M 100 m 30.4. Vind: +1.7 Finale A Finale | 30.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Travion Dotson Travion Dotson | USA | 10.48 | SB | |||||||||||
2 | Isaiah Payne Isaiah Payne | USA | 10.79 | ||||||||||||
3 | Cameron Andrews Cameron Andrews | USA | 10.85 | =SB | |||||||||||
4 | Jaron Carter Jaron Carter | USA | 10.86 | SB | |||||||||||
5 | Cody Milmine Cody Milmine ('01) | 01 | USA | 11.04 | SB | ||||||||||
6 | Zachary Davis Zachary Davis | USA | 11.04 | ||||||||||||
Finale B 30.4. Vind: +1.7 | 30.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Cameron Jipp Cameron Jipp | USA | 10.88 | PB | |||||||||||
Finale C 30.4. Vind: +1.0 | 30.4. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Byron Morris Byron Morris | USA | 10.98 | PB | |||||||||||
2 | Logan Allen Logan Allen ('03) | 03 | USA | 10.99 | |||||||||||
3 | Daniel Dixon Daniel Dixon | USA | 11.03 | ||||||||||||
6 | Quintin Porterfield Quintin Porterfield | USA | 11.22 | ||||||||||||
Finale E 30.4. Vind: +1.6 | 30.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
4 | Elijah Conley Elijah Conley | USA | 11.64 | ||||||||||||
M 200 m 29.4. Vind: +1.8 Finale A Finale | 29.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Travion Dotson Travion Dotson | USA | 21.39 | ||||||||||||
2 | Cameron Andrews Cameron Andrews | USA | 21.90 | ||||||||||||
3 | Dylan Jackson Dylan Jackson | USA | 22.09 | ||||||||||||
Finale B 29.4. Vind: +2.8 | 29.4. | Vind: +2.8 | |||||||||||||
1 | Cameron Jipp Cameron Jipp | USA | 22.05 | w | |||||||||||
Finale C 29.4. Vind: +2.5 | 29.4. | Vind: +2.5 | |||||||||||||
1 | Roderick Soto Roderick Soto | USA | 22.07 | w | |||||||||||
2 | Logan Allen Logan Allen ('03) | 03 | USA | 22.10 | w | ||||||||||
3 | Liam Bracken Liam Bracken | USA | 22.25 | w | |||||||||||
4 | Jaron Carter Jaron Carter | USA | 22.32 | w | |||||||||||
M 400 m 30.4. Finale A Finale | 30.4. | ||||||||||||||
1 | Liam Bracken Liam Bracken | USA | 48.70 | ||||||||||||
2 | Roderick Soto Roderick Soto | USA | 48.73 | PB | |||||||||||
3 | Sam Baricevic Sam Baricevic | USA | 49.13 | ||||||||||||
4 | Gabe Arce-Torres Gabe Arce-Torres | USA | 49.56 | ||||||||||||
M 800 m 30.4. Finale A Finale | 30.4. | ||||||||||||||
1 | Lorenz Herrmann Lorenz Herrmann | 00 | GER | 1:48.59 | |||||||||||
2 | Clayton VanDyke Clayton VanDyke | USA | 1:49.43 | PB | |||||||||||
3 | Chase Lovercheck Chase Lovercheck | USA | 1:50.56 | PB | |||||||||||
4 | Jared Gilley Jared Gilley ('99) | 99 | USA | 1:51.04 | |||||||||||
5 | Zac Bright Zac Bright | USA | 1:52.05 | ||||||||||||
6 | Konnor Hathaway Konnor Hathaway | USA | 1:52.30 | ||||||||||||
7 | Chris Morzenti Chris Morzenti | USA | 1:52.35 | PB | |||||||||||
8 | Tim Stevens Tim Stevens | USA | 1:52.55 | ||||||||||||
9 | Shea Mattson Shea Mattson | USA | 1:52.83 | SB | |||||||||||
10 | Justin Crosswhite Justin Crosswhite | USA | 1:53.01 | ||||||||||||
11 | Alec Kness Alec Kness | USA | 1:54.28 | SB | |||||||||||
Finale B 30.4. | 30.4. | ||||||||||||||
1 | Ansel Pendley-Griffin Ansel Pendley-Griffin | USA | 1:53.50 | SB | |||||||||||
2 | Hunter Nichols Hunter Nichols | USA | 1:53.82 | ||||||||||||
3 | Alex Franklin Alex Franklin | USA | 1:53.83 | PB | |||||||||||
4 | AJ Sandvig AJ Sandvig | USA | 1:54.70 | ||||||||||||
5 | Luke Ramirez Luke Ramirez | USA | 1:54.72 | SB | |||||||||||
Finale C 30.4. | 30.4. | ||||||||||||||
1 | Cayan Dibble Cayan Dibble | USA | 1:54.54 | PB | |||||||||||
Finale D 30.4. | 30.4. | ||||||||||||||
1 | Angel Luera Angel Luera | USA | 1:54.85 | ||||||||||||
2 | Emmett Klus Emmett Klus | USA | 1:55.04 | PB | |||||||||||
3 | Griffen Parsells Griffen Parsells ('03) | 03 | USA | 1:55.06 | |||||||||||
M 1500 m 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Clayton VanDyke Clayton VanDyke | USA | 3:49.15 | PB | |||||||||||
2 | Samuel Lingwall Samuel Lingwall | USA | 3:52.69 | PB | |||||||||||
3 | Jonny Wind Jonny Wind | USA | 3:53.11 | PB | |||||||||||
4 | Keeton Sanchez Keeton Sanchez | USA | 3:53.45 | PB | |||||||||||
5 | Justin Hazell Justin Hazell | 00 | USA | 3:54.81 | SB | ||||||||||
6 | Anthony Carlascio Anthony Carlascio | USA | 3:55.26 | PB | |||||||||||
7 | Ricky Garcia Ricky Garcia | USA | 3:55.59 | PB | |||||||||||
8 | Jake Knoblich Jake Knoblich | USA | 3:56.81 | ||||||||||||
9 | Zack Sundt Zack Sundt | USA | 3:57.28 | ||||||||||||
10 | Gabe VanHezewijk Gabe VanHezewijk | USA | 3:58.57 | PB | |||||||||||
11 | Logan Werner Logan Werner | USA | 3:59.91 | ||||||||||||
M 5000 m 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Justin Ash Justin Ash | USA | 14:45.28 | PB | |||||||||||
2 | AJ Reyes AJ Reyes | USA | 14:49.24 | PB | |||||||||||
3 | Nick McMillen Nick McMillen | USA | 14:49.31 | PB | |||||||||||
4 | Aidan Baughan Aidan Baughan | USA | 14:49.95 | ||||||||||||
M 10000 m 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Jona Bodirsky Jona Bodirsky ('01) | 01 | GER | 29:27.83 | PB | ||||||||||
2 | Robert Swoboda Robert Swoboda | USA | 29:32.69 | PB | |||||||||||
3 | John Kavulich John Kavulich | USA | 29:35.28 | PB | |||||||||||
4 | Chris Anderson Chris Anderson | USA | 29:47.12 | PB | |||||||||||
5 | Nolan Hosbein Nolan Hosbein | USA | 29:51.30 | ||||||||||||
6 | Matthew Piercy Matthew Piercy | USA | 29:54.89 | PB | |||||||||||
7 | George Karamitsos George Karamitsos | USA | 30:19.36 | PB | |||||||||||
8 | Jeb Williamson Jeb Williamson | USA | 30:39.23 | PB | |||||||||||
9 | Kai Vickers Kai Vickers | USA | 31:12.62 | SB | |||||||||||
10 | Riley Stewart Riley Stewart | USA | 31:14.61 | ||||||||||||
11 | Paul Law Paul Law | USA | 31:16.46 | PB | |||||||||||
12 | Brady Martisus Brady Martisus ('02) | 02 | USA | 31:26.07 | PB | ||||||||||
Michael Jordan Michael Jordan ('91) | 91 | USA | DNF | ||||||||||||
Jordan Macintosh Jordan Macintosh ('99) | 99 | CAN | DNF | ||||||||||||
M 3000 m forh. 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Justin Roosma Justin Roosma | 00 | USA | 8:59.78 | SB | ||||||||||
2 | Gus Harquail Gus Harquail | USA | 9:02.99 | PB | |||||||||||
3 | Giuliano Scasso Giuliano Scasso | USA | 9:04.40 | PB | |||||||||||
4 | Daniel Vaca Daniel Vaca | USA | 9:08.11 | PB | |||||||||||
5 | Sam Fulbright Sam Fulbright | USA | 9:09.22 | PB | |||||||||||
6 | Cameron Stuard Cameron Stuard | USA | 9:12.66 | PB | |||||||||||
M 110 m hæk 30.4. Vind: +1.7 Finale A Finale | 30.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
3 | Quintin Porterfield Quintin Porterfield | USA | 15.55 | SB | |||||||||||
Dylan Murray Dylan Murray | USA | DQ | |||||||||||||
Finale B 30.4. Vind: +1.4 | 30.4. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
2 | Elijah Conley Elijah Conley | USA | 16.04 | ||||||||||||
M 400 m hæk 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Jaylen Russell Jaylen Russell | USA | 54.08 | ||||||||||||
2 | Dylan Murray Dylan Murray | USA | 54.38 | ||||||||||||
M Højdespring 30.4. Finale A Finale | 30.4. | ||||||||||||||
1 | Alex Bishop Alex Bishop | USA | 2.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tyler Jones Tyler Jones ('99) | 99 | USA | 2.00 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Brayden Freitag Brayden Freitag | USA | 4.88 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Harrison Canfield Harrison Canfield | USA | 4.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Levi Gibson Levi Gibson | USA | 4.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aaron Olson Aaron Olson | USA | 4.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Chris Martinez Chris Martinez | USA | 4.58 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | J Kai Yamafuji J Kai Yamafuji | USA | 4.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Arthur Katahdin Arthur Katahdin | USA | 4.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Sam Katsuda Sam Katsuda | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Pierce LaCoste Pierce LaCoste | USA | 7.66 | w | +2.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Larell Covington Larell Covington | USA | 6.98 | +1.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dominic Langley Dominic Langley | USA | 6.97 | +1.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Quintin Porterfield Quintin Porterfield | USA | 6.92 | +1.0 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jett Kinder Jett Kinder ('01) | 01 | USA | 6.78 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 6.65 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nathan Poff Nathan Poff | USA | 6.51 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Elijah Conley Elijah Conley | USA | 5.85 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 30.4. Finale A Finale | 30.4. | ||||||||||||||
1 | Albert Macarthur Albert Macarthur ('97) | 97 | USA | 15.12 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bobby Say Bobby Say | USA | 15.08 | +1.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Allex Kosel Allex Kosel | USA | 14.44 | +1.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Daniel Seguin Daniel Seguin | USA | 14.23 | w | +3.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mitchell Krokus Mitchell Krokus | USA | 14.20 | w | +2.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 30.4. Finale A Finale | 30.4. | ||||||||||||||
1 | Zack Short Zack Short ('97) | 97 | HON | 19.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Noah Culbertson Noah Culbertson | USA | 16.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Garrett Peoples Garrett Peoples | USA | 16.47 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tanner Net Tanner Net | USA | 15.35 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Bradley Fillis Bradley Fillis | USA | 15.30 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Travis Brewster Travis Brewster | USA | 49.65 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maxwell Moore Maxwell Moore | USA | 49.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Elijah Conley Elijah Conley | USA | 37.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 36.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
Tanner Brewster Tanner Brewster | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Owen Collins Owen Collins | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 30.4. Finale A Finale | 30.4. | ||||||||||||||
1 | Zach Holland Zach Holland ('01) | 01 | USA | 77.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Eric Lyon Eric Lyon | USA | 65.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Asher Krauel Asher Krauel | USA | 64.72 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jack Olsen Jack Olsen | USA | 61.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jett Kinder Jett Kinder ('01) | 01 | USA | 60.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Nathan Poff Nathan Poff | USA | 48.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Quintin Porterfield Quintin Porterfield | USA | 37.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m 30.4. Vind: +2.3 Finale A Finale | 30.4. | Vind: +2.3 | |||||||||||||
1 | Alyssa Mae Antolin Alyssa Mae Antolin | USA | 11.82 | w | |||||||||||
2 | Tricht Jocelyn Tricht Jocelyn | USA | 11.88 | w | |||||||||||
3 | Katie Petsch Katie Petsch | USA | 11.93 | w | |||||||||||
4 | Jada Hurley Jada Hurley | USA | 11.99 | w | |||||||||||
5 | E'lexis Hollis E'lexis Hollis | USA | 12.05 | w | |||||||||||
6 | Lindsey Bonney Lindsey Bonney | USA | 12.22 | w | |||||||||||
Finale B 30.4. Vind: +2.4 | 30.4. | Vind: +2.4 | |||||||||||||
1 | Maya Hopwood Maya Hopwood | USA | 12.24 | w | |||||||||||
2 | Abigail Buckley Abigail Buckley | USA | 12.26 | w | |||||||||||
3 | Amy Warrington Amy Warrington | USA | 12.29 | w | |||||||||||
K 200 m 29.4. Vind: +1.7 Finale A Finale | 29.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Alyssa Mae Antolin Alyssa Mae Antolin | USA | 24.27 | ||||||||||||
2 | Anika Grogan Anika Grogan | USA | 24.99 | PB | |||||||||||
K 400 m | |||||||||||||||
Finale C 30.4. | 30.4. | ||||||||||||||
1 | Anika Grogan Anika Grogan | USA | 57.24 | ||||||||||||
2 | Camille Lawrence Camille Lawrence | USA | 57.44 | ||||||||||||
3 | Ella Parker Ella Parker | USA | 58.24 | ||||||||||||
4 | Faith Kennedy Faith Kennedy | USA | 58.82 | ||||||||||||
5 | Tierra Sydnor Tierra Sydnor | 00 | USA | 58.90 | SB | ||||||||||
Finale D 30.4. | 30.4. | ||||||||||||||
1 | Taylor Marks Taylor Marks | USA | 57.85 | SB | |||||||||||
2 | Aayzia Dumas Aayzia Dumas | USA | 57.98 | PB | |||||||||||
K 800 m 30.4. Finale A Finale | 30.4. | ||||||||||||||
1 | Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99) | 99 | DEN | 2:06.24 | SB | ||||||||||
2 | Carly Kleefeld Carly Kleefeld | USA | 2:07.10 | ||||||||||||
3 | McKenna Ramsay McKenna Ramsay ('98) | 98 | USA | 2:08.20 | |||||||||||
4 | Mari Friedman Mari Friedman | USA | 2:08.25 | ||||||||||||
5 | Nicole Louw Nicole Louw ('01) | 01 | RSA | 2:11.51 | |||||||||||
6 | Shannon Hugard Shannon Hugard ('96) | 96 | USA | 2:13.85 | |||||||||||
7 | Leah Holmgren Leah Holmgren | USA | 2:14.69 | ||||||||||||
8 | Ellie Postma Ellie Postma | USA | 2:14.70 | ||||||||||||
Morgan Greene Morgan Greene | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B 30.4. | 30.4. | ||||||||||||||
1 | Nell Baker Nell Baker | USA | 2:14.07 | PB | |||||||||||
2 | Cassidy Walchak-Sloan Cassidy Walchak-Sloan | USA | 2:14.14 | PB | |||||||||||
3 | Elise Abbott Elise Abbott | USA | 2:15.04 | PB | |||||||||||
6 | Katja Pattis Katja Pattis ('02) | 02 | ITA | 2:16.28 | |||||||||||
K 5000 m 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Abril Escamilla Abril Escamilla ('98) | 98 | USA | 17:29.23 | PB | ||||||||||
K 10000 m 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Caramia Mestler Caramia Mestler | USA | 34:15.18 | PB | |||||||||||
2 | Emma Jenkins Emma Jenkins | USA | 34:15.68 | PB | |||||||||||
3 | Maddie Brown Maddie Brown | 00 | USA | 34:51.70 | PB | ||||||||||
4 | Anika Thompson Anika Thompson ('03) | 03 | IRL | 34:57.60 | PB | ||||||||||
5 | KayCee Keller KayCee Keller ('02) | 02 | USA | 35:30.04 | PB | ||||||||||
6 | Haylee Brodahl Haylee Brodahl | 00 | USA | 37:02.90 | PB | ||||||||||
Claire Fagan Claire Fagan ('98) | 98 | IRL | DNF | ||||||||||||
Mie Gam NielsenMie Gam Nielsen ('01) | 01 | DEN | DNF | ||||||||||||
Harper McClain Harper McClain | USA | DNF | |||||||||||||
Veerle Bakker Veerle Bakker ('97) | 97 | NED | DNF | ||||||||||||
K 3000 m forh. 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Lindsey Morse Lindsey Morse ('96) | 96 | USA | 10:30.72 | SB | ||||||||||
1 | Lilly Fetzer Lilly Fetzer ('01) | 01 | USA | 11:03.85 | PB | ||||||||||
2 | Harper McClain Harper McClain | USA | 10:38.28 | PB | |||||||||||
2 | Abi Swain Abi Swain | USA | 11:19.72 | PB | |||||||||||
3 | Amber Jackson Amber Jackson | USA | 10:42.63 | PB | |||||||||||
3 | Kaylin Sheley Kaylin Sheley ('01) | 01 | USA | 11:21.15 | PB | ||||||||||
4 | Gracie Long Gracie Long | USA | 10:43.44 | PB | |||||||||||
4 | Olivia Flack Olivia Flack | USA | 11:33.31 | PB | |||||||||||
5 | Nathalia Campos Nathalia Campos | USA | 10:52.08 | PB | |||||||||||
6 | Christina Geisler Christina Geisler | USA | 10:53.31 | PB | |||||||||||
7 | Rylee Cristan Rylee Cristan | 00 | USA | 10:59.32 | |||||||||||
8 | Sophia Morgan Sophia Morgan | USA | 11:00.40 | PB | |||||||||||
9 | Liv Downing Liv Downing | USA | 11:24.14 | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 30.4. Vind: +3.0 Finale A Finale | 30.4. | Vind: +3.0 | |||||||||||||
1 | Madigan Kelly Madigan Kelly | USA | 14.12 | w | |||||||||||
2 | Adael Scatena Adael Scatena | USA | 14.25 | w | |||||||||||
3 | Madelyn Knight Madelyn Knight | USA | 14.58 | w | |||||||||||
K 400 m hæk 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Adael Scatena Adael Scatena | USA | 1:01.39 | PB | |||||||||||
2 | Bethany Gingerich Bethany Gingerich | USA | 1:02.60 | ||||||||||||
3 | Taylor Weidinger Taylor Weidinger | USA | 1:03.02 | PB | |||||||||||
4 | Kristen Lacosse Kristen Lacosse ('98) | 98 | USA | 1:03.45 | |||||||||||
Finale B 29.4. | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Skotlyn Hill Skotlyn Hill | USA | 1:03.92 | PB | |||||||||||
2 | Madelyn Knight Madelyn Knight | USA | 1:05.02 | PB | |||||||||||
K Højdespring 30.4. Finale A Finale | 30.4. | ||||||||||||||
1 | Emma Nelson Emma Nelson | USA | 1.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Colleen Uzoekwe Colleen Uzoekwe | USA | 1.61 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Jolina Wessels Jolina Wessels | USA | 3.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Helen Hoadley Helen Hoadley | USA | 3.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Natasha Tehrani Natasha Tehrani | USA | 3.67 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Meagan Kiefer Meagan Kiefer | USA | 3.52 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Rosalie Folger-Vent Rosalie Folger-Vent | USA | 3.52 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Anneke Moersdorf Anneke Moersdorf | USA | 6.03 | 0.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ujunwa Nwokoma Ujunwa Nwokoma | USA | 5.74 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jenelle Hurley Jenelle Hurley | USA | 5.69 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Caitlin Simmons Caitlin Simmons | USA | 5.60 | +0.3 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Gianna Bullock Gianna Bullock | USA | 5.44 | +1.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Colleen Uzoekwe Colleen Uzoekwe | USA | 5.27 | -2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Jessica Mackenzie Jessica Mackenzie ('01) | 01 | AUS | 4.81 | -1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 30.4. Finale A Finale | 30.4. | ||||||||||||||
3 | Rebecca Thareek Rebecca Thareek | USA | 11.50 | +1.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 30.4. Finale A Finale | 30.4. | ||||||||||||||
