 w
  
 
Indledende 5
25.3. Vind: +0.7
25.3.Vind: +0.7
1
Aaron Davis
Aaron Davis ('04)
USA14.10
  
 PB
2
Isaiah Sategna
Isaiah Sategna 
USA14.22
  
 PB
3
Cameron Bates
Cameron Bates 
USA14.33
  
 PB
4
Nicholas Grullon
Nicholas Grullon 
USA14.36
  
 PB
5
Xavier Simpkins
Xavier Simpkins 
USA14.65
  
 PB
6
Cooper Davis
Cooper Davis 
USA14.83
  
 PB
Indledende 6
25.3. Vind: -2.6
25.3.Vind: -2.6
1
Shane Gardner
Shane Gardner 
USA14.40
  
 
2
Christian Edgar
Christian Edgar 
USA14.43
  
 PB
3
Kyree Wilson
Kyree Wilson 
USA14.56
  
 PB
4
Jayden Keys
Jayden Keys 
USA14.63
  
 PB
5
Kristopher Lester
Kristopher Lester 
USA14.89
  
 PB
Te'drick Robinson
Te'drick Robinson 
USA DQ
  
 
M 4 x 100 m stafet    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Duncanville HS 
Duncanville HS  
USA40.65
  
 
2
Allen 
Allen  
USA40.67
  
 
M 4 x 400 m stafet    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Summer Creek HS 
Summer Creek HS  
USA3:09.92
  
 
  Malcolm Washington, Dylan Jacobs, Blake Gibson, Darius Rainey
2
St.Thomas Aquinas HS 
St.Thomas Aquinas HS  
USA3:13.18
  
 
Indledende heats25.3.
Indledende 5
25.3.
25.3.
1
St.Thomas Aquinas HS 
St.Thomas Aquinas HS  
USA3:13.98
  
 
Indledende 7
25.3.
25.3.
1
Summer Creek HS 
Summer Creek HS  
USA3:11.13
  
 
  Malcolm Washington, Darius Rainey, Blake Gibson, Dylan Jacobs
K 100 m    
26.3. Vind: +3.2

Finale A

Finale
26.3.Vind: +3.2
1
Autumn Wilson
Autumn Wilson ('03)
USA11.19 w
  
 
2
Sarah Akpan
Sarah Akpan 
USA11.44 w
  
 
3
Laila Hackett
Laila Hackett ('05)
USA11.62 w
  
 
4
Saniya Friendly
Saniya Friendly 
USA11.69 w
  
 
5
Alyssa Tate
Alyssa Tate 
USA11.69 w
  
 
6
Sade Gray
Sade Gray 
USA11.74 w
  
 
7
Mak'hi Falkquay
Mak'hi Falkquay 
USA11.92 w
  
 
8
Timiejha Furlow
Timiejha Furlow 
USA11.95 w
  
 
Diamond Mathis
Diamond Mathis 
USA DNFw
  
 
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3. Vind: -2.9
25.3.Vind: -2.9
1
Jada Campos
Jada Campos 
USA12.20
  
 
2
Royaltee Brown
Royaltee Brown 
USA12.21
  
 PB
Indledende 2
25.3. Vind: -1.8
25.3.Vind: -1.8
1
Mak'hi Falkquay
Mak'hi Falkquay 
USA11.97
  
 PB
2
Elnita Green
Elnita Green ('05)
USA12.03
  
 
Indledende 3
25.3. Vind: -1.8
25.3.Vind: -1.8
1
Alyssa Tate
Alyssa Tate 
USA11.84
  
 
2
Brooke Jackson
Brooke Jackson 
USA12.01
  
 
Indledende 4
25.3. Vind: -1.8
25.3.Vind: -1.8
1
Autumn Wilson
Autumn Wilson ('03)
USA11.68
  
 
2
Laila Hackett
Laila Hackett ('05)
USA11.98
  
 PB
Indledende 5
25.3. Vind: -0.3
25.3.Vind: -0.3
1
Diamond Mathis
Diamond Mathis 
USA11.80
  
 PB
2
Sydney Bryant
Sydney Bryant 
USA12.01
  
 
3
Jada Williams
Jada Williams 
USA12.24
  
 SB
Indledende 6
25.3. Vind: +0.6
25.3.Vind: +0.6
1
Aaliyah Gipson
Aaliyah Gipson 
USA12.03
  
 PB
2
Jayda Bushay
Jayda Bushay 
USA12.08
  
 
3
Dayana Felicien
Dayana Felicien 
USA12.15
  
 PB
4
Nimi Osunsedo
Nimi Osunsedo ('07)
USA12.20
  
 PB
5
Leah Pettis
Leah Pettis 
USA12.28
  
 PB
Indledende 7
25.3. Vind: -1.1
25.3.Vind: -1.1
1
Saniya Friendly
Saniya Friendly 
USA11.92
  
 SB
2
Te'Anna Anderson
Te'Anna Anderson 
USA12.13
  
 PB
3
Ayanna Jones
Ayanna Jones 
USA12.24
  
 PB
4
Adriane Nwonumah
Adriane Nwonumah 
USA12.26
  
 PB
Indledende 8
25.3. Vind: +1.3
25.3.Vind: +1.3
1
Sarah Akpan
Sarah Akpan 
USA11.67
  
 PB
2
Timiejha Furlow
Timiejha Furlow 
USA11.91
  
 PB
3
Sade Gray
Sade Gray 
USA11.93
  
 PB
4
Bailey Johnson
Bailey Johnson 
USA12.14
  
 PB
5
Emily Royce
Emily Royce 
USA12.24
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
26.3. Vind: +3.8

Finale A

Finale
26.3.Vind: +3.8
1
Simone Ballard
Simone Ballard 
USA13.28 w
  
 
2
Jaiya Covington
Jaiya Covington 
USA13.55 w
  
 
3
Makeriah Harris
Makeriah Harris ('06)
USA13.58 w
  
 
4
Skye Tolbert
Skye Tolbert ('05)
USA13.69 w
  
 
5
Kelis Jules
Kelis Jules 
USA13.91 w
  
 
6
Kaycee McCoy
Kaycee McCoy 
USA13.92 w
  
 
7
Ali Mack
Ali Mack ('04)
USA13.94 w
  
 
8
Lauren Thompson
Lauren Thompson 
USA14.05 w
  
 
9
Symoria Adkins
Symoria Adkins 
USA14.46 w
  
 
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3. Vind: +2.6
25.3.Vind: +2.6
1
Kaycee McCoy
Kaycee McCoy 
USA14.06 w
  
 
2
Lauren Thompson
Lauren Thompson 
USA14.17 w
  
 
3
Kathryn Kelly
Kathryn Kelly 
USA14.43 w
  
 
4
Bryanna Craig
Bryanna Craig ('04)
USA14.81 w
  
 
Indledende 2
25.3. Vind: -0.7
25.3.Vind: -0.7
1
Jaiya Covington
Jaiya Covington 
USA13.78
  
 PB
2
Kelis Jules
Kelis Jules 
USA14.10
  
 PB
3
Talicia Fair
Talicia Fair 
USA14.78
  
 SB
Kajia Wilson
Kajia Wilson 
USA DQ
  
 
Indledende 3
25.3. Vind: -1.2
25.3.Vind: -1.2
1
Makeriah Harris
Makeriah Harris ('06)
USA14.07
  
 
2
Sky Schuller
Sky Schuller ('05)
USA14.66
  
 SB
Indledende 4
25.3. Vind: +1.6
25.3.Vind: +1.6
1
Simone Ballard
Simone Ballard 
USA13.65
  
 
2
Symoria Adkins
Symoria Adkins 
USA14.18
  
 PB
3
Brianna Hinds
Brianna Hinds 
USA14.79
  
 PB
Indledende 5
25.3. Vind: +0.5
25.3.Vind: +0.5
1
Leah Anderson
Leah Anderson ('04)
USA14.35
  
 SB
2
Janet Nkwoparah
Janet Nkwoparah 
USA14.37
  
 SB
3
Jayla Wilson
Jayla Wilson 
USA14.49
  
 PB
Indledende 6
25.3. Vind: -0.7
25.3.Vind: -0.7
1
Skye Tolbert
Skye Tolbert ('05)
USA13.93
  
 PB
2
Ali Mack
Ali Mack ('04)
USA14.06
  
 PB
3
Paris Baker
Paris Baker 
USA14.37
  
 
4
London Davis
London Davis 
USA14.65
  
 PB
5
Alexandra Harber
Alexandra Harber 
USA14.69
  
 PB
K 4 x 100 m stafet    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Katy Seven Lakes 
Katy Seven Lakes  
USA45.78
  
 
3
Shadow Creek 
Shadow Creek  
USA46.35
  
 
3
Scotlandville 
Scotlandville  
USA46.60
  
 
Indledende heats25.3.
Indledende 7
25.3.
25.3.
1
Katy Seven Lakes 
Katy Seven Lakes  
USA46.18
  
 
  Brooke Jackson, Alyssa Tate, Avary Catchings, Haley Tate
M 100 m    
26.3. Vind: +4.8

Finale A

Finale
26.3.Vind: +4.8
1
Marcellus Moore
Marcellus Moore ('02)
USA9.99 w
  
 
2
Daniel Garland
Daniel Garland 
USA10.18 w
  
 
3
Samir Williams
Samir Williams 
GBR10.23 w
  
 
4
Michael Bryan
Michael Bryan ('92)
GER10.26 w
  
 
5
Jackson Webb
Jackson Webb ('97)
USA10.30 w
  
 
M 200 m    
26.3. Vind: +3.4

Finale A

Finale
26.3.Vind: +3.4
1
Courtney Lindsey
Courtney Lindsey ('98)
USA20.20 w
  
 
2
Elijah Morrow
Elijah Morrow ('95)
USA20.26 w
  
 
3
Edrick Floréal Jr
Edrick Floréal Jr ('95)
CAN20.45 w
  
 
4
Daveon Collins
Daveon Collins ('92)
USA20.86 w
  
 
5
Ian Braxton
Ian Braxton ('97)
USA22.06 w
  
 
M 800 m    
24.3.

Finale A

Finale
24.3.
1
Jonathan Jones
Jonathan Jones ('99)
BAR1:45.83
  
NR PB
2
Mouad Zahafi
Mouad Zahafi ('98)
MAR1:46.02
  
 SB
3
Crayton Carrozza
Crayton Carrozza ('99)
USA1:46.89
  
 PB
4
Yusuf Bizimana
Yusuf Bizimana 
GBR1:47.19
  
 SB
5
Samuel Rodman
Samuel Rodman ('03)
USA1:51.30
  
 PB
Finale B
24.3.
24.3.
1
Butare Rugenerwa
Butare Rugenerwa 
USA1:49.83
  
 SB
2
Sam Vandorpe
Sam Vandorpe 
USA1:50.36
  
 SB
3
Camron Herron
Camron Herron 
USA1:51.16
  
 
4
Blake Lucuis
Blake Lucuis 
USA1:51.20
  
 SB
5
Pedro Osorio
Pedro Osorio 
ESP1:51.65
  
 SB
6
AJ Green
AJ Green ('02)
USA1:51.84
  
 SB
7
Nicholas Majerus
Nicholas Majerus 
USA1:52.83
  
 PB
8
Brendan Hebert
Brendan Hebert 
USA1:54.87
  
 
M 400 m hæk    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Dave Kendziera
Dave Kendziera ('94)
USA49.20
  
 SB
2
Gabriele Montefalcone
Gabriele Montefalcone ('97)
ITA49.71
  
 PB
3
Eric Cray
Eric Cray ('88)
PHI50.12
  
 SB
4
Ian Davis
Ian Davis ('98)
USA53.68
  
 SB
M Stangspring    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Sondre Guttormsen
Sondre Guttormsen ('99)
NOR5.75
  
 SB
 
5.50 SB
 XO
5.65 WL SB
 XO
5.75 WL SB
XXO
5.90
XXX
    
2
Simen Guttormsen
Simen Guttormsen ('01)
NOR5.65
  
 PB
 
5.35 SB
  O
5.50 SB
  O
5.65 PB
 XO
5.75
XXX
    
3
Luke Winder
Luke Winder ('95)
USA5.65
  
 PB
 
5.35 SB
XXO
5.50 SB
XXO
5.65 PB
 XO
5.75
XXX
    
4
Zach Bradford
Zach Bradford ('99)
USA5.50
  
 SB
 
5.35 SB
  O
5.50 SB
  O
5.65
XXX
     
5
Hussain Asim Al-Hizam
Hussain Asim Al-Hizam ('98)
KSA5.50
  
 SB
 
5.35 SB
 XO
5.50 SB
  O
5.65
XXX
     
6
Clayton Fritsch
Clayton Fritsch ('98)
USA5.50
  
 SB
 
5.50 SB
 XO
5.65
XXX
      
7
Eerik Haamer
Eerik Haamer ('01)
EST5.35
  
 SB
 
5.35 SB
 XO
5.50
XXX
      
7
Caleb Witsken
Caleb Witsken 
USA5.35
  
 SB
 
5.35 SB
 XO
5.50
XXX
      
Kyle Rademeyer
Kyle Rademeyer ('02)
RSA NH
  
 
 
5.50
XXX
       
M 4 x 100 m stafet    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Star Athletic 
Star Athletic  
USA38.50
  
 
2
Star Athletic 
Star Athletic  
USA39.31
  
 
3
Northwestern St. Northwestern
Northwestern St. Northwestern 
USA39.70
  
 
  Destine Scott, Simon Wulff, Kie'ave Harry, Evan Nafe
4
Texas 
Texas  
USA40.17
  
 
  Jathan Belaire, Caleb Hulbin, Brian Herron, Solomon Washington
M 4 x 400 m stafet    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Tiger Olympians 
Tiger Olympians  
USA2:59.73
  
 
2
Hurdle Mechanic 
Hurdle Mechanic  
USA3:00.07
  
 
3
 
  
USA3:07.90
  
 
Star Athletic 
Star Athletic  
USA DNF
  
 
K 100 m    
26.3. Vind: +2.9

Finale A

Finale
26.3.Vind: +2.9
1
Gabby Thomas
Gabby Thomas ('96)
USA10.92 w
  
 
2
Tamara Clark
Tamara Clark ('99)
USA10.94 w
  
 
3
Tynia Gaither
Tynia Gaither ('93)
BAH11.23 w
  
 
4
Brittany Aveni
Brittany Aveni ('98)
USA11.35 w
  
 
5
Annie Tagoe
Annie Tagoe ('93)
GBR11.72 w
  
 
K 200 m    
26.3. Vind: +3.1

Finale A

Finale
26.3.Vind: +3.1
1
Gabby Thomas
Gabby Thomas ('96)
USA21.69 w
  
 
2
Tamara Clark
Tamara Clark ('99)
USA21.72 w
  
 
3
Kendra Harrison
Kendra Harrison ('92)
USA22.19 w
  
 
4
Tynia Gaither
Tynia Gaither ('93)
BAH22.46 w
  
 
5
Kendall Ellis
Kendall Ellis ('96)
USA22.53 w
  
 
6
Teahna Daniels
Teahna Daniels ('97)
USA22.58 w
  
 
7
Kennedy Simon
Kennedy Simon 
USA22.90 w
  
 
Finale B
26.3. Vind: +3.2
26.3.Vind: +3.2
1
Brittany Aveni
Brittany Aveni ('98)
USA22.55 w
  
 
2
Cindy Sember
Cindy Sember ('94)
GBR23.21 w
  
 
3
Emelia Chatfield
Emelia Chatfield ('01)
USA23.25 w
  
 
4
Shiann Salmon
Shiann Salmon ('99)
JAM23.45 w
  
 
K 800 m    
24.3.

Finale A

Finale
24.3.
1
Shafiqua Maloney
Shafiqua Maloney ('99)
VIN2:04.59
  
 SB
2
Brooke Jaworski
Brooke Jaworski ('01)
USA2:04.90
  
 PB
3
Kelly Moodry
Kelly Moodry 
USA2:05.64
  
 PB
4
Valery Tobias
Valery Tobias 
USA2:05.67
  
 SB
5
Michaela Lewis
Michaela Lewis 
USA2:06.48
  
 SB
6
Davicia Patterson
Davicia Patterson 
IRL2:07.24
  
 SB
7
Quinn Owen
Quinn Owen ('99)
USA2:08.06
  
 SB
Finale B
24.3.
24.3.
1
Alexa Hokanson
Alexa Hokanson 
USA2:05.66
  
 PB
2
Alexandra Ferguson
Alexandra Ferguson ('99)
USA2:07.19
  
 SB
3
Victoria Robinson
Victoria Robinson 
USA2:11.71
  
 SB
4
Varvara Lissichkina
Varvara Lissichkina 
USA2:11.75
  
 PB
5
Amity Ebarb
Amity Ebarb 
USA2:12.84
  
 
6
Audrey Harrod
Audrey Harrod ('98)
USA2:13.55
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
26.3. Vind: +3.9

Finale A

Finale
26.3.Vind: +3.9
1
Kendra Harrison
Kendra Harrison ('92)
USA12.32 w
  
 
2
Christina Clemons
Christina Clemons ('90)
USA12.45 w
  
 
3
Tonea Marshall
Tonea Marshall ('98)
USA12.45 w
  
 
4
Cindy Sember
Cindy Sember ('94)
GBR12.72 w
  
 
5
Anna Cockrell
Anna Cockrell ('97)
USA12.89 w
  
 
6
Hitomi Shimura
Hitomi Shimura ('90)
JPN13.05 w
  
 
K 400 m hæk    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Shamier Little
Shamier Little ('95)
USA56.77
  
 SB
2
Robyn Brown
Robyn Brown ('94)
PHI57.93
  
 SB
3
Kimisha Chambers
Kimisha Chambers ('96)
JAM58.24
  
 SB
4
Kaitlin Walker
Kaitlin Walker ('95)
USA59.18
  
 
5
Deonca Bookman
Deonca Bookman ('95)
USA59.35
  
 SB
6
Jordyn Bruce
Jordyn Bruce ('98)
USA1:01.32
  
 SB
K Stangspring    
24.3.

Finale A

Finale
24.3.
1
Bridget Guy Williams
Bridget Guy Williams ('96)
USA4.70
  
 SB
 
4.45 SB
  O
4.55 SB
  O
4.65 SB
  O
4.70 =WL SB
  O
4.75
XXX
   
2
Emily Grove
Emily Grove ('93)
USA4.70
  
 =PB
 
4.30 SB
 XO
4.45 SB
XXO
4.55 SB
XXO
4.65 SB
XXO
4.70 =WL =PB
XXO
4.75
XXX
  
3
Ekateríni Stefanídi
Ekateríni Stefanídi ('90)
GRE4.65
  
 SB
 
4.45 SB
  O
4.55 SB
 XO
4.65 SB
  O
4.70
XXX
    
4
Lisa Gunnarsson
Lisa Gunnarsson ('99)
SWE4.65
  
 PB
 
4.30 SB
  O
4.45 SB
  O
4.55 SB
XXO
4.65 PB
  O
4.70
XXX
   
5
Gabriela Leon
Gabriela Leon ('99)
USA4.55
  
 PB
 
4.15 SB
  O
4.30 PB
  O
4.45 PB
  O
4.55 PB
 XO
4.65
XXX
   
6
Julia Fixsen
Julia Fixsen 
USA4.45
  
 PB
 
4.00 SB
  O
4.15 SB
XXO
4.30 PB
 XO
4.45 PB
XXO
4.55
XXX
   
7
Sydney Horn
Sydney Horn ('02)
USA4.30
  
 SB
 
4.00 SB
  O
4.15 SB
  O
4.30 SB
 XO
4.45
XXX
    
8
Tuesdi Tidwell
Tuesdi Tidwell 
USA4.00
  
 SB
 
4.00 SB
  O
4.15
XXX
      
Jenn Suhr
Jenn Suhr ('82)
USA NH
  
 
 
4.55
XXX
       
Paige Sommers
Paige Sommers ('03)
USA NH
  
 
 
4.00
XXX
       
K 4 x 100 m stafet    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Star Athletic 
Star Athletic  
USA42.68
  
 
2
Star Athletic 
Star Athletic  
USA44.18
  
 
M 100 m    
26.3. Vind: +4.6

Finale A

Finale
26.3.Vind: +4.6
1
Toby Makoyawo
Toby Makoyawo ('02)
GBR9.90 w
  
 
2
Devon Achane
Devon Achane ('01)
USA10.02 w
  
 
3
Ismael Kone
Ismael Kone 
USA10.03 w
  
 
4
Caleb Jackson
Caleb Jackson ('01)
USA10.20 w
  
 
5
Elliott Cummings
Elliott Cummings 
USA10.21 w
  
 
6
Ryan Martin
Ryan Martin ('01)
USA10.26 w
  
 
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3. Vind: +2.0
25.3.Vind: +2.0
1
Benjamin Azamati
Benjamin Azamati ('98)
GHA9.90
  
NR PB
2
Dashinelle Dyer
Dashinelle Dyer 
JAM10.35
  
 PB
3
Demarius Smith
Demarius Smith ('98)
USA10.36
  
 SB
4
Bralon Robinson
Bralon Robinson ('98)
USA10.37
  
 SB
5
Brandon Letts
Brandon Letts ('97)
CAN10.46
  
 PB
6
Jalen Purcell
Jalen Purcell ('98)
TTO10.52
  
 SB
Indledende 2
25.3. Vind: +1.8
25.3.Vind: +1.8
1
Devon Achane
Devon Achane ('01)
USA10.14
  
 PB
2
Jacolby Shelton
Jacolby Shelton 
USA10.24
  
 SB
3
Caleb Jackson
Caleb Jackson ('01)
USA10.29
  
 SB
4
Antoine Evans
Antoine Evans 
USA10.32
  
 
5
Sterling Warner
Sterling Warner 
USA10.35
  
 SB
6
Christopher Grant
Christopher Grant ('98)
JAM10.39
  
 PB
7
Trevion McCalla
Trevion McCalla 
USA10.46
  
 PB
Indledende 3
25.3. Vind: +1.6
25.3.Vind: +1.6
1
Elliott Cummings
Elliott Cummings 
USA10.21
  
 SB
2
Emmanuel Yeboah
Emmanuel Yeboah ('97)
GHA10.35
  
 SB
3
Karson Kowalchuk
Karson Kowalchuk ('98)
CAN10.40
  
 SB
4
Guinove Joanus
Guinove Joanus ('01)
HAI10.40
  
 SB
5
Jose Garcia
Jose Garcia 
USA10.45
  
 PB
6
Kie'ave Harry
Kie'ave Harry 
USA10.47
  
 SB
7
Nazzio John
Nazzio John ('03)
GRN10.47
  
 SB
8
Karlington Anunagba
Karlington Anunagba ('01)
USA10.49
  
 SB
Indledende 4
25.3. Vind: +1.1
25.3.Vind: +1.1
1
Ismael Kone
Ismael Kone 
USA10.10
  
 SB
2
Toby Makoyawo
Toby Makoyawo ('02)
GBR10.12
  
 PB
3
PJ Austin
PJ Austin 
USA10.17
  
 PB
4
Ryan Martin
Ryan Martin ('01)
USA10.29
  
 PB
5
Dorian Camel
Dorian Camel 
USA10.33
  
 PB
6
Christian Lyon
Christian Lyon ('98)
USA10.39
  
 SB
7
De'montray Callis
De'montray Callis 
USA10.41
  
 PB
8
Julian Forde
Julian Forde ('01)
BAR10.54
  
 SB
M 1500 m    
24.3.

Finale A

Finale
24.3.
1
Harrison Witt
Harrison Witt 
USA3:45.34
  
 PB
2
Stevenson Noah
Stevenson Noah ('98)
USA3:45.99
  
 PB
3
Duncan Miller
Duncan Miller 
AUS3:47.00
  
 SB
4
Jacob Ondash
Jacob Ondash 
USA3:47.83
  
 PB
5
Gavin Hoffpauir
Gavin Hoffpauir 
USA3:50.21
  
 SB
6
Anass Mghari
Anass Mghari ('98)
MAR3:52.49
  
 SB
7
Ethan Reese
Ethan Reese 
USA3:58.51
  
 PB
Finale B
24.3.
24.3.
1
Alec Esposito
Alec Esposito 
USA3:48.40
  
 PB
2
Benjamin Drew
Benjamin Drew 
USA3:49.33
  
 PB
3
Jaden Forester
Jaden Forester 
USA3:49.65
  
 PB
4
Marquentin Barnes
Marquentin Barnes 
USA3:49.85
  
 PB
5
Parker McBride
Parker McBride ('99)
USA3:49.95
  
 PB
6
Braden Lange
Braden Lange 
USA3:50.67
  
 PB
7
Kirk Zuber
Kirk Zuber 
USA3:51.89
  
 PB
8
Adam Wise
Adam Wise 
USA3:52.61
  
 PB
9
TJ Robinson
TJ Robinson 
USA3:53.49
  
 PB
10
Alfredo Reina Corona
Alfredo Reina Corona 
USA3:56.06
  
 
11
Quenton Walion
Quenton Walion 
USA3:56.34
  
 PB
12
Jeriel Algarin marquez
Jeriel Algarin marquez 
USA3:57.97
  
 PB
13
Justin Botello
Justin Botello 
USA3:58.64
  
 SB
M 110 m hæk    
26.3. Vind: +2.6

Finale A

Finale
26.3.Vind: +2.6
1
Eric Edwards Jr.
Eric Edwards Jr. 
USA13.24 w
  
 
2
Tre'Bien Gilbert
Tre'Bien Gilbert ('99)
USA13.39 w
  
 
3
Tade Ojora
Tade Ojora ('99)
GBR13.52 w
  
 
4
Yves Cherubin
Yves Cherubin ('99)
HAI13.60 w
  
 
5
Joel Bengtsson
Joel Bengtsson ('99)
SWE13.62 w
  
 
6
Bashiru Abdullahi
Bashiru Abdullahi ('97)
NGR13.66 w
  
 
7
Elijah Morris
Elijah Morris 
USA13.80 w
  
 
8
Connor Schulman
Connor Schulman ('01)
USA13.94 w
  
 
9
Johnny Brackins
Johnny Brackins ('03)
USA14.37 w
  
 
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3. Vind: +1.2
25.3.Vind: +1.2
1
Joel Bengtsson
Joel Bengtsson ('99)
SWE13.54
  
 PB
2
Connor Schulman
Connor Schulman ('01)
USA13.82
  
 SB
3
Elijah Morris
Elijah Morris 
USA14.01
  
 SB
4
Brandon Ratliff
Brandon Ratliff 
USA14.05
  
 SB
5
Kameron Davis
Kameron Davis 
USA14.15
  
 SB
6
Brithton Senior
Brithton Senior 
JAM14.23
  
 SB
7
Medric Roberson
Medric Roberson 
USA14.44
  
 SB
Indledende 2
25.3. Vind: +0.3
25.3.Vind: +0.3
1
Johnny Brackins
Johnny Brackins ('03)
USA13.72
  
 PB
2
Tade Ojora
Tade Ojora ('99)
GBR13.74
  
 SB
3
Steven Anderson
Steven Anderson 
USA14.12
  
 SB
4
Brevin Sims
Brevin Sims ('01)
USA14.24
  
 PB
5
Jamal January
Jamal January 
USA14.26
  
 
6
Ketavion Humber
Ketavion Humber ('99)
USA14.59
  
 SB
Kyle Lind
Kyle Lind ('01)
USA DQ
  
 
Indledende 3
25.3. Vind: -0.4
25.3.Vind: -0.4
1
Tre'Bien Gilbert
Tre'Bien Gilbert ('99)
USA13.86
  
 SB
2
Bashiru Abdullahi
Bashiru Abdullahi ('97)
NGR13.97
  
 SB
3
Dylan Beard
Dylan Beard ('98)
USA14.04
  
 SB
4
Jermanie Byrd
Jermanie Byrd 
USA14.09
  
 PB
5
Maliek Kendall
Maliek Kendall ('97)
USA14.12
  
 SB
6
Caleb Foster
Caleb Foster ('02)
USA14.37
  
 PB
Indledende 4
25.3. Vind: -0.2
25.3.Vind: -0.2
1
Eric Edwards Jr.
Eric Edwards Jr. 
USA13.67
  
 SB
2
Yves Cherubin
Yves Cherubin ('99)
HAI13.79
  
 SB
3
Taylor Rooney
Taylor Rooney ('99)
USA14.15
  
 
4
Matthew Lewis-Banks
Matthew Lewis-Banks ('99)
USA14.19
  
 SB
5
Ke'von Holder
Ke'von Holder 
USA14.21
  
 SB
6
Christian Brown
Christian Brown 
USA14.22
  
 SB
7
Garrett Gibson
Garrett Gibson 
USA14.33
  
 SB
8
Denim Rogers
Denim Rogers ('98)
USA14.59
  
 SB
M 400 m hæk    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Malik Metivier
Malik Metivier ('98)
CAN49.15
  
 PB
2
Ezekiel Nathaniel
Ezekiel Nathaniel ('03)
NGR49.31
  
NU20R 
3
Moitalel Mpoke
Moitalel Mpoke ('01)
KEN49.36
  
 SB
4
James Smith
James Smith 
USA49.53
  
 PB
5
Quivell Jordan
Quivell Jordan ('99)
USA49.66
  
 PB
6
Jayson Baldridge
Jayson Baldridge ('99)
USA49.78
  
 PB
7
Bassem Hemeida
Bassem Hemeida 
QAT49.95
  
 SB
8
Charles Brockman III
Charles Brockman III ('99)
USA50.65
  
 SB
9
Jackson Blanchard
Jackson Blanchard 
USA51.24
  
 
Indledende heats24.3.
Indledende 1
24.3.
24.3.
1
Ezekiel Nathaniel
Ezekiel Nathaniel ('03)
NGR49.14
  
NU20R PB
2
Moitalel Mpoke
Moitalel Mpoke ('01)
KEN50.35
  
 SB
3
James Smith
James Smith 
USA50.78
  
 
4
Jayson Baldridge
Jayson Baldridge ('99)
USA51.14
  
 SB
5
Nathan Fergusson
Nathan Fergusson 
BAR51.79
  
 SB
6
Blanchard Montgomery
Blanchard Montgomery 
USA53.92
  
 SB
Jeremy Farr
Jeremy Farr 
JAM DNF
  
 
Indledende 2
24.3.
24.3.
1
Malik Metivier
Malik Metivier ('98)
CAN49.99
  
 
2
Bassem Hemeida
Bassem Hemeida 
QAT51.05
  
 
3
Jackson Blanchard
Jackson Blanchard 
USA51.18
  
 SB
4
Garrett Gibson
Garrett Gibson 
USA51.50
  
 SB
5
Collin Sieffert
Collin Sieffert ('98)
USA52.61
  
 SB
6
Terris Burton
Terris Burton 
USA53.57
  
 SB
7
Jimmy Harkelroad
Jimmy Harkelroad 
USA53.63
  
 SB
8
Maxime Woirin
Maxime Woirin ('97)
FRA54.25
  
 SB
Indledende 3
24.3.
24.3.
1
Charles Brockman III
Charles Brockman III ('99)
USA51.32
  
 SB
2
William Frobe
William Frobe ('98)
SWE51.46
  
 SB
3
Davis Wenthe
Davis Wenthe 
USA51.49
  
 PB
4
Miles Green
Miles Green ('99)
USA52.80
  
 SB
5
Timor Barrett
Timor Barrett ('98)
JAM53.25
  
 SB
6
Kirk Collins
Kirk Collins 
USA54.30
  
 
Indledende 4
24.3.
24.3.
1
Quivell Jordan
Quivell Jordan ('99)
USA50.05
  
 SB
2
Colten Yardley
Colten Yardley ('97)
USA51.76
  
 
3
Emmanuel Waller
Emmanuel Waller ('99)
USA51.87
  
 SB
4
Caio Almeida
Caio Almeida 
USA51.95
  
 PB
5
Aaron Mccoy
Aaron Mccoy 
USA52.21
  
 
Fallou Gaye
Fallou Gaye ('97)
SEN DQ
  
 
Leonardo Ledgister
Leonardo Ledgister ('99)
JAM DNF
  
 
M Højdespring    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Vernon Turner
Vernon Turner ('98)
USA2.30
  
 PB
 
2.10 SB
  O
2.18 SB
XXO
2.24 SB
XXO
2.30 =WL PB
 XO
2.33
XXX
   
2
Ushan Thiwanka Perera
Ushan Thiwanka Perera ('98)
SRI2.27
  
 SB
 
2.10 SB
  O
2.15 SB
  O
2.18 SB
  O
2.21 SB
  O
2.24 SB
  O
2.27 SB
 XO
2.30
XXX
 
3
Earnie Sears
Earnie Sears ('98)
USA2.27
  
 =PB
 
2.10 SB
  O
2.15 SB
  O
2.21 SB
 XO
2.24 SB
XXO
2.27 =PB
 XO
2.30
XXX
  
4
Bryson Deberry
Bryson Deberry 
USA2.21
  
 PB
 
2.05 SB
  O
2.10 SB
  O
2.15 SB
 XO
2.18 SB
 XO
2.21 PB
XXO
2.24
XXX
  
5
Dontavious Hill
Dontavious Hill 
USA2.18
  
 
 
2.05
  O
2.10
  O
2.15
  O
2.18
  O
2.21
XXX
   
6
Corvell Todd
Corvell Todd 
USA2.18
  
 =PB
 
2.10 SB
 XO
2.15 SB
  O
2.18 =PB
 XO
2.24
XXX
    
6
Trey Allen
Trey Allen 
USA2.18
  
 SB
 
2.10 SB
 XO
2.15 SB
  O
2.18 SB
 XO
2.21
XXX
    
8
Kudakwashe Chadenga
Kudakwashe Chadenga ('02)
ZIM2.18
  
 
 
2.10
  O
2.15
XXO
2.18
XXO
2.21
XXX
    
9
Roberto Vilches
Roberto Vilches ('99)
MEX2.15
  
 SB
 
2.05 SB
  O
2.10 SB
  O
2.15 SB
XXO
2.21
XXX
    
Finale B
25.3.
25.3.
1
Carter Bajoit
Carter Bajoit ('02)
USA2.18
  
 PB
 
2.05 =SB
 XO
2.10 SB
  O
2.15 =PB
 XO
2.18 PB
XXO
2.20
XXX
   
2
Jeff Hollis
Jeff Hollis ('99)
USA2.15
  
 SB
 
2.05 SB
  O
2.10 SB
  O
2.15 SB
  O
2.18
XXX
    
2
Kason O'Riley
Kason O'Riley 
USA2.15
  
 PB
 
2.05
  O
2.10
  O
2.15 PB
  O
2.18
XXX
    
4
Kamyren Garrett
Kamyren Garrett ('02)
USA2.15
  
 SB
 
2.00 SB
  O
2.05 SB
  O
2.10 SB
  O
2.15 SB
 XO
2.18
XXX
   
5
Eli Kosiba
Eli Kosiba 
USA2.10
  
 =PB
 
2.05 SB
  O
2.10 =PB
  O
2.15
XXX
     
5
Abdulkader Nuh
Abdulkader Nuh ('99)
QAT2.10
  
 SB
 
2.00 SB
  O
2.05 SB
  O
2.10 SB
  O
2.15
XXX
    
5
Hamdi Mahamat Alamine Saleh
Hamdi Mahamat Alamine Saleh ('97)
QAT2.10
  
 
 
2.05
  O
2.10
  O
2.15
XXX
     
8
Jonathan Rankins-James
Jonathan Rankins-James 
USA2.10
  
 PB
 
2.00 PB
  O
2.05 PB
XXO
2.10 PB
 XO
2.15
XXX
    
9
Jack Scarborough
Jack Scarborough 
USA2.10
  
 SB
 
2.00 SB
  O
2.05 SB
  O
2.10 SB
XXO
2.15
XXX
    
10
Caleb Wilborn
Caleb Wilborn 
USA2.10
  
 PB
 
2.00 SB
  O
2.05 SB
 XO
2.10 PB
XXO
2.15
XXX
    
10
Devon Richardson
Devon Richardson 
USA2.10
  
 =PB
 
2.00 SB
  O
2.05 SB
 XO
2.10 =PB
XXO
2.15
XXX
    
10
Luke Nichols
Luke Nichols 
USA2.10
  
 =SB
 
2.00
  O
2.05
 XO
2.10 =SB
XXO
2.15
XXX
    
13
Jake Lamberth
Jake Lamberth ('99)
USA2.05
  
 SB
 
2.00 =SB
  O
2.05 SB
  O
2.10
XXX
     
13
Kyle Alcime
Kyle Alcime ('99)
BAH2.05
  
 SB
 
2.00
  O
2.05 SB
  O
2.10
XXX
     
13
Mason Corbin
Mason Corbin 
USA2.05
  
 
 
2.00
  O
2.05
  O
2.10
XXX
     
16
Daniel Claxton
Daniel Claxton ('99)
USA2.05
  
 SB
 
2.00
  O
2.05 SB
 XO
2.10
XXX
     
17
Dennis Manyeah
Dennis Manyeah ('98)
USA2.05
  
 
 
2.05
XXO
2.10
XXX
      
18
Riley Foreman
Riley Foreman 
USA2.00
  
 SB
 
2.00 SB
  O
2.05
XXX
      
M Stangspring    
24.3.

Finale A

Finale
24.3.
1
Christyan Sampy
Christyan Sampy 
USA5.55
  
 PB
 
5.20 SB
  O
5.35 SB
XXO
5.45 PB
 XO
5.55 PB
XXO
    
2
Vincent Hobbie
Vincent Hobbie ('97)
GER5.35
  
 SB
 
5.05 SB
  O
5.20 SB
 XO
5.35 SB
 XO
5.45
XXX
    
3
James Courson
James Courson 
USA5.35
  
 =PB
 
5.20
XXO
5.35 =PB
 XO
5.45
XXX
     
4
Hunter Garretson
Hunter Garretson ('02)
USA5.35
  
 =PB
 
4.75 SB
XXO
4.90 SB
 XO
5.05 SB
 XO
5.20 SB
  O
5.35 =PB
 XO
5.45
XXX
  
5
Clayton Simms
Clayton Simms ('02)
USA5.35
  
 PB
 
5.20 SB
  O
5.35 PB
XXO
5.45
XXX
     
6
Marshall Faurot
Marshall Faurot 
USA5.20
  
 SB
 
5.05 SB
  O
5.20 SB
  O
5.35
XXX
     
7
Warren Miller
Warren Miller 
USA5.20
  
 SB
 
5.05 SB
  O
5.20 SB
 XO
5.35
XXX
     
8
Kyle Rogers
Kyle Rogers ('99)
USA5.20
  
 SB
 
5.05 SB
 XO
5.20 SB
XXO
5.35
XXX
     
9
Ryan Stanley
Ryan Stanley 
USA4.90
  
 SB
 
4.90 SB
  O
5.05
XXX
      
10
Reid Foster
Reid Foster 
USA4.75
  
 PB
 
4.75 PB
  O
4.90
XXX
      
Bradley Jelmert
Bradley Jelmert ('01)
USA NH
  
 
 
5.05
XXX
       
Connor Boenig
Connor Boenig 
USA NH
  
 
 
4.75
XXX
       
Alexander Slinkman
Alexander Slinkman 
USA NH
  
 
 
5.05
XXX
       
Travis Snyder
Travis Snyder ('01)
USA NH
  
 
 
5.05
XXX
       
Itamar Basteker
Itamar Basteker ('95)
ISR NH
  
 
 
5.05
XXX
       
M Længdespring    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Jacob Fincham-Dukes
Jacob Fincham-Dukes ('97)
GBR8.45 w
+3.6
  
 
 
5.79
 2.5
  X
 2.1
7.97
 2.4
  X
 2.4
  X
 2.8
8.45
 3.6
  
2
Johnny Brackins
Johnny Brackins ('03)
USA8.17 w
+3.7
  
 
 
8.09
 3.5
8.17
 3.7
  X
 3.1
  –
 0.0
7.61
 3.6
  X
 3.4
  
3
G.K.D.S. Piyarathna
G.K.D.S. Piyarathna ('94)
SRI8.10 w
+3.4
  
 
 
7.74
 2.2
  X
 1.7
8.05
 2.8
8.10
 3.4
7.79
 3.3
  X
 3.4
  
4
Carter Shell
Carter Shell ('99)
USA8.06
+1.8
  
 PB
 
7.87
 2.4
7.93 SB
 1.7
  X
 2.3
  X
 2.9
8.06 PB
 1.8
6.17
 2.8
  
5
Caleb Foster
Caleb Foster ('02)
USA8.00 w
+3.6
  
 
 
7.65
 3.0
8.00
 3.6
  X
 2.3
  X
 1.9
7.97
 2.9
  X
 2.3
  
6
Malcolm Clemons
Malcolm Clemons ('02)
USA7.99 w
+3.7
  
 
 
7.38 =SB
 1.9
7.74
 3.1
7.99
 3.7
7.41
 2.1
  –
 0.0
  –
 0.0
  
7
Stacy Brown Jr
Stacy Brown Jr ('01)
USA7.96 w
+3.3
  
 
 
  X
 4.3
  X
 4.1
7.70
 4.5
6.18
 3.5
7.83
 3.6
7.96
 3.3
  
8
Christopher Goodwin
Christopher Goodwin ('98)
NZL7.64 w
+3.5
  
 
 
  X
 2.9
7.28
 3.8
7.64
 3.5
7.51
 4.9
5.89
 4.0
  X
 3.7
  
9
Queshaun Watson
Queshaun Watson 
USA7.63 w
+2.1
  
 
 
7.16
 2.2
7.45
 2.5
7.63
 2.1
  X
 1.7
  X
 3.0
7.39
 3.0
  
10
Abraham Seaneke
Abraham Seaneke ('96)
GHA7.59
+1.7
  
 
 
  X
 3.2
7.59
 1.7
7.55
 3.6
     
11
Jathan Belaire
Jathan Belaire 
USA7.59
+1.7
  
 PB
 
7.29
 3.9
7.12
 2.6
7.59 PB
 1.7
     
12
Aviram Shwarzbard
Aviram Shwarzbard ('94)
ISR7.43 w
+3.7
  
 
 
7.41
 5.3
7.38
 3.6
7.43
 3.7
     
Finale B
25.3.
25.3.
1
Jeremiah Willis
Jeremiah Willis 
USA7.60
+0.7
  
 
 
  X
 0.0
7.50
 0.8
  X
 0.0
7.60
 0.7
  X
 0.0
  –
 0.0
  
2
Jalyn Jackson
Jalyn Jackson ('99)
USA7.53
+0.8
  
 SB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
7.40 SB
 0.2
  –
 0.0
7.53 SB
 0.8
  –
 0.0
  
3
Jieem Bullock
Jieem Bullock ('01)
USA7.46
+0.2
  
 SB
 
6.90
 -0.1
  X
 0.0
7.46 SB
 0.2
7.04
 0.8
  X
 0.0
7.17
 1.3
  
4
Clement Campbell
Clement Campbell ('99)
TTO7.42
+1.2
  
 SB
 
  X
 0.0
7.27 SB
 -0.3
7.33 SB
 0.4
7.12
 0.6
7.17
 0.8
7.42 SB
 1.2
  
5
Freddie Allen III
Freddie Allen III ('01)
USA7.35
+0.9
  
 SB
 
  X
 0.0
6.96 SB
 -0.6
7.35 SB
 0.9
  X
 0.0
7.19
 1.1
  X
 0.0
  
6
Dimitrije Novaković
Dimitrije Novaković 
SRB7.23
+0.8
  
 SB
 
7.23 SB
 0.8
  X
 0.0
  X
 0.0
6.99
 1.1
  X
 0.0
7.12
 1.6
  
7
Isaiah Cash
Isaiah Cash 
USA7.17
+1.7
  
 SB
 
  X
 0.0
7.17 SB
 1.7
7.06
 2.2
7.07
 0.6
6.95
 0.6
7.05
 1.7
  
8
Jordan Wilson
Jordan Wilson 
USA7.12
+0.9
  
 SB
 
  X
 0.0
6.89 SB
 0.7
6.63
 0.9
7.12 SB
 0.9
  X
 0.0
  –
 0.0
  
9
Kollin Smith
Kollin Smith ('99)
USA7.11
+0.9
  
 SB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
6.26 SB
 -0.3
  X
 0.0
6.82 SB
 0.6
7.11 SB
 0.9
  
Ryan Curington
Ryan Curington 
USA NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
Alan Palmer
Alan Palmer 
USA NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
M Trespring    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Chris Welch
Chris Welch ('99)
USA16.25
+0.5
  
 PB
 
15.79 SB
 -0.7
15.88 SB
 0.0
16.25 PB
 0.5
  X
 0.0
15.88
 -2.3
  X
 0.0
  
2
Georgi Nachev
Georgi Nachev ('99)
BUL16.19
+0.6
  
 SB
 
15.53 SB
 1.1
15.66 SB
 0.9
16.14 SB
 1.3
16.09
 -0.5
15.94
 0.1
16.19 SB
 0.6
  
3
Sean Dixon-Bodie
Sean Dixon-Bodie ('02)
USA16.16
-1.4
  
 SB
 
15.74
 2.1
16.16 SB
 -1.4
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
4
Jemuel Miller
Jemuel Miller ('01)
BAR15.95
+0.5
  
 PB
 
14.59 SB
 -2.0
15.95 PB
 0.5
15.72
 -2.1
  X
 0.2
  X
 2.0
14.04
 0.2
  
5
Jalyn Jackson
Jalyn Jackson ('99)
USA15.72
+1.4
  
 SB
 
15.43 SB
 -0.2
15.72 SB
 1.4
13.86
 3.2
15.69
 3.1
15.41
 2.0
  –
 0.0
  
6
Garry Williams
Garry Williams ('98)
USA15.70 w
+2.7
  
 
 
15.56 =SB
 0.7
15.70
 2.7
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
15.46
 0.0
  
7
Anthony Applequist
Anthony Applequist ('95)
USA15.60
+1.4
  
 
 
15.01
 -2.5
15.60
 1.4
15.53
 1.0
15.40
 -0.2
15.39
 -0.7
  X
 0.0
  
8
Jonathan Miller
Jonathan Miller 
BAR15.57
+1.0
  
 SB
 
15.31 SB
 -2.6
15.52 SB
 0.2
  X
 0.0
  X
 0.0
15.57 SB
 1.0
  X
 0.0
  
9
Hesham Eldesouky
Hesham Eldesouky ('97)
EGY15.52
+1.7
  
 SB
 
15.05 SB
 1.3
15.34 SB
 0.9
15.52 SB
 1.7
14.82
 0.0
15.04
 -1.1
15.32
 0.6
  
10
Apalos Edwards
Apalos Edwards ('01)
JAM15.44
-2.0
  
 SB
 
15.44 SB
 -2.0
  X
 0.0
14.44
 -1.1
     
11
Jadon Brome
Jadon Brome 
BAR15.18
+0.7
  
 
 
  X
 0.0
15.18
 0.7
  X
 0.0
     
12
Jelaani Davis
Jelaani Davis ('99)
USA15.08
+1.8
  
 SB
 
  X
 0.0
15.08 SB
 1.8
  X
 0.0
     
13
Felix Obi
Felix Obi ('94)
USA14.88
+1.5
  
 
 
  X
 0.0
14.61
 -0.7
14.88
 1.5
     
Finale B
25.3.
25.3.
1
Grigóris Nikolaou
Grigóris Nikolaou ('03)
CYP15.46 w
+2.8
  
 
 
  X
 0.0
15.46
 2.8
  X
 1.3
15.28
 1.4
  X
 -0.4
15.35 =SB
 1.3
  
2
Jaden Patterson
Jaden Patterson ('03)
USA15.46
+1.4
  
 PB
 
14.25 SB
 1.2
15.46 PB
 1.4
14.97
 -0.4
15.01
 2.6
  X
 2.8
  X
 2.1
  
3
Solomon Washington
Solomon Washington 
USA15.45 w
+2.1
  
 
 
13.24
 2.8
15.34 PB
 0.4
15.45
 2.1
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
4
Nikaoli Williams
Nikaoli Williams 
USA15.45
+1.3
  
 PB
 
15.24 PB
 0.0
  X
 0.8
  X
 -0.1
  X
 0.9
15.16
 0.8
15.45 PB
 1.3
  
5
Dj Ledell
Dj Ledell ('99)
USA15.41
+1.5
  
 
 
15.37
 0.1
15.41
 1.5
  X
 2.2
15.29
 1.4
13.53
 1.3
15.29
 -0.1
  
6
Andrew Gilreath
Andrew Gilreath ('01)
USA15.33
+1.4
  
 PB
 
14.89 SB
 -2.7
15.06 PB
 -2.2
14.73
 -0.1
15.33 PB
 1.4
  X
 1.6
14.83
 2.4
  
7
Grant Szalek
Grant Szalek ('98)
AUS15.23
+1.2
  
 
 
14.73
 0.8
15.23
 1.2
14.94
 0.2
14.93
 1.5
  X
 2.6
14.84
 -0.6
  
8
Queshaun Watson
Queshaun Watson 
USA15.17
+2.0
  
 SB
 
  X
 0.0
15.17 SB
 2.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
9
Andre Wright
Andre Wright 
USA14.99
+1.9
  
 
 
14.77
 1.0
  X
 1.4
14.79
 0.8
  X
 1.0
  X
 1.9
14.99
 1.9
  
10
Stacy Brown Jr
Stacy Brown Jr ('01)
USA14.76
+1.4
  
 SB
 
14.32
 3.3
14.72 SB
 1.8
14.76 SB
 1.4
     
11
Jeremiah Willis
Jeremiah Willis 
USA14.76 w
+2.5
  
 
 
13.93 SB
 0.5
14.76
 2.5
14.41 SB
 0.7
     
Christopher Bryan
Christopher Bryan 
JAM NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
M Kuglestød 7.26 kg    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Adrian Piperi
Adrian Piperi ('99)
USA21.54
  
 PB
 
20.79 SB20.98 SB21.32 PB21.1821.54 PB21.42  
2
Andrew Liskowitz
Andrew Liskowitz ('97)
USA19.69
  
 SB
 
19.55 SB  X19.3819.69 SB19.4219.68  
3
Jalil Brewer
Jalil Brewer ('98)
USA19.61
  
 SB
 
18.75 SB19.15 SB19.61 SB  X  X19.47  
4
Logan Calvin
Logan Calvin ('98)
USA19.54
  
 PB
 
18.73 SB19.45 PB18.3119.52 PB  X19.54 PB  
5
Christopher Licata
Christopher Licata ('99)
USA19.31
  
 SB
 
19.07 SB19.17 SB18.4519.1518.8719.31 SB  
6
Cooper Campbell
Cooper Campbell ('99)
USA19.01
  
 SB
 
18.85 SB  X  X18.0718.6519.01 SB  
7
Andrew Stone
Andrew Stone 
USA18.96
  
 SB
 
18.24 SB18.51 SB18.63 SB18.96 SB18.80  X  
8
Patrick Piperi
Patrick Piperi 
USA18.55
  
 PB
 
17.96 PB18.55 PB  X18.20  X18.48  
9
Myles Kerner
Myles Kerner 
USA18.43
  
 PB
 
18.43 PB17.8618.2117.8618.28  X  
10
Kyle Mitchell
Kyle Mitchell ('98)
JAM17.91
  
 
 
17.4217.91  X     
11
Michael Shoaf
Michael Shoaf 
USA17.78
  
 SB
 
  X  X17.78 SB     
12
Chris Van Niekerk
Chris Van Niekerk 
RSA17.69
  
 SB
 
17.67 SB  X17.69 SB     
13
Jason Swarens
Jason Swarens ('02)
USA17.09
  
 PB
 
  X  X17.09 PB     
Finale B
25.3.
25.3.
1
Bryce Foster
Bryce Foster 
USA18.18
  
 PB
 
18.16 PB  X  X18.1117.9218.18 PB  
2
Nicholas Hardan
Nicholas Hardan 
USA17.79
  
 
 
17.71  X  X  X16.8817.79  
3
Kevin Nedrick
Kevin Nedrick ('98)
JAM17.78
  
 
 
17.1417.7417.78  X17.6217.75  
4
Djimon Gumbs
Djimon Gumbs 
IVB17.60
  
 
 
17.60  X17.4017.25  X  X  
5
Matt Thomas
Matt Thomas 
USA17.49
  
 SB
 
17.18 SB  X  X17.49 SB  X  X  
6
Warren Barrett
Warren Barrett ('97)
JAM17.45
  
 SB
 
16.94  X16.8717.41 SB17.45 SB17.40  
7
José Miguel Ballivian
José Miguel Ballivian ('97)
CHI17.14
  
 SB
 
16.43  X17.14 SB  X16.7017.07  
8
Bryant Parlin
Bryant Parlin 
USA17.04
  
 PB
 
17.04 PB16.5616.9216.81  X16.96  
9
John Stefan
John Stefan ('99)
USA16.83
  
 SB
 
16.45 SB16.83 SB16.75  X16.68  X  
10
Zico Campbell
Zico Campbell ('99)
JAM16.10
  
 
 
  X16.10  X     
11
Kyle Tsu
Kyle Tsu 
USA16.06
  
 
 
  X16.06  X     
12
Amiri Buchanan
Amiri Buchanan 
USA15.81
  
 SB
 
15.45 SB  X15.81 SB     
M Diskoskast 2.0 kg    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Roje Stona
Roje Stona ('99)
JAM60.31
  
 SB
 
59.26 SB57.65  X  X  X60.31 SB  
2
Robbie Otal
Robbie Otal ('99)
USA60.07
  
 
 
57.5457.5960.0757.6257.7958.81  
3
Francois Prinsloo
Francois Prinsloo ('01)
RSA59.93
  
 
 
59.1759.4559.43  X  X59.93  
4
Joseph Brown
Joseph Brown ('96)
USA58.49
  
 SB
 
57.2655.7858.49 SB  X57.4755.85  
5
Kevin Grubbs
Kevin Grubbs ('03)
USA56.49
  
 PB
 
  X56.49 WU20L PB  X50.38  X  X  
6
Gabriel Oladipo
Gabriel Oladipo ('99)
USA56.28
  
 
 
53.3153.07  X  X53.8156.28  
7
Chris Van Niekerk
Chris Van Niekerk 
RSA55.17
  
 
 
54.0054.4150.4755.17  X54.55  
8
Christopher Licata
Christopher Licata ('99)
USA55.15
  
 
 
53.4854.8253.8953.9154.2655.15  
9
Sean Stavinoha
Sean Stavinoha 
USA52.95
  
 
 
52.1352.9552.0549.0151.86  X  
10
Mouad Mohamed Ibrahim
Mouad Mohamed Ibrahim ('99)
QAT52.94
  
 SB
 
  X  X52.94 SB     
11
Kevin Nedrick
Kevin Nedrick ('98)
JAM52.65
  
 
 
52.6550.89  X     
12
Sebastian Löschner
Sebastian Löschner 
SWE52.65
  
 
 
52.65  X50.65     
13
Samuel Woodley
Samuel Woodley ('99)
GBR52.37
  
 
 
52.37  X  X     
14
Daniel Cope
Daniel Cope 
JAM52.17
  
 SB
 
48.56 SB49.29 SB52.17 SB     
15
Jacob Mechler
Jacob Mechler 
USA51.30
  
 
 
51.0751.30  X     
Finale B
25.3.
25.3.
1
Edward Shelikoff
Edward Shelikoff 
USA56.98
  
 PB
 
56.98 PB  X  X50.18  X  X  
2
Jaekob Vollbrecht
Jaekob Vollbrecht 
USA55.24
  
 PB
 
  X52.8655.24 PB  X52.7553.78  
3
Cason Brown
Cason Brown 
USA54.73
  
 PB
 
50.4050.5054.73 PB50.1352.9250.43  
4
Jessie Sullivan
Jessie Sullivan 
USA54.67
  
 PB
 
52.74 SB54.67 PB53.4452.65  X51.49  
5
Devin Roberson
Devin Roberson ('01)
USA54.50
  
 
 
  X53.2654.50  X  X54.45  
6
Adrian Piperi
Adrian Piperi ('99)
USA49.98
  
 SB
 
  X49.98 SB49.7748.2749.12  X  
7
Noah Holm
Noah Holm 
USA49.45
  
 
 
48.39  X49.4548.8147.5848.88  
8
Patrick Piperi
Patrick Piperi 
USA49.26
  
 
 
  X48.8849.26  X  X  X  
9
Desmond Dorceus
Desmond Dorceus 
USA48.86
  
 
 
48.86  X  X  X  X  X  
10
Tarajh Hudson
Tarajh Hudson ('02)
BAH48.35
  
 
 
46.2948.35  X     
Jalil Brewer
Jalil Brewer ('98)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M Spydkast 800 gram    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Curtis Thompson
Curtis Thompson ('96)
USA80.44
  
 SB
 
77.80 SB  X77.3166.7872.8980.44 SB  
2
Zach Holland
Zach Holland ('01)
USA78.80
  
 PB
 
73.2068.1778.80 PB72.7572.0277.82  
3
Nnadi Chinecherem
Nnadi Chinecherem ('02)
NGR78.42
  
 PB
 
69.96 SB  X74.25 SB74.49 SB78.42 PB  X  
4
Tzuriel Pedigo
Tzuriel Pedigo 
USA77.34
  
 PB
 
73.23 SB72.0972.4373.44 SB69.1677.34 PB  
5
Chandler Ault
Chandler Ault 
USA72.35
  
 PB
 
70.71 PB72.35 PB  X67.9270.31  –  
6Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99)DEN71.22
  
 
 
  X63.8965.3268.3969.2271.22  
7
Cord Neal
Cord Neal ('98)
USA71.18
  
 SB
 
71.18 SB  X65.5866.6068.5569.33  
8
Eli Gaughan
Eli Gaughan 
USA70.00
  
 PB
 
67.8969.90 PB70.00 PB65.1068.3866.14  
9
Callan Saldutto
Callan Saldutto ('02)
CAN66.97
  
 SB
 
61.71 SB66.97 SB62.83     
10
Austin Parsons
Austin Parsons 
USA65.78
  
 SB
 
65.78 SB61.5062.5862.92  X  X  
11
James McNaney
James McNaney 
USA64.49
  
 SB
 
60.05 SB64.49 SB62.67     
12
Ethan Cocco
Ethan Cocco 
USA61.60
  
 SB
 
61.60 SB  –  –     
Finale B
24.3.
24.3.
1
Marten Gasparini
Marten Gasparini 
USA69.04
  
 PB
 
63.42  X64.3669.04 PB61.3468.08  
2
Cole McKnight
Cole McKnight ('99)
USA67.10
  
 SB
 
57.9058.8660.7359.4262.72 SB67.10 SB  
3
Viktor Ertelt
Viktor Ertelt ('01)
GER65.88
  
 PB
 
  X65.88 PB  X64.17  X  X  
4
John Keenan
John Keenan 
USA64.64
  
 SB
 
  X64.64 SB  X  X  X  X  
5
Ariel Attias
Ariel Attias ('99)
ISR63.64
  
 PB
 
57.97 SB61.98 PB55.0461.7663.64 PB61.23  
6
Zach Godbold
Zach Godbold 
USA63.60
  
 PB
 
56.83 PB63.15 PB62.1860.27  X63.60 PB  
7Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)DEN59.35
  
 
 
56.0155.3257.93  X54.7659.35  
8
Luke Anthony
Luke Anthony 
USA55.54
  
 PB
 
55.54 PB43.35  X  –40.9753.70  
9
Max Braht
Max Braht 
USA54.95
  
 SB
 
54.95 SB42.5049.2446.26  –  –  
Parker Barrett
Parker Barrett 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M 4 x 100 m stafet    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Florida 
Florida  
USA38.47
  
 
  Dedrick Vanover, Tyler Davis, PJ Austin, Joe Fahnbulleh
2
Texas 
Texas  
USA38.87
  
 
  Marcellus Moore, Willington Wright, Daniel Garland, Micaiah Harris
3
Texas Tech 
Texas Tech  
USA39.12
  
 
  Terrence Jones, Jacolby Shelton, Ashton O'Conner, Courtney Lindsey
4
Houston 
Houston  
USA39.15
  
 
  Nicholas Alexander, Jordan Booker, Eddie Sumler, Shaun Maswanganye
5
Tcu 
Tcu  
USA39.33
  
 
  Bryson Stubblefield, Tinotenda Matiyenga, Kundai Maguranyanga, Robert Gregory
6
Usc 
Usc  
USA39.55
  
 
  Gavin Schurr, Brendon Stewart, Eric Allen Jr., Johnnie Blockburger
7
Arkansas 
Arkansas  
USA39.80
  
 
  Roman Turner, Connor Washington, Phillip Lemonious, James Benson II
8
Oklahoma 
Oklahoma  
USA39.89
  
 
  Karson Kowalchuk, Demarius Smith, Quoi Ellis, Josh Bour
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3.
25.3.
1
Tcu 
Tcu  
USA39.09
  
 
  Bryson Stubblefield, Tinotenda Matiyenga, Kundai Maguranyanga, Robert Gregory
2
Oklahoma 
Oklahoma  
USA39.28
  
 
  Karson Kowalchuk, Richard Kuykendoll, Demarius Smith, Marlowe Mosley
3
LSU 
LSU  
USA39.44
  
 
  Demarcus Fleming, Kenroy Higgins, Ashton Hicks, Dorian Camel
4
Baylor 
Baylor  
USA39.53
  
 
  Laurenz Colbert, Isaiah Cunningham, Kamden Jackson, De'montray Callis
5
Liberty 
Liberty  
USA39.65
  
 
  Brandon Letts, Diamantae Griffin, Christian Lyon, Donald McClinton
Indledende 2
25.3.
25.3.
1
Texas Tech 
Texas Tech  
USA39.24
  
 
  Terrence Jones, Jacolby Shelton, Ashton O'Conner, Courtney Lindsey
2
Arkansas 
Arkansas  
USA39.51
  
 
  Roman Turner, Connor Washington, Phillip Lemonious, James Benson II
3
Texas A&M 
Texas A&M  
USA39.55
  
 
  Emmanuel Yeboah, Devon Achane, Ryan Martin, Lance Broome
4
Butler Cc 
Butler Cc  
USA39.68
  
 
  Jerod Elcock, Caleb Jackson, Joe Williams, Morgan Jamison
5
Princeton 
Princeton  
USA39.77
  
 
  Simangaliso Ndhlovu, Ibrahim Ayorinde, Daniel Duncan, Gregory Sholars
6
Boston U. 
Boston U.  
USA39.89
  
 
  Matthew Spicer, Leon Christian, Uchenna Nwosu, Toby Makoyawo
7
TAMU-Commerce 
TAMU-Commerce  
USA40.37
  
 
  Emmanuel Agenor, J.T Smith, Gage Marshall, Delan Edwin
Indledende 3
25.3.
25.3.
1
Florida 
Florida  
USA38.58
  
 
  Dedrick Vanover, Tyler Davis, PJ Austin, Joe Fahnbulleh
2
Texas 
Texas  
USA38.87
  
 
  Marcellus Moore, Willington Wright, Daniel Garland, Micaiah Harris
3
Coffeyville CC 
Coffeyville CC  
USA40.14
  
 
  Dakari Charlton, Antoine Evans, Ashton Sanders, Nolton Shelvin
4
Louisiana 
Louisiana  
USA40.43
  
 
  Floyd Pond, Caemon Scott, Trejun Jones, Kashie Crockett
Indledende 4
25.3.
25.3.
1
Usc 
Usc  
USA39.30
  
 
  Gavin Schurr, Brendon Stewart, Eric Allen Jr., Johnnie Blockburger
2
Houston 
Houston  
USA39.52
  
 
  Nicholas Alexander, Jordan Booker, Eddie Sumler, Shaun Maswanganye
3
Clemson 
Clemson  
USA39.73
  
 
  Fabian Hewitt, Cameron Rose, Guinove Joanus, Dashinelle Dyer
4
North Texas 
North Texas  
USA39.98
  
 
  Samir Williams, Davonye Jones, Tyler Walls, Karlington Anunagba
5
New Orleans 
New Orleans  
USA40.14
  
 
  Julian Forde, Elliott Cummings, Christopher Murphy, Ismael Kone
M 4 x 200 m stafet    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Texas 
Texas  
USA1:20.80
  
 
  Daniel Garland, Marcellus Moore, Micaiah Harris, Willington Wright
2
Star Athletic 
Star Athletic  
USA1:20.92
  
 
3
Florida 
Florida  
USA1:21.02
  
 
  Dedrick Vanover, Jacory Patterson, Ryan Willie, Jacob Miley
4
Houston 
Houston  
USA1:21.44
  
 
  Nicholas Alexander, Jordan Booker, Eddie Sumler, Shaun Maswanganye
5
Baylor 
Baylor  
USA1:21.97
  
 
  Hasani Barr, De'montray Callis, Isaiah Cunningham, Matthew Moorer
6
Hurdle Mechanic 
Hurdle Mechanic  
USA1:22.05
  
 
M 4 x 400 m stafet    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Florida 
Florida  
USA3:02.20
  
 
  Jacory Patterson, Ryan Willie, Jacob Miley, Joe Fahnbulleh
2
Texas A&M 
Texas A&M  
USA3:02.41
  
 
  Chevannie Hanson, Omajuwa Etiwe, Brandon Miller, Emmanuel Bamidele
3
Baylor 
Baylor  
USA3:02.68
  
 
  Dillon Bedell, Howard Fields III, Matthew Moorer, Jayson Baldridge
4
Texas 
Texas  
USA3:02.99
  
 
  Jon Maas, Jonathan Jones, Willington Wright, Brian Herron
5
Usc 
Usc  
USA3:06.18
  
 
  Johnnie Blockburger, Nicholas Ramey, Zach Shinnick, Davonte Burnett
6
Houston 
Houston  
USA3:06.83
  
 
  Trey Johnson, Jordan Booker, Shaun Maswanganye, Quivell Jordan
7
Tcu 
Tcu  
USA3:07.69
  
 
  David Seete, Kundai Maguranyanga, Simbarashe Maketa, Ethan Brown
8
Arkansas 
Arkansas  
USA3:08.72
  
 
  Ayden Owens-Delerme, James Benson II, Brandon Battle, James Milholen
Finale B
26.3.
26.3.
1
LSU 
LSU  
USA3:04.78
  
 
  Dorian Camel, Sean Burrell, Aaron Smith, Ashton Hicks
2
Oklahoma State 
Oklahoma State  
USA3:05.51
  
 
  Charlie Bartholomew, Elijah Berry, DeJuana McArthur, Cash Merutka
3
Colorado 
Colorado  
USA3:06.16
  
 
  Tyler Williams, Ian Gilmore, Garrett Nelson, Aaron Mccoy
4
South Plains 
South Plains  
USA3:06.58
  
 
  Jeremy Bembridge, Evaldo Whitehorne, Kimar Farquharson, Houssam Hatib
5
BYU 
BYU  
USA3:07.33
  
 
  Colten Yardley, Jace Jensen, Trey Jackson, Landon Maxfield
6
Texas Tech 
Texas Tech  
USA3:07.77
  
 
  Ryan Champlin, Sven Cepuš, Marco Vilca, Eran Siboni
7
Princeton 
Princeton  
USA3:08.52
  
 
  William Doyle, Ladislav Töpfer, Anderson Dimon, Michael Phillippy
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3.
25.3.
1
Princeton 
Princeton  
USA3:07.92
  
 
  William Doyle, Ladislav Töpfer, Anderson Dimon, Michael Phillippy
2
Duke 
Duke  
USA3:09.01
  
 
  Miles Mingo, Ezra Mellinger, Gage Knight, Alexander Schwedt
3
Stephen F. Austin 
Stephen F. Austin  
USA3:09.17
  
 
  Muzuri Mattar, Justin Garcia, Jonathan Allen, Jeremiah Curry
4
Grand Valley St. 
Grand Valley St.  
USA3:09.65
  
 
  Caelon Harkey, Jackson Blanchard, Brandon Miller, Myles Rhodes
5
Louisiana 
Louisiana  
USA3:09.66
  
 
  Nathan Fergusson, Antonio Hoyte-Small, Brandon Rhone, Javed Jones
6
Kansas 
Kansas  
USA3:11.27
  
 
  Ethan Fogle, Jaylen Shropshire, Michael Joseph, Cameron Wilmington
7
Grand Canyon 
Grand Canyon  
USA3:12.92
  
 
  Bryson Benjamin, Jan Král, Max Carmona, Mariano Hernandez
Indledende 2
25.3.
25.3.
1
LSU 
LSU  
USA3:05.59
  
 
  Dorian Camel, Sean Burrell, Aaron Smith, Ashton Hicks
2
Oklahoma State 
Oklahoma State  
USA3:06.59
  
 
  Charlie Bartholomew, Elijah Berry, DeJuana McArthur, Cash Merutka
3
West Texas A&M 
West Texas A&M  
USA3:07.83
  
 
  William Frobe, Ohdel James, Malick Diop, Quinton Sansing
4
Butler Cc 
Butler Cc  
USA3:10.87
  
 
  Nazzio John, Joe Williams, Cameron Leiba, Morgan Jamison
5
Pittsburgh 
Pittsburgh  
USA3:12.96
  
 
  Lonzell Feagin, Ade Jones-Roundtree, Crockett Schooler, Clement Campbell
6
Liberty 
Liberty  
USA3:15.51
  
 
  Diamantae Griffin, Ally Kipchirchir, Donald McClinton, Michael Rose
Indledende 3
25.3.
25.3.
1
Kansas State 
Kansas State  
USA3:06.01
  
 
  Antonio Hanson, Kyle Gale, Tim Lambert, Sean Wilson
2
BYU 
BYU  
USA3:06.50
  
 
  Colten Yardley, Jace Jensen, Trey Jackson, Landon Maxfield
3
Texas Tech 
Texas Tech  
USA3:07.42
  
 
  Eran Siboni, Ryan Champlin, Marco Vilca, Sven Cepuš
4
Akron 
Akron  
USA3:09.06
  
 
  Charles Sanders, Zarik Brown, Jimmy Harkelroad, Blake Lucuis
5
Clemson 
Clemson  
USA3:09.37
  
 
  Cameron Rose, Aman Thornton, Fabian Hewitt, Tarees Rhoden
6
Western Texas College 
Western Texas College  
USA3:10.64
  
 
  Miguel Nicholas, Antonio Blair, Lee Steward, Ethan Smith
7
Lamar 
Lamar  
USA3:14.96
  
 
  Derrick Brooks, Jaylon Roberts, Cameron Chretien, Brian Raven
8
Angelo State 
Angelo State  
USA3:15.61
  
 
  Emmett Seals, Bossman Pinkrah, Jonathan Ramirez, Nicholas Ellisor
Indledende 4
25.3.
25.3.
1
Texas 
Texas  
USA3:06.38
  
 
  Jon Maas, Jonathan Jones, Willington Wright, Brian Herron
2
South Plains 
South Plains  
USA3:06.64
  
 
  Shevoie Reid, Jeremy Bembridge, Evaldo Whitehorne, Houssam Hatib
3
Colorado 
Colorado  
USA3:06.74
  
 
  Tyler Williams, Ian Gilmore, Garrett Nelson, Aaron Mccoy
4
 
  
USA3:09.56
  
 
  Erin Brown, Daviciea McCartney, Benjamin Marshall, Glenn Bender
5
Northwestern St. Northwestern
Northwestern St. Northwestern 
USA3:10.24
  
 
  Junior Charles, Destine Scott, Ebenezer Aggrey, Galen Loyd
6
UC Irvine 
UC Irvine  
USA3:13.88
  
 
  Malcolm Overbaugh, Ty Sheridan, Josh Farmer, Eric Parker
7
Tarleton State 
Tarleton State  
USA3:15.02
  
 
  Brandon McKissick, Bailey Smotek, Reid Vincent, Zachary Martinez
8
Utsa 
Utsa  
USA3:15.24
  
 
  Noah Rhodes, Michael Roth, Brice Chabot, Logan Masters
9
North Texas 
North Texas  
USA3:15.32
  
 
  Clayton Boyce, Davonye Jones, Jordan Coates McBride, Ziphion Reevey
K 100 m    
26.3. Vind: +2.8

Finale A

Finale
26.3.Vind: +2.8
1
Celera Barnes
Celera Barnes ('98)
USA10.82 w
  
 
2
Jada Baylark
Jada Baylark ('97)
USA10.83 w
  
 
3
Samirah Moody
Samirah Moody ('02)
USA11.08 w
  
 
4
Cecilia Tamayo
Cecilia Tamayo ('97)
MEX11.20 w
  
 
5
Jessika Gbai
Jessika Gbai 
USA11.25 w
  
 
6
Raheema Westfall
Raheema Westfall ('98)
USA11.35 w
  
 
7
Kiley Robbins
Kiley Robbins 
USA11.37 w
  
 
8
Aalliyah Francis
Aalliyah Francis ('02)
JAM11.39 w
  
 
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3. Vind: +1.9
25.3.Vind: +1.9
1
Kiley Robbins
Kiley Robbins 
USA11.44
  
 PB
2
Cecilia Tamayo
Cecilia Tamayo ('97)
MEX11.51
  
 SB
3
Chioma Okonkwo
Chioma Okonkwo ('02)
USA11.56
  
 PB
4
Rachel Hall
Rachel Hall 
USA11.58
  
 PB
5
Michaela Francois
Michaela Francois 
USA11.67
  
 PB
6
Ockera Myrie
Ockera Myrie ('99)
JAM11.70
  
 SB
7
Serena Clark
Serena Clark ('01)
USA11.71
  
 SB
8
Anivea Gilbert
Anivea Gilbert 
USA11.77
  
 PB
Indledende 2
25.3. Vind: +1.2
25.3.Vind: +1.2
1
Samirah Moody
Samirah Moody ('02)
USA11.24
  
 PB
2
Raheema Westfall
Raheema Westfall ('98)
USA11.49
  
 PB
3
Kennedy Blackmon
Kennedy Blackmon 
USA11.49
  
 SB
4
Iyana Gray
Iyana Gray 
USA11.51
  
 
5
Joanne Reid
Joanne Reid ('01)
JAM11.53
  
 PB
6
Deondra Green
Deondra Green 
CAN11.65
  
 SB
7
Kierra Yarbrough
Kierra Yarbrough 
USA12.11
  
 SB
Indledende 3
25.3. Vind: +1.2
25.3.Vind: +1.2
1
Jada Baylark
Jada Baylark ('97)
USA11.16
  
 SB
2
Jessika Gbai
Jessika Gbai 
USA11.48
  
 PB
3
Sydney Washington
Sydney Washington ('98)
USA11.51
  
 SB
4
Kelcie Simmons
Kelcie Simmons 
USA11.61
  
 SB
5
Halle Bieber
Halle Bieber 
USA11.70
  
 PB
6
Taylor Tolen
Taylor Tolen ('98)
USA11.78
  
 
7
Camri Austin
Camri Austin ('98)
USA11.85
  
 
Indledende 4
25.3. Vind: +1.2
25.3.Vind: +1.2
1
Celera Barnes
Celera Barnes ('98)
USA11.07
  
 PB
2
Aalliyah Francis
Aalliyah Francis ('02)
JAM11.45
  
 PB
3
Amya Clarke
Amya Clarke ('99)
SKN11.53
  
 =PB
4
Kailei Collins
Kailei Collins ('01)
USA11.56
  
 SB
5
Tionna Brown
Tionna Brown ('02)
USA11.59
  
 SB
6
Trinity Bolden
Trinity Bolden 
USA11.60
  
 PB
7
Hannah Douglas
Hannah Douglas ('02)
USA11.77
  
 SB
8
Areya Campbell
Areya Campbell 
USA12.09
  
 
K 1500 m    
24.3.

Finale A

Finale
24.3.
1
Kassidy Johnson
Kassidy Johnson ('99)
USA4:20.29
  
 SB
2
Jessica Rabius
Jessica Rabius 
USA4:24.58
  
 PB
3
Avryl Johnson
Avryl Johnson ('99)
USA4:25.35
  
 SB
4
Hannah Long
Hannah Long ('97)
USA4:26.88
  
 PB
5
Abby Gray
Abby Gray ('98)
USA4:27.48
  
 SB
6
Jodie Judd
Jodie Judd ('98)
GBR4:28.68
  
 
7
Madeleine Rowe
Madeleine Rowe 
USA4:29.75
  
 SB
8
Addison Coppinger
Addison Coppinger 
USA4:30.39
  
 SB
9
Ellie Friesen
Ellie Friesen 
USA4:34.20
  
 SB
Finale B
24.3.
24.3.
1
Lee-Anne Blake
Lee-Anne Blake ('01)
RSA4:26.77
  
 PB
2
Alyssa Duhart
Alyssa Duhart 
USA4:26.95
  
 PB
3
Alexandra Weir
Alexandra Weir ('01)
CAN4:28.33
  
 PB
4
Sydney Burton
Sydney Burton ('01)
USA4:28.97
  
 PB
5
Abrielle Jirele
Abrielle Jirele 
USA4:30.61
  
 PB
6
Therese Olshanski
Therese Olshanski ('99)
USA4:35.25
  
 SB
7
Abbygail Balli
Abbygail Balli 
USA4:35.69
  
 SB
8
Josie Wirtz
Josie Wirtz 
USA4:36.21
  
 PB
9
Jordyn Kaplan
Jordyn Kaplan 
USA4:38.15
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
26.3. Vind: +2.5

Finale A

Finale
26.3.Vind: +2.5
1
Alia Armstrong
Alia Armstrong 
USA12.33 w
  
 
2
Kaylah Robinson
Kaylah Robinson ('99)
USA12.49 w
  
 
3
Ackera Nugent
Ackera Nugent ('02)
JAM12.72 w
  
 
4
Jasmine Jones
Jasmine Jones ('01)
USA12.85 w
  
 
5
Emelia Chatfield
Emelia Chatfield ('01)
USA12.97 w
  
 
6
Jayla Hollis
Jayla Hollis ('02)
USA12.98 w
  
 
6
Yoveiny Mota
Yoveiny Mota 
VEN12.98 w
  
 
8
Serenity Rogers
Serenity Rogers 
USA13.05 w
  
 
Demisha Roswell
Demisha Roswell ('98)
JAM DNFw
  
 
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3. Vind: +0.6
25.3.Vind: +0.6
1
Demisha Roswell
Demisha Roswell ('98)
JAM13.01
  
 PB
2
Emelia Chatfield
Emelia Chatfield ('01)
USA13.18
  
 =PB
3
Serenity Rogers
Serenity Rogers 
USA13.42
  
 SB
4
Naomi Taylor
Naomi Taylor 
USA13.49
  
 
5
Kimeone McLeod
Kimeone McLeod 
JAM13.89
  
 SB
6
Favor Ezewuzie
Favor Ezewuzie 
USA13.94
  
 SB
7
Lauryn Freeman
Lauryn Freeman ('01)
USA13.97
  
 SB
8
Mathilde Coquillaud Salomon
Mathilde Coquillaud Salomon 
FRA14.64
  
 
Indledende 2
25.3. Vind: +0.9
25.3.Vind: +0.9
1
Kaylah Robinson
Kaylah Robinson ('99)
USA12.87
  
 PB
2
Jasmine Jones
Jasmine Jones ('01)
USA13.01
  
 SB
3
Destiny Huven
Destiny Huven ('01)
USA13.62
  
 SB
4
Adaobi Tabugbo
Adaobi Tabugbo ('01)
USA13.86
  
 
5
Kiara Rhodes
Kiara Rhodes ('99)
USA14.17
  
 SB
6
Marquasha Myers
Marquasha Myers 
USA14.43
  
 SB
Indledende 3
25.3. Vind: +1.1
25.3.Vind: +1.1
1
Alia Armstrong
Alia Armstrong 
USA12.98
  
 SB
2
Yoveiny Mota
Yoveiny Mota 
VEN13.23
  
 SB
3
Alexis Duncan
Alexis Duncan ('98)
USA13.46
  
 
4
Antoinette Van Der Merwe
Antoinette Van Der Merwe ('01)
RSA13.69
  
 
5
Nyile Facey
Nyile Facey 
USA13.92
  
 SB
6
Mathilde Guillaume
Mathilde Guillaume 
FRA14.28
  
 SB
7
Mya Robinson
Mya Robinson ('99)
USA14.57
  
 SB
Indledende 4
25.3. Vind: +1.3
25.3.Vind: +1.3
1
Ackera Nugent
Ackera Nugent ('02)
JAM12.97
  
 SB
2
Jayla Hollis
Jayla Hollis ('02)
USA13.07
  
 SB
3
Kaya-Rae Dunbar
Kaya-Rae Dunbar ('02)
USA13.72
  
 =PB
4
Rainee Bowers
Rainee Bowers 
USA13.82
  
 SB
5
Camri Austin
Camri Austin ('98)
USA13.83
  
 
6
Haviland Harris
Haviland Harris ('99)
USA14.11
  
 PB
7
Jeminise Parris
Jeminise Parris ('97)
TTO14.43
  
 
K 400 m hæk    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Britton Wilson
Britton Wilson 
USA54.37
  
 PB
2
Lauren Hoffman
Lauren Hoffman ('99)
USA56.55
  
 
3
Jessica Wright
Jessica Wright 
USA57.36
  
 PB
4
Vanessa Watson
Vanessa Watson ('01)
USA57.38
  
 SB
5
Sylvia Schulz
Sylvia Schulz ('99)
GER57.94
  
 
6
Bianca Stubler
Bianca Stubler ('99)
USA58.21
  
 
7
Gontse Morake
Gontse Morake ('01)
RSA58.80
  
 
8
Madison Langley-Walker
Madison Langley-Walker ('99)
USA59.33
  
 
9
Alanah Yukich
Alanah Yukich ('98)
AUS1:00.60
  
 
Indledende heats24.3.
Indledende 1
24.3.
24.3.
1
Britton Wilson
Britton Wilson 
USA54.65
  
 PB
2
Lauren Hoffman
Lauren Hoffman ('99)
USA55.98
  
 PB
3
Gontse Morake
Gontse Morake ('01)
RSA58.53
  
 SB
4
Clifford Fegor
Clifford Fegor 
NGR59.57
  
 SB
5
Breanna Phillips
Breanna Phillips ('99)
USA1:02.69
  
 
6
Sara Foster
Sara Foster 
USA1:03.87
  
 SB
Indledende 2
24.3.
24.3.
1
Sylvia Schulz
Sylvia Schulz ('99)
GER57.90
  
 PB
2
Alanah Yukich
Alanah Yukich ('98)
AUS58.46
  
 SB
3
Garriel White
Garriel White ('02)
JAM59.27
  
 SB
4
Emma Pollak
Emma Pollak 
USA59.43
  
 PB
5
Tylar Colbert
Tylar Colbert 
USA1:00.56
  
 
6
Dominique Mustin
Dominique Mustin ('02)
USA1:01.03
  
 SB
7
Simone Watkins
Simone Watkins ('01)
USA1:01.47
  
 
Indledende 3
24.3.
24.3.
1
Jessica Wright
Jessica Wright 
USA58.22
  
 SB
2
Madison Langley-Walker
Madison Langley-Walker ('99)
USA58.91
  
 SB
3
Jasmine Gryne
Jasmine Gryne ('03)
USA59.28
  
 
4
Shelby West
Shelby West ('98)
USA59.45
  
 SB
5
Lexye Price
Lexye Price 
USA1:01.32
  
 
6
Nyile Facey
Nyile Facey 
USA1:02.23
  
 SB
7
Mackenzie Osher
Mackenzie Osher 
USA1:03.22
  
 PB
Indledende 4
24.3.
24.3.
1
Vanessa Watson
Vanessa Watson ('01)
USA57.80
  
 SB
2
Bianca Stubler
Bianca Stubler ('99)
USA57.82
  
 SB
3
Abbie Glynn
Abbie Glynn 
USA59.66
  
 
4
Anne Noëlle Clerima
Anne Noëlle Clerima ('95)
FRA1:00.11
  
 PB
5
Mathilde Coquillaud Salomon
Mathilde Coquillaud Salomon 
FRA1:01.41
  
 
6
Michaela Travers
Michaela Travers ('99)
USA1:01.54
  
 SB
7
Lailah White
Lailah White ('02)
USA1:02.77
  
 
Moseiha Bridgen
Moseiha Bridgen 
USA DNF
  
 
K Højdespring    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Lamara Distin
Lamara Distin 
JAM1.96
  
NR PB
 
1.77 SB
  O
1.82 SB
  O
1.87 SB
  O
1.90 =PB
 XO
1.93 PB
 XO
1.96 WL PB
  O
1.99
  X
 
2
Nyagoa Bayak
Nyagoa Bayak ('01)
USA1.82
  
 PB
 
1.72 SB
  O
1.77 SB
  O
1.82 PB
 XO
1.87
XXX
    
2
Abigail O'Donoghue
Abigail O'Donoghue ('99)
USA1.82
  
 SB
 
1.72 SB
  O
1.77 SB
  O
1.82 SB
 XO
1.87
XXX
    
2
Rylee Anderson
Rylee Anderson 
USA1.82
  
 SB
 
1.72 SB
  O
1.77 SB
  O
1.82 SB
 XO
1.87
XXX
    
5
Sidney Sapp
Sidney Sapp 
USA1.72
  
 SB
 
1.72 SB
  O
1.77
XXX
      
5
Cierra Tidwell
Cierra Tidwell 
USA1.72
  
 SB
 
1.72 SB
  O
1.77
XXX
      
Finale B
25.3.
25.3.
1
Brianna Smith
Brianna Smith ('02)
USA1.77
  
 PB
 
1.67 SB
  O
1.72 SB
  O
1.77 PB
  O
1.82
XXX
    
2
Claudina Diaz Castro
Claudina Diaz Castro ('01)
MEX1.77
  
 PB
 
1.67 SB
  O
1.72 SB
  O
1.77 PB
 XO
1.82
XXX
    
3
Patricia Mroczkowski
Patricia Mroczkowski ('01)
USA1.77
  
 =PB
 
1.67
  O
1.72 =SB
 XO
1.77 =PB
 XO
1.82
XXX
    
4
Sakari Famous
Sakari Famous 
BER1.77
  
 SB
 
1.67 SB
  O
1.72 SB
  O
1.77 SB
XXO
1.82
XXX
    
4
Daniella Anglin
Daniella Anglin ('01)
JAM1.77
  
 SB
 
1.67 SB
  O
1.72 SB
  O
1.77 SB
XXO
1.82
XXX
    
6
Kameesha Smith
Kameesha Smith ('99)
USA1.72
  
 SB
 
1.67 SB
  O
1.72 SB
  O
1.77
XXX
     
6
Madison Langley-Walker
Madison Langley-Walker ('99)
USA1.72
  
 SB
 
1.67 SB
  O
1.72 SB
  O
1.77
XXX
     
8
Chloe Davis
Chloe Davis 
USA1.72
  
 PB
 
1.67
 XO
1.72 PB
  O
1.77
XXX
     
9
Trinity Tomlinson
Trinity Tomlinson 
USA1.72
  
 SB
 
1.67 SB
  O
1.72 SB
XXO
1.77
XXX
     
9
Saara Hakanen
Saara Hakanen ('99)
FIN1.72
  
 SB
 
1.67 SB
  O
1.72 SB
XXO
1.77
XXX
     
9
Carly Haring
Carly Haring 
USA1.72
  
 SB
 
1.67 SB
  O
1.72 SB
XXO
1.77
XXX
     
K Stangspring    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Olivia Lueking
Olivia Lueking ('03)
USA4.45
  
 PB
 
4.00 SB
  O
4.15 SB
 XO
4.25 SB
  O
4.35 PB
XXO
4.40 PB
 XO
4.45 PB
XXO
4.50
XXX
 
2
Chloe Wall
Chloe Wall 
USA4.35
  
 PB
 
4.00 SB
  O
4.15 SB
 XO
4.25 PB
 XO
4.35 PB
 XO
4.40
XXX
   
3
Amanda Fassold
Amanda Fassold 
USA4.25
  
 SB
 
3.85 SB
  O
4.00 SB
  O
4.15 SB
  O
4.25 SB
  O
4.35
XXX
   
4
Marleen Mülla
Marleen Mülla ('01)
EST4.25
  
 SB
 
4.00
  O
4.15
  O
4.25
XXO
4.35
XXX
    
5
Madi Wulfekotter
Madi Wulfekotter 
USA4.15
  
 SB
 
4.00 SB
  O
4.15 SB
  O
4.25
XXX
     
6
Heather Abadie
Heather Abadie ('03)
CAN4.15
  
 SB
 
3.85
 XO
4.00 =SB
  O
4.15 SB
  O
4.25
XXX
    
6
Mackenzie Hayward
Mackenzie Hayward 
USA4.15
  
 SB
 
3.70 SB
  O
3.85 SB
  O
4.00 SB
 XO
4.15 SB
  O
4.25
XXX
   
8
Kasey Staley
Kasey Staley ('98)
USA4.15
  
 
 
4.00
  O
4.15
XXO
4.25
XXX
     
9
Kaeli Thompson
Kaeli Thompson ('01)
USA4.00
  
 SB
 
3.70
  O
3.85 SB
  O
4.00 SB
  O
4.15
XXX
    
9
Kaitlyn Banas
Kaitlyn Banas ('99)
USA4.00
  
 SB
 
3.85 SB
  O
4.00 SB
  O
4.15
XXX
     
11
Cailee Faulkner
Cailee Faulkner 
USA4.00
  
 SB
 
3.85 PB
  O
4.00 PB
XXO
4.15
XXX
     
Leah Pasqualetti
Leah Pasqualetti ('01)
USA NH
  
 
 
3.85
XXX
       
Erica Ellis
Erica Ellis ('01)
USA NH
  
 
 
4.00
XXX
       
K Længdespring    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Tyra Gittens
Tyra Gittens ('98)
TTO6.82 w
+2.6
  
 
 
6.55
 4.5
6.82
 2.6
  X
 3.4
  X
 3.3
  X
 3.3
6.59
 2.2
  
2
Monae' Nichols
Monae' Nichols ('98)
USA6.80
+1.5
  
 PB
 
6.80 WL PB
 1.5
  X
 2.7
  X
 3.5
6.62
 3.3
  X
 2.1
  X
 1.9
  
3
Deborah Acquah
Deborah Acquah ('96)
GHA6.78 w
+2.7
  
 
 
6.48 SB
 1.9
  X
 2.5
  X
 0.4
6.61
 2.9
6.78
 2.7
  X
 1.9
  
4
Jasmine Moore
Jasmine Moore ('01)
USA6.75
+1.7
  
 SB
 
6.51
 2.4
6.37 SB
 1.0
6.57 SB
 1.6
6.75 SB
 1.7
5.44
 3.6
6.69
 2.0
  
5
Claire Bryant
Claire Bryant ('01)
USA6.73
+1.9
  
 PB
 
6.68
 2.1
6.71
 3.3
  X
 3.3
6.58
 3.3
  X
 2.1
6.73 PB
 1.9
  
6
Ackelia Smith
Ackelia Smith ('02)
JAM6.72 w
+2.6
  
 
 
6.72
 2.6
6.69
 3.9
6.44
 4.7
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
7
Rhesa Foster
Rhesa Foster ('98)
USA6.57 w
+3.4
  
 
 
6.43
 2.2
  X
 2.7
6.47
 3.1
6.57
 3.4
  X
 2.0
  –
 0.0
  
8
Samiyah Samuels
Samiyah Samuels ('97)
USA6.44 w
+4.3
  
 
 
6.44
 4.3
  X
 2.3
6.02
 3.0
6.14
 3.0
6.24
 3.8
6.21
 3.0
  
9
Ingeborg Grünwald
Ingeborg Grünwald ('01)
AUT6.42 w
+2.5
  
 
 
6.39
 3.3
6.28
 2.6
  X
 4.7
6.24
 3.3
  X
 3.1
6.42
 2.5
  
10
Essence Thomas
Essence Thomas ('99)
USA6.18 w
+4.0
  
 
 
  X
 4.6
6.18
 4.0
6.05
 3.0
     
11
Morgan Smalls
Morgan Smalls ('02)
USA6.14 w
+2.9
  
 
 
6.14
 2.9
  X
 2.9
  X
 2.6
     
12
Darja Sopova
Darja Sopova ('02)
LAT5.98
+1.8
  
 SB
 
  X
 0.0
4.20
 3.2
5.98 SB
 1.8
     
Finale B
25.3.
25.3.
1
Khyasia Caldwell
Khyasia Caldwell ('99)
USA6.41
+0.7
  
 PB
 
6.04
 0.4
6.29
 1.1
  X
 0.0
6.20
 1.5
6.07
 0.7
6.41 PB
 0.7
  
2
Alex Madlock
Alex Madlock ('97)
USA6.38
+0.9
  
 PB
 
5.75
 0.0
6.14
 1.2
6.08
 0.7
5.85
 0.7
6.18
 1.7
6.38 PB
 0.9
  
3
Caira Pettway
Caira Pettway 
USA6.32
+0.9
  
 
 
6.13
 0.7
6.32
 0.9
5.99
 0.6
6.27
 1.7
6.14
 0.3
6.02
 0.4
  
4
Serena Bolden
Serena Bolden ('01)
USA6.23
+0.4
  
 SB
 
5.90
 0.8
6.08 SB
 0.6
5.93
 0.5
  X
 0.0
6.15 SB
 1.3
6.23 SB
 0.4
  
5
Joniar Thomas
Joniar Thomas ('01)
GRN6.10
+0.8
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
5.89 SB
 0.7
6.10 PB
 0.8
5.80
 1.3
  X
 0.0
  
6
Velecia Williams
Velecia Williams ('02)
JAM6.04
+1.0
  
 SB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
5.91 SB
 -0.2
5.84
 0.9
  X
 0.0
6.04 SB
 1.0
  
7
Ore Adamson
Ore Adamson ('01)
GBR5.91
-0.3
  
 
 
5.91
 -0.3
5.76
 0.5
5.75
 0.7
5.57
 1.1
  X
 0.0
5.73
 0.8
  
8
Raelyn Roberson
Raelyn Roberson ('02)
USA5.89
+0.6
  
 SB
 
5.89 SB
 0.6
5.69
 0.3
  X
 0.0
  X
 0.0
5.80
 0.6
5.29
 0.8
  
9
Zhane Smith
Zhane Smith ('99)
USA5.88
+0.6
  
 SB
 
  X
 0.0
5.88 SB
 0.6
  X
 0.0
5.62
 0.8
5.87
 1.3
  X
 0.0
  
10
Virginia Kerley
Virginia Kerley 
USA5.86
0.0
  
 SB
 
5.86 SB
 0.0
5.70
 0.6
5.66
 -0.4
     
11
Ayele Gerken
Ayele Gerken 
GER5.84
+1.2
  
 SB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
5.84 SB
 1.2
     
12
Sophia Falco
Sophia Falco ('99)
USA5.79
0.0
  
 SB
 
  X
 0.0
5.79 SB
 0.0
  X
 0.0
     
13
Wurrie Njadoe
Wurrie Njadoe ('97)
USA5.64
0.0
  
 SB
 
5.64 SB
 0.0
5.62
 1.6
  X
 0.0
     
K Trespring     
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Natricia Hooper
Natricia Hooper ('98)
GUY13.91
-0.7
  
 SB
 
13.84 SB
 1.0
13.89 SB
 0.1
13.43
 0.7
13.39
 -0.2
  –
 0.0
13.91 SB
 -0.7
  
2
Ackelia Smith
Ackelia Smith ('02)
JAM13.87
-0.1
  
 PB
 
13.86 PB
 1.3
13.53
 0.1
  –
 0.0
  X
 0.0
13.87 PB
 -0.1
13.73
 1.3
  
3
Mikeisha Welcome
Mikeisha Welcome 
VIN13.53
+1.3
  
 SB
 
13.12 SB
 1.6
  X
 1.8
13.10
 1.2
13.21 SB
 -0.6
  X
 1.1
13.53 SB
 1.3
  
4
Deborah Acquah
Deborah Acquah ('96)
GHA13.45
+0.7
  
 SB
 
13.24 SB
 1.5
12.77
 0.1
13.45 SB
 0.7
  –
 0.0
  –
 0.0
  –
 0.0
  
5
Alex Madlock
Alex Madlock ('97)
USA13.07
+1.2
  
 SB
 
12.21 SB
 -1.1
13.07 SB
 1.2
11.79
 1.0
12.78
 0.9
12.96
 1.1
12.98
 1.0
  
6
Harleigh White
Harleigh White ('99)
USA13.06
+1.2
  
 
 
12.73
 0.0
13.00
 1.1
12.67
 -1.9
  X
 0.0
  X
 0.0
13.06
 1.2
  
7
Darja Sopova
Darja Sopova ('02)
LAT12.91
0.0
  
 SB
 
12.70 SB
 -0.9
12.60
 -0.2
12.75 SB
 0.4
10.75
 0.9
12.91 SB
 0.0
12.71
 0.5
  
8
Taylor Nelloms
Taylor Nelloms 
USA12.86
+1.5
  
 SB
 
12.36 SB
 -1.1
12.74 SB
 0.3
12.86 SB
 1.5
  X
 2.0
10.80
 0.4
  –
 0.0
  
9
Mara Häusler
Mara Häusler ('99)
GER12.67
-0.2
  
 SB
 
12.10 SB
 -1.7
12.55 SB
 0.0
12.67 SB
 -0.2
12.32
 -2.1
  X
 1.5
11.81
 -0.9
  
10
Danielle Spence
Danielle Spence ('98)
JAM12.66
-1.9
  
 SB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
12.66 SB
 -1.9
     
11
Chantoba Bright
Chantoba Bright 
GUY12.42
+0.8
  
 SB
 
  X
 0.0
12.26 SB
 0.1
12.42 SB
 0.8
     
12
Mirieli Santos
Mirieli Santos ('99)
BRA12.42
+0.8
  
 SB
 
11.04 SB
 -2.0
12.42 SB
 0.8
  X
 -1.0
     
Arianna Fisher
Arianna Fisher 
USA NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
Finale B
25.3.
25.3.
1
Jacqueline Pokuaah
Jacqueline Pokuaah 
GHA13.53
+1.0
  
 PB
 
12.43 SB
 1.5
13.07 PB
 1.9
13.46 PB
 2.0
13.53 PB
 1.0
13.50
 1.9
13.29
 2.1
  
2
Brya Brewer
Brya Brewer ('03)
USA13.16
+0.7
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
13.16 WU20L PB
 0.7
12.80
 1.7
  X
 0.0
12.15
 0.7
  
3
Kyndal McKnight
Kyndal McKnight ('98)
USA12.96 w
+2.3
  
 
 
12.49
 1.9
12.96
 2.3
12.69
 0.9
12.04
 0.3
  X
 0.0
12.81 =SB
 0.5
  
4
Euphenie Andre
Euphenie Andre 
USA12.82
-1.0
  
 PB
 
12.33 SB
 1.6
12.15
 1.9
12.46
 2.3
12.58 SB
 1.3
12.60 SB
 0.0
12.82 PB
 -1.0
  
5
Michelle Graham
Michelle Graham 
USA12.75
+1.4
  
 PB
 
  X
 0.0
12.17
 2.9
12.75 PB
 1.4
  X
 0.0
  X
 0.0
11.90
 -1.4
  
6
Tua-Talvikki Anttila
Tua-Talvikki Anttila ('99)
FIN12.71
+0.9
  
 SB
 
  X
 0.0
12.32 SB
 -0.1
12.61 SB
 -0.2
12.27
 1.0
12.71 SB
 0.9
12.48
 1.4
  
7
Antonija Radić
Antonija Radić ('94)
CRO12.64
+1.4
  
 PB
 
12.22 SB
 0.6
  X
 0.0
12.64 PB
 1.4
  X
 0.0
12.11
 -0.9
12.48
 1.9
  
8
Destiny Lawrence
Destiny Lawrence 
USA12.63
+0.9
  
 SB
 
11.96
 2.6
12.58 SB
 1.2
11.70
 0.2
12.63 SB
 0.9
12.56
 1.2
  X
 0.0
  
9
Daneesha Davidson
Daneesha Davidson 
USA12.51
+0.4
  
 PB
 
12.51 PB
 0.4
  X
 0.0
12.15
 0.3
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
10
Sophia Falco
Sophia Falco ('99)
USA12.44
+0.7
  
 SB
 
12.01 SB
 0.6
12.35 SB
 0.5
12.44 SB
 0.7
     
11
Malaiya Jedkins
Malaiya Jedkins 
USA12.44
+0.6
  
 SB
 
12.02 SB
 0.1
  X
 0.0
12.44 SB
 0.6
     
12
Marquasha Myers
Marquasha Myers 
USA12.41
+0.4
  
 SB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
12.41 SB
 0.4
     
K Kuglestød 4.0 kg    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Kayli Johnson
Kayli Johnson 
USA17.62
  
 PB
 
14.7816.53 SB17.62 PB  X  X  X  
2
Erna Sóley Gunnarsdóttir
Erna Sóley Gunnarsdóttir 
ISL17.29
  
NR NU23R PB
 
16.17 SB16.62 SB16.3417.26 NR NU23R PB16.7417.29 NR NU23R PB  
3
Josie Schaefer
Josie Schaefer ('99)
USA16.96
  
 SB
 
  X  X16.96 SB16.64  X  X  
4
Marilyn Nwora
Marilyn Nwora 
USA16.93
  
 PB
 
16.93 PB16.7915.94  X16.55  X  
5
KeAyla Dove
KeAyla Dove 
USA16.93
  
 PB
 
16.22 PB  X16.93 PB  X  X  X  
6
Zada Swoopes
Zada Swoopes 
USA16.87
  
 
 
  X  X16.58  X  X16.87  
7
Payden Montana
Payden Montana ('99)
USA16.86
  
 
 
16.6216.86  X  X  X  X  
8
Annina Brandenburg
Annina Brandenburg ('98)
GER16.15
  
 SB
 
15.59  X15.95  X16.15 SB  X  
9Thea JensenThea Jensen ('99)DEN16.00
  
 SB
 
14.88 SB15.16 SB16.00 SB  X15.70  X  
10
Faith Ette
Faith Ette 
USA15.70
  
 SB
 
15.70 SB  X  X     
11
Lauren Jones
Lauren Jones ('99)
USA15.61
  
 SB
 
15.61 SB  X  X     
12
Maura Huwalt
Maura Huwalt ('01)
USA15.51
  
 
 
15.51  X15.25     
13
Liliana Mojica
Liliana Mojica ('98)
MEX15.30
  
 SB
 
15.30 SB15.11  X     
14
Nu'u Tuilefano
Nu'u Tuilefano 
ASA15.26
  
 SB
 
  X15.26 SB14.96     
Myejoi Williams
Myejoi Williams 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Finale B
25.3.
25.3.
1
Abby Moore
Abby Moore 
USA16.46
  
 PB
 
  X16.46 PB  X16.00  X  X  
2
Danielle Sloley
Danielle Sloley ('01)
JAM16.07
  
 PB
 
15.37 PB15.22  X15.0916.07 PB15.26  
3
Jasmine Greer
Jasmine Greer ('02)
USA15.90
  
 
 
  X14.7414.4914.6515.90  X  
4
Crystal Herpin
Crystal Herpin ('03)
USA15.70
  
 PB
 
14.56  X15.70 PB  X  X  X  
5
Colette Uys
Colette Uys 
RSA15.61
  
 
 
14.5815.5215.61  X  X  X  
6
Janell Fullerton
Janell Fullerton ('97)
JAM15.14
  
 
 
  X14.1015.14  X  X14.63  
7
Paige Low
Paige Low 
USA15.13
  
 
 
14.46  X15.13  X14.12  X  
8
Malin Smith
Malin Smith 
USA15.03
  
 SB
 
13.8114.1215.03 SB  X14.99  X  
9
Kiana Lowery
Kiana Lowery 
USA14.85
  
 
 
13.7714.85  X  X  X  X  
10
Bodine Degli Umberti
Bodine Degli Umberti ('02)
RSA14.14
  
 SB
 
  X14.14 SB13.76     
11
Emma Richards
Emma Richards 
USA14.09
  
 SB
 
14.09 SB13.6413.91     
Amber Hart
Amber Hart 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
K Diskoskast 1.0 kg    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Seasons Usual
Seasons Usual ('99)
USA58.10
  
 
 
  X  X53.3458.1054.8954.47  
2
Annina Brandenburg
Annina Brandenburg ('98)
GER57.29
  
 PB
 
52.5455.39 SB54.3556.61 SB56.1557.29 PB  
3
Lauren Jones
Lauren Jones ('99)
USA54.72
  
 SB
 
42.73  X50.6254.72 SB  X  X  
4
Crystal Herpin
Crystal Herpin ('03)
USA53.27
  
 PB
 
53.25 PB  X53.27 PB49.37  X  X  
5
Karlee Freeman
Karlee Freeman 
USA53.17
  
 
 
52.5351.51  X47.2153.17  X  
6
Josie Schaefer
Josie Schaefer ('99)
USA53.13
  
 SB
 
  X47.78 SB51.44 SB  X50.9753.13 SB  
7
Kayli Johnson
Kayli Johnson 
USA52.02
  
 SB
 
52.02 SB  X50.10  X  X50.33  
8
Zada Swoopes
Zada Swoopes 
USA51.98
  
 
 
  X44.4451.12  X51.98  X  
9
Malin Smith
Malin Smith 
USA48.22
  
 
 
48.22  X  X  X  X47.45  
10
Mikayla Deshazer
Mikayla Deshazer ('01)
USA47.99
  
 SB
 
46.46 SB47.99 SB  X     
11
Brooklynne Wilson
Brooklynne Wilson ('98)
USA46.29
  
 SB
 
41.3546.29 SB44.61     
12
Julie Perez
Julie Perez 
USA44.31
  
 
 
44.31  X43.51     
Finale B
26.3.
26.3.
1
Marie Forbes
Marie Forbes ('01)
JAM52.01
  
 PB
 
47.6150.93 SB52.01 PB51.2951.5550.85  
2
Lacee Barnes
Lacee Barnes ('99)
CAY51.67
  
NR PB
 
  X48.97 SB  X51.67 PB  X46.28  
3
Jocelynn Budwig
Jocelynn Budwig 
USA50.68
  
 SB
 
48.66 SB  X50.68 SB  X49.6150.57  
4
Amber Hart
Amber Hart 
USA50.59
  
 
 
  X44.9649.98  X48.8750.59  
5
Samantha Callaway
Samantha Callaway ('02)
GBR50.57
  
 
 
  X48.5150.5747.7248.5348.53  
6
Paige Low
Paige Low 
USA48.95
  
 
 
  X45.4048.95  X  X47.43  
7
Maura Huwalt
Maura Huwalt ('01)
USA48.81
  
 
 
48.36  X48.2048.81  X  X  
8
Bodine Degli Umberti
Bodine Degli Umberti ('02)
RSA48.50
  
 SB
 
48.50 SB  X  X  X48.4648.31  
9
Payden Montana
Payden Montana ('99)
USA48.45
  
 SB
 
46.2546.1647.93 SB  X48.45 SB48.43  
10
Rachel Tanczos
Rachel Tanczos ('99)
USA47.85
  
 SB
 
47.85 SB  X  X     
11
Gertrudis Ruiz-Balli
Gertrudis Ruiz-Balli 
USA45.46
  
 SB
 
  X45.46 SB44.22     
12
Emma Richards
Emma Richards 
USA45.09
  
 SB
 
  X36.38 SB45.09 SB     
13
Letizia Marsico
Letizia Marsico ('02)
GER44.50
  
 SB
 
42.40 SB  X44.50 SB     
Kiana Lowery
Kiana Lowery 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
K Spydkast 600 gram    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Keira McCarrell
Keira McCarrell ('99)
CAN56.56
  
 PB
 
47.5353.87 PB52.0248.7256.56 PB  X  
2
Rhema Otabor
Rhema Otabor ('02)
BAH56.07
  
 PB
 
  X46.50 SB48.35 SB56.07 PB  X50.22  
3
Seri Geisler
Seri Geisler ('97)
USA55.28
  
 SB
 
  X48.7252.89 SB49.3455.28 SB  X  
4
Ashley Carter
Ashley Carter 
USA53.40
  
 PB
 
50.72 SB52.11 SB51.8753.40 PB  X48.95  
5
Maria Bienvenu
Maria Bienvenu 
USA53.07
  
 
 
48.6949.9453.0745.80  –  –  
6
Katelyn Fairchild
Katelyn Fairchild ('03)
USA51.48
  
 
 
51.48  X45.70  X44.5245.15  
7
Claire Meyers
Claire Meyers 
USA50.86
  
 SB
 
48.5648.5150.86 SB48.3844.3147.89  
8
Lianna Davidson
Lianna Davidson ('02)
AUS49.22
  
 
 
44.66  X49.2243.47  X49.22  
9Liv CantbyLiv Cantby ('99)DEN46.45
  
 
 
46.45  X  X43.75  X44.59  
10
Sydney Juszczyk
Sydney Juszczyk ('03)
USA45.49
  
 
 
  X45.49  X     
11
Rhiley Fritz
Rhiley Fritz 
USA45.10
  
 
 
45.10  X  X     
12
Taryn Ashby
Taryn Ashby ('98)
USA43.70
  
 SB
 
  X43.70 SB  X     
Callie Jones
Callie Jones ('98)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Finale B
24.3.
24.3.
1
Gabrielle Diederich
Gabrielle Diederich 
USA49.27
  
 PB
 
46.34 SB46.2645.4246.57 SB49.19 PB49.27 PB  
2
Blanche Beard
Blanche Beard ('01)
USA48.52
  
 PB
 
40.9548.52 PB43.2643.17  X  X  
3
Makayla Roy
Makayla Roy ('02)
CAN48.27
  
 PB
 
41.2846.3743.1648.27 PB44.4844.12  
4
Shaniya Holley
Shaniya Holley 
USA46.48
  
 SB
 
46.48 SB  X44.8842.0343.7544.72  
5
Annina Brandenburg
Annina Brandenburg ('98)
GER46.19
  
 SB
 
42.75 SB46.17 SB43.8543.2845.7546.19 SB  
6
Mackenzie Hainley
Mackenzie Hainley 
USA46.09
  
 SB
 
46.09 SB45.6743.86  X  X44.61  
7
Anna-Kay Clark
Anna-Kay Clark ('01)
USA45.88
  
 SB
 
40.5541.5244.30 SB41.5942.2845.88 SB  
8
Jada Green
Jada Green 
USA45.17
  
 SB
 
45.17 SB  X  X  X44.8141.38  
9
Josey Starner
Josey Starner 
USA44.83
  
 SB
 
42.87 SB44.83 SB  X  X41.8142.16  
10
Talena Murray
Talena Murray ('99)
TTO43.66
  
 
 
37.9443.6639.55     
11
Anna Swanson
Anna Swanson 
USA42.99
  
 SB
 
42.32 SB40.2742.99 SB     
12
Natalie Scheifele
Natalie Scheifele ('99)
USA41.94
  
 
 
41.94  X39.79     
13
Briana Lowe
Briana Lowe ('01)
USA41.10
  
 
 
41.10  X40.59     
K 4 x 100 m stafet    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Texas 
Texas  
USA42.83
  
 
  Julien Alfred, Kevona Davis, Rhasidat Adeleke, Kynnedy Flannel
2
LSU 
LSU  
USA42.97
  
 
  Alia Armstrong, Leah Phillips, Tionna Brown, Favour Ofili
3
Texas Tech 
Texas Tech  
USA43.11
  
 
  Virginia Kerley, Kiah Dubarry-Gay, Demisha Roswell, Rosemary Chukwuma
4
Baylor 
Baylor  
USA43.85
  
 
  Caira Pettway, Ackera Nugent, Sydney Washington, Mariah Ayers
5
Arkansas 
Arkansas  
USA43.87
  
 
  Rosaline Effiong, Jada Baylark, Jayla Hollis, Joanne Reid
6
USC 
USC  
USA44.00
  
 
  Celera Barnes, Samirah Moody, Chioma Okonkwo, Jan'Taijah Ford
7
Texas A&M 
Texas A&M  
USA44.11
  
 
  Laila Owens, Rachel Hall, Kaylah Robinson, Zhane Smith
8
Oklahoma 
Oklahoma  
USA45.05
  
 
  Mikayla Hayes, Ja'Leesa Giles, Camri Austin, Kennedy Blackmon
Florida 
Florida  
USADNF
  
 
  Talitha Diggs, Semira Killebrew, Alexis Brown, Grace Stark
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3.
25.3.
1
Texas 
Texas  
USA42.42
  
 
  Julien Alfred, Kevona Davis, Rhasidat Adeleke, Kynnedy Flannel
2
Florida 
Florida  
USA44.10
  
 
  Talitha Diggs, Semira Killebrew, Alexis Brown, Grace Stark
3
Duke 
Duke  
USA44.77
  
 
  Abby Geiser, Kelcie Simmons, Halle Bieber, Chyler Turner
4
Louisiana 
Louisiana  
USA45.68
  
 
  Kennedy London, Shemia Odaine, Serenity Rogers, Kiana Foster
5
Abilene Christian 
Abilene Christian  
USA45.92
  
 
  Karrington Lewis, Amy Ambelang, Savannah Walker, Taylor Tolen
6
Sam Houston Zorzanello
Sam Houston Zorzanello ('77)
ITA46.33
  
 
  Gurode Rajer, Aerial Williams, Keshana Page, Anivea Gilbert
Indledende 2
25.3.
25.3.
1
LSU 
LSU  
USA43.63
  
 
  Alia Armstrong, Leah Phillips, Hannah Douglas, Favour Ofili
2
Baylor 
Baylor  
USA44.51
  
 
  Caira Pettway, Ackera Nugent, Sydney Washington, Mariah Ayers
3
Oklahoma 
Oklahoma  
USA44.74
  
 
  Camri Austin, Jada Atkinson, Kennedy Blackmon, Ja'Leesa Giles
4
Howard 
Howard  
USA45.29
  
 
  Ameenah Saalih, Jessika Gbai, Sherri-Ann Norton, Tiffani rae Pittman
5
Fresno Pacific 
Fresno Pacific  
USA46.31
  
 
  Danae Manibog, Kyla Richardson, Chloe Sharp, Madison Flores
6
Stephen F. Austin 
Stephen F. Austin  
USA46.60
  
 
  Lindsey Davis, Cayla Burch, Asia Giles, Kierra Yarbrough
Indledende 3
25.3.
25.3.
1
Texas A&M 
Texas A&M  
USA43.88
  
 
  Laila Owens, Rachel Hall, Kaylah Robinson, Zhane Smith
2
USC 
USC  
USA43.96
  
 
  Celera Barnes, Samirah Moody, Chioma Okonkwo, Jan'Taijah Ford
3
Clemson 
Clemson  
USA45.80
  
 
  Serena Clark, Ockera Myrie, Areya Campbell, Kiara Grant
4
Liberty 
Liberty  
USA46.37
  
 
  Ayanna Johnson, Janai Scott, Isis Brooks, Abby Pantlitz
Indledende 4
25.3.
25.3.
1
Texas Tech 
Texas Tech  
USA43.62
  
 
  Virginia Kerley, Kiah Dubarry-Gay, Demisha Roswell, Rosemary Chukwuma
2
Arkansas 
Arkansas  
USA44.00
  
 
  Jada Baylark, Joanne Reid, Jayla Hollis, Daszay Freeman
3
West Texas A&M 
West Texas A&M  
USA45.34
  
 
  Jordanae' Scott, Leah Belfield, Alana Wilson, Deondra Green
5
Wisconsin 
Wisconsin  
USA46.07
  
 
  Armoni Brown, Taylor Gilling, Destiny Huven, Kiley Robbins
K 4 x 200 m stafet    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Texas 
Texas  
USA1:29.03
  
 
  Rhasidat Adeleke, Kynnedy Flannel, Julien Alfred, Kevona Davis
2
Star Athletic 
Star Athletic  
USA1:30.55
  
 
2
Texas A&M 
Texas A&M  
USA1:33.27
  
 
  Laila Owens, Kennedy Wade, Charokee Young, Jaevin Reed
3
Clemson 
Clemson  
USA1:33.92
  
 
  Courtney Williams, Trishauna Hemmings, Favor Ezewuzie, Ken'naria Gadson
4
Baylor 
Baylor  
USA1:34.38
  
 
  bria bullard, Demitra Carter, Arria Minor, Kavia Francis
K 4 x 400 m stafet    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Texas 
Texas  
USA3:22.94
  
 
  Rhasidat Adeleke, Kennedy Simon, Stacey-Ann Williams, Davicia Patterson
2
Texas A&M 
Texas A&M  
USA3:23.30
  
 
  Laila Owens, Tierra Robinson-Jones, Charokee Young, Syaira Richardson
3
Arkansas 
Arkansas  
USA3:26.40
  
 
  Paris Peoples, Rosaline Effiong, Jayla Hollis, Britton Wilson
4
LSU 
LSU  
USA3:31.66
  
 
  Amber Anning, Garriel White, Michaela Rose, Favour Ofili
5
Baylor 
Baylor  
USA3:32.05
  
 
  Mariah Ayers, Arria Minor, Kavia Francis, Aaliyah Miller
6
Duke 
Duke  
USA3:37.73
  
 
  Jenna Crean, Lauren Hoffman, Abby Geiser, Megan McGinnis
7
Kansas 
Kansas  
USA3:40.33
  
 
  Mariah Kuykendoll, Ahmya McKeithan, Avryl Johnson, Honour Finley
Florida 
Florida  
USADNF
  
 
  Talitha Diggs, Taylor Manson, Doneisha Anderson, Caitlan Tate
Indledende heats25.3.
Indledende 1
25.3.
25.3.
1
Colorado 
Colorado  
USA3:36.85
  
 
  Jaida Drame, Emma Pollak, Grace Jenkins, Abbie Glynn
2
Kansas State 
Kansas State  
USA3:37.03
  
 
  O'shalia Johnson, Shalysa Wray, Lavaun Stephenson, Alexandra Ferguson
3
South Dakota 
South Dakota  
USA3:41.16
  
 
  Annalee Robinson, Moseiha Bridgen, Jacy Pulse, Sara Reifenrath
4
Pittsburgh 
Pittsburgh  
USA3:44.77
  
 
  Caleia Johnson, Kamryn McIntosh, Breanna Phillips, Elke Van Der Westhuizen
5
Stephen F. Austin 
Stephen F. Austin  
USA3:44.79
  
 
  Nissi Kabongo, Mathilde Coquillaud Salomon, Brianna Nolen, Cayla Burch
Indledende 2
25.3.
25.3.
1
Clemson 
Clemson  
USA3:38.50
  
 
  Courtney Williams, Ken'naria Gadson, Areya Campbell, Kenya Thompson
2
Byu 
Byu  
USA3:39.98
  
 
  Annalise Hart, Brilee Pontius, Kate Thomas, Brinn Jensen
3
Northern Illinois 
Northern Illinois  
USA3:45.50
  
 
  Jahnetta Jones, Kaitlyn Lewis, Kadeja Campbell, Malia Watkins
4
Abilene Christian 
Abilene Christian  
USA3:45.82
  
 
  Taylor Tolen, Savannah Walker, Megan Kirby, Ja'Dasia Sims
Indledende 3
25.3.
25.3.
1
Arkansas 
Arkansas  
USA3:31.87
  
 
  Rosaline Effiong, Jayla Hollis, Paris Peoples, Britton Wilson
2
Howard 
Howard  
USA3:34.21
  
 
  Ozioma Scott, Jessica Wright, Ameenah Saalih, Jessika Gbai
3
Oklahoma State 
Oklahoma State  
USA3:35.72
  
 
  Kalaya Ali, Nicholette Dixon, Christina Ollison, Tori Ortiz
4
UT-Arlington 
UT-Arlington  
USA3:40.65
  
 
  Tatiyana Terrell, Vanessa Ugorji, Shelby West, Jade Bontke
5
Fresno Pacific 
Fresno Pacific  
USA3:41.62
  
 
  Kyla Richardson, Chloe Sharp, Madison Flores, Danae Manibog
6
South Plains 
South Plains  
USA3:41.67
  
 
  Success Umukoro, Cemore Donald, Anna-Kay Allen, Amaya Phillips
Indledende 4
25.3.
25.3.
1
Texas 
Texas  
USA3:32.60
  
 
  Rhasidat Adeleke, Kennedy Simon, Stacey-Ann Williams, Davicia Patterson
2
Tamu-Commerce 
Tamu-Commerce  
USA3:41.89
  
 
  Francesca Aquillino, Maryana Shostak, Sofia Khenfar, Minna Svärd
M 1600 m    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Riley Christopher
Riley Christopher 
USA4:05.78
  
 PB
2
Emanuel Galdino
Emanuel Galdino 
USA4:08.10
  
 PB
3
David Mora
David Mora 
USA4:12.03
  
 
4
Hudson Heikkinen
Hudson Heikkinen 
USA4:14.31
  
 PB
5
Reese Vannerson
Reese Vannerson 
USA4:15.89
  
 
6
Ruben Rojas Betanzos
Ruben Rojas Betanzos 
USA4:16.44
  
 PB
7
Poole Jace
Poole Jace 
USA4:16.80
  
 
M 300 m hæk 84.0 cm    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Kendrick Smallwood
Kendrick Smallwood 
USA36.32
  
 PB
2
Kody Blackwood
Kody Blackwood ('03)
USA36.51
  
 PB
3
Jadyn Marshall
Jadyn Marshall ('03)
USA36.73
  
 PB
4
Alexander Ornelas
Alexander Ornelas 
USA36.79
  
 PB
5
Donovan Bradley
Donovan Bradley 
USA36.82
  
 PB
6
Jarvis Anderson
Jarvis Anderson ('04)
USA37.27
  
 PB
Finale B
25.3.
25.3.
1
Grant Williams
Grant Williams 
USA36.68
  
 PB
2
Noah Newman
Noah Newman 
USA37.64
  
 PB
3
Jaylen Critten
Jaylen Critten 
USA38.05
  
 PB
4
Louis Rudge
Louis Rudge 
USA38.31
  
 PB
5
Jacob Cavanaugh
Jacob Cavanaugh 
USA38.43
  
 PB
M Højdespring    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Nicholas Grullon
Nicholas Grullon 
USA2.08
  
 PB
 
1.85
  O
1.90
  O
1.95
  O
2.00 SB
  O
2.05 PB
  O
2.08 PB
 XO
2.11
XXX
 
2
LeVar Thornton
LeVar Thornton 
USA2.05
  
 
 
1.85
  O
1.90
 XO
1.95
  O
2.00
  O
2.05
  O
2.08
XXX
  
3
Linus Mannino
Linus Mannino 
USA2.00
  
 PB
 
1.90 SB
 XO
1.95 SB
  O
2.00 PB
 XO
2.05
XXX
    
4
Jace Posey
Jace Posey 
USA2.00
  
 
 
1.90
  O
1.95
  O
2.00
XXO
2.05
XXX
    
4
Jonathan Rogers
Jonathan Rogers 
USA2.00
  
 PB
 
1.85 PB
  O
1.90 PB
  O
1.95 PB
  O
2.00 PB
XXO
2.05
XXX
   
6
Hunter Murphy
Hunter Murphy 
USA2.00
  
 PB
 
1.85 PB
  O
1.90 PB
 XO
1.95 PB
  O
2.00 PB
XXO
2.05
XXX
   
Darieus Dixon
Darieus Dixon 
USA NH
  
 
 
1.85
XXX
       
Will Quintana
Will Quintana 
USA NH
  
 
 
1.85
XXX
       
Blake Harris
Blake Harris 
USA NH
  
 
 
1.95
XXX
       
M Stangspring    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Maddox Hamm
Maddox Hamm ('05)
USA5.25
  
 
 
5.15
 XO
5.25
  O
5.35
XXX
     
2
Jack Mann
Jack Mann 
USA5.15
  
 
 
5.05
XXO
5.15
  O
5.25
XXX
     
3
Sergio Rivas
Sergio Rivas 
USA5.05
  
 PB
 
4.65 PB
  O
4.95 PB
  O
5.05 PB
 XO
5.15
XXX
    
4
Jacob Thomas
Jacob Thomas 
USA4.95
  
 PB
 
4.65
XXO
4.80 PB
 XO
4.95 PB
  O
5.05
XXX
    
5
Gavin Hecke
Gavin Hecke 
USA4.95
  
 =PB
 
4.65
XXO
4.80
XXO
4.95 =PB
  O
5.05
XXX
    
6
Hunter O'brien
Hunter O'brien 
USA4.95
  
 PB
 
4.65
  O
4.80 SB
  O
4.95 PB
XXO
5.05
XXX
    
Colton Rhodes
Colton Rhodes 
USA NH
  
 
 
4.95
XXX
       
Ryley Klefstad
Ryley Klefstad 
USA NH
  
 
 
4.80
XXX
       
Anthony Meacham
Anthony Meacham 
USA NH
  
 
 
4.95
XXX
       
Finale B
25.3.
25.3.
1
Eric Grassel
Eric Grassel 
USA4.80
  
 PB
 
0.14 SB
 XO
0.15 SB
 XO
0.15 SB
  O
0.15 =SB
 XO
0.15 =SB
  O
0.16
XXX
  
2
Jonah Ulbricht
Jonah Ulbricht 
USA4.69
  
 PB
 
0.13
  O
0.14
  O
0.15
XXX
0.15
  O
    
3
Matthew Kumar
Matthew Kumar 
USA4.69
  
 
 
0.14
 XO
0.14
  O
0.15
  O
0.16
  X
    
4
Parker Samuelson
Parker Samuelson 
USA4.69
  
 PB
 
0.13
  O
0.14
XXO
0.14
 XO
0.15
 XO
0.15
XXX
   
5
Tanner Woodring
Tanner Woodring 
USA4.69
  
 =PB
 
0.14 =PB
XXO
0.14 PB
  O
0.14 PB
XXO
0.14 =PB
  O
0.15 PB
XXX
0.15 PB
XXO
  
M Længdespring    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Aaron Davis
Aaron Davis ('04)
USA7.32
0.0
  
 
 
7.32
 0.0
7.31
 0.1
  X
 0.3
7.04
 0.1
7.01
 0.6
7.19
 0.0
  
2
Ashton Torns
Ashton Torns 
USA7.23
-0.3
  
 SB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
6.92 SB
 -0.8
7.23 SB
 -0.3
7.17
 0.2
6.47
 -0.2
  
3
Jayden Keys
Jayden Keys 
USA7.18
+0.3
  
 PB
 
6.93
 -0.1
6.85
 0.1
  X
 0.1
6.73
 0.1
  X
 0.5
7.18 PB
 0.3
  
4
Chris Preddie
Chris Preddie 
USA7.08
+0.5
  
 PB
 
7.06 PB
 0.5
6.84
 0.0
7.08 PB
 0.5
6.98
 0.0
6.79
 0.7
  X
 -0.6
  
5
Micah Bell
Micah Bell 
USA7.03
+1.1
  
 PB
 
6.89 PB
 0.2
6.80
 0.8
7.03 PB
 1.1
6.78
 0.6
6.62
 0.5
3.75
 -0.3
  
6
Miles Jones
Miles Jones 
USA7.00
+0.1
  
 PB
 
6.98 PB
 0.6
7.00 PB
 0.1
  X
 0.3
  X
 -0.2
6.70
 0.8
6.91
 0.0
  
M Trespring    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Brandon Green
Brandon Green ('03)
USA15.64 w
+3.3
  
 
 
  X
 2.0
14.98 =PB
 1.5
  X
 2.0
15.64
 3.3
  X
 2.2
  X
 2.7
  
2
Jeremy Nelson
Jeremy Nelson 
USA14.76
+0.4
  
 PB
 
14.65
 2.4
14.59 PB
 1.9
14.55
 4.1
14.49
 3.4
14.76 PB
 0.4
  X
 2.0
  
3
Chris Preddie
Chris Preddie 
USA14.64 w
+2.4
  
 
 
13.51
 2.8
14.12
 2.7
14.64
 2.4
13.68
 3.6
  X
 1.7
13.95 =SB
 1.9
  
4
Hollis Robinson
Hollis Robinson 
USA14.50 w
+4.2
  
 
 
14.11
 2.2
14.50
 4.2
  X
 2.9
13.58
 3.9
  X
 2.6
  –
 0.0
  
5
Gary Choice
Gary Choice 
USA14.39 w
+2.1
  
 
 
14.39
 2.1
  X
 2.2
  X
 0.5
  X
 3.7
  X
 2.3
13.73
 3.2
  
6
Josh Harris
Josh Harris 
USA14.28
+1.6
  
 PB
 
14.28 PB
 1.6
12.06
 2.2
13.95
 3.4
13.78
 3.4
13.53
 2.6
13.28
 2.7
  
7
Zane Wallace
Zane Wallace 
USA14.25 w
+2.1
  
 
 
14.13 =PB
 1.9
13.43
 2.8
13.90
 2.3
13.04
 2.9
14.25
 2.1
  X
 0.0
  
8
Jayden Louis-Charles
Jayden Louis-Charles ('04)
USA14.20
+1.7
  
 PB
 
13.04
 2.2
14.20 PB
 1.7
14.01
 0.5
13.84
 1.6
14.01
 3.7
13.32
 0.9
  
9
Kristopher Lester
Kristopher Lester 
USA14.16
+2.0
  
 PB
 
14.16 PB
 2.0
14.05
 1.3
  X
 2.1
  X
 4.2
14.10
 2.8
  X
 2.1
  
10
Jaylon Burke
Jaylon Burke 
USA14.12
+1.5
  
 PB
 
  X
 0.0
14.04 PB
 1.3
14.12 PB
 1.5
     
11
Xavier Drumgoole
Xavier Drumgoole 
USA14.05 w
+4.6
  
 
 
14.05
 4.6
13.71
 2.5
13.93 PB
 1.1
     
12
Bryant Wesco
Bryant Wesco 
USA14.02
+1.9
  
 PB
 
14.02 PB
 1.9
13.71
 0.5
13.18
 3.6
     
13
Frederick Dubose
Frederick Dubose 
USA13.96 w
+3.6
  
 
 
13.96
 3.6
  X
 2.5
13.64
 2.6
     
14
Jordan Tetsopguim
Jordan Tetsopguim 
USA13.91 w
+2.8
  
 
 
13.89 =PB
 1.2
13.91
 2.8
13.55
 3.8
     
15
Kyle Kiser
Kyle Kiser 
USA13.89 w
+2.8
  
 
 
13.89
 2.8
13.18
 3.0
  X
 0.8
     
M Shot Put (5.44kg)    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Matthew Rueff
Matthew Rueff 
USA19.07
  
 
 
18.18  X19.0718.43  X18.90  
2
Cristion Davis
Cristion Davis 
USA18.90
  
 PB
 
18.90 PB  X18.2016.9218.76  X  
Cordell Nwokeji
Cordell Nwokeji 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Lucas Williams
Lucas Williams 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M Discus Throw (1.62kg)    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Cristion Davis
Cristion Davis 
USA58.10
  
 SB
 
56.91 SB58.10 SB56.0557.3753.45  X  
M Spydkast 800 gram    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Troy Cocco
Troy Cocco 
USA63.32
  
 PB
 
63.32 PB62.6761.9060.5962.3662.17  
M 3200m    
26.3.

Finale A

Finale
26.3.
1
Walker St. John
Walker St. John 
USA8:57.77
  
 PB
2
Emmanouíl-Yeóryios Sgourós
Emmanouíl-Yeóryios Sgourós ('04)
GRE9:02.05
  
 SB
3
Kevin Sanchez
Kevin Sanchez 
USA9:05.12
  
 
4
Josue Granados
Josue Granados 
USA9:07.44
  
 PB
5
Rogelio Aguirre
Rogelio Aguirre 
USA9:09.21
  
 PB
6
Sahil Dodda
Sahil Dodda 
USA9:10.29
  
 PB
7
Hector Solis
Hector Solis 
USA9:10.29
  
 PB
8
Skyler Roper
Skyler Roper 
USA9:12.68
  
 PB
9
Jonathon Rivera
Jonathon Rivera 
USA9:14.16
  
 PB
10
Margarito Benavides
Margarito Benavides 
USA9:15.46
  
 PB
11
Kevin Hernandez
Kevin Hernandez 
USA9:17.75
  
 PB
12
Owen Cole
Owen Cole 
USA9:20.55
  
 PB
13
Evan Hill
Evan Hill 
USA9:23.78
  
 SB
14
Daniel Alamilla
Daniel Alamilla 
USA9:26.52
  
 PB
15
Geovany Cisneros
Geovany Cisneros 
USA9:30.69
  
 
16
Aiden Gonzalez-Rodiles
Aiden Gonzalez-Rodiles 
USA9:34.03
  
 PB
17
Daniel Mendez
Daniel Mendez 
USA9:34.12
  
 PB
K 1600m    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Samantha Humphries
Samantha Humphries 
USA4:44.90
  
 PB
2
Anastacia Gonzales
Anastacia Gonzales ('04)
USA4:47.66
  
 
3
Humphries Nicole
Humphries Nicole 
USA4:49.73
  
 PB
K 2000 m forh.    
24.3.

Finale A

Finale
24.3.
1
Margaret Thompson
Margaret Thompson 
USA7:03.28
  
 PB
2
Sara Morefield
Sara Morefield 
USA7:03.68
  
 PB
3
Morgan Lamberson
Morgan Lamberson 
USA7:06.58
  
 PB
4
Katie Armstrong
Katie Armstrong 
USA7:17.68
  
 PB
K 300 m hæk    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Simone Ballard
Simone Ballard 
USA40.68
  
 PB
2
Makeriah Harris
Makeriah Harris ('06)
USA40.76
  
 PB
3
Sidney Green
Sidney Green 
USA40.82
  
 PB
4
Taylen Wise
Taylen Wise 
USA42.57
  
 PB
5
Sophia Akpan
Sophia Akpan 
USA43.06
  
 PB
6
Kirin Chacchia
Kirin Chacchia 
USA43.14
  
 PB
K Højdespring    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Mackenzie Dagrosa
Mackenzie Dagrosa 
USA1.73
  
 SB
 
1.70 SB
 XO
1.73 SB
 XO
1.76
  XX
     
2
Bryanna Craig
Bryanna Craig ('04)
USA1.73
  
 
 
1.60
 XO
1.65
  O
1.70
 XO
1.73
 XO
1.76
XXX
   
3
Abby Elmore
Abby Elmore 
USA1.70
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.73
XXX
   
4
Abigail Morrow
Abigail Morrow 
USA1.70
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
XXO
1.73
XXX
    
K Stangspring    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Amanda Moll
Amanda Moll ('05)
USA4.51
  
WU18B PB
 
4.15 SB
 XO
4.25 WU18L SB
  O
4.40 =WU20L WU18L SB
XXO
4.51 WU20L WU18L PB
XXO
4.60
XXX
   
2
Molly Haywood
Molly Haywood 
USA4.15
  
 PB
 
3.90
  O
4.05 SB
  O
4.15 PB
  O
4.25
XXX
    
3
Emily Fitzsimmons
Emily Fitzsimmons 
USA4.15
  
 SB
 
3.90 =SB
 XO
4.05 SB
  O
4.15 SB
  O
4.25
XXX
    
4
Quinn Calhoun
Quinn Calhoun 
USA4.15
  
 PB
 
3.75 SB
  O
3.90 SB
  O
4.05 PB
  O
4.15 PB
 XO
4.25
XXX
   
4
Sky Schuller
Sky Schuller ('05)
USA4.15
  
 PB
 
3.75
  O
3.90
  O
4.05
  O
4.15 PB
 XO
4.25
XXX
   
6
Caressa Vajdos
Caressa Vajdos 
USA4.05
  
 PB
 
3.60
  O
3.75
  O
3.90 SB
 XO
4.05 PB
  O
4.15
XXX
   
7
Alencia Lentz
Alencia Lentz 
USA4.05
  
 PB
 
3.60
XXO
3.75 SB
 XO
3.90 PB
 XO
4.05 PB
  O
4.15
XXX
   
8
Kashlee Dickinson
Kashlee Dickinson 
USA3.90
  
 SB
 
3.75
  O
3.90 SB
  O
4.05
XXX
     
9
Alyssa Quinones-Mixon
Alyssa Quinones-Mixon ('04)
USA3.75
  
 SB
 
3.75 SB
  O
3.90
XXX
      
9
Joy Sherwood
Joy Sherwood 
USA3.75
  
 SB
 
3.60 SB
  O
3.75 SB
  O
3.90
XXX
     
11
Kade Joslin
Kade Joslin 
USA3.60
  
 
 
3.60
 XO
3.75
XXX
      
Hana Moll
Hana Moll ('05)
USA NH
  
 
 
4.15
XXX
       
Alexandra Harber
Alexandra Harber 
USA NH
  
 
 
3.30
XXX
       
Finale B
26.3.
26.3.
1
Lauren Schmitt
Lauren Schmitt 
USA3.90
  
 PB
 
3.35
  O
3.50
  O
3.60
  O
3.70 SB
  O
3.80 SB
  O
3.90 PB
  O
4.00
XXX
 
2
Anjali Mead
Anjali Mead 
USA3.90
  
 PB
 
3.35 SB
  O
3.50 SB
 XO
3.60 SB
 XO
3.70 PB
  O
3.80 PB
 XO
3.90 PB
  O
4.00
XXX
 
3
Laney Kucera
Laney Kucera 
USA3.80
  
 PB
 
3.20 SB
  O
3.35 SB
  O
3.50 SB
  O
3.60 SB
  O
3.70 PB
  O
3.80 PB
  O
3.90
XXX
 
4
Karina Tanis
Karina Tanis 
USA3.70
  
 PB
 
3.50
  O
3.60 PB
XXO
3.70 PB
  O
3.80
XXX
    
4
Grace Sanders
Grace Sanders 
USA3.70
  
 PB
 
3.20
  O
3.35
  O
3.50
  O
3.60
XXO
3.70 PB
  O
3.80
XXX
  
6
Nikolette Schmidt
Nikolette Schmidt 
USA3.70
  
 SB
 
3.60 SB
  O
3.70 SB
 XO
3.80
XXX
     
7
Aubrey Tupper
Aubrey Tupper 
USA3.70
  
 =PB
 
3.20
  O
3.35
  O
3.50
  O
3.60
  O
3.70 =PB
XXO
3.80
XXX
  
8
Sydney Teskey
Sydney Teskey 
USA3.60
  
 PB
 
3.20 SB
  O
3.35 SB
  O
3.50 =PB
  O
3.60 PB
  O
3.70
XXX
   
9
Kaci Andrus
Kaci Andrus 
USA3.60
  
 =SB
 
3.20
  O
3.35
  O
3.50
  O
3.60 =SB
 XO
3.70
XXX
   
10
Emma Opalacz
Emma Opalacz 
USA3.60
  
 PB
 
3.20 PB
 XO
3.35 PB
  O
3.50 PB
 XO
3.60 PB
 XO
3.70
XXX
   
11
Sophia Kowalski
Sophia Kowalski 
USA3.60
  
 PB
 
3.35 SB
  O
3.50 =PB
  O
3.60 PB
XXO
3.70
XXX
    
12
Emma Tindall
Emma Tindall 
USA3.60
  
 SB
 
3.20
  O
3.35
 XO
3.50 =SB
  O
3.60 SB
XXO
3.70
XXX
   
13
Emma Peterson
Emma Peterson 
USA3.50
  
 
 
3.20
  O
3.35
  O
3.50
  O
3.60
XXX
    
14
Kinley Wojick
Kinley Wojick 
USA3.50
  
 
 
3.20
  O
3.35
  O
3.50
 XO
3.60
XXX
    
K Længdespring    
25.3.

Finale A

Finale
25.3.
1
Makayla Watson
Makayla Watson 
USA5.85
+0.1
  
 PB
 
5.17 SB
 0.3
5.56 SB
 -0.1
5.70 SB
 -0.2
5.35
 0.2
5.59
 -0.4
5.85 PB
 0.1
  
2
Taylor Nunez
Taylor Nunez 
USA5.82
+1.3
  
 PB
 
5.65 PB
 1.3
5.43
 -0.3
5.65 =PB
 0.3
5.82 PB
 1.3
  X
 0.1
5.41
 0.6
  
3
Kayla Waston
Kayla Waston 
USA5.81
-0.1
  
 PB
 
5.33 PB
 0.1
5.48 PB
 0.6
5.81 PB
 -0.1
5.58
 0.3
5.56
 0.3
5.60
 0.0
  
4
Taylen Wise
Taylen Wise 
USA5.73
+0.5
  
 PB
 
5.72 PB
 0.0
5.73 PB
 0.5
5.61
 0.2
5.48
 0.2
5.38
 -0.2
5.41
 0.4
  
5
Sanaria Butler
Sanaria Butler 
USA5.73
+0.2
  
 PB
 
  X
 0.2
5.73 PB
 0.2
5.46
 0.5
5.11
 0.2
5.59
 -0.3
5.61
 -0.3
  
6
Victoria Byrd
Victoria Byrd 
USA5.72
+0.4
  
 PB
 
5.37 PB
 1.2
5.72 PB
 0.4
  X
 0.1
  X
 0.2
5.48
 0.2
  X
 -0.2
  
7
Ayanna Jones
Ayanna Jones 
USA5.67
+0.6
  
 SB
 
5.54 SB
 0.3
  X
 0.0
5.42
 0.1
5.67 SB
 0.6
5.55
 0.3
  X
 -0.2
  
8
Kelis Armstrong
Kelis Armstrong ('04)
USA5.65
0.0
  
 SB
 
5.52 SB
 0.5
5.56 SB
 0.2
5.65 SB
 0.0
5.34
 0.9
5.16
 0.5
4.97
 0.0
  
9
Sky Schuller
Sky Schuller ('05)
USA5.57
+0.2
  
 SB
 
5.57 SB
 0.2
5.44
 0.3
5.36
 0.4
  X
 0.2
5.42
 0.1
5.41
 0.1
  
K Trespring