M 100 m 9.4. Vind: +2.5 Finale A Finale | 9.4. | Vind: +2.5 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Glenmour Leonard-Osbourne Glenmour Leonard-Osbourne | USA | 10.39 | w | |||||||||||
2 | Ako Hislop Ako Hislop ('99) | 99 | TTO | 10.59 | w | ||||||||||
3 | Jacob Leigh Jacob Leigh | 00 | GBR | 10.71 | w | ||||||||||
4 | Delano Gooden Delano Gooden | USA | 10.82 | w | |||||||||||
5 | Zion Glover Zion Glover | USA | 10.85 | w | |||||||||||
6 | Chris Balthazar Chris Balthazar ('01) | 01 | USA | 10.91 | w | ||||||||||
Indledende heats | 9.4. | ||||||||||||||
Indledende 1 9.4. Vind: +1.9 | 9.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Chris Balthazar Chris Balthazar ('01) | 01 | USA | 10.92 | |||||||||||
Indledende 2 9.4. Vind: -0.3 | 9.4. | Vind: -0.3 | |||||||||||||
1 | Jacob Leigh Jacob Leigh | 00 | GBR | 11.04 | |||||||||||
Indledende 3 9.4. Vind: +2.6 | 9.4. | Vind: +2.6 | |||||||||||||
1 | Delano Gooden Delano Gooden | USA | 10.91 | w | |||||||||||
2 | Jordan Providence Jordan Providence | USA | 11.01 | w | |||||||||||
Indledende 4 9.4. Vind: +0.3 | 9.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Zion Glover Zion Glover | USA | 11.01 | ||||||||||||
2 | Prince Forson Prince Forson | USA | 11.07 | ||||||||||||
Indledende 5 9.4. Vind: +4.5 | 9.4. | Vind: +4.5 | |||||||||||||
1 | Ako Hislop Ako Hislop ('99) | 99 | TTO | 10.74 | w | ||||||||||
2 | Jeremy Mooney Jeremy Mooney | USA | 11.09 | w | |||||||||||
Indledende 6 9.4. Vind: +1.3 | 9.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Glenmour Leonard-Osbourne Glenmour Leonard-Osbourne | USA | 10.61 | ||||||||||||
M 200 m 9.4. Vind: 0.0 Finale A Finale | 9.4. | Vind: 0.0 | |||||||||||||
1 | Glenmour Leonard-Osbourne Glenmour Leonard-Osbourne | USA | 21.36 | ||||||||||||
2 | Jadyn Tabois Jadyn Tabois | USA | 21.43 | PB | |||||||||||
3 | Cheickna Traore Cheickna Traore | 00 | CIV | 21.53 | PB | ||||||||||
4 | Kevin Fullerton Kevin Fullerton ('99) | 99 | USA | 22.05 | SB | ||||||||||
5 | Joshua Cadet Joshua Cadet | USA | 22.14 | SB | |||||||||||
6 | Quincy Hendy Quincy Hendy | USA | 22.26 | PB | |||||||||||
Finale B 9.4. Vind: -0.2 | 9.4. | Vind: -0.2 | |||||||||||||
1 | Jacob Leigh Jacob Leigh | 00 | GBR | 21.76 | PB | ||||||||||
2 | Delano Gooden Delano Gooden | USA | 22.04 | PB | |||||||||||
3 | Cyril Babcanec Cyril Babcanec | USA | 22.23 | PB | |||||||||||
Finale C 9.4. Vind: +1.1 | 9.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Eric Griffin Eric Griffin | USA | 21.98 | PB | |||||||||||
2 | Hamza Qureshi Hamza Qureshi | USA | 22.21 | PB | |||||||||||
3 | Robert LeFevre Robert LeFevre | USA | 22.31 | PB | |||||||||||
4 | Zion Glover Zion Glover | USA | 22.33 | PB | |||||||||||
Finale D 9.4. Vind: +0.9 | 9.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Logan Murphey Logan Murphey | USA | 22.17 | PB | |||||||||||
2 | Michael Girock Michael Girock | USA | 22.35 | PB | |||||||||||
M 400 m 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Cheickna Traore Cheickna Traore | 00 | CIV | 47.72 | PB | ||||||||||
2 | Jason Marchese Jason Marchese ('02) | 02 | USA | 48.12 | PB | ||||||||||
3 | Malik Ricketts Malik Ricketts ('01) | 01 | JAM | 48.70 | |||||||||||
4 | Clardo Nestor Clardo Nestor | USA | 48.91 | PB | |||||||||||
5 | Makhi Theosmy Makhi Theosmy | USA | 48.97 | SB | |||||||||||
7 | Lucas Fernandez Lucas Fernandez | 00 | ESP | 50.50 | |||||||||||
Finale B 9.4. | 9.4. | ||||||||||||||
1 | William Cuthbertson William Cuthbertson | USA | 49.17 | SB | |||||||||||
Finale C 9.4. | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Brain Strachn Brain Strachn | USA | 49.76 | ||||||||||||
2 | Michael Girock Michael Girock | USA | 49.94 | PB | |||||||||||
M 800 m 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Clardo Nestor Clardo Nestor | USA | 1:55.02 | ||||||||||||
2 | Christopher Strzelinski Christopher Strzelinski | USA | 1:55.75 | SB | |||||||||||
Finale C 9.4. | 9.4. | ||||||||||||||
3 | Yannik Gerland Yannik Gerland ('97) | 97 | GER | 2:02.78 | SB | ||||||||||
Finale D 9.4. | 9.4. | ||||||||||||||
5 | Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02) | 02 | DEN | 1:59.27 | SB | ||||||||||
M 1500 m 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Marc Carrera Marc Carrera | 00 | USA | 3:58.08 | |||||||||||
2 | Matthew Rankin Matthew Rankin ('01) | 01 | AUS | 3:58.30 | SB | ||||||||||
3 | Colin Flood Colin Flood ('01) | 01 | USA | 3:58.62 | PB | ||||||||||
Finale B 9.4. | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Ryan Borden Ryan Borden ('03) | 03 | USA | 3:59.16 | SB | ||||||||||
M 5000 m 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Pelle Nogueira Pelle Nogueira ('99) | 99 | USA | 14:40.20 | PB | ||||||||||
2 | David Lozipone David Lozipone ('99) | 99 | USA | 14:41.41 | |||||||||||
M 10000 m 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
Zachary Van Houten Zachary Van Houten ('03) | 03 | USA | DNF | ||||||||||||
M 400 m hæk | |||||||||||||||
Finale B 9.4. | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Duran Crooks Duran Crooks | JAM | 54.75 | SB | |||||||||||
2 | Thomas Van Saders Thomas Van Saders | USA | 54.91 | PB | |||||||||||
M Stangspring 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Nico Morales Nico Morales | USA | 4.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Ryan Lane Ryan Lane | USA | 6.92 | w | +2.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Malachi Aiken Malachi Aiken | USA | 15.10 | w | +3.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taeco Ogarro Taeco Ogarro ('01) | 01 | ANT | 14.88 | +2.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kayshaw Saravia Kayshaw Saravia | USA | 14.24 | +1.7 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Anu Awonusi Anu Awonusi ('97) | 97 | IRL | 16.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Benjamin Clay Benjamin Clay | USA | 15.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Dominykas Čepys Dominykas Čepys ('01) | 01 | LTU | 14.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Michael Pepe Michael Pepe | USA | 54.62 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Damilare Oyetibo Damilare Oyetibo | USA | 48.77 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dominykas Čepys Dominykas Čepys ('01) | 01 | LTU | 47.32 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Anu Awonusi Anu Awonusi ('97) | 97 | IRL | 44.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Robert Decker Robert Decker | USA | 58.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Corey Durden Corey Durden | 00 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m 9.4. Vind: +1.7 Finale A Finale | 9.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Shaunelle Riley Shaunelle Riley | 00 | JAM | 12.08 | |||||||||||
2 | Kedarjah Lewis Kedarjah Lewis | USA | 12.28 | PB | |||||||||||
7 | Mandana Vouillemin Mandana Vouillemin ('01) | 01 | FRA | 12.61 | |||||||||||
Indledende heats | 9.4. | ||||||||||||||
Indledende 1 9.4. Vind: +3.1 | 9.4. | Vind: +3.1 | |||||||||||||
1 | Mandana Vouillemin Mandana Vouillemin ('01) | 01 | FRA | 12.52 | w | ||||||||||
Indledende 3 9.4. Vind: +2.5 | 9.4. | Vind: +2.5 | |||||||||||||
1 | Kedarjah Lewis Kedarjah Lewis | USA | 12.23 | w | |||||||||||
K 200 m 9.4. Vind: +0.2 Finale A Finale | 9.4. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | Shaunelle Riley Shaunelle Riley | 00 | JAM | 24.67 | SB | ||||||||||
2 | Amara Onyeukwu Amara Onyeukwu | USA | 24.93 | ||||||||||||
3 | Kathryn Kelly Kathryn Kelly ('99) | 99 | USA | 24.99 | =SB | ||||||||||
K 400 m | |||||||||||||||
Finale E 9.4. | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Sydney Goldson Sydney Goldson ('03) | 03 | USA | 56.47 | |||||||||||
2 | Kyla Hill Kyla Hill | 00 | USA | 57.47 | PB | ||||||||||
3 | Alexis Knight Alexis Knight | USA | 58.93 | ||||||||||||
6 | Marlene Adolf Marlene Adolf ('02) | 02 | GER | 59.92 | |||||||||||
K 1500 m 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Nadine Donegan Nadine Donegan ('97) | 97 | IRL | 4:41.99 | SB | ||||||||||
Finale C 9.4. | 9.4. | ||||||||||||||
Shelby Piccinic Shelby Piccinic | USA | DNF | |||||||||||||
K 5000 m 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Andria Scaglione Andria Scaglione ('01) | 01 | USA | 17:22.72 | SB | ||||||||||
2 | Ainhoa Brea Ainhoa Brea ('01) | 01 | ESP | 17:37.41 | PB | ||||||||||
K 10000 m 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
Jordyn McDonnell Jordyn McDonnell | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 9.4. Vind: +1.9 Finale A Finale | 9.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Abigail Vital Abigail Vital | USA | 14.59 | SB | |||||||||||
Indledende heats | 9.4. | ||||||||||||||
Indledende 1 9.4. Vind: +2.6 | 9.4. | Vind: +2.6 | |||||||||||||
1 | Delilah Cruz Delilah Cruz | USA | 14.60 | w | |||||||||||
2 | Abigail Vital Abigail Vital | USA | 14.65 | w | |||||||||||
Rushellee Jones Rushellee Jones ('98) | 98 | JAM | DQ | w | |||||||||||
Shaunelle Riley Shaunelle Riley | 00 | JAM | DNF | w | |||||||||||
K 400 m hæk 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Diamond Mclaughlin Diamond Mclaughlin | USA | 1:02.82 | ||||||||||||
2 | Tess Darnell Tess Darnell ('02) | 02 | USA | 1:03.75 | SB | ||||||||||
5 | Lucia Matesanz Lucia Matesanz ('02) | 02 | ESP | 1:07.62 | |||||||||||
Finale B 9.4. | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Mandana Vouillemin Mandana Vouillemin ('01) | 01 | FRA | 1:07.14 | PB | ||||||||||
K Højdespring 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
Rushellee Jones Rushellee Jones ('98) | 98 | JAM | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Chloe Timberg Chloe Timberg ('03) | 03 | USA | 4.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kaleila Abrille Kaleila Abrille | USA | 3.95 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Meghan Ladd Meghan Ladd | USA | 3.50 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Kathryn Kelly Kathryn Kelly ('99) | 99 | USA | 5.76 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Patrice Smith Patrice Smith | USA | 5.54 | +1.7 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lisa Warfvinge Lisa Warfvinge ('98) | 98 | SWE | 5.35 | +2.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Anja Olsson Anja Olsson ('01) | 01 | SWE | 5.01 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Ioanna Kyprianou Ioanna Kyprianou ('02) | 02 | CYP | 4.84 | +1.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
5 | Anja Olsson Anja Olsson ('01) | 01 | SWE | 10.17 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ioanna Kyprianou Ioanna Kyprianou ('02) | 02 | CYP | 9.75 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Alexandra Preckajlo Alexandra Preckajlo ('98) | 98 | USA | 13.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nina Björkman Nina Björkman ('98) | 98 | SWE | 12.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Antonia Frazier Antonia Frazier ('99) | 99 | USA | 12.17 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lāsma Padedze Lāsma Padedze ('98) | 98 | LAT | 12.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Alexandra Preckajlo Alexandra Preckajlo ('98) | 98 | USA | 49.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tiffany Hanna Tiffany Hanna ('99) | 99 | BAH | 45.09 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nina Björkman Nina Björkman ('98) | 98 | SWE | 44.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Lāsma Padedze Lāsma Padedze ('98) | 98 | LAT | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Nina Björkman Nina Björkman ('98) | 98 | SWE | 49.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tiffany Hanna Tiffany Hanna ('99) | 99 | BAH | 47.09 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 9.4. Finale A Finale | 9.4. | ||||||||||||||
1 | Esmeralda Reyes Esmeralda Reyes | USA | 40.65 | SB | |||||||||||
|