Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvide Sande: Nålestævne 30.4.2022
Hvide Sande Atletikstadion+

P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande11.2h w
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande1.30
  
 PB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 =PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
  O
1.35
XXX
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande3.68 w
w
  
 
 
3.68 PB3.52  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande8.72
  
 PB
 
8.44 PB8.72 PB8.30     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande15.73
  
 PB
 
12.83 PB15.73 PB14.95     
D13 80 m    

Finale A

Finale
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7711.0h
  
  K Mixed competition
2Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK7711.1h w
  
 
3Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7712.0h w
  
 
4Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7712.7h w
  
 
D13 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7711.3h w
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK771.40
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
XXO
1.45
XXX
      
2Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK771.35
  
 SB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
 XO
1.35 SB
 XO
1.40
XXX
       
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK771.20
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
  
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK774.65 w
w
  
 
 
4.65 PB4.514.57     
2Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK774.06 w
w
  
 
 
3.92 PB4.06 PB3.98     
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK774.02 w
w
  
 
 
4.02 PB3.974.02 =PB     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK777.79
  
 PB
 
7.66 PB7.68 PB7.79 PB     
2Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK775.60
  
 PB
 
5.20 PB5.35 PB5.60 PB     
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK775.19
  
 PB
 
3.78 PB4.68 PB5.19 PB     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7719.30
  
 PB
 
18.71 PB16.1319.30 PB     
2Athur Sakstrup HoAthur Sakstrup Ho ('09)SAK7717.47
  
 PB
 
16.08 PB17.47 PB15.50     
3Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7710.95
  
 PB
 
8.80 PB10.95 PB10.28     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.83 w
w
  
 
 
4.83 PB4.724.81     
Freja HarlundFreja Harlund ('10)SAK77 NM
  
 
 
  X  X  X     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Freja HarlundFreja Harlund ('10)SAK776.57
  
 PB
 
6.57 PB5.845.89     
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK776.40
  
 PB
 
6.10 PB6.10 =PB6.40 PB     
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Nicolai Fynsk Søndergaard
Nicolai Fynsk Søndergaard ('11)
SAK779.5h w
  
 
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande9.5h
  
  K Mixed competition
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK779.5h
  
  K Mixed competition
4
Bertram Hylborg
Bertram Hylborg ('11)
SAK779.7h w
  
 
5
Ellen Agnethe Holmskov
Ellen Agnethe Holmskov ('11)
SAK7710.0h
  
  K Mixed competition
6
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK7710.1h
  
  K Mixed competition
6
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM10.1h
  
  K Mixed competition
8
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande10.2h
  
  K Mixed competition
9
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM10.5h
  
  K Mixed competition
10
Matti Nonbo Kristiansen
Matti Nonbo Kristiansen ('11)
SAK7711.2h w
  
 
11
David Phørcksen Mathiasen
David Phørcksen Mathiasen ('12)
Skive AM11.3h w
  
 
11
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM11.3h
  
  K Mixed competition
11
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM11.3h
  
  K Mixed competition
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Bertram Hylborg
Bertram Hylborg ('11)
SAK7712.8h w
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Bertram Hylborg
Bertram Hylborg ('11)
SAK771.15
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20
XXX
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nicolai Fynsk Søndergaard
Nicolai Fynsk Søndergaard ('11)
SAK773.64 w
w
  
 
 
3.64 PB       
2
Bertram Hylborg
Bertram Hylborg ('11)
SAK773.52 w
w
  
 
 
3.52 PB       
3
David Phørcksen Mathiasen
David Phørcksen Mathiasen ('12)
Skive AM3.10 w
w
  
 
 
3.10 PB       
4
Matti Nonbo Kristiansen
Matti Nonbo Kristiansen ('11)
SAK772.97 w
w
  
 
 
2.97 PB       
5
Felix Randløv
Felix Randløv ('11)
SAK772.95 w
w
  
 
 
2.95 PB       
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Matti Nonbo Kristiansen
Matti Nonbo Kristiansen ('11)
SAK776.23
  
 PB
 
6.23 PB       
2
Bertram Hylborg
Bertram Hylborg ('11)
SAK775.93
  
 PB
 
5.93 PB       
3
Felix Randløv
Felix Randløv ('11)
SAK775.66
  
 PB
 
5.66 PB       
4
Nicolai Fynsk Søndergaard
Nicolai Fynsk Søndergaard ('11)
SAK775.27
  
 PB
 
5.27 PB       
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Matti Nonbo Kristiansen
Matti Nonbo Kristiansen ('11)
SAK7730.35
  
 PB
 
30.35 PB       
2
Nicolai Fynsk Søndergaard
Nicolai Fynsk Søndergaard ('11)
SAK7729.90
  
 PB
 
29.90 PB       
3
David Phørcksen Mathiasen
David Phørcksen Mathiasen ('12)
Skive AM27.55
  
 SB
 
27.55 SB       
4
Bertram Hylborg
Bertram Hylborg ('11)
SAK7724.57
  
 PB
 
24.57 PB       
5
Felix Randløv
Felix Randløv ('11)
SAK7721.06
  
 PB
 
21.06 PB       
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande12.6h w
  
 
2
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande12.7h w
  
 
3
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK7712.8h w
  
 
4
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK7713.9h w
  
 
5
Ellen Agnethe Holmskov
Ellen Agnethe Holmskov ('11)
SAK7714.1h w
  
 
6
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM14.8h w
  
 
7
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM15.1h w
  
 
8
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM16.1h w
  
 
9
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM16.6h w
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK771.20
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
   
2
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande1.15
  
 SB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
 XO
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20
XXX
   
3
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande1.10
  
 PB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 =PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
  
4
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM1.05
  
 PB
 
0.80 SB
  O
0.90 SB
  O
0.95 =PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
  
5
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM0.95
  
 PB
 
0.80 SB
 XO
0.90 =PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
    
6
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM0.90
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95
XXX
     
7
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM0.80
  
 PB
 
0.80 PB
 XO
       
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande3.83 w
w
  
 
 
3.83 PB       
2
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK773.64 w
w
  
 
 
3.64 PB       
3
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK773.57 w
w
  
 
 
3.57 PB       
4
Ellen Agnethe Holmskov
Ellen Agnethe Holmskov ('11)
SAK773.40 w
w
  
 
 
3.40 PB       
5
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande3.36 w
w
  
 
 
3.36 PB       
6
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM3.27 w
w
  
 
 
3.27 PB       
7
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM3.13 w
w
  
 
 
3.13 PB       
8
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM2.75 w
w
  
 
 
2.75 PB       
9
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM2.71 w
w
  
 
 
2.71 PB       
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK776.73
  
 PB
 
6.73 PB       
2
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande6.61
  
 PB
 
6.61 PB       
3
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM6.08
  
 PB
 
6.08 PB       
4
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande5.19
  
 =PB
 
5.19 =PB       
5
Ellen Agnethe Holmskov
Ellen Agnethe Holmskov ('11)
SAK774.90
  
 PB
 
4.90 PB       
6
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK774.51
  
 PB
 
4.51 PB       
7
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM4.35
  
 PB
 
4.35 PB       
8
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM3.67
  
 PB
 
3.67 PB       
9
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM3.50
  
 PB
 
3.50 PB       
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mie Kirstine Bilberg Madsen
Mie Kirstine Bilberg Madsen ('11)
Hvide Sande30.80
  
 SB
 
30.80 SB       
2
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK7728.08
  
 SB
 
28.08 SB       
3
Ditte Enevoldsen
Ditte Enevoldsen ('11)
Hvide Sande22.08
  
 SB
 
22.08 SB       
4
Ellen Agnethe Holmskov
Ellen Agnethe Holmskov ('11)
SAK7720.68
  
 PB
 
20.68 PB       
5
Laura Tanderup Ferslev
Laura Tanderup Ferslev ('12)
Skive AM16.41
  
 PB
 
16.41 PB       
6
Laura Lee Jensen
Laura Lee Jensen ('12)
HGF AM15.92
  
 SB
 
15.92 SB       
7
Kathrine Nielsen
Kathrine Nielsen ('12)
HGF AM15.23
  
 PB
 
15.23 PB       
8
Filucca Ryefelt
Filucca Ryefelt ('12)
Skive AM15.15
  
 PB
 
15.15 PB       
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande6.9h w
  
 
2
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK777.0h w
  
 
3
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM7.2h
  
  K Mixed competition
4
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM7.7h
  
  K Mixed competition
5
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK777.8h
  
  K Mixed competition
6
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM7.9h
  
  K Mixed competition
7
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande8.2h w
  
 
8
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM8.3h
  
  K Mixed competition
8
Mynte Lebeck
Mynte Lebeck ('13)
Skive AM8.3h
  
  K Mixed competition
10
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM8.6h
  
  K Mixed competition
11
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK778.8h
  
  K Mixed competition
11
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM8.8h
  
  K Mixed competition
11
Alberte L.
Alberte L. ('13)
Skive AM8.8h
  
  K Mixed competition
14
Alexander Nielsen
Alexander Nielsen ('13)
HGF AM8.9h w
  
 
15
Ida Haaning
Ida Haaning ('13)
Skive AM10.0h
  
  K Mixed competition
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK770.95
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
       
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM0.90
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
3
Alexander Nielsen
Alexander Nielsen ('13)
HGF AM0.85
  
 PB
 
0.60 PB
 XO
0.65 PB
  O
0.70 PB
 XO
0.75 PB
  O
0.80 PB
 XO
0.85 PB
  O
0.90
XXX
 
4
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande0.85
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70 PB
 XO
0.75 PB
XXO
0.80 PB
 XO
0.85 PB
  O
0.90
XXX
 
5
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande0.80
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85
XXX
  
Kian Nielsen
Kian Nielsen ('13)
Hvide Sande NH
  
 
 
0.60
  r
       
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
Hvide Sande NH
  
 
 
0.60
  r
       
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande3.12 w
w
  
 
 
3.12 PB       
2
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande2.54 w
w
  
 
 
