P17 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06) | 06 | Aalborg AM | 7.7h | |||||||||||
2 | Elin LyngeElin Lynge ('08) | 08 | Aalborg AM | 7.9h | |||||||||||
3 | Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08) | 08 | Aalborg AM | 8.4h | |||||||||||
4 | Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06) | 06 | Aalborg AM | 8.5h | |||||||||||
5 | Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07) | 07 | Aalborg AM | 8.6h | |||||||||||
P17 60 m hæk 76.2 cm Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06) | 06 | Aalborg AM | 9.7h | |||||||||||
P17 Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06) | 06 | Aalborg AM | 5.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06) | 06 | Aalborg AM | 4.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D15 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07) | 07 | SIK80 | 7.4h | |||||||||||
2 | Mads FrahmMads Frahm ('07) | 07 | SIK80 | 7.8h | |||||||||||
3 | Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08) | 08 | SIK80 | 8.1h | |||||||||||
4 | Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08) | 08 | Aalborg AM | 8.6h | |||||||||||
5 | Felix NørgaardFelix Nørgaard ('08) | 08 | Aalborg AM | 10.3h | |||||||||||
D15 600 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11) | 11 | Aalborg AM | 1:59.3h | |||||||||||
2 | Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09) | 09 | Aalborg AM | 2:08.0h | PB | ||||||||||
3 | Felix NørgaardFelix Nørgaard ('08) | 08 | Aalborg AM | 2:17.6h | PB | ||||||||||
4 | Oscar LundOscar Lund ('11) | 11 | SIK80 | 2:21.6h | PB | ||||||||||
5 | Mads Hejbøll LarsenMads Hejbøll Larsen ('12) | 12 | Aalborg AM | 2:25.7h | PB | ||||||||||
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08) | 08 | Aalborg AM | 12.5h | |||||||||||
D15 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08) | 08 | SIK80 | 1.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Mads FrahmMads Frahm ('07) | 07 | SIK80 | 4.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08) | 08 | Aalborg AM | 4.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08) | 08 | Aalborg AM | 4.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Felix NørgaardFelix Nørgaard ('08) | 08 | Aalborg AM | 3.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Kuglestød 4.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07) | 07 | Aalborg AM | 11.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08) | 08 | Dybvad IK | 10.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08) | 08 | Dybvad IK | 9.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08) | 08 | SIK80 | 8.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mads FrahmMads Frahm ('07) | 07 | SIK80 | 7.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08) | 08 | Aalborg AM | 7.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08) | 08 | Aalborg AM | 6.99 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Felix NørgaardFelix Nørgaard ('08) | 08 | Aalborg AM | 4.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07) | 07 | Aalborg AM | 8.5h | |||||||||||
2 | Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08) | 08 | Aalborg AM | 8.7h | |||||||||||
3 | Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08) | 08 | SIK80 | 8.9h | |||||||||||
4 | Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07) | 07 | Aalborg AM | 9.2h | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Therese KarmisholtTherese Karmisholt ('08) | 08 | Aalborg AM | 9.3h | |||||||||||
2 | Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07) | 07 | Aalborg AM | 9.5h | |||||||||||
3 | Johanne BreuningJohanne Breuning ('08) | 08 | Hjørring Atletik | 9.8h | |||||||||||
P15 600 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10) | 10 | Aalborg AM | 2:17.9h | PB | ||||||||||
2 | Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09) | 09 | Aalborg AM | 2:18.2h | PB | ||||||||||
3 | Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09) | 09 | Aalborg AM | 2:19.9h | PB | ||||||||||
4 | Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09) | 09 | Hjørring Atletik | 2:20.4h | PB | ||||||||||
5 | Johanne BreuningJohanne Breuning ('08) | 08 | Hjørring Atletik | 2:20.8h | PB | ||||||||||
6 | Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10) | 10 | Aalborg AM | 2:21.2h | PB | ||||||||||
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08) | 08 | Aalborg AM | 10.0h | |||||||||||
2 | Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07) | 07 | Aalborg AM | 10.3h | |||||||||||
3 | Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08) | 08 | Aalborg AM | 11.9h | |||||||||||
4 | Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07) | 07 | Aalborg AM | 12.6h | |||||||||||
P15 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Elin LyngeElin Lynge ('08) | 08 | Aalborg AM | 1.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08) | 08 | SIK80 | 1.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Længdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08) | 08 | Aalborg AM | 4.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07) | 07 | Aalborg AM | 4.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07) | 07 | Aalborg AM | 4.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08) | 08 | Aalborg AM | 4.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07) | 07 | Aalborg AM | 3.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07) | 07 | Aalborg AM | 3.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Therese KarmisholtTherese Karmisholt ('08) | 08 | Aalborg AM | 3.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Johanne BreuningJohanne Breuning ('08) | 08 | Hjørring Atletik | 2.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Kuglestød 3.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Elin LyngeElin Lynge ('08) | 08 | Aalborg AM | 10.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07) | 07 | Aalborg AM | 9.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08) | 08 | SIK80 | 8.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08) | 08 | Aalborg AM | 8.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07) | 07 | Aalborg AM | 7.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Johanne BreuningJohanne Breuning ('08) | 08 | Hjørring Atletik | 4.92 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D13 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09) | 09 | Aalborg AM | 8.2h | |||||||||||
2 | Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09) | 09 | SIK80 | 8.5h | |||||||||||
3 | Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09) | 09 | Aalborg AM | 9.0h | |||||||||||
4 | Oscar LundOscar Lund ('11) | 11 | SIK80 | 10.0h | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09) | 09 | SIK80 | 8.7h | |||||||||||
2 | Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09) | 09 | Aalborg AM | 9.1h | |||||||||||
3 | Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10) | 10 | Aalborg AM | 10.3h | |||||||||||
4 | Tristan MunkTristan Munk ('11) | 11 | Aalborg AM | 11.0h | |||||||||||
5 | August Lykke PedersenAugust Lykke Pedersen ('12) | 12 | Aalborg AM | 13.3h | |||||||||||
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09) | 09 | SIK80 | 10.2h | |||||||||||
D13 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09) | 09 | SIK80 | 1.50 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09) | 09 | SIK80 | 1.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Oscar LundOscar Lund ('11) | 11 | SIK80 | 1.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D13 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09) | 09 | Aalborg AM | 4.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09) | 09 | SIK80 | 4.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09) | 09 | Aalborg AM | 4.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09) | 09 | Aalborg AM | 3.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D13 Kuglestød 3.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09) | 09 | SIK80 | 10.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09) | 09 | SIK80 | 10.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09) | 09 | Aalborg AM | 8.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alfred NielsenAlfred Nielsen ('09) | 09 | Aalborg AM | 7.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09) | 09 | Aalborg AM | 7.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10) | 10 | Aalborg AM | 6.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Oscar LundOscar Lund ('11) | 11 | SIK80 | 4.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09) | 09 | Aalborg AM | 9.2h | |||||||||||
2 | Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09) | 09 | Aalborg AM | 9.7h | |||||||||||
3 | Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09) | 09 | Aalborg AM | 10.1h | |||||||||||
4 | Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09) | 09 | Aalborg AM | 10.4h | |||||||||||
5 | Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09) | 09 | Hjørring Atletik | 10.5h | |||||||||||
6 | Astrid Schmidt EttrupAstrid Schmidt Ettrup ('09) | 09 | Aalborg AM | 10.9h | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10) | 10 | Aalborg AM | 9.1h | |||||||||||
2 | Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10) | 10 | Aalborg AM | 9.4h | |||||||||||
3 | Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10) | 10 | Aalborg AM | 9.7h | |||||||||||
4 | Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10) | 10 | Aalborg AM | 10.2h | |||||||||||
5 | Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10) | 10 | Aalborg AM | 10.6h | |||||||||||
6 | Mille EriksenMille Eriksen ('12) | 12 | Aalborg AM | 12.6h | |||||||||||
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10) | 10 | Aalborg AM | 12.4h | |||||||||||
2 | Frida NielsenFrida Nielsen ('09) | 09 | Aalborg AM | 12.7h | |||||||||||
3 | Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10) | 10 | Aalborg AM | 13.0h | |||||||||||
P13 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10) | 10 | Aalborg AM | 1.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09) | 09 | Aalborg AM | 1.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Frida NielsenFrida Nielsen ('09) | 09 | Aalborg AM | 3.93 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09) | 09 | Aalborg AM | 3.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10) | 10 | Aalborg AM | 3.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09) | 09 | Aalborg AM | 3.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10) | 10 | Aalborg AM | 3.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10) | 10 | Aalborg AM | 3.29 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09) | 09 | Aalborg AM | 3.13 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Astrid Schmidt EttrupAstrid Schmidt Ettrup ('09) | 09 | Aalborg AM | 2.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09) | 09 | Hjørring Atletik | 2.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Kuglestød 2.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09) | 09 | Aalborg AM | 10.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Frida NielsenFrida Nielsen ('09) | 09 | Aalborg AM | 8.19 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Annastasia Norman PetersenAnnastasia Norman Petersen ('09) | 09 | Aalborg AM | 7.99 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10) | 10 | Aalborg AM | 7.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Astrid Schmidt EttrupAstrid Schmidt Ettrup ('09) | 09 | Aalborg AM | 7.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10) | 10 | Aalborg AM | 7.64 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10) | 10 | Aalborg AM | 7.62 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09) | 09 | Aalborg AM | 7.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09) | 09 | Aalborg AM | 7.01 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09) | 09 | Hjørring Atletik | 6.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10) | 10 | Aalborg AM | 5.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Alberte PræstholmAlberte Præstholm ('10) | 10 | Aalborg AM | 4.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11) | 11 | Aalborg AM | 11.8h | |||||||||||
D11 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11) | 11 | Aalborg AM | 3.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tristan MunkTristan Munk ('11) | 11 | Aalborg AM | 2.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mads Hejbøll LarsenMads Hejbøll Larsen ('12) | 12 | Aalborg AM | 2.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | August Lykke PedersenAugust Lykke Pedersen ('12) | 12 | Aalborg AM | 2.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D11 Kuglestød 2.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11) | 11 | Aalborg AM | 7.97 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mads Hejbøll LarsenMads Hejbøll Larsen ('12) | 12 | Aalborg AM | 4.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tristan MunkTristan Munk ('11) | 11 | Aalborg AM | 4.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | August Lykke PedersenAugust Lykke Pedersen ('12) | 12 | Aalborg AM | 3.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P11 60 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Frida NielsenFrida Nielsen ('09) | 09 | Aalborg AM | 9.4h | |||||||||||
2 | Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11) | 11 | Aalborg AM | 9.8h | |||||||||||
3 | Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12) | 12 | Aalborg AM | 10.4h | |||||||||||
4 | Vibe Kallehauge BotneVibe Kallehauge Botne ('12) | 12 | Aalborg AM | 11.6h | |||||||||||
P11 600 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Isabella De Neergaard LarsenIsabella De Neergaard Larsen ('11) | 11 | Aalborg AM | 2:31.6h | PB | ||||||||||
2 | Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11) | 11 | Aalborg AM | 2:32.6h | PB | ||||||||||
3 | Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11) | 11 | Aalborg AM | 2:37.3h | PB | ||||||||||
4 | Ida MølgaardIda Mølgaard ('12) | 12 | Aalborg AM | 2:40.3h | PB | ||||||||||
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12) | 12 | Aalborg AM | 14.2h | |||||||||||
2 | Ida MølgaardIda Mølgaard ('12) | 12 | Aalborg AM | 15.2h | |||||||||||
3 | Vibe Kallehauge BotneVibe Kallehauge Botne ('12) | 12 | Aalborg AM | 18.1h | |||||||||||
4 | Anna EdlefsenAnna Edlefsen ('12) | 12 | Aalborg AM | 23.4h | |||||||||||
P11 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12) | 12 | Aalborg AM | 3.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11) | 11 | Aalborg AM | 3.32 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Isabella De Neergaard LarsenIsabella De Neergaard Larsen ('11) | 11 | Aalborg AM | 3.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ida MølgaardIda Mølgaard ('12) | 12 | Aalborg AM | 2.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11) | 11 | Aalborg AM | 2.73 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Anna EdlefsenAnna Edlefsen ('12) | 12 | Aalborg AM | 2.57 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11) | 11 | Aalborg AM | 2.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Vibe Kallehauge BotneVibe Kallehauge Botne ('12) | 12 | Aalborg AM | 2.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Mille EriksenMille Eriksen ('12) | 12 | Aalborg AM | 2.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P11 Kuglestød 2.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11) | 11 | Aalborg AM | 6.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Isabella De Neergaard LarsenIsabella De Neergaard Larsen ('11) | 11 | Aalborg AM | 4.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11) | 11 | Aalborg AM | 4.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ida MølgaardIda Mølgaard ('12) | 12 | Aalborg AM | 4.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12) | 12 | Aalborg AM | 4.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Victoria BakkestrømVictoria Bakkestrøm ('11) | 11 | Aalborg AM | 3.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Vibe Kallehauge BotneVibe Kallehauge Botne ('12) | 12 | Aalborg AM | 3.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11) | 11 | Aalborg AM | 3.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Mille EriksenMille Eriksen ('12) | 12 | Aalborg AM | 3.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Anna EdlefsenAnna Edlefsen ('12) | 12 | Aalborg AM | 3.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D9 40 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Thor Schøne Nielsen Thor Schøne Nielsen ('13) | 13 | Aalborg AM | 7.00 | PB | ||||||||||
2 | Leonard Louis Busk Kronborg Leonard Louis Busk Kronborg ('14) | 14 | Aalborg AM | 7.10 | PB | ||||||||||
3 | Theodor Andrei Gugiuman Theodor Andrei Gugiuman ('13) | 13 | Aalborg AM | 9.60 | PB | ||||||||||
4 | Hamza Kapetanovic Hamza Kapetanovic ('16) | 16 | Aalborg AM | 10.40 | PB | ||||||||||
D9 300 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Thor Schøne Nielsen Thor Schøne Nielsen ('13) | 13 | Aalborg AM | 57.4h | |||||||||||
2 | Leonard Louis Busk Kronborg Leonard Louis Busk Kronborg ('14) | 14 | Aalborg AM | 59.0h | |||||||||||
3 | Theodor Andrei Gugiuman Theodor Andrei Gugiuman ('13) | 13 | Aalborg AM | 1:27.2h | |||||||||||
D9 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Thor Schøne Nielsen Thor Schøne Nielsen ('13) | 13 | Aalborg AM | 3.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Leonard Louis Busk Kronborg Leonard Louis Busk Kronborg ('14) | 14 | Aalborg AM | 3.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Theodor Andrei Gugiuman Theodor Andrei Gugiuman ('13) | 13 | Aalborg AM | 2.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D9 Kuglestød 2.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Thor Schøne Nielsen Thor Schøne Nielsen ('13) | 13 | Aalborg AM | 5.57 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Leonard Louis Busk Kronborg Leonard Louis Busk Kronborg ('14) | 14 | Aalborg AM | 5.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Theodor Andrei Gugiuman Theodor Andrei Gugiuman ('13) | 13 | Aalborg AM | 3.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P9 40 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Lærke Hedelund Madsen Lærke Hedelund Madsen ('14) | 14 | Aalborg AM | 7.80 | PB | ||||||||||
1 | Gabrielle Grace Busk Kronborg Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16) | 16 | Aalborg AM | 7.90 | PB | ||||||||||
2 | Papaya Nora Røscher Kristensen Papaya Nora Røscher Kristensen ('14) | 14 | Aalborg AM | 8.00 | PB | ||||||||||
3 | Julie Nyrup Nielsen Julie Nyrup Nielsen ('13) | 13 | SIK80 | 8.30 | PB | ||||||||||
4 | Lærke Hedelund Madsen Lærke Hedelund Madsen ('14) | 14 | Aalborg AM | 8.90 | |||||||||||
4 | Gabrielle Grace Busk Kronborg Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16) | 16 | Aalborg AM | 8.90 | PB | ||||||||||
5 | Emma Eriksen Emma Eriksen ('14) | 14 | Aalborg AM | 10.50 | PB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Asta Marie Bjergegaard Asta Marie Bjergegaard ('14) | 14 | Aalborg AM | 7.80 | PB | ||||||||||
2 | Signe Fischer Mysager Signe Fischer Mysager ('14) | 14 | Aalborg AM | 8.30 | PB | ||||||||||
3 | Signe Mølgaard Signe Mølgaard ('14) | 14 | Aalborg AM | 8.70 | PB | ||||||||||
