Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Málaga ESP: 5K Superate 24.4.2022

M 5 km    

Finale A

Finale
1
Mohamed Katir
Mohamed Katir ('98)
ESP13:20
  
 PB
2
Félix Bour
Félix Bour ('94)
FRA13:41
  
 SB
3
Simon Boch
Simon Boch ('94)
GER13:41
  
 PB
4
Pietro Riva
Pietro Riva ('97)
ITA13:43
  
 PB
5
Etienne Daguinos
Etienne Daguinos 
FRA13:53
  
 SB
6
Louis Gilavert
Louis Gilavert ('98)
FRA13:59
  
 PB
7
Mohamed-Amine Kodad
Mohamed-Amine Kodad ('99)
FRA14:00
  
 PB
8
Léo Bergere
Léo Bergere ('96)
FRA14:08
  
 PB
9
Abdelhamid Zerrifi
Abdelhamid Zerrifi ('86)
FRA14:29
  
 
Yohan Durand
Yohan Durand ('85)
FRA DNF
  
 
Iván Fernández
Iván Fernández ('88)
ESP DNF
  
 
Newton Kipkurui
Newton Kipkurui ('99)
KEN DNF
  
 
Quentin Malriq
Quentin Malriq ('99)
FRA DNF
  
 
M 10 km    

Finale A

Finale
1
Tsegaye Kidanu
Tsegaye Kidanu ('01)
ETH27:14
  
 PB
2
Boniface Kibiwott
Boniface Kibiwott ('93)
KEN27:23
  
 SB
3
Patrick Mosin
Patrick Mosin 
KEN27:31
  
 PB
4
Geofrey Kipchumba
Geofrey Kipchumba 
KEN27:41
  
 PB
5
Vincent Kibet
Vincent Kibet ('99)
KEN28:05
  
 SB
6
Juan Pérez
Juan Pérez ('88)
ESP28:30
  
 
7
Zane Robertson
Zane Robertson ('89)
NZL28:32
  
 SB
8
Richard Ringer
Richard Ringer ('89)
GER28:42
  
 PB
9
Adam Nowicki
Adam Nowicki ('90)
POL28:44
  
 PB
10
Matthew Kibarus
Matthew Kibarus ('93)
KEN28:57
  
 PB
11
Arkadiusz Gardzielewski
Arkadiusz Gardzielewski ('86)
POL29:18
  
 SB
12
Napoleon Solomon
Napoleon Solomon ('94)
SWE30:04
  
 SB
13
Josh Griffiths
Josh Griffiths ('93)
GBR30:16
  
 
14
Roberto Sanchez
Roberto Sanchez ('96)
ESP30:41
  
 PB
15
Jorge Blanco
Jorge Blanco ('93)
ESP31:59
  
 
16
Ayad Lamdassem
Ayad Lamdassem ('81)
ESP32:47
  
 
Abderrazak Charik
Abderrazak Charik ('97)
FRA DNF
  
 
Julius Kiptoo
Julius Kiptoo ('77)
KEN DNF
  
 
Simon Kipkosgei
Simon Kipkosgei ('02)
KEN DNF
  
 
Yuki Kawauchi
Yuki Kawauchi ('87)
JPN DNF
  
 
Julien Wanders
Julien Wanders ('96)
SUI DNF
  
 
Mohamed Muhaizar
Mohamed Muhaizar 
MAS DNF
  
 
M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1
Mohamed Reda El Aaraby
Mohamed Reda El Aaraby ('89)
MAR59:54
  
 PB
2
Wilfred Kimitei
Wilfred Kimitei ('85)
KEN59:56
  
 SB
3
Alfred Mukche
Alfred Mukche ('94)
KEN59:56
  
 SB
4
Vincent Ngetich
Vincent Ngetich ('99)
KEN1:00:00
  
 PB
5
Dominic Ngeno
Dominic Ngeno ('97)
KEN1:01:26
  
 PB
6
Tsegaye Getachew
Tsegaye Getachew ('96)
ETH1:01:51
  
 SB
7
Calistus Kitoo
Calistus Kitoo 
KEN1:01:55
  
 PB
8
Peter Kipsirat
Peter Kipsirat 
KEN1:01:57
  
 PB
9
Haimro Alame
Haimro Alame ('90)
ISR1:03:01
  
 SB
10
Jeisson Alexander Suárez
Jeisson Alexander Suárez ('91)
COL1:03:45
  
 PB
11
Ed Goddard
Ed Goddard ('97)
AUS1:03:46
  
 SB
12
Koen Naert
Koen Naert ('89)
BEL1:03:46
  
 
13
Adrian Lehmann
Adrian Lehmann ('89)
SUI1:04:32
  
 
14
Éderson Pereira
Éderson Pereira ('90)
BRA1:05:41
  
 SB
15
Damian Kabat
Damian Kabat ('89)
POL1:06:25
  
 SB
16
Lahsene Bouchikhi
Lahsene Bouchikhi ('93)
BEL1:07:29
  
 PB
17
Merhawi Ghebreselasie
Merhawi Ghebreselasie ('92)
ERI1:11:13
  
 SB
Abdelaati Iguider
Abdelaati Iguider ('87)
MAR DNF
  
 
K 5 km    

Finale A

Finale
1
Eilish McColgan
Eilish McColgan ('90)
GBR14:45
  
 PB
2
Naomi Mitei
Naomi Mitei ('94)
KEN14:57
  
 PB
3
Mekdes Woldu
Mekdes Woldu ('92)
FRA15:16
  
 PB
4
Edith Chemjor
Edith Chemjor 
KEN15:42
  
 PB
5
Charlotte Arter
Charlotte Arter ('91)
GBR15:43
  
 PB
6
Carla Dominguez
Carla Dominguez ('03)
ESP15:47
  
 PB
7
Ludovica Cavalli
Ludovica Cavalli 
ITA15:51
  
 PB
8
Laura Hottenrott
Laura Hottenrott ('92)
GER16:04
  
 PB
9
Rebecca Lonedo
Rebecca Lonedo ('96)
ITA16:05
  
 PB
10
Leila Hadji
Leila Hadji ('98)
FRA16:11
  
 SB
11
Flavie Renouard
Flavie Renouard 
FRA16:14
  
 PB
12
Cristina Ruiz
Cristina Ruiz ('99)
ESP16:37
  
 PB
13
Chui Ling Goh
Chui Ling Goh ('92)
SGP17:08
  
 PB
Lia Lemos
Lia Lemos ('01)
POR DNF
  
 
Mirriam Chebet
Mirriam Chebet 
KEN DNF
  
 
K 10 km    

Finale A

Finale
1
Vicoty Chepngeno
Vicoty Chepngeno ('93)
KEN31:39
  
 
2
Sarah Lahti
Sarah Lahti ('95)
SWE31:55
  
 
3
Cynthia Chemweno
Cynthia Chemweno ('96)
KEN31:58
  
 PB
4
Fionnuala McCormack
Fionnuala McCormack ('84)
IRL32:19
  
 SB
5
Katharina Steinruck
Katharina Steinruck ('89)
GER32:26
  
 
6
Jill Holterman
Jill Holterman ('91)
NED32:37
  
 SB
7
Makenna Myler
Makenna Myler 
USA32:38
  
 PB
8
Laura Mendez
Laura Mendez ('88)
ESP32:46
  
 PB
9
Sammary Cherotich
Sammary Cherotich ('92)
KEN32:49
  
 PB
10
Emma Bates
Emma Bates ('92)
USA34:44
  
 SB
Majida Maayouf
Majida Maayouf ('89)
MAR32:38
  
 PB
Leonie Periault
Leonie Periault ('94)
FRA DNF
  
 
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
1
Yeshi Chekole
Yeshi Chekole ('97)
ETH1:07:30
  
 PB
2
Sharon Kemboi
Sharon Kemboi 
KEN1:08:08
  
 
3
Beatrice Cheserek
Beatrice Cheserek ('98)
KEN1:08:10
  
 
4
Beatrice Cheburet
Beatrice Cheburet ('98)
KEN1:10:41
  
 PB
5
Julia Mayer
Julia Mayer ('93)
AUT1:11:13
  
NR PB
6
Natasha Cockram
Natasha Cockram ('92)
GBR1:11:30
  
 
7
Valdilene Silva
Valdilene Silva ('91)
BRA1:15:02
  
 
M 5 km    

Finale A

Finale
1
Filmon Teklebrhan
Filmon Teklebrhan ('96)
ERI14:09
  
 PB
2
Mustafe Muuse
Mustafe Muuse ('01)
FIN14:27
  
 PB
3
Jesper Lundberg
Jesper Lundberg ('89)
SWE14:33
  
 PB
4
Pablo Comino
Pablo Comino ('98)
ESP14:43
  
 PB
5
Pablo Salcedo
Pablo Salcedo ('95)
ESP14:44
  
 PB
6
Mustapha Sabili
Mustapha Sabili ('94)
ESP14:45
  
 PB
7
Alberto Gonzalez
Alberto Gonzalez ('94)
ESP14:56
  
 PB
12
Hugo Lindell
Hugo Lindell ('95)
SWE15:17
  
 PB
13Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)DEN15:21
  
 
16Patrick Fløe HansenPatrick Fløe Hansen DEN15:24
  
 PB
19
Olof Silvander
Olof Silvander ('99)
SWE15:29
  
 PB
22
Dennis Licht
Dennis Licht ('84)
NED15:37
  
 PB
K 5 km    

Finale A

Finale
1
Monika Kaczmarek
Monika Kaczmarek ('89)
POL16:31
  
 PB
2
Kerry O’Flaherty
Kerry O’Flaherty ('81)
IRL16:44
  
 PB
3
Belén Infantes
Belén Infantes ('94)
ESP17:01
  
 PB
4
Laura Biagetti
Laura Biagetti ('90)
ITA17:05
  
 PB
5
Laisa Diana
Laisa Diana 
POR17:25
  
 PB
6
Elisa Melilli
Elisa Melilli 
ESP17:31
  
 PB
26Malene MunkholmMalene Munkholm ('68)DEN19:29
  
 SB

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp