Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvide Sande: Nålestævne 30.4.2022
Hvide Sande Atletikstadion+

P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande11.2h w
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande1.30
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
XXX
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande3.68 w
w
  
 
 
3.68 PB3.52  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande8.72
  
 PB
 
8.44 PB8.72 PB8.30     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande15.73
  
 PB
 
12.83 PB15.73 PB14.95     
D13 80 m    

Finale A

Finale
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7711.0h
  
  K
2Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK7711.1h w
  
 
3Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7712.0h w
  
 
4Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7712.7h w
  
 
D13 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7711.3h w
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK771.40
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
XXO
1.45
XXX
      
2Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK771.35
  
 SB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
 XO
1.35 SB
 XO
1.40
XXX
       
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK771.20
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
  
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK774.65 w
w
  
 
 
4.65 PB4.514.57     
2Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK774.06 w
w
  
 
 
3.92 PB4.06 PB3.98     
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK774.02 w
w
  
 
 
4.02 PB3.974.02 =PB     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK777.79
  
 PB
 
7.66 PB7.68 PB7.79 PB     
2Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK775.60
  
 PB
 
5.20 PB5.35 PB5.60 PB     
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK775.19
  
 PB
 
3.78 PB4.68 PB5.19 PB     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7719.30
  
 PB
 
18.71 PB16.1319.30 PB     
2Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK7717.47
  
 PB
 
16.08 PB17.47 PB15.50     
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7710.95
  
 PB
 
8.80 PB10.95 PB10.28     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.83 w
w
  
 
 
4.83 PB4.724.81     
Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK77 NM
  
 
 
  X  X  X     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK776.57
  
 PB
 
6.57 PB5.845.89     
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK776.40
  
 PB
 
6.10 PB6.10 =PB6.40 PB     
D11 60 m    

Finale A

Finale
1Kirstine Bilberg MadsenKirstine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande9.5h
  
  K
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK779.5h
  
  K
1Nicolai Fynsk SøndergaardNicolai Fynsk Søndergaard ('11)SAK779.5h w
  
 
4Bertram HylborgBertram Hylborg ('11)SAK779.7h w
  
 
5Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK7710.0h
  
  K
6Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK7710.1h
  
  K
6Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM10.1h
  
  K
8Ditte EnevoldsenDitte Enevoldsen ('11)Hvide Sande10.2h
  
  K
9Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)HGF AM10.5h
  
  K
10Matti Nonbo KristiansenMatti Nonbo Kristiansen ('11)SAK7711.2h w
  
 
11David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM11.3h w
  
 
11Laura Tanderup FerslevLaura Tanderup Ferslev ('12)Skive AM11.3h
  
  K
11Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM11.3h
  
  K
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Bertram HylborgBertram Hylborg ('11)SAK7712.8h w
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Bertram HylborgBertram Hylborg ('11)SAK771.15
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20
XXX
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Nicolai Fynsk SøndergaardNicolai Fynsk Søndergaard ('11)SAK773.64 w
w
  
 
 
3.64 PB       
2Bertram HylborgBertram Hylborg ('11)SAK773.52 w
w
  
 
 
3.52 PB       
3David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM3.10 w
w
  
 
 
3.10 PB       
4Matti Nonbo KristiansenMatti Nonbo Kristiansen ('11)SAK772.97 w
w
  
 
 
2.97 PB       
5Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK772.95 w
w
  
 
 
2.95 PB       
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Matti Nonbo KristiansenMatti Nonbo Kristiansen ('11)SAK776.23
  
 PB
 
6.23 PB       
2Bertram HylborgBertram Hylborg ('11)SAK775.93
  
 PB
 
5.93 PB       
3Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK775.66
  
 PB
 
5.66 PB       
4Nicolai Fynsk SøndergaardNicolai Fynsk Søndergaard ('11)SAK775.27
  
 PB
 
5.27 PB       
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Matti Nonbo KristiansenMatti Nonbo Kristiansen ('11)SAK7730.35
  
 PB
 
30.35 PB       
2Nicolai Fynsk SøndergaardNicolai Fynsk Søndergaard ('11)SAK7729.90
  
 PB
 
29.90 PB       
3David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM27.55
  
 SB
 
27.55 SB       
4Bertram HylborgBertram Hylborg ('11)SAK7724.57
  
 PB
 
24.57 PB       
5Felix RandløvFelix Randløv ('11)SAK7721.06
  
 PB
 
21.06 PB       
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Mie Kirstine Bilberg MadsenMie Kirstine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande12.6h w
  
 
3Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7712.8h w
  
 
4Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK7713.9h w
  
 
5Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK7714.1h w
  
 
6Kathrine NielsenKathrine Nielsen ('12)HGF AM14.8h w
  
 
7Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM15.1h w
  
 
8Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM16.1h w
  
 
9Laura Tanderup FerslevLaura Tanderup Ferslev ('12)Skive AM16.6h w
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK771.20
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
XXX
   
2Mie Kirstine Bilberg MadsenMie Kirstine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande1.15
  
 SB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
 XO
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20
XXX
   
4Kathrine NielsenKathrine Nielsen ('12)HGF AM1.05
  
 PB
 
0.80
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
  
5Laura Tanderup FerslevLaura Tanderup Ferslev ('12)Skive AM0.95
  
 PB
 
0.80 SB
 XO
0.90 =PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
    
6Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM0.90
  
 PB
 
0.80
  O
0.90
 XO
0.95
XXX
     
7Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM0.80
  
 PB
 
0.80 PB
 XO
       
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mie Kirstine Bilberg MadsenMie Kirstine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande3.83 w
w
  
 
 
3.83 PB       
2Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK773.64 w
w
  
 
 
3.64 PB       
3Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK773.57 w
w
  
 
 
3.57 PB       
4Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK773.40 w
w
  
 
 
3.40 PB       
6Kathrine NielsenKathrine Nielsen ('12)HGF AM3.27 w
w
  
 
 
3.27 PB       
7Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM3.13 w
w
  
 
 
3.13 PB       
8Laura Tanderup FerslevLaura Tanderup Ferslev ('12)Skive AM2.75 w
w
  
 
 
2.75 PB       
9Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM2.71 w
w
  
 
 
2.71 PB       
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK776.73
  
 PB
 
6.73 PB       
2Mie Kirstine Bilberg MadsenMie Kirstine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande6.61
  
 PB
 
6.61 PB       
3Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM6.08
  
 PB
 
6.08 PB       
5Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK774.90
  
 PB
 
4.90 PB       
6Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK774.51
  
 PB
 
4.51 PB       
7Laura Tanderup FerslevLaura Tanderup Ferslev ('12)Skive AM4.35
  
 PB
 
4.35 PB       
8Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM3.67
  
 PB
 
3.67 PB       
9Kathrine NielsenKathrine Nielsen ('12)HGF AM3.50
  
 PB
 
3.50 PB       
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Mie Kirstine Bilberg MadsenMie Kirstine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande30.80
  
 SB
 
30.80 SB       
2Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7728.08
  
 SB
 
28.08 SB       
4Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK7720.68
  
 PB
 
20.68 PB       
5Laura Tanderup FerslevLaura Tanderup Ferslev ('12)Skive AM16.41
  
 PB
 
16.41 PB       
6Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM15.92
  
 SB
 
15.92 SB       
7Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)HGF AM15.23
  
 PB
 
15.23 PB       
8Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM15.15
  
 PB
 
15.15 PB       
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande6.9h w
  
 
2
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK777.0h w
  
 
3
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM7.2h
  
  K
4
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM7.7h
  
  K
5
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK777.8h
  
  K
6
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM7.9h
  
  K
7
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande8.2h w
  
 
8
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM8.3h
  
  K
8
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM8.3h
  
  K
10
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM8.6h
  
  K
11
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM8.8h
  
  K
11
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM8.8h
  
  K
11
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK778.8h
  
  K
14
Alexander Nielsen
Alexander Nielsen ('13)
HGF AM8.9h w
  
 
15
Ida Haaning
Ida Haaning ('13)
Skive AM10.0h
  
  K
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK770.95
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
       
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM0.90
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
3
Alexander Nielsen
Alexander Nielsen ('13)
HGF AM0.85
  
 PB
 
0.60 PB
 XO
0.65 PB
  O
0.70 PB
 XO
0.75 PB
  O
0.80 PB
 XO
0.85 PB
  O
0.90
XXX
 
4
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande0.85
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
 XO
0.75
XXO
0.80
 XO
0.85
  O
0.90
XXX
 
5
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande0.80
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
XXX
  
Kian Nielsen
Kian Nielsen ('13)
Hvide Sande NH
  
 
 
0.60
  r
       
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
Hvide Sande NH
  
 
 
0.60
  r
       
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande3.12 w
w
  
 
 