4 | Leah Aarenstrup Christiansen Leah Aarenstrup Christiansen ('14) | 14 | Aalborg AM | 8.80 | PB | ||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Olivia Gade Hansen Olivia Gade Hansen ('13) | 13 | Aalborg AM | 7.80 | PB | ||||||||||
2 | Claudia Obitsø Pedersen Claudia Obitsø Pedersen ('13) | 13 | Aalborg AM | 8.40 | PB | ||||||||||
3 | Viola Møller Viola Møller ('13) | 13 | Aalborg AM | 8.60 | PB | ||||||||||
4 | Elea Vestergaard Rasmussen Elea Vestergaard Rasmussen ('13) | 13 | Aalborg AM | 8.80 | PB | ||||||||||
P9 300 m Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Gabrielle Grace Busk Kronborg Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16) | 16 | Aalborg AM | 1:09.4h | |||||||||||
2 | Papaya Nora Røscher Kristensen Papaya Nora Røscher Kristensen ('14) | 14 | Aalborg AM | 1:11.8h | |||||||||||
3 | Julie Nyrup Nielsen Julie Nyrup Nielsen ('13) | 13 | SIK80 | 1:13.3h | |||||||||||
4 | Signe Mølgaard Signe Mølgaard ('14) | 14 | Aalborg AM | 1:19.6h | |||||||||||
5 | Lærke Hedelund Madsen Lærke Hedelund Madsen ('14) | 14 | Aalborg AM | 1:21.2h | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Olivia Gade Hansen Olivia Gade Hansen ('13) | 13 | Aalborg AM | 1:08.5h | |||||||||||
2 | Asta Marie Bjergegaard Asta Marie Bjergegaard ('14) | 14 | Aalborg AM | 1:13.1h | |||||||||||
3 | Viola Møller Viola Møller ('13) | 13 | Aalborg AM | 1:15.7h | |||||||||||
4 | Leah Aarenstrup Christiansen Leah Aarenstrup Christiansen ('14) | 14 | Aalborg AM | 1:16.9h | |||||||||||
P9 Højdespring Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Claudia Obitsø Pedersen Claudia Obitsø Pedersen ('13) | 13 | Aalborg AM | 0.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Leah Aarenstrup Christiansen Leah Aarenstrup Christiansen ('14) | 14 | Aalborg AM | 0.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Elea Vestergaard Rasmussen Elea Vestergaard Rasmussen ('13) | 13 | Aalborg AM | 0.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P9 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Viola Møller Viola Møller ('13) | 13 | Aalborg AM | 2.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Asta Marie Bjergegaard Asta Marie Bjergegaard ('14) | 14 | Aalborg AM | 2.57 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lærke Hedelund Madsen Lærke Hedelund Madsen ('14) | 14 | Aalborg AM | 2.29 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Signe Fischer Mysager Signe Fischer Mysager ('14) | 14 | Aalborg AM | 2.27 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Julie Nyrup Nielsen Julie Nyrup Nielsen ('13) | 13 | SIK80 | 2.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Papaya Nora Røscher Kristensen Papaya Nora Røscher Kristensen ('14) | 14 | Aalborg AM | 2.13 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Signe Mølgaard Signe Mølgaard ('14) | 14 | Aalborg AM | 2.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Emma Eriksen Emma Eriksen ('14) | 14 | Aalborg AM | 1.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P9 Kuglestød 2.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Olivia Gade Hansen Olivia Gade Hansen ('13) | 13 | Aalborg AM | 4.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Papaya Nora Røscher Kristensen Papaya Nora Røscher Kristensen ('14) | 14 | Aalborg AM | 3.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Viola Møller Viola Møller ('13) | 13 | Aalborg AM | 3.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lærke Hedelund Madsen Lærke Hedelund Madsen ('14) | 14 | Aalborg AM | 3.40 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Elea Vestergaard Rasmussen Elea Vestergaard Rasmussen ('13) | 13 | Aalborg AM | 3.39 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Signe Mølgaard Signe Mølgaard ('14) | 14 | Aalborg AM | 3.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Asta Marie Bjergegaard Asta Marie Bjergegaard ('14) | 14 | Aalborg AM | 3.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Julie Nyrup Nielsen Julie Nyrup Nielsen ('13) | 13 | SIK80 | 2.86 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Leah Aarenstrup Christiansen Leah Aarenstrup Christiansen ('14) | 14 | Aalborg AM | 2.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Signe Fischer Mysager Signe Fischer Mysager ('14) | 14 | Aalborg AM | 2.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P8 Længdespring 1 m zone Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Gabrielle Grace Busk Kronborg Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16) | 16 | Aalborg AM | 2.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P8 Kuglestød 2.0 kg Inde Finale A Finale | Inde | ||||||||||||||
1 | Gabrielle Grace Busk Kronborg Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16) | 16 | Aalborg AM | 3.28 | PB | ||||||||||
|