1 | Keely McLaughlin Keely McLaughlin | USA | 14.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taylor Crockem Taylor Crockem | USA | 14.48 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Leonie Samuels Leonie Samuels ('01) | 01 | JAM | 13.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Carissa Stovall Carissa Stovall | USA | 13.59 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Maggie Ledbetter Maggie Ledbetter | USA | 13.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jordan Spradlin Jordan Spradlin ('99) | 99 | USA | 12.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Moana Gianotti Moana Gianotti | USA | 12.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Dyvhon Fonoti Dyvhon Fonoti | USA | 12.56 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jessica Mackenzie Jessica Mackenzie ('01) | 01 | AUS | 12.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Hainite Kinikini Hainite Kinikini | USA | 12.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kiashe Hobby Kiashe Hobby | USA | 12.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kenna Woodward Kenna Woodward | USA | 12.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Payton Elenbaas Payton Elenbaas | USA | 12.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Avery Fisk Avery Fisk | USA | 12.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Dyvhine Fonoti Dyvhine Fonoti | USA | 12.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Jade Whitfield Jade Whitfield ('02) | 02 | USA | 48.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Keely McLaughlin Keely McLaughlin | USA | 47.79 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Hallee Layman Hallee Layman | USA | 46.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ellie Akough Ellie Akough | USA | 45.56 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Caitlyn Marx Caitlyn Marx ('01) | 01 | USA | 43.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Molly Guerra Molly Guerra | USA | 42.39 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Avery Fisk Avery Fisk | USA | 42.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jordan Spradlin Jordan Spradlin ('99) | 99 | USA | 41.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Vatoria Keyes Vatoria Keyes | USA | 40.28 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Montserrat Montañés Montserrat Montañés ('01) | 01 | ESP | 38.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Montserrat Montañés Montserrat Montañés ('01) | 01 | ESP | 57.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ellie Akough Ellie Akough | USA | 55.29 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Keely McLaughlin Keely McLaughlin | USA | 53.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Markayla Billings Markayla Billings | USA | 52.49 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kiashe Hobby Kiashe Hobby | USA | 51.50 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kenna Woodward Kenna Woodward | USA | 49.60 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jade Whitfield Jade Whitfield ('02) | 02 | USA | 49.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Alyssa McNutt Alyssa McNutt | USA | 49.26 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Carissa Stovall Carissa Stovall | USA | 49.02 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Maggie Ledbetter Maggie Ledbetter | USA | 47.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 30.4. Finale A Finale | 30.4. | ||||||||||||||
1 | Isabelle Esler Isabelle Esler ('01) | 01 | USA | 50.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kaylee Wright Kaylee Wright | USA | 48.37 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ella Knott Ella Knott | USA | 46.32 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Maryann Ackerman Maryann Ackerman | USA | 45.62 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jordynn Slater Jordynn Slater | USA | 45.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jazlyn Romero Jazlyn Romero | USA | 44.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Riley Traeger Riley Traeger | USA | 44.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Madison Tareski Madison Tareski | USA | 42.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alex Conley Alex Conley | USA | 42.61 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Makaelyn Jennings Makaelyn Jennings | USA | 42.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Josephine Krohn Josephine Krohn | USA | 42.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Nicole Whittern Nicole Whittern | USA | 42.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Swartout Machaela Swartout Machaela | USA | 42.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Ellena Corwin Ellena Corwin | USA | 42.01 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Aarika Brooks Aarika Brooks | USA | 41.30 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Brittan Bratscher Brittan Bratscher | USA | 40.96 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Madeline Gebers Madeline Gebers | USA | 40.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Kiyah Bast Kiyah Bast | USA | 40.25 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Chrissy Strickland Chrissy Strickland | USA | 40.17 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Jessica Mackenzie Jessica Mackenzie ('01) | 01 | AUS | 39.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Taylor Chocek Taylor Chocek | USA | 34.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Gianna Bullock Gianna Bullock | USA | 30.30 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 1500 m 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Jacob Klemz Jacob Klemz | USA | 3:49.76 | ||||||||||||
2 | Tim Stevens Tim Stevens | USA | 3:50.88 | ||||||||||||
3 | Hans Roelle Hans Roelle ('92) | 92 | USA | 3:51.52 | SB | ||||||||||
4 | Justin Crosswhite Justin Crosswhite | USA | 3:52.12 | ||||||||||||
5 | Matthew Palmer Matthew Palmer | USA | 3:52.34 | ||||||||||||
6 | Ryan Cox Ryan Cox | USA | 3:52.52 | SB | |||||||||||
7 | Luke Ramirez Luke Ramirez | USA | 3:52.86 | ||||||||||||
8 | Alex Franklin Alex Franklin | USA | 3:54.56 | ||||||||||||
9 | Angel Luera Angel Luera | USA | 3:54.75 | ||||||||||||
10 | Trevor Wilber Trevor Wilber | USA | 3:54.90 | ||||||||||||
M 5000 m 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Matt Strangio Matt Strangio ('01) | 01 | USA | 13:57.87 | PB | ||||||||||
2 | Bradley Peloquin Bradley Peloquin | USA | 13:58.41 | PB | |||||||||||
3 | Jordan Macintosh Jordan Macintosh ('99) | 99 | CAN | 13:58.52 | SB | ||||||||||
4 | Liam Meirow Liam Meirow | USA | 14:00.63 | ||||||||||||
5 | Ryan Forsyth Ryan Forsyth ('96) | 96 | IRL | 14:01.45 | SB | ||||||||||
6 | Noah Metzger Noah Metzger ('98) | 98 | USA | 14:02.70 | PB | ||||||||||
7 | Tate Schienbein Tate Schienbein ('94) | 94 | USA | 14:06.67 | SB | ||||||||||
8 | Kellen Manley Kellen Manley | USA | 14:07.72 | PB | |||||||||||
9 | Cole Hoff Cole Hoff ('98) | 98 | USA | 14:08.43 | PB | ||||||||||
10 | Chase Howard Chase Howard | USA | 14:17.64 | ||||||||||||
11 | Keegan McCormick Keegan McCormick | USA | 14:19.92 | SB | |||||||||||
12 | Jeremy Craven Jeremy Craven ('96) | 96 | USA | 14:29.85 | |||||||||||
13 | Roberto Ruelas Roberto Ruelas | USA | 14:31.48 | PB | |||||||||||
14 | Gabriel Dinnel Gabriel Dinnel | USA | 14:33.89 | PB | |||||||||||
15 | Evan Peters Evan Peters | USA | 14:35.15 | ||||||||||||
16 | Noah Hasselblad Noah Hasselblad | USA | 14:35.77 | PB | |||||||||||
17 | Adam Trafecanty Adam Trafecanty | USA | 14:37.92 | ||||||||||||
18 | Cohen Williams Cohen Williams | USA | 14:45.64 | PB | |||||||||||
19 | Jeremiah Mackie Jeremiah Mackie | CAN | 14:47.54 | ||||||||||||
20 | Bailey Smith Bailey Smith | USA | 14:48.92 | PB | |||||||||||
21 | Jackson Lyne Jackson Lyne | USA | 14:49.63 | ||||||||||||
Jacob Klemz Jacob Klemz | USA | DNF | |||||||||||||
Michael Jordan Michael Jordan ('91) | 91 | USA | DNF | ||||||||||||
K 1500 m 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Emilie Girard Emilie Girard | 00 | FRA | 4:19.14 | SB | ||||||||||
2 | Kaylee Mitchell Kaylee Mitchell ('99) | 99 | USA | 4:19.17 | |||||||||||
3 | Mari Friedman Mari Friedman | USA | 4:20.09 | ||||||||||||
4 | Alicia Anderson Alicia Anderson | USA | 4:21.68 | PB | |||||||||||
5 | Kate Ayers Kate Ayers ('95) | 95 | CAN | 4:22.53 | SB | ||||||||||
6 | Maya Kobylanski Maya Kobylanski | CAN | 4:22.73 | PB | |||||||||||
7 | Shannon Hugard Shannon Hugard ('96) | 96 | USA | 4:24.23 | SB | ||||||||||
8 | Katja Pattis Katja Pattis ('02) | 02 | ITA | 4:26.45 | PB | ||||||||||
9 | Nell Baker Nell Baker | USA | 4:29.30 | ||||||||||||
10 | Brittney Hansen Brittney Hansen | USA | 4:32.55 | PB | |||||||||||
K 5000 m 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Dania Holmberg Dania Holmberg ('99) | 99 | USA | 16:26.90 | PB | ||||||||||
2 | Maddie Brown Maddie Brown | 00 | USA | 16:33.62 | SB | ||||||||||
3 | Marci Gage Marci Gage ('87) | 87 | USA | 16:43.04 | SB | ||||||||||
4 | Alyssa Foote Alyssa Foote ('98) | 98 | USA | 16:45.46 | SB | ||||||||||
5 | Kelsey Swenson Kelsey Swenson | USA | 16:57.43 | ||||||||||||
6 | Maya Irving Maya Irving ('01) | 01 | NZL | 17:03.87 | PB | ||||||||||
7 | Emily Phelps Emily Phelps | USA | 17:09.91 | PB | |||||||||||
8 | Makenna Edwards Makenna Edwards | USA | 17:11.93 | PB | |||||||||||
9 | Gabby Peterson Gabby Peterson | USA | 17:13.37 | SB | |||||||||||
10 | Marissa Insinna Marissa Insinna | 00 | USA | 17:21.62 | PB | ||||||||||
Grace Fetherstonhaugh Grace Fetherstonhaugh | 00 | CAN | DNF | ||||||||||||
Elisabeth Danis Elisabeth Danis ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
M 1500 m 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Cayan Dibble Cayan Dibble | USA | 3:53.73 | PB | |||||||||||
2 | Griffen Parsells Griffen Parsells ('03) | 03 | USA | 3:56.25 | PB | ||||||||||
3 | Emmett Saulnier Emmett Saulnier | USA | 3:56.54 | PB | |||||||||||
4 | Camden McChesney Camden McChesney | USA | 3:56.58 | PB | |||||||||||
5 | Owen Serricchio Owen Serricchio | USA | 3:56.67 | PB | |||||||||||
6 | Keynan Abdi Keynan Abdi | USA | 3:57.61 | PB | |||||||||||
7 | Emmett Klus Emmett Klus | USA | 3:58.07 | PB | |||||||||||
8 | Alec Kness Alec Kness | USA | 3:59.22 | PB | |||||||||||
K 1500 m 29.4. Finale A Finale | 29.4. | ||||||||||||||
1 | Delia Deleon Delia Deleon | USA | 4:38.29 | ||||||||||||
2 | Sadie Tuckwood Sadie Tuckwood | USA | 4:38.62 | SB | |||||||||||
3 | Ellie Erikson Ellie Erikson | USA | 4:39.39 | ||||||||||||
4 | Tatum Miller Tatum Miller | USA | 4:39.60 | PB |