Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Onsdagsstævne Aalborg 30.3.2022 Inde
Gigantium Atletikhal

P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.7h
  
 
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM7.9h
  
 
3Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM8.4h
  
 
4Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM8.5h
  
 
5Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM8.6h
  
 
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM9.7h
  
 
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.21
  
 
 
  X5.185.215.175.074.89  
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM4.64
  
 
 
4.61  X4.414.374.644.44  
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK807.4h
  
 
2Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK807.8h
  
 
3Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK808.1h
  
 
4Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM8.6h
  
 
5Felix NørgaardFelix Nørgaard ('08)Aalborg AM10.3h
  
 
D15 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM1:59.3h
  
 
2Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM2:08.0h
  
 PB
3Felix NørgaardFelix Nørgaard ('08)Aalborg AM2:17.6h
  
 PB
4
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK802:21.6h
  
 PB
5
Mads Hejbøll Larsen
Mads Hejbøll Larsen ('12)
Aalborg AM2:25.7h
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM12.5h
  
 
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.55
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXO
1.58
XXX
  
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK804.50
  
 
 
4.324.504.504.194.424.11  
2Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM4.18
  
 PB
 
4.05 PB  X4.18 PB  X4.154.17  
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM4.08
  
 
 
  X4.01  X3.683.974.08  
4Felix NørgaardFelix Nørgaard ('08)Aalborg AM3.25
  
 PB
 
3.25 PB  X3.082.67  X  X  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM11.12
  
 PB
 
11.03 PB11.12 PB10.93     
2Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 10.37
  
 
 
10.3710.1810.07     
3Magnus StubberupMagnus Stubberup ('08)Dybvad IK 9.09
  
 PB
 
8.88 PB8.95 PB9.09 PB     
4Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK808.90
  
 PB
 
8.90 PB8.658.56     
5Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK807.58
  
 PB
 
7.237.097.58 PB     
6Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM7.26
  
 
 
7.266.696.39     
7Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM6.99
  
 PB
 
6.82 PB6.506.99 PB     
8Felix NørgaardFelix Nørgaard ('08)Aalborg AM4.53
  
 PB
 
3.93 PB4.43 PB4.53 PB     
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM8.5h
  
 
2Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM8.7h
  
 
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK808.9h
  
 
4Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM9.2h
  
 
Finale B
1Therese KarmisholtTherese Karmisholt ('08)Aalborg AM9.3h
  
 
2Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM9.5h
  
 
3Johanne BreuningJohanne Breuning ('08)Hjørring Atletik9.8h
  
 
P15 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM2:17.9h
  
 PB
2Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM2:18.2h
  
 PB
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM2:19.9h
  
 PB
4Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09)Hjørring Atletik2:20.4h
  
 PB
5Johanne BreuningJohanne Breuning ('08)Hjørring Atletik2:20.8h
  
 PB
6Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM2:21.2h
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM10.0h
  
 
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM10.3h
  
 
3Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM11.9h
  
 
4Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM12.6h
  
 
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.53
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
XXO
1.50 PB
 XO
1.53 PB
  O
1.55
XXX
2Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
    
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM4.65
  
 PB
 
4.39 PB4.57 PB4.324.65 PB4.384.50  
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.63
  
 
 
4.554.434.634.444.414.57  
3Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.41
  
 
 
  X4.254.384.374.414.22  
4Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM4.33
  
 
 
4.093.84  X4.133.774.33  
5Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM3.98
  
 PB
 
  X  X3.98 PB  X3.76  X  
6Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM3.63
  
 
 
3.633.43  X3.563.513.29  
7Therese KarmisholtTherese Karmisholt ('08)Aalborg AM3.04
  
 
 
2.952.913.042.812.912.94  
8Johanne BreuningJohanne Breuning ('08)Hjørring Atletik2.83
  
 PB
 
2.46 PB2.77 PB2.83 PB2.652.592.31  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.40
  
 
 
10.4010.1710.24     
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.89
  
 
 
9.899.348.76     
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK808.74
  
 PB
 
7.918.74 PB7.89     
4Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM8.20
  
 
 
8.207.887.30     
5Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM7.33
  
 
 
6.477.337.31     
6Johanne BreuningJohanne Breuning ('08)Hjørring Atletik4.92
  
 PB
 
4.92 PB4.494.80     
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM8.2h
  
 
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.5h
  
 
3Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM9.0h
  
 
4
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK8010.0h
  
 
Finale B
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK808.7h
  
 
2Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM9.1h
  
 
3Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM10.3h
  
 
4
Tristan Munk
Tristan Munk ('11)
Aalborg AM11.0h
  
 
5
August Lykke Pedersen
August Lykke Pedersen ('12)
Aalborg AM13.3h
  
 
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8010.2h
  
 
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.50
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
  O
1.50 =PB
 XO
1.55
XXX
  
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.35
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
  
3
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK801.00
  
 
 
1.00
 XO
1.05
XXX
      
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM4.22
  
 
 
3.934.224.22     
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK804.09
  
 PB
 
3.304.09 PB2.81     
3Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM4.00
  
 PB
 
3.38 PB3.83 PB4.00 PB     
4Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM3.80
  
 PB
 
3.77 PB3.703.80 PB     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8010.24
  
 PB
 
9.89 PB9.2010.24 PB     
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8010.03
  
 
 
9.218.8410.03     
3Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM8.10
  
 
 
7.058.107.95     
4Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09)Aalborg AM7.28
  
 PB
 
7.28 PB6.87  X     
5Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM7.21
  
 
 
7.217.036.89     
6Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM6.06
  
 
 
6.065.956.06     
7
Oscar Lund
Oscar Lund ('11)
SIK804.22
  
 PB
 
4.22 PB4.203.86     
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM9.2h
  
 
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM9.7h
  
 
3Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09)Aalborg AM10.1h
  
 
4Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM10.4h
  
 
5Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09)Hjørring Atletik10.5h
  
 
6Astrid Schmidt EttrupAstrid Schmidt Ettrup ('09)Aalborg AM10.9h
  
 
Finale B
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM9.1h
  
 
2Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM9.4h
  
 
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM9.7h
  
 
4Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM10.2h
  
 
5Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM10.6h
  
 
6
Mille Eriksen
Mille Eriksen ('12)
Aalborg AM12.6h
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM12.4h
  
 
2Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM12.7h
  
 
3Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM13.0h
  
 
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM1.25
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
  
2Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM3.93
  
 PB
 
3.87 PB3.87 =PB3.93 PB     
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM3.91
  
 
 
3.863.913.79     
3Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM3.86
  
 
 
3.553.853.86     
4Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3.63
  
 
 
3.423.303.63     
5Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM3.35
  
 PB
 
3.07 PB3.35 PB3.21     
6Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.29
  
 PB
 
3.27 PB3.28 PB3.29 PB     
7Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09)Aalborg AM3.13
  
 PB
 
2.75 PB3.13 PB3.05     
8Astrid Schmidt EttrupAstrid Schmidt Ettrup ('09)Aalborg AM2.96
  
 PB
 
2.96 PB2.872.84     
9Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09)Hjørring Atletik2.76
  
 SB
 
2.76 SB2.712.22     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM10.32
  
 
 
9.7910.329.29     
2Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM8.19
  
 PB
 
8.19 PB8.027.54     
3Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09)Aalborg AM7.99
  
 PB
 
  X7.99 PB7.74     
4Sara NielsenSara Nielsen ('10)Aalborg AM7.95
  
 
 
7.277.637.95     
5Astrid Schmidt EttrupAstrid Schmidt Ettrup ('09)Aalborg AM7.78
  
 PB
 
5.59 PB5.88 PB7.78 PB     
6Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM7.64
  
 PB
 
7.49 PB6.947.64 PB     
7Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM7.62
  
 PB
 
6.697.62 PB6.96     
8Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM7.09
  
 
 