2.54 PB       
3
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM2.43 w
w
  
 
 
2.43 PB       
4
Alexander Nielsen
Alexander Nielsen ('13)
HGF AM2.37 w
w
  
 
 
2.37 PB       
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK775.48
  
 PB
 
5.48 PB       
2
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande4.30
  
 PB
 
4.30 PB       
3
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande3.49
  
 PB
 
3.49 PB       
4
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3.22
  
 PB
 
3.22 PB       
5
Alexander Nielsen
Alexander Nielsen ('13)
HGF AM2.89
  
 PB
 
2.89 PB       
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande25.80
  
 PB
 
25.80 PB       
2
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK7725.03
  
 PB
 
25.03 PB       
3
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande17.23
  
 PB
 
17.23 PB       
4
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM16.29
  
 SB
 
16.29 SB       
5
Alexander Nielsen
Alexander Nielsen ('13)
HGF AM9.21
  
 PB
 
9.21 PB       
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM0.95
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
XXO
0.80 PB
 XO
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95 PB
  O
1.00
XXX
       
2
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM0.95
  
 PB
 
0.60 SB
  O
0.65 SB
  O
0.70 =PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
0.90 PB
 XO
0.95 PB
XXO
1.00
XXX
       
3
Ida Haaning
Ida Haaning ('13)
Skive AM0.80
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
 XO
0.85
XXX
  
4
Mynte Lebeck
Mynte Lebeck ('13)
Skive AM0.80
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
 XO
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
 XO
0.85
  Xr
  
5
Arms Vola Fridudottir
Arms Vola Fridudottir ('14)
SAK770.80
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
XXO
0.85
  r
  
6
Alberte L.
Alberte L. ('13)
Skive AM0.80
  
 PB
 
0.60 PB
 XO
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
XXO
0.85
XXX
  
6
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM0.80
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70 PB
 XO
0.75 PB
  O
0.80 PB
XXO
0.85
XXX
  
8
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM0.75
  
 PB
 
0.60 PB
 XO
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80
XXX
   
9
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK770.60
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.70
  r
      
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM2.83 w
w
  
 
 
2.83 PB       
2
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM2.82 w
w
  
 
 
2.82 PB       
3
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM2.60 w
w
  
 
 
2.60 PB       
4
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM2.53 w
w
  
 
 
2.53 PB       
5
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK772.50 w
w
  
 
 
2.50 SB       
6
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM2.47 w
w
  
 
 
2.47 SB       
7
Alberte L.
Alberte L. ('13)
Skive AM2.45 w
w
  
 
 
2.45 PB       
8
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK772.36 w
w
  
 
 
2.36 SB       
9
Mynte Lebeck
Mynte Lebeck ('13)
Skive AM2.32 w
w
  
 
 
2.32 PB       
10
Arms Vola Fridudottir
Arms Vola Fridudottir ('14)
SAK772.25 w
w
  
 
 
2.25 PB       
11
Ida Haaning
Ida Haaning ('13)
Skive AM2.12 w
w
  
 
 
2.12 PB       
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK774.93
  
 PB
 
4.93 PB       
2
Mynte Lebeck
Mynte Lebeck ('13)
Skive AM3.35
  
 PB
 
3.35 PB       
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM3.26
  
 PB
 
3.26 PB       
4
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK773.11
  
 PB
 
3.11 PB       
5
Arms Vola Fridudottir
Arms Vola Fridudottir ('14)
SAK773.00
  
 PB
 
3.00 PB       
6
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM2.92
  
 PB
 
2.92 PB       
7
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM2.91
  
 PB
 
2.91 PB       
8
Alberte L.
Alberte L. ('13)
Skive AM2.75
  
 PB
 
2.75 PB       
9
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM2.47
  
 PB
 
2.47 PB       
10
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM2.33
  
 PB
 
2.33 PB       
11
Ida Haaning
Ida Haaning ('13)
Skive AM2.32
  
 PB
 
2.32 PB       
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mynte Lebeck
Mynte Lebeck ('13)
Skive AM17.83
  
 PB
 
17.83 PB       
2
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK7714.80
  
 PB
 
14.80 PB       
3
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK7714.69
  
 PB
 
14.69 PB       
4
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM14.23
  
 PB
 
14.23 PB       
5
Arms Vola Fridudottir
Arms Vola Fridudottir ('14)
SAK7711.02
  
 PB
 
11.02 PB       
6
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM10.80
  
 PB
 
10.80 PB       
7
Freja Hessner Have
Freja Hessner Have ('13)
Skive AM9.84
  
 SB
 
9.84 SB       
8
Alberte L.
Alberte L. ('13)
Skive AM9.76
  
 PB
 
9.76 PB       
9
Ida Haaning
Ida Haaning ('13)
Skive AM8.78
  
 PB
 
8.78 PB       
10
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM7.77
  
 PB
 
7.77 PB       
P7 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM0.75
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
 XO
0.80
XXX
   
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM2.10 w
w
  
 
 
2.10 PB       
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM2.20
  
 PB
 
2.20 PB       
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM6.49
  
 PB
 
6.49 PB       

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint