Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Eugene OR USA: Oregon Relays 22‐23.4.2022
Hayward Field

M 100 m    
22.4. Vind: -0.7

Finale A

Finale
22.4.Vind: -0.7
1
Lawrence Johnson
Lawrence Johnson 
USA10.52
  
 
2
Pierce LaCoste
Pierce LaCoste 
USA10.69
  
 PB
3
Kwabena Lynn
Kwabena Lynn ('02)
USA10.74
  
 =SB
4
Maximilian Vollmer
Maximilian Vollmer ('98)
GER10.75
  
 
5
Christopher Penn
Christopher Penn 
USA10.86
  
 
6
Isaiah Payne
Isaiah Payne 
USA10.89
  
 
7
Brian Limage
Brian Limage 
USA11.02
  
 
8
Noah Payne
Noah Payne 
USA11.06
  
 
9
Jett Kinder
Jett Kinder ('01)
USA11.42
  
 
M 200 m    
23.4. Vind: -0.5

Finale A

Finale
23.4.Vind: -0.5
1
Lawrence Johnson
Lawrence Johnson 
USA21.02
  
 PB
2
Will Mundy
Will Mundy 
USA21.36
  
 PB
3
Evan Mafilas
Evan Mafilas ('99)
USA21.75
  
 
4
Camden Wheeler
Camden Wheeler 
USA22.02
  
 
5
Isaiah Payne
Isaiah Payne 
USA22.07
  
 
6
Elliott Harris
Elliott Harris 
USA22.18
  
 
M 400 m    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Colin Enz
Colin Enz 
USA47.41
  
 SB
2
Camden Wheeler
Camden Wheeler 
USA48.39
  
 
3
Elliott Harris
Elliott Harris 
USA49.68
  
 
4
Jacob Williams
Jacob Williams 
USA49.94
  
 SB
M 800 m    
23.4.

Finale A

Finale
23.4.
1
Chase Lovercheck
Chase Lovercheck 
USA1:51.63
  
 
2
Konnor Hathaway
Konnor Hathaway 
USA1:52.03
  
 
3
Justin Crosswhite
Justin Crosswhite 
USA1:52.09
  
 SB
4
Carlos Alberto Vilches
Carlos Alberto Vilches ('01)
PUR1:52.25
  
 SB
5
Angus Fölmli
Angus Fölmli ('96)
SUI1:52.62
  
 SB
6
James Bottrill
James Bottrill ('99)
AUS1:54.53
  
 
M 1500 m    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Tomas Palfrey
Tomas Palfrey ('03)
AUS3:45.25
  
 SB
2
Matti Erickson
Matti Erickson ('03)
CAN3:47.66
  
 PB
3
Riley Osen
Riley Osen ('97)
USA3:47.99
  
 
4
Jordan Macintosh
Jordan Macintosh ('99)
CAN3:48.08
  
 SB
5
Justin Crosswhite
Justin Crosswhite 
USA3:52.50
  
 
6
Carlos Alberto Vilches
Carlos Alberto Vilches ('01)
PUR3:53.05
  
 SB
7
Luke Affolder
Luke Affolder 
USA3:53.06
  
 
8
Luis Peralta
Luis Peralta ('99)
DOM3:55.49
  
 
9
Benjamin Reynolds
Benjamin Reynolds ('02)
GBR3:59.82
  
 SB
Angus Fölmli
Angus Fölmli ('96)
SUI DNF
  
 
Finale B
22.4.
22.4.
1
Vincent Mestler
Vincent Mestler 
USA3:52.37
  
 SB
2
Steve Neumaier
Steve Neumaier 
USA3:52.65
  
 
3
Chase Howard
Chase Howard 
USA3:53.71
  
 PB
4
Jona Bodirsky
Jona Bodirsky ('01)
GER3:54.17
  
 
5
Justin Hazell
Justin Hazell 
USA3:56.18
  
 SB
6
Jake Knoblich
Jake Knoblich 
USA3:59.28
  
 
M 5000 m    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Olin Hacker
Olin Hacker ('97)
USA13:19.34
  
 PB
2
Tom Anderson
Tom Anderson ('90)
GBR13:28.07
  
 PB
3
Davor Aaron Bienenfeld
Davor Aaron Bienenfeld ('97)
GER13:28.13
  
 PB
4
James Mwaura
James Mwaura ('98)
USA13:30.02
  
 PB
5
Christian Noble
Christian Noble ('97)
USA13:35.61
  
 
6
Bob Liking
Bob Liking ('02)
USA13:37.24
  
 PB
7
Charlie Wheeler
Charlie Wheeler ('98)
GBR13:43.42
  
 PB
8
Evan Bates
Evan Bates 
USA13:45.04
  
 PB
9
Evan Bishop
Evan Bishop ('01)
USA13:45.59
  
 PB
10
Rowen Ellenberg
Rowen Ellenberg 
USA13:46.37
  
 PB
11
Seth Hirsch
Seth Hirsch 
USA13:47.50
  
 SB
12
Quincy Norman
Quincy Norman 
USA13:48.36
  
 PB
13
Shuaib Aljabaly
Shuaib Aljabaly 
USA13:49.29
  
 PB
14
Wil Smith
Wil Smith 
USA13:50.31
  
 PB
15
Jackson Sharp
Jackson Sharp 
AUS13:51.05
  
 SB
16
Abdinasir Hussein
Abdinasir Hussein 
USA13:51.59
  
 PB
17
Rory Leonard
Rory Leonard ('01)
GBR13:52.78
  
 SB
18
Turner Wiley
Turner Wiley 
USA13:55.06
  
 PB
19
Jack Yearian
Jack Yearian ('97)
USA13:55.84
  
 SB
20
Jeremy Craven
Jeremy Craven ('96)
USA13:56.14
  
 PB
21
Dominic Arce
Dominic Arce 
USA14:11.27
  
 
22
Nolan Hosbein
Nolan Hosbein 
USA14:23.34
  
 PB
23
Riley Moore
Riley Moore 
USA14:27.13
  
 
Cameron Stein
Cameron Stein 
USA DNF
  
 
Cooper Teare
Cooper Teare ('99)
USA DNF
  
 
M 3000 m forh.    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Mason Ferlic
Mason Ferlic ('93)
USA8:23.92
  
 SB
2
Anthony Rotich
Anthony Rotich ('90)
USA8:25.11
  
 SB
3
Emil Blomberg
Emil Blomberg ('92)
SWE8:25.55
  
 SB
4
Ryuma Aoki
Ryuma Aoki ('97)
JPN8:26.19
  
 SB
5
Zak Seddon
Zak Seddon ('94)
GBR8:26.45
  
 SB
6
Benard Keter
Benard Keter ('92)
USA8:30.69
  
 SB
7
Simon Sundström
Simon Sundström ('98)
SWE8:31.26
  
 SB
8
Jonathan Hopkins
Jonathan Hopkins ('92)
GBR8:31.80
  
 SB
9
Cooper Laird
Cooper Laird 
USA8:50.88
  
 PB
10
Ben Hogan
Ben Hogan 
USA8:51.92
  
 SB
11
Cullen McEachern
Cullen McEachern 
USA8:55.94
  
 PB
12
Victor Shitsama
Victor Shitsama ('98)
KEN8:58.42
  
 PB
13
Eliason Kabasenche
Eliason Kabasenche 
USA9:07.22
  
 
14
Jaxon Mackie
Jaxon Mackie 
CAN9:08.43
  
 PB
M 110 m hæk    
23.4. Vind: +1.6

Finale A

Finale
23.4.Vind: +1.6
1
Sam Brixey
Sam Brixey ('98)
USA13.57
  
 PB
2
Parker Bowden
Parker Bowden ('96)
USA13.79
  
 SB
3
Nick Johnson
Nick Johnson ('97)
USA13.95
  
 SB
4
Maximilian Vollmer
Maximilian Vollmer ('98)
GER14.40
  
 PB
5
Lane Maher
Lane Maher 
USA14.48
  
 
M 400 m hæk    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Davis Wenthe
Davis Wenthe 
USA52.65
  
 
2
Robert Hatch
Robert Hatch 
USA53.47
  
 
M Stangspring    
23.4.

Finale A

Finale
23.4.
1
Harrison Canfield
Harrison Canfield 
USA4.88
  
 
 
4.73
  O
4.88
 XO
5.08
XXX
     
2
Maximilian Vollmer
Maximilian Vollmer ('98)
GER4.88
  
 SB
 
4.73 SB
 XO
4.88 SB
 XO
4.98
XXX
     
3
Arthur Katahdin
Arthur Katahdin 
USA4.73
  
 SB
 
4.43
 XO
4.58
  O
4.73
XXO
4.88
XXX
    
J Kai Yamafuji
J Kai Yamafuji 
USA NH
  
 
 
4.58
XXX
       
M Længdespring    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Jonah Tactay
Jonah Tactay 
USA7.13 w
+3.0
  
 
 
7.08
 1.3
7.13
 3.0
6.96
 1.3
7.01
 0.5
6.92
 1.1
7.00
 0.4
  
2
Dominic Langley
Dominic Langley 
USA7.09
+1.9
  
 PB
 
  X
 0.0
6.85
 0.7
7.09 PB
 1.9
  X
 0.0
  X
 0.0
6.19
 0.9
  
3
Emmanuel Ihemeje
Emmanuel Ihemeje ('98)
ITA6.81
+1.5
  
 PB
 
6.62 PB
 0.9
6.61
 1.0
6.81 PB
 1.5
  X
 0.0
6.26
 0.9
  –
 0.0
  
M Trespring    
23.4.

Finale A

Finale
23.4.
1
Albert Macarthur
Albert Macarthur ('97)
USA14.56
+0.6
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
14.56
 0.6
  X
 0.0
  
2
Connor Barfknecht
Connor Barfknecht 
USA14.49
+0.6
  
 
 
14.43
 0.7
14.49
 0.6
  X
 0.0
13.92
 1.0
14.14
 0.8
14.33
 0.0
  
3
Marley Harrison
Marley Harrison 
USA13.76 w
+2.2
  
 
 
13.27
 0.5
13.64
 0.5
  X
 0.0
13.76
 2.2
  X
 0.0
  X
 0.0
  
M Kuglestød 7.26 kg    
23.4.

Finale A

Finale
23.4.
1
Zack Short
Zack Short ('97)
HON19.40
  
 
 
17.9119.4019.1818.8519.05  X  
2
Andrew Stone
Andrew Stone 
USA18.07
  
 
 
17.62  X17.8018.07  X18.07  
3
Jason Swarens
Jason Swarens ('02)
USA17.41
  
 PB
 
17.0416.6817.41 PB16.9817.32  X  
4
Stephen Campbell
Stephen Campbell 
USA15.51
  
 
 
15.33  X13.8415.5115.1515.19  
5
Sam Coil
Sam Coil 
USA15.34
  
 
 
  X14.74  X15.28  X15.34  
7
Jett Kinder
Jett Kinder ('01)
USA13.69
  
 
 
12.80  X13.69  X13.65  X  
M Diskoskast 2.0 kg    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Jason Swarens
Jason Swarens ('02)
USA48.92
  
 
 
48.1346.0347.9148.9247.69  X  
2
Andrew Stone
Andrew Stone 
USA48.59
  
 SB
 
  X47.24 SB  X47.69 SB  X48.59 SB  
5
Maximilian Vollmer
Maximilian Vollmer ('98)
GER41.39
  
 SB
 
41.39 SB  X  X  X  X41.39 =SB  
M Hammerkast 7.26 kg    
23.4.

Finale A

Finale
23.4.
1
Ethan Katzberg
Ethan Katzberg ('02)
CAN74.16
  
 PB
 
72.18  X74.16 PB71.61  X  X  
2
Mason Strunk
Mason Strunk 
USA63.14
  
 
 
  X60.1260.3162.2463.14  X  
3
Cole Hooper
Cole Hooper ('01)
USA62.62
  
 PB
 
61.73 PB  X59.0161.89 PB62.13 PB62.62 PB  
4
Sam Coil
Sam Coil 
USA60.61
  
 SB
 
58.3759.40  X  X60.61 SB  X  
5
Dan Ufearo
Dan Ufearo 
USA58.26
  
 
 
  X53.0858.2657.12  X57.99  
M Spydkast 800 gram    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Cameron McEntyre
Cameron McEntyre ('99)
AUS81.96
  
 PB
 
81.96 PB79.2677.08  X  X  –  
2
Curtis Thompson
Curtis Thompson ('96)
USA81.73
  
 SB
 
81.73 SB  X  X  X  X71.96  
3
Zach Holland
Zach Holland ('01)
USA78.58
  
 
 
78.5874.7071.1976.6972.77  X  
4
Ty Hampton
Ty Hampton 
USA77.08
  
 PB
 
68.65  X68.2777.08 PB75.2376.74  
5
Donavon Banks
Donavon Banks ('97)
USA75.04
  
 
 
73.2675.04  X  X  X  X  
6
Ethan Shalaway
Ethan Shalaway ('94)
USA68.50
  
 
 
  X68.50  –  –  –  –  
7
Dalton Rasmussen
Dalton Rasmussen 
USA67.72
  
 SB
 
64.5965.2267.72 SB63.59  X  X  
8
Eric Lyon
Eric Lyon 
USA67.58
  
 PB
 
61.76  X64.5360.4863.2367.58 PB  
9
Justin Carter
Justin Carter ('95)
USA65.75
  
 
 
65.0362.9464.19  X  X65.75  
10
Nick Howe
Nick Howe ('89)
USA63.34
  
 
 
53.6460.1763.34     
11
Asher Krauel
Asher Krauel 
USA62.12
  
 
 
60.9862.1260.90     
M 4 x 100 m stafet    
23.4.

Finale A

Finale
23.4.
1
Oregon 
Oregon  
USA38.83
  
 
  Ryan Mulholland, Micah Williams, Will Mundy, Xavier Nairne
M 4 x 400 m stafet    
23.4.

Finale A

Finale
23.4.
1
Oregon 
Oregon  
USA3:11.10
  
 
  Nathan Poff, Will Mundy, Evan Mafilas, Maximilian Vollmer
K 100 m    
22.4. Vind: 0.0

Finale A

Finale
22.4.Vind: 0.0
1
Kiley Robbins
Kiley Robbins 
USA11.80
  
 
2
Sydney Holiday
Sydney Holiday ('01)
USA12.02
  
 
3
Taylor Gilling
Taylor Gilling 
USA12.08
  
 
4
Tricht Jocelyn
Tricht Jocelyn 
USA12.14
  
 
5
Armoni Brown
Armoni Brown 
USA12.21
  
 =SB
6
Jada Hurley
Jada Hurley 
USA12.26
  
 
K 200 m    
23.4. Vind: +1.0

Finale A

Finale
23.4.Vind: +1.0
1
Shana Grebo
Shana Grebo 
FRA23.23
  
 PB
2
Taylor Gilling
Taylor Gilling 
USA24.45
  
 
3
Alexandra Webster
Alexandra Webster ('02)
USA24.60
  
 PB
4
Kiley Robbins
Kiley Robbins 
USA24.68
  
 
K 400 m    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Ella Clayton
Ella Clayton ('03)
CAN53.19
  
 PB
2
Shaniya Hall
Shaniya Hall ('01)
USA54.38
  
 SB
3
Bianca Stubler
Bianca Stubler ('99)
USA54.48
  
 
4
Ali Dorn
Ali Dorn 
USA55.66
  
 SB
5
Alexandra Webster
Alexandra Webster ('02)
USA57.13
  
 PB
6
Laura Pellicoro
Laura Pellicoro 
ITA57.77
  
 PB
7
Ella Parker
Ella Parker 
USA58.67
  
 
8
Avery Gill
Avery Gill 
USA58.97
  
 
K 800 m    
23.4.

Finale A

Finale
23.4.
1
Taylor Hestekin
Taylor Hestekin 
USA2:12.64
  
 SB
2
Taryn Ceglowski
Taryn Ceglowski 
USA2:14.18
  
 SB
K 1500 m    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Taylor Hestekin
Taylor Hestekin 
USA4:30.13
  
 SB
2
Amber Jackson
Amber Jackson 
USA4:32.10
  
 
3
Reid Shiland
Reid Shiland 
USA4:32.90
  
 PB
4
Delia Deleon
Delia Deleon 
USA4:33.20
  
 PB
5
Taryn Ceglowski
Taryn Ceglowski 
USA4:33.80
  
 SB
6
Ellie Erikson
Ellie Erikson 
USA4:34.77
  
 PB
7
Gabby Peterson
Gabby Peterson 
USA4:35.53
  
 SB
8
Christina Geisler
Christina Geisler 
USA4:36.79
  
 SB
9
Alyssa Foote
Alyssa Foote ('98)
USA4:38.07
  
 
10
Aleen Golla
Aleen Golla 
USA4:38.59
  
 
K 5000 m    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Alessia Zarbo
Alessia Zarbo ('01)
FRA15:58.07
  
 SB
2
Shea Ruhly
Shea Ruhly 
USA16:01.12
  
 PB
3
Maor Tiyouri
Maor Tiyouri ('90)
ISR16:05.91
  
 
4
Danielle Orie
Danielle Orie ('99)
USA16:06.16
  
 PB
5
Amelia Keyser-Gibson
Amelia Keyser-Gibson 
USA16:10.29
  
 PB
6
Alexa Westley
Alexa Westley ('01)
USA16:23.25
  
 SB
7
Harper McClain
Harper McClain 
USA16:36.77
  
 PB
8
Anika Thompson
Anika Thompson ('03)
IRL16:46.28
  
 PB
9
Lindsey Morse
Lindsey Morse 
USA16:51.13
  
 PB
10
Melissa Berry
Melissa Berry 
USA17:28.61
  
 
Caramia Mestler
Caramia Mestler 
USA DNF
  
 
K 3000 m forh.    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Aneta Konieczek
Aneta Konieczek ('97)
POL9:44.72
  
 SB
2
Grace Fetherstonhaugh
Grace Fetherstonhaugh 
CAN9:44.76
  
 PB
3
Alissa Niggemann
Alissa Niggemann ('97)
USA9:50.98
  
 SB
4
Kaylee Mitchell
Kaylee Mitchell ('99)
USA9:53.67
  
 SB
5
Kate Seary
Kate Seary ('96)
GBR10:01.28
  
 
6
Lucinda Crouch
Lucinda Crouch 
AUS10:05.07
  
 PB
7
Malia Pivec
Malia Pivec 
USA10:13.22
  
 =PB
8
Sage Martin
Sage Martin 
USA10:30.32
  
 PB
9
Peyton Sippy
Peyton Sippy 
USA10:31.37
  
 PB
10
Lauren Cooper
Lauren Cooper ('94)
GBR10:39.45
  
 
11
Gemma Kersey
Gemma Kersey ('92)
GBR10:43.46
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
23.4. Vind: +1.1

Finale A

Finale
23.4.Vind: +1.1
1
Michelle Harrison
Michelle Harrison ('92)
CAN13.17
  
 
2
Destiny Huven
Destiny Huven ('01)
USA13.30
  
 
3
Taylor Chocek
Taylor Chocek 
USA14.00
  
 PB
4
Grace O’Shea
Grace O’Shea ('01)
USA14.29
  
 SB
5
Colleen Uzoekwe
Colleen Uzoekwe 
USA14.38
  
 PB
6
Jenelle Hurley
Jenelle Hurley 
USA14.55
  
 PB
7
Gianna Bullock
Gianna Bullock 
USA15.41
  
 
K 400 m hæk    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Bianca Stubler
Bianca Stubler ('99)
USA1:00.37
  
 
2
Adael Scatena
Adael Scatena 
USA1:01.41
  
 PB
3
Taylor Weidinger
Taylor Weidinger 
USA1:03.17
  
 PB
K Højdespring    
23.4.

Finale A

Finale
23.4.
1
Tori Sloan
Tori Sloan 
USA1.81
  
 PB
 
1.70
 XO
1.75
 XO
1.78
XXO
1.81
 XO
1.83
XXX
   
2
Dominique Ruotolo
Dominique Ruotolo 
USA1.75
  
 PB
 
1.70 SB
  O
1.75 PB
  O
1.78
XXX
     
3
Emma Nelson
Emma Nelson 
USA1.70
  
 
 
1.65
  O
1.70
XXO
1.75
XXX
     
5
Taylor Chocek
Taylor Chocek 
USA1.65
  
 
 
1.55
  O
1.60
XXO
1.65
 XO
1.70
XXX
    
7
Jordan Hirsbrunner
Jordan Hirsbrunner 
USA1.60
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXX
     
K Stangspring    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Hana Moll
Hana Moll ('05)
USA4.40
  
 PB
 
4.02
 XO
4.27
  O
4.40
XXO
4.52
  XX
    
2
Amanda Moll
Amanda Moll ('05)
USA4.02
  
 
 
4.02
  O
4.27
XXX
      
3
Hailey Orlowski
Hailey Orlowski 
USA3.87
  
 SB
 
3.72
XXO
3.87 SB
  O
4.02
XXX
     
Julia Moore
Julia Moore 
USA NH
  
 
 
3.72
XXX
       
Tia Dorshorst
Tia Dorshorst ('99)
USA NH
  
 
 
3.72
XXX
       
K Længdespring    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Anneke Moersdorf
Anneke Moersdorf 
USA6.00
  
 PB
 
5.84
 1.0
5.82
 1.3
5.92 PB
 1.5
5.79
 0.0
5.83
 1.4
6.00
 2.7
  
2
Ujunwa Nwokoma
Ujunwa Nwokoma 
USA5.93 w
+3.0
  
 
 
5.93
 3.0
  X
 0.0
5.62
 0.1
5.49
 1.6
  –
 0.0
  –
 0.0
  
3
Jenelle Hurley
Jenelle Hurley 
USA5.79
+0.4
  
 PB
 
5.58
 1.5
  X
 0.0
5.70
 1.1
5.79 PB
 0.4
  X
 0.0
5.65
 -0.3
  
4
Colleen Uzoekwe
Colleen Uzoekwe 
USA5.65
+1.3
  
 
 
5.23
 0.0
5.38
 1.1
5.24
 2.1
5.45
 0.5
5.54
 0.8
5.65
 1.3
  
5
Lexi Ellis
Lexi Ellis ('99)
USA5.63
+1.4
  
 PB
 
5.57 PB
 1.7
  X
 0.0
5.42
 1.6
5.59 PB
 0.5
5.63 PB
 1.4
  –
 0.0
  
6
Armoni Brown
Armoni Brown 
USA5.59
-1.7
  
 SB
 
  X
 0.0
5.50 SB
 0.6
  X
 0.0
  X
 0.0
5.59 SB
 -1.7
  X
 0.0
  
7
Chelsea Howard
Chelsea Howard ('96)
USA5.54
+0.3
  
 
 
5.54
 1.0
5.54
 0.3
5.48
 0.8
  X
 0.0
5.45
 1.0
5.50
 1.5
  
8
Mackenzie Heyroth
Mackenzie Heyroth ('01)
USA5.49
+0.6
  
 PB
 
5.44 PB
 1.3
  X
 0.0
5.39
 0.2
5.36
 0.3
5.31
 0.0
5.49 PB
 0.6
  
9
Gianna Bullock
Gianna Bullock 
USA5.47
+0.3
  
 
 
5.47
 0.3
  X
 0.0
5.31
 0.9
  X
 0.0
5.23
 0.5
5.19
 -0.5
  
10
Jordan Hirsbrunner
Jordan Hirsbrunner 
USA5.31 w
+2.1
  
 
 
5.31
 2.1
5.21
 0.3
5.26
 1.0
     
K Trespring     
23.4.

Finale A

Finale
23.4.
1
Dominique Ruotolo
Dominique Ruotolo 
USA13.33 w
+2.2
  
 
 
12.74
 2.6
13.33
 2.2
  X
 0.0
  X
 0.0
12.94 =SB
 0.8
12.80
 1.1
  
2
Anneke Moersdorf
Anneke Moersdorf 
USA12.40
+1.5
  
 PB
 
12.16 SB
 0.5
  X
 0.0
12.27 PB
 1.5
11.93
 0.5
12.40 PB
 1.5
12.35
 0.6
  
K Kuglestød 4.0 kg    
23.4.

Finale A

Finale
23.4.
1
Josie Schaefer
Josie Schaefer ('99)
USA17.01
  
 
 
17.0116.77  X16.90  X16.97  
2
Jaida Ross
Jaida Ross 
USA16.88
  
 
 
  X16.88  X  X15.99  X  
3
Miné De Klerk
Miné De Klerk ('03)
RSA16.57
  
 
 
15.6116.5715.94  X16.4516.17  
4
Keely McLaughlin
Keely McLaughlin 
USA15.23
  
 SB
 
13.8614.4214.9315.23 SB14.34  X  
5
Chloe Lindeman
Chloe Lindeman ('01)
USA14.86
  
 
 
14.6414.8614.12  X14.19  X  
6
Taylor Crockem
Taylor Crockem 
USA14.85
  
 
 
  X14.7014.8514.68  X  X  
7
Moana Gianotti
Moana Gianotti 
USA12.97
  
 
 
12.1212.49  X12.9712.3312.61  
8
Leonie Samuels
Leonie Samuels ('01)
JAM12.94
  
 
 
12.5712.8512.5411.72  X12.94  
9
Colleen Uzoekwe
Colleen Uzoekwe 
USA12.10
  
 
 
11.7811.8312.10  X11.9311.48  
K Diskoskast 1.0 kg    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Miné De Klerk
Miné De Klerk ('03)
RSA53.27
  
 
 
50.0653.27  X50.17  X  X  
2
Josie Schaefer
Josie Schaefer ('99)
USA53.24
  
 SB
 
53.03  X  X51.5153.21 SB53.24 SB  
3
Jaida Ross
Jaida Ross 
USA53.15
  
 PB
 
46.0553.15 PB52.5951.7152.3752.31  
4
Jade Whitfield
Jade Whitfield 
USA50.46
  
 
 
47.9948.6647.85  X47.4550.46  
5
Ellie Akough
Ellie Akough 
USA48.08
  
 PB
 
44.56  X  X  X48.08 PB45.57  
6
Keely McLaughlin
Keely McLaughlin 
USA45.65
  
 
 
45.3645.6542.3944.1945.14  X  
7
Caitlyn Marx
Caitlyn Marx ('01)
USA44.06
  
 
 
42.1942.9342.4843.9644.0643.86  
8
Jordan Spradlin
Jordan Spradlin ('99)
USA41.92
  
 
 
38.8141.9241.2839.53  X  X  
K Hammerkast 4.0 kg    
23.4.

Finale A

Finale
23.4.
1
Jordana Badley-Costello
Jordana Badley-Costello ('93)
CAN62.51
  
 SB
 
60.04 SB  X62.51 SB54.5060.97  X  
2
Tasha Willing
Tasha Willing ('98)
CAN60.62
  
 SB
 
59.59 SB59.3360.57 SB60.62 SB60.38  X  
3
Chloe Lindeman
Chloe Lindeman ('01)
USA59.61
  
 PB
 
55.4959.61 PB58.04  X55.0056.95  
4
Catylynn Duff
Catylynn Duff 
USA54.79
  
 
 
52.7652.45  X  X  X54.79  
5
Ellie Akough
Ellie Akough 
USA53.75
  
 PB
 
51.1551.55 SB51.88 PB53.75 PB50.7353.39  
6
Keely McLaughlin
Keely McLaughlin 
USA53.50
  
 
 
51.4851.0853.50  X  X51.17  
7
Markayla Billings
Markayla Billings 
USA50.93
  
 
 
  X49.7650.9349.15  X50.83  
8
Jade Whitfield
Jade Whitfield 
USA50.12
  
 PB
 
  X46.8446.3946.8449.07 PB50.12 PB  
9
Alyssa McNutt
Alyssa McNutt 
USA47.19
  
 
 
47.19  X  X45.0645.6245.29  
K Spydkast 600 gram    
23.4.

Finale A

Finale
23.4.
1
Rebekah Wales
Rebekah Wales ('95)
USA51.00
  
 
 
50.5951.0046.6949.1050.72  X  
2
Kohana Nakato
Kohana Nakato ('03)
USA47.71
  
 
 
44.8347.71  X  –  –  –  
3
Isabelle Esler
Isabelle Esler ('01)
USA46.77
  
 PB
 
46.61 PB  X41.7746.77 PB46.14  X  
4
Jordynn Slater
Jordynn Slater 
USA46.00
  
 SB
 
43.81  X  X41.2146.00 SB44.44  
5
Kaylee Wright
Kaylee Wright 
USA44.65
  
 
 
44.6541.9742.43  X  X37.11  
6
Ella Knott
Ella Knott 
USA44.26
  
 
 
41.6642.1943.7442.2044.2643.47  
7
Jazlyn Romero
Jazlyn Romero 
USA44.20
  
 SB
 
43.4744.20 SB40.9040.5541.2343.85  
8
Riley Traeger
Riley Traeger 
USA43.47
  
 
 
42.5043.47  X40.3841.98  X  
9
Nicole Whittern
Nicole Whittern 
USA42.51
  
 
 
40.5942.5139.4642.14  X39.63  
10
Lyndee McLauchlin
Lyndee McLauchlin 
USA40.90
  
 SB
 
34.59 SB33.7140.90 SB     
13
Jordan Hirsbrunner
Jordan Hirsbrunner 
USA36.37
  
 
 
36.3736.0832.28     
K 4 x 100 m stafet    
23.4.

Finale A

Finale
23.4.
1
Oregon 
Oregon  
USA44.59
  
 
  Sydney Holiday, Kemba Nelson, Jasmin Reed, Jasmine Montgomery
2
Wisconsin 
Wisconsin  
USA45.96
  
 
  Armoni Brown, Kiley Robbins, Destiny Huven, Taylor Gilling
M 800 m    
23.4.

Finale A

Finale
23.4.
1
Derek Holdsworth
Derek Holdsworth ('96)
USA1:47.59
  
 
2
Abdullahi Hassan
Abdullahi Hassan ('02)
CAN1:47.66
  
 SB
3
Brannon Kidder
Brannon Kidder ('93)
USA1:48.30
  
 SB
4
Vincent Ciattei
Vincent Ciattei ('95)
USA1:48.63
  
 SB
5
Matti Erickson
Matti Erickson ('03)
CAN1:48.68
  
 PB
6
Adam Spencer
Adam Spencer ('01)
AUS1:50.21
  
 PB
7
Luis Peralta
Luis Peralta ('99)
DOM1:50.50
  
 
8
Tomas Palfrey
Tomas Palfrey ('03)
AUS1:51.91
  
 SB
Travis Thompson
Travis Thompson ('88)
USA DNF
  
 
Finale B
23.4.
23.4.
1
Cathal Doyle
Cathal Doyle ('97)
IRL1:49.58
  
 PB
2
Benjamin Reynolds
Benjamin Reynolds ('02)
GBR1:50.91
  
 PB
3
James Gormley
James Gormley ('98)
GBR1:50.93
  
 SB
4
Matt Strangio
Matt Strangio 
USA1:51.48
  
 PB
5
Matthew Palmer
Matthew Palmer 
USA1:52.11
  
 SB
Vincent Mestler
Vincent Mestler 
USA DNF
  
 
M 1500 m    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Christian Noble
Christian Noble ('97)
USA3:36.00
  
 PB
2
Reed Brown
Reed Brown ('98)
USA3:36.44
  
 PB
3
Adam Spencer
Adam Spencer ('01)
AUS3:37.40
  
 PB
4
Matt Wisner
Matt Wisner ('98)
USA3:39.89
  
 PB
5
Sean Peterson
Sean Peterson ('99)
USA3:40.33
  
 PB
6
Elliott Cook
Elliott Cook ('02)
USA3:41.23
  
 PB
7
James Gormley
James Gormley ('98)
GBR3:41.51
  
 PB
8
EJ Holland
EJ Holland ('01)
USA3:42.52
  
 PB
9
James West
James West ('96)
GBR3:43.04
  
 SB
10
Jack Meijer
Jack Meijer 
GBR3:43.99
  
 PB
11
Liam Meirow
Liam Meirow 
USA3:50.44
  
 SB
Cole Hocker
Cole Hocker ('01)
USA DNF
  
 
K 800 m    
23.4.

Finale A

Finale
23.4.
1
Marta Pen Freitas
Marta Pen Freitas ('93)
POR2:05.17
  
 SB
2
Ella Nelson
Ella Nelson 
USA2:06.66
  
 PB
3
Mari Friedman
Mari Friedman 
USA2:07.65
  
 
4
Danielle Bellino
Danielle Bellino 
USA2:07.90
  
 PB
5
Samantha Murphy
Samantha Murphy ('92)
CAN2:09.56
  
 SB
6
Carly Kleefeld
Carly Kleefeld 
USA2:09.83
  
 
7Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:16.47
  
 SB
Isabella Thornton-Bott
Isabella Thornton-Bott ('98)
AUS DNF
  
 
Finale B
23.4.
23.4.
1
Katriina Wright
Katriina Wright ('03)
FIN2:08.93
  
 PB
2
Elizabeth Acheson
Elizabeth Acheson 
USA2:09.12
  
 SB
3
Victoria Heiligenthal
Victoria Heiligenthal 
USA2:10.70
  
 PB
4
McKenna Ramsay
McKenna Ramsay ('98)
USA2:10.71
  
 
5
Maya McCabe
Maya McCabe 
USA2:11.53
  
 
6
Emilie Girard
Emilie Girard 
FRA2:13.58
  
 
Nicole Louw
Nicole Louw ('01)
RSA DNF
  
 
K 1500 m    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Angel Piccirillo
Angel Piccirillo ('94)
USA4:13.45
  
 SB
2
Isabella Thornton-Bott
Isabella Thornton-Bott ('98)
AUS4:13.75
  
 PB
3
Katie Camarena
Katie Camarena 
USA4:14.44
  
 SB
4
Vanessa Fraser
Vanessa Fraser ('95)
USA4:16.97
  
 SB
5
Victoria Heiligenthal
Victoria Heiligenthal 
USA4:18.83
  
 SB
6
Emma Watcke
Emma Watcke 
USA4:21.94
  
 PB
7
Emilie Girard
Emilie Girard 
FRA4:22.47
  
 SB
8
Nicole Louw
Nicole Louw ('01)
RSA4:22.75
  
 
9
Mikayla Tinkham
Mikayla Tinkham ('98)
CAN4:32.47
  
 SB
10
Dania Holmberg
Dania Holmberg ('99)
USA4:35.11
  
 
Carly Kleefeld
Carly Kleefeld 
USA DNF
  
 
M 200 m    
22.4. Vind: +0.6

Finale A

Finale
22.4.Vind: +0.6
1
Andrew Walker
Andrew Walker 
USA21.27
  
 PB
2
Mason Lawyer
Mason Lawyer 
USA21.72
  
 SB
3
Nathan Rider
Nathan Rider 
USA21.77
  
 PB
4
Garrett Fox
Garrett Fox 
USA21.80
  
 PB
5
Gavin Cougle
Gavin Cougle ('03)
IRL21.94
  
 SB
6
LeRoy Horton
LeRoy Horton ('06)
USA22.07
  
 PB
7
Isaiah Davis
Isaiah Davis 
USA22.19
  
 PB
8
Nickolas Sebastianelli
Nickolas Sebastianelli ('04)
CAN22.26
  
 PB
9
Xavier Simpson
Xavier Simpson 
USA22.29
  
 SB
10
Tobias Merriweather
Tobias Merriweather 
USA22.32
  
 
M 400 m    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Liam Murray
Liam Murray 
USA48.60
  
 
2
Marcel Mitchell-Francis
Marcel Mitchell-Francis 
USA49.24
  
 
3
Leroy Crook
Leroy Crook 
USA49.36
  
 
4
Fuad Omer
Fuad Omer 
USA49.55
  
 
M 1 mile    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Christopher Caudillo
Christopher Caudillo 
USA4:09.97
  
 
2
Nico Colchico
Nico Colchico 
USA4:11.25
  
 PB
3
Ethan Peterson
Ethan Peterson 
USA4:11.54
  
 
4
William Heslam
William Heslam ('05)
USA4:11.82
  
 PB
5
Aaron Lakeman
Aaron Lakeman 
USA4:11.99
  
 PB
6
Josiah Tostenson
Josiah Tostenson 
USA4:12.62
  
 PB
7
Jackson Henstrom
Jackson Henstrom 
USA4:14.69
  
 PB
8
Hartley Brody
Hartley Brody ('04)
USA4:14.81
  
 PB
9
Mitchell-Reiss Kai
Mitchell-Reiss Kai ('04)
USA4:15.69
  
 PB
10
Ryan Bennett
Ryan Bennett 
USA4:16.97
  
 PB
M 110 m hæk 99.1 cm    
Indledende heats22.4.
Indledende ?
22.4. Vind: +1.0
22.4.Vind: +1.0
1
Landon Helms
Landon Helms ('03)
USA13.93
  
 PB
2
Nolan Malcomson
Nolan Malcomson 
USA14.58
  
 PB
3
Caleb Woodland
Caleb Woodland 
USA14.82
  
 PB
4
Jakhi Hayes
Jakhi Hayes 
USA14.83
  
 PB
5
Adam Maxwell
Adam Maxwell 
USA14.88
  
 PB
6
Porter Coffield
Porter Coffield 
USA14.88
  
 PB
7
Ryan Talbot
Ryan Talbot 
USA14.94
  
 PB
M Hammer Throw (5.44kg)    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Jeremiah Nubbe
Jeremiah Nubbe ('03)
USA71.49
  
 PB
K 200 m    
22.4. Vind: +0.8

Finale A

Finale
22.4.Vind: +0.8
1
Mia Brahe-Pedersen
Mia Brahe-Pedersen ('05)
USA23.23
  
 PB
2
Lily Jones
Lily Jones ('04)
USA24.15
  
 PB
3
Josie Donelson
Josie Donelson 
USA24.88
  
 PB
K 400 m    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Samarra Monrroy
Samarra Monrroy 
USA54.49
  
 SB
2
Aujane Luckey
Aujane Luckey 
USA54.91
  
 SB
3
Ellie Heslam
Ellie Heslam ('07)
USA57.18
  
 
4
Ava Simms
Ava Simms ('05)
USA57.62
  
 PB
5
Lakely Doht-Barron
Lakely Doht-Barron 
USA58.76
  
 PB
6
Ava Gross
Ava Gross 
USA58.79
  
 PB
K 1 mile    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Dalia Frias
Dalia Frias ('04)
USA4:43.32
  
 
2
Eliza White
Eliza White 
USA4:50.39
  
 PB
3
Grace Hutchison
Grace Hutchison 
USA4:51.33
  
 PB
4
Maya Baechler
Maya Baechler ('05)
CAN4:51.56
  
 PB
5
Sydney Sundgren
Sydney Sundgren 
USA4:51.77
  
 PB
6
Sierra Cornett
Sierra Cornett 
USA4:53.34
  
 PB
7
Ella Borsheim
Ella Borsheim ('04)
USA4:54.31
  
 PB
8
Nicole Clifford
Nicole Clifford 
USA4:57.81
  
 PB
K 3000 m    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Charlotte Richman
Charlotte Richman 
USA9:42.64
  
 PB
2
Anna Chittenden
Anna Chittenden 
USA9:55.64
  
 PB
3
Ella McGillis
Ella McGillis 
USA9:55.77
  
 PB
4
Samantha Smith
Samantha Smith 
USA9:59.81
  
 PB
5
Emily Van Valkenburg
Emily Van Valkenburg 
USA10:00.28
  
 PB
6
Kendall York
Kendall York 
USA10:01.05
  
 PB
7
Barrett Justema
Barrett Justema 
USA10:03.19
  
 PB
8
Alauna Carstens
Alauna Carstens 
USA10:07.86
  
 PB
9
Bria Bennis
Bria Bennis 
USA10:08.01
  
 PB
10
Anna Lanigan
Anna Lanigan 
USA10:09.44
  
 PB
11
Grace Yaconelli
Grace Yaconelli 
USA10:11.32
  
 PB
12
Viviana Li
Viviana Li 
CAN10:11.34
  
 PB
13
Rilyn Stevens
Rilyn Stevens 
USA10:13.50
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Indledende heats22.4.
Indledende ?
22.4. Vind: 0.0
22.4.Vind: 0.0
1
JaiCieonna Gero-Holt
JaiCieonna Gero-Holt ('06)
USA14.77
  
 PB
K Stangspring    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Sonya Urbanowicz
Sonya Urbanowicz ('04)
CAN3.87
  
 PB
2
Nicole Prall
Nicole Prall ('04)
USA3.65
  
 
3
Suzi Woodall
Suzi Woodall 
USA3.65
  
 PB
4
Addy Braun
Addy Braun 
USA3.50
  
 PB
5
Ani Smith
Ani Smith 
USA3.50
  
 =SB
K Længdespring    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Cassandra Atkins
Cassandra Atkins 
USA5.51 w
+2.4
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    
22.4.

Finale A

Finale
22.4.
1
Kyeese Hollands
Kyeese Hollands 
USA43.69
  
 

Seneste resultater

5.6GreveKlubkastestævne
4.6GreveSommerkast
3.6HaderslevInternational Throwing Match U20/23 2023
3‐4.6OdenseVDMU
3‐4.6FrederiksbergEurotrack
29.5SilkeborgKastemangekamp
27.5KlaksvíkRaska Stórkapping 2
27.5GreveHvidovre Kastestævne
27‐28.5KøbenhavnNordic Athletics Championships
25.5AabenraaKast
24.5HerlevUP-stævne
24.5AalborgAalborg Outdoor II
24.5AarhusKast i Aarhus 1
24.5Maribo Kastestævne
23.5ViborgNålestævne
22.5AabenraaNålestævne
22.5GreveTræningsstævne 2
20‐21.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
20‐21.5KøbenhavnMangekamps Tribute
18.5BallerupKasternes Dag
17.5BagsværdBagsværd Run Event
16.5ViborgViborg Track Meeting I
16.5SæbyNålestævne Sæby
15.5VejleMasters holdkamp 1 Vest/Syd
15.5GreveDT Masters, Sjælland Syd 1
14.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
13.5HerningHerning Games
13.5TórshavnRASKA stórkapping 1
11.5KøbenhavnKIF Stævne 1
10.5VibyDT Masters 1. runde
10.5Maribo Kastestævne
10.5HillerødDT Masters, Sjælland Nord 1
9.5RandersKaste Stævne
9.5RandersNålestævne MIX
9.5SkiveTirsdagsstævne Maj
8.5SlagelseKastestævne
8.5GreveTræningsstævne 1
7.5StoholmKastestævne
6.5VallensbækPhønixmarchen
6.5VallensbækDM kapgang
6.5BagsværdBAC Kast
6.5EsbjergSå kaster vi igen
6‐7.5TårnbyTårnby Games
2.5BagsværdBAC_HIA Kast
2.5LyngbyKlubstævne
2.5OdenseFjordagerløbet
30.4ViborgVexa HLM R TESTLØB 4
30.4HvidovreIndestævne Hvidovre
29.4VejleRegionsstævne
29.4AalborgAalborg Outdoor I
29.4SilkeborgKastestævne 1
29.4SlagelseÅbningsstævne
29.4Hvide SandeNålestævne
29.4GlostrupGlostrup Games
25.4RandersKaste Stævne
22.4TórshavnOpin Kapping
22.4VejenRegionsstævne
22.4AarhusDM 10km
22.4AarhusDM 10km Ungdom
22.4AarhusEn forårsdag 10km åben