7.097.076.72     
9Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM7.01
  
 PB
 
  X6.99 PB7.01 PB     
10Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09)Hjørring Atletik6.21
  
 PB
 
6.19 PB6.176.21 PB     
11Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM5.62
  
 
 
5.624.965.32     
12Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10)Aalborg AM4.74
  
 PB
 
4.44 PB3.764.74 PB     
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM11.8h
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM3.87
  
 
 
3.873.813.79     
2
Tristan Munk
Tristan Munk ('11)
Aalborg AM2.96
  
 PB
 
2.96 PB2.822.80     
3
Mads Hejbøll Larsen
Mads Hejbøll Larsen ('12)
Aalborg AM2.49
  
 
 
2.272.352.49     
4
August Lykke Pedersen
August Lykke Pedersen ('12)
Aalborg AM2.06
  
 PB
 
2.03 PB2.06 PB2.04     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM7.97
  
 PB
 
7.297.97 PB6.91     
2
Mads Hejbøll Larsen
Mads Hejbøll Larsen ('12)
Aalborg AM4.44
  
 
 
4.424.444.42     
3
Tristan Munk
Tristan Munk ('11)
Aalborg AM4.21
  
 PB
 
3.51 PB4.21 PB3.63     
4
August Lykke Pedersen
August Lykke Pedersen ('12)
Aalborg AM3.38
  
 PB
 
3.38 PB3.033.07     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM9.4h
  
 
2
Maria Mathilde Olesen
Maria Mathilde Olesen ('11)
Aalborg AM9.8h
  
 
3
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM10.4h
  
 
4
Vibe Kallehauge Botne
Vibe Kallehauge Botne ('12)
Aalborg AM11.6h
  
 
P11 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Isabella De Neergaard Larsen
Isabella De Neergaard Larsen ('11)
Aalborg AM2:31.6h
  
 PB
2
Liv Thyra Bentzen
Liv Thyra Bentzen ('11)
Aalborg AM2:32.6h
  
 PB
3
Victoria Bakkestrøm
Victoria Bakkestrøm ('11)
Aalborg AM2:37.3h
  
 PB
4
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM2:40.3h
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde
Inde
Finale B
1
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM14.2h
  
 
2
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM15.2h
  
 
3
Vibe Kallehauge Botne
Vibe Kallehauge Botne ('12)
Aalborg AM18.1h
  
 
4
Anna Edlefsen
Anna Edlefsen ('12)
Aalborg AM23.4h
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM3.33
  
 PB
 
3.10  X3.33 PB     
2
Maria Mathilde Olesen
Maria Mathilde Olesen ('11)
Aalborg AM3.32
  
 PB
 
3.31 PB  X3.32 PB     
3
Isabella De Neergaard Larsen
Isabella De Neergaard Larsen ('11)
Aalborg AM3.02
  
 PB
 
2.89 PB2.98 PB3.02 PB     
4
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM2.81
  
 
 
2.812.672.72     
5
Victoria Bakkestrøm
Victoria Bakkestrøm ('11)
Aalborg AM2.73
  
 PB
 
2.73 PB  X2.59     
6
Anna Edlefsen
Anna Edlefsen ('12)
Aalborg AM2.57
  
 PB
 
2.48 PB2.56 PB2.57 PB     
7
Liv Thyra Bentzen
Liv Thyra Bentzen ('11)
Aalborg AM2.34
  
 PB
 
2.31 PB2.34 PB2.27     
8
Vibe Kallehauge Botne
Vibe Kallehauge Botne ('12)
Aalborg AM2.23
  
 PB
 
2.22 PB2.052.23 PB     
9
Mille Eriksen
Mille Eriksen ('12)
Aalborg AM2.00
  
 PB
 
2.00 PB1.871.78     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Maria Mathilde Olesen
Maria Mathilde Olesen ('11)
Aalborg AM6.24
  
 PB
 
6.19 PB6.086.24 PB     
2
Isabella De Neergaard Larsen
Isabella De Neergaard Larsen ('11)
Aalborg AM4.85
  
 PB
 
PB =PB4.85 PB     
3
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM4.55
  
 
 
4.554.194.40     
4
Ida Mølgaard
Ida Mølgaard ('12)
Aalborg AM4.18
  
 
 
3.784.124.18     
5
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM4.18
  
 
 
3.873.714.18     
6
Victoria Bakkestrøm
Victoria Bakkestrøm ('11)
Aalborg AM3.82
  
 PB
 
3.82 PB3.813.75     
7
Vibe Kallehauge Botne
Vibe Kallehauge Botne ('12)
Aalborg AM3.60
  
 PB
 
3.60 PB3.093.49     
8
Liv Thyra Bentzen
Liv Thyra Bentzen ('11)
Aalborg AM3.20
  
 PB
 
2.98 PB2.583.20 PB     
9
Mille Eriksen
Mille Eriksen ('12)
Aalborg AM3.09
  
 PB
 
2.79 PB3.09 PB3.05     
10
Anna Edlefsen
Anna Edlefsen ('12)
Aalborg AM3.00
  
 PB
 
2.86 PB2.99 PB3.00 PB     
D9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Thor Schøne Nielsen
Thor Schøne Nielsen ('13)
Aalborg AM7.00
  
 PB
2
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM7.10
  
 PB
3
Theodor Andrei Gugiuman
Theodor Andrei Gugiuman ('13)
Aalborg AM9.60
  
 PB
4
Hamza Kapetanovic
Hamza Kapetanovic ('16)
Aalborg AM10.40
  
 PB
D9 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Thor Schøne Nielsen
Thor Schøne Nielsen ('13)
Aalborg AM57.4h
  
 
2
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM59.0h
  
 
3
Theodor Andrei Gugiuman
Theodor Andrei Gugiuman ('13)
Aalborg AM1:27.2h
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Thor Schøne Nielsen
Thor Schøne Nielsen ('13)
Aalborg AM3.33
  
 PB
 
3.33 PB3.253.27     
2
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM3.09
  
 PB
 
3.07 PB3.09 PB2.95     
3
Theodor Andrei Gugiuman
Theodor Andrei Gugiuman ('13)
Aalborg AM2.36
  
 PB
 
2.36 PB1.791.66     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Thor Schøne Nielsen
Thor Schøne Nielsen ('13)
Aalborg AM5.57
  
 PB
 
5.23 PB4.725.57 PB     
2
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM5.24
  
 PB
 
4.84 PB4.96 PB5.24 PB     
3
Theodor Andrei Gugiuman
Theodor Andrei Gugiuman ('13)
Aalborg AM3.22
  
 PB
 
1.92 PB2.68 PB3.22 PB     
P9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lærke Hedelund Madsen
Lærke Hedelund Madsen ('14)
Aalborg AM7.80
  
 PB
1
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM7.90
  
 PB
2
Papaya Nora Røscher Kristensen
Papaya Nora Røscher Kristensen ('14)
Aalborg AM8.00
  
 PB
3
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK808.30
  
 PB
4
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM8.90
  
 PB
4
Lærke Hedelund Madsen
Lærke Hedelund Madsen ('14)
Aalborg AM8.90
  
 
5
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM10.50
  
 PB
Finale B
1
Asta Marie Bjergegaard
Asta Marie Bjergegaard ('14)
Aalborg AM7.80
  
 PB
2
Signe Fischer Mysager
Signe Fischer Mysager ('14)
Aalborg AM8.30
  
 PB
3
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM8.70
  
 PB
4
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM8.80
  
 PB
Finale C
1
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM7.80
  
 PB
2
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM8.40
  
 PB
3
Viola Møller
Viola Møller ('13)
Aalborg AM8.60
  
 PB
4
Elea Vestergaard Rasmussen
Elea Vestergaard Rasmussen ('13)
Aalborg AM8.80
  
 PB
P9 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM1:09.4h
  
 
2
Papaya Nora Røscher Kristensen
Papaya Nora Røscher Kristensen ('14)
Aalborg AM1:11.8h
  
 
3
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK801:13.3h
  
 
4
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM1:19.6h
  
 
5
Lærke Hedelund Madsen
Lærke Hedelund Madsen ('14)
Aalborg AM1:21.2h
  
 
Finale B
1
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM1:08.5h
  
 
2
Asta Marie Bjergegaard
Asta Marie Bjergegaard ('14)
Aalborg AM1:13.1h
  
 
3
Viola Møller
Viola Møller ('13)
Aalborg AM1:15.7h
  
 
4
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM1:16.9h
  
 
P9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM0.95
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
   
2
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM0.85
  
 PB
 
0.80 PB
XXO
0.85 PB
  O
      
3
Elea Vestergaard Rasmussen
Elea Vestergaard Rasmussen ('13)
Aalborg AM0.85
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
XXO
      
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Viola Møller
Viola Møller ('13)
Aalborg AM2.63
  
 PB
 
2.63 PB1.922.41     
2
Asta Marie Bjergegaard
Asta Marie Bjergegaard ('14)
Aalborg AM2.57
  
 PB
 
2.45 PB2.57 PB2.57 =PB     
3
Lærke Hedelund Madsen
Lærke Hedelund Madsen ('14)
Aalborg AM2.29
  
 PB
 
1.93 PB2.29 PB2.16     
4
Signe Fischer Mysager
Signe Fischer Mysager ('14)
Aalborg AM2.27
  
 PB
 
2.27 PB2.142.14     
5
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK802.25
  
 PB
 
2.25 PB1.852.22     
6
Papaya Nora Røscher Kristensen
Papaya Nora Røscher Kristensen ('14)
Aalborg AM2.13
  
 PB
 
1.73 PB2.13 PB1.85     
7
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM2.08
  
 PB
 
2.01 PB2.08 PB2.02     
8
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM1.60
  
 PB
 
1.60 PB1.441.60 =PB     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM4.18
  
 PB
 
4.18 PB4.073.64     
2
Papaya Nora Røscher Kristensen
Papaya Nora Røscher Kristensen ('14)
Aalborg AM3.69
  
 PB
 
3.53 PB3.69 PB3.31     
3
Viola Møller
Viola Møller ('13)
Aalborg AM3.67
  
 PB
 
3.67 PB3.122.76     
4
Lærke Hedelund Madsen
Lærke Hedelund Madsen ('14)
Aalborg AM3.40
  
 PB
 
3.40 PB2.873.03     
5
Elea Vestergaard Rasmussen
Elea Vestergaard Rasmussen ('13)
Aalborg AM3.39
  
 PB
 
3.39 PB3.252.97     
6
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM3.20
  
 PB
 
2.54 PB3.20 PB2.83     
7
Asta Marie Bjergegaard
Asta Marie Bjergegaard ('14)
Aalborg AM3.15
  
 PB
 
3.15 PB3.15 =PB2.49     
8
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK802.86
  
 PB
 
2.08 PB2.86 PB2.70     
9
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM2.80
  
 PB
 
2.80 PB2.612.69     
10
Signe Fischer Mysager
Signe Fischer Mysager ('14)
Aalborg AM2.75
  
 PB
 
2.74 PB2.75 PB2.62     
P8 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM2.29
  
 
 
2.24  X2.29     
P8 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM3.28
  
 PB
 
3.28 PB2.743.03     

Seneste resultater

20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Hold Mix 1 runde Jylland Nord