Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Barcelona ESP: Edreams Mitja Marató De Barcelona 3.4.2022

M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1
Haftu Teklu
Haftu Teklu ('95)
ETH59:06
  
 PB
2
Regasa Chala
Regasa Chala ('97)
ETH59:10
  
 PB
3
Elvis Cheboi
Elvis Cheboi ('95)
KEN59:15
  
 PB
4
Antenyayehu Dagnachew
Antenyayehu Dagnachew 
ETH59:17
  
 PB
5
Derese Kinde
Derese Kinde 
ETH59:18
  
 PB
6
Teresa Nyakora
Teresa Nyakora ('95)
ETH1:00:12
  
 PB
7
Alli Chebures
Alli Chebures ('92)
UGA1:00:53
  
 PB
8
Abe Gashahun
Abe Gashahun ('98)
ETH1:00:56
  
 SB
9
Gebru Redahgne
Gebru Redahgne 
ETH1:00:57
  
 PB
10
Berhane Tesfay
Berhane Tesfay ('87)
ERI1:01:45
  
 SB
11
Titus Mbishei
Titus Mbishei ('90)
KEN1:02:04
  
 
12
Mohamed Ali Mohamed
Mohamed Ali Mohamed ('89)
NED1:03:53
  
 SB
13
Aziz Boukebal
Aziz Boukebal ('95)
FRA1:03:54
  
 PB
14
Mohamed El Ghazouany
Mohamed El Ghazouany ('95)
MAR1:04:37
  
 PB
15
Brice Morisseau
Brice Morisseau ('91)
FRA1:04:51
  
 PB
16
Pablo Salaverria
Pablo Salaverria ('94)
ESP1:04:52
  
 PB
17
Gabriel Steffensen
Gabriel Steffensen ('96)
SWE1:04:55
  
 PB
18
Le Bihan Krilan
Le Bihan Krilan ('98)
FRA1:04:55
  
 SB
19
Nan Oliveras
Nan Oliveras 
ESP1:04:56
  
 PB
20
Jack Gray
Jack Gray ('93)
GBR1:04:56
  
 SB
21
Daniel Stone
Daniel Stone ('01)
IRL1:04:59
  
 PB
22
Marcel Walkington
Marcel Walkington 
AUS1:05:10
  
 PB
23
Baptiste Jard
Baptiste Jard ('97)
FRA1:05:20
  
 SB
24
Richard Horton
Richard Horton ('93)
GBR1:05:28
  
 SB
25
Ward Oosterlinck
Ward Oosterlinck ('93)
BEL1:05:43
  
 PB
26
Petter Johansen
Petter Johansen ('98)
NOR1:05:45
  
 PB
27
Abel Casali
Abel Casali ('90)
ESP1:06:09
  
 PB
28
Xavi Tomasa
Xavi Tomasa ('86)
ESP1:06:24
  
 PB
29
Oriol Ramirez
Oriol Ramirez ('98)
ESP1:06:39
  
 PB
30
Quentin Cau
Quentin Cau ('90)
FRA1:06:56
  
 SB
31
Allan Bourieau
Allan Bourieau ('91)
FRA1:07:12
  
 PB
32
Dominic Müller
Dominic Müller ('89)
GER1:07:32
  
 PB
33
Miguel Ferrer
Miguel Ferrer ('78)
ESP1:07:34
  
 SB
34
Adrian Guirado
Adrian Guirado ('92)
ESP1:07:37
  
 
35
Xavier Martinez
Xavier Martinez ('89)
FRA1:07:37
  
 PB
36
Chris Darling
Chris Darling ('94)
GBR1:07:41
  
 PB
37
Cyril Boche
Cyril Boche ('88)
FRA1:07:50
  
 PB
38
Cédric Labadens
Cédric Labadens ('88)
FRA1:07:58
  
 SB
39
Marc Garcia
Marc Garcia ('97)
ESP1:08:01
  
 PB
40
Josep Díaz
Josep Díaz 
ESP1:08:11
  
 SB
41
Juan Gimeno
Juan Gimeno 
ESP1:08:12
  
 PB
42
Lucas Mola
Lucas Mola ('92)
ESP1:08:18
  
 PB
43
Diego Polo
Diego Polo ('89)
ESP1:08:32
  
 SB
44
Romuald Brun
Romuald Brun ('82)
FRA1:08:48
  
 PB
45
Jonas Uster
Jonas Uster ('97)
GER1:09:03
  
 PB
46
David Troy
David Troy 
IRL1:09:03
  
 PB
47
Ronan Huguet
Ronan Huguet 
FRA1:09:06
  
 PB
48
Yannick Van Lunter
Yannick Van Lunter ('91)
BEL1:09:11
  
 PB
49
Francisco Javier Menta
Francisco Javier Menta ('90)
ESP1:09:13
  
 PB
50
Carlos Cera
Carlos Cera ('83)
ESP1:09:13
  
 PB
51
Francesc Carmona Parada
Francesc Carmona Parada ('84)
AND1:09:15
  
 PB
52
Jordi Van Bossuyt
Jordi Van Bossuyt ('01)
BEL1:09:16
  
 PB
53
Niklas Henningsson
Niklas Henningsson ('83)
SWE1:09:18
  
 PB
54
Kane Collins
Kane Collins ('97)
IRL1:09:19
  
 PB
55
Juan Ramon
Juan Ramon ('80)
ESP1:09:21
  
 PB
56
Victor Doblas
Victor Doblas ('89)
ESP1:09:25
  
 PB
57
Henrik Nilsson
Henrik Nilsson 
NOR1:09:28
  
 PB
58
Lucas Alonso
Lucas Alonso 
ESP1:09:29
  
 SB
59
Jonatan Sanabria
Jonatan Sanabria ('82)
ESP1:09:30
  
 PB
60
Andreu Marimón
Andreu Marimón ('86)
ESP1:09:30
  
 PB
61
Max Godet
Max Godet 
FRA1:09:35
  
 PB
62
Pere Bifet
Pere Bifet 
ESP1:09:36
  
 PB
63
Xabier Rodriguez
Xabier Rodriguez ('98)
ESP1:09:43
  
 PB
64
Albert Catala
Albert Catala 
ESP1:10:00
  
 PB
65
Marc Grajal
Marc Grajal 
ESP1:10:08
  
 PB
66
Anthony Sebergsen
Anthony Sebergsen 
NOR1:10:24
  
 PB
67
Daniel Moises
Daniel Moises ('81)
ESP1:10:30
  
 PB
68
Kevin Fernández
Kevin Fernández 
ESP1:10:35
  
 PB
69
Gines Valera
Gines Valera 
ESP1:10:41
  
 PB
70
Mario Grech
Mario Grech ('81)
MLT1:10:46
  
 PB
71
Nil Riudavets
Nil Riudavets 
ESP1:10:49
  
 PB
72
Galibert Steven
Galibert Steven 
FRA1:10:50
  
 PB
73
Salvador Marquez
Salvador Marquez ('76)
ESP1:10:55
  
 PB
74
Jon Koldo Gonzalez Perez
Jon Koldo Gonzalez Perez ('73)
ESP1:10:57
  
 PB
75
Daniel Rueda
Daniel Rueda 
ESP1:10:59
  
 PB
76
Bjorn Wastvedt
Bjorn Wastvedt 
USA1:11:02
  
 PB
78
Ángel Martínez
Ángel Martínez ('73)
ESP1:11:26
  
 SB
82
Vivas Manel Cabanillas
Vivas Manel Cabanillas 
ESP1:11:28
  
 PB
87
Stefan Azzopardi
Stefan Azzopardi ('82)
MLT1:11:36
  
 SB
100
Florian Walz
Florian Walz 
GER1:12:15
  
 PB
128
Dominic Arnold
Dominic Arnold ('87)
GER1:13:36
  
 PB
278
Mattias Ung
Mattias Ung ('71)
SWE1:18:08
  
 PB
340
Steffen Gertscher
Steffen Gertscher 
GER1:19:10
  
 PB
413
Anton Savitš
Anton Savitš ('92)
EST1:20:11
  
 PB
416Rasmus Ejbye VadstrupRasmus Ejbye Vadstrup ('99)DEN1:20:12
  
 SB
463
Tobias Bohnhardt
Tobias Bohnhardt 
GER1:21:12
  
 PB
477
Daniel Jaeger
Daniel Jaeger 
GER1:21:27
  
 PB
597
Tomas Kobayashi
Tomas Kobayashi ('65)
SWE1:23:26
  
 SB
Thierry Ndikumwenayo
Thierry Ndikumwenayo ('97)
BDI DNF
  
 PB
Emil Millán de la Oliva
Emil Millán de la Oliva ('01)
SWE DNF
  
 
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
1
Margaret Kipkemboi
Margaret Kipkemboi ('93)
KEN1:05:26
  