3.12 PB       
2
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande2.54 w
w
  
 
 
2.54 PB       
3
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM2.43 w
w
  
 
 
2.43 PB       
4
Alexander Nielsen
Alexander Nielsen ('13)
HGF AM2.37 w
w
  
 
 
2.37 PB       
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK775.48
  
 PB
 
5.48 PB       
2
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande4.30
  
 PB
 
4.30 PB       
3
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande3.49
  
 PB
 
3.49 PB       
4
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3.22
  
 PB
 
3.22 PB       
5
Alexander Nielsen
Alexander Nielsen ('13)
HGF AM2.89
  
 PB
 
2.89 PB       
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande25.80
  
 PB
 
25.80 PB       
2
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK7725.03
  
 PB
 
25.03 PB       
3
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande17.23
  
 PB
 
17.23 PB       
4
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM16.29
  
 SB
 
16.29 SB       
5
Alexander Nielsen
Alexander Nielsen ('13)
HGF AM9.21
  
 PB
 
9.21 PB       
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM0.95
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
XXO
0.80
 XO
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
XXX
       
2
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM0.95
  
 PB
 
0.60 SB
  O
0.65 SB
  O
0.70 =PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
0.90 PB
 XO
0.95 PB
XXO
1.00
XXX
       
3
Ida Haaning
Ida Haaning ('13)
Skive AM0.80
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
 XO
0.85
XXX
  
4
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM0.80
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
 XO
0.70
  O
0.75
  O
0.80
 XO
0.85
  Xr
  
5
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK770.80
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
XXO
0.85
  r
  
6
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM0.80
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
 XO
0.75
  O
0.80
XXO
0.85
XXX
  
6
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM0.80
  
 PB
 
0.60 PB
 XO
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
XXO
0.85
XXX
  
8
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM0.75
  
 PB
 
0.60 PB
 XO
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80
XXX
   
9
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK770.60
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.70
  r
      
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM2.83 w
w
  
 
 
2.83 PB       
2
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM2.82 w
w
  
 
 
2.82 PB       
3
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM2.60 w
w
  
 
 
2.60 PB       
4
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM2.53 w
w
  
 
 
2.53 PB       
5
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK772.50 w
w
  
 
 
2.50 SB       
6
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM2.47 w
w
  
 
 
2.47 SB       
7
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM2.45 w
w
  
 
 
2.45 PB       
8
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK772.36 w
w
  
 
 
2.36 SB       
9
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM2.32 w
w
  
 
 
2.32 PB       
10
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK772.25 w
w
  
 
 
2.25 PB       
11
Ida Haaning
Ida Haaning ('13)
Skive AM2.12 w
w
  
 
 
2.12 PB       
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK774.93
  
 PB
 
4.93 PB       
2
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM3.35
  
 PB
 
3.35 PB       
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM3.26
  
 PB
 
3.26 PB       
4
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK773.11
  
 PB
 
3.11 PB       
5
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK773.00
  
 PB
 
3.00 PB       
6
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM2.92
  
 PB
 
2.92 PB       
7
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM2.91
  
 PB
 
2.91 PB       
8
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM2.75
  
 PB
 
2.75 PB       
9
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM2.47
  
 PB
 
2.47 PB       
10
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM2.33
  
 PB
 
2.33 PB       
11
Ida Haaning
Ida Haaning ('13)
Skive AM2.32
  
 PB
 
2.32 PB       
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM17.83
  
 PB
 
17.83 PB       
2
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK7714.80
  
 PB
 
14.80 PB       
3
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK7714.69
  
 PB
 
14.69 PB       
4
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM14.23
  
 PB
 
14.23 PB       
5
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK7711.02
  
 PB
 
11.02 PB       
6
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM10.80
  
 PB
 
10.80 PB       
7
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM9.84
  
 SB
 
9.84 SB       
8
Alberte Møller Lysdahl
Alberte Møller Lysdahl ('13)
Skive AM9.76
  
 PB
 
9.76 PB       
9
Ida Haaning
Ida Haaning ('13)
Skive AM8.78
  
 PB
 
8.78 PB       
10
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM7.77
  
 PB
 
7.77 PB       
P7 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM0.75
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
 XO
0.80
XXX
   
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM2.10 w
w
  
 
 
2.10 PB       
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM2.20
  
 PB
 
2.20 PB       
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM6.49
  
 PB
 
6.49 PB       

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten