M 100 m 16.4. Vind: +0.3 Finale A Finale | 16.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Davonte Burnett Davonte Burnett | 00 | JAM | 9.99 | PB | ||||||||||||
2 | Marcellus Moore Marcellus Moore ('02) | 02 | USA | 10.26 | SB | ||||||||||||
3 | Shaun Maswanganyi Shaun Maswanganyi ('01) | 01 | RSA | 10.28 | |||||||||||||
4 | Daniel Garland Daniel Garland | USA | 10.30 | PB | |||||||||||||
5 | Eddie Sumler Eddie Sumler | 00 | USA | 10.31 | |||||||||||||
6 | Coby Hilton Coby Hilton | USA | 10.33 | PB | |||||||||||||
7 | David Dunlap David Dunlap | USA | 10.44 | ||||||||||||||
Xavier Nairne Xavier Nairne | 00 | JAM | DQ | ||||||||||||||
Indledende heats | 15.4. | ||||||||||||||||
Indledende 1 15.4. Vind: +3.5 | 15.4. | Vind: +3.5 | |||||||||||||||
1 | Eddie Sumler Eddie Sumler | 00 | USA | 10.22 | w | ||||||||||||
2 | Cooper Bibbs Cooper Bibbs ('98) | 98 | USA | 10.23 | w | ||||||||||||
3 | Jordan Booker Jordan Booker ('99) | 99 | USA | 10.30 | w | ||||||||||||
4 | Deondre Spruill Deondre Spruill ('95) | 95 | USA | 10.55 | w | ||||||||||||
5 | Daquan Berry Daquan Berry | 00 | CAN | 10.60 | w | ||||||||||||
Tevin Wright-Rose Tevin Wright-Rose ('98) | 98 | USA | DNF | w | |||||||||||||
Indledende 2 15.4. Vind: +1.2 | 15.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Davonte Burnett Davonte Burnett | 00 | JAM | 10.23 | SB | ||||||||||||
2 | Malachi Murray Malachi Murray | 00 | CAN | 10.35 | SB | ||||||||||||
3 | Chase Williams Chase Williams ('01) | 01 | USA | 10.54 | |||||||||||||
4 | Declan Rustay Declan Rustay | 00 | USA | 10.62 | SB | ||||||||||||
5 | Trayvion White-Austin Trayvion White-Austin | 00 | USA | 10.62 | |||||||||||||
6 | Caleb Hulbin Caleb Hulbin | USA | 10.64 | PB | |||||||||||||
7 | Blake Deringer Blake Deringer | USA | 10.81 | =SB | |||||||||||||
8 | Samir Thota Samir Thota | USA | 10.90 | ||||||||||||||
Indledende 3 15.4. Vind: -2.9 | 15.4. | Vind: -2.9 | |||||||||||||||
1 | Coby Hilton Coby Hilton | USA | 10.40 | SB | |||||||||||||
2 | Diego Aldo Pettorossi Diego Aldo Pettorossi ('97) | 97 | ITA | 10.65 | SB | ||||||||||||
3 | Dylan Kautz Dylan Kautz | USA | 10.72 | ||||||||||||||
4 | Dennis Phillips Dennis Phillips | USA | 10.72 | SB | |||||||||||||
5 | Anthony Smith Anthony Smith ('03) | 03 | USA | 10.74 | |||||||||||||
6 | Dylan Brown Dylan Brown ('02) | 02 | USA | 10.79 | |||||||||||||
7 | Jathan Belaire Jathan Belaire | USA | 10.88 | ||||||||||||||
8 | Luc Andrada Luc Andrada | USA | 10.89 | ||||||||||||||
Indledende 4 15.4. Vind: +2.6 | 15.4. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Shaun Maswanganyi Shaun Maswanganyi ('01) | 01 | RSA | 10.10 | w | ||||||||||||
2 | Ryan Hall Ryan Hall | USA | 10.24 | w | |||||||||||||
3 | David Foster David Foster ('03) | 03 | USA | 10.35 | w | ||||||||||||
4 | Karlington Anunagba Karlington Anunagba ('01) | 01 | USA | 10.40 | w | ||||||||||||
5 | Ethnie Stubbs Ethnie Stubbs | BAH | 10.60 | w | |||||||||||||
6 | Jullian Coronado-Clark Jullian Coronado-Clark ('96) | 96 | USA | 10.62 | w | ||||||||||||
7 | Shingirai Hlanguyo Shingirai Hlanguyo ('98) | 98 | USA | 10.65 | w | ||||||||||||
8 | Lionnel Muteba Lionnel Muteba ('90) | 90 | COD | 10.67 | w | ||||||||||||
9 | Christian Catlin Christian Catlin | USA | 10.73 | w | |||||||||||||
Indledende 5 15.4. Vind: +2.9 | 15.4. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Xavier Nairne Xavier Nairne | 00 | JAM | 10.15 | w | ||||||||||||
2 | Roman Turner Roman Turner | USA | 10.31 | w | |||||||||||||
3 | Alonzo Floriolli Alonzo Floriolli | USA | 10.33 | w | |||||||||||||
4 | Dorien Simon Dorien Simon | USA | 10.44 | w | |||||||||||||
5 | Emil Tolliver Emil Tolliver ('87) | 87 | USA | 10.46 | w | ||||||||||||
6 | Trent Stimac Trent Stimac | USA | 10.55 | w | |||||||||||||
7 | Alex Brosseau Alex Brosseau | USA | 10.62 | w | |||||||||||||
Joey Fox Joey Fox | USA | DQ | w | ||||||||||||||
Indledende 6 15.4. Vind: +1.8 | 15.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Daniel Garland Daniel Garland | USA | 10.41 | PB | |||||||||||||
2 | Trevion McCalla Trevion McCalla | USA | 10.51 | ||||||||||||||
3 | Christian Trapps Christian Trapps | USA | 10.52 | ||||||||||||||
4 | David Phillips David Phillips ('89) | 89 | USA | 10.53 | PB | ||||||||||||
5 | Khalfani Muhammad Khalfani Muhammad ('94) | 94 | PUR | 10.60 | =SB | ||||||||||||
6 | Kamau Carlisle Kamau Carlisle | USA | 10.66 | ||||||||||||||
7 | De'antae Choates De'antae Choates | USA | 10.78 | ||||||||||||||
8 | Cade Clarke Cade Clarke ('01) | 01 | USA | 10.87 | SB | ||||||||||||
Indledende 7 15.4. Vind: +1.9 | 15.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | David Dunlap David Dunlap ('99) | 99 | USA | 10.35 | PB | ||||||||||||
2 | Davonye Jones Davonye Jones | USA | 10.50 | SB | |||||||||||||
3 | Zanoah Lanham Zanoah Lanham | USA | 10.68 | ||||||||||||||
4 | Nicholas Sharma Nicholas Sharma | USA | 10.74 | SB | |||||||||||||
5 | Benjamin Goodwin Benjamin Goodwin | USA | 10.74 | SB | |||||||||||||
Indledende 8 15.4. Vind: +2.1 | 15.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Micaiah Harris Micaiah Harris ('98) | 98 | USA | 10.17 | w | ||||||||||||
2 | Ryan Mulholland Ryan Mulholland | USA | 10.20 | w | |||||||||||||
3 | Ben Williams Ben Williams ('92) | 92 | CAN | 10.34 | w | ||||||||||||
4 | Austin Kratz Austin Kratz ('99) | 99 | USA | 10.46 | w | ||||||||||||
5 | Samir Williams Samir Williams | 00 | GBR | 10.53 | w | ||||||||||||
6 | Robert Thompson Robert Thompson | USA | 10.60 | w | |||||||||||||
Indledende 9 15.4. Vind: +3.2 | 15.4. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Marcellus Moore Marcellus Moore ('02) | 02 | USA | 10.14 | w | ||||||||||||
2 | Brendon Stewart Brendon Stewart | 00 | USA | 10.27 | w | ||||||||||||
3 | Asani Hampton Asani Hampton | USA | 10.29 | w | |||||||||||||
4 | Jalen Drayden Jalen Drayden ('01) | 01 | USA | 10.39 | w | ||||||||||||
5 | Kevin Ally Kevin Ally ('91) | 91 | USA | 10.41 | w | ||||||||||||
6 | Rahmie Sharif Rahmie Sharif ('99) | 99 | JOR | 10.45 | w | ||||||||||||
7 | Cristian Moore Cristian Moore | 00 | USA | 10.49 | w | ||||||||||||
8 | Bret Dannis Bret Dannis | USA | 10.50 | w | |||||||||||||
9 | George Monroe George Monroe | USA | 10.53 | w | |||||||||||||
M 200 m 15.4. Vind: +3.7 Finale A Finale | 15.4. | Vind: +3.7 | |||||||||||||||
1 | Micaiah Harris Micaiah Harris ('98) | 98 | USA | 20.31 | w | ||||||||||||
2 | Udodi Onwuzurike Udodi Onwuzurike ('03) | 03 | NGR | 20.46 | w | ||||||||||||
3 | Lidio Feliz Lidio Feliz ('97) | 97 | DOM | 20.52 | w | ||||||||||||
4 | Zach Shinnick Zach Shinnick ('99) | 99 | USA | 20.65 | w | ||||||||||||
5 | Shaun Maswanganyi Shaun Maswanganyi ('01) | 01 | RSA | 20.72 | w | ||||||||||||
6 | Daniel Garland Daniel Garland | USA | 20.82 | w | |||||||||||||
7 | Marcellus Moore Marcellus Moore ('02) | 02 | USA | 20.98 | w | ||||||||||||
8 | Jordan Booker Jordan Booker ('99) | 99 | USA | 21.24 | w | ||||||||||||
Finale B 15.4. Vind: +1.8 | 15.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Ryan Mulholland Ryan Mulholland | USA | 20.49 | PB | |||||||||||||
2 | Eddie Sumler Eddie Sumler | 00 | USA | 20.79 | SB | ||||||||||||
3 | Alonzo Floriolli Alonzo Floriolli | USA | 20.94 | PB | |||||||||||||
4 | Xavier Nairne Xavier Nairne | 00 | JAM | 21.28 | SB | ||||||||||||
5 | Dylan Brown Dylan Brown ('02) | 02 | USA | 21.42 | SB | ||||||||||||
Finale C 15.4. Vind: +2.7 | 15.4. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Willington Wright Willington Wright | 00 | USA | 20.73 | w | ||||||||||||
2 | Joey Fox Joey Fox | USA | 20.95 | w | |||||||||||||
3 | Zack Larrier Zack Larrier | USA | 21.15 | w | |||||||||||||
4 | Caleb Hulbin Caleb Hulbin | USA | 21.28 | w | |||||||||||||
5 | Gratt Reed Gratt Reed | USA | 21.29 | w | |||||||||||||
6 | Trevion McCalla Trevion McCalla | USA | 21.32 | w | |||||||||||||
Finale D 15.4. Vind: +2.9 | 15.4. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | David Dunlap David Dunlap | USA | 20.73 | w | |||||||||||||
2 | Eric Allen Jr. Eric Allen Jr. ('99) | 99 | USA | 21.09 | w | ||||||||||||
3 | Davonye Jones Davonye Jones | USA | 21.41 | w | |||||||||||||
4 | Austin Kresley Austin Kresley ('01) | 01 | USA | 21.46 | w | ||||||||||||
5 | Robert Thompson Robert Thompson | USA | 21.81 | w | |||||||||||||
Finale E 15.4. Vind: +3.9 | 15.4. | Vind: +3.9 | |||||||||||||||
1 | Khullen Jefferson Khullen Jefferson ('02) | 02 | USA | 20.74 | w | ||||||||||||
2 | Jesus Chavez Jesus Chavez | USA | 21.33 | w | |||||||||||||
3 | Jordan Collins Jordan Collins | USA | 21.52 | w | |||||||||||||
4 | Samir Thota Samir Thota | USA | 21.92 | w | |||||||||||||
5 | Clayton Boyce Clayton Boyce | USA | 22.06 | w | |||||||||||||
Finale F 15.4. Vind: +2.1 | 15.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Ashton Allen Ashton Allen ('02) | 02 | USA | 20.85 | w | ||||||||||||
2 | Dennis Phillips Dennis Phillips | USA | 21.37 | w | |||||||||||||
3 | Declan Rustay Declan Rustay | 00 | USA | 21.40 | w | ||||||||||||
4 | George Monroe George Monroe | USA | 21.50 | w | |||||||||||||
5 | Daquan Berry Daquan Berry | 00 | CAN | 21.60 | w | ||||||||||||
6 | Trent Stimac Trent Stimac | USA | 21.68 | w | |||||||||||||
7 | Dorien Simon Dorien Simon | USA | 21.71 | w | |||||||||||||
8 | Samir Williams Samir Williams | 00 | GBR | 22.11 | w | ||||||||||||
Finale G 15.4. Vind: +2.1 | 15.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Connor Washington Connor Washington ('03) | 03 | USA | 20.89 | w | ||||||||||||
2 | Diego Aldo Pettorossi Diego Aldo Pettorossi ('97) | 97 | ITA | 20.90 | w | ||||||||||||
3 | Ellis Myles Ellis Myles | USA | 20.92 | w | |||||||||||||
4 | Brian Herron Brian Herron | 00 | USA | 21.28 | w | ||||||||||||
5 | David Foster David Foster ('03) | 03 | USA | 21.65 | w | ||||||||||||
6 | Brice Chabot Brice Chabot ('03) | 03 | USA | 21.72 | w | ||||||||||||
Finale H 15.4. Vind: +2.6 | 15.4. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Nicholas Ramey Nicholas Ramey ('01) | 01 | USA | 21.19 | w | ||||||||||||
2 | Ricky Johnson Ricky Johnson | USA | 21.42 | w | |||||||||||||
3 | Daniel Robinson Daniel Robinson | 00 | USA | 21.48 | w | ||||||||||||
4 | Cristian Moore Cristian Moore | 00 | USA | 21.55 | w | ||||||||||||
Jenoah McKiver Jenoah McKiver ('02) | 02 | USA | DNF | w | |||||||||||||
M 400 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Jonathan Jones Jonathan Jones ('99) | 99 | BAR | 45.30 | |||||||||||||
2 | Ismail Turner Ismail Turner ('01) | 01 | USA | 45.95 | SB | ||||||||||||
3 | Johnnie Blockburger Johnnie Blockburger ('02) | 02 | USA | 45.96 | SB | ||||||||||||
4 | Brian Herron Brian Herron | 00 | USA | 46.13 | SB | ||||||||||||
5 | Luguelín Santos Luguelín Santos ('92) | 92 | DOM | 46.32 | SB | ||||||||||||
6 | Valente Mendoza Valente Mendoza ('97) | 97 | MEX | 46.92 | SB | ||||||||||||
7 | Je'Von Hutchison Je'Von Hutchison ('92) | 92 | USA | 47.54 | SB | ||||||||||||
8 | Ricardo Dos Santos Ricardo Dos Santos ('94) | 94 | POR | 47.57 | |||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Justin Robinson Justin Robinson ('02) | 02 | USA | 45.81 | SB | ||||||||||||
2 | Jevon O'Bryant Jevon O'Bryant ('01) | 01 | USA | 46.00 | |||||||||||||
3 | Willington Wright Willington Wright | 00 | USA | 46.13 | |||||||||||||
4 | Nicholas Ramey Nicholas Ramey ('01) | 01 | USA | 46.32 | |||||||||||||
5 | Rikuya Ito Rikuya Ito ('98) | 98 | JPN | 46.49 | SB | ||||||||||||
6 | Brandon Battle Brandon Battle | USA | 46.79 | SB | |||||||||||||
7 | James Milholen James Milholen ('99) | 99 | USA | 46.93 | SB | ||||||||||||
Finale C 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Cameron Reynolds Cameron Reynolds | USA | 46.17 | ||||||||||||||
2 | Jovahn Williamson Jovahn Williamson ('99) | 99 | USA | 46.29 | |||||||||||||
3 | Dubem Amene Dubem Amene ('02) | 02 | NGR | 46.45 | |||||||||||||
4 | Braylen Brewer Braylen Brewer | USA | 46.48 | PB | |||||||||||||
5 | Trey Johnson Trey Johnson | 00 | USA | 47.04 | |||||||||||||
6 | Matthew Okonkwo Matthew Okonkwo | USA | 47.35 | ||||||||||||||
7 | Dubem Nwachukwu Dubem Nwachukwu | 00 | NGR | 47.47 | |||||||||||||
8 | Michael Ohioze Michael Ohioze ('95) | 95 | GBR | 48.02 | SB | ||||||||||||
Finale D 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Tyler Williams Tyler Williams ('98) | 98 | USA | 46.24 | PB | ||||||||||||
2 | Gamali Felix Gamali Felix ('99) | 99 | GRN | 46.50 | |||||||||||||
3 | Ellis Myles Ellis Myles | USA | 46.88 | SB | |||||||||||||
4 | Charles Sanders Charles Sanders | USA | 47.04 | PB | |||||||||||||
5 | Jason Thormo Jason Thormo | USA | 47.80 | SB | |||||||||||||
Finale E 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Myles Misener-Daley Myles Misener-Daley ('01) | 01 | CAN | 46.68 | SB | ||||||||||||
2 | Everett Steward Everett Steward | USA | 47.12 | ||||||||||||||
3 | Henry Larkin Henry Larkin | USA | 47.87 | ||||||||||||||
4 | Tyrell Valentine Tyrell Valentine ('99) | 99 | USA | 48.17 | |||||||||||||
5 | Zarik Brown Zarik Brown ('99) | 99 | USA | 48.27 | |||||||||||||
6 | Adrian Harris Adrian Harris | 00 | USA | 48.58 | |||||||||||||
Finale F 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Evan Mafilas Evan Mafilas ('99) | 99 | USA | 47.04 | SB | ||||||||||||
2 | Nizar Alarahshun Nizar Alarahshun ('99) | 99 | USA | 47.58 | PB | ||||||||||||
3 | Michael Roth Michael Roth ('02) | 02 | CAN | 47.76 | |||||||||||||
4 | Cody Roder Cody Roder | USA | 47.77 | =PB | |||||||||||||
5 | Logan Hasher Logan Hasher | USA | 48.20 | ||||||||||||||
6 | Camden Wheeler Camden Wheeler | USA | 48.26 | SB | |||||||||||||
Finale G 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Justin Lowe Justin Lowe | USA | 47.07 | PB | |||||||||||||
2 | Miles Zoltak Miles Zoltak | USA | 47.09 | PB | |||||||||||||
3 | Duncan Agyemang Duncan Agyemang ('93) | 93 | GHA | 47.66 | SB | ||||||||||||
4 | Ian Gilmore Ian Gilmore | USA | 47.87 | ||||||||||||||
5 | William Remkiewicz William Remkiewicz | USA | 48.12 | SB | |||||||||||||
6 | Azer Khelifa Azer Khelifa ('97) | 97 | CAN | 48.64 | SB | ||||||||||||
Finale H 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Leon Tafirenyika Leon Tafirenyika ('99) | 99 | ZIM | 47.24 | SB | ||||||||||||
2 | Sam Tudor Sam Tudor | USA | 47.55 | PB | |||||||||||||
3 | Phillip Anderson Phillip Anderson | USA | 47.94 | SB | |||||||||||||
M 800 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Tim Zepf Tim Zepf | USA | 1:47.46 | PB | |||||||||||||
2 | Miles Brown Miles Brown ('03) | 03 | USA | 1:48.04 | PB | ||||||||||||
3 | Cole Johnson Cole Johnson | USA | 1:48.24 | PB | |||||||||||||
4 | Darius Kipyego Darius Kipyego ('02) | 02 | USA | 1:48.36 | |||||||||||||
5 | Leroy Russell Leroy Russell ('01) | 01 | USA | 1:48.67 | PB | ||||||||||||
6 | Kieran Taylor Kieran Taylor | USA | 1:48.99 | SB | |||||||||||||
7 | Bashi Mosavel-Lo Bashi Mosavel-Lo ('99) | 99 | USA | 1:49.66 | SB | ||||||||||||
8 | Daniel Nixon Daniel Nixon ('98) | 98 | USA | 1:49.93 | SB | ||||||||||||
Cebastian Gentil Cebastian Gentil | 00 | USA | DNF | ||||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Sam Vandorpe Sam Vandorpe | 00 | USA | 1:48.23 | PB | ||||||||||||
2 | Alec Still Alec Still | USA | 1:48.90 | ||||||||||||||
3 | Jacob Rodin Jacob Rodin | USA | 1:49.75 | SB | |||||||||||||
4 | John Lester John Lester ('02) | 02 | USA | 1:50.30 | SB | ||||||||||||
5 | Antonio Abrego Antonio Abrego | USA | 1:50.70 | ||||||||||||||
6 | Dennis Mbuta Dennis Mbuta | USA | 1:50.79 | ||||||||||||||
7 | Abbas Abbkar Abbas Abbkar ('96) | 96 | USA | 1:52.44 | SB | ||||||||||||
Finale C 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Bobby Poynter Bobby Poynter | 00 | USA | 1:48.33 | PB | ||||||||||||
2 | Riley Bauer Riley Bauer | USA | 1:49.02 | PB | |||||||||||||
3 | Jadon Bartholomew Jadon Bartholomew ('01) | 01 | USA | 1:49.17 | PB | ||||||||||||
4 | Spencer Gudgel Spencer Gudgel ('99) | 99 | USA | 1:49.73 | |||||||||||||
5 | Peter Smith Peter Smith ('84) | 84 | USA | 1:50.07 | |||||||||||||
6 | Alex Scales Alex Scales | USA | 1:50.07 | SB | |||||||||||||
7 | Ethan Carney Ethan Carney | USA | 1:54.10 | SB | |||||||||||||
Armando Bryson Armando Bryson | USA | DNF | |||||||||||||||
Finale D 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Tanner Maier Tanner Maier | USA | 1:49.52 | ||||||||||||||
2 | Henry Johnson Henry Johnson ('02) | 02 | GBR | 1:50.46 | |||||||||||||
3 | Chris Bianchini Chris Bianchini | USA | 1:50.74 | PB | |||||||||||||
4 | Curtis Threlkeld Curtis Threlkeld | USA | 1:50.83 | SB | |||||||||||||
5 | Tanner Anderson Tanner Anderson | 00 | USA | 1:51.34 | PB | ||||||||||||
Finale E 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Nick Nowlen Nick Nowlen | USA | 1:51.19 | ||||||||||||||
2 | Christian Gilmore Christian Gilmore | USA | 1:51.24 | SB | |||||||||||||
3 | Kai Wingo Kai Wingo | USA | 1:51.97 | SB | |||||||||||||
4 | Max Spence Max Spence | USA | 1:52.18 | ||||||||||||||
5 | David Thompson David Thompson | USA | 1:54.51 | ||||||||||||||
6 | Garrett Blenkush Garrett Blenkush | USA | 1:55.14 | ||||||||||||||
Finale F 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Ben Andrew Micallef Ben Andrew Micallef ('99) | 99 | MLT | 1:51.26 | |||||||||||||
2 | Jackson Storey Jackson Storey | USA | 1:51.49 | SB | |||||||||||||
3 | Ricardo Banks Ricardo Banks | USA | 1:51.74 | SB | |||||||||||||
4 | Jonathon Groendyk Jonathon Groendyk | USA | 1:52.08 | ||||||||||||||
5 | Owen Likins Owen Likins | USA | 1:52.24 | SB | |||||||||||||
6 | Scott Spaanstra Scott Spaanstra | USA | 1:52.29 | SB | |||||||||||||
7 | Jason Dolan Jason Dolan | USA | 1:52.73 | SB | |||||||||||||
Finale G 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Evan Gonzalez Evan Gonzalez | USA | 1:52.14 | ||||||||||||||
2 | Jonathan Pfeiffer Jonathan Pfeiffer | USA | 1:52.30 | ||||||||||||||
3 | William Merrick William Merrick ('03) | 03 | USA | 1:52.58 | |||||||||||||
4 | Adam Mason Adam Mason ('03) | 03 | USA | 1:52.59 | |||||||||||||
5 | Jesus Nichol Jesus Nichol | USA | 1:52.82 | PB | |||||||||||||
6 | Keiser Freetly Keiser Freetly | USA | 1:54.05 | ||||||||||||||
M 1500 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Garrett MacQuiddy Garrett MacQuiddy | USA | 3:44.36 | ||||||||||||||
2 | Carlos Andrés San Martín Carlos Andrés San Martín ('93) | 93 | COL | 3:45.18 | SB | ||||||||||||
3 | Devin Vallejo Devin Vallejo | USA | 3:47.41 | SB | |||||||||||||
4 | Anthony Dekraker Anthony Dekraker | 00 | USA | 3:47.66 | PB | ||||||||||||
5 | Israel Tinajero Israel Tinajero ('02) | 02 | MEX | 3:48.20 | SB | ||||||||||||
6 | Estanislao Nicolas Ruiz Estanislao Nicolas Ruiz | 00 | ESP | 3:48.34 | PB | ||||||||||||
7 | Liam Conway Liam Conway | USA | 3:50.28 | SB | |||||||||||||
8 | David Principe David Principe ('98) | 98 | USA | 3:50.61 | SB | ||||||||||||
9 | Cole Sawires Yager Cole Sawires Yager | USA | 3:56.44 | ||||||||||||||
10 | Camilo Andres Camilo Andres ('95) | 95 | COL | 3:56.87 | |||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Michael Vernau Michael Vernau | USA | 3:50.93 | PB | |||||||||||||
2 | Joshua Schumacher Joshua Schumacher ('99) | 99 | USA | 3:51.44 | SB | ||||||||||||
3 | Paul Sherrill Paul Sherrill | USA | 3:52.09 | PB | |||||||||||||
4 | TJ Gregg TJ Gregg | USA | 3:52.45 | PB | |||||||||||||
5 | Kirk Zuber Kirk Zuber | USA | 3:53.80 | ||||||||||||||
6 | Nolan Hickey Nolan Hickey | USA | 3:54.77 | PB | |||||||||||||
7 | Zach Garey Zach Garey | USA | 3:55.50 | PB | |||||||||||||
8 | Elijah Ocegueda Elijah Ocegueda | USA | 3:59.11 | ||||||||||||||
9 | Shane Ely Shane Ely | USA | 3:59.36 | SB | |||||||||||||
M 5000 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | George Kusche George Kusche ('98) | 98 | RSA | 13:42.28 | |||||||||||||
2 | Abdihamid Nur Abdihamid Nur ('97) | 97 | USA | 13:42.31 | SB | ||||||||||||
3 | Drew Bosley Drew Bosley | 00 | USA | 13:42.32 | PB | ||||||||||||
4 | Nico Young Nico Young ('02) | 02 | USA | 13:42.32 | SB | ||||||||||||
5 | Afeworki Zeru Afeworki Zeru ('97) | 97 | USA | 13:44.58 | PB | ||||||||||||
6 | Ryan Johnson Ryan Johnson ('01) | 01 | USA | 13:45.23 | PB | ||||||||||||
7 | Nicholas Russell Nicholas Russell | USA | 13:46.22 | PB | |||||||||||||
8 | Florian Le Pallec Florian Le Pallec ('99) | 99 | FRA | 13:46.32 | SB | ||||||||||||
9 | Alberto Gonzalez Mindez Alberto Gonzalez Mindez ('96) | 96 | GUA | 13:48.54 | SB | ||||||||||||
10 | Zach Litoff Zach Litoff ('99) | 99 | USA | 13:53.06 | PB | ||||||||||||
11 | Clement Duigou Clement Duigou ('96) | 96 | FRA | 13:53.28 | PB | ||||||||||||
12 | Loic Scomparin Loic Scomparin ('01) | 01 | FRA | 13:56.65 | SB | ||||||||||||
13 | Caleb Webb Caleb Webb ('97) | 97 | USA | 13:58.44 | SB | ||||||||||||
14 | Peter Herold Peter Herold | 00 | USA | 13:59.24 | PB | ||||||||||||
15 | Luke Julian Luke Julian | USA | 14:08.72 | SB | |||||||||||||
16 | Craig Lautenslager Craig Lautenslager ('93) | 93 | NZL | 14:16.55 | SB | ||||||||||||
17 | Meikael Beaudoin Rousseau Meikael Beaudoin Rousseau | 00 | USA | 14:34.03 | SB | ||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Oli Raimond Oli Raimond ('01) | 01 | AUS | 13:57.56 | PB | ||||||||||||
2 | Ian Twyman Ian Twyman | USA | 13:58.66 | PB | |||||||||||||
3 | Chandler Gibbens Chandler Gibbens | USA | 13:59.81 | PB | |||||||||||||
4 | Scott Maison Scott Maison | USA | 14:00.14 | PB | |||||||||||||
5 | Sean Maison Sean Maison | USA | 14:00.14 | PB | |||||||||||||
6 | Dennis Kipngeno Dennis Kipngeno | USA | 14:00.98 | PB | |||||||||||||
7 | Zachary Stewart Zachary Stewart | USA | 14:01.09 | PB | |||||||||||||
8 | Daniel Abdala Daniel Abdala | USA | 14:01.93 | PB | |||||||||||||
9 | Ethan Marshall Ethan Marshall | USA | 14:02.22 | PB | |||||||||||||
10 | Luke Combs Luke Combs | USA | 14:02.89 | ||||||||||||||
11 | Duncan Fuehne Duncan Fuehne | USA | 14:04.32 | PB | |||||||||||||
12 | Steven Goldy Steven Goldy | USA | 14:08.87 | PB | |||||||||||||
13 | Jeff Lautenslager Jeff Lautenslager ('96) | 96 | NZL | 14:11.21 | SB | ||||||||||||
14 | Reece Smith Reece Smith ('01) | 01 | USA | 14:12.94 | PB | ||||||||||||
15 | Albert Steiner Albert Steiner | USA | 14:20.94 | PB | |||||||||||||
16 | Travis Feeny Travis Feeny | USA | 14:27.78 | ||||||||||||||
17 | Jesus Alvarado Jesus Alvarado | USA | 14:33.24 | ||||||||||||||
18 | Mason Norman Mason Norman | USA | 14:36.28 | ||||||||||||||
Will Landowne Will Landowne | USA | DNF | |||||||||||||||
M 10000 m 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Said Mechaal Said Mechaal ('98) | 98 | ESP | 28:45.98 | PB | ||||||||||||
2 | Matthew Richtman Matthew Richtman | USA | 28:46.43 | PB | |||||||||||||
3 | Dallin Leatham Dallin Leatham | USA | 28:47.43 | PB | |||||||||||||
4 | Alex Phillip Alex Phillip | USA | 28:48.88 | PB | |||||||||||||
5 | Nadir Yusuf Nadir Yusuf ('97) | 97 | USA | 29:03.05 | PB | ||||||||||||
6 | Davin Thompson Davin Thompson | USA | 29:03.50 | PB | |||||||||||||
7 | Mason Brown Mason Brown | USA | 29:05.05 | PB | |||||||||||||
8 | Aaron Leavens Aaron Leavens | USA | 29:18.10 | PB | |||||||||||||
9 | Merga Gemeda Merga Gemeda | USA | 29:18.51 | PB | |||||||||||||
10 | Justin Hartshorn Justin Hartshorn | USA | 29:19.20 | PB | |||||||||||||
11 | Victor de Magalhães Castro Neiva Victor de Magalhães Castro Neiva ('01) | 01 | BRA | 29:19.34 | PB | ||||||||||||
12 | Ben Olson Ben Olson | USA | 29:19.84 | PB | |||||||||||||
13 | Blake Buysse Blake Buysse | USA | 29:22.49 | PB | |||||||||||||
14 | Myles Bach Myles Bach | USA | 29:23.64 | PB | |||||||||||||
15 | Toby Gualter Toby Gualter | 00 | NZL | 29:24.57 | PB | ||||||||||||
16 | Andrew Kaye Andrew Kaye | USA | 29:25.88 | PB | |||||||||||||
17 | Hector Pagan Hector Pagan ('01) | 01 | PUR | 29:27.26 | PB | ||||||||||||
18 | Jamie Dailey Jamie Dailey | USA | 29:28.87 | PB | |||||||||||||
19 | Joseph Minor-Williams Joseph Minor-Williams | USA | 29:37.73 | ||||||||||||||
20 | Ethan Cannon Ethan Cannon | USA | 29:38.73 | PB | |||||||||||||
21 | Benjamin White Benjamin White | USA | 29:42.33 | PB | |||||||||||||
22 | John Kavulich John Kavulich | USA | 29:44.64 | PB | |||||||||||||
23 | Zac Jacklin Zac Jacklin | USA | 29:50.81 | PB | |||||||||||||
24 | Chandler Underwood Chandler Underwood ('97) | 97 | USA | 29:52.29 | PB | ||||||||||||
25 | Matias Reynagas Matias Reynagas ('02) | 02 | ARG | 29:52.80 | |||||||||||||
26 | Alex Helmuth Alex Helmuth | USA | 29:54.83 | PB | |||||||||||||
27 | Andrew Hylen Andrew Hylen | USA | 29:58.96 | SB | |||||||||||||
28 | Zach Erikson Zach Erikson | USA | 30:06.03 | PB | |||||||||||||
29 | Matthew Watkins Matthew Watkins | USA | 30:06.12 | SB | |||||||||||||
30 | Daniel Harrigan-Cota Daniel Harrigan-Cota | USA | 30:17.05 | ||||||||||||||
31 | Stephen Steinberg Stephen Steinberg | USA | 30:17.75 | PB | |||||||||||||
32 | Henry Klitzke Henry Klitzke ('99) | 99 | USA | 30:18.70 | SB | ||||||||||||
33 | Luis Chavez Luis Chavez | USA | 30:22.07 | PB | |||||||||||||
34 | Zachary Van Houten Zachary Van Houten ('03) | 03 | USA | 30:43.78 | |||||||||||||
35 | Roosevelt Cook Roosevelt Cook ('79) | 79 | USA | 30:49.82 | SB | ||||||||||||
36 | Max Milarvie Max Milarvie ('99) | 99 | GBR | 30:52.48 | SB | ||||||||||||
37 | Dominic Morganti Dominic Morganti | USA | 31:29.75 | PB | |||||||||||||
Noah Hufnagel Noah Hufnagel ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||||
Thomas Nobbs Thomas Nobbs ('99) | 99 | CAN | DNF | ||||||||||||||
James Gedris James Gedris | 00 | USA | DNF | ||||||||||||||
M 3000 m forh. 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Kenneth Rooks Kenneth Rooks | USA | 8:32.75 | PB | |||||||||||||
2 | Zach Perrin Zach Perrin ('95) | 95 | USA | 8:38.90 | PB | ||||||||||||
3 | Reece Smith Reece Smith ('01) | 01 | USA | 8:39.09 | PB | ||||||||||||
4 | Julius Diehr Julius Diehr | USA | 8:42.73 | PB | |||||||||||||
5 | Sam Affolder Sam Affolder | 00 | USA | 8:43.95 | PB | ||||||||||||
6 | Bronson Winter Bronson Winter | USA | 8:53.17 | ||||||||||||||
7 | Ben Hogan Ben Hogan | USA | 8:55.31 | SB | |||||||||||||
8 | Caleb Futter Caleb Futter | USA | 9:00.83 | ||||||||||||||
9 | Ieuan Thomas Ieuan Thomas ('89) | 89 | GBR | 9:01.58 | SB | ||||||||||||
10 | Austin Remick Austin Remick | USA | 9:10.31 | ||||||||||||||
11 | Sam Griffith Sam Griffith | USA | 9:16.27 | ||||||||||||||
Kale Adams Kale Adams ('96) | 96 | AUS | DNF | ||||||||||||||
Finale B 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Cole Dinsdale Cole Dinsdale ('98) | 98 | CAN | 8:44.05 | PB | ||||||||||||
2 | Dawson Besst Dawson Besst | USA | 8:47.29 | PB | |||||||||||||
3 | Thomas Chaston Thomas Chaston | GBR | 8:48.04 | PB | |||||||||||||
4 | Quinn Gallagher Quinn Gallagher | USA | 8:51.37 | PB | |||||||||||||
5 | Ben Arens Ben Arens | USA | 8:54.68 | PB | |||||||||||||
6 | Jack Beaumont Jack Beaumont ('97) | 97 | NZL | 8:56.79 | SB | ||||||||||||
7 | Aidan Boyle Aidan Boyle | 00 | USA | 8:56.88 | SB | ||||||||||||
8 | Dylan Urich Dylan Urich ('02) | 02 | CAN | 8:57.17 | PB | ||||||||||||
9 | Michael Vernau Michael Vernau | USA | 8:57.59 | PB | |||||||||||||
10 | Cooper Laird Cooper Laird | USA | 8:58.07 | PB | |||||||||||||
11 | Jeret Gillingham Jeret Gillingham | USA | 8:59.42 | SB | |||||||||||||
12 | Lars Mitchel Lars Mitchel | USA | 8:59.87 | SB | |||||||||||||
13 | Joseph Dicke Joseph Dicke | USA | 9:00.89 | PB | |||||||||||||
14 | Mark Crandall Mark Crandall | USA | 9:02.70 | ||||||||||||||
15 | Albert Steiner Albert Steiner | USA | 9:03.37 | SB | |||||||||||||
16 | Conant Smith Conant Smith | USA | 9:03.58 | PB | |||||||||||||
17 | Macauley Franks Macauley Franks | USA | 9:08.31 | ||||||||||||||
19 | Gus Harquail Gus Harquail | USA | 9:20.57 | PB | |||||||||||||
Finale C 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Solomon Costa Solomon Costa | USA | 8:50.93 | PB | |||||||||||||
2 | Max Wehrli Max Wehrli | USA | 8:56.00 | PB | |||||||||||||
3 | Murdoch McIntyre Murdoch McIntyre ('01) | 01 | NZL | 8:56.91 | PB | ||||||||||||
4 | Jonathan Chung Jonathan Chung | USA | 9:00.64 | PB | |||||||||||||
5 | Josh Becker Josh Becker | USA | 9:07.34 | PB | |||||||||||||
6 | Cooper West Cooper West | USA | 9:08.00 | PB | |||||||||||||
7 | Linus Vennemann Linus Vennemann | 00 | GER | 9:12.90 | SB | ||||||||||||
8 | Michael Schwinghamer Michael Schwinghamer | USA | 9:14.77 | SB | |||||||||||||
10 | Cooper McCarthy Cooper McCarthy | USA | 9:23.27 | ||||||||||||||
Finale D 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Cullen McEachern Cullen McEachern | USA | 8:59.42 | PB | |||||||||||||
2 | Seth Bruxvoort Seth Bruxvoort | USA | 8:56.42 | PB | |||||||||||||
3 | Jacob Francis Jacob Francis | USA | 8:57.91 | PB | |||||||||||||
4 | Kelvin Bungei Kelvin Bungei | KEN | 8:51.71 | PB | |||||||||||||
5 | Lucas Caminiti Lucas Caminiti | USA | 9:03.84 | PB | |||||||||||||
6 | Brady Grant Brady Grant ('99) | 99 | USA | 9:06.39 | |||||||||||||
7 | Jack Spamer Jack Spamer ('02) | 02 | USA | 9:09.57 | |||||||||||||
11 | Saba Khvichava Saba Khvichava | 00 | GEO | 9:52.54 | |||||||||||||
Finale E 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Payton Smith Payton Smith | USA | 9:04.42 | PB | |||||||||||||
2 | Dustin Macuiba Dustin Macuiba | USA | 9:07.35 | PB | |||||||||||||
3 | Ian Pierson Ian Pierson | USA | 9:07.84 | PB | |||||||||||||
4 | Jack Pendergast Jack Pendergast ('02) | 02 | USA | 9:09.55 | PB | ||||||||||||
5 | Paulo De Jesus Gomez Paulo De Jesus Gomez ('04) | 04 | CRC | 9:09.63 | NU20R | ||||||||||||
6 | Bailey Smith Bailey Smith | USA | 9:09.65 | PB | |||||||||||||
7 | Connor White Connor White | USA | 9:11.15 | PB | |||||||||||||
8 | Sam Fulbright Sam Fulbright | USA | 9:11.56 | PB | |||||||||||||
9 | Josh Rodgers Josh Rodgers | USA | 9:12.40 | PB | |||||||||||||
10 | Ben Anteau Ben Anteau ('03) | 03 | USA | 9:14.26 | PB | ||||||||||||
12 | Daniel Vaca Daniel Vaca | USA | 9:17.79 | PB | |||||||||||||
14 | Jaxon Mackie Jaxon Mackie | CAN | 9:21.23 | ||||||||||||||
16 | Christoph Wallner Christoph Wallner ('97) | 97 | GER | 9:30.08 | |||||||||||||
M 110 m hæk 16.4. Vind: -1.4 Finale A Finale | 16.4. | Vind: -1.4 | |||||||||||||||
1 | Phillip Lemonious Phillip Lemonious ('98) | 98 | JAM | 13.56 | SB | ||||||||||||
2 | Louis Rollins Louis Rollins ('96) | 96 | USA | 13.69 | |||||||||||||
3 | Joshua Zeller Joshua Zeller | 00 | GBR | 13.71 | |||||||||||||
4 | Tade Ojora Tade Ojora ('99) | 99 | GBR | 13.77 | |||||||||||||
5 | Bashiru Abdullahi Bashiru Abdullahi ('97) | 97 | NGR | 13.83 | SB | ||||||||||||
6 | De'vion Wilson De'vion Wilson | 00 | USA | 14.00 | |||||||||||||
7 | Max Hairston Max Hairston ('94) | 94 | USA | 14.05 | |||||||||||||
8 | Josh Braverman Josh Braverman ('98) | 98 | USA | 14.24 | |||||||||||||
9 | Grant Conway Grant Conway | 00 | USA | 14.35 | |||||||||||||
Indledende heats | 15.4. | ||||||||||||||||
Indledende 1 15.4. Vind: +1.2 | 15.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Tade Ojora Tade Ojora ('99) | 99 | GBR | 13.76 | |||||||||||||
2 | Louis Rollins Louis Rollins ('96) | 96 | USA | 13.88 | |||||||||||||
3 | Jamal January Jamal January | USA | 14.15 | ||||||||||||||
4 | Nnamdi Onwaeze Nnamdi Onwaeze | USA | 14.35 | PB | |||||||||||||
5 | Cameron Harris Cameron Harris ('01) | 01 | USA | 14.42 | PB | ||||||||||||
6 | Shaka Bogan Shaka Bogan | USA | 14.43 | ||||||||||||||
Indledende 2 15.4. Vind: +1.7 | 15.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Joshua Zeller Joshua Zeller | 00 | GBR | 13.70 | |||||||||||||
2 | Ryan Fields Ryan Fields | 00 | USA | 13.92 | PB | ||||||||||||
3 | DJ Akindele DJ Akindele ('96) | 96 | USA | 13.93 | SB | ||||||||||||
4 | Bret Dannis Bret Dannis | USA | 14.01 | ||||||||||||||
5 | Will Mundy Will Mundy | USA | 14.25 | PB | |||||||||||||
6 | Jonathan Birchman Jonathan Birchman ('01) | 01 | USA | 14.54 | SB | ||||||||||||
Indledende 3 15.4. Vind: +1.7 | 15.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Josh Braverman Josh Braverman ('98) | 98 | USA | 14.00 | |||||||||||||
2 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 14.03 | |||||||||||||
3 | TJ Caldwell TJ Caldwell | USA | 14.18 | ||||||||||||||
4 | Matthew Lewis-Banks Matthew Lewis-Banks ('99) | 99 | USA | 14.22 | |||||||||||||
5 | Brevin Sims Brevin Sims ('01) | 01 | USA | 14.40 | |||||||||||||
6 | Matt Cohen Matt Cohen | USA | 14.71 | ||||||||||||||
7 | Shareez Hamm Shareez Hamm ('98) | 98 | USA | 14.72 | SB | ||||||||||||
Indledende 4 15.4. Vind: +2.1 | 15.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Bashiru Abdullahi Bashiru Abdullahi ('97) | 97 | NGR | 13.65 | w | ||||||||||||
2 | Gratt Reed Gratt Reed | USA | 13.91 | w | |||||||||||||
3 | Job Mayhue Job Mayhue | 00 | USA | 14.04 | w | ||||||||||||
4 | Ketavion Humber Ketavion Humber ('99) | 99 | USA | 14.09 | w | ||||||||||||
5 | Philip Hundl Philip Hundl | USA | 14.76 | w | |||||||||||||
Jamar Marshall Jamar Marshall ('01) | 01 | USA | DNF | w | |||||||||||||
Indledende 5 15.4. Vind: -0.7 | 15.4. | Vind: -0.7 | |||||||||||||||
1 | Phillip Lemonious Phillip Lemonious ('98) | 98 | JAM | 13.70 | SB | ||||||||||||
2 | Max Hairston Max Hairston ('94) | 94 | USA | 13.85 | |||||||||||||
3 | De'vion Wilson De'vion Wilson | 00 | USA | 13.88 | |||||||||||||
4 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 14.16 | |||||||||||||
5 | Charles Kelly Charles Kelly | USA | 14.20 | ||||||||||||||
6 | Devontae Ford Devontae Ford ('03) | 03 | USA | 14.26 | PB | ||||||||||||
7 | Zach Extine Zach Extine | USA | 14.61 | ||||||||||||||
8 | Liam Anderson Liam Anderson | USA | 14.96 | ||||||||||||||
Indledende 6 15.4. Vind: +2.0 | 15.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Grant Conway Grant Conway | 00 | USA | 14.15 | |||||||||||||
2 | Ke'von Holder Ke'von Holder | USA | 14.24 | ||||||||||||||
3 | Alessio Sommacal Alessio Sommacal ('01) | 01 | ITA | 14.25 | |||||||||||||
4 | Joseph Anderson Joseph Anderson ('99) | 99 | USA | 14.30 | |||||||||||||
5 | Pierre Lear Pierre Lear | USA | 14.32 | ||||||||||||||
6 | Micah Hairston Micah Hairston | 00 | USA | 14.44 | |||||||||||||
M 400 m hæk 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Quivell Jordan Quivell Jordan ('99) | 99 | USA | 49.66 | =PB | ||||||||||||
2 | Drake Schneider Drake Schneider ('99) | 99 | USA | 50.07 | PB | ||||||||||||
3 | Gabriele Montefalcone Gabriele Montefalcone ('97) | 97 | ITA | 50.19 | |||||||||||||
4 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 50.32 | SB | ||||||||||||
5 | Rivaldo Leacock Rivaldo Leacock ('98) | 98 | BAR | 50.35 | PB | ||||||||||||
6 | Cass Elliott Cass Elliott | 00 | USA | 51.83 | |||||||||||||
7 | Austin Lietz Austin Lietz ('98) | 98 | USA | 54.06 | |||||||||||||
8 | David Tayo Olowookere David Tayo Olowookere | 00 | NGR | 54.76 | |||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Ryan Fields Ryan Fields | 00 | USA | 51.47 | |||||||||||||
2 | Will Mundy Will Mundy | USA | 51.54 | SB | |||||||||||||
3 | Aaron Mccoy Aaron Mccoy | USA | 51.59 | ||||||||||||||
4 | Julien Kentrell Gillum Julien Kentrell Gillum ('98) | 98 | USA | 52.09 | |||||||||||||
5 | Phillip Jefferson Phillip Jefferson | USA | 53.28 | ||||||||||||||
6 | Drake Woody Drake Woody ('02) | 02 | USA | 53.34 | |||||||||||||
7 | Calvin Wilson Calvin Wilson | USA | 53.80 | ||||||||||||||
8 | Reid Pierzinski Reid Pierzinski | USA | 54.32 | ||||||||||||||
Finale C 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Robert Williams Robert Williams | USA | 51.56 | PB | |||||||||||||
2 | Timor Barrett Timor Barrett ('98) | 98 | JAM | 51.93 | SB | ||||||||||||
3 | Raymonte Dow Raymonte Dow ('99) | 99 | USA | 51.97 | |||||||||||||
4 | Garrett Nelson Garrett Nelson | USA | 51.98 | ||||||||||||||
5 | Nathan Farrell Nathan Farrell ('02) | 02 | USA | 51.99 | |||||||||||||
6 | Jimmy Harkelroad Jimmy Harkelroad | USA | 52.17 | SB | |||||||||||||
7 | Riley Baker Riley Baker | USA | 53.26 | ||||||||||||||
Finale D 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Jonathan Birchman Jonathan Birchman ('01) | 01 | USA | 51.93 | |||||||||||||
2 | Devontae Ford Devontae Ford ('03) | 03 | USA | 52.06 | PB | ||||||||||||
3 | Jared McAlvey Jared McAlvey ('01) | 01 | USA | 52.54 | |||||||||||||
4 | Shareez Hamm Shareez Hamm ('98) | 98 | USA | 52.69 | SB | ||||||||||||
5 | William Sornberger William Sornberger | USA | 52.95 | ||||||||||||||
6 | La'a Aiu La'a Aiu | USA | 52.95 | ||||||||||||||
7 | DJ Akindele DJ Akindele ('96) | 96 | USA | 53.34 | SB | ||||||||||||
Finale E 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Matthew Wilkinson Matthew Wilkinson ('03) | 03 | USA | 51.96 | PB | ||||||||||||
2 | Joseph Anderson Joseph Anderson ('99) | 99 | USA | 52.99 | PB | ||||||||||||
3 | Joseph Monti Joseph Monti | USA | 53.72 | PB | |||||||||||||
Finale F 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Matt Cohen Matt Cohen | USA | 52.74 | ||||||||||||||
2 | Josh Knutson Josh Knutson | USA | 53.21 | SB | |||||||||||||
3 | Kellen Monestime Kellen Monestime ('99) | 99 | USA | 53.27 | |||||||||||||
4 | Darek Hackett Darek Hackett | USA | 53.55 | ||||||||||||||
5 | Jaden Jackson Jaden Jackson | USA | 53.68 | ||||||||||||||
6 | Jaelen Craft Jaelen Craft | USA | 54.52 | ||||||||||||||
7 | Drew Lewison Drew Lewison | USA | 54.71 | SB | |||||||||||||
M Højdespring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Marcus Gelpi Marcus Gelpi ('02) | 02 | PUR | 2.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jake Grimsman Jake Grimsman | 00 | USA | 2.10 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Joren McKeever Joren McKeever | USA | 2.10 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Marcus Monroe Marcus Monroe | USA | 2.10 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Cassidy Henshaw Cassidy Henshaw | USA | 2.10 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jeremy Cody Jeremy Cody | 00 | USA | 2.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jake Hall Jake Hall | USA | 2.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Shallamar Poole Shallamar Poole | USA | 2.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Blake Morgan Blake Morgan | USA | 2.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Deveyon Brown Deveyon Brown | USA | 2.05 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Collin Schulz Collin Schulz | USA | 2.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jalan Rivers Jalan Rivers ('03) | 03 | USA | 2.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Aaron Kim Aaron Kim ('03) | 03 | USA | 2.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kyle Jankans Kyle Jankans ('01) | 01 | USA | 2.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Sam Hurley Sam Hurley | USA | 2.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Luke Winder Luke Winder ('95) | 95 | USA | 5.60 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
1 | Daniel Palacio Daniel Palacio ('01) | 01 | COL | 5.15 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
1 | Ethan Gardner Ethan Gardner | USA | 5.15 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Shingo Sawa Shingo Sawa ('96) | 96 | JPN | 5.50 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Caleb Witsken Caleb Witsken ('97) | 97 | USA | 5.50 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Garrett Brown Garrett Brown | USA | 5.15 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Caleb Pouliot Caleb Pouliot | USA | 5.05 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Tate Curran Tate Curran ('99) | 99 | USA | 5.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Carson Dittel Carson Dittel | USA | 5.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Antonio Ruiz Antonio Ruiz ('96) | 96 | MEX | 5.50 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kobe Babin Kobe Babin ('02) | 02 | USA | 5.15 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Lucas Tailin Lucas Tailin | USA | 4.90 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Eerik Haamer Eerik Haamer ('01) | 01 | EST | 5.35 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | JT Herrscher JT Herrscher | 00 | USA | 5.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Andrew Barlow Andrew Barlow ('97) | 97 | USA | 4.90 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Christyan Sampy Christyan Sampy | USA | 5.35 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jacob Englar Jacob Englar | USA | 5.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Caiden Macktinger Caiden Macktinger | USA | 4.90 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Nathan Hiett Nathan Hiett ('94) | 94 | USA | 5.35 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Tre Young Tre Young ('03) | 03 | USA | 5.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Tanner Kippes Tanner Kippes | USA | 4.90 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Audie Wyatt Audie Wyatt ('96) | 96 | USA | 5.35 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Nathan Burnett Nathan Burnett | USA | 5.00 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Ernesto Collazo Ernesto Collazo | 00 | PUR | 4.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jorge Luna Jorge Luna ('96) | 96 | MEX | 5.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Connor Boenig Connor Boenig | USA | 4.85 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Garrett Silva Garrett Silva | USA | 4.75 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Hunter Kasprzyk Hunter Kasprzyk | USA | 4.75 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Harrison Canfield Harrison Canfield | USA | 4.75 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | James Steyn James Steyn ('99) | 99 | NZL | 5.20 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Hunter Garretson Hunter Garretson ('02) | 02 | USA | 5.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Henry Sheldon Henry Sheldon ('02) | 02 | USA | 4.85 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Ben Percefull Ben Percefull | USA | 4.85 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Michael Chadwick Michael Chadwick ('99) | 99 | USA | 4.85 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | J Kai Yamafuji J Kai Yamafuji | USA | 4.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Robert Postell Robert Postell | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Benjamin Charlebois Benjamin Charlebois | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tyler John Burns Tyler John Burns | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jacob Kauffman Jacob Kauffman | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Matteo Madrassi Matteo Madrassi ('99) | 99 | ITA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kyle Brown Kyle Brown ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Rhett Nelson Rhett Nelson ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Itamar Basteker Itamar Basteker ('95) | 95 | ISR | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Max Manson Max Manson | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Warren Miller Warren Miller | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Garrett Starkey Garrett Starkey ('93) | 93 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Chris Pillow Chris Pillow ('93) | 93 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Marshall Faurot Marshall Faurot | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Caleb Pouliot Caleb Pouliot | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Jalen Seals Jalen Seals ('98) | 98 | USA | 7.85 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | James Carter James Carter | 00 | USA | 7.81 | +1.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Reinaldo Rodrigues Reinaldo Rodrigues | 00 | BRA | 7.73 | w | +4.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | 7.73 | w | +4.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jathan Belaire Jathan Belaire | USA | 7.70 | +2.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jalyn Jackson Jalyn Jackson ('99) | 99 | USA | 7.69 | w | +3.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Christian Wood Christian Wood | USA | 7.62 | +1.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jack Turner Jack Turner ('01) | 01 | GBR | 7.52 | w | +3.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jamal January Jamal January | USA | 7.49 | +1.7 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Zach Beltz Zach Beltz | USA | 7.46 | +1.7 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Solomon Washington Solomon Washington | USA | 7.41 | w | +3.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | David Ajama David Ajama ('01) | 01 | USA | 7.38 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Mason Mangum Mason Mangum | USA | 7.26 | w | +2.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Benjamin Okafor Benjamin Okafor | USA | 7.13 | +0.6 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Cloud Masibhera Cloud Masibhera | ZIM | 7.05 | w | +3.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Daniel Mboyo Daniel Mboyo | USA | 6.96 | +0.9 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Travion Phillips Travion Phillips | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Christie Le Roux Christie Le Roux | 00 | RSA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Pierce LaCoste Pierce LaCoste | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Henry Kiner Henry Kiner ('01) | 01 | USA | 16.36 | 0.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Mathieu Kabwakantanda Tshani Mathieu Kabwakantanda Tshani ('97) | 97 | FRA | 16.10 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Yacouba Gnacko Yacouba Gnacko ('98) | 98 | FRA | 15.77 | +1.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Grant Szalek Grant Szalek ('98) | 98 | AUS | 15.45 | w | +2.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Myles Massie Myles Massie | USA | 15.43 | +2.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Dylan James Dylan James ('02) | 02 | AUS | 15.36 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | David Ajama David Ajama ('01) | 01 | USA | 15.13 | +0.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Stacy Brown Jr Stacy Brown Jr ('02) | 02 | USA | 15.08 | +0.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Bera Ajala Bera Ajala ('02) | 02 | GBR | 14.96 | +0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jonah Tactay Jonah Tactay ('01) | 01 | USA | 14.92 | +1.0 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Enoch Antwi Enoch Antwi | USA | 14.75 | w | +2.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Namir Hemphill Namir Hemphill | USA | 14.73 | -0.9 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Isaiah Shaw Isaiah Shaw | USA | 14.62 | 0.0 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Zach Olenek Zach Olenek | USA | 14.55 | 0.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Dallas Wise Dallas Wise | 00 | USA | 14.41 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Keegan Zack Keegan Zack | USA | 14.27 | +1.3 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Onyekachi Ukaobasi Onyekachi Ukaobasi | USA | 14.18 | +1.9 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Cloud Masibhera Cloud Masibhera | ZIM | 13.95 | +0.8 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Glenn Mbamo Glenn Mbamo | USA | 13.88 | +1.0 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Solomon Washington Solomon Washington | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Andrew Liskowitz Andrew Liskowitz ('97) | 97 | USA | 20.56 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jalil Brewer Jalil Brewer ('98) | 98 | USA | 19.90 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Josh Johnson Josh Johnson ('99) | 99 | USA | 19.89 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jeff Duensing Jeff Duensing ('01) | 01 | USA | 18.86 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Trevor Otterdahl Trevor Otterdahl ('98) | 98 | USA | 18.36 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Patrick Piperi Patrick Piperi | 00 | USA | 18.28 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jake Porter Jake Porter | USA | 18.14 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jacob Wilson Jacob Wilson ('99) | 99 | USA | 17.99 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Ronald Grueso Ronald Grueso ('02) | 02 | COL | 17.29 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kvalifikation | 14.4. | ||||||||||||||||
Kval 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Josh Johnson Josh Johnson ('99) | 99 | USA | 19.79 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Andrew Liskowitz Andrew Liskowitz ('97) | 97 | USA | 19.58 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jalil Brewer Jalil Brewer ('98) | 98 | USA | 19.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Patrick Piperi Patrick Piperi | 00 | USA | 18.55 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jeff Duensing Jeff Duensing ('01) | 01 | USA | 18.47 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jake Porter Jake Porter | USA | 18.23 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jacob Wilson Jacob Wilson ('99) | 99 | USA | 18.21 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Trevor Otterdahl Trevor Otterdahl ('98) | 98 | USA | 18.17 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Ronald Grueso Ronald Grueso ('02) | 02 | COL | 18.03 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96) | 96 | DEN | 17.99 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Youssef Koudssi Youssef Koudssi ('01) | 01 | CAN | 17.51 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Elijah Barnes Elijah Barnes ('99) | 99 | USA | 17.46 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Elian Ahmar Elian Ahmar | 00 | USA | 17.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Dawson Ellingson Dawson Ellingson | USA | 17.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Dayne Gordien Dayne Gordien ('99) | 99 | USA | 16.96 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Quintin Lyons Quintin Lyons | USA | 16.80 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Zach Landa Zach Landa ('02) | 02 | USA | 16.77 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Noah Holm Noah Holm | USA | 16.56 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Aleks Khristov Aleks Khristov | 00 | BUL | 16.31 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Bradley Olysav Bradley Olysav | USA | 16.23 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Jacob Lopez Jacob Lopez | USA | 16.04 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Aiden Felty Aiden Felty ('01) | 01 | USA | 15.85 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Justin Wirtz Justin Wirtz | USA | 15.64 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Aidan Elbettar Aidan Elbettar ('02) | 02 | USA | 15.59 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
25 | Alejandro Sandoval-Guzman Alejandro Sandoval-Guzman | USA | 15.49 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
26 | Adam Leiva Adam Leiva | USA | 15.37 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Sam Liokumovich Sam Liokumovich | 00 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kyle Tsu Kyle Tsu | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Corey Moore Corey Moore ('01) | 01 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Ralford Mullings Ralford Mullings ('02) | 02 | JAM | 65.39 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Dallin Shurts Dallin Shurts ('96) | 96 | USA | 60.93 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Iffy Joyner Iffy Joyner ('99) | 99 | USA | 59.43 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Aleks Khristov Aleks Khristov | 00 | BUL | 57.48 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Aidan Elbettar Aidan Elbettar ('02) | 02 | USA | 56.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jakob Chamberlin Jakob Chamberlin | USA | 56.17 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ugonna Ikejiofor Ugonna Ikejiofor ('03) | 03 | USA | 56.07 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Eron Carter Eron Carter | USA | 56.01 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Josh Johnson Josh Johnson ('99) | 99 | USA | 54.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kvalifikation | 14.4. | ||||||||||||||||
Kval 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Ralford Mullings Ralford Mullings ('02) | 02 | JAM | 62.23 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Dallin Shurts Dallin Shurts ('96) | 96 | USA | 56.02 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Iffy Joyner Iffy Joyner ('99) | 99 | USA | 55.65 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Aidan Elbettar Aidan Elbettar ('02) | 02 | USA | 54.97 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Eron Carter Eron Carter | USA | 54.63 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ugonna Ikejiofor Ugonna Ikejiofor ('03) | 03 | USA | 54.35 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jakob Chamberlin Jakob Chamberlin | USA | 54.12 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Aleks Khristov Aleks Khristov | 00 | BUL | 53.84 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Josh Johnson Josh Johnson ('99) | 99 | USA | 53.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jordan Johnson Jordan Johnson ('01) | 01 | USA | 53.65 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Ian Schultz Ian Schultz | USA | 53.45 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Hayden Bullock Hayden Bullock ('01) | 01 | USA | 53.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Noah Holm Noah Holm | USA | 52.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Ronald Grueso Ronald Grueso ('02) | 02 | COL | 51.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Kyle Tsu Kyle Tsu | USA | 51.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Justin Wirtz Justin Wirtz | USA | 50.87 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Jared Freeman Jared Freeman | USA | 50.40 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Nick Hicks Nick Hicks | USA | 49.99 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Sean Stavinoha Sean Stavinoha | USA | 49.63 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | George Harris George Harris | USA | 49.57 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Jacob Hawkins Jacob Hawkins | USA | 48.57 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Samuel Woodley Samuel Woodley ('99) | 99 | GBR | 46.32 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
John Kolb John Kolb ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 16.4. Finale A Finale | 16.4. | ||||||||||||||||
1 | Rowan Hamilton Rowan Hamilton | 00 | CAN | 73.66 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ethan Katzberg Ethan Katzberg ('02) | 02 | CAN | 72.08 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Israel Oloyede Israel Oloyede ('99) | 99 | USA | 70.63 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Trey Knight Trey Knight ('02) | 02 | USA | 69.76 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Aimar-Genís Palma Aimar-Genís Palma ('99) | 99 | ESP | 67.75 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Christian Johnson Christian Johnson | 00 | USA | 66.48 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ivar Moisander Ivar Moisander | 00 | SWE | 65.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Trevor Otterdahl Trevor Otterdahl ('98) | 98 | USA | 65.54 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Evan Stork Evan Stork | USA | 65.18 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kvalifikation | 15.4. | ||||||||||||||||
Kval 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Rowan Hamilton Rowan Hamilton | 00 | CAN | 71.56 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Israel Oloyede Israel Oloyede ('99) | 99 | USA | 70.58 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ethan Katzberg Ethan Katzberg ('02) | 02 | CAN | 70.10 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Trey Knight Trey Knight ('02) | 02 | USA | 69.03 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Aimar-Genís Palma Aimar-Genís Palma ('99) | 99 | ESP | 66.08 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ivar Moisander Ivar Moisander | 00 | SWE | 66.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Evan Stork Evan Stork | USA | 65.11 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Christian Johnson Christian Johnson | 00 | USA | 64.86 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Trevor Otterdahl Trevor Otterdahl ('98) | 98 | USA | 64.13 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Michael Gupta Michael Gupta | USA | 63.12 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Nick Hicks Nick Hicks | USA | 62.25 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jacob Wilson Jacob Wilson ('99) | 99 | USA | 61.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Cullen Williams Cullen Williams | USA | 61.48 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Kristofer Emig Kristofer Emig | USA | 61.35 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Grady Leonard Grady Leonard ('99) | 99 | USA | 61.24 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Shaun Kerry Shaun Kerry ('01) | 01 | GBR | 60.91 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Dominique Williams Dominique Williams ('97) | 97 | USA | 60.16 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Jaret Prete Jaret Prete | 00 | USA | 60.12 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Bryan Quintero Bryan Quintero | USA | 59.74 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Tyler Sconce Tyler Sconce | USA | 59.73 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96) | 96 | DEN | 59.55 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Mason Strunk Mason Strunk | USA | 59.16 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Ruben Banks Ruben Banks ('01) | 01 | GBR | 58.92 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Jared Freeman Jared Freeman | USA | 58.80 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
25 | Jaisen Brown Jaisen Brown | USA | 58.36 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
26 | Chris Samaniego Chris Samaniego | USA | 57.96 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
27 | Jakob Chamberlin Jakob Chamberlin | USA | 57.81 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
28 | Tristan Bush Tristan Bush | USA | 57.33 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
29 | George Harris George Harris | USA | 56.63 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
30 | Ben Chappell Ben Chappell | USA | 56.44 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
31 | Cal Abdulky Cal Abdulky | USA | 55.53 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
32 | Kevin Ward Kevin Ward | USA | 55.42 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Marty Munyon Marty Munyon | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Ty Hampton Ty Hampton | 00 | USA | 71.78 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Dalton Rasmussen Dalton Rasmussen | USA | 66.85 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | James McNaney James McNaney ('97) | 97 | USA | 66.17 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01) | 01 | DEN | 62.84 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Chase Tarr Chase Tarr ('99) | 99 | USA | 62.19 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Nathyn Maller Nathyn Maller | USA | 61.38 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 8528 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Austin West Austin West | 00 | USA | 8179 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Hakim McMorris Hakim McMorris | 00 | USA | 7941 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Daniel Spejcher Daniel Spejcher | 00 | USA | 7881 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jon Ply Jon Ply ('98) | 98 | USA | 7857 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Dylan Cooper Dylan Cooper ('97) | 97 | USA | 7803 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 7760 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Ollie Thorner Ollie Thorner ('01) | 01 | GBR | 7602 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 7414 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Noah Swaby Noah Swaby ('99) | 99 | USA | 7317 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jami Schlueter Jami Schlueter ('02) | 02 | GBR | 7139 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Taylor Cudequest Taylor Cudequest ('94) | 94 | USA | 6808 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 16.4. Finale A Finale | 16.4. | ||||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 39.27 | ||||||||||||||
Daniel Garland, Willington Wright, Marcellus Moore, Micaiah Harris | |||||||||||||||||
2 | Cal St. Fullerton Cal St. Fullerton | USA | 40.15 | ||||||||||||||
Naython Scruggs, Alonzo Floriolli, Rasaun House, Cooper Bibbs | |||||||||||||||||
3 | Academy Of Art Academy Of Art | USA | 40.59 | ||||||||||||||
Shareez Hamm, Daquan Berry, Duncan Agyemang, Ajani Ince | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Pittsburg St. Pittsburg St. | USA | 3:09.48 | ||||||||||||||
Sam Tudor, Bailey Stone, Nizar Alarahshun, Braylen Brewer | |||||||||||||||||
1 | DePaul DePaul | USA | 3:13.40 | ||||||||||||||
Darius Brown, Michael Stanley, Grant Fuller, Jarel Terry | |||||||||||||||||
2 | Cal Poly Pomona Cal Poly Pomona | USA | 3:14.35 | ||||||||||||||
Camden Patterson, Ryan Fields, Jalen Jenkins, Kaelin Moore | |||||||||||||||||
Finale 3 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
2 | New Mexico New Mexico | USA | 3:11.68 | ||||||||||||||
Victor Akhalu, Jovahn Williamson, Rivaldo Leacock, Jevon O'Bryant | |||||||||||||||||
3 | Iowa Iowa | USA | 3:11.89 | ||||||||||||||
Phillip Jefferson, Spencer Gudgel, Antonio Abrego, Alec Still | |||||||||||||||||
4 | California California | USA | 3:12.00 | ||||||||||||||
Isaiah Shaw, Josh Keller, William Sornberger, Henry Larkin | |||||||||||||||||
5 | Sacramento St. Sacramento St. | USA | 3:15.21 | ||||||||||||||
Khalil Fowlkes, Blaize Holland, Nautus Moore, Jabari Reynolds II | |||||||||||||||||
K 100 m 16.4. Vind: +1.7 Finale A Finale | 16.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Julien Alfred Julien Alfred ('01) | 01 | LCA | 10.98 | NR | PB | |||||||||||
2 | Kemba Nelson Kemba Nelson | 00 | JAM | 11.09 | SB | ||||||||||||
3 | Ezinne Abba Ezinne Abba | 00 | USA | 11.12 | PB | ||||||||||||
4 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 11.13 | |||||||||||||
5 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 11.17 | |||||||||||||
6 | Jadyn Mays Jadyn Mays ('02) | 02 | USA | 11.22 | PB | ||||||||||||
7 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 11.30 | |||||||||||||
8 | Lasarah Hargrove Lasarah Hargrove | USA | 11.38 | ||||||||||||||
9 | Iman Brown Iman Brown ('99) | 99 | USA | 11.58 | |||||||||||||
Indledende heats | 15.4. | ||||||||||||||||
Indledende 1 15.4. Vind: -0.7 | 15.4. | Vind: -0.7 | |||||||||||||||
1 | Lasarah Hargrove Lasarah Hargrove | USA | 11.37 | PB | |||||||||||||
2 | Kristina Knott Kristina Knott ('95) | 95 | PHI | 11.60 | SB | ||||||||||||
3 | Arianna Alexander Arianna Alexander | USA | 11.75 | ||||||||||||||
4 | Amya Clarke Amya Clarke ('99) | 99 | SKN | 11.77 | |||||||||||||
5 | Rae'Vyn Lawler Rae'Vyn Lawler | USA | 11.82 | ||||||||||||||
6 | LaTrouchka Duke LaTrouchka Duke | USA | 12.00 | ||||||||||||||
7 | Ja'cey Simmons Ja'cey Simmons | USA | 12.03 | SB | |||||||||||||
Indledende 2 15.4. Vind: -0.3 | 15.4. | Vind: -0.3 | |||||||||||||||
1 | Julien Alfred Julien Alfred ('01) | 01 | LCA | 11.18 | |||||||||||||
2 | Makayla Jackson Makayla Jackson | 00 | USA | 11.49 | PB | ||||||||||||
3 | Lauren Rain Williams-James Lauren Rain Williams-James ('99) | 99 | USA | 11.54 | SB | ||||||||||||
4 | Hannah Connell Hannah Connell | 00 | BAR | 11.74 | SB | ||||||||||||
5 | Hannah Waller Hannah Waller ('01) | 01 | USA | 11.96 | |||||||||||||
6 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 12.00 | SB | ||||||||||||
7 | Jadaja Baxter Jadaja Baxter ('02) | 02 | USA | 12.08 | SB | ||||||||||||
8 | Jacqueline Pokuaah Jacqueline Pokuaah | GHA | 12.21 | PB | |||||||||||||
Indledende 3 15.4. Vind: -0.5 | 15.4. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||
1 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 11.26 | SB | ||||||||||||
2 | Kevona Davis Kevona Davis ('01) | 01 | JAM | 11.37 | =SB | ||||||||||||
3 | Cecilia Tamayo Cecilia Tamayo ('97) | 97 | MEX | 11.52 | |||||||||||||
4 | Jasmine Montgomery Jasmine Montgomery ('02) | 02 | USA | 11.53 | |||||||||||||
5 | Joanne Reid Joanne Reid ('01) | 01 | JAM | 11.53 | =PB | ||||||||||||
6 | Alyssa Colbert Alyssa Colbert | USA | 11.67 | ||||||||||||||
7 | Jorden Savoury Jorden Savoury ('98) | 98 | CAN | 11.69 | SB | ||||||||||||
8 | Selena Mariel Arjona Selena Mariel Arjona ('99) | 99 | PAN | 11.90 | |||||||||||||
Indledende 4 15.4. Vind: -0.1 | 15.4. | Vind: -0.1 | |||||||||||||||
1 | Jadyn Mays Jadyn Mays ('02) | 02 | USA | 11.23 | PB | ||||||||||||
2 | Rhasidat Adeleke Rhasidat Adeleke ('02) | 02 | IRL | 11.37 | SB | ||||||||||||
3 | Kennedy Gamble Kennedy Gamble | 00 | USA | 11.53 | PB | ||||||||||||
4 | Alysah Hickey Alysah Hickey ('01) | 01 | USA | 11.60 | |||||||||||||
5 | Adriana Tatum Adriana Tatum ('02) | 02 | USA | 11.75 | |||||||||||||
6 | Breeana Bates Breeana Bates ('03) | 03 | USA | 11.78 | |||||||||||||
7 | Aasia Laurencin Aasia Laurencin ('02) | 02 | USA | 11.92 | |||||||||||||
8 | Erin Kinney Erin Kinney ('01) | 01 | USA | 12.02 | |||||||||||||
9 | Tamar Accius Tamar Accius | USA | 12.14 | SB | |||||||||||||
Indledende 5 15.4. Vind: -0.7 | 15.4. | Vind: -0.7 | |||||||||||||||
1 | Ezinne Abba Ezinne Abba | 00 | USA | 11.26 | PB | ||||||||||||
2 | Kemba Nelson Kemba Nelson | 00 | JAM | 11.33 | SB | ||||||||||||
3 | Ameia Wilson Ameia Wilson | 00 | USA | 11.78 | PB | ||||||||||||
4 | Aaliyah Wilson Aaliyah Wilson | 00 | USA | 11.95 | |||||||||||||
5 | Neysia Howard Neysia Howard | 00 | USA | 12.01 | |||||||||||||
6 | Jada Hoffman Jada Hoffman | USA | 12.02 | ||||||||||||||
7 | Liao Yan-Chun Liao Yan-Chun ('98) | 98 | TPE | 12.08 | |||||||||||||
8 | Rayann Booker Rayann Booker | USA | 12.18 | ||||||||||||||
Indledende 6 15.4. Vind: +1.1 | 15.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 11.18 | |||||||||||||
2 | Iman Brown Iman Brown ('99) | 99 | USA | 11.36 | PB | ||||||||||||
3 | Maisie Stevens Maisie Stevens | 00 | AUS | 11.44 | |||||||||||||
4 | Jada Moore Jada Moore ('01) | 01 | USA | 11.65 | SB | ||||||||||||
5 | Aysha Shaheed Aysha Shaheed | USA | 11.69 | SB | |||||||||||||
6 | Chinyere Okoro Chinyere Okoro | USA | 11.70 | ||||||||||||||
7 | Thennelle Williams Thennelle Williams ('02) | 02 | JAM | 11.88 | SB | ||||||||||||
8 | Kaitlyn Williams Kaitlyn Williams | USA | 11.90 | ||||||||||||||
9 | Brittni Mason Brittni Mason ('98) | 98 | USA | 12.24 | SB | ||||||||||||
Indledende 7 15.4. Vind: +2.6 | 15.4. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 11.13 | w | ||||||||||||
2 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 11.56 | w | ||||||||||||
3 | Skyler Walton Skyler Walton | 00 | USA | 11.61 | w | ||||||||||||
4 | Kayla Richardson Kayla Richardson ('98) | 98 | PHI | 11.71 | w | ||||||||||||
5 | Capri Wilson Capri Wilson | USA | 11.77 | w | |||||||||||||
6 | Nya Carr Nya Carr | USA | 11.82 | w | |||||||||||||
7 | Darria Matthias Darria Matthias | 00 | VIN | 11.91 | w | ||||||||||||
8 | Vera Chinedu Vera Chinedu | 00 | GBR | 11.98 | w | ||||||||||||
9 | Hanna Hearn Hanna Hearn ('01) | 01 | USA | 11.99 | w | ||||||||||||
K 200 m 15.4. Vind: +1.6 Finale A Finale | 15.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 22.61 | SB | ||||||||||||
2 | Rhasidat Adeleke Rhasidat Adeleke ('02) | 02 | IRL | 22.81 | |||||||||||||
3 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 23.15 | SB | ||||||||||||
4 | Julien Alfred Julien Alfred ('01) | 01 | LCA | 23.18 | |||||||||||||
5 | Kevona Davis Kevona Davis ('01) | 01 | JAM | 23.25 | SB | ||||||||||||
6 | Lauren Rain Williams-James Lauren Rain Williams-James ('99) | 99 | USA | 23.27 | SB | ||||||||||||
Finale B 15.4. Vind: +1.7 | 15.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Jadyn Mays Jadyn Mays ('02) | 02 | USA | 22.95 | |||||||||||||
2 | Ezinne Abba Ezinne Abba | 00 | USA | 23.04 | |||||||||||||
3 | Iman Brown Iman Brown ('99) | 99 | USA | 23.04 | |||||||||||||
4 | Kennedy Simon Kennedy Simon | 00 | USA | 23.07 | PB | ||||||||||||
5 | Stacey-Ann Williams Stacey-Ann Williams ('99) | 99 | JAM | 23.27 | SB | ||||||||||||
6 | Shae Anderson Shae Anderson ('99) | 99 | USA | 23.40 | SB | ||||||||||||
7 | Cecilia Tamayo Cecilia Tamayo ('97) | 97 | MEX | 23.54 | SB | ||||||||||||
8 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 23.65 | SB | ||||||||||||
9 | Jada Moore Jada Moore ('01) | 01 | USA | 24.05 | |||||||||||||
Finale C 15.4. Vind: +1.9 | 15.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Jan'Taijah Ford Jan'Taijah Ford ('01) | 01 | USA | 23.18 | PB | ||||||||||||
2 | Joanne Reid Joanne Reid ('01) | 01 | JAM | 23.67 | SB | ||||||||||||
3 | Kristina Knott Kristina Knott ('95) | 95 | PHI | 23.78 | |||||||||||||
4 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 23.86 | SB | ||||||||||||
5 | Jalyn Harris Jalyn Harris ('99) | 99 | USA | 23.90 | |||||||||||||
6 | Sara Reifenrath Sara Reifenrath | USA | 23.97 | SB | |||||||||||||
7 | Yoveiny Mota Yoveiny Mota | 00 | VEN | 24.00 | SB | ||||||||||||
8 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 24.35 | |||||||||||||
Finale D 15.4. Vind: +2.5 | 15.4. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Jasmine Montgomery Jasmine Montgomery ('02) | 02 | USA | 23.27 | w | ||||||||||||
2 | Maisie Stevens Maisie Stevens | 00 | AUS | 23.59 | w | ||||||||||||
3 | Jenica Bosko Jenica Bosko ('02) | 02 | USA | 23.61 | w | ||||||||||||
4 | Christine Williams Christine Williams ('99) | 99 | USA | 24.01 | w | ||||||||||||
5 | Aisha Watt Aisha Watt | USA | 24.09 | w | |||||||||||||
6 | Chinyere Okoro Chinyere Okoro | USA | 24.11 | w | |||||||||||||
7 | Olivia Ribera Olivia Ribera ('99) | 99 | USA | 24.35 | w | ||||||||||||
Finale E 15.4. Vind: +1.9 | 15.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Catherine Léger Catherine Léger | 00 | CAN | 23.33 | |||||||||||||
2 | McKenzy Pierre-Webster McKenzy Pierre-Webster ('01) | 01 | CAN | 23.62 | SB | ||||||||||||
3 | Adriana Tatum Adriana Tatum ('02) | 02 | USA | 23.67 | |||||||||||||
4 | Bailey Lear Bailey Lear ('01) | 01 | USA | 23.75 | SB | ||||||||||||
5 | Maddy Doane Maddy Doane | USA | 24.00 | ||||||||||||||
Finale F 15.4. Vind: +2.8 | 15.4. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Selena Mariel Arjona Selena Mariel Arjona ('99) | 99 | PAN | 23.76 | w | ||||||||||||
2 | Ayana Fields Ayana Fields | USA | 23.84 | w | |||||||||||||
3 | Akiya Kollore Akiya Kollore | USA | 24.31 | w | |||||||||||||
4 | Grace Pendarvis Grace Pendarvis | USA | 24.35 | w | |||||||||||||
5 | Tamar Accius Tamar Accius | USA | 24.73 | w | |||||||||||||
Finale G 15.4. Vind: +2.7 | 15.4. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Jessica McDowell Jessica McDowell | USA | 23.81 | w | |||||||||||||
2 | Victoria Gersch Victoria Gersch | USA | 23.94 | w | |||||||||||||
3 | Breeana Bates Breeana Bates ('03) | 03 | USA | 24.04 | w | ||||||||||||
4 | Zarie Dumas Zarie Dumas ('02) | 02 | USA | 24.28 | w | ||||||||||||
Finale H 15.4. Vind: +1.8 | 15.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Gabrielle Spencer Gabrielle Spencer | USA | 23.82 | PB | |||||||||||||
2 | Aysha Shaheed Aysha Shaheed | USA | 24.07 | =PB | |||||||||||||
3 | Denisha Cartwright Denisha Cartwright ('99) | 99 | BAH | 24.17 | SB | ||||||||||||
4 | Amya Clarke Amya Clarke ('99) | 99 | SKN | 24.42 | SB | ||||||||||||
5 | Darria Matthias Darria Matthias | 00 | VIN | 24.69 | SB | ||||||||||||
6 | LaTrouchka Duke LaTrouchka Duke | USA | 24.83 | ||||||||||||||
K 400 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Nicole Yeargin Nicole Yeargin ('97) | 97 | GBR | 51.63 | SB | ||||||||||||
2 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 51.89 | SB | ||||||||||||
3 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 52.01 | SB | ||||||||||||
4 | Shae Anderson Shae Anderson ('99) | 99 | USA | 52.03 | SB | ||||||||||||
5 | Jan'Taijah Ford Jan'Taijah Ford ('01) | 01 | USA | 52.03 | SB | ||||||||||||
6 | Ziyah Holman Ziyah Holman ('02) | 02 | USA | 52.28 | SB | ||||||||||||
7 | Bailey Lear Bailey Lear ('01) | 01 | USA | 52.51 | SB | ||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | NaAsha Robinson NaAsha Robinson ('97) | 97 | USA | 52.20 | SB | ||||||||||||
2 | Rosey Effiong Rosey Effiong ('01) | 01 | USA | 52.24 | PB | ||||||||||||
3 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 53.34 | SB | ||||||||||||
4 | Jessica McDowell Jessica McDowell | USA | 53.58 | ||||||||||||||
5 | Jalyn Harris Jalyn Harris ('99) | 99 | USA | 54.19 | SB | ||||||||||||
6 | Ashanti Denton Ashanti Denton ('02) | 02 | USA | 54.89 | PB | ||||||||||||
Finale C 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Josefine Tomine Eriksen Josefine Tomine Eriksen | 00 | NOR | 52.94 | PB | ||||||||||||
2 | Katriina Wright Katriina Wright ('03) | 03 | FIN | 53.31 | PB | ||||||||||||
3 | Sakura Roberson Sakura Roberson | USA | 53.35 | PB | |||||||||||||
4 | Emily Costello Emily Costello | USA | 54.23 | ||||||||||||||
5 | Anna Foreman Anna Foreman | USA | 54.37 | ||||||||||||||
6 | Tesa Roberts Tesa Roberts ('02) | 02 | USA | 54.42 | |||||||||||||
7 | Sydney Bentley Sydney Bentley | USA | 54.81 | SB | |||||||||||||
8 | LeNaya Griffin LeNaya Griffin | USA | 54.82 | ||||||||||||||
9 | Aliyah Taylor Aliyah Taylor ('99) | 99 | USA | 55.89 | SB | ||||||||||||
Finale D 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Alonna Johnson Alonna Johnson | USA | 53.89 | PB | |||||||||||||
2 | Victoria Gersch Victoria Gersch | USA | 54.20 | PB | |||||||||||||
3 | Miracle Onyemaobi Miracle Onyemaobi | USA | 54.53 | PB | |||||||||||||
4 | Nell Graham Nell Graham | USA | 54.61 | PB | |||||||||||||
5 | Iman Babineaux Iman Babineaux | USA | 54.74 | ||||||||||||||
6 | Aly Conyers Aly Conyers ('03) | 03 | USA | 55.04 | |||||||||||||
7 | Ombretta Minkue-Meye Ombretta Minkue-Meye ('96) | 96 | FRA | 55.38 | PB | ||||||||||||
8 | Ceonna Pipion Ceonna Pipion | USA | 55.48 | ||||||||||||||
9 | Alexis Henry Alexis Henry | USA | 56.88 | SB | |||||||||||||
Finale E 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Jasneet Nijjar Jasneet Nijjar ('01) | 01 | CAN | 54.57 | PB | ||||||||||||
2 | Kyairra Reigh Kyairra Reigh | USA | 55.37 | SB | |||||||||||||
3 | Chika Amene Chika Amene | USA | 55.38 | PB | |||||||||||||
4 | Elena Willems Elena Willems | USA | 56.09 | ||||||||||||||
5 | Danni Stoughton Danni Stoughton | USA | 56.22 | ||||||||||||||
Finale F 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Marie Duvigneau Marie Duvigneau ('99) | 99 | FRA | 54.73 | SB | ||||||||||||
2 | Grace Jenkins Grace Jenkins | USA | 54.73 | PB | |||||||||||||
3 | Chloe Larsen Chloe Larsen | USA | 54.87 | PB | |||||||||||||
4 | Olivia Ribera Olivia Ribera ('99) | 99 | USA | 54.97 | PB | ||||||||||||
5 | Jhana Downie Jhana Downie | USA | 55.21 | ||||||||||||||
6 | Zarie Dumas Zarie Dumas ('02) | 02 | USA | 55.70 | |||||||||||||
7 | Breanna Clark Breanna Clark | USA | 55.83 | SB | |||||||||||||
Finale G 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Maya Valmon Maya Valmon ('02) | 02 | USA | 54.99 | PB | ||||||||||||
2 | Patrīcija Karlīna Roshofa Patrīcija Karlīna Roshofa ('99) | 99 | LAT | 55.64 | SB | ||||||||||||
3 | Oneillia Fuller Oneillia Fuller ('99) | 99 | USA | 55.69 | SB | ||||||||||||
4 | Briandrias Rhodes Briandrias Rhodes | USA | 56.56 | SB | |||||||||||||
5 | Jaida Drame Jaida Drame | USA | 56.57 | ||||||||||||||
6 | MacKenzie Woodard MacKenzie Woodard | USA | 57.55 | SB | |||||||||||||
7 | Lauren O’Banion Lauren O’Banion | USA | 57.59 | ||||||||||||||
8 | Kelise Davis Kelise Davis | USA | 57.96 | ||||||||||||||
Finale H 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | LiNay Perry LiNay Perry | USA | 55.18 | PB | |||||||||||||
2 | Laney Fitzpatrick Laney Fitzpatrick ('03) | 03 | USA | 55.88 | PB | ||||||||||||
3 | Sarah Bova Sarah Bova | USA | 56.80 | PB | |||||||||||||
4 | Gracie Zimmerman Gracie Zimmerman | USA | 57.94 | ||||||||||||||
K 800 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Valery Tobias Valery Tobias | 00 | USA | 2:04.79 | PB | ||||||||||||
2 | Wu Hongjiao Wu Hongjiao ('03) | 03 | CHN | 2:07.79 | SB | ||||||||||||
3 | Brooke Fazio Brooke Fazio ('99) | 99 | USA | 2:07.96 | SB | ||||||||||||
4 | Brooke Jaworski Brooke Jaworski ('01) | 01 | USA | 2:07.99 | |||||||||||||
5 | Quinn Owen Quinn Owen ('99) | 99 | USA | 2:08.49 | |||||||||||||
6 | Kate Jendrezak Kate Jendrezak ('02) | 02 | USA | 2:08.78 | |||||||||||||
7 | Alyssa Brewer Alyssa Brewer | 00 | USA | 2:15.17 | |||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | MaLeigha Menegatti MaLeigha Menegatti | 00 | USA | 2:05.64 | |||||||||||||
2 | Janiah Brown Janiah Brown ('01) | 01 | USA | 2:06.04 | PB | ||||||||||||
3 | Ella Clayton Ella Clayton ('03) | 03 | CAN | 2:06.50 | PB | ||||||||||||
4 | Élli-Eftihía Deliyiánni Élli-Eftihía Deliyiánni ('02) | 02 | GRE | 2:06.85 | |||||||||||||
5 | Tiana Lostracco Tiana Lostracco ('01) | 01 | CAN | 2:07.67 | |||||||||||||
6 | Gigi Maccagnini Gigi Maccagnini ('02) | 02 | AUS | 2:08.74 | |||||||||||||
7 | Jemima Russell Jemima Russell ('99) | 99 | AUS | 2:10.68 | |||||||||||||
8 | Nyjari McNeil Nyjari McNeil | 00 | USA | 2:10.79 | |||||||||||||
Finale C 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Rose Pittman Rose Pittman ('01) | 01 | AUS | 2:06.03 | SB | ||||||||||||
2 | Okasana Covey Okasana Covey | USA | 2:07.15 | ||||||||||||||
3 | Clare Pitcher Clare Pitcher ('02) | 02 | USA | 2:07.82 | |||||||||||||
4 | Smilla Kolbe Smilla Kolbe ('02) | 02 | GER | 2:07.82 | PB | ||||||||||||
5 | Gwyn George Gwyn George | 00 | USA | 2:07.87 | |||||||||||||
6 | Geneviève Paquin Geneviève Paquin ('98) | 98 | CAN | 2:10.94 | |||||||||||||
7 | Tracy Towns Tracy Towns ('01) | 01 | CAN | 2:11.23 | |||||||||||||
Finale D 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Rachel Helbling Rachel Helbling | USA | 2:07.23 | PB | |||||||||||||
2 | Alli Bookin-Nosbisch Alli Bookin-Nosbisch ('02) | 02 | USA | 2:07.96 | |||||||||||||
3 | Kate McAndrew Kate McAndrew | 00 | USA | 2:08.86 | PB | ||||||||||||
4 | Cheyenne Melvin Cheyenne Melvin | USA | 2:09.84 | ||||||||||||||
5 | Julia Morales Julia Morales | USA | 2:11.43 | ||||||||||||||
6 | Karen Christensen Karen Christensen | USA | 2:12.38 | ||||||||||||||
Whitney Hessler Whitney Hessler | USA | DNF | |||||||||||||||
K 1500 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Valery Tobias Valery Tobias | 00 | USA | 4:17.09 | PB | ||||||||||||
2 | Molly Grabill Molly Grabill ('92) | 92 | USA | 4:18.04 | PB | ||||||||||||
3 | Logan Morris Logan Morris ('98) | 98 | USA | 4:18.78 | SB | ||||||||||||
4 | Lucy Jenks Lucy Jenks ('01) | 01 | USA | 4:18.85 | SB | ||||||||||||
5 | Sandra Szpott Sandra Szpott ('96) | 96 | POL | 4:22.95 | PB | ||||||||||||
6 | Melissa Tanaka Melissa Tanaka ('99) | 99 | USA | 4:23.04 | |||||||||||||
7 | Alyssa Duhart Alyssa Duhart | USA | 4:26.26 | PB | |||||||||||||
8 | Anastasia Korzenowski Anastasia Korzenowski ('99) | 99 | POL | 4:27.18 | |||||||||||||
9 | Morgan Foster Morgan Foster | 00 | USA | 4:29.65 | |||||||||||||
10 | Natália Novák Natália Novák ('98) | 98 | HUN | 4:30.41 | SB | ||||||||||||
11 | Lily Flynn Lily Flynn ('01) | 01 | USA | 4:33.47 | |||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Kennedy Thomson Kennedy Thomson ('98) | 98 | CAN | 4:22.67 | |||||||||||||
2 | Abrielle Jirele Abrielle Jirele | USA | 4:23.08 | PB | |||||||||||||
3 | Katerina Shuble Katerina Shuble | USA | 4:24.93 | PB | |||||||||||||
4 | Taylor Kreitinger Taylor Kreitinger | USA | 4:28.64 | ||||||||||||||
5 | Gigi Maccagnini Gigi Maccagnini ('02) | 02 | AUS | 4:30.48 | |||||||||||||
6 | Grace Link Grace Link | USA | 4:30.75 | PB | |||||||||||||
7 | Kate Bushue Kate Bushue | USA | 4:34.44 | SB | |||||||||||||
Krissy Gear Krissy Gear ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||||
Finale C 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Caroline Cunningham Caroline Cunningham | USA | 4:29.71 | PB | |||||||||||||
2 | Kate Mattox Kate Mattox | USA | 4:34.18 | SB | |||||||||||||
3 | Abbygail Balli Abbygail Balli | USA | 4:35.24 | PB | |||||||||||||
K 5000 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Isabel Van Camp Isabel Van Camp | USA | 15:54.70 | PB | |||||||||||||
2 | Kelby Anderson Kelby Anderson | USA | 15:58.19 | PB | |||||||||||||
3 | Greta Karinauskaitė Greta Karinauskaitė ('01) | 01 | LTU | 15:58.91 | NU23R | PB | |||||||||||
4 | Kayla Windemuller Kayla Windemuller | 00 | USA | 16:01.59 | PB | ||||||||||||
5 | Claire Hengesbaugh Claire Hengesbaugh | USA | 16:02.99 | PB | |||||||||||||
6 | Andrea Claeson Andrea Claeson ('98) | 98 | SWE | 16:03.53 | PB | ||||||||||||
7 | Bethany Hasz Bethany Hasz ('97) | 97 | USA | 16:06.61 | SB | ||||||||||||
8 | Sydney Thorvaldson Sydney Thorvaldson ('03) | 03 | USA | 16:12.38 | |||||||||||||
9 | Hiruni Wijayaratne Hiruni Wijayaratne ('90) | 90 | SRI | 16:17.24 | PB | ||||||||||||
10 | Christina Vergara Christina Vergara ('81) | 81 | USA | 16:17.24 | SB | ||||||||||||
11 | Zoe Baker Zoe Baker | USA | 16:27.83 | PB | |||||||||||||
12 | Grace Connolly Grace Connolly ('01) | 01 | USA | 16:53.69 | SB | ||||||||||||
13 | Miki Hirai Miki Hirai ('96) | 96 | JPN | 17:07.67 | |||||||||||||
14 | Mimi Reimers Mimi Reimers | USA | 17:12.62 | ||||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Rachel McCardell Rachel McCardell | 00 | USA | 16:22.66 | PB | ||||||||||||
2 | Becca Richtman Becca Richtman | USA | 16:23.08 | PB | |||||||||||||
3 | Olivia Borowiak Olivia Borowiak | USA | 16:25.88 | PB | |||||||||||||
4 | Sarah Wills Sarah Wills | USA | 16:27.00 | PB | |||||||||||||
5 | Hannah Fredericks Hannah Fredericks | USA | 16:32.66 | PB | |||||||||||||
6 | Kendall Pfrimmer Kendall Pfrimmer | USA | 16:34.20 | PB | |||||||||||||
7 | Oliwia Wawrzyniak Oliwia Wawrzyniak ('02) | 02 | POL | 16:36.46 | SB | ||||||||||||
8 | Halle Hamilton Halle Hamilton | USA | 16:40.77 | ||||||||||||||
9 | Kailee Perry Kailee Perry ('01) | 01 | USA | 16:48.17 | |||||||||||||
10 | Anna Pasternak Anna Pasternak ('93) | 93 | USA | 16:48.50 | PB | ||||||||||||
11 | Molly Maksin Molly Maksin | USA | 16:54.10 | PB | |||||||||||||
12 | Emily Schoellkopf Emily Schoellkopf ('01) | 01 | SUI | 16:56.93 | PB | ||||||||||||
13 | Ava Peeples Ava Peeples | USA | 16:59.29 | ||||||||||||||
14 | Kaleesa Houston Kaleesa Houston | USA | 17:12.94 | ||||||||||||||
15 | Fian Sweeney Fian Sweeney ('98) | 98 | IRL | 17:24.11 | |||||||||||||
K 10000 m 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Sophie Leathers Sophie Leathers | USA | 33:48.24 | PB | |||||||||||||
2 | Linda Perez Linda Perez | USA | 33:50.14 | PB | |||||||||||||
3 | Grace Graham-Zamudio Grace Graham-Zamudio ('93) | 93 | USA | 33:57.58 | SB | ||||||||||||
4 | Collette Lowengrub Collette Lowengrub | USA | 34:03.95 | PB | |||||||||||||
5 | Mevin Jelagat Mevin Jelagat | KEN | 34:05.10 | PB | |||||||||||||
6 | Corinne Batsu Corinne Batsu ('99) | 99 | USA | 34:08.44 | PB | ||||||||||||
7 | Alyssa Bautista Alyssa Bautista | 00 | USA | 34:11.79 | PB | ||||||||||||
8 | Lindsey Carlson Lindsey Carlson | USA | 34:13.10 | PB | |||||||||||||
9 | Lexie Greitzer Lexie Greitzer | USA | 34:13.42 | PB | |||||||||||||
10 | Anna Martin Anna Martin | USA | 34:13.94 | PB | |||||||||||||
11 | Kalea Bartolotto Kalea Bartolotto | USA | 34:19.50 | PB | |||||||||||||
12 | Cameron Hough Cameron Hough | USA | 34:20.41 | PB | |||||||||||||
13 | Rylie Lusk Rylie Lusk | USA | 34:27.91 | PB | |||||||||||||
14 | Alyssa Block Alyssa Block | USA | 34:29.77 | PB | |||||||||||||
15 | McKaylie Caesar McKaylie Caesar | USA | 34:32.38 | PB | |||||||||||||
16 | Meredith Bloss Meredith Bloss | USA | 34:35.52 | PB | |||||||||||||
17 | Abbey Meck Abbey Meck | USA | 34:50.17 | PB | |||||||||||||
18 | Valerie Sanchez Valerie Sanchez | USA | 34:53.91 | SB | |||||||||||||
19 | Megan Means Megan Means ('99) | 99 | USA | 34:55.50 | PB | ||||||||||||
20 | Julie Sumsion Julie Sumsion ('99) | 99 | USA | 34:58.18 | PB | ||||||||||||
21 | Alexa Rodriguez Alexa Rodriguez | USA | 34:59.95 | PB | |||||||||||||
22 | Kelsey Swenson Kelsey Swenson | USA | 35:00.81 | PB | |||||||||||||
23 | Kinsey Hall Kinsey Hall | USA | 35:08.70 | PB | |||||||||||||
24 | Abigail Whitman Abigail Whitman | USA | 35:18.32 | PB | |||||||||||||
25 | Rachel Morrin Rachel Morrin | USA | 35:30.23 | PB | |||||||||||||
26 | Nell Baker Nell Baker | USA | 35:30.54 | PB | |||||||||||||
27 | Franziska Althaus Franziska Althaus ('98) | 98 | GER | 35:32.89 | SB | ||||||||||||
28 | Amanda Mosborg Amanda Mosborg | USA | 35:34.46 | ||||||||||||||
29 | Haley Johnston Haley Johnston | USA | 35:39.91 | ||||||||||||||
30 | Bit Klecker Bit Klecker ('99) | 99 | USA | 35:59.81 | SB | ||||||||||||
31 | Mie Gam NielsenMie Gam Nielsen ('01) | 01 | DEN | 36:01.17 | PB | ||||||||||||
32 | Maya Irving Maya Irving ('01) | 01 | NZL | 36:11.49 | PB | ||||||||||||
33 | Maura Williams Maura Williams | USA | 36:44.72 | PB | |||||||||||||
Meghan Convery Meghan Convery | 00 | USA | DNF | ||||||||||||||
Madeline Bachmann Madeline Bachmann ('97) | 97 | USA | DNF | ||||||||||||||
Lina May Lina May | USA | DNF | |||||||||||||||
Claire Eaton Claire Eaton | USA | DNF | |||||||||||||||
Carlota Rodes Carlota Rodes ('01) | 01 | ESP | DNF | ||||||||||||||
K 3000 m forh. 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Katie Struthers Katie Struthers | USA | 10:12.29 | PB | |||||||||||||
2 | Arian Chia Arian Chia ('01) | 01 | MEX | 10:16.08 | PB | ||||||||||||
3 | Emily Chaston Emily Chaston ('01) | 01 | GBR | 10:16.53 | PB | ||||||||||||
4 | Janette Schraft Janette Schraft ('01) | 01 | USA | 10:18.02 | PB | ||||||||||||
5 | Addison Stevenson Addison Stevenson ('03) | 03 | USA | 10:18.07 | PB | ||||||||||||
6 | Caroline Jerotich Caroline Jerotich ('01) | 01 | USA | 10:20.87 | PB | ||||||||||||
7 | Katelyn Mitchem Katelyn Mitchem | 00 | USA | 10:25.55 | PB | ||||||||||||
8 | Abby Jensen Abby Jensen | USA | 10:25.69 | PB | |||||||||||||
9 | Ashley LaJocies Ashley LaJocies ('02) | 02 | USA | 10:28.42 | PB | ||||||||||||
10 | Sara Funderburk Sara Funderburk ('98) | 98 | USA | 10:28.47 | SB | ||||||||||||
11 | Baneet Bains Baneet Bains ('01) | 01 | CAN | 10:31.20 | SB | ||||||||||||
12 | Ayah Aldadah Ayah Aldadah | 00 | USA | 10:31.76 | |||||||||||||
13 | Sam Poglitsch Sam Poglitsch | USA | 10:32.57 | PB | |||||||||||||
14 | Julia Black Julia Black ('99) | 99 | USA | 10:32.57 | |||||||||||||
15 | Alicia Stamey Alicia Stamey ('99) | 99 | USA | 10:33.78 | SB | ||||||||||||
16 | Madison Moffitt Madison Moffitt | USA | 10:34.44 | PB | |||||||||||||
17 | Sailor Hutton Sailor Hutton | USA | 10:37.62 | PB | |||||||||||||
18 | Delaney Griffin Delaney Griffin | USA | 10:46.31 | PB | |||||||||||||
19 | Kelsie Vicknair Kelsie Vicknair | USA | 10:52.47 | ||||||||||||||
Meghan Convery Meghan Convery | 00 | USA | DNF | ||||||||||||||
Finale B 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Haley Tanne Haley Tanne | USA | 10:17.29 | PB | |||||||||||||
2 | Becca Richtman Becca Richtman | USA | 10:17.30 | PB | |||||||||||||
3 | Pia Richards Pia Richards | USA | 10:24.59 | PB | |||||||||||||
4 | Katja Pattis Katja Pattis ('02) | 02 | ITA | 10:27.37 | |||||||||||||
5 | Sarah Wills Sarah Wills | USA | 10:28.16 | PB | |||||||||||||
6 | Allie Warner Allie Warner | USA | 10:31.71 | PB | |||||||||||||
7 | Madeline Bachmann Madeline Bachmann ('97) | 97 | USA | 10:32.99 | PB | ||||||||||||
8 | Oakley Olson Oakley Olson | USA | 10:33.52 | PB | |||||||||||||
9 | Kayce Rypma Kayce Rypma | USA | 10:33.97 | PB | |||||||||||||
10 | Meg Scheske Meg Scheske | USA | 10:38.72 | PB | |||||||||||||
11 | Alex Raichart Alex Raichart | USA | 10:45.06 | PB | |||||||||||||
12 | Brooke McKee Brooke McKee ('02) | 02 | USA | 10:46.80 | PB | ||||||||||||
13 | Carolinh Calvert Carolinh Calvert | USA | 10:49.48 | ||||||||||||||
14 | Kylie Poole Kylie Poole | USA | 10:52.90 | ||||||||||||||
15 | Gemma Goddard Gemma Goddard | USA | 10:58.30 | ||||||||||||||
16 | Kaylee Kearse Kaylee Kearse | USA | 11:00.74 | PB | |||||||||||||
17 | Kate Jochims Kate Jochims ('01) | 01 | USA | 11:09.96 | SB | ||||||||||||
18 | Hannah O'Connor Hannah O'Connor ('01) | 01 | NZL | 11:11.47 | PB | ||||||||||||
19 | Amalia Malecek Amalia Malecek | USA | 11:18.77 | PB | |||||||||||||
Mckenna Cavanaugh Mckenna Cavanaugh | USA | DNF | |||||||||||||||
Finale C 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Maya Kobylanski Maya Kobylanski | CAN | 10:18.81 | PB | |||||||||||||
2 | Amanda Montplaisir Amanda Montplaisir | USA | 10:37.39 | PB | |||||||||||||
3 | Allyson Little Allyson Little ('03) | 03 | USA | 10:41.95 | PB | ||||||||||||
4 | Tatum Miller Tatum Miller | USA | 10:43.43 | PB | |||||||||||||
5 | Helen Gould Helen Gould | USA | 10:45.95 | SB | |||||||||||||
6 | Rayna Fruchey Rayna Fruchey | USA | 10:50.46 | PB | |||||||||||||
7 | Kate Bouse Kate Bouse | USA | 10:56.97 | PB | |||||||||||||
8 | Melissa Spencer Melissa Spencer | USA | 10:57.08 | SB | |||||||||||||
9 | Sophia Oury Sophia Oury | 00 | USA | 11:04.26 | |||||||||||||
10 | Ila Davis Ila Davis | USA | 11:04.41 | ||||||||||||||
11 | Emily Schoellkopf Emily Schoellkopf ('01) | 01 | SUI | 11:04.86 | PB | ||||||||||||
12 | Nathalia Campos Nathalia Campos | USA | 11:11.49 | SB | |||||||||||||
Kara Martin Kara Martin | USA | DNF | |||||||||||||||
Micah Poellet Micah Poellet | USA | DNF | |||||||||||||||
Finale D 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Elizabeth Dildine Elizabeth Dildine | USA | 10:43.48 | PB | |||||||||||||
2 | Arianna Amill-Ramos Arianna Amill-Ramos | USA | 10:45.32 | PB | |||||||||||||
3 | Elizabeth Martin Elizabeth Martin | USA | 10:49.82 | PB | |||||||||||||
4 | Giovanna Domene Giovanna Domene ('99) | 99 | BRA | 10:52.96 | PB | ||||||||||||
5 | Onnica Stansbury Onnica Stansbury | USA | 10:55.74 | PB | |||||||||||||
6 | Rowan Cuadrado Rowan Cuadrado | USA | 10:56.37 | PB | |||||||||||||
7 | Claire Selleck Claire Selleck | USA | 11:02.10 | PB | |||||||||||||
8 | Anna Spear Anna Spear | USA | 11:09.21 | PB | |||||||||||||
9 | Alexis Roehl Alexis Roehl | USA | 11:15.75 | PB | |||||||||||||
10 | Kyra Young Kyra Young | USA | 11:19.25 | PB | |||||||||||||
11 | Emily Harris Emily Harris | USA | 11:28.79 | ||||||||||||||
12 | Katherine Badham Katherine Badham ('98) | 98 | NZL | 11:32.35 | SB | ||||||||||||
Finale E 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Kerrigan McGreevy Kerrigan McGreevy | USA | 11:22.03 | PB | |||||||||||||
2 | Alfin Nyamasyo Alfin Nyamasyo ('92) | 92 | KEN | 11:25.18 | PB | ||||||||||||
3 | Jicel Fernandez Jicel Fernandez | USA | 11:26.86 | PB | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 15.4. Vind: -2.6 Finale A Finale | 15.4. | Vind: -2.6 | |||||||||||||||
1 | Jasmine Jones Jasmine Jones ('01) | 01 | USA | 13.14 | |||||||||||||
2 | Alexandra Webster Alexandra Webster ('02) | 02 | USA | 13.24 | PB | ||||||||||||
3 | Naomi Taylor Naomi Taylor | USA | 13.26 | ||||||||||||||
4 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 13.30 | |||||||||||||
5 | Micaela de Mello Micaela de Mello | 00 | BRA | 13.31 | |||||||||||||
6 | Jalaysiya Smith Jalaysiya Smith ('03) | 03 | USA | 13.39 | |||||||||||||
7 | Talie Bonds Talie Bonds ('98) | 98 | USA | 13.40 | |||||||||||||
8 | Myreanna Bebe Myreanna Bebe ('01) | 01 | HAI | 13.41 | |||||||||||||
Yoveiny Mota Yoveiny Mota | 00 | VEN | DNF | ||||||||||||||
Indledende heats | 15.4. | ||||||||||||||||
Indledende 1 15.4. Vind: +1.1 | 15.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Myreanna Bebe Myreanna Bebe ('01) | 01 | HAI | 13.35 | PB | ||||||||||||
2 | Tionna Tobias Tionna Tobias | 00 | USA | 13.85 | |||||||||||||
3 | Reese Renz Reese Renz | USA | 14.21 | ||||||||||||||
4 | Asjah Wallace Asjah Wallace | USA | 14.26 | ||||||||||||||
5 | Salmata Korgho Salmata Korgho ('02) | 02 | USA | 14.34 | |||||||||||||
6 | Mya Ferguson Mya Ferguson | USA | 14.56 | ||||||||||||||
7 | Shanisa Stinson Shanisa Stinson | USA | 14.58 | ||||||||||||||
Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||||
Indledende 2 15.4. Vind: -0.3 | 15.4. | Vind: -0.3 | |||||||||||||||
1 | Yoveiny Mota Yoveiny Mota | 00 | VEN | 13.23 | =SB | ||||||||||||
2 | Talie Bonds Talie Bonds ('98) | 98 | USA | 13.27 | |||||||||||||
3 | Nyemeck Yanla Ndjip Nyemeck Yanla Ndjip ('02) | 02 | BEL | 13.50 | |||||||||||||
4 | Shana Grebo Shana Grebo | 00 | FRA | 13.56 | PB | ||||||||||||
5 | Akiya Kollore Akiya Kollore | USA | 13.94 | SB | |||||||||||||
6 | Ajaysha Lewis Ajaysha Lewis | USA | 14.33 | ||||||||||||||
7 | Amira Hawkins Amira Hawkins | USA | 14.51 | ||||||||||||||
8 | Kara Lucyk Kara Lucyk ('02) | 02 | USA | 15.25 | |||||||||||||
Indledende 3 15.4. Vind: +1.0 | 15.4. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Micaela de Mello Micaela de Mello | 00 | BRA | 13.24 | |||||||||||||
2 | Aasia Laurencin Aasia Laurencin ('02) | 02 | USA | 13.38 | SB | ||||||||||||
3 | Denisha Cartwright Denisha Cartwright ('99) | 99 | BAH | 13.65 | SB | ||||||||||||
4 | Jade McDonald Jade McDonald ('02) | 02 | USA | 14.13 | PB | ||||||||||||
5 | Jordyn Grady Jordyn Grady | USA | 14.23 | ||||||||||||||
6 | Mariah Stewart Mariah Stewart | USA | 14.38 | ||||||||||||||
Indledende 4 15.4. Vind: +0.3 | 15.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
1 | Alexandra Webster Alexandra Webster ('02) | 02 | USA | 13.31 | PB | ||||||||||||
2 | Skylar Sieben Skylar Sieben | 00 | CAN | 14.18 | |||||||||||||
3 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 14.18 | |||||||||||||
4 | Averi Schmeichel Averi Schmeichel | USA | 14.27 | ||||||||||||||
5 | Hollan Powers Hollan Powers ('03) | 03 | USA | 14.69 | |||||||||||||
Indledende 5 15.4. Vind: -0.5 | 15.4. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||
1 | Naomi Taylor Naomi Taylor | USA | 13.26 | ||||||||||||||
2 | Keira Christie-Galloway Keira Christie-Galloway ('99) | 99 | CAN | 13.69 | |||||||||||||
3 | Aliyah Logan Aliyah Logan ('02) | 02 | CAN | 13.82 | PB | ||||||||||||
4 | Paige Magee Paige Magee ('02) | 02 | USA | 14.04 | |||||||||||||
5 | Sarah Marske Sarah Marske | USA | 14.54 | ||||||||||||||
6 | Adaeze Nwokike Adaeze Nwokike ('99) | 99 | NGR | 14.55 | |||||||||||||
Indledende 6 15.4. Vind: +0.7 | 15.4. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Jasmine Jones Jasmine Jones ('01) | 01 | USA | 12.98 | SB | ||||||||||||
2 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 13.22 | |||||||||||||
3 | Rahni Turner Rahni Turner | USA | 13.93 | ||||||||||||||
4 | Marie-Jeanne Ourega Marie-Jeanne Ourega ('97) | 97 | FRA | 14.05 | |||||||||||||
5 | Rainee Bowers Rainee Bowers | USA | 14.08 | ||||||||||||||
6 | Audreanae Hagan Audreanae Hagan | USA | 14.33 | ||||||||||||||
7 | Alexandra Chan Alexandra Chan | USA | 14.60 | SB | |||||||||||||
8 | Kylie Larson Kylie Larson | USA | 14.79 | ||||||||||||||
Indledende 7 15.4. Vind: +0.5 | 15.4. | Vind: +0.5 | |||||||||||||||
1 | Jalaysiya Smith Jalaysiya Smith ('03) | 03 | USA | 13.44 | |||||||||||||
2 | Jada Hicks Jada Hicks | 00 | USA | 13.57 | SB | ||||||||||||
3 | Jaymie O’Connor Jaymie O’Connor ('97) | 97 | CAN | 13.73 | SB | ||||||||||||
4 | Hannah Connell Hannah Connell | 00 | BAR | 13.75 | SB | ||||||||||||
5 | Danae Dyer Danae Dyer | USA | 13.80 | ||||||||||||||
6 | Antonia Buschendorf Antonia Buschendorf ('01) | 01 | GER | 13.97 | SB | ||||||||||||
7 | Valissa Brown Valissa Brown ('02) | 02 | JAM | 13.97 | |||||||||||||
8 | Sonia Virk Sonia Virk | USA | 14.69 | ||||||||||||||
Madelyn Marquez Madelyn Marquez ('02) | 02 | USA | DQ | ||||||||||||||
K 400 m hæk 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Peyton Teevens Peyton Teevens | USA | 1:01.09 | PB | |||||||||||||
2 | Reese Renz Reese Renz | USA | 1:01.17 | PB | |||||||||||||
3 | Logan Neely Logan Neely | USA | 1:01.67 | PB | |||||||||||||
4 | Carolyn Ross Carolyn Ross ('98) | 98 | USA | 1:01.74 | SB | ||||||||||||
5 | Rachel Whipple Rachel Whipple | USA | 1:02.66 | ||||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Anaid Torres Anaid Torres | 00 | MEX | 1:01.25 | SB | ||||||||||||
2 | Kylie Burton Kylie Burton | USA | 1:02.11 | PB | |||||||||||||
3 | Bailee Dierks Bailee Dierks | USA | 1:03.31 | SB | |||||||||||||
4 | Alice Coisne Alice Coisne ('99) | 99 | FRA | 1:03.54 | SB | ||||||||||||
Finale C 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Shana Grebo Shana Grebo | 00 | FRA | 56.43 | |||||||||||||
2 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 56.85 | SB | ||||||||||||
3 | Erin Dowd Erin Dowd ('98) | 98 | USA | 57.27 | PB | ||||||||||||
4 | Mariel Bruxvoort Mariel Bruxvoort ('99) | 99 | USA | 57.84 | |||||||||||||
5 | Savannah Sutherland Savannah Sutherland ('03) | 03 | CAN | 58.05 | SB | ||||||||||||
6 | Alanah Yukich Alanah Yukich ('98) | 98 | AUS | 58.20 | SB | ||||||||||||
7 | Breanna Bernard-Joseph Breanna Bernard-Joseph | 00 | USA | 58.53 | SB | ||||||||||||
8 | Lu Zhangwei Lu Zhangwei ('01) | 01 | CHN | 59.52 | SB | ||||||||||||
Finale D 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Payton Wensel Payton Wensel | USA | 57.77 | PB | |||||||||||||
2 | Brooke Jaworski Brooke Jaworski ('01) | 01 | USA | 57.77 | SB | ||||||||||||
3 | Abbey Glynn Abbey Glynn ('01) | 01 | USA | 57.82 | PB | ||||||||||||
4 | Fegor Clifford Fegor Clifford ('98) | 98 | NGR | 59.18 | SB | ||||||||||||
5 | Paige Magee Paige Magee ('02) | 02 | USA | 1:00.71 | |||||||||||||
6 | Busiwa Asinga Busiwa Asinga ('01) | 01 | USA | 1:01.12 | SB | ||||||||||||
Finale E 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Skyler Blair Skyler Blair | 00 | USA | 59.08 | PB | ||||||||||||
2 | Ma'kayla Dickerson Ma'kayla Dickerson | USA | 59.89 | PB | |||||||||||||
3 | Jacy Pulse Jacy Pulse ('02) | 02 | USA | 1:00.82 | |||||||||||||
4 | Samantha Thomas Samantha Thomas ('02) | 02 | USA | 1:01.00 | PB | ||||||||||||
5 | Bailey Kealamakia Bailey Kealamakia | USA | 1:01.08 | PB | |||||||||||||
6 | Ruby Jane Mathewson Ruby Jane Mathewson | USA | 1:02.73 | ||||||||||||||
7 | Deja Hudson Deja Hudson | USA | 1:02.98 | ||||||||||||||
Finale F 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Sanique Walker Sanique Walker | 00 | JAM | 59.30 | SB | ||||||||||||
2 | Terice Steen Terice Steen | 00 | JAM | 59.65 | SB | ||||||||||||
3 | Maci Simmons Maci Simmons ('03) | 03 | USA | 59.67 | PB | ||||||||||||
4 | Maya Occiano Maya Occiano | USA | 59.77 | PB | |||||||||||||
5 | Emma Pollak Emma Pollak | USA | 59.87 | ||||||||||||||
6 | Michelle Roca Michelle Roca | USA | 1:00.34 | SB | |||||||||||||
7 | Mackenzie Fletcher Mackenzie Fletcher | USA | 1:00.44 | ||||||||||||||
8 | Mackenzie Grimes Mackenzie Grimes | USA | 1:02.48 | ||||||||||||||
K Højdespring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Barbara Bitchoka Barbara Bitchoka ('96) | 96 | CAN | 1.80 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Alexa Porpaczy Alexa Porpaczy | 00 | CAN | 1.80 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Marleen Guerrero Marleen Guerrero | USA | 1.75 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Hawa Wague Hawa Wague | USA | 1.75 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Aislinn Overby Aislinn Overby | USA | 1.75 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Talie Bonds Talie Bonds ('98) | 98 | USA | 1.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Arianna Martinez Arianna Martinez | USA | 1.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Quintella Johnson Quintella Johnson ('99) | 99 | USA | 1.70 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Tori Sloan Tori Sloan | USA | 1.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Iesha Hamm Iesha Hamm | USA | 1.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Annia Ashley Annia Ashley | 00 | JAM | 1.70 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Suzy Pace Suzy Pace | USA | 1.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 1.65 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kaylee Sowle Kaylee Sowle | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Zoe Spinn Zoe Spinn | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Brooke Tjerrild Brooke Tjerrild ('99) | 99 | USA | 4.25 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Miranda Miller Miranda Miller | USA | 4.25 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Amanda Fassold Amanda Fassold | USA | 4.25 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Marleen Mülla Marleen Mülla ('01) | 01 | EST | 4.25 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Haley Rayburn Haley Rayburn | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jessica Mercier Jessica Mercier | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Mia Manson Mia Manson ('02) | 02 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Mackenzie Hayward Mackenzie Hayward | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kristen Leland Kristen Leland ('92) | 92 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Cailee Faulkner Cailee Faulkner ('02) | 02 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Jaidyn Garrett Jaidyn Garrett | USA | 4.15 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Tori Thomas Tori Thomas ('02) | 02 | USA | 4.15 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Laurel Wong Laurel Wong | USA | 4.15 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sevanna Hanson Sevanna Hanson ('01) | 01 | USA | 4.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kyla Davis Kyla Davis ('03) | 03 | USA | 4.00 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Amari Turner Amari Turner | USA | 4.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Katie Daily Katie Daily | USA | 4.00 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Cassidy Mooneyhan Cassidy Mooneyhan ('01) | 01 | USA | 4.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Rebekah Ross Rebekah Ross ('02) | 02 | USA | 4.00 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Elli Kimes Elli Kimes | USA | 4.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kassidie Stimmel Kassidie Stimmel | 00 | USA | 3.85 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Carly Livingston Carly Livingston | USA | 3.85 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Emily Coombs Emily Coombs ('99) | 99 | USA | 3.85 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Sarah Howe Sarah Howe | USA | 3.85 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Isabelle Peters Isabelle Peters | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale C 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Marin Chamberlin Marin Chamberlin | USA | 4.00 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kelsey Rothas Kelsey Rothas | USA | 3.85 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kinsey Laird Kinsey Laird ('98) | 98 | USA | 3.85 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Delaney Ezeji-Okoye Delaney Ezeji-Okoye ('02) | 02 | USA | 3.85 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Mia Cervantes Mia Cervantes | USA | 3.85 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Julianne Finch Julianne Finch | USA | 3.85 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kolby Weiss Kolby Weiss ('03) | 03 | USA | 3.85 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Lianne Kistler Lianne Kistler | USA | 3.85 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Mikki Naatjes Mikki Naatjes | USA | 3.70 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Camryn Thomson Camryn Thomson | USA | 3.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Katrina Meier Katrina Meier | USA | 3.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Katie Schlather Katie Schlather ('03) | 03 | USA | 3.70 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Francesca Porambo Francesca Porambo | USA | 3.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Erika Willis Erika Willis ('01) | 01 | USA | 3.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Codie Wilshusen Codie Wilshusen | USA | 3.70 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Isabella Grant Isabella Grant | USA | 3.70 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ashleigh Helms Ashleigh Helms | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Katerina Adamiec Katerina Adamiec | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Cate Visscher Cate Visscher ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 6.69 | +1.5 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Alysah Hickey Alysah Hickey ('01) | 01 | USA | 6.60 | +0.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Makayla Jackson Makayla Jackson | 00 | USA | 6.59 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Ackelia Smith Ackelia Smith ('02) | 02 | JAM | 6.46 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Shaniya Benjamin Shaniya Benjamin | USA | 6.38 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ingeborg Grünwald Ingeborg Grünwald ('01) | 01 | AUT | 6.31 | -1.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ameia Wilson Ameia Wilson | 00 | USA | 6.31 | +0.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jessica Barreira Jessica Barreira ('97) | 97 | POR | 6.28 | +0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jacqueline Pokuaah Jacqueline Pokuaah | GHA | 6.19 | w | +2.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kary Petricka Kary Petricka | USA | 6.16 | w | +3.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Rodgers Anna Rodgers Anna | USA | 6.11 | +1.5 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Elizabeth White Elizabeth White | 00 | USA | 6.11 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Asha Fletcher Asha Fletcher | USA | 6.10 | w | +2.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 6.06 | +1.8 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Megan Kirby Megan Kirby | USA | 6.02 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Ore Adamson Ore Adamson ('01) | 01 | GBR | 6.02 | +2.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Thelma Nohemí Fuentes Thelma Nohemí Fuentes ('92) | 92 | GUA | 5.98 | +1.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Payton Kirk Payton Kirk | USA | 5.96 | w | +3.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Mahkaia Lee Mahkaia Lee | USA | 5.94 | +1.5 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Tanalya Gordon Tanalya Gordon | 00 | USA | 5.92 | +0.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Kayla Woods Kayla Woods | USA | 5.92 | w | +2.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Imani Williams Imani Williams | USA | 5.91 | w | +2.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Jayla Fields Jayla Fields | 00 | USA | 5.89 | +1.3 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Sigrid Kleive Sigrid Kleive | 00 | NOR | 5.89 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
25 | Fegor Clifford Fegor Clifford ('98) | 98 | NGR | 5.78 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
26 | Tionna Tobias Tionna Tobias | 00 | USA | 5.73 | w | +2.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
27 | Jasmine Hope Jasmine Hope | USA | 5.73 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
28 | Rayven Nealey Rayven Nealey | USA | 5.71 | +2.0 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
29 | Holly Gerberding Holly Gerberding | USA | 5.61 | +1.1 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
30 | Ijeoma Uche Ijeoma Uche ('99) | 99 | USA | 5.59 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
31 | Hannah Waller Hannah Waller ('01) | 01 | USA | 5.59 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Darja Sopova Darja Sopova ('02) | 02 | LAT | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Lexi Ellis Lexi Ellis ('99) | 99 | USA | 13.57 | +1.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Brya Brewer Brya Brewer ('03) | 03 | USA | 13.51 | w | +2.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Danielle Spence Danielle Spence ('98) | 98 | JAM | 13.51 | w | +4.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Asha Fletcher Asha Fletcher | USA | 13.10 | +1.3 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Felicia Renelus Felicia Renelus | USA | 12.73 | -0.1 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Busola Akinduro Busola Akinduro ('02) | 02 | CAN | 12.71 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Riley Ammenhauser Riley Ammenhauser ('03) | 03 | USA | 12.58 | +2.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Ashley Anderson Ashley Anderson ('96) | 96 | USA | 12.50 | -1.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Emilia Sjöstrand Emilia Sjöstrand ('02) | 02 | SWE | 12.46 | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Nura Muhammad Nura Muhammad | USA | 12.29 | +1.3 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jade DeSouza Jade DeSouza | USA | 12.26 | +0.6 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Rachela Pace Rachela Pace ('03) | 03 | MLT | 12.21 | +0.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Damazvia Dames Damazvia Dames | BAH | 12.11 | +1.3 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Alexis Torns Alexis Torns ('02) | 02 | USA | 12.09 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Rayven Nealey Rayven Nealey | USA | 12.06 | +0.2 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Sameerah Evans Sameerah Evans | USA | 12.05 | -1.8 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Flore Gracia Flore Gracia ('96) | 96 | FRA | 11.99 | w | +2.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Kayla Hutchins Kayla Hutchins | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Jorinde van Klinken Jorinde van Klinken | 00 | NED | 18.05 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Erna Sóley Gunnarsdóttir Erna Sóley Gunnarsdóttir | 00 | ISL | 17.17 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jaida Ross Jaida Ross | USA | 17.09 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Marilyn Nwora Marilyn Nwora | USA | 16.69 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Miné De Klerk Miné De Klerk ('03) | 03 | RSA | 16.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Mackenna Orie Mackenna Orie ('01) | 01 | USA | 16.34 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Annina Brandenburg Annina Brandenburg ('98) | 98 | GER | 16.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Nu'u Tuilefano Nu'u Tuilefano | 00 | ASA | 16.27 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Amelia Flynt Amelia Flynt ('03) | 03 | USA | 16.17 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kvalifikation | 14.4. | ||||||||||||||||
Kval 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Jorinde van Klinken Jorinde van Klinken | 00 | NED | 17.92 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Marilyn Nwora Marilyn Nwora | USA | 17.04 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Erna Sóley Gunnarsdóttir Erna Sóley Gunnarsdóttir | 00 | ISL | 16.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Miné De Klerk Miné De Klerk ('03) | 03 | RSA | 16.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Annina Brandenburg Annina Brandenburg ('98) | 98 | GER | 16.61 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jaida Ross Jaida Ross | USA | 16.50 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Amelia Flynt Amelia Flynt ('03) | 03 | USA | 16.23 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Mackenna Orie Mackenna Orie ('01) | 01 | USA | 16.11 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Nu'u Tuilefano Nu'u Tuilefano | 00 | ASA | 15.94 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Zaresha Neal Zaresha Neal ('99) | 99 | USA | 15.84 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Mya Lesnar Mya Lesnar ('02) | 02 | USA | 15.74 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | LyVante Su'emai LyVante Su'emai ('02) | 02 | AUS | 15.61 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Gretchen Hoesktre Gretchen Hoesktre | USA | 15.57 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Jamie Kofron Jamie Kofron | 00 | USA | 15.39 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Sierra Freeland Sierra Freeland ('98) | 98 | USA | 15.36 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Marlene Gutierrez Marlene Gutierrez | USA | 15.32 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Corinne Jemison Corinne Jemison ('01) | 01 | USA | 15.31 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Amanda Anderson Amanda Anderson ('98) | 98 | USA | 15.25 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Kiana Lowery Kiana Lowery | USA | 15.12 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Crystal Herpin Crystal Herpin ('03) | 03 | USA | 15.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Amanda Schaare Amanda Schaare | 00 | USA | 14.97 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Lacee Barnes Lacee Barnes ('99) | 99 | CAY | 14.88 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Natalie Ramirez Natalie Ramirez | USA | 14.83 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Ebonie Whitted Ebonie Whitted | 00 | USA | 14.42 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
25 | Kristin Smoot Kristin Smoot | USA | 14.39 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
26 | Nana Gyedu Nana Gyedu ('02) | 02 | GBR | 14.25 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
27 | Audrey Hughes Audrey Hughes | USA | 14.07 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
28 | Daizy Monie Daizy Monie | USA | 13.80 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
29 | Ana Tovi Ana Tovi | 00 | USA | 13.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
30 | Sahjay Stevens Sahjay Stevens ('98) | 98 | JAM | 13.39 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
31 | Lauren Whyrick Lauren Whyrick | USA | 12.84 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Macayla Needham Macayla Needham | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Hailey Pollard Hailey Pollard | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Nicole Berry Nicole Berry ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Annina Brandenburg Annina Brandenburg ('98) | 98 | GER | 57.14 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | LyVante Su'emai LyVante Su'emai ('02) | 02 | AUS | 55.43 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Amanda Anderson Amanda Anderson ('98) | 98 | USA | 54.16 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Corinne Jemison Corinne Jemison ('01) | 01 | USA | 54.06 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Grayce French Grayce French ('98) | 98 | USA | 52.74 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jasmine Blair Jasmine Blair | USA | 52.44 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Elena Bruckner Elena Bruckner ('98) | 98 | USA | 52.32 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Agnes Esser Agnes Esser ('95) | 95 | CAN | 51.76 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kiana Lowery Kiana Lowery | USA | 46.74 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kvalifikation | 14.4. | ||||||||||||||||
Kval 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Annina Brandenburg Annina Brandenburg ('98) | 98 | GER | 58.29 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Grayce French Grayce French ('98) | 98 | USA | 54.18 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jasmine Blair Jasmine Blair | USA | 53.51 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Elena Bruckner Elena Bruckner ('98) | 98 | USA | 52.22 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Amanda Anderson Amanda Anderson ('98) | 98 | USA | 52.02 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Corinne Jemison Corinne Jemison ('01) | 01 | USA | 51.98 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Agnes Esser Agnes Esser ('95) | 95 | CAN | 51.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kiana Lowery Kiana Lowery | USA | 51.10 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | LyVante Su'emai LyVante Su'emai ('02) | 02 | AUS | 51.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Amelia Flynt Amelia Flynt ('03) | 03 | USA | 50.19 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Mackenna Orie Mackenna Orie ('01) | 01 | USA | 50.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jaida Ross Jaida Ross | USA | 50.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Ana Tovi Ana Tovi | 00 | USA | 50.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Julie Perez Julie Perez | USA | 49.91 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Crystal Herpin Crystal Herpin ('03) | 03 | USA | 49.46 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Zaresha Neal Zaresha Neal ('99) | 99 | USA | 49.16 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Haley Smith Haley Smith | USA | 48.64 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Amanda Schaare Amanda Schaare | 00 | USA | 48.25 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Kristin Smoot Kristin Smoot | USA | 47.98 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Sable Lohmeier Sable Lohmeier | USA | 47.64 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Miné De Klerk Miné De Klerk ('03) | 03 | RSA | 47.19 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Lacee Barnes Lacee Barnes ('99) | 99 | CAY | 47.18 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Ryan Pickering Ryan Pickering | USA | 46.91 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Leah Thompson Leah Thompson | USA | 46.58 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
25 | Amanda Spear Amanda Spear | USA | 46.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
26 | Natalie Ramirez Natalie Ramirez | USA | 45.46 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Hailey Pollard Hailey Pollard | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 16.4. Finale A Finale | 16.4. | ||||||||||||||||
1 | Anna Purchase Anna Purchase ('99) | 99 | GBR | 69.56 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Amy Phillips Amy Phillips ('98) | 98 | GBR | 68.18 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Beatrice Nedberge Llano Beatrice Nedberge Llano ('97) | 97 | NOR | 67.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Shelby Moran Shelby Moran | 00 | USA | 66.88 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Tara Simpson-Sullivan Tara Simpson-Sullivan | 00 | GBR | 65.12 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kaila Butler Kaila Butler ('98) | 98 | CAN | 63.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Joy McArthur Joy McArthur ('99) | 99 | USA | 63.35 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Priscilla Adejokun Priscilla Adejokun | USA | 60.75 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Marlene Gutierrez Marlene Gutierrez | USA | 56.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kvalifikation | 15.4. | ||||||||||||||||
Kval 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Anna Purchase Anna Purchase ('99) | 99 | GBR | 67.40 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Amy Phillips Amy Phillips ('98) | 98 | GBR | 67.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Beatrice Nedberge Llano Beatrice Nedberge Llano ('97) | 97 | NOR | 66.92 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Tara Simpson-Sullivan Tara Simpson-Sullivan | 00 | GBR | 66.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Shelby Moran Shelby Moran | 00 | USA | 65.12 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kaila Butler Kaila Butler ('98) | 98 | CAN | 62.43 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Joy McArthur Joy McArthur ('99) | 99 | USA | 62.34 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Priscilla Adejokun Priscilla Adejokun | USA | 58.85 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Marlene Gutierrez Marlene Gutierrez | USA | 58.08 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Chastery Fuamatu Chastery Fuamatu | USA | 57.86 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Carolina Daza Carolina Daza ('01) | 01 | COL | 57.51 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Rebecca Tomann Rebecca Tomann | 00 | GER | 57.41 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | LyVante Su'emai LyVante Su'emai ('02) | 02 | AUS | 57.19 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 57.04 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Jillian Stafford Jillian Stafford | USA | 56.64 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Sable Lohmeier Sable Lohmeier | USA | 54.77 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Acacia Astwood Acacia Astwood | 00 | BAH | 54.24 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Julie Perez Julie Perez | USA | 53.33 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Elena Opp Elena Opp | USA | 52.52 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Sasha Korolenko Sasha Korolenko | USA | 52.32 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Tara Koonce Tara Koonce | USA | 52.06 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Gabriela Sanchez Gabriela Sanchez | 00 | USA | 51.56 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Nu'u Tuilefano Nu'u Tuilefano | 00 | ASA | 51.02 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Alexandra Payne Alexandra Payne | USA | 50.84 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
25 | Ava David Ava David | USA | 50.68 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
26 | Kiana Lowery Kiana Lowery | USA | 49.27 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
27 | Jane Powers Jane Powers | USA | 47.71 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Amy Kraemer Amy Kraemer | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Kara Winger Kara Winger ('86) | 86 | USA | 63.29 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ariana Ince Ariana Ince ('89) | 89 | USA | 58.83 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kari Wolfe Kari Wolfe | USA | 52.61 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kohana Nakato Kohana Nakato ('03) | 03 | USA | 47.68 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Cerah Moren Cerah Moren ('99) | 99 | PHI | 47.52 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Lillian Wyckoff Lillian Wyckoff | USA | 47.33 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Lauren McFall Lauren McFall | USA | 47.17 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Marilis Remmel Marilis Remmel ('01) | 01 | EST | 47.06 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Valentina María Barrios Valentina María Barrios ('03) | 03 | COL | 45.44 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Hannah Rosenfeld Hannah Rosenfeld ('99) | 99 | USA | 43.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Rhiley Fritz Rhiley Fritz | USA | 42.09 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Makayla Roy Makayla Roy ('02) | 02 | CAN | 41.92 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Alexxis Brown Alexxis Brown | USA | 41.89 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Kendall Martin Kendall Martin | USA | 41.75 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Maelyn George Maelyn George ('01) | 01 | USA | 41.28 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Skyler GUILLOT Skyler GUILLOT | USA | 41.15 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Sigrid Kleive Sigrid Kleive | 00 | NOR | 40.84 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Gaia Osborne Gaia Osborne | 00 | GBR | 37.77 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Ida Eikeng Ida Eikeng ('99) | 99 | NOR | 5916 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 5832 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Avery McMullen Avery McMullen | 00 | USA | 5663 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Natasha Smith Natasha Smith ('99) | 99 | GBR | 5646 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Hannah Rusnak Hannah Rusnak | USA | 5578 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 5506 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ella Rush Ella Rush ('04) | 04 | GBR | 5491 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Isa Videler Isa Videler ('98) | 98 | NED | 5479 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jestena Mattson Jestena Mattson ('97) | 97 | USA | 5463 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Sarah Connolly Sarah Connolly ('96) | 96 | IRL | 5397 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 5369 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Aria Tate Aria Tate ('99) | 99 | USA | 5339 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Jada Green Jada Green ('01) | 01 | USA | 5328 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Alissa Brooks-Johnson Alissa Brooks-Johnson ('95) | 95 | USA | 4918 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Megan Wallace Megan Wallace ('99) | 99 | USA | 4809 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 16.4. Finale A Finale | 16.4. | ||||||||||||||||
1 | Academy of Art Academy of Art | USA | 45.64 | ||||||||||||||
Marie-Jeanne Ourega, Darria Matthias, Ombretta Minkue-Meye, Selena Mariel Arjona | |||||||||||||||||
2 | Pittsburg St. Pittsburg St. | USA | 45.79 | ||||||||||||||
Audreanae Hagan, Christine Williams, Jamiya Morgan, Blakelee Winn | |||||||||||||||||
3 | Arizona Arizona | USA | 46.26 | ||||||||||||||
Neysia Howard, Anna Foreman, Jenica Bosko, Dior Asamota | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet | |||||||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Oregon Oregon | USA | 3:31.96 | ||||||||||||||
Ella Clayton, Shaniya Hall, Katriina Wright, Shana Grebo | |||||||||||||||||
2 | Utah Utah | USA | 3:41.95 | ||||||||||||||
Oneillia Fuller, Jasie York, Lauren O'Banion, Josefine Tomine Eriksen | |||||||||||||||||
4 | Iowa Iowa | USA | 3:42.90 | ||||||||||||||
Chloe Larsen, Laney Fitzpatrick, Alli Bookin-Nosbisch, Clare Pitcher | |||||||||||||||||
5 | DePaul DePaul | USA | 3:43.60 | ||||||||||||||
Jade Pope, Lorie Cashdollar, Sonja Nagle, Kiersten Walker | |||||||||||||||||
6 | Academy of Art Academy of Art | USA | 3:44.60 | ||||||||||||||
Ombretta Minkue-Meye, Alice Coisne, Selena Mariel Arjona, Alisha Wilson | |||||||||||||||||
7 | Pittsburg St. Pittsburg St. | USA | 3:45.09 | ||||||||||||||
Matti Price, Olivia Lowrey, Christine Williams, Madison Burt | |||||||||||||||||
8 | Stanford Stanford | USA | 3:45.10 | ||||||||||||||
Samantha Thomas, Alexa Rossum, Trinity Price, Maya Valmon | |||||||||||||||||
Finale C 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Arizona Arizona | USA | 3:38.80 | ||||||||||||||
2 | San Jose St. San Jose St. | USA | 3:44.67 | ||||||||||||||
Sydney Bentley, Gabrielle Spencer, Kaiya Johnson, Liao Yan-Chun | |||||||||||||||||
M 1500 m 16.4. Finale A Finale | 16.4. | ||||||||||||||||
1 | Cameron Proceviat Cameron Proceviat ('93) | 93 | CAN | 3:43.46 | |||||||||||||
2 | James Heneghan James Heneghan ('99) | 99 | GBR | 3:55.50 | |||||||||||||
Kevin Robertson Kevin Robertson ('98) | 98 | CAN | DNF | ||||||||||||||
M 5000 m 16.4. Finale A Finale | 16.4. | ||||||||||||||||
1 | Sam Gilman Sam Gilman | 00 | USA | 13:33.26 | PB | ||||||||||||
2 | Abbabiya Simbassa Abbabiya Simbassa ('93) | 93 | USA | 13:33.56 | SB | ||||||||||||
3 | Wesley Kiptoo Wesley Kiptoo ('96) | 96 | KEN | 13:34.93 | SB | ||||||||||||
4 | Zachery Panning Zachery Panning ('95) | 95 | USA | 13:37.13 | PB | ||||||||||||
5 | Jacob Thomson Jacob Thomson ('94) | 94 | USA | 13:42.61 | SB | ||||||||||||
6 | Frank Lara Frank Lara ('95) | 95 | USA | 13:46.28 | SB | ||||||||||||
7 | Jake Mitchem Jake Mitchem ('97) | 97 | USA | 13:48.05 | PB | ||||||||||||
8 | Nate Osterstock Nate Osterstock | USA | 13:49.19 | ||||||||||||||
9 | Austen Dalquist Austen Dalquist ('95) | 95 | USA | 13:51.18 | SB | ||||||||||||
10 | Tito Medrano Tito Medrano ('90) | 90 | USA | 13:51.30 | PB | ||||||||||||
11 | Carlos Andrés San Martín Carlos Andrés San Martín ('93) | 93 | COL | 13:54.47 | |||||||||||||
12 | Jp Flavin Jp Flavin | USA | 13:55.84 | PB | |||||||||||||
13 | Sydney Gidabuday Sydney Gidabuday ('96) | 96 | USA | 14:00.27 | SB | ||||||||||||
14 | Alec Sandusky Alec Sandusky ('97) | 97 | USA | 14:01.78 | PB | ||||||||||||
15 | Devin Meyrer Devin Meyrer ('97) | 97 | GER | 14:11.95 | SB | ||||||||||||
16 | Daniel Soto Daniel Soto ('96) | 96 | USA | 14:15.51 | SB | ||||||||||||
Fernando Daniel Martinez Fernando Daniel Martinez ('93) | 93 | MEX | DNF | ||||||||||||||
M 10000 m 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Dylan Jacobs Dylan Jacobs | 00 | USA | 28:01.94 | PB | ||||||||||||
2 | Amon Kemboi Amon Kemboi ('87) | 87 | KEN | 28:02.24 | PB | ||||||||||||
3 | Ivan González Ivan González ('87) | 87 | COL | 28:05.29 | PB | ||||||||||||
4 | Awet Beraki Awet Beraki | ERI | 28:12.10 | PB | |||||||||||||
5 | Danny Kilrea Danny Kilrea | 00 | USA | 28:23.23 | PB | ||||||||||||
6 | Alberto Gonzalez Mindez Alberto Gonzalez Mindez ('96) | 96 | GUA | 28:24.55 | NR | PB | |||||||||||
7 | Christian Allen Christian Allen ('98) | 98 | USA | 28:26.35 | PB | ||||||||||||
8 | Haftu Knight Haftu Knight | USA | 28:30.93 | PB | |||||||||||||
9 | Yaseen Abdalla Yaseen Abdalla ('01) | 01 | SUD | 28:33.38 | PB | ||||||||||||
10 | Jose Santana Jose Santana | USA | 28:39.18 | PB | |||||||||||||
11 | Saul Acosta Saul Acosta ('90) | 90 | MEX | 28:39.26 | PB | ||||||||||||
12 | Jacob Klemz Jacob Klemz | USA | 28:39.80 | PB | |||||||||||||
13 | James Traylor James Traylor | USA | 28:40.79 | PB | |||||||||||||
14 | Dustin Hatfield Dustin Hatfield | USA | 28:41.86 | PB | |||||||||||||
15 | Matthew Carmody Matthew Carmody | 00 | USA | 28:43.01 | PB | ||||||||||||
16 | Nolan Topper Nolan Topper | USA | 28:44.15 | PB | |||||||||||||
17 | Christopher Alfond Christopher Alfond ('98) | 98 | USA | 28:44.46 | PB | ||||||||||||
18 | Logan Rees Logan Rees ('97) | 97 | GBR | 28:45.65 | PB | ||||||||||||
19 | Miler Haller Miler Haller ('97) | 97 | USA | 28:46.43 | PB | ||||||||||||
20 | Abraham Avila-Martinez Abraham Avila-Martinez | USA | 28:48.18 | PB | |||||||||||||
21 | Anthony Russo Anthony Russo ('99) | 99 | USA | 28:49.32 | PB | ||||||||||||
22 | Daniel Bernal Daniel Bernal ('98) | 98 | USA | 28:53.68 | PB | ||||||||||||
23 | Emil Danielsson Emil Danielsson ('97) | 97 | SWE | 28:58.61 | PB | ||||||||||||
24 | Bradley Peloquin Bradley Peloquin | USA | 29:02.56 | PB | |||||||||||||
25 | Abraham Daniel Hernández Abraham Daniel Hernández ('95) | 95 | MEX | 29:11.84 | PB | ||||||||||||
26 | Isaac Alonzo Isaac Alonzo | USA | 29:15.14 | PB | |||||||||||||
27 | Titus Winders Titus Winders | USA | 29:21.46 | PB | |||||||||||||
28 | Joshua Joseph Joshua Joseph | USA | 29:23.23 | PB | |||||||||||||
29 | Cole Nash Cole Nash | USA | 29:24.40 | PB | |||||||||||||
30 | Austin Nolan Austin Nolan | USA | 29:26.46 | PB | |||||||||||||
31 | Jack Leitch Jack Leitch ('98) | 98 | GBR | 29:33.92 | PB | ||||||||||||
32 | Zak Kirk Zak Kirk | USA | 30:09.53 | SB | |||||||||||||
Gilbert Boit Gilbert Boit ('94) | 94 | KEN | DNF | ||||||||||||||
Artūrs Niklāvs Medveds Artūrs Niklāvs Medveds ('99) | 99 | LAT | DNF | ||||||||||||||
Greg Leak Greg Leak ('88) | 88 | USA | DNF | ||||||||||||||
Ryan Murphy Ryan Murphy ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||||
Carter Persyn Carter Persyn ('97) | 97 | USA | DNF | ||||||||||||||
Evan Burke Evan Burke ('01) | 01 | CAN | DNF | ||||||||||||||
Gerard Giraldo Gerard Giraldo ('89) | 89 | COL | DNF | ||||||||||||||
M 3000 m forh. 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Ryuma Aoki Ryuma Aoki ('97) | 97 | JPN | 8:33.33 | SB | ||||||||||||
2 | Evan Jager Evan Jager ('89) | 89 | USA | 8:34.89 | SB | ||||||||||||
3 | Clement Duigou Clement Duigou ('96) | 96 | FRA | 8:36.25 | PB | ||||||||||||
4 | Jonathan Hopkins Jonathan Hopkins ('92) | 92 | GBR | 8:36.92 | |||||||||||||
5 | Tracen Warnick Tracen Warnick ('98) | 98 | USA | 8:41.04 | PB | ||||||||||||
6 | Garrett Marsing Garrett Marsing ('95) | 95 | USA | 8:47.79 | SB | ||||||||||||
7 | Bennett Pascoe Bennett Pascoe ('98) | 98 | USA | 8:48.67 | SB | ||||||||||||
8 | Kelvin Limo Kelvin Limo | 00 | KEN | 8:49.93 | PB | ||||||||||||
9 | Joost Plaetinck Joost Plaetinck ('98) | 98 | USA | 8:50.10 | SB | ||||||||||||
10 | Joe Waskom Joe Waskom | USA | 8:55.98 | ||||||||||||||
Colton Johnsen Colton Johnsen ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||||
Craig Nowak Craig Nowak ('94) | 94 | USA | DNF | ||||||||||||||
M 400 m hæk 16.4. Finale A Finale | 16.4. | ||||||||||||||||
1 | Trevor Bassitt Trevor Bassitt ('98) | 98 | USA | 49.15 | SB | ||||||||||||
2 | Khallifah Rosser Khallifah Rosser ('95) | 95 | USA | 49.22 | SB | ||||||||||||
3 | Dave Kendziera Dave Kendziera ('94) | 94 | USA | 49.68 | |||||||||||||
4 | Eric Cray Eric Cray ('88) | 88 | PHI | 49.86 | SB | ||||||||||||
5 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 50.33 | SB | ||||||||||||
6 | Takatoshi Abe Takatoshi Abe ('91) | 91 | JPN | 51.24 | SB | ||||||||||||
M Højdespring 16.4. Finale A Finale | 16.4. | ||||||||||||||||
1 | Earnie Sears Earnie Sears ('98) | 98 | USA | 2.30 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Trey Culver Trey Culver ('96) | 96 | USA | 2.27 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Erik Portillo Erik Portillo | 00 | MEX | 2.22 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jack Scarborough Jack Scarborough | USA | 2.17 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Caleb Wilborn Caleb Wilborn | USA | 2.12 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Tyler Arroyo Tyler Arroyo ('96) | 96 | USA | 2.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Mitch Jacobson Mitch Jacobson | USA | 2.07 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Sean Lee Sean Lee | 00 | USA | 2.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 16.4. Finale A Finale | 16.4. | ||||||||||||||||
1 | Emmanuel Ihemeje Emmanuel Ihemeje ('98) | 98 | ITA | 17.00 | w | +2.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Chris Benard Chris Benard ('90) | 90 | USA | 16.99 | +0.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | King Keyshawn King Keyshawn | 00 | USA | 16.17 | w | +3.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Chris Welch Chris Welch ('99) | 99 | USA | 15.91 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jemuel Miller Jemuel Miller ('01) | 01 | BAR | 15.73 | +1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | James Carter James Carter | 00 | USA | 15.58 | w | +3.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jah Strange Jah Strange ('98) | 98 | USA | 15.43 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jalyn Jackson Jalyn Jackson ('99) | 99 | USA | 15.36 | w | +3.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jalen Seals Jalen Seals ('98) | 98 | USA | 15.05 | +1.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Anthony Applequist Anthony Applequist ('95) | 95 | USA | 14.35 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | USA | 38.72 | |||||||||||||||
2 | Oregon Oregon | USA | 39.08 | ||||||||||||||
Rieker Daniel, Xavier Nairne, Ryan Mulholland, Micah Williams | |||||||||||||||||
3 | Arkansas Arkansas | USA | 40.14 | ||||||||||||||
Roman Turner, Connor Washington, Phillip Lemonious, James Benson II | |||||||||||||||||
4 | UCLA UCLA | USA | 40.40 | ||||||||||||||
Cristian Moore, Myles Misener-Daley, Seth Holloway, Cameron Reynolds | |||||||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Arizona State Arizona State | USA | 39.64 | ||||||||||||||
Jalen Drayden, Justin Robinson, Austin Kratz, Jalen Brown | |||||||||||||||||
2 | Iowa Iowa | USA | 39.71 | ||||||||||||||
Kalen Walker, Austin Kresley, Grant Conway, Gratt Reed | |||||||||||||||||
4 | Illinois Illinois | USA | 40.47 | ||||||||||||||
Declan Rustay, DaCorey Ware, Bret Dannis, Kashief King | |||||||||||||||||
5 | Montana State Montana State | USA | 40.22 | ||||||||||||||
Finale C 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Arizona State Arizona State | USA | 39.79 | ||||||||||||||
Jalen Drayden, Justin Robinson, Austin Kratz, Jalen Brown | |||||||||||||||||
2 | California California | USA | 40.15 | ||||||||||||||
Christian Catlin, George Monroe, Mason Mangum, David Foster | |||||||||||||||||
3 | Arizona Arizona | USA | 40.71 | ||||||||||||||
Trayvion White-Austin, Carl Hicks, Trent Stimac, Diego Marquez | |||||||||||||||||
Finale D 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
3 | Arkansas Arkansas | USA | 39.84 | ||||||||||||||
Roman Turner, Connor Washington, Phillip Lemonious, James Benson II | |||||||||||||||||
7 | Utsa Utsa | USA | 40.46 | ||||||||||||||
Dennis Phillips, Diego Aldo Pettorossi, Trevion McCalla, Brice Chabot | |||||||||||||||||
Finale E 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | North Texas North Texas | USA | 40.29 | ||||||||||||||
Samir Williams, Davonye Jones, Clayton Boyce, Karlington Anunagba | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | USA | 3:02.58 | |||||||||||||||
2 | UCLA UCLA | USA | 3:05.21 | ||||||||||||||
Chase Wells, Ismail Turner, Cameron Reynolds, Myles Misener-Daley | |||||||||||||||||
3 | Arizona State Arizona State | USA | 3:06.31 | ||||||||||||||
Dubem Nwachukwu, Gamali Felix, Jalen Drayden, Justin Robinson | |||||||||||||||||
4 | Houston Houston | USA | 3:06.31 | ||||||||||||||
Tyrell Valentine, Quivell Jordan-Bacot, Trey Johnson, Jordan Booker | |||||||||||||||||
5 | USA | 3:07.74 | |||||||||||||||
6 | Arkansas Arkansas | USA | 3:08.56 | ||||||||||||||
James Benson II, Brandon Battle, Ayden Owens-Delerme, James Milholen | |||||||||||||||||
7 | Michigan Michigan | USA | 3:10.28 | ||||||||||||||
Dubem Amene, Lawrence Gilliam, Miles Brown, Jacob Koerner | |||||||||||||||||
8 | Arizona Arizona | USA | 3:11.06 | ||||||||||||||
Carl Hicks, Umajesty Williams, Ivan Zaharchenko, Calvin Wilson | |||||||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Cal St. Fullerton Cal St. Fullerton | USA | 3:07.94 | ||||||||||||||
Reyte Rash, Parris Samaniego, Chris Shiley, Justin Lowe | |||||||||||||||||
3 | Colorado Colorado | USA | 3:08.63 | ||||||||||||||
Tyler Williams, Ian Gilmore, Garrett Nelson, Aaron Mccoy | |||||||||||||||||
4 | Illinois Illinois | USA | 3:09.81 | ||||||||||||||
Robert Williams, Kashief King, Jason Thormo, Devontae Ford | |||||||||||||||||
K 1500 m 16.4. Finale A Finale | 16.4. | ||||||||||||||||
1 | Elise Cranny Elise Cranny ('96) | 96 | USA | 4:08.07 | SB | ||||||||||||
2 | Laura Galván Laura Galván ('91) | 91 | MEX | 4:11.06 | SB | ||||||||||||
3 | Rebecca Mehra Rebecca Mehra ('94) | 94 | USA | 4:12.46 | SB | ||||||||||||
4 | Bérénice Cleyet-Merle Bérénice Cleyet-Merle ('94) | 94 | FRA | 4:16.49 | SB | ||||||||||||
5 | Danielle Aragon Danielle Aragon ('94) | 94 | USA | 4:27.36 | SB | ||||||||||||
6 | Gemma Kersey Gemma Kersey ('92) | 92 | GBR | 4:28.17 | SB | ||||||||||||
Hanna Hermansson Hanna Hermansson ('89) | 89 | SWE | DNF | ||||||||||||||
K 5000 m 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Karissa Schweizer Karissa Schweizer ('96) | 96 | USA | 15:02.77 | SB | ||||||||||||
2 | Emily Infeld Emily Infeld ('90) | 90 | USA | 15:05.80 | SB | ||||||||||||
3 | Laura Galván Laura Galván ('91) | 91 | MEX | 15:09.80 | SB | ||||||||||||
4 | Jessica Judd Jessica Judd ('95) | 95 | GBR | 15:11.72 | SB | ||||||||||||
5 | Abby Nichols Abby Nichols ('97) | 97 | USA | 15:15.95 | PB | ||||||||||||
6 | Mercy Chelangat Mercy Chelangat ('97) | 97 | KEN | 15:17.28 | PB | ||||||||||||
7 | Maggie Montoya Maggie Montoya ('95) | 95 | USA | 15:19.85 | PB | ||||||||||||
8 | Lauren Gregory Lauren Gregory ('99) | 99 | USA | 15:25.17 | PB | ||||||||||||
9 | Natosha Rogers Natosha Rogers ('91) | 91 | USA | 15:27.23 | SB | ||||||||||||
10 | Roisin Flanagan Roisin Flanagan ('97) | 97 | IRL | 15:28.41 | NIR | PB | |||||||||||
11 | Olivia Pratt Olivia Pratt ('94) | 94 | USA | 15:32.16 | SB | ||||||||||||
12 | Daniela Torres Daniela Torres ('94) | 94 | MEX | 15:32.91 | PB | ||||||||||||
13 | Makena Morley Makena Morley ('96) | 96 | USA | 15:36.59 | SB | ||||||||||||
14 | Amy Davis Amy Davis ('97) | 97 | USA | 15:38.82 | PB | ||||||||||||
15 | Taylor Werner Taylor Werner ('98) | 98 | USA | 15:43.10 | |||||||||||||
16 | Andrea Ramírez Andrea Ramírez ('92) | 92 | MEX | 15:44.36 | |||||||||||||
17 | Megan Hasz Megan Hasz ('97) | 97 | USA | 16:06.09 | SB | ||||||||||||
18 | Jess Watychowicz Jess Watychowicz ('91) | 91 | USA | 16:20.45 | SB | ||||||||||||
19 | Muriel Coneo Muriel Coneo ('87) | 87 | COL | 16:34.52 | SB | ||||||||||||
K 10000 m 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Andrea Ramírez Andrea Ramírez ('92) | 92 | MEX | 32:37.62 | SB | ||||||||||||
2 | Brianna Robles Brianna Robles | USA | 32:50.06 | PB | |||||||||||||
3 | Emily Venters Emily Venters ('99) | 99 | USA | 33:07.74 | PB | ||||||||||||
4 | Muriel Coneo Muriel Coneo ('87) | 87 | COL | 33:33.81 | PB | ||||||||||||
5 | Isabel Hebner Isabel Hebner | USA | 33:41.09 | PB | |||||||||||||
6 | Kathleen Simms Kathleen Simms | USA | 33:43.12 | PB | |||||||||||||
7 | Sarah Carter Sarah Carter | USA | 33:44.58 | PB | |||||||||||||
8 | Bella Williams Bella Williams ('98) | 98 | GBR | 33:59.39 | SB | ||||||||||||
9 | Elissa Legault Elissa Legault ('94) | 94 | CAN | 34:07.68 | PB | ||||||||||||
10 | Erin Archibeck Erin Archibeck | USA | 34:10.05 | PB | |||||||||||||
11 | Leah Christians Leah Christians | USA | 34:14.69 | PB | |||||||||||||
12 | Annika Esvelt Annika Esvelt | USA | 34:20.76 | PB | |||||||||||||
13 | Yukino Parle Yukino Parle | USA | 34:26.03 | PB | |||||||||||||
14 | Madeline Boswell Madeline Boswell ('98) | 98 | USA | 34:31.11 | PB | ||||||||||||
15 | Beth Ramos Beth Ramos | USA | 34:34.44 | PB | |||||||||||||
16 | Monica Hebner Monica Hebner ('99) | 99 | USA | 34:52.63 | |||||||||||||
17 | Elka Machan Elka Machan | USA | 34:56.50 | PB | |||||||||||||
18 | Jessica Lawson Jessica Lawson ('99) | 99 | USA | 35:02.74 | PB | ||||||||||||
19 | Allison McGrath Allison McGrath ('99) | 99 | USA | 35:05.05 | SB | ||||||||||||
20 | Jennifer Comastri Jennifer Comastri | USA | 35:49.28 | SB | |||||||||||||
Melissa Dock Melissa Dock ('82) | 82 | USA | DNF | ||||||||||||||
K 3000 m forh. 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||||
1 | Courtney Wayment Courtney Wayment ('98) | 98 | USA | 9:26.88 | SB | ||||||||||||
2 | Val Constien Val Constien ('96) | 96 | USA | 9:31.20 | SB | ||||||||||||
3 | Madison Boreman Madison Boreman ('98) | 98 | USA | 9:46.80 | SB | ||||||||||||
4 | Jessica Furlan Jessica Furlan ('90) | 90 | CAN | 9:49.22 | SB | ||||||||||||
5 | Lexy Halladay Lexy Halladay ('01) | 01 | USA | 9:55.65 | PB | ||||||||||||
6 | Angelina Ellis Angelina Ellis ('98) | 98 | USA | 10:00.55 | PB | ||||||||||||
7 | Veerle Bakker Veerle Bakker ('97) | 97 | NED | 10:01.04 | SB | ||||||||||||
8 | Jessica Scheriff Jessica Scheriff ('96) | 96 | GBR | 10:17.70 | SB | ||||||||||||
9 | Hannah Roeske Hannah Roeske | USA | 10:19.04 | SB | |||||||||||||
10 | Emma Tavella Emma Tavella | USA | 10:19.82 | ||||||||||||||
11 | Emma Milburn Emma Milburn ('99) | 99 | USA | 10:21.07 | PB | ||||||||||||
12 | Alice Hill Alice Hill ('99) | 99 | USA | 10:31.83 | SB | ||||||||||||
13 | Madelynn Hill Madelynn Hill ('01) | 01 | USA | 10:34.90 | PB | ||||||||||||
14 | Lauren Cooper Lauren Cooper ('94) | 94 | GBR | 10:36.45 | SB | ||||||||||||
Jenna Melanson Jenna Melanson ('98) | 98 | CAN | DNF | ||||||||||||||
K 400 m hæk 16.4. Finale A Finale | 16.4. | ||||||||||||||||
1 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 54.39 | PB | ||||||||||||
2 | Gianna Woodruff Gianna Woodruff ('93) | 93 | PAN | 54.60 | SB | ||||||||||||
3 | Shiann Salmon Shiann Salmon ('99) | 99 | JAM | 54.64 | PB | ||||||||||||
4 | Shannon Meisberger Shannon Meisberger ('99) | 99 | USA | 56.45 | SB | ||||||||||||
5 | Mo Jiadie Mo Jiadie | 00 | CHN | 56.66 | SB | ||||||||||||
6 | Robyn Brown Robyn Brown ('94) | 94 | PHI | 57.60 | PB | ||||||||||||
7 | Ashley Spencer Ashley Spencer ('93) | 93 | USA | 57.65 | SB | ||||||||||||
Britton Wilson Britton Wilson | 00 | USA | DNF | ||||||||||||||
K Længdespring 16.4. Finale A Finale | 16.4. | ||||||||||||||||
1 | Monae' Nichols Monae' Nichols ('98) | 98 | USA | 6.89 | w | +3.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Tara Davis Tara Davis ('99) | 99 | USA | 6.60 | w | +2.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jasmine Todd Jasmine Todd ('93) | 93 | USA | 6.54 | +2.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Marie-Jeanne Ourega Marie-Jeanne Ourega ('97) | 97 | FRA | 6.13 | +1.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Samiyah Samuels Samiyah Samuels ('97) | 97 | USA | 6.07 | +1.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Hannah Meek Hannah Meek | USA | 5.92 | w | +2.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 15.4. Finale A Finale | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | USA | 42.40 | |||||||||||||||
2 | Oregon Oregon | USA | 43.54 | ||||||||||||||
Iman Brown, Jadyn Mays, Jasmine Montgomery, Kemba Nelson | |||||||||||||||||
5 | Ucla Ucla | USA | 44.30 | ||||||||||||||
Chinyere Okoro, McKenzy Pierre-Webster, Catherine Léger, Shae Anderson | |||||||||||||||||
8 | Illinois Illinois | USA | 45.80 | ||||||||||||||
Nya Carr, Jessica McDowell, Tacoria Humphrey, Tori Thomas | |||||||||||||||||
Finale B 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 44.01 | ||||||||||||||
Rosey Effiong, Jada Baylark, Jayla Hollis, Joanne Reid | |||||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 44.35 | ||||||||||||||
Rosey Effiong, Jada Baylark, Jayla Hollis, Joanne Reid | |||||||||||||||||
2 | Minnesota State Minnesota State | USA | 44.65 | ||||||||||||||
Makayla Jackson, Ja'cey Simmons, Denisha Cartwright, Rose Cramer | |||||||||||||||||
3 | Iowa Iowa | USA | 45.12 | ||||||||||||||
LaSarah Hargrove, Lia Love, Mytika Mayberry, Myreanna Bebe | |||||||||||||||||
4 | South Florida South Florida | USA | 44.69 | ||||||||||||||
Jadaja Baxter, Zahria Allers-Liburd, Shaniya Benjamin, Hannah Connell | |||||||||||||||||
4 | South Florida South Florida | USA | 45.71 | ||||||||||||||
Jadaja Baxter, Zahria Allers-Liburd, Shaniya Benjamin, Hannah Connell | |||||||||||||||||
Finale D 15.4. | 15.4. | ||||||||||||||||
1 | Washington Washington | USA | 45.40 | ||||||||||||||
Aaliyah Wilson, Victoria Gersch, Olivia Ribera, Jelani Heath | |||||||||||||||||
2 | Michigan Michigan | USA | 45.43 | ||||||||||||||
Breeana Bates, Hanna Hearn, Hannah Waller, Ameia Wilson | |||||||||||||||||
2 | Michigan Michigan | USA | 45.53 | ||||||||||||||
Breeana Bates, Hanna Hearn, Hannah Waller, Ameia Wilson | |||||||||||||||||
3 | San Jose St. San Jose St. | USA | 45.70 | ||||||||||||||
Mahkaia Lee, Gabrielle Spencer, Liao Yan-Chun, Kaiya Johnson | |||||||||||||||||
4 | DePaul DePaul | USA | 46.27 | ||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 16.4. Finale A Finale | 16.4. | ||||||||||||||||
1 | USA | 3:25.35 | |||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 3:30.23 | ||||||||||||||
Rosey Effiong, Jayla Hollis, Britton Wilson, Paris Peoples | |||||||||||||||||
2 | Ucla Ucla | USA | 3:32.46 | ||||||||||||||
Catherine Léger, Kate Jendrezak, Shae Anderson, Rose Pittman | |||||||||||||||||
3 | Iowa Iowa | USA | 3:35.08 | ||||||||||||||
Payton Wensel, Mariel Bruxvoort, Tesa Roberts, Sarah Bova | |||||||||||||||||
4 | Michigan Michigan | USA | 3:36.86 | ||||||||||||||
Ziyah Holman, Aurora Rynda, Savannah Sutherland, Chika Amene | |||||||||||||||||
5 | USA | 3:27.90 | |||||||||||||||
5 | Houston Houston | USA | 3:37.58 | ||||||||||||||
Cecilia Tamayo, Aliyah Taylor, Zarie Dumas, Iman Babineaux | |||||||||||||||||
6 | USA | 3:35.42 | |||||||||||||||
6 | Arizona State Arizona State | USA | 3:42.53 | ||||||||||||||
Alonna Johnson, Ma'kayla Dickerson, Adriana Tatum, Arius Williams | |||||||||||||||||
Finale 2 16.4. | 16.4. | ||||||||||||||||
3 | USA | 3:35.42 | |||||||||||||||
4 | Colorado Colorado | USA | 3:40.06 | ||||||||||||||
Jaida Drame, Emma Pollak, Grace Jenkins, Abbey Glynn | |||||||||||||||||
5 | South Florida South Florida | USA | 3:40.98 | ||||||||||||||
Shaniya Benjamin, Hannah Connell, Zahria Allers-Liburd, Shaneylix Davila | |||||||||||||||||
6 | Illinois Illinois | USA | 3:44.09 | ||||||||||||||
Mia Abraham, Danni Stoughton, Jessica McDowell, Logan Neely |