 PB
2
Gete Alemayehu
Gete Alemayehu ('98)
ETH1:06:37
  
 PB
3
Asnakech Awoke
Asnakech Awoke ('95)
ETH1:09:34
  
 SB
4
Rediet Daniel
Rediet Daniel 
ETH1:10:22
  
 PB
5
Aoife Cooke
Aoife Cooke ('86)
IRL1:10:58
  
 PB
6
Katherine Ruth Tisalema
Katherine Ruth Tisalema ('96)
ECU1:12:51
  
 PB
7
Linnéa Sennström
Linnéa Sennström 
SWE1:13:34
  
 PB
8
Silvia Patricia Ortiz
Silvia Patricia Ortiz ('92)
ECU1:13:51
  
 PB
9
Leonie Balter
Leonie Balter ('91)
NED1:14:12
  
 PB
10
Cecile Jarousseau
Cecile Jarousseau ('93)
FRA1:14:25
  
 PB
11
Vienna Søyland Dahle
Vienna Søyland Dahle ('92)
NOR1:14:40
  
 SB
12
Cristina Silva
Cristina Silva ('87)
ESP1:14:48
  
 PB
13
Gisela Carrion
Gisela Carrion ('94)
ESP1:15:09
  
 PB
14
Mireia Guarner
Mireia Guarner ('92)
ESP1:15:21
  
 PB
15
Charlotte Andersson
Charlotte Andersson ('85)
SWE1:15:35
  
 
16
Lisa Marie Bezzina
Lisa Marie Bezzina ('79)
MLT1:18:10
  
 SB
17
Romane Lemiere
Romane Lemiere ('99)
FRA1:18:18
  
 PB
18
Emilia Siltanen
Emilia Siltanen ('83)
FIN1:18:20
  
 PB
19
Laura Bel
Laura Bel ('87)
ESP1:19:22
  
 PB
20
Anna Jonsson
Anna Jonsson ('86)
SWE1:19:34
  
 SB
21
Beatriz Caspar
Beatriz Caspar ('93)
ESP1:19:51
  
 PB
22
Weronika Brzuchalska
Weronika Brzuchalska ('93)
SWE1:20:13
  
 SB
23
Laura Sanzberro
Laura Sanzberro 
ESP1:21:30
  
 PB
24
Anna Benavides
Anna Benavides 
ESP1:21:30
  
 PB
25
Giulia Rigodanza
Giulia Rigodanza 
ESP1:21:50
  
 PB
26
Sandra Asín
Sandra Asín 
ESP1:22:13
  
 PB
27
Natalia Winnicka
Natalia Winnicka ('91)
POL1:22:27
  
 PB
28
Ida Tjørsvaag
Ida Tjørsvaag ('89)
NOR1:22:44
  
 PB
29
Jonė Vaitulevičiūtė
Jonė Vaitulevičiūtė ('90)
LTU1:23:28
  
 SB
30Lisbeth PedersenLisbeth Pedersen ('75)NOR1:23:32
  
 SB
31
Rebeca Suarez
Rebeca Suarez ('87)
ESP1:23:36
  
 PB
32
Azeline Martino
Azeline Martino ('88)
FRA1:23:38
  
 PB
33
Joanna Susmanek
Joanna Susmanek 
POL1:23:59
  
 PB
35
Maria Yamin
Maria Yamin ('64)
MEX1:24:17
  
 PB
36
Maria Roldan
Maria Roldan 
ESP1:24:34
  
 SB
57
Lydia Schneider
Lydia Schneider 
GER1:30:15
  
 PB
87
Isabel Poppek
Isabel Poppek 
GER1:33:29
  
 PB
88
Robin Watts
Robin Watts ('86)
SWE1:33:33
  
 PB
96
Antje Hardes
Antje Hardes 
GER1:34:15
  
 PB